Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) bwpkl válasza Geresics (#148) üzenetére


bwpkl
csendes tag

HA az alaplapon van integrálva akkor semmi macera, ha meg csak a házon van egy átalakító, azt az alaplapon lévő SATA-csatiba kell dugni. Előbb említettem hogy macerás egy kicsit ha átalakítós de ezt egy olyan gépben használtam amiben alapból nem is volt sata hanem úgy tettünk bele egy SATA PCI kártyát, és úgy volt cseppet macerás, de kibírható, SATAII -vel szerintem nem kell így eljárni, valszeg, annál már meg fog jelenni a hardver biztonságos eltávolítása.
Külön eSATA kábel kell hozzé, és értelem szerüen egy külső rack ami támogatja az eSATA-t.
Összesítve gyors biztonságos megbízható, egy jó kerettel.

(#152) pandion válasza ekolar (#145) üzenetére


pandion
tag

A WD weblapján 3féle hordozható USBtápos(USB Powered) vinyo van:

My Passport Essential
Passport Portable
Elements Portable

A különbség a formában van főleg és a software csomagban.
Az első kettőhöz kapsz: "Sync & Encryption Software"-t, az elemntshez nem.
Ez utóbbi úgynevezett "csak" egy Plug and play storage (kb mint egy usb kulcs)
Az első kettő (eddig megjelent) legnagyonn kapacitása 320 Gb, az Elements max 250 Gb-ban létezik.
Tehát a 3 tároló igen hasonlít egymásra. Csak a külső design 1 picit más, és a bennük lévő lapka típusjelzése is más, de minden lényegi partaméter illetve sebessége szinte ugyan az. Viszont egyedül a Passport portable-t ajánlják kifejezetten notebook-hoz.
Szerény véleményem szerint a passport essential egy régebbi, kiforratlanabb típus, amit a PP követett kisebb javításokkal, és az elements egy butitott, legújabb, de kevesebb szolgáltatással árult változat lehet.
(forrás: http://www.westerndigital.com/en/products/index.asp?cat=5&language=en )

(#153) Birdie- válasza bwpkl (#150) üzenetére


Birdie-
csendes tag

bwpkl:
ez egy alaplapra integrált cumo (Asus P5B-E Plus), tehát akkor nyugodtan belevághatok.
köszönöm a válaszod

(#154) lame


lame
csendes tag

hi all!
van egy samsung hd250hj vinyom, és észrevtem hogy elég eröteljesen remeg!
kb anyira hogy avinyo körul a gépházon is lehet érezni!
ez normális? Miért remeg ennyire ?

(#155) bwpkl válasza Birdie- (#153) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Nekem P5B van azon is hátul kivezetett. Atomstabil, és Qurva gyors (nagy fileoknál)
és ugyanúgy működik mint egy USB-s cucc, csak sokkal gyorsabb.
Csak ajánlani tudom

[ Szerkesztve ]

(#156) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem is P5B-E van, és egy WD Home 500 Gb. Én firewire-el használom, mert az eSata kábel nagyon rövid, vagy 40-50 centis csak. A firewire sebesség is nagyon jó.

(#157) bwpkl


bwpkl
csendes tag

USB 1.1 sebesség: kb 4Mb/sec
USB 2.0 sebesség: Max 28Mb/sec (ritka 30Mb/sec)
FireWire400:gyakorlatilag fogalmam sincs jó lenne ha valaki leíná, elméletileg: 49Mb/sec
FireWire800:gyakorlatilag ezt még annyira sem tudom: elméletileg 98Mb/sec
eSATA SATAI-es winyóval a rackben Elméletileg a SATAI es vinyók maximális átvitele, de gyakorlatilag Max 50Mb/sec egy túlságosan is hosszú kábellel (1,5 méter) ami ront az eredményen.
eSATA SATAII-es vinyóval a rackben elvileg annyi mint egy SATAII-es winyó átviteli sebessége mínusz a jelromlás miatt bekövetkező csökkenés.

Új tapasztalatok eSATA-ról: SATAI winyóval a rackben:

Integrált SATAI port nélküli gépben: Tehát az utólag SATAI(kb2000 FT) kártyával kiegészített gépben. Kell egy SATA - eSATA átalakító amit a gyártó mellékel a rackel együtt (jobb esetben) amit a hátlapon rögzíthetünk a PCI kimeneteknél.
rack rádugása után megy és tökéletesen működik a fent említett sebességekkel, csak nem jelenik meg a biztonságos eltávolítás ikon, ilyenkor az eltávolítás kijelentkezés után történik.

Integrált SATAII port nélküli gépben: ugyan az mint a fentiekben, de a biztonságos eltávolítás ikont nem tudom hogy megjelenik e.

SATAI csatolós gépben: Tapasztalataimat két hét múlva közlöm, Kell egy SATA - eSATA átalakító amit a gyártó mellékel a rackel együtt (jobb esetben) amit a hátlapon rögzíthetünk a PCI kimeneteknél.

SATAII csatolós gépben: Tapasztalataimat két hét múlva közlöm,Kell egy SATA - eSATA átalakító amit a gyártó mellékel a rackel együtt (jobb esetben) amit a hátlapon rögzíthetünk a PCI kimeneteknél.

Integrát eSATA porton:Megjelenik a biztonságos eltávolítás ikon. Megbízható, stabil gyors, ahogy azt megszokhattuk az USB-nél is csak a sebesség egy cseppet több. majdnem kétszer annyi mint az USB.
viszont ha egy ilyen alaplappal van dolgunk és az egyik belső satából eSATA-t akaruk csinálni az eSATA - SATA átalakítóval akkor az nem fog menni, legalábbis nekem eddig nem ment. :( valsze hosszú a kábel, vagy egész egyszerűen nincs felkészítve ez a port a az eSATA-ra, de amúgy minek is lenne)

Összegzés:

USB1.1 előny:elterjedt univerzális, sebesség szempontjából a pendriwe-nak jó(már történelem az 1.1)
USB1.0 hátránya: Qurva lassú, és kevés is egy winyóhoz.

USB előny: Rendkívül elterjedt, egész gyorsnak mondható a jobb napjaiban.(de jön állítólag az USB3.0 4800 Mbit/sec sávszéllel, optikai szálon)
USB hátránya: van neki?! esetleg annyi hogy max 400 - 500mA áramerősségű áramot tud szolgáltatni, ami kevés egy éhesebb vinyó számára, de ilyenkor összeköthetünk kettőt, és már megy is tovább a dolog (csak győzzük USB portal :D )

FireWire400 előnye: állítólag nagyon gyors, több áramot tud szolgáltatni így elég egy port is egy éhes vinyónak, láncba lehet őket kötni. Elvileg 49Mb/sec-et ki lehet belőle csikarni, lehet firewire bővítőkártyát venni.
FireWire400 hátránya::ritka, nem elterjedt

FireWire800 előnye:elméletileg nagyon nagyon gyors, és mág több energiát tud szolgáltatni, láncba kötés gondolom itt is érvényes
FireWire800 hátránya:gyakorlatilag nincs(még).

eSATA előnye:nagyon nagyon gyors, a sebességét a winchester korlátja szabja meg, gyakorlatilag olyan mintha a winyót egy az egybe rádugnám a gépre, mint a régi IDE-s rackeknél, csak itt nem kel ki-be kapcsolgatni a gépet. előnye még hogy eléggé elterjedt (az olyan gép amiben van SATA) csak az emberek nem tudják hogy ők is élhetnének ezzel a lehetőséggel.
eSATA hátránya:nincs tápellátás. A tápellátás az USB, Firewire, portokról történik, vagy esetleg tápegységről.(3.5-ös racknél mindegy mert ott úgy is kell tápegység a 12V miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#158) Troy. válasza Flashcash (#143) üzenetére


Troy.
addikt

Hasonló merevlemezt láttam már. Annál úgy működött, hogy a sarkán le kellett pattitani egy kis műanyag takarólemezt, majd onnan kihúzni a kábelt.
Ezeknél hogy megy? :)

.

(#159) Sz@bi


Sz@bi
csendes tag

Hello!

Adva vagyon egy CoolerMaster X-craft RX-3HU külső mobil rack (IDE to USB 2.0), és van benne egy IDE Seagate winyó (adatokkal, eddig a gépben volt).

Miután először bekapcsoltam, jött a hangeffekt, kiírta, hogy új hardver, telepítve van, használatra kész, stb. Mondom király. Csakhogy a sajátgépben nincs sehol a winyó... Meg a system trayben sincs ott az usb eszköz ikonja (az elején ott volt, amikor felismerte, de miután kiírta, hogy az eszköz telepítve van, eltűnt).

És most ha bekapcsolom a külső racket, a szokásos hangeffekt van, de winyó nincs a sajátgépnél, és usb-eszköz ikon sincs a system trayben.

Tehát ami fel lett ismerve, az csak maga a külső ház, ami egy USB-hub is egyben.
Az eszközkezelőben az USB-nél ott van, mint "általános USB hub".

De ami nincs meg, az a benne lévő winyó. És nem csak hogy a Sajátgépben nincs ott, de még a lemezkezelésnél sincs a listában, hogy tudjam mondjuk inicializálni, vagy particionálni, vagy mittomén... (amúgy hallhatóan megy a benne lévő winyó, megforgatja)

Kösz

(#160) bwpkl válasza Sz@bi (#159) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Milyen konfigod van? (chipset érdekel főleg)
Próbáltad-e esetleg másik portra dugni?
Másik géppel próbáltad-e?


system trayben
--> ez mi?

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/lemezkezelés------> itt látszik-e a winyó?

Végezetül hány gigás a winyó(ez csak úgy érdekel)?

(#161) Troy. válasza Troy. (#158) üzenetére


Troy.
addikt

Bár nem sűrgős, azért mégis érdekelne.. :)

.

(#162) kem válasza Sz@bi (#159) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Masterre van állítva? Tudsz róla bootolni?

Másik újoncnak írom, hogy a system tray a jobb alsó ikonsor,
ami az óra mellett van közvetlenül.

Köszi!

(#163) kem válasza bwpkl (#160) üzenetére


kem
addikt

Mégvalami:D

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/lemezkezelés------> itt látszik-e a winyó?

Erre a kérdésre a válasz, ott van az előtted lévő hozzászólásban.
Idézem is...
És nem csak hogy a Sajátgépben nincs ott, de még a lemezkezelésnél sincs a listában, hogy tudjam mondjuk inicializálni, vagy particionálni, vagy mittomén...

Köszi!

(#164) thozoo válasza Sz@bi (#159) üzenetére


thozoo
tag

Nálam pont ugyanez volt a probléma: hangeffekt, merevlemez nélkül.

Nézd meg ezt, nálam így sikerült megoldani:

http://prohardver.hu/tema/kulso_merevlemezek/hsz_146-146.html

Thozoo

(#165) bwpkl válasza kem (#162) üzenetére


bwpkl
csendes tag

köszi nem tudtam hogy így hívják

(#166) depmod


depmod
senior tag

Sziasztok!

Problémám van.
Van egy külső SATA-s notebook vinyóm USB-s mobilrack-ben. A laptopom felismeri, de más gépekben nem történik semmi, ha rádugom az usb-re. SATA a probléma, mert a másik gépek idesek, nem ismerik a satat?

Mi lehet a megoldás??

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#167) Flashcash válasza Troy. (#161) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A mai 2.5"-os külső rackek általában egy fém keretből állnak és oldalt két csavarral tudod rögzíteni az elektronikát kb. mint egy kupakot a kereten. [link]

(#168) Flashcash válasza depmod (#166) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Lehet hogy nem tudják megtáplálni elég energiával és emiatt fel sem pörög a vinyó. USB Y kábellel két USB portra bedugva próbáltad?

(#169) depmod válasza Flashcash (#168) üzenetére


depmod
senior tag

Igen. De Az én laptomomon nem kell a 2. usb, de a másik gépen mindkettőt rádugtam, mégse történt semmi..

Satás külső vinyóhoz kell valamilyen driver ide-s géphez???

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#170) kem válasza depmod (#169) üzenetére


kem
addikt

nem.
A rack házhoz kaptál telepítőCD-t, azt érdemes még megpróbálni.
Nem Vistával használtad előzőleg a sata vinyót?
Milyen oprendszer van a laptopon meg az asztaligépen?
XP-nek fel kellene ismernie mindenképp automatikusan.
SP2 fentvan?

Köszi!

(#171) depmod válasza kem (#170) üzenetére


depmod
senior tag

Ugyanaz a OS van fenn mindenhol, én telepítettem őket.

Az lehet, hogy ezek ide-s gépek, belsőleg nem lehet sata-t bekötni?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#172) G4bi89


G4bi89
senior tag

Nem nagyon vagyok otthon a külső merevlemezek témában.
Szóval kellene egy külsős USB-s (2.0) winyó aminek lehetőleg külső tápellátása van.
Kb. 20ezrem van rá szóval ebből kellene kihozni egy winyót ami jó tehát márkás is és nagy kapacitású is mondjuk 250,320Gb-os. Western Digital termékeit nézegettem eddig.Vagy jobb ha külön veszek egy rack-et és bele egy winyót?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#173) Flashcash válasza depmod (#171) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs ilyen korlát, teljesen mindegy hogy milyen vinyó van az usb bridge mögött. Én régi 1.7GHz P4-es csak ide vezérlős konfigon is simán használom a 250GB-os SATA 2.5" rackem.

Valami más gond lehet ott.
Próbáld ki hogy rádugod a gépre 2 usb-vel, majd:
start menü/futtatás/
beírod hogy compmgmt.msc
itt a disk management (lemezkezelés?)-re mész és próbáld megkeresni a mobil vinyód, a diskek között, ha ott látod akkor lehet hogy csak inicializálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#174) depmod válasza Flashcash (#173) üzenetére


depmod
senior tag

OK, köszi, megpróbálom

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#175) Flashcash válasza G4bi89 (#172) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ebben az árkategóriában jó választás a WD külső hdd. [link]
Picit több pénzből (28K) én egy 500-as SATA WD Green Power vinyót tennék egy ilyen rackbe: [link]. Ennek a kombónak az az előnye, hogy a GP sorozat csak 5400RPM-es és kevésbé melegszik, hátránya hogy a vinyót még nem nagyon lehet kapni. :)

(#176) Sz@bi válasza thozoo (#164) üzenetére


Sz@bi
csendes tag

Sajna úgy sem jó, ha leszedem a jumpert. Már ez összes jumper állást kipróbáltam, sehogy se látja a gép.

Bootolni nem próbáltam róla, mivel ezen csak adatok vannak.
2 USB portra is próbáltam, egyiken se jó. A HDD tuti jó, mert belső mobil-rackbe rakva vígan megy.

Amúgy chipkészlet: Intel P35 + ICH9 (Asus P5K)
HDD: 120gigás Maxtor

Még valami ötlet?

(egyébként USB-s mobilrackkel akkor is be lehet kapcsolni a winyót, ha már áll az Xp, vagy a gép bekapcsolása elött kell bekapcsolni?)

(#177) depmod válasza Flashcash (#173) üzenetére


depmod
senior tag

Úgy sem látja.

MEGŐRÜLÖK :O :O :O

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#178) Flashcash válasza depmod (#177) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha rádugsz egy sima pendrive-ot ezekre az usb portokra az működik? Közvetlen alaplapi usb portokra dugod vagy a ház előlapjára vannak kivezetve?

(#179) depmod válasza Flashcash (#178) üzenetére


depmod
senior tag

előlapra dugom a pc-n, de a laptopon olyan nincsen :D

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#180) Flashcash válasza depmod (#179) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor valószínűleg rosszul van bekötve az előlapi usb, esetleg a plusz usb portok nincsenek engedélyezve a biosban vagy túl hosszú a kábel. Más ötletem nincs.

(#181) Sz@bi


Sz@bi
csendes tag

Az én gondomra - nevezetesen, hogy nem látszik a winyó - valakinek nincs még valami ötlete?

(egy hülye kérdés: a jumper mindegy, hogy hogy van rádugva? ugye az egyik vége felé van egy lyuk rajta, van valami szabály, hogy mondjuk azzal a végével kifelé kell állnia? - kínomban már csak ilyenekre tudok gondolni... :( )

(#182) bwpkl válasza Sz@bi (#181) üzenetére


bwpkl
csendes tag

(egyébként USB-s mobilrackkel akkor is be lehet kapcsolni a winyót, ha már áll az Xp, vagy a gép bekapcsolása elött kell bekapcsolni?)
Naná hogy be, erről szól az egész.

Másik gépre dugtad már a racket?
Ha igen, és ott is ezt csinálta, akkor irány a bolt és csere, ha meg nem csinálta ezt akkor chipsetet telepítsd újra.

Ha nem dugtad másik gépre akkor: rajta!

(#183) bwpkl


bwpkl
csendes tag

Újabb tapasztalat eSATA-val:
Ha olyan géped van amin csak SATAI van integrálva, az menet közben nem ismeri meg, újra kell indítani a gépet úgy hogy rá van dugva minden, ilyenkor az az eset lép fel mint amikor a régi 5,25 racket huzogattuk ki be.
Érdekes hogy az utúlag telepített SATA vezérlő PCI kártya már megbírkózik az olyan dolgokkal hogy "hot plug & play" az integrált cucc meg nem.

Gigabyte alaplapppal intel 865pe chipsettel próbáltam

(#184) Sz@bi válasza bwpkl (#182) üzenetére


Sz@bi
csendes tag

Köszi! Sajna próbáltam már másik gépen is, ott sem volt jó...

Esetleg kipróbálhatnám egy másik winyóval is, de
1. nincs most másik winyóm,
2. a winyó belső rackben jó, szóval jó,
3. én ezzel a winyómmal akarom használni, olyan külső rack kell nekem, ami ezzel a winyómmal működik..

Szóval, asszem viszem vissza... Amúgy januárban vettem, ez esetben van esély cserére? Vagy csak javításra fogják bevenni?

[ Szerkesztve ]

(#185) Birdie-


Birdie-
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem az A.C.Ryan esatás mobilházát, de ahogy várható volt, szívásom van vele (nekem mindennel ami PC :) )
Szóval USB-n minden tuti, de esatán az istennek nem ismeri fel a SATA-s vinyot, csak akkor ha bootol, futó WinXP mellett már nem lehet felismertetni.

Konfig:
Asus P5B-E Plus alaplap, integrált sata vezérlővel, alaplapi esata kivezetéssel
Windows XP SP2

CD-n csak Win98-as driver van, elindításakor azt írja, hogy ez a driver csak W98-hoz kell.

Gépházban lévő vinyot már átraktam egy másik sata portra, de a helyzet változatlan.
Mi lehet a hiba oka?

(#186) gabor128 válasza bwpkl (#157) üzenetére


gabor128
aktív tag

Na! Ezt a képet akartam nektek elküldeni az USB-kről.

[link]

A leírás megtalálható egy PDF-ben a [link]

[ Szerkesztve ]

(#187) Alex91 válasza bwpkl (#157) üzenetére


Alex91
félisten

A FW sokkal jobb!

1. Kevesebb CPU idot zabal, mert DMA-s.
2. Ez megkapja a teljes savszelt, az USB meg leosztja a tobb eszkoz kozott.
3. Valamivel gyorsabb a gyakorlati atvitel, mint USB-n.

(PC-n ritkan hasznaljak, Mac-en meg a FW800-is majdnem alap.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#188) bwpkl válasza Sz@bi (#184) üzenetére


bwpkl
csendes tag

túl sokminden nincs benne ami elromolhat csak egy soklábas chip, azt, meg javítani lehetetlen, kicserélni felejtős, több macera van a javítással úgyhogy inkább cserélni fogják neked.

(#189) bwpkl válasza Alex91 (#187) üzenetére


bwpkl
csendes tag

(PC-n ritkan hasznaljak, Mac-en meg a FW800-is majdnem alap.)

A FW800 a MAC-en lehet hogy alap, de a MAC meg nem alap.
Erről ennyit.

Én nem mondtam hogy a FW rosszabb mint az USB, Sőt jobb, de azt viszont mondtam hogy nincs elterjedve, akkor meg minek vegyünk olyan racket amit csak a saját gépünkre dughatun, meg ha mázlink van akkor egy két haver gépére?!

A MAC-ről meg annyit hogy Magyarországon ritka. Nagyon szép és jó, csak ritka, (Meg nem pénztárca barát) ugyhogy nem sokat érek azzal hogy a MAC tele van FW-rel.

Levonhatja mindenki a megfelelő következtéseket

(#190) Alex91 válasza bwpkl (#189) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert vannak a Combo hazak :). Mondjuk a mai gyors CPU-k mellett annyira nem erezni az USB hatranyat, de ha rakoti az ember mind a ket modon (foleg egy lassabb gepen), akkor meres nelkul is erezheto a kulonbseg. (Mondjuk en meg a C2D-s iMac-en is erzem, hogy lassabb az USB.)

Ugyhogy aki teheti, van FW csatija, akkor erdemes ilyennel felszerelt hazat vennie. (PC-s vonalon foleg itt noti-nal lehet ertelme, asztali gepnel most mar eSATA divik PC-s vonalon.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#191) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Nemrég tönkrement a 3,5"-os rackemben a vinyó, és korábban is úgy véltem, hordozáshoz célszerűbb lenne egy 2,5"-os rack, most, hogy behalt a régi, szeretnék venni egy kisebb méretűt. Két verziót néztem ki, a WD Passportot és a Cooler Master 2,5-ös keretét. Ha ez utóbbiba veszek egy 120gigás vinyót, kb ugyanott vagyok árban, ezért nem igazán tudok dönteni. Tény, hogy a CM rack igényesebb, és jobb minőségű ráadásul hordtok is jár hozzá, a WD viszont "egyben van", kisebb és könnyebb is. Van valakinek véleménye ezekről?

Steam: marcias88

(#192) bwpkl válasza Alex91 (#190) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Te szerintem nem figyelsz arra amit írok, mint már említettem egy párszor, nem jobb az USB az A FW-nál.
Már csak azért is jobb a FW mert:
1.:Eleve több kábel van benne számszerűleg: 6.
2.:Ebből 4 kábel csak az adatnak van fenn tartva és kábel páronként meg van a 400-as sávszél, USB-n meg csak két kábel az ami adatot visz 480kbit/sec-el
3.:Több ármot tud adni a hardvernek amit hozzá csatlakoztattak.

DE

Mint mondottam immár sokadjára, nincs elterjedve annyira mint az USB. PL.:
Ha elmégy egy nyilvános helyre pl. könyvtárba és ott akarsz internetezni és mondjuk a laptopod lemerült, a töltőt meg kint felejtetted a ruhatárban, vagy egyszerüen nem is hoztad magaddal (főleg ha nincs is) és kénytelen vagy leülni egy nyilvános géphez, találsz egy fontos dolgot, vagy filmet amit haza szeretnél vinni és előkapod a FW-os racked, lehajolsz a géphez és az a meglepetés ér ---
HOGY NINCS RAJTA Fire Wire. És akkor mit csinálsz, rádugod USB-re ha Combo házad van.
Vagy pl. láttál már FW-s pendrive-ot, korunk legelterjedtebb (és ár érték arányban a legolcsóbb) adathordozó eszközét?! (szerintem nem láttál)
És akkor ismét kérdezem akkor meg minek a FW ha csak otthon tudod érdemben használni, akkor már nem jobb lenne ha eSATA-s lenne. Hm?!

Ismerem a Combo házakat, nekem is van egy, csak azon nem FireWire van hanem eSATA (annak az előnyeit meg ugye nem kell ecsetelnem) ÉS na kitalálod még micsoda - háát USB. Ja és nem mellesleg az energiát is USB-ről veszi le. (2,5-ös rack, IDE and SATA to USB or eSATA)
És még valami ha okosan válsztol a rackbe winyót akkor elég egy USB is.

(#193) bwpkl válasza Birdie- (#185) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ACR HD50114-et vettél?
A winchesterről írnál egy pár dolgot pl. mekkora milyen gyártmány és azt hogy hány amperes fogyasztás van rá írva.

Ezt elfelejtettem említeni, és lehet hogy ez a megoldás az én ASUS P5B alaplapom BIOSa nem az eredeti.
Nagyon szkeptikus vagyok az ilyen ügyekben hogy BIOS frissítés meg ilyenek, mert félek hogy jön egy áramszünet és akkor paff lesegethetek magam körül.
Szóval egyszer régen kb egy éve azon kaptam magam hogy valamelyik ASUSos programmal szórakoztam kattingattam tök fáradtan és egyszer csak azon vettem észre magam hogy éppen BIOS-t frissítek. (legújabb verzió le volt töltve mondván hogy egszer majd ha szüség lessz rá)
Hál Istennek lement szépen aztán elmentem ilyedtemben aludni. Következő nap arra lettem figyelmes hogy nem olyan hangos a gép mint szokott lenni. Megnéztem a ventillátor fordulatokat és valóban azok lassabban forogtak.
Valszeg az eSATA-n is javított valamit. Lehet hogy eredeti BIOS-szal nem működött volna, de ezt már soha nem fogom megtudni.

De még mielőtt neki állnál BIOS-t frissíteni had lássam azokat az infókat, ja és a tápegység is érdekelne.

(#194) marcias válasza bwpkl (#193) üzenetére


marcias
őstag

Mit értesz az alatt, hogy jól választasz vinyót? 5400-as, 2,5"-os HDD-k fogyasztása között olyan nagy eltérés lenne? :U

Steam: marcias88

(#195) Alex91 válasza bwpkl (#192) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, nincs elterjedve (PC-s vonalon :) ) a FW. Ebben egyetertunk. De eSATA se minden gepen kivezetve (Mac vonalon egyaltalan nincs :) ). Amugy venni kell egy WD My Book Studiot, es azon minden van :)!

(Amugy 2,5"-os eSATA-n mennyivel gyorsabb?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#196) bwpkl válasza marcias (#194) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Van bizony!
Nem mindegyiknek azonos a kezdeti áramfelvétele. Pl a WD nagyot harapnak vagy harapnának ha tudnának. Nagyon stabil másolási sebességet biztosítanak a WD-k de meg van az ára, szigorúan tartja a 5400-as fordulatot, egy Samsung meg lassít gyorsít ahogy sikerül, ezért a samu lehet elindul az egy USB-n is, a WD meg egyszerűen nem indul el mert érzi hogy nincs elég kakaó felpörögni. Ha már felpörgött onnan már nincs gond, onnantól megy egy USB-n is, csak az induláskor vesz fel nagy áramot, onnantól kezdve nagyon visszafogott a fogyasztás is , csak ajánlani tudom WD-t.
Vagy ha nézünk egy régi régi 5400-es winyót azokra bizony 1A-van ráírva ami nem kevés.

(#197) bwpkl válasza Alex91 (#195) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÁÁÁ csak hogy neked legyen igazad!!! FW-s pendrive az a nem semmi. :C
Igen csak a WD My Book kicsit nagyocska meg asszem annak 12v is kell nem?
2,5 USB hozza a formáját 28,30Mbyte
eSATAn meg 50Mbyte. De SATA I winyó van a rackben (WD1200BEVS)

(#198) bwpkl válasza marcias (#194) üzenetére


bwpkl
csendes tag

De persze ez is gépe válogatja. Itthon elindul egy USB-n is másutt meg kell a kettő neki.

(#199) bwpkl válasza Alex91 (#195) üzenetére


bwpkl
csendes tag

A FW iMac találmány nem?
Nem csoda hogy nincs elterjedve. Az iMac is ritkaság.
Csak keveseknek adatik meg hogy iMacre fizessenek be

(#200) Alex91 válasza bwpkl (#199) üzenetére


Alex91
félisten

Azert egy Mac mini nem megfizethetetlen... De egy MacBook, sot az iMac se! A MacBook Pro-nal is van dragabb PC noti... Es meg a MacPro is tud arban verni egy hasonlo Dell-t :). (Az mas kerdes, hogy mondjuk otthonra jatszani egy Mac Pro nem lenne olcso mulatsag :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.