Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26901) Dorian válasza A Zéé (#26895) üzenetére


Dorian
félisten

Elég baj, mert aludni hűvösebbben jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26902) attiati válasza Madwe (#26900) üzenetére


attiati
veterán

Amúgy simán megfontolnám a föld alá vagy domboldalba épített házakat, ha építkeznék.

hobbit ház :)

[ Szerkesztve ]

(#26903) axioma válasza #90032896 (#26899) üzenetére


axioma
Topikgazda

A szelloztetes, plane sblakon at bakfitty, keves az energiakulonbozet, a targyak visszafutik merheto csokkenes nelkul.
A PH-k 1/2-es legcserevel szamolnak allandora, azaz fele legkobmetert kicserelik per ora minimum. Annyi csalas ott van, hogy van hocserelo a ket irany kozott.

(#26904) axioma válasza Madwe (#26900) üzenetére


axioma
Topikgazda

A legtobb ugyanannyibol hozhato kicsit is eloremutato allapotba, amennyiert egy 20-50 evvel fiatalabb [me'g mindig hasznalt] hazat veszel. Olvass KomKel-t.

[ Szerkesztve ]

(#26905) Mercutio_ válasza axioma (#26904) üzenetére


Mercutio_
félisten

A legtöbb mi?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26906) axioma válasza Mercutio_ (#26905) üzenetére


axioma
Topikgazda

legtobb leharcolt kadarkocka es kornyeke haz - arra reagaltam hogy zoldebb-e a senkinek nem kello regit felujitani

(#26907) Tapsi válasza #90032896 (#26899) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezek a rendszerek helyiségenként szabályozhatók, ráadásul online is. Ha pár napig távol vagy otthonról, egyszerűen nem változtatsz a hőfokon, mert a hőveszteség minimális. Jó, ha 1 hónapra elmész, akkor lehúzod 22-ről - 18-ra télen, érkezés előtt 1 nappal pedig vissza.

Szellőztetés pedig mindenképpen van a mennyezethűtésnél, hogy védjen a páralecsapódástól.

(#26908) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes ~50M Ft-ért elgondolkodni egy vegyes falazatú/vályog házon? Igaz fel van újítva, kb 45 percre van BP-től (1960-70 közötti építés)? Én erősen túlárazottnak tartom, hiába a jó lokáció.Félek, hogy a bank se adna úgy hitelt vályogra.

(#26909) Tapsi válasza _NCT (#26908) üzenetére


Tapsi
addikt

Balatonfüreden, panorámával? Simán, aztán rögtön dózer. :)

Lakni benne: soha.

A bankok tudtommal nem (nagyon) hiteleznek vályogot.

(#26910) Madwe válasza _NCT (#26908) üzenetére


Madwe
nagyúr

A vályoghoz kifejezetten érteni kell - lakni is benne, de felújítani pláne - s ehhez sokan nem értenek. Emiatt gyakran van felújított vályogról évekkel késöbb omladozó vakolat, süllyedő nedvesedő alapzat, stb.Ha vegyesfalazatú, akkor kb instant kerülném.
Szerintem nagyon élhető tud lenni, ha valaki együtt tud élni a hátrányaival (s előnyeivel, mert azért az is akad)
Viszont csak kifejezetten vályoghoz értő szakembert vigyél felmérni szerintem.
Illetve hitelt nem nagyon fogsz rá kapni, kb semelyik banktól sem.
Ezt ajánlom megtekinteni: [link]
Illetve ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26911) _NCT válasza Madwe (#26910) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi mindkettőtöknek. Az első videót láttam, a másodikat megnézem. Valahogy sejtettem, túl szép hogy igaz legyen :)

Sajnos csak jó helyen van, de nem panorámás, meg semmi extra. Ráadásul elvileg szigetelve is van, csak még azt nem tudták megmondani mivel (tudtommal csak open-eps és hasonló technológia jöhet szóba vegyes falazatnál/vályognál)

[ Szerkesztve ]

(#26912) MrCsiT válasza Madwe (#26910) üzenetére


MrCsiT
addikt

Unicredit - mint eleve is legolcsóbb hitelnyújtó akkor - szó nélkül hitelezte a vegyes falazatot tavaly nyár végén.
Amelyik banknak kell az ügyfél, nem szórakozik ezzel. Ha meg igen, annak nem kell.
Az jogos, hogy meg kell nézni, nézetni szakemberrel vétel előtt, hogy ne legyen meglepi.
De a hitel része vegyesre azért nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#26913) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[link]

Kijott a rendelet, termeszetesen a sunyi meglepivel: a falusi csok novelese csak hasznalt ingatlanra/korszerusitesre vonatkozik. Ujra maradnak a korabbi osszeghatarok. Varosi csok/babavaro valtozasai egyelore a korabbi bejelenteseknek megfeleloen neznek ki. De tobb tiz oldalas a vonatkozo rendelet, szoval meg lehet benne keresni ajandekokat.

I am having fun staying poor.

(#26914) sakal83 válasza Drizzt (#26913) üzenetére


sakal83
addikt

Megszuntettek a CSOKot gyakorlatilag. A varoei vs falusi csok is kommunikacio volt ahogy nezem. Csak par faluban lehet felvenni, nem az osszes 5000 alattin.

[ Szerkesztve ]

(#26915) Madwe válasza sakal83 (#26914) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez eddig is így volt tudtommal? Azaz nem szűkült a lista? (mármint amire a falusi igénybe vehető... mondjuk annyira nem követtem, mert nem érint)

[ Szerkesztve ]

(#26916) lionhearted válasza Madwe (#26915) üzenetére


lionhearted
őstag

Eddig is így volt.

Tegnap még működött...

(#26917) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok. Tegnap este csekkoltam 20 pest megyei falusi csokos telepulest 50nm+ hazat keresve 14m alatt csak romok voltak :U

(#26918) sakal83 válasza Madwe (#26915) üzenetére


sakal83
addikt

A kormanyinfon az is elhangzott hogy az 5000 fo alattiakra lesz ervenyes, ugy valtoztatjak meg. Es behozta a varosi csok fogalmat ami ugye nem lett.

A masik brutal h csak a 27%os afavisszaigenyles maradt!

[ Szerkesztve ]

(#26919) Tapsi válasza Tombi (#26917) üzenetére


Tapsi
addikt

No offense, de mit vársz 14 millióért? Lassan új autót nem kapsz annyiért, de telket se.

(#26920) @tco@


@tco@
aktív tag

Sziasztok!

Közeli agglóban keresek háromszobás lakást pici kerttel, főleg Maglódon és Vecsésen.
Érden jóval több ilyen lakás van, de nem olvastam túl jókat a közbiztonságról. Tudna erről írni egy érdi fórumtárs? Nagy segítség lenne.
:R

(#26921) #90032896 válasza @tco@ (#26920) üzenetére


#90032896
törölt tag

Érd fényévekkel jobb, mint Maglód, Vecsés :D

(#26922) @tco@ válasza #90032896 (#26921) üzenetére


@tco@
aktív tag

Fasza :) Akkor ezen a karéjon (Maglód-Vecsés, és kb így tovább Bp körül - kivéve a Duna lábai közt - Csepel és ami utána van) mi lehet az ajánlott, a főváros utáni első-második települések magasságában?
Edit: most csak a közbiztonságot (specifikusabban: lakókat) tekintve :U

[ Szerkesztve ]

(#26923) #90032896 válasza @tco@ (#26922) üzenetére


#90032896
törölt tag

Sehol sem fognak nagy eséllyel megszúrkálni azért.
Csepel alatti déli agglóban teljesen halott a közlekedés, én azt elfelejteném. Ilyen Vác meg egyéb halál **-a települések sem jó buli. Ny-i irányban sokfele jó a vonatos közlekedés pl, pikk pakk bent lehet lenni a városban, és megbízható.

(#26924) concret_hp válasza @tco@ (#26920) üzenetére


concret_hp
addikt

erd teljesen jo, osszeer budaval, mire maglodrol beverekszed magad az orsig / kokiig, addigra erdrol reg a belvarosban vagy. 2 eve tarnokot is neztem (ami meg erddel er ossze gyakorlatilag)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26925) Madwe válasza concret_hp (#26924) üzenetére


Madwe
nagyúr

Érd ráadásul nagy, sokféle része van. Budapest esetén se mindegy ha közbiztonságról, élhetőségről beszélünk hogy épp a gellérthegyről vagy a népszínház utcáról van e szó...

(#26926) _NCT válasza Madwe (#26925) üzenetére


_NCT
őstag

Érden úgy tudom sok utcában nincs központi szennyvízelvezetés a mai napig, volt is annak idején belőle egy kisebb balhé.

Ez CSOK esetében befolyásoló tényező lehet, persze a derítő is lehet jó, ha hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#26927) koxkids válasza #90032896 (#26923) üzenetére


koxkids
őstag

Mi a baj Váccal? Tök jó a közlekedés is.

(#26928) #90032896 válasza koxkids (#26927) üzenetére


#90032896
törölt tag

Váci vasútvonal híresen megbízhatatlan évtizedek óta. Másik ilyen legenda a szolnoki irány.
Nem értem Vác miért lett agglo, konkrétan ha hétvégén kirándulni járunk arra fele, a közutakon is állandó dugó. Mi lehet arra ott munkaidőben? Arról nem is beszélve, hogy borzasztóan messze van ingázáshoz.

(#26929) albiosz válasza #90032896 (#26923) üzenetére


albiosz
őstag

Őőőő. 25 perc a Nyugati pu. modern emeletes vonattal Vácról és egészen megbízható manapság. ~10 éve tényleg szar volt.

(#26930) #90032896 válasza albiosz (#26929) üzenetére


#90032896
törölt tag

Ja, a zónázó papírforma szerint 26 perc, valóságban ez azért nem ennyi. A nem zónázók meg 40 perc meg másfél óra.
Vannak, voltak kollégáim, egyetemi szaktársam, azért ők nem ezt mesélték, hogy milyen jó.

(#26931) albiosz válasza #90032896 (#26930) üzenetére


albiosz
őstag

Vácról járok vonattal, mesélj még! :)

Felőlem mindenki oda költözik, ahova akar, vagyunk elegen Vácon, de azért élhetőségben egy Érdet Váchoz hasonlítani erősen no comment. Vác és környéke köröket ver rá minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#26932) Tapsi válasza albiosz (#26931) üzenetére


Tapsi
addikt

Éjszakai közlekedés milyen? Volt kolleginám (tényleg kb. 10 éve), aki imádta Vácot, de a közlekedési gondok miatt visszaköltözött a városba.

(#26933) albiosz válasza Tapsi (#26932) üzenetére


albiosz
őstag

Szombat és vasárnap hajnalban óránként van már ,,buli" vonat, ezt értékeltem volna anno, de egyetemista koromban még nem volt ilyesmi. Akkor vagy hazamentél 1 körül vagy az elsővel 4 körül.

(#26934) AxBattler válasza albiosz (#26931) üzenetére


AxBattler
félisten

... egy Érdet Váchoz hasonlítani erősen no comment. Vác és környéke köröket ver rá minden szempontból.

Érdekes, ez nekem új infó, pont fordítva gondoltam volna.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26935) albiosz válasza AxBattler (#26934) üzenetére


albiosz
őstag

ok, egy szvsz-t még képzeljetek a végére.

(#26936) Tapsi válasza AxBattler (#26934) üzenetére


Tapsi
addikt

Érd messze földön híres arról, hogy egy lecsoffadt, sittes hely.

(#26937) #90032896 válasza albiosz (#26931) üzenetére


#90032896
törölt tag

Huh, ok, ahogy gondolod. Biztos azért mentek ott töredék áron az ingatlanok Érdhez képest :)

Tapsi: jah, azért van tele palotákkal, meg luxusautókkal az egész város, mert olyan lecsoffadt :)

[ Szerkesztve ]

(#26938) Drizzt válasza Drizzt (#26532) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[DH barometer, 2023Q2]

I am having fun staying poor.

(#26939) albiosz válasza #90032896 (#26937) üzenetére


albiosz
őstag

Ízések és pofonok. Mint alvó város / amcsi előváros fíling tökéletes, ha Budapest közelsége elég. Lokációból adódóan nyilván felfedezték azok, akiknek Bp-n már nem volt elérhető áron telek és felhúzták a palotákat.

Vácon én szeretem a történelmi épületeket, Duna korzót és azt, hogy fél órás körzetben annyi látnivaló, program, kirándulási lehetőség van gyerekkel is (és nem csak autóval!), hogy 35 év alatt sem untam rá.

Részemről off, mindenki tudja, hogy mi a fontos neki. Ha az érdiek lelkébe gázoltam, elnézést és ismét szvsz.

(#26940) Tapsi válasza #90032896 (#26937) üzenetére


Tapsi
addikt

Figyu, akinek luxusautói vannak, az nem olyan helyre költözik, ahol földutak vannak, meg emésztőgödrök. Érd mindig is a közeli agglo pöcegödre volt, ezt még a tőzsgyökeres érdi jóbarátomtól idéztem, aki azonnal elköltözött onnan, amint tehette.

Érd azért pörgött most fel, mert a menő helyekről (Budaörs, Budakeszi, Buda) kiszorult egy rakás ember. Lásd: Kiszámoló Miklós. :D

(#26941) Dorian


Dorian
félisten

Érd pont olyan semmilyen, ÉRDektelen :)) mint pl. Dunakeszi.

albiosz: "Vácon én szeretem a történelmi épületeket, Duna korzót és azt, hogy fél órás körzetben annyi látnivaló, program, kirándulási lehetőség van gyerekkel is"
pontosan így.

De ez olyan, h van akinek fontos a lakókörnyezet, van akinek nem, nem feltétlen pénzfüggő. Két nagyongazdag (Ferrari meg minden) havarom is Gyálon meg Kiskőrösön lakik egy olyan helyen ami olyan semmilyen, hogy szörnyű.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26942) HdRew


HdRew
őstag

Egyébként Vác stratégiai okokból is jó, közelebb van a határhoz, ha esetleg menni kéne.. :U

Mi most fogunk Vácra költözni, Mamám miatt sokat jártam oda télen/nyáron, szerintem egy megfelelő hely, és még olyan sokan nem jöttek rá, hogy valójában mennyire is élhető.

(#26943) gerii válasza @tco@ (#26920) üzenetére


gerii
addikt

Ecsert is nézd meg, most van pár eladó ház, és nincs C type, mint Maglód-Gyömrő-Pécel esetén.
Mondjuk más sincs nagyon, alvóváros gyalog közlekedve.

(#26944) HdRew


HdRew
őstag

Ja, közben a híradóban most van Érdről infó: állandó dugók, hihetetlenül megugrott a lakosságszám. Szombattól építési tilalom lesz.

(#26945) HoTDoG


HoTDoG
tag

II/A-ban történt valami? .com -on rákeresve a házakra, közel 600-at dob ki. Ez elég magas arány a település méretéhez képest.

(#26946) emvy válasza HoTDoG (#26945) üzenetére


emvy
nagyúr

Rengeteget lassult az ingatlanpiac azon a kornyeken is. Neztem en is sok mindent arrafele, es most tenyleg kicsit a forgalom ahhoz kepest, hogy mi volt 2 eve.

Mennyisegre szerintem nem valtozott lenyegesen a helyzet.

while (!sleep) sheep++;

(#26947) #90032896 válasza Tapsi (#26940) üzenetére


#90032896
törölt tag

Persze vannak földutak IS.
Elhiszem, hogy neked valamiért ez a véleményed, ettől még nem lesz igaz. Az agglo egyik legfejlettebb, legélhetőbb városa, vannak nagyon fasza részei. A közlekedés pedig minden szempontból príma. Szerintem meg a déli meg a keleti aggló a pöcegödör, az északi meg hótmessze van mindentől.

Majd egyszer menj el Érdre és nézd is meg rendesen, ne csak a húgyos utcákat… Rohadt sok híres/gazdag família lakik ott, biztos ők is hülyék meg nincs pénzük másra, lol.

Vác meg biztos azért a legolcsóbb lokáció, mert olyan jó ugye. Fillérekért lehetett ott kégliket venni. Na miért… Pont oda ment minden pénztelen, most meg mióta ott lakik, azóta “nagyon jó”. Szigethalom a másik ilyen putri.

[ Szerkesztve ]

(#26948) Tapsi válasza #90032896 (#26947) üzenetére


Tapsi
addikt

Figyu, szerintem ezt ne erőltesd. :) Érdet azért választják az emberek, mert arra fussa, nem azért, mert ott akarnak élni. És ez nem az én véleményem, hanem azoké, akik ott nőttek fel. Most pedig már zsúfolt is. De ahogy írtam, még Kiszámoló Miki sem ott kezdett el nézelődni, csak kiárazódott Budaörsről.

És true, a legtöbb városban vannak fasza részek, a kérdés ezeknek az aránya a nagy egészhez képest, illetve az, hogy a nem fasza részeken milyen népség él. Na most, Érden adott a deklasszált, alja nép. Egy csóró város volt mindig is, ez van. Ezen nem változtat az, hogy van egy töredéknyi pénzes ember, akinek az a perverziója, hogy ott éljen.

Szerintem meg a déli meg a keleti aggló a pöcegödör, az északi meg hótmessze van mindentől.

Nem mondtam, hogy ez nincs így. De ettől még Érd sittes marad. :)

Vác meg biztos azért a legolcsóbb lokáció, mert olyan jó ugye.

És szintén, mint előbb. Nem mondtam, hogy Vác fasza hely lenne. Eleve jóval messzebb van, sokkal kisebb is, de a közlekedés nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#26949) HdRew válasza Tapsi (#26948) üzenetére


HdRew
őstag

Mondjuk ez is attól függ, hogy mit tekint az ember messzinek. Ha zónázóval megy valaki Vácról, akkor hamarabb beér, mintha Cinkotáról indulna a belvárosba.

#26923grincsgrincs

Illetve említették már korábban mások is, azért jó, ha a lakhelyemen lehet mást is csinálni az alváson kívül. Vácon lemész a partra, sétálsz egy jót, onnan nem messze ott a gyadai tanösvény, illetve van legalább egy központi tere a városnak. Van kórház is, az nem tudom, hogy pl. Érden van-e. Szóval összességében szerintem Vác sok elvárást teljesít, mondjuk messzebb már én sem szívesen mentem volna.

"Ny-i irányban sokfele jó a vonatos közlekedés pl, pikk pakk bent lehet lenni a városban, és megbízható."

Mondjuk Ny-i irányban kell is a jó vonatos közlekedés, mert akkor az ottaniakat teljesen elvágnák Budapesttől. M0 sem megy még körbe arra, ha vonat sem lenne, akkor gondolom hányan költöznének ki oda. :)

És félreértés ne essék, én teljesen megértem azokat, akik nyugodtabb környékre költöznek, mint Tárnok és társai, de szvsz sikerült pont abba a városba belekötnöd, ami még éppen belefér, hogy az embereknek egy normális célpont legyen Budapesten kívül.

Egyébként neked mik azok a kritériumok, amiknek mondjuk egy agglos városnak meg kell felelnie?

(#26950) @tco@ válasza gerii (#26943) üzenetére


@tco@
aktív tag

Köszi, megnéztem, igazából egész helyes...de inkább kicsit nagyobb helyre mennék :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.