Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) marcias válasza bwpkl (#198) üzenetére


marcias
őstag

Hát nagyot kockáztat akkor a WD a Passporttal, mert azon csak 1 USB van (nincs is 2.-ra lehetőség ;] )

Egyébként nem tudom elképzelni, hogyha tudják, hogy nem képes elindulni akár az esetek kis részében is 1 USB-vel, akkor ne mellékelnének még1et

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#202) Alex91 válasza marcias (#201) üzenetére


Alex91
félisten

Azert kell passportot venni :). (A kulon kaphato kulso hazaknal az is gond lehet, hogy maga a haz elektronikaja zabal tul sokat...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#203) bwpkl válasza marcias (#201) üzenetére


bwpkl
csendes tag

A passport teljesen más kategória, abba direkt olyan winyó van integrálva hogy elinduljon, és el is indul.
Én a normál notebook winyókról beszéltem amit betehetsz egy külső keretbe. Azok között van nagy eltérés, és nagyobb adatátvitelre képesek. A passportban az én logikám szerint egy 4200-es winyó dolgozik, ami a mai winyók technikájával összerakva alig fogyaszt valamit. A passportról is csak szinte jót hallottam, kivéve azt hogy karcolódik- Na de Istenem olyan nagy baj ez?!
Ár érték arányban jobba jársz egy passporttal. A passportnak csak annyi hátránya van hogy ha valami kibukik benne akkor kuka az egész, a mobil rackes megoldásnál ki tudod cserélni azt ami hibás.

(#204) Cyrin


Cyrin
addikt

Azért nem misztifikáljuk már a firewire-t. 3 évvel ezelőtti gépemben is volt, és a mostaniban is, mindkettőben alaplapra integrálva.

És mire használom? Videokamera csatlakoztatására. Arra nem is jó más. Valamint a WD 500-as Home is ezen van bekötve, nem eSATA-val, pedig az is van az alaplapon.

(#205) Alex91 válasza bwpkl (#203) üzenetére


Alex91
félisten

A passportban 5400-as dolgozik...

Es mondom, a haz elektronika is fogyaszt... (Tehat kinezed a kis fogyasztasu HDD-t a kulso hazadba, es aztan megse megy egy kanocrol, mert maga a haz is fogyaszt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#206) Alex91


Alex91
félisten

[link]

Itt vannak sebesseg adatok a kulonbozo csatolokkal mert atviteli sebessegekrol. Gyakorlatilag a FW800 es eSATA jelenleg egyenlo nagysagu atvitelt biztosit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#207) bwpkl válasza Alex91 (#205) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÚR Isten
akkor szaladok és visszaviszem a boltba a rackemet, mert csak egy kábelről megy, biztos elromlott! A passportról meg annyit: köszi hogy uténa néztél hogy nem 4200-es, de a lényegen ez nem változtat. A passpot megy egy USB-ről. Még akkor is ha szerinted a FW az ISTEN
Haver te olyanokba kötsz bele amit senki nem állít, ki mondta azt pl hogy a rack elektronokája nem fogyaszt!
Te legyél boldog a FW-vel , mi PC-sek boldogk leszünk az USB-vel, meg az eSATA-val, (meg ha akarunk akkor FW-vel is) A különbözetet meg amit iMac-ra költöttünk volna veszünk még három Western Digital My Book Studio Edition (1TB)

meg egy ramot , meg egy ütős videókártyát és boldogabbak leszünk mint te, mert nem vették el tőlünk a szerelés örömét.
ENNYI!

[ Szerkesztve ]

(#208) Alex91 válasza bwpkl (#207) üzenetére


Alex91
félisten

Nem mondta senki, hogy nem fogyaszt, csak hozzatettem, hogy lehet, hogy ugyanaz a HDD egy gagyibb hazban nem megy 1 kabelrol, mig egy masikban igen.

(Es ugye meg az se mindegy, hogy milyen gepre kotod, ahogy te is irtad, hogy mas gepen kell a 2 kabel is, a hiper-szuper hazadnak is...)

A FW nem az isten, de mint latszik sok tekintetben jobb, mint az USB. (Ha hordozasra kell a kulso sok gep kozott, akkor jo az USB is, ha viszont csak otthon hasznalja az ember, akkor megfontolando egy FW, eSATA-s haz beszerzese. De ez igenybeveteltol is fugg. Ha munkavinyo, akkor FW, ha csak neha backup, akkor meg minek fizetni a dragabb hazat, arra jo az USB-s is. Mindez szigoruan IMHO!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#209) Birdie- válasza bwpkl (#193) üzenetére


Birdie-
csendes tag

ACR HD50114-et vettél?

Nem.
50138-at
A.C. Ryan alubox USB + esata

A winchesterről írnál egy pár dolgot pl. mekkora milyen gyártmány és azt hogy hány amperes fogyasztás van rá írva.

Fogalmam sincs hány amperes. :(
Samsung 80 gigás 7200-es SATA vinyorol van szó.

Nagyon szkeptikus vagyok az ilyen ügyekben hogy BIOS frissítés meg ilyenek, mert félek hogy jön egy áramszünet és akkor paff lesegethetek magam körül.

van UPS-em, szal ha nem fagy a gép ez nem fenyegetne.
egyébként sikerült már megoldani, WinXP driver kellett neki.
persze csak úgy nem létezik.
keresgélni kellett a jmicron vezérlőhöz, találtam egy raid vezérlőt, azt pakoltam fel, persze raidről szó nincs, de érdekes módon az esatát rögtön elkezdte kezelni.

Viszont.
Egy csúnya dolog.

Gyár ugye azt rja, hogy a háza támogatja a SATA és PATA vinyokat is.
Viszont!
És ezt most mindenki figyelmébe ajánlom aki nem akar szopni:

Az A.C. Ryan AluBox 3,5 USB+esata (ACR-HD50138-as termékszám) SATA vinyókkal jó, de PATA vinyokat bithibával másol, illetve néha egész byte-ok vesznek.

3 vinyoval próbáltam:
Maxtor 5400 ford/perces 30 GB-ossal
WD 80 GB-os 7200 ford/percessel
Seagata Barracuda 120 GB 7200 ford/percessel.

+ haver is próbálta a sajátját egy másik vinyoval (azt nem tudom milyen) és neki is bugzott.
kis fájloknál még nincs gond, de 500 MB felett már óhatatlanul beesik egy hiba.
próbáltam asztali gépen, notebookon, cseréltem IDE kábelt is a rackben, semmi változás.

Szopó.

(#210) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

gondolkoztam, egy home server letrehozasan, adattarolas miatt
home videok, kepek, zeneknek kellene
de kozben rajottem, hogy egy my book-hoz hasonlo dolog sokkal olcsobb es elvileg jobb lehetne
olvastam sok kulso adattarolos cikket, de ami szemet szurt, hogy altalaban 1 vinyo van bennuk (my bookban van 2-es megoldas is) es kevesen van ethernet csatlakozo...
kene egy olyan kulso adattarolo, amit radughatok a routerre, a lakasban barmelyik geprol el lehetne erni, akar egyszerre tobb felhasznalo is hasznalhatna, es mondjuk 2 vinyot is tudnek bele tenni...
sztem letezik sima ures kulso tarolo vinyok nelkul, de hiaba guglizom, lehet nem a megfelelo szavakra keresek...
szoval a fenti probleman kellene segiteni vhogy :)

(#211) Alex91 válasza #54715584 (#210) üzenetére


Alex91
félisten

A kulcsszo: NAS :)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nem olcsok, sajna. A jobbak tudnak FTP-t, HTTP-t, Torrent letoltest, UPnP-t stb. En is ilyenben gondolkodom.

A MyBook keveset tud, erosen korlatozott, lassu, de jo ara van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#212) Cyrin válasza Alex91 (#211) üzenetére


Cyrin
addikt

hát tényleg elég sokba kerülnek, én is gondolkodom a témán, szimpatikusnak tűnik a timecapsule+macbook megoldás, vagy router+merevlemez+DELL XPS

Aztán az egészet egy hifirendszerre lehetne csatlakoztatni wireless módon (pl apple airport express+airtunes, vagy Logitech Squeezebox).

Esetleg tv-re is, pl xps-nél HDMI kábellel.

Ha így működik a dolog.
:D

(#213) #54715584 válasza Alex91 (#211) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#214) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Tud-e valaki infót közölni arról, hogy külső eSATA házban elhelyezett HDD-t milyen messzire lehet telepíteni a géptől? Illetve, hogy a meglehetősen rövid internal SATA kábel helyett, hol kapható több méteres SATA kábel (ha egyáltalán létezik ilyen, és az első kérdésemre nem az a válasz hogy 50cm-nél távolabb semmilyen módon nem lehet HDD-t telepíteni).

A tudomány a valóság költészete!

(#215) Alex91 válasza Vesa (#214) üzenetére


Alex91
félisten

"A SATA szabvány megszabja, hogy az adatkábel 7 vezetőt tartalmaz (3 földelés és 4 aktív adat szál 2 párban) és 8mm széles csatlakozót a végén. A SATA kábel 1m hosszú lehet."

Wikipedia :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#216) Alex91 válasza Alex91 (#215) üzenetére


Alex91
félisten

FireWire eseten szabvany szerint 4,5 meter hosszu kabel lehet, de tan 5 metereset is lehet kapni... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#217) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok!
Kb egy hónapja kaptam egy WD Passport 250 gigás külső adattárolót, ajándékba garancia nélkül! :W Tökéletesen müködött kb 5-6 gépen amikre volt szerencsém rádugni. Egészen ma reggelig. Hazajöttem barátnőmtől ahaol még müködött de itthon nem hajlandó! Rádugom a szokásos kábellel (többel is próbáltam) és ad egy pár kattogó hangot aztán leáll! Az eszközkezelőben ott van de nem képes beolvasni az adatatit! Mintha nem lenne rajta partició! Sajátgépben nem jelenik meg. A gép felfogja hogy rá van csatizva de nem tud vele mit kezdeni! A kérdésem az lenne hogy szerintetek kuka vagy lehet vele valamit kezdeni??? Előre is köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#218) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok!

Laptop mellé szeretnék adatok _BIZTONSÁGOS_ tárolására egy _NAGYKAPACITÁSÚ_ winchesetert. Sebesség nem számít. Mivel rackban lesz, ezért a lehető leghűvösebb legyen, és másodlagos szempontnak a melegedés után még a hangja se legyen olyan durva mint egy ismerosomnek a mostani WD3200YS (ez szornyen hangos).
Márka baromira nem érdekel. Tudom (tapasztalatbol) mindig mindegyik gyártónak vannak iszonyat szar szériái és nagyon szuper HDD-i. Hogy most éppen melyik gyártó melyik szériája megbízható, valszeg az is néhány év múlva fog kiderülni sztem.

Milyen megoldást javasoltok?

WD MyBOOK 500GB - 1TB 2év garival (ebben szerintetek melyik WD lehet, mondjuk AAKS???)

avagy

Egy sufni ház+egy halk,huvos,3ev-5ev garros winyo. Tényleg SATAII-s kulso házat lehet már kapni??? Mondjuk az USB2.0-val gondolom nem lesz valami tul gyors....

Szívesen fogadok minden hasznos tanácsot!!!
Nagyon szépen köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#219) Cyrin válasza Vesa (#214) üzenetére


Cyrin
addikt

én se találtam hosszabb eSata kábelt, az alaplaphoz is rövidet adtak, szóval maradt a firewire, de ez is tökéletesen jó.

(#220) Cyrin válasza csabika0001 (#218) üzenetére


Cyrin
addikt

ha van rá pénz, akkor nem sufnisat vennék, nekem WD Home 500 Gb-os van.

De laptop mellé még mindíg a legjobb egy WD Passport, bár az még csak 320 Gb-osban létezik.

(#221) csabika0001 válasza Cyrin (#220) üzenetére


csabika0001
senior tag

Min. 500GB kellene, de inkább több... es bevalt neked a mybook 500-as? mi az ami nem tetszik benne?

(#222) Cyrin válasza csabika0001 (#221) üzenetére


Cyrin
addikt

(#223) fred dirty válasza Alex91 (#215) üzenetére


fred dirty
csendes tag

A kérdés eSATA-ra vonatkozott, nem SATA-ra :)

fred

(#224) fred dirty válasza Vesa (#214) üzenetére


fred dirty
csendes tag

Vesa:
eSATA kábel maximum 2 m lehet. Készülj fel rá hogy itthon nem fogsz kapni ilyet. (régebben pont erről nyavalyogtam itt a topicban)
Ha a vásárolt eSATA eszközhöz van 2 m-es kábel akkor OK.
Itt találsz infót az eSATA/SATA szabványokról:
info
Egyébként csak az árnyékolásban+csatlakozókban különbözik a két szabvány. SATA max 1 m, eSATA max 2 m.

fred

(#225) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
eSATA-ra sima SATA winyót sima SATA kábellel rá lehet kötni?
Ha igen, nem kell neki plusz táp?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#226) szoto


szoto
csendes tag

Hali!

Szerintetek van értelme laptopba express card-os eSataII-es kártyát rakni?
Az express card-nak 250Mb/s az adatátvitele?
Ennél még akkor a firewire is gyorsabb nem?

(#227) tothbe válasza skiny83 (#217) üzenetére


tothbe
addikt

Egyik haver is igy járt most egy 250-es Passport-tal, bár az övé még garis, de pont ugyanigy szállt el. Csak neki még az is szivás, hogy üzleti adatokkal volt tele a vinyó, bár van valami mentése, de épp menteni akarta róla frisset, mikor jött a krach.
Ezek után 250-es Passportot tuti nem veszek. A 160-asokról viszont még nem hallottam problémát,200-asról is csak egyet és az sem ment tönkre.

By(e) Tothbe

(#228) tothbe válasza szoto (#226) üzenetére


tothbe
addikt

szvsz felesleges erre pénzt kiadni. Sima USB2 vagy fireware és tökéletesen elég lesz, ráadásul nem kerül plusz pénzbe.

By(e) Tothbe

(#229) tothbe válasza Pubszon (#225) üzenetére


tothbe
addikt

Max. ha van e-sata ->sata kábeled és táp akkor is kell neki.

By(e) Tothbe

(#230) Pubszon válasza tothbe (#229) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor táp mindenféleképp kell neki, de a sima SATA kábel nem jó hozzá?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#231) tothbe válasza Pubszon (#230) üzenetére


tothbe
addikt

azt hogy dugod rá az e-sata kimenetedre? Mert a vinyóra még menne, de a túloldal a problémás...

By(e) Tothbe

(#232) tothbe


tothbe
addikt

hmm, kicsúsztam, akkor új:

a kettö közti kül:

És egy-két átalakító kábel(ezek csak linkelve, mert óriásiak a képek):

[link1]
[link2]

By(e) Tothbe

(#233) Pubszon válasza tothbe (#232) üzenetére


Pubszon
veterán

Aha, értelek.
És tápot neki a gépből kell kivezetni vagy adapterrel?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#234) Alex91 válasza Pubszon (#233) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy kulso SATA hazat vagy egy ilyet: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#235) Pubszon válasza Alex91 (#234) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó, de ha már van 2 eSATA port a lapomon akkor már azt szeretném használni.
De sztem egy külső rack lessz a megoldás, amin van eSATA port. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#236) p.geri


p.geri
csendes tag

Sziasztok!
Hosszas rágódás után( külső vagy belső, mivel régi a lapom, ezért alapból pata kéne, de gondolkodtam, hogy egy sata legyen átalakítóval,stb) vettem egy Wd mybook 500 Gb elements vinyót. Féltem tőle, hogy az usb miatt lassú lesz a másolás, de szerencsére pozitívan kellett csalódnom. Még talán gyorsabban is másolok rá, mint a két belső pat-s vinyó között. Nagyon meg vagyok elégedve vele eddig. És külsőre sem utolsó!!!
Másolás közben sem melegszik, alig langyos a külső burkolat. Hagja nem zavaró, bár azért hallom, mikor felpörög, és minimálisan rezeg is ilyenkor.
Én letöltésre használom, és tökéletesen működik, és meg van az a plusz, hogy bárhová vihetem magammal. Remélem még hosszú ideig írhatom a hasonlóan jó véleményeket.
Csak ajánlani tudom annak, aki hasonló dilemmában van.

(#237) nosferato


nosferato
csendes tag

Kérdés: a kis 2.5 colos WD Passportot, ami 250GB-os, vajon szét lehet-e kapni, és beszerelni a benne lévő vinyót a laptopomba? Mert 160-nál nagyobb 2.5-es vinyót nem találok, most is 120 van a gépben, és vannak külső vinyóim.

Van egy 3.5"-es WD MyBookom is, nagyon jó, de olyan szoftvereket használok zenélésre, amihez elég sok vinyó kell, és örülnék, ha mobilabb lennék, és nem kéne állandóan még +1 külső eszközt bedugva tartani. Mert azért a MyBook messze van a mobiltól, inkább külső. Ha csak kis firewire portod van (ami laptopban gyakori), akkor az nem ad neki elég tápot, konnektrorba kell dugni, az már a halálom.

Köszi: O

http://nosferato.funky.hu

(#238) Alex91 válasza nosferato (#237) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Bar kerdes, hogy SATA vagy PATA HDD kell bele?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#239) Thom!


Thom!
veterán

Xcraft külső 2.5" rack
benne 160GB 5400rpm HDD
USB2.0 simán megy, de eSATA nem megy rajta..
vettem SATA>eSATA átalakítót összeköt a géppel el sem indul????

(#240) baman


baman
csendes tag

Nem tudja valaki megmondani, mi a lényegi különbség a WD "Passport Portable" és "My Passport Essential" modelljei között? Ez utóbbi rövidebb pár centivel, meg nem zárható fedél mögött van az USB csatlakozója, de ennél több differenciát nem bírtam felfedezni. Márpedig ez valahogy kevésnek tűnik ahhoz, hogy két különböző termék létezzen (viszont létezik, ez tuti). Mi ennek az értelme? Mitől "essential" az egyik? Miért szerepel csak az egyik nevében a "portable", ha természetesen mindkettő hordozható? Az áruk ugyanaz, akkor miért vegyem inkább az egyiket, mint a másikat? Kell lennie valaminek, amiért érdemes létezniük egymás mellett.

i:baman

(#241) G4bi89


G4bi89
senior tag

Na ma beszereztem egy ilyet
[WD MyBook 500GB Essential 2.0]
Eddig megvagyok vele elégedve :) Gyors csendes és nem is melegszik legalábbis gondolom mert hőfokot nem tudom hol lehetne megnézni (esetleg vki tudja írja már meg-Everest nem látja...)
Elég gyorsan lehet rá másolni 700mb-ot kb. 30másodperc alatt rálehet másolni :) design is tetszik ,de hát azt már eddig is láttam,hogy szép :) Windows is szépen lekezeli a Linuxra leszek kiváncsi mit szól hozzá :D
Egy kérdés a végére,hogy jobb tartani állítva vagy fektetve?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#242) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

helú!

régen jártam errefelé, pedig megígértem, hoy majd megosztom a tapasztalataimat...

még januárban vettem egy WD MYBook Essential 750-es külső lemezt. (ez méga régi fajta volt). 45-46 ezer forintot kértek érte az EDigitalban. bár látom, ha várok vagy ét hónapot, akkor a 2.0-ás 1TB-osat is megkapom picit többért az Iponnél. na mindegy így jártam...

a szerkentyűről:
- a sebességéről nem tudok mit mondani, sosem mértem, mert nálam nem fő szempont. hálózaton keresztül másoltam rá sokat,és úgy marha lassú volt (30GB film rar-ban összecsomagolva így háom óra alatt ment át), de közvetlenül a laptopomra kötve számomra teljesen megfelelő volt a segesség.
- melegedésről annyit, hogy azt a lemezet nem arra találták ki, hogy folyamatosan menjen. a fent említett 3 óra másolás és a kitömörítés után a DH Sentinel szerint 59-60 fokos volt a lemez! valljuk be azért ez egy extrém helyzet volt. (G4bi89-nek üzenem, hogy a HD Sentinel 2.11b verziója talán már kiolvassa a SMART-ot az ő lemezéből is) de egy film végignézése nem melegíti fel a dolgot rettenetesen.
- a hangjáról annyit tudok írni, hogy van neki, de csak ha másolunk rá. engem nem zavar túlságosan.

összefoglalva nem volt rossz vétel, akinek egy megbízható nagy kapacitású háttértárolóra van szüksége, és nincs szüksége FW-re vagy eSatára, annak csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#243) G4bi89 válasza dogofpavlov (#242) üzenetére


G4bi89
senior tag

Köszi az infókat.Végül az everestből felraktam a 4.50-es verziót na az kiírja. 38-39-es fokos terhelés nélkül ami hát mondjuk,hogy elmegy.A belső Hitachi 250gb-os (SATA2) winyóm terhelés alatt ennyi.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#244) Champipi


Champipi
senior tag

Egy 120 GB-os Passportot nyúzok negyed éve, eddig tökéletes, mindenhol felismerte egy USB-ről ment mindig. Tényleg alig melegszik. 25 MB/s-al olvas 22 MB/s-al ír.

Azt viszont én is szeretném tudni, hogy a WD mit szórakozik az Essential szériával. Pár ezressel olcsóbb, van amelyik még jobban is néz ki (új Essential).

Nekem az a gyanúm, hogy a Passport egy "prémiumabb" kiadás, az Essentialba meg talán más vinyót raknak amiben még kevesebb a puffer, lassabb, vagy többet eszik... de mindenesetre gyanús, hogy nincs egyértelműen kimondva, hogy mi a különbség köztük a WD részéről.

Visszolvasva a fórumon eszembe jutott még egy dolog ami miatt a Passport jobb lehet, mint az Essentials, Elements. A Vista alatt a Passport mint merevlemez látszik és lehet rá Backupot készíteni, meg simán bootolni róla és Restore-ozni.

Az az Essentials, Elements-ben esetleg más, olcsóbb elektronika van ami miatt csak "pendrive"-ként ismeri fel. Akinek van az Essentials, Elements-el tapasztalata megoszthatná.

[ Szerkesztve ]

(#245) G4bi89 válasza Champipi (#244) üzenetére


G4bi89
senior tag

Hát ez is egy lehetőség bár szerintem a passport azért drágább mert kissebb (2,5) azok ugye mindig is drágábbak voltak...Nekem mint feljebb írtam WD.. Essentials van és tényleg elég olcsó volt a passporthoz képest.22800 volt az 500gb-os.Mondjuk én tudok bootolni is róla szóval én ezt se mondhatom hátránynak a passporttal szemben.A sebesség is egyforma naggyából mert nálam is ilyen.A melegedésre nem tudok mit mondani mert nem ismerem a passportot.Az essentials az nálam 46fokra ment fel 1,5-2óra terhelés után.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#246) tothbe válasza G4bi89 (#245) üzenetére


tothbe
addikt

A kisebb dolog az nem igaz, mert te az Mybook Essential-ra gondolsz, itt pedig a 2,5"-os szériákról beszélgetnek a fiúk.

De akkor egy kis tisztázása jöjjön annak, hogy 2,5"-ban mi micsoda, melyik széria melyik és mit tud meg mire való.

Van egyszer az Elements: Ez a legalapabb széria olcsó, semmit sem tud, tényleg csak olyan, mint egy nagy pendrive. viszont nem túl fontos adatok cipelgetésére meg csereberéjére átlagos usernek ez is megfelehet. Ezt a Portable mellett létrehozták már egy ideje olcsóbb alternativaként.

Van a Portable: Ez az alapkoncepció, úgy is mondhatjuk, ez volt eddig. Hordozható 2,5"-os vinyó. Viszont a széria épp kifutóban van, a 320GB-os sorozatnál vége a dalnak, már csak tartaléknak gyártatják a wd-nél, szóval hamarosan meg is szünik.

És van az Essential: A Portable kettévágásának az olcsó verzió (elements) mellett ez lett a másik fele. Ez van nagyobb méretekben, ehhez már van szink. szoftver és erre már Backup is végezhetö. Külsöben pedig a Mybook szériához próbálták hasonlóvá tenni, ráadásul kicsit kisebb is lett a Portable-nél a könnyebb hordozhatóság miatt.

Ennyi tehát a helyzet wd fronton. És bár a kommunikáció nem teljesen tiszta, de azért lényeget le lehet szürni akár a wd oldalairól is, még ha valaki nem is bennfentes csak idönként odavetödik, bár kétégtelen, hogy a viszonteladók jobb tájékoztatást kaptak, amit nem nagyon juttattak el a felhasználók felé, már csak a felstócolt passport készleteik eladása miatt sem.

By(e) Tothbe

(#247) Miklos6


Miklos6
csendes tag

Na és Ethernet? Azon nem gondolkodtok, gyorsabb!

(#248) Miklos6


Miklos6
csendes tag

USB, eSATA, FW vagy
USB, ethernet

melyiket válasszam, ha árkülönbség nem túl sok!

(#249) tothbe válasza Miklos6 (#248) üzenetére


tothbe
addikt

egyértelmüen az elsöt. Az esata-hoz képest az ethernet nagyon lassú, bár kétségtelenül sokrétübben felhasználható, hiszen direktben pl. router-be köthetö és akkor akár több gép is használhatja egyszerre, viszont cserébe lassú.

By(e) Tothbe

(#250) Miklos6 válasza tothbe (#249) üzenetére


Miklos6
csendes tag

ethernet 1Gb lassú?
USB2 480 Mbit
FW meg 400 Mbit (800-at csak a legújabb tud)
eSATA 300 Mbit vagy rosszul tudom? 3 Gbit nem csak vinyón belül megy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.