Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Alex91 válasza -KoKeSz- (#900) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#902) icons válasza Alex91 (#891) üzenetére


icons
addikt

Az a baj, hogy az árlistában csak annyi szerepel, hogy Seagate 320GB 8MB. De akkor érdemes utánakérdezni, vagy felejtős?

(#903) Alex91 válasza icons (#902) üzenetére


Alex91
félisten

Ha jo arban van, akkor miert lenne felejtos?

(Nem kell ezt ennyire korbejarni, jelentos kulonbsegek nincsenek ezek kozott...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#904) kem válasza HarryPotter (#899) üzenetére


kem
addikt

igen, csak egyszer.
viszont érdemes ugyanarra az usb portra dugni, de lehet másikon is rögtön tudja rendesen kezelni.

Köszi!

(#905) kem válasza icons (#902) üzenetére


kem
addikt

nem érdemes utánanézni, a seagate felejtős. Kérdezz rá itt, hogy miért.

Köszi!

(#906) HarryPotter válasza kem (#904) üzenetére


HarryPotter
őstag

De nálam nem usb-n, hanem esata-n lesz csatlakoztatva, bár gyanítom, arra is igaz a megjegyzésed.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#907) icons válasza Alex91 (#903) üzenetére


icons
addikt

Jó, mostmár a részleteken felülemelkedtem, ám egy 7200rpm-es 8mb pufferes, 250 GBos Maxtor OneTouch™ 4 (3,5") sokkal gyorsabb az 5400rpmes, 2mb os 160as wd-nál? (passport)
Az előbbi most elég szimpi, a baja az, hogy 1kgos, és elég nagy a wdhez képest, viszont olcsóbb, és minden adatában veri azt. Ám a valós írási sebességet sehol se láttam, úgyh nem tudom valójában mennyivel gyorsabb...

kem: thx, megkérdeztem, akkor azt tuti nem veszem.

[ Szerkesztve ]

(#908) Alex91 válasza kem (#905) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, mert van par xar 3,5"-os szeriaja?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#909) Alex91 válasza icons (#907) üzenetére


Alex91
félisten

A 3,5"-os jo hogy gyorsabb. De most mire, mihez kell? Notihoz inkabb egy 2,5"-os illik. Asztalihoz meg mehet a 3,5"-os, bar USB is jocskan vissza fogja a sebesseget.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#910) icons válasza Alex91 (#909) üzenetére


icons
addikt

Notim nincs, asztali géphez használnám külső vinyónak (ergó rá rakom a nem olyan gyakran használt adatokat), illetve sok embernek adok zenét, ezzel sokkal egyszerűbb lenne (mint pl egy pendrive-val, mert annak elég kicsi a tárhelye), + van olyan, hogy valakihez átmegyek, és segítek gépet csinálni, erre lehetne menteni a fontos adatokat, meg tudnék rajta szükséges programokat vinni). Ha jól számolom a 2,5"os a 160GBot 1,5 óra alatt tudja telepakolni, de nyilván nem egyszerre fogom, de mondjuk 40et biztosan felrakok, az 22,5 perc, ami azért annyira nem kevés, de elviselhető. Ámbár ugyanez 3,5ös vinyóval pár perc LENNE, ha nem lenne odaírva a specifikációjához: Sustained Transfer Rate USB 2.0 33MB/sec . Ami azért elég vicc, mivel, hiszen 7200őt pörög.

(#911) Alex91 válasza icons (#910) üzenetére


Alex91
félisten

A 2,5"-os is nagyjabbol hozza USB-n a 3,5"-osok senbesseget. Lassu az USB atvitel, hiaba gyors a hazban a HDD!
[link]

Szoval az a 33 MB/s sajnos valos (eSATA-n ez a HDD 60 MB/s-ot vinne.)

A 3,5"-os (ha USB-n csatlakozik) egyetlen elonye az ara, a tobbiben ugyanolyan jo vagy jobb a 2,5"-os...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#912) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Az e-satás merevlemezeknek is kell külső táp, vagy elég nekik amit az e-satáról szívnak?
Mennyivel drágábbak az usb-snél?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#913) #65675776 válasza Zirowe (#912) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azoknak mindenképpen kell, lévén az eSATA nem szolgáltat tápfeszültséget.

(#914) kem válasza HarryPotter (#906) üzenetére


kem
addikt

ott is előfordul.

Köszi!

(#915) Márton válasza #65675776 (#913) üzenetére


Márton
nagyúr

pedig erre igazán gondolhattak volna már!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#916) HarryPotter válasza kem (#914) üzenetére


HarryPotter
őstag

hmmm.sajnos nem megy az esata csatolóval. Egyszerűen nem veszi észre, hogy csatlakoztattam, és később sem látja.... :F :F kell ennek külön driver esetleg (vistan vagyok)?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#917) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali.

[link]

Ilyen külső dokkolóm van, esata porton csatlakozik a géphez. Amikor bekapcsolom felpörög, és pár másodperc múlva látom is a winyót. De hogy lehet lekapcsolni? Mert ha látom hogy nem villog a led és lekapcsolom, akkor igaz eltűnik a sajátgépből nemsokára, de a vista felügyeleti eszközeinél látom a hibaüzit hogy felkészülés nélkül tűnt el.
Hardver biztonságos eltávolítása nem jelenik meg mint a pendrive-nál.

Mezőhegyes

(#918) HarryPotter válasza Ottoka (#917) üzenetére


HarryPotter
őstag

te legalább be tudod kapcsolni, :DD

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#919) Ottoka válasza HarryPotter (#918) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi, de jó nekem :DD

A biosban be van kapcsolva az esata vezérlő? Az előző lapomon, egy xfx nforce 790 ultrán hátul az usb-k melett volt esata csati, de addig nekem se látta a rádugott winyót amíg a bisoban be nem kapcsoltam a jmicron esata vezérlőt.

Ha olyan esata portod van, ami az alaplap belső sata csatijára megy, akkor nem szóltam.

Mezőhegyes

(#920) HarryPotter válasza Ottoka (#919) üzenetére


HarryPotter
őstag

alaplapra van kötve....CoolerMaster Xcraft külső ház (esata usb kombó), ha ez segít valamit.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#921) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali!
Tudnátok ajánlani firewire-es külső mobile-rack-et 1Tb-os Satás vinyóhoz? Előre is köszönöm a segítségeket.

(#922) Alex91 válasza vis.p (#921) üzenetére


Alex91
félisten

MacPower Pleiades SATA 400+
RaidSonic MB-664UEA-1S

Igy kezdetnek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#923) kem válasza HarryPotter (#920) üzenetére


kem
addikt

USB-n látja? eSatád hogyan van? alaplapra integrált, vagy ki van kötve egy bővítőhelyen a hátlapra?

Köszi!

(#924) Alex91 válasza Alex91 (#922) üzenetére


Alex91
félisten

ONNTO 3.5" USB2.0/eSATA/Firewire
A.C. Ryan - Alubox TFX Mac 3,5" USB/Firewire külső ház fehér IDE/SATA

Kicsit olcsobban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#925) Alex91 válasza vis.p (#921) üzenetére


Alex91
félisten

Seagate FreeAgent Xtreme 1TB külső
Western Digital 1000GB My Book Home

De IMHO igy egyben olcsobb az egesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#926) vis.p válasza Alex91 (#925) üzenetére


vis.p
aktív tag

Ez igen. Van választék. :C
Nagyon köszönöm. :R :R :R

(#927) HarryPotter válasza kem (#923) üzenetére


HarryPotter
őstag

usb-n látja. Az esata egy kártyaolvasón van, amit az előlapra szereltem, és az alaplapra kötöttem egy sata kábellelel.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#928) Márton válasza HarryPotter (#927) üzenetére


Márton
nagyúr

ahci módban van a bios?
csak igy lesz hotplug.
ha nincs, én utólag nem is tudtam installálni.
új xp telepítés kell

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#929) Ottoka


Ottoka
őstag

917-re valaki? :R

Mezőhegyes

(#930) kem válasza Ottoka (#917) üzenetére


kem
addikt

ugyanúgy mint a pendrájvokat. jobb alsósarokban balklikk, és kiválasztod a listárol.

Köszi!

(#931) Márton válasza kem (#930) üzenetére


Márton
nagyúr

Hardver biztonságos eltávolítása nem jelenik meg mint a pendrive-nál

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#932) Larry303


Larry303
addikt

sziasztok,

van valkinek személyes tapasztalata erről a külső winyóról?
Bármilyen más info is érdkel róla!
Köszi!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#933) Ottoka válasza kem (#930) üzenetére


Ottoka
őstag

Sajnos nem jelenik meg. :( Egy x58-as lapra nem jutott valódi esata (ennyi pénzért :O ), ami van 2 kivezetés az mind a lap belső sata portjára csatlakozik

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#934) Márton válasza Ottoka (#917) üzenetére


Márton
nagyúr

sajátgép/eszközkezelőben sem tudod lelőni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#935) Ottoka válasza Márton (#934) üzenetére


Ottoka
őstag

Semmi opció nincs rá. Úgy néz ki marad a félmegoldás, bekapcsolni be lehet menet közben is, kikapcsoláshoz meg legalább egy újraindítás kell....
A kijelentkezés sem jó....

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#936) 4D4M


4D4M
aktív tag

Üdv.

Érdeklődnék, hogy nincs-e valakinek tapasztalata a WD elements szériájáról...? Keveset hallani róla, van esetleg ennek valami oka?
Előre is köszönöm!

üdv.: 4D4M

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#937) Bullet_


Bullet_
tag

Sziasztok
Segítségeteket kérném, egy 500gigás külső vinyó vásárlásának eldöntésében.
Először WD Worldöt néztem ki, de ez a teszt kicsit elvette a kedvem [link]
20k körül szeretnék kijönni, akármennyire szimpatikus a studio vagy a home edition nekem kicsit drága.
Legnagyobb aggodalmam, hogy ha USB-set veszek az elég lassú lesz (letölteni, csomagolni, videokat szerkesztgetni, a laptop között másolgatni), továbbá nem találtam sehol sem, hogy egy 2ghz-es c2d-t mennyire terhelne le az usb.
A gépemen sajnos e-sata nincs csak fireware, ilyen külső racket viszont csak ATA-ban találtam(elfogadható áron, rackért nem feltétlenül adnék annyit mint amennyit vinyóval együtt szántam az egészre), de a satát jobban preferálnám, főleg az olcsóbb merevlemezek miatt.

Ha bárkinek bármilyen ötlete, tapasztalata van előre is köszönöm

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#938) Alex91 válasza Bullet_ (#937) üzenetére


Alex91
félisten

A 2 GHz-es CPU-t az USB se fogja lefagyasztani :).

A FW400 valamivel gyorsabb, de IMHO nem olyan sokkal, hogy most ezert a kardodba dolj. (A FW800 mas helyzet, az mar eleg jol nyomja.)

20k-bol nem sok variacio van. Veszel egy szimpatikus HDD-t (nem kell gyors, USB-n ugyse jon ki, inkabb kevesbe melegedot, es halkat erdemes valasztani), es egy szimpatikus USB-s hazat. Ez kijon ennyibol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#939) Bullet_ válasza Alex91 (#938) üzenetére


Bullet_
tag

Akkor ennyi erővel a WD World is lehet jó választás? usb-t végülis tud... Nem tudom az mennyire melegedik.

(#940) Alex91 válasza Bullet_ (#939) üzenetére


Alex91
félisten

A World halozati meghajto, az USB dugo nem arra a celra szolgal, amire te gondolsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#941) Hugó55


Hugó55
csendes tag

Sziasztok! Tud valaki segíteni, külső HDD-t vennék, 250Gb-st, de nem tudok dönteni a Seagate FreeAgent éd az Asus Extrem Pocket között.Nem szeretnék adatvesztést.
Hugó

(#942) PoPeC


PoPeC
csendes tag

sziasztok!

1000gigas kulso vinyot szeretnek venni. En valamelyik WD-re vagy Seagate-re gondoltam, de ha tudtok jobbat ajanlani ezeknel, akkor megkoszonnem. Es az ezzel kapcsolatos problemam az lenne, hogy nincs eSata a gepemen es nem tudom milyen megoldas lehetseges, hogy eSataval tudjam hasznalni a kulso hdd t. Van esetleg valami beepitheto kartya vagy valami cucc, amivel meg tudnam oldani a problemat?
koszi

udv

(#943) Alex91 válasza PoPeC (#942) üzenetére


Alex91
félisten

Most van egy WD 500-GB-os, a hetvegere ha minden igaz lesz egy Seagate 1 TB-os. Akkor elmondom a velemenyem... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#944) PoPeC válasza Alex91 (#943) üzenetére


PoPeC
csendes tag

koszi
mondjuk az esatas problemat szeretnem leginkabb megoldani;)

(#945) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali!
nemtudom jo helyre irok-e, de hatha!
A kerdesem a kovetkezo lenne!
Van egy ilyen HDD-m:

Modell azonosító SAMSUNG HD753LJ

És egy ilyen 3,5"-os külső HDD keretem:

Sharkoon Swift-Case 3.5"

Merevlemez ház
- 3,5 colos formátum
- USB 2.0 csatlakozó
- IDE (P-ATA) interfész
- alumínium ház
- elérési idő: 14,7 ms

Minden tokeletes vele, de egy olyan problemam van, hogy leallitom a gepet, de a keretbe megy tovabb a HDD, lehet hallani es erezni a gyenge rezonanciat!

Ezt hol lehet esetleg be/ki kapcsolni h automatikusan alljon le a kulso HDD is?!

Valaszokat elore is koszi!

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#946) N-vidi-A válasza N-vidi-A (#945) üzenetére


N-vidi-A
őstag

HELP ME! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#947) Alex91 válasza N-vidi-A (#946) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg sehol... Kezzel szepen kikapcsolod a hazat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#948) N-vidi-A válasza Alex91 (#947) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Azta, ez tobb haznal igy van, vagy ezt most nem ertem...
Komam biosban magyarazott valamit, hogy ott lesz valami usb-s beallitas, de mondom eloszor megkerdezem a "pro"-kat PH!-rol! :D :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#949) Alex91 válasza N-vidi-A (#948) üzenetére


Alex91
félisten

A WD MyBook leall, ha gep kikapcsol. A sima, magam szerelte hazaim viszont nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#950) N-vidi-A válasza Alex91 (#949) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Az cool! :( :R
azert THX! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.