Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Alex91 válasza Krissz22 (#50) üzenetére


Alex91
félisten

Xar maga ahaz, kabel, ha meg mindket gepet, amin probaltad te telepitetted, akkor xarul van telepitve a rendszer :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52) Krissz22 válasza Alex91 (#51) üzenetére


Krissz22
aktív tag

xarul van telepitve a rendsze

Azért ne essünk túlzásokba. :) Amúgy nem én telepítettem a másik gépen....

Akkor te még nem találkoztál konkrétan ezzel a problémával...

(#53) Alex91 válasza Krissz22 (#52) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem kattogott, mert nem kapott tapot, egy masik meg erintkezesi hiba miatt csatlakozott le a geprol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54) Alex91 válasza Krissz22 (#52) üzenetére


Alex91
félisten

Chipkeszlethez fel lett teve a driver? Es ne az egymas melletti USB csatiba dugd a ket kabel veget!

(Es tudod, minden hiba oka a xar tap :DD!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55) Krissz22 válasza Alex91 (#54) üzenetére


Krissz22
aktív tag

persze, hogy fel van telepítve minden driver....amúgy már mindenhogyan dugdostam :) amúgy ez egy motorolához való kábel, mást nem találtunk :( én is a kábelre gyanakszom, de honnan szerezzek működőt??

(#56) VINIKOR válasza Krissz22 (#42) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Bocsi a hülye kérdést. NTFS-re átformáztad a HDD-t? Gyárilag FAT32 van rajta.

(#57) Krissz22 válasza VINIKOR (#56) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem gyárilag ntfs...

(#58) Alex91 válasza VVoid (#15) üzenetére


Alex91
félisten

A Premium nem fem hazas? Az alap USB-s tan tiszta muanyag, de a Premium-ban van fem is. Vagy nem igy van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Akinek van esetleg WD Passportja és tökéletesen müxik nála, annál megoldható, hogy kipróbálom az enyémet is? Nekem 160-as van....és vagy a kábel rossz, vagy az elekronikája a cuccnak. Maga a vinyó az jó, mert ha a dobozból kiveszem úgy tökéletesen üzemel.

(#60) neduddki válasza Krissz22 (#59) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha patas a lett vona adog akkor elhozhattad volna /mert van egy rakas tok meg virnyo, de ezzel nehz osszepaszitani, akapapacsot mg elvitte a nyuszi:- )))/

udv

neduddki

p.s.: mibe kerul mos titthon egy ijjen? most mar kivancis vagyok megyek szetnezek:- )

mod: aszem inkabb tovabbra is megveszem kulon es osszeraom:- )))

habar a 120-as megfontolando az expert szerint:- )

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#61) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Helú!
Talán ez az egyik legszebb külső tároló! [link] Kár, hogy megfizethetelten...

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#62) Alex91 válasza dogofpavlov (#61) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Azert ezek se kutyak... (Mondjuk aruk is van.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63) Krissz22 válasza Krissz22 (#59) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Erre valaki?

(#64) VINIKOR válasza Krissz22 (#63) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Egy PÜ ment.

(#65) kiviszem


kiviszem
tag

Keresek firewire külső vinyót 20eft-ig,ki milyent ajánlana?

(#66) Alex91 válasza kiviszem (#65) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy FW kulso hazat meg bele egy 80 GB-os HDD-t. Ez kijon esetleg 20k-bol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67) p126 válasza dogofpavlov (#26) üzenetére


p126
csendes tag

Szia dogofpavlov,

Ne vedd meg, volt hozzá szerencsém, az 1-ső bad sectoros volt, a 2-ik, 1,5 nap után halt meg...

Üdv.

P126

az számít amit mondani akarsz....

(#68) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Ne aggódj P126, ne fogom megvenni! Lebeszéltek róla a fórumtársak. Inkáább egy WD Passporotot próbálok... majd ha lesz időm.. meg nincs annyi vizsga...

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#69) VVoid válasza Alex91 (#58) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem, sajnos tiszta műanyag, sőt van egy tippem, hogy talán még a Pro is az.

(#70) kiviszem válasza Alex91 (#66) üzenetére


kiviszem
tag

Nagyobb külső vinyó kell,inkább többet szánok rá,mi a tipp,melyiket érdemes venni?

(#71) Alex91 válasza kiviszem (#70) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Talan ez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#72) Smogus


Smogus
őstag

Szerintetek lenne egy ilyen komboval probléma???
250Gb-os SATA2-es és egy ilyen [link] külső rack
Már feltettem ezt a kérdést nemrég de nem nagyon válaszolt rá senki :(

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#73) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ha otthon akarjátok használni ezt a külső HDD-t, akkor nem éri meg ilyet venni. Ha van még hely a PC házban akkor oda kell venni plusz vinyót. Nem RAID-ba kötve, hanem csak úgy önmagában boot vinyó mellé.

Nálam szorosan egymás mellett van két 3,5''-os vinyó és a legnagyobb kánikulában is 40 fok alatt van a hőfokuk. 1db 9,2 cm-es, 70% fordulatra visszavett házventim van össze-vissza és 12 cm ventilátoros a tápom.

Én is vettem ilyen WD Passport HDD-t de itthon alig kell valamire.



[Szerkesztve]

(#74) dogofpavlov válasza VINIKOR (#73) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Igaz, az ötlet jó, én is ezt tenném, csak az a nagy harci helyzet, hogy notebook tulajdonos vagyok, így ez kevésbé kivitelezhető. Ezért töröm a fejem valami külső adattárolón.

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#75) Alex91 válasza dogofpavlov (#74) üzenetére


Alex91
félisten

Notihoz nyugodtan vehetsz 2,5''-osat, ha hordozni is szeretned. Ha nem cipelned magaddal, akkor nagyobb kapacitast kapsz 3,5''-osban, es gyorsabb is lesz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76) Smogus válasza VINIKOR (#73) üzenetére


Smogus
őstag

Nekem is a notival lenne használva azért gondolkodom ilyenekben :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#77) g@bo válasza dogofpavlov (#68) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy 60-ast én is.... :B

(#78) Rosep


Rosep
senior tag

Mi a különbség a WD Passport és Passport2 Portable Drives között?

(#79) Alex91 válasza Rosep (#78) üzenetére


Alex91
félisten

a 2-es az ujabb, es azt hiszem ez jelzi a foglaltsagot leddel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80) Rosep válasza Alex91 (#79) üzenetére


Rosep
senior tag

Közben én is rájöttem. A Passport az ezüst (régi típus), a 2-es meg az új fekete.

(#81) VVoid válasza Rosep (#80) üzenetére


VVoid
aktív tag

A Passport és Passport2 közötti különbségek (nekem mindkettő van):
- méretre a 2-es kisebb, és könnyebb is
- a 2-es anyaga fekete műanyag, sokkal sérülékenyebbnek tűnik, mint az ezüst fém
- a 2-esről kispórolták a hálózati adapter csatlakozási lehetőségét, ehelyett Y kábel használatát javasolja a WD olyan gépek esetében, amelyikről nem indul a vinyó (nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel)
- a 2-es picit jobban melegszik, de nem vészes (a 1-es kb 35-40, a 2-es 36-42 fokon üzemel a WD Diagnostics progi szerint)
- a 2-es picit jobban rezonál, de teljesen elhanyagolható, még így is sokkal kevésbé, mint mondjuk egy 3.5''-ös, hangja viszont egyiknek sincs
- mindkettő nagyjából azonos sebességgel megy, a 2-es talán hajszállal gyorsabb
- a MyBook az, ami foglaltsági szintet jelez (egyébként szerintem teljesen fölösleges), a Passport2-nek csak egy működést jelző ledje van

(#82) g@bo válasza VVoid (#81) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha már külső hdd.

wd vagy samsung?

(#83) VVoid válasza g@bo (#82) üzenetére


VVoid
aktív tag

Sajnos Samsunggal nincs tapasztalatom.
A WD Passportot tudom ajánlani, régebbit is, újabbat is.
Van egy régebbi külső 3.5''-ös WD-m, 250 GB, USB-FW kombó, JB szériás (ATA) vinyó van benne, az is nagyon korrekt.
Kipróbáltam havernél egy WD MyBook Premiumot, de nagyon melegedett és rezonált, ezért azt nem igazán tudom ajánlani. Bár az is lehet, hogy nem mindegyik ilyen. Állítólag a Pro-k azok jobbak, nem melegednek annyira, nemtom.

(#84) Rosep válasza VVoid (#81) üzenetére


Rosep
senior tag

Vettem egy feketét. De elég érdekes dolgot művel...
Elsőre rádugtam egy pendrive hosszabbító kábelre (1m-es) a saját kábelét. Elindult, ment. Lehúztam, újra fel akartam dugni nem ment. Picit rezonált, de nem látta az XP. Átdugtam a kamera gyári USB kábelére, ment. Vissza a hosszabbítóra és ott is ment. De ha lehúzom arról megint nem megy. Csak ha előtte rádugom a kameráéra.
Rejtély... :F

(#85) Krissz22 válasza Rosep (#84) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Túl hosszú a kábel. Azt hiszem a max 50cm még jó...

(#86) VVoid válasza Rosep (#84) üzenetére


VVoid
aktív tag

Csak a hozzáadott kábellel használd. A túl hosszú valóban nem jó neki, hosszabbítót felejtsd el, és az előlapi USB csatlakozót is. Különben könnyedén adatvesztésed lehet, és hosszabb távon a vinyónak sem tesz jót.

(#87) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Kicsit általánosítottam a témát, azaz levettem a márkaneveket a címből.

Feel Good Inc.

(#88) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

[link]

Laptophoz kéne külső vinyónak,ez megéri ennyiért/jó minőségű?Sajnos pontosabban én sem tudok róla semmit :B

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#89) Bondi


Bondi
csendes tag

Ecsetelhetnétek még ezt a WD-s melegedést, akinek ilyen vinyói vannak. Mennyire gáz? Csak biztonsági másolatnak használnám dévédékhez, így nem menne folyamatosan, viszont evidenter néha vissza is néznék róla cuccot, akkor viszont néhány óráig pörögnie kéne. :)
Egész pontosan a WDG1U5000E számú WD My Book 500GB Essential-t néztem ki magamnak olcsóér' a netről. [link] A haveromnak van 500GB-s Elements-je, amivel nincs semmi baja, viszont ez per pill. már sehol sincs készleten.

(#90) Chili7


Chili7
őstag

Szeretnék egy csak usb táplálású 2,5"ös külső vinyót! Úgy 200GB körül.
Firewire-t tudja-e az annyira nem érdekes, ha csak a sebesség múlik rajta!?!?
Viszont jó lenne, ha szinkronizálható lenne! Tudtok ilyet? köszi

(#91) VVoid válasza Chili7 (#90) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD Passport2 160 vagy 250 GB.

[ Szerkesztve ]

(#92) Chili7 válasza VVoid (#91) üzenetére


Chili7
őstag

Ez tetszik nekem is, csak nem látom, hogy szinkronizálható lenne! Vagy az a "2"-es utal rá?

(#93) Chili7 válasza VVoid (#81) üzenetére


Chili7
őstag

Ha nem menne notebookról, akkor milyen kábel kell hozzá? Y?

(#94) lazydog válasza Chili7 (#93) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor USB HUB kell hozzá.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#95) Chili7 válasza lazydog (#94) üzenetére


Chili7
őstag

És attól miért lenne jobb?

(#96) lazydog válasza Chili7 (#95) üzenetére


lazydog
addikt

Attól, hogy megfelelő tápot kap a külső vinyó. :)
A notebook-ok USB csatlakozója harmatgyenge a vinyó motorjának pörgetéséhez.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#97) Chili7 válasza lazydog (#96) üzenetére


Chili7
őstag

Csak nem értem hogy ha közé raksz egy (passziv)hubot, akkor hogy lesz nagyobb az áramerősség.
'Y' meg 'booster' kábelekről irnak erre-arra.

(#98) Pedro_amigo


Pedro_amigo
csendes tag

Szevasztok Szakik!

Nagy elgondolkodásban vagyok mostanság. Kicsit talán off-topic is leszek. Alapvetően laptop-os csákó volnék, és ezen nem is akarok változtatni elfogadván annak minden előnyét és hátrányát. Ellenben egy ideje már gyűjtöm a különböző dvd-(és minden más formátumú) filmeket. Mivel mostanában már csak töltök vagy cserélek ezért elérkeztem az adattárolás problémájához.

Azon filózok, hogy külső dvd-írót vegyek vagy külső winchestert a gyűjteményem további növeléséhez. A dvd-s megoldás hosszabb távon olcsóbb lenne, de azt hallottam hogy egy csomó lemez elöregszik, elmegy róluk az adat. A winyót viszont nem erre találták ki alapvetően. Ráadásul cserélgetni sem lehet olyan egyszerűen más emberekkel ugyebár..A gépemben ugyan van belső dvd-író dehát az nem ugyanaz.

A 160 gigás winyók kb ugyanúgy 20 ropi körül vannak mint a külső dvd-írók, szóval ez nem nagyon dönt..

Szerintetek???

Keresni akell azt az Arkhimedeszi pontot amin foroghatunk majd egy darabig...

(#99) lazydog válasza Chili7 (#97) üzenetére


lazydog
addikt

Én aktív HUB-ra gondoltam, aminek saját tápja is van.
Milyen lenne az a passzív HUB, létezhet egyáltalán olyan?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#100) Chili7 válasza lazydog (#99) üzenetére


Chili7
őstag

Nem tudom, hogy létezik-e, de ha aktív hubbal kéne használni a vinyót, akkor mi értelme lenne táp nélküli verziót venni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.