Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Tanya- válasza Tanya- (#300) üzenetére


Tanya-
tag

megoldottam

(#302) szabot2


szabot2
csendes tag

Hello,
régebben volt problémám egy mybook world-el (páran biztos emlékeznek rá), na a lényeg, hogy sikerült megoldanom és beüzemelnem.

De újabb gond lépett fel. Mégpedig:
Mikor másolok rá, kijelölök kb 4Gb adatot, akkor olyan 800 Mb körül megáll és azt írja, hogy a meghajtó megtelt. Ekkor leállítom, újraindítom és folytatja tovább. Majd újabb 7-800 Mb körül ismét ez a probléma...

Tapasztalt valaki hasonlót?

(#303) Csaxi


Csaxi
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy 500 GB-os mybook-ot... Tudtok nekem olyan helyet ajánlani Bp-n, ahol tudok hozzá venni 2 méteres esata-esata kábelt??? Nem találtam ilyet sehol... :B

(#304) Thusor


Thusor
őstag

Hello mindenkinek!

Szeretnék venni egy WD MyBook Essential 360GB-os külső winchestert...ezt az Asus wl-500gp routeremmel szeretném használni. Mennyire melegszik a winchester állandó torrentezés mellett? Illetve van benne valamilyen aktív hűtés?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#305) Csorbi válasza Thusor (#304) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem nincs benne aktív hűtés, nekem mybook home 500-as van, a wd oldalán agyonajnározzák, hogy a morze kódos ház hajj de jól szellőzik, aztán van hogy 55 fokig simán felmegy a vinyó. Hát kapott egy 40-es ventit :((( Franc essen a marketingjükbe. esatával meg b@szik működni a smart :W

(#306) Róth


Róth
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy a wd passport tápbemeneti csatiján hogyan néz ki a polaritás?
A külső érintkező a negatív?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#307) betula


betula
csendes tag

Helló. Tud valaki Pesten olyan szervízt ajánlani, ahol szerelnek külső winchestert, (és meg is lehet fizetni)? (Remélhetőleg adatmentés nem fog kelleni.) Eddig öt "számítástechnikai szervízben" jártam, és mindenhol úgy néztek a 80 gigás Transcend vinyómra, mint valami döglött békára, hogy ők ugyan ilyennel nem foglalkoznak, és azt se tudják, hogy szervízelnek-e ilyet Budapesten...

(#308) Csorbi válasza betula (#307) üzenetére


Csorbi
addikt

Kedves PH kollégánk, liksoft? :U

(#309) Cyrin válasza Csaxi (#303) üzenetére


Cyrin
addikt

Ilyet én se találtam sehol, így firewire kábellel használom. Tökéletes.

(#310) betula válasza Csorbi (#308) üzenetére


betula
csendes tag

Bepróbálkoztam nála egy e-maillel, hátha tud segíteni... Köszi a tippet.

(#311) Csorbi válasza Cyrin (#309) üzenetére


Csorbi
addikt

Rövidebb esata nem jó? Én is kerestem jó darabig, de találtam :)

(#312) Cyrin válasza Csorbi (#311) üzenetére


Cyrin
addikt

Egy méteres is jó lenne.

(#313) Csorbi válasza Cyrin (#312) üzenetére


Csorbi
addikt

Próbáld meg a Lord-nál, [katt] az árlistájukban ugyan nem láttam, de telefonon rákérdeztem, és volt nekik.

[ Szerkesztve ]

(#314) Cyrin válasza Csorbi (#313) üzenetére


Cyrin
addikt

Kösz a tippet, de egyenlőre nem lényeges a dolog, mert csak adatmentésre használom, bőven jó a firewire is. (már telepakoltam az 500 Gb 60%-át :) )

(#315) Csorbi válasza Cyrin (#314) üzenetére


Csorbi
addikt

Én is arra használom, esatán jóval gyorsabb :)

(#316) grex4


grex4
aktív tag

skacok, WD mybook 500gigás essential 52fokos, egy 27 fokos szobában normális? igaz most terhelem de akkoris. ?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#317) grex4


grex4
aktív tag

hi, lenne egy olyan kérdésem hogy ilyen külső merevlemezbe nemlehet tenni ventit vhogyan? biztos van vmi kis táprésze ahova mahinálni lehetne vmit. gépbe hűtött vinya 34fokos, nemhütött, 42, ezmeg 55 és még morze lyukas az oldalai és 21fok különbség szentem már sok. de legalább az aljára tettem volna 4 talpat hogy a meleg levegő felfele áramlása beszívja a hideget alulról de oldalról nemmegy neki semmi. 5let?

üdv

(#318) Csorbi válasza grex4 (#317) üzenetére


Csorbi
addikt

Tetejére egy 40-es venti és máris nem 55 fok. Barkácsolni nem érdemes, ugrik a garancia.

(#319) sutszi


sutszi
veterán

Nemrég vettem egy WD MyBook II Home 500GB-t. Nos, még kicsit ferde szemmel nézek rá, de rendben teszi a dolgát. Nekem konkrétan nem tetszett, hogy első alkalommal a konnektorba dugtam először a tápot, aztán be a winyóba és kicsit szikrázott...mivel olvastam hasonló élményről nagyon nem ijedtem meg. Igaz azóta előbb mindent csatlakoztatok, adat+táp, aztán megy a konnektorba.
A melegedési problémákkal az én tapasztalatom a következő:
Alapból 40-41fok-on üzemel. Aztán olyan 45-50GB adatmásolás után felment 51 fokra. Az átviteli sebesség 17-24MB/s között változott fájlmérettől függően.
A FireWire miatt vásároltam ezt a winyót, és a másolás is ezen keresztül történt. Előtte USB-n is kipróbáltam. Nem azt mondom, hogy ég és föld de érezhető a DMA jótékony hatása.
Ami kifejezetten zavar az az időnként, pl bekapcsoláskor, vagy készenléti állpotból való ébredéskor kiadott hang. Mintha valami robotkar mozgását szeretné utánozni...

Eddig nem volt dolgom FW kábellel. A 4 pólusút tudtam milyen...Aztán a megvásárlás után derült ki számomra, hogy létezik 6 illletve az FW 800 esetén 9 pólusút használnak...
A dobozban adatak egy USB és egy 6/6-os kábelt...Kifejezetten örültem mikor láttam, hogy a Notin 4-es van. Na akkor gyorsan megnéztem neten hol és mennyiért lehet 4/6-os kábelt venni. Kicsit bosszantott, hogy 2-3 ezerért vesztegették őket...
Ez most nem reklám akar lenni, de lévén hétvége volt és türelmetlen is voltam, elmentem a TESCO-ba ahol 1190Huf-ért vettem egy Hama 4/6-os kábelt, ami a leírás szerint aranyozott a jobb vezetés érdekében...Nos, ez számomra abszolút másodlagos, a kábel hozta amit vártam tőle...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#320) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

A külső vinyót legyen szó WD-ról vagy Freecomról, nem bírja a Notebook meghajtani? Én akartam venni, de valahol olvastam, h. nem bírja a Noti meghajtani a vinyót. Ez tényleg így van? Asztali gép és Noti között használnám. Én konkrétan egy Freecom ütésálló 80 Gb-os vinyót akartam venni, ezek után nem hiszem, hogy veszek. Vki meg tudna győzni róla, h. mégis vehetek nyugodt szívvel?
Lenne egy hüe kérdésem (bocs). Az asztali gépen alapból van firewall kábel kimenet?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#321) sutszi válasza Joe bácsi (#320) üzenetére


sutszi
veterán

USB 2.0-n keresztül nem tudja meghajtani a WD-t. Ezt tudom. Szerintem lehet olyan külső HDD amit meg tud hajtani. Úgy emlékszem, hogy az 5400rpm-eseknek elég 5V ennyit tud adni max az USB2.0. Ezek többnyire 2.5" mobilmerevlemezek.Azért nem tudja meghajtani a 7200-est mert annak 12V kell.

Nézd meg az alaplapod manualját, és abba le van írva, hogy van e rajta FireWire
FireWall kimenetről még nem hallottam... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#322) Alex91 válasza Joe bácsi (#320) üzenetére


Alex91
félisten

Elvileg megbirja a 2,5"-os, max Y USB kabel kell neki :). De a WD valoszinuleg megy egy USB portrol is... (Bar barmikor elofordulhat inkompatibilitas, de ez proba nelkul nem fog kiderulni :D!) 3,5"-os HDD-knek kell a kulon tap.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#323) Joe bácsi válasza sutszi (#321) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:W:W:W:W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#324) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

van egy notebookom amiben van egy hdd (mily meglepo ugye? :D), azonban ez a merevlemez hibas, holnap jonnek a dell-tol erte cserelni, azonban nem hinnem hogy le is mentik az adatokat majd szoval jobbnak gondoltam hogy en most ezt leklonozom egy kulso usb-s vinyora, ami meg is tortent. csakhogy nem tudok bootolni az usb-s vinyorol mert ez a hibauzenet fogad: no boot secotr on usb device, kerdesem: hogy tudok csinalni bootsectort vagy mi a modja annak hogy arrol is bootolni tudjon. eleg sok kulfoldi forumon neztem azonban floppy kene hozza ami ugye nincs a gepben. :(

segitsegeteket elore is koszi: fulmi

(#325) csellosi


csellosi
tag

Hellosztok.

Milyen kulso merevlemezt tudnatok nekem ajanlani amivel megbirkozik egy firewire-al szerelt noti? Szempontok, legyen ujabb kiadasu, notihoz (is) legyen jo, 500 GB vagy 750GB legyen a kapacitasa es ne legyen porszivo hangja a ventinek. Ara terjedhet 20tol-50k-ig.

Koszi elore is.

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#326) sutszi válasza csellosi (#325) üzenetére


sutszi
veterán

A hibái ellenére én tudom ajánlani a WD MyBook II-t 500 vagy 750GB-os változatban. Én az 500-ast 28K-ért vettem bruttó. Talán olcsóbban is megkaphatod valahol.
Ami szinte biztos, hogy kell az a 4/6-os FireWire kábel, mert a csomagban 6/6-os van. Laptopoknál mini FireWire van ami csak 4 pólusú, ezért kell az átalakító. De a sebességet tudja rendesen.
Nincs ventillátora. Időnként ad ki ilyen hangot, de folyamatos másolásnál csendes...Fentebb írtam róla.
Szerintem ritka a ventillátoros külső HDD inkább passzív változatok vannak.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#327) Cyrin válasza sutszi (#326) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem semmi bajom vele. Mióta frissítették a Button Manager-t Vista alá, az is működik teljesen jól.

(#328) csellosi válasza sutszi (#326) üzenetére


csellosi
tag

Aham, ertem koszi. En is afele kacsintgatok. Amugy az a II az Esential II?

Mit ertessz a "hibái ellenére" alatt? Mifele hibai vannak? Ilyenkor nyaron 35fokos szobaba nem huzos a passziv hutese miatt?

Igaz nem jaratnam ejjel-nappal csak zenek es archiv dolgok lennenek rajta tarolva, illetve napi mentesek, szoval neha neha porogne csak az a tanyer benne :)

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#329) Alex91 válasza csellosi (#328) üzenetére


Alex91
félisten

Ha FW is kell ra, akkor a Home, vagy meg jobb, csak kicsit dragabb a Studio (bar ez alapban Mac-re van formazva).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#330) G4bi89 válasza csellosi (#328) üzenetére


G4bi89
senior tag

Nekem is ilyenek vannak és főleg régebbi zenék és sorozatok vannak rajta amit nem mindig néz/hallgat az ember.
Pl.: Ilyenkor nyáron 40perces sorozat megnézése után 46fokos ami még elmegy igazából több óra használat után se ári el a kritikus (50fokot.Winyók 50fok felett nem igazán jók)
Szóval végülis melegszik,de hát ilyen melegben passzív hűtéssel nem is csoda,de mondom 50fok alatt nem gáz.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#331) csellosi válasza Alex91 (#329) üzenetére


csellosi
tag

Erre gondolsz? Meg az ara is kellemes, s az 500GB sokaig elegendo is lenne.

Az amugy nem baj, hogy nem fektetve van a merevlemez :F :B

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#332) Alex91 válasza csellosi (#331) üzenetére


Alex91
félisten

Erre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#333) sutszi


sutszi
veterán

Cyrin: Eddig elégedett vagyok vele. Én kicsit szőrszálhasogató vagyok, mert eddig hibátlanul működött nálam, csak van egy-két dolog ami nem tetszik. Pl, az az első szikrázása, amikor a először a tápot a konnektorba dugtam be, aztán a winyóba..azóta nem csinálom így. Meg hőmérésklete nekem kicsit magas. Igaz meleg is van nagyon, de 46-50 között szokott lenni.
A programokat nem nagyon használom amit adtak hozzá. Mire jó ez a Button Manager?

csellosi: Amit linkeltél arra gondoltam. Itt az előbb már írtam, néhány dolog nem tetszett, amúgy jól működik. Ezekre gondoltam hibák alatt...
Én FireWire-n használom mindíg. Néhány napja megnéztünk róla egy DVD-t. 41-fokról indult és a végére 51-nél tetőzőtt.
Amúgy 40GB folyamatos másolás után 50 fok volt. Amúgy én sem használom folyamatosan, tárolásra használom ha kell valami bekapcsolom kimentem aztán kikapcs.
Ahogy már írták előttem ha FW-t akarsz akkor a Home-t válaszd. Szerintem megéri.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#334) Joe bácsi válasza Alex91 (#322) üzenetére


Joe bácsi
őstag

:W Akkor mit vegyek? A 16 Gb-os pendrive egy kis ideig lenne csak jó, nekem nagyobb méretű kell. Ja és kicsi legyen, nem kell mobil rack, mert az lób@szó nagy, meg külön kell áram neki. :W

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#335) Alex91 válasza Joe bácsi (#334) üzenetére


Alex91
félisten

WD Passport...

Vagy itt van ez is...
[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#336) Cyrin válasza sutszi (#333) üzenetére


Cyrin
addikt

Régebben volt ez Button Manager, most Drive Managernek hívják.

Ez egy kis progi, ami a tálcán fut, tájékoztat a winyó felhasznált területéről (%-ban) és nézi a hőmérsékletét is, valamint ezzel lehet kikapcsolni/leválasztani az eszközt, hassználni a gombot, és a led-et kezeli.

(#337) Joe bácsi válasza Alex91 (#335) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A linkelt cucc nagy.
Nem azt mondtátok, h. nem hajtja meg a Noti meg lehetnek kompatibilitási problémák? :F
Ahány Notit majd az elkövetkezendő 10 évben akarom használni a külső vincsit nem fogom elvinni a számtech boltba és kipróbálni. :((
Hogy néz ki az Y usb kábel? Amit gyárilag adnak hozzá majdhogynem csak azzal megy, többen is írták. A WD honlapján Notihoz kötve van a reklámban.....

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#338) sutszi válasza Cyrin (#336) üzenetére


sutszi
veterán

Jah, Rendben. Én vagyok a hülye. Ezt én is használom. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#339) sutszi válasza Joe bácsi (#337) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, de lehet nem jól értem... Annyira nagy baj lenne egy konnektor helyet elhasználni? Kapsz hozzá tápegységet is, ha esetleg ez lett volna a gond. Én is próbálom minél kevesebb tyúkbéllel megoldani az eszközök használatát, de nálam ez most nem jelentett akadályt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#340) Joe bácsi válasza sutszi (#339) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Igen.
Meg nagy a mérete és nehéz.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#341) Alex91 válasza Joe bácsi (#337) üzenetére


Alex91
félisten

Leszedtek a webboltbol, amit linkeltem :( (Jo ara volt :).)

WD Passport, ennel kisebb is van, de azok joval dragabbak. A WD elvileg megy 1 USB portrol is. De mar elofordult, hogy megse. Ilyenkor kell egy olyan USB kabel, aminek az egyik vegen 2 db USB csati van (Y kabel). Igy 2 USB portrol szivhatja az aramot :).

En azt mondom Passport, 99%, hogy nem lesz vele gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#342) VVoid válasza Alex91 (#341) üzenetére


VVoid
aktív tag

2 Passportom is van, egy régebbi meg egy újabb fajta. Próbáltam már több notebook-kal is, sose volt semmilyen gondom, mindig működtek a hozzáadott gyári USB kábelekkel.

(#343) Alex91 válasza VVoid (#342) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt regebben te irtad :D :
A Passport és Passport2 közötti különbségek (nekem mindkettő van):
- méretre a 2-es kisebb, és könnyebb is
- a 2-es anyaga fekete műanyag, sokkal sérülékenyebbnek tűnik, mint az ezüst fém
- a 2-esről kispórolták a hálózati adapter csatlakozási lehetőségét, ehelyett Y kábel használatát javasolja a WD olyan gépek esetében, amelyikről nem indul a vinyó (nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel)
- a 2-es picit jobban melegszik, de nem vészes (a 1-es kb 35-40, a 2-es 36-42 fokon üzemel a WD Diagnostics progi szerint)
- a 2-es picit jobban rezonál, de teljesen elhanyagolható, még így is sokkal kevésbé, mint mondjuk egy 3.5''-ös, hangja viszont egyiknek sincs
- mindkettő nagyjából azonos sebességgel megy, a 2-es talán hajszállal gyorsabb
- a MyBook az, ami foglaltsági szintet jelez (egyébként szerintem teljesen fölösleges), a Passport2-nek csak egy működést jelző ledje van

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#344) Joe bácsi válasza Alex91 (#343) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Az Y usb kábel olyan, h. 2 usb-be kell bele dugni, h. több áramot tudjon felvenni?

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#345) Alex91 válasza Joe bácsi (#344) üzenetére


Alex91
félisten

Igen. De vedd mar meg azt a Passport-ot, azt ha gond van vele, majd visitasz! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#346) VVoid válasza Alex91 (#343) üzenetére


VVoid
aktív tag

Így van, és azóta sincs semmi gondom velük. :))

"...nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel..."
Ehhez a mondatomhoz pontosításképpen: egyszer próbáltam egy majd 2 méteres, kártyaolvasóhoz adott USB kábellel a Passport2-t, és nem volt hajlandó felpörögni. Azóta csak a hozzáadott kábelt használom, és minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#347) Joe bácsi válasza Alex91 (#345) üzenetére


Joe bácsi
őstag

És ha nem jó, akkor megveszed tőlem rendes áron? ;]

És itt az Elite és az Essential között mi az a sok különbség? Megér 6 rugóval többet az Elite? [link]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#348) Alex91 válasza Joe bácsi (#347) üzenetére


Alex91
félisten

Mi a francert nem lenne jo? En csak azt mondtam, hogy 99%-k, hogy nem lesz vele gond, de a PC gyartok neha tudnak olyan xart csinalni, hogy mondjuk az a rohadt USB csati nem nyomja ki a megfelo Amper-t, akkor szopik az ember. A WD direkt ugy csinalta, hogy elmenjen egy USB portrol. Ha kulon veszel egy USB hazat, meg egy HDD-t, ott inkabb elofordulhat, hogy nem megy el egy USB aljzatrol. (Nekem ket ilyenem is van, ezekhez Y tapkabel van, es kell is hozza, mert egy USB protrol megbizhatatlanul mukodnek, ha egyaltalan felporog benne a HDD. Bar ez fugg attol is, hogy kozvetlenul a gepbe, vagy egy USB hubba dugom.)

Ha nem akarsz sokat kolteni, akkor jo lesz az Essential is. Az Elite kijelzi LED-del, hogy mennyire foglalt, es tobb SW jar hozza. (Meg azt hiszem a design is egy kicsit mas, de ez annyira nem lenyeges.) Ha csak ilyen hordozos, gepek kozotti hattertarnak kell, akkor megfelel az olcsobb is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#349) Cyrin válasza Joe bácsi (#347) üzenetére


Cyrin
addikt

Az elit borítása "elitebb". Én olyat vennék, az ujjenyomatok miatt is.

(#350) Alex91 válasza Cyrin (#349) üzenetére


Alex91
félisten

My Passport™ Studio™

En meg inkabb ilyet, ezen van FW-re is :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.