Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) kem válasza Chili7 (#846) üzenetére


kem
addikt

acronis disk dierctor tud konvertálni...

Köszi!

(#852) Chili7 válasza Alex91 (#848) üzenetére


Chili7
őstag

Emlékeim szerint a gépemet is úgy konvertáltam, hogy rajta volt az xp is, meg minden adat megmaradt. Külön progi sem kellett hozzá, parancssorból ment...

(#853) Alex91 válasza Chili7 (#852) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor a Sugoba beirad a varazsszavakat, es utana megprobalod... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#854) kem válasza Chili7 (#852) üzenetére


kem
addikt

akkor elég pro vagy... :R

Köszi!

(#855) sammo válasza Alex91 (#840) üzenetére


sammo
csendes tag

Helló!

Nem használt, viszont a Fujitsu Siemens laptopjairól sok rosszat hallottam (persze ez nem jelenti azt, hogy ez is rossz, de ki tudja), és emiatt félek megvenni. Egyébként elvileg WD10EAVS van benne (1TB, 5400rpm, 8MB cache), ami a WD oldalán nem is létezik, csak WD10EACS és WD10EADS.

(#856) kem válasza sammo (#855) üzenetére


kem
addikt

A legtöbb FS laptop meghalt a közelemben. Nagyon rossz minőségü a nyákjuk, és a hőmársáklet ingadozástól(ki-be kapcsolás, terhelés), meg a karbatartás hiánya miatt( takarítás, újtapasztázás) leszakadnak altrészek az alaplapról... besz*rik az ODD, meg megsül a vinyó... nem jó választás. Acer sokkal jobb választás, asusból 1-2 széria kerülendő.

Köszi!

(#857) Alex91 válasza sammo (#855) üzenetére


Alex91
félisten

USB-snek eleg lesz ez is. (Lassu, de valoszinuleg nem melegszik nagyon, es USB sebessegehez meg gyors is :) .) Az ara miatt mondom, hogy nem rossz vetel, ha Backup-ra, tehat nem kozvetlen munkalemezre kell, akkor IMHO megveheto.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#858) k.pali


k.pali
csendes tag

Sztok! Szeretnék biztonságos külső tárolásra, asztali használatra NAGY külső tárolót venni a laptop mellé. Az lenne jó, ha közvetlenül használható lenne (nem kellene ide-oda másolgatni a file-okat). Főleg képek és zene lenne rajta, de office file-ok is. RAID1-ben gondolkodom, mert tutira mennék... Láttam 2x0.5 TB és 2x1 TB kapacitású darabokat. Mire érdemes figyelni? Ki csinál megbízható darabokat? Tud valaki segíteni? Köszi!

(#859) icons


icons
addikt

Na, elkezdtem utánanézni a merevlemezeknek.
1. probléma: Sajna a legtöbb helyen rosszul vannak kiírva a nevek (pl WD Passport Portable 160Gb, namost kösz, ebből aztán sokat megtudok, ilyenből nem is egy van, de hát ezen nem lehet segíteni, meg kell kérdezni őket, ez melyiket is jelenti pontosan).
2. probléma: A Western Digital Passport II (WDXMS1600TE) mennyivel jobb, mint az egyes verzió (WDME1600TE)? Ha jól láttam, ki is lehet kapcsolni, ami azért nemrossz. Ezen kívül?

(#860) Alex91 válasza k.pali (#858) üzenetére


Alex91
félisten

A RAID sem tuti megoldas. Alapvetoen csak a spontan vinyohalal ellen ved.

Olyan sok valasztasi lehetoseg nincs. IMHO alapvetoen barmelyik megteszi. De ami nagyon tuti, az ez: DROBO :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#861) icons válasza icons (#859) üzenetére


icons
addikt

1.: Nemis, tényleg létezik WD Passport Essential (sima, és II-es verzió, WDXMS1600TE), és WD Passport Portable (WDXMS1600). A Portable az X miatt gondolom ugyanúgy 2.verziójú. Itt egy kis WD saját honlap, de ebből nem tudok mit kihámozni.
Plusz vannak WDXMSB, meg WDXMSA, meg ilyenek, de azokkal nem is foglalkozom, nem hiszem, hogy annyira jelentős különbség lenne, ellentétben ezzel (kikapcsológomb megléte, stbstbstb)

(#862) k.pali válasza Alex91 (#860) üzenetére


k.pali
csendes tag

Igen, igaz, a szoftver vagy az oprendszer simán tönkreteheti a file-okat. Na, meg én is.
Köszönöm a DROBO-t. Szuper! Azt még meg kell gondolnom, hogy egy üres dobozért tudok-e ennyit adni + a diszkek. Nagyon ötletes, és kimondottan otthoni felhasználóknak való. Tetszik, hogy akármilyen diszket bele lehet tenni, ez különösen akkor lesz jó, amikor majd bővíteni kell. A sima kétdiszkes dobozban mindkettőt kell majd cserélni, ebbe meg beteszek még egyet (ami akkor nagyobb lesz, mint most kettő), és ő majd ügyesen megszervezi. Remélem! :-)

(#863) Alex91 válasza k.pali (#862) üzenetére


Alex91
félisten

A video-t nezted? Ahogy menet kozben ki lehet kapni az egyik lemezt, utana betenni a masikat, mintha nem tortent volna semmi :). Hosszu tavon IMHO nem rossz, bar az ara lehetne egy kicsit baratibb is... A gyart honlapjan ki is lehet probalni, hogy hogyan alakul a tarhely, ahogy pakolja bele az ember a HDD-ket!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#864) k.pali válasza Alex91 (#860) üzenetére


k.pali
csendes tag

Igen, igaz, a szoftver vagy az oprendszer simán tönkreteheti a file-okat. Na, meg én is.
Köszönöm a DROBO-t. Szuper! Azt még meg kell gondolnom, hogy egy üres dobozért tudok-e ennyit adni + a diszkek. Nagyon ötletes, és kimondottan otthoni felhasználóknak való. Tetszik, hogy akármilyen diszket bele lehet tenni, ez különösen akkor lesz jó, amikor majd bővíteni kell. A sima kétdiszkes dobozban mindkettőt kell majd cserélni, ebbe meg beteszek még egyet (ami akkor nagyobb lesz, mint most kettő), és ő majd ügyesen megszervezi. Remélem! :-)

(#865) k.pali válasza Alex91 (#863) üzenetére


k.pali
csendes tag

Igen, teljesen profi! (Ahhoz képest nem rossz az ára...)

(#866) #41133696


#41133696
törölt tag

A Raidsonicról mint márkáról mi a véleményetek?

Illetve a Raidsonic Icy Box IB-380U-B külső merevlemez keretről?

http://www.argep.hu/product_701064.html

(#868) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,adott egy noti,rajta usb 2.0,firewire és e-sata csatlakozó+egy feles 250gb-s asztali gépbe való vinyó,amit szeretnék külső vinyóként használni a notihoz.
Tudtok ajánlani vmi olyan olcsó,megbízható,masszív külső keretet a vinyónak,aminek nem kell külső energiaforrás?
Láttam olyat is,hogy 2 usb-vel csatlakozik,és az egyikről veszi az áramot,de az se vmi szimpi.
Szóval van olyan külső keret,amit csak egy helyen kell csatlakozni (fent felsorolt csatlakozók közül vmelyik)és semmi máshoz?

Előre is köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#869) Alex91 válasza Zirowe (#868) üzenetére


Alex91
félisten

Asztali vinyo csak kulso tappal fog menni....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#870) Zirowe válasza Alex91 (#869) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És noti vinyó?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#871) Alex91 válasza Zirowe (#870) üzenetére


Alex91
félisten

A gyariak biztos, a kulon haz+HDD otthoni osszeszereles mar nem biztos, hogy elmegy 1 USB portrol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#872) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok, ismeri valaki az alábbi külső merev lemezt!
Ilyet szándékozom venni, a m...o áruház láncban!
Van valakinek ilyen vinyója, vagy tud róla valamit?
21588Ft-ba kerül!

[ Szerkesztve ]

(#873) Alex91 válasza SG3rg0 (#872) üzenetére


Alex91
félisten

Az ara jo, ha nincs kulonosebb igeny a sebessegre, akkor megteszi.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#874) SG3rg0 válasza Alex91 (#873) üzenetére


SG3rg0
őstag

A másik amit kináztem az egy My book 2!
Az pár ezressel drágább!
Az jobb?

(#875) Alex91 válasza SG3rg0 (#874) üzenetére


Alex91
félisten

A Home, Studio, a tobbi felejtos...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#876) SG3rg0 válasza Alex91 (#875) üzenetére


SG3rg0
őstag

És a Maxtor One Touch-ok?
500gb néztem!

(#877) Alex91 válasza SG3rg0 (#876) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor inkabb WD MyBook, vagy Seagate FreeAgent Xtreme...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#878) SG3rg0 válasza Alex91 (#877) üzenetére


SG3rg0
őstag

Most hívtam fel a boltot a Maxtor 500gb nagyon jó árba van!
Szerintem azt fogom venni! Biztos meg fog ez is felelni nekem!

(#879) johnwillow


johnwillow
tag

Lehet sokan jót nevetnek kérdésemen, de sajna csak felhasználója vagyok a kütyüknek. Szóval van egy Hitachi belsejű 400 GB-os külső merevlemezem USB kimenettel. Van-e rá lehetőség, hogy az USB bemenetes DVD lejátszóm felismerje valahogyan a tartalmát, mint ahogyan azt egy pendrive-ról teszi. Milyen feltételeknek kell teljesülni a kettő összehozásához?

Üdv! JonnWillow

(#880) Alex91 válasza SG3rg0 (#878) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, max. kicsit lassu lesz USB-n, de ha ugysincs FW vagy eSATA...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#881) Alex91 válasza johnwillow (#879) üzenetére


Alex91
félisten

Van, a kerdes az, hogy milyen formatumut olvas a DVD... FAT altalaban megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#882) johnwillow válasza Alex91 (#881) üzenetére


johnwillow
tag

Köszi. Ennek utána kell néznem. Egyébként a lejátszó egy Jamo. Ha nem FAT a Hitachi, akkor átszerkeszthető egy ilyen külső merevlemez is?

(#883) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok! E-Sata kapcsolattal fogom tudni rákötni a gépemre a külső winchestert. Két kérdésem lenne:

ez mennyire lesz gyors az USB-hez képest?
Plug&Play működik?

A külső win egy Maxtor 320 GB, ami egy E-Sata-s CoolerMaster Xcraft-ban ücsörög.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#884) kem válasza HarryPotter (#883) üzenetére


kem
addikt

Szia!

USB-nek nemtom hírtelen mennyi az áteresztőképessége, de egy eSata ki tudja használni a 320-as MAxtorod telljes gyorsaságát(pasz, ez vinyófüggő).
Plug&Play. Ha kér újraindítást(ritkán), akkor indítsd újra, különben nagyon lassú lesz.

Kérdezz nyugodtan ha valami még nem tiszta!

Köszi!

(#885) Alex91 válasza johnwillow (#882) üzenetére


Alex91
félisten

Masolj ra valamit, es dugd a lejatszora, baja nem lesz tole...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#886) HarryPotter válasza kem (#884) üzenetére


HarryPotter
őstag

Köszönöm.

"különben nagyon lassú lesz." Mármint ha kér újraindítást, de nem indítom újra, akkor lesz lassú?

(hétvégén rakom össze a cuccot, úgyhogy azért kérdezgetek, mert még nem tudom kipróbálni)

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#887) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok! Sosem volt külső vinyóm és ezért nem is igen értek hozzá. Ezért kérném a segítségeteket jó néhány alapvető kérdésben: Olyanokra gondolok, hogy mi a különbség a tápos és a nem táposak között. Az írás és olvasás sebességét mennyire határozza meg a számítógép kapacitása. Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie,hogy közvetlenül külső vinyóról lehessen nagyobb adatmennyiséget átküldeni ( FTP, torrent, stb... ).
Első nekifutásra úgy ennyi lenne. :)

(#888) SG3rg0 válasza Alex91 (#880) üzenetére


SG3rg0
őstag

Miért lenne lassú?
Ez a márka annyira rossz? Mivel nyújt többet egy WD?
Úgy tudom ezekbe a Maxtorokba Seagate vinyó van!

(#889) icons


icons
addikt

A Seagate-nak milyen lehet a 320Gbos merevlemeze? Valaki már próbált ilyet, esetleg hallott ilyet annyiba kerül, mint a 160GBos WD). Illetve a Freecom Classic milyen lehet? (ez is ugyanannyi, ráadásul 2Mb helyett 8Mbs a puffere, mint a Seagate-nek)

(#890) Alex91 válasza SG3rg0 (#888) üzenetére


Alex91
félisten

USB miatt, de USB-n a tobbi is lassabb. Ezek gyakorlatilag ugyanazt hozzak sebessegben gyartotol fuggetlenul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#891) Alex91 válasza icons (#889) üzenetére


Alex91
félisten

Melyik merevlemeze?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#892) SG3rg0 válasza Alex91 (#890) üzenetére


SG3rg0
őstag

Akkor okés!
Köszi a segítséget!

(#893) CTM


CTM
csendes tag

Az előző kérdéseimhez még szeretnék hozzáfűzni még1-t: Ha a gépemben PATA-s vinyó van ( A S-ATA -t egyáltalán nem kezeli ), attól még külső vinyó lehet S-ATA -s, ha úgy is USB-n vagy más külső kábelen lehet kapcsolni a géphez?

( Sürgős lenne, mindjárt Karácsony :) )

[ Szerkesztve ]

(#894) Alex91 válasza CTM (#893) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#895) Alex91 válasza CTM (#887) üzenetére


Alex91
félisten

A "nem tapos" az 2,5"-os noti HDD. Kicsit lassabbak, kisebb meretuek, kevesbe melegszenek, kisebb a zajuk, de az 1 GB-ra vetitett aruk dragabb, mint a 3,5"-osoke.
Ha USB 2.0 van a gepen, akkor a sima USB-s is eleg lesz...

WD MyBook, Seagate FreeAgent, Maxtor kulso HDD-k is megteszik. Esetleg kulso haz+bele valo HDD. Ha a jovore is gondol az ember, akkor erdemes eSATA csatolot is tartalmazot nezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#896) kem válasza HarryPotter (#886) üzenetére


kem
addikt

Igen, mert addig csak softwaresen megy, vagy valami ilyesmi. Ehhez nem értek, csak tapasztalat. 1-2 ilyen eszköz nagyon lassú, amíg újra nem indítod a gépet az illesztőprogram feltelepítése után. De legalább megy, csak ez nagyobb fájloknál elég nagy hátrány(~2000Kbyte/sec)

Köszi!

(#897) CTM válasza Alex91 (#895) üzenetére


CTM
csendes tag

Köszönöm, így már érthetőbb. :)

(#898) kem válasza CTM (#897) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Alex91 hozzászólását kiegészíteném azzal, hogy a 2,5"-os vinyóknál a "nem tápos" az nem minden mindig nem tápos:) Ezek mind 5V-on üzemelnek, és ha a vinyó 0,5A-nél többet eszik(0,7A vagy 1A), akkor régebbi alaplapok/gagyi tápok/hosszú USB kábel esetén nem fognak működni 1 USB csatlakozóval. Ilyenkor kell neki Y kábel, még egy csatlakozóval. Így van ez az autós Hifi cuccoknál is. nem mindig elég neki az 500mA amit az lead 5V-on, és néhány laptopnál is ez van.

A nagyobb vinyók, pedig 5V-on, és 12V-on is fölvesznek 5-700mA-t, ezeknek mindig kell a 230V-os táp.
USB elég neked szerintem is, de tény, hogy eSata most a legjobb a jövőre nézve. Ott 300Mb/sec a korlát:DD

Köszi!

(#899) HarryPotter válasza kem (#896) üzenetére


HarryPotter
őstag

Értem. De ez azt is jelenti, hogy ezt csak egyszer kell eljátszani (azaz ha feltelepült a driver, és újra indítottam a gépet, utána már a jövőben, ha ismét rákötöm a külső vinyót, menni fog a Plug and Play teljes sebességgel?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#900) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Hello!

Gondolkodtam, hogy veszek egy Western Digital My Passport külső vinyót (ami ugye USB 2.0-ás).
Ha jól tudom "csak" 5400et forognak ezek. A kérdésem az lenne, hogy lehet erről HD filmet nézni (1080p) szaggatásmentesen? Nem szaggat be a film az USB v az alacsonyabb fordulatszám miatt?
Mire nem ajánlottak ezek a külső vinyók?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.