Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Alex91 válasza Alex91 (#943) üzenetére


Alex91
félisten

Na, megjott a Seagate-m :)! Azt hiszem jo boltot csinaltam: Seagate FreeAgent Xtreme 1 TB (USB, FW400, eSATA) 2 ev gari, kiszallitassal volt 29 500,- Ft.
Majd otthon jobban megvizsgalom. De az mar teny, hogy idle-ben halk. Bekapcsolo gomb nincs rajta, de amint levalasztottam, leallitotta magat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#952) 8zabi


8zabi
őstag

most hozta a futár a külső rack-et (Thermaltake Max4 Active Cooling) és a 640-es Samsung F1-et

szépen beszereltem a winchestert a házba, majd kicsit átrendeztem a kábeleket és a konnektorkiosztást az asztal mögött
bedugtam a hozzá kapott kis tápot, sistergést hallok ;] , gondoltam nem nyomtam be eléggé, aztán hol érintkezik - hol nem
gyorsan kihúztam, majd ismét visszadugtam, most már jó határozottan :)
a tápon lévő kis led azóta sem villant fel, áramot nem ad le, egy dekát sem, de legalább a lemez biztos túlélte, mert azzal még nem volt összekapcsolva

jöhet a garanciafutár :(

egy Thermaltake-től többet vártam, ha kicserélik, akkor is hogy bizza rá az ember a fontos dolgait, ha ilyen tápot mellékelnek az egyébként kitűnő termékhez :F

[ Szerkesztve ]

(#953) zsák


zsák
tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni egy WD 320GB-os My Passport Essential-al kapcsolatban. :O
Ma jött meg, és máris problémák léptek fel vele kapcsolatban. :O
Fő probléma, hogy nem tudok 4GB-nál nagyobb file-t rárakni.
Utánanéztem, és azt találtam, hogy a merevlemez FAT file rendszerrel van formázva, és csak 4GB-os fileokat lehet rárakni egyben. Viszont, van egy segéd, hogy hogyan lehet FAT32-re formázni, és ez által 32GB-os file-ok is rámehetnének egybe.
Termék segéd!
Problémám az, hogy egyáltalán nem értem milyen lépéseket kell csinálni, mert amikor rámegyek a sajátgépre, nekem nincs olyan, hogy "Disk Management", vagy hasonló.
XP Professionalt használok, és magyar verziót.
Valaki esetleg leírná, hogy tudok eljutni a formázó ablakig, amire a szöveg utal?
Angol nyelvtudásom kicsit hiányos, nyilván ezért nem is megy a dolog.

Esetleg nem tudom azt csinálni, hogy a meghajtóra jobb klikk, majd formázás, és mivel csak ntfs-re lehet formázni, ezért azzal leformáznám, és nem raknék semmilyen WD-s programot a merevlemezre?
És ha ntfs-el leformáznám, akkor rá tudnék pakolni akár mekkora file-okat, mint akár egy normál merevlemezre?

Előre is köszönöm a segítséget! :R
Üdv! zsák

(#954) Alex91 válasza zsák (#953) üzenetére


Alex91
félisten

Ferleforditasz! A merevlemezen levo progikat masold a sajat gepedre, aztan formazd meg NTFS-re! (Aztan visszamasolhatod a progikat, bar ezeket ugyis a host PC-re kell telepiteni.) FAT-nal egyszeruen nem lehet 4 GB-nal nagyobb file-okat feltenni... (Bar az NTFS-t meg ugye nem lehet minden alol irni...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#955) Alex91 válasza Alex91 (#951) üzenetére


Alex91
félisten

Na, megy jol a Seagate FreeAgent Mac-en is. Sajnos, csak FW400-as port van rajta, igy belso HDD-rol masolva 35 MB/s-os irasi sebesseget er el. Olvasni belso HDD-re 40 MB/s-al lehet rola. Ugyanez a WD MyBook Studioval FW800-on, iras 55 MB/s, olvasas 65 MB/s.

Erdekes, hogy ugyanezen ket kulso HDD kozott csak 25 MB/s-al megy a masolas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#956) SG3rg0 válasza 8zabi (#952) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ilyen van kicserélik és kész!

(#957) zsák válasza Alex91 (#954) üzenetére


zsák
tag

Köszönöm a segítséget!
Nekem bőven jó az NTFS, mert csak Windows xp-t használok. :R
Amúgy a progit nem kell felrakni a PC-re, mert a merevlemezről indul, és fut.
Még egyszer köszönöm!

(#958) Steve-0


Steve-0
őstag

Hi, allz külső HDD keretet keresek lehetőleg minél olcsóbban, egy 250 Gb-s 3,5"-os IDE winyot raknék bele ;) tudnátok segíteni?

üdv.

(#959) Alex91 válasza Steve-0 (#958) üzenetére


Alex91
félisten

Novita
DELOCK 42371
"noname

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#960) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Tegnap vettem egy Western Digital Passport Essential 250GB külső HDD-t és teljes mértékben meg vagyok elégedve vele! :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#961) Steve-0


Steve-0
őstag

szerintetek melyiket vegyem meg?

COOLINK 5.25"
NOVITA A35

[ Szerkesztve ]

(#962) szabax


szabax
csendes tag

Hali!
Megrendeltem a winyóm... egy Freecom 2.5" 320GB Mobile Drive Classic-ot képen jónak tűnik olvasgattam róla neten ottse írtak nagyon rosszakat hát majd kiderül esetleg ha valaki ismeri írjon róla jótis rosszatis nyugodtan :DDD köszönöm előreis

szabi

(#963) Alex91 válasza Steve-0 (#961) üzenetére


Alex91
félisten

A coolink 5,25"-os, es nem 3,5"-os! Szerintem ezt benezted...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#964) Steve-0 válasza Alex91 (#963) üzenetére


Steve-0
őstag

nem néztem be, mivel winyókhoz is jó! gondolom Novita-ról még nem hallottál semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#965) Alex91 válasza Steve-0 (#964) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, csak minek akkora haz? :F

Nem kell ezt tulcicomazni, ugyanazt gyartjak sok helyen mas markanev alatt... (Ebben az arkategoriaban akkora kulonbsegek nincsenek, vedd azt, ami szimpatikus!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#966) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Ezekhez a külső USB-s rackekhez kell valamilyen driver? Mert kaptam 1et amin vannak dolgok amiket le kéne menteni. Az usb eszközt észreveszi, de nem jelenik meg a meghajtók között. Valami ötlete van vkinek?

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#967) Alex91 válasza Newlocal (#966) üzenetére


Alex91
félisten

XP alatt altalaban nem. Mire van formazva a HDD? Nem Linuxos veletlenul?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#968) nolika válasza Newlocal (#966) üzenetére


nolika
aktív tag

sokszor teszi azt az XP-t h az érkező fájlrendszer nem mountolja be(nem ad neki meghajtóbetűjelet...). ezt windowsból az MMC-ben teheted meg(start/futtatás, beírod:mmc) vagy egy partícionáló szoftverrel.

üdv

(#969) nolika


nolika
aktív tag

Nekem kérdés: egy usb csatlakozót szeretnék forrasztani, de nem tudom melyik a GND I/O és a +5V. Valaki tudna segíteni? :))

(#970) 8zabi válasza nolika (#969) üzenetére


8zabi
őstag

kb középen, vannak szép képek

[ Szerkesztve ]

(#971) kem válasza nolika (#969) üzenetére


kem
addikt

"Az USB-kábelben szabványosan a fekete (0V/GND) és a piros (+5V) a vonal adja a tápot, a fehér és a zöld a szimmetrikus adatvezeték."

forrás

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#972) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.

Egy sharkoon 2 hdd-s külső dokkolóm van, esata kábelen csatlakozik a géphez. Az a furi, hogy ha másolok rá egy 4,7gb-os file-t megáll x%-nál, vár, majd egyszercsak megint másol, megint vár stb... ez miért lehet?

Mezőhegyes

(#973) kem válasza Ottoka (#972) üzenetére


kem
addikt

Nekem akkor szokott ilyet csinálni, ha hibás HDD-t használok kevésbé fontos adatok hurcolásához...

Köszi!

(#974) Ottoka válasza kem (#973) üzenetére


Ottoka
őstag

4-5 winyóval is ezt teszi (ami itthon van és ki birom próbálni) , már csak mind nem hibás :F

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#975) Ottoka válasza kem (#973) üzenetére


Ottoka
őstag

Megnéztem hd sentinel-el, mind tökéletes....

Mezőhegyes

(#976) #65675776 válasza Ottoka (#975) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valószínűleg a dokkoló cachekezelésével van némi alapvető probléma.

(#977) Ottoka válasza #65675776 (#976) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem tom, most újraindítottam úgy hogy bent volt bekapcsolva egy winchester és most jó.
Sőt kikapcsoltam, egy idő után be és jó.

De majd tesztelgetem, most karácsony van, fadíszítés stb.

Mindenkinek Boldog Ünnepeket. :R

Mezőhegyes

(#978) Lacc20


Lacc20
csendes tag

Sziasztok!

1 hete vásároltam, egy 320 gigás wd passport elite-t. Az a problémám hogy a 320 gigából csak 298 gigát lát. NTFS-re is át lett formázva, de ugyanaz. Vagy ez ekkora vinyónál normális?

köszi a választ!

(#979) Alex91 válasza Lacc20 (#978) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mert a HDD gyartok nem 1024-el, hanem 1000-el szamolnak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#980) icons


icons
addikt

Hello!
Megvan a 160gigás WD Passport Essentialom, lenne néhány kérdésem: FAT32őn van alapból, formázzam-e ntfs-re, vagy jó ez így? (úgy tudom erre is nyugodtan mehetnek nagy fájlok, 32Gbig, tehát ilyen szempontból nincsen hátránya)
Ha leformázom, mit tegyek vissza rá, hogy amikor bedugom egy gépre, telepítse magát? (még a wd sync előtt felrak ugye valami driver-féleséget, az bőven elég lenne.
Elvileg lehetne az, hogy ezt elsődleges (boot) merevlemeznek ismerje fel egy gép, csak BIOSos beavatkozással? Tehát pl csak ez a winchester van hozzákötve, és mégis megy az XP? (ha jól tudom, létezik ilyen univerzális xp, de azután majd utánakérdezek, hogy hogyan, merre, de megvalósítható lenne?)

Köszi! Boldog karit!

(#981) Alex91 válasza icons (#980) üzenetére


Alex91
félisten

FAT-ra max. 4 GB-os file-ok mehetnek, tehat van hatranya...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#982) icons válasza Alex91 (#981) üzenetére


icons
addikt

Hát ez alapján próbáltam tájékozódni (bár wikit mindenki szerkesztheti), és a 32bites FATra mehet sokkal nagyobb fájl is.
Most megpróbáltam egy 4,5GBos fájlt felrakni, és egyelőre megy, úgy 40%nál tart, ha sírt volna, azt nem az elején kellett volna megtennie? (még elvileg 10perc, most nem várom meg, holnap szívesen megpróbálom)

És a többi kérdésre vki?

(egyébként mér van az, hogy 7MB/s-mal másol, amikor ennél illene egy picit gyorsabbnak lennie azért...)

[ Szerkesztve ]

(#983) Alex91 válasza icons (#982) üzenetére


Alex91
félisten

The maximum possible size for a file on a FAT32 volume is 4GiB minus 1 byte (232−1 bytes).

Azert erdemes lenne vegig olvasni! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#984) icons válasza Alex91 (#983) üzenetére


icons
addikt

Én 3sorral alatta néztem, nem elégséges angoltudással.
Valóban leállt, a 4,5gigás fájl 92%nál, úgyh nem teljesen világos, de sajna tényleg nem kezeli :(.
A többire tudsz valamit mondani?

(#985) Alex91 válasza icons (#984) üzenetére


Alex91
félisten

Totallal masolsz? Akkor valami kompatibilitas modot kellene keresni benne, es bekepcsolni, hatha ugy gyorsabb lesz...

Meg a hatulso USB-de dugd, ha eddig nem oda dugtad...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#986) czral


czral
csendes tag

Sziasztok, a napokban beszereztem egy WD MyBook Essential 500GB-os külső winchestert.
A problémám az lenne, hogy baromi lassú. 300 MB-t másol kb. 5 percig.
HP 6820s laptopon használom (használnám). Az USB Info program szerint USB 2.0-ra van csatlakoztatva.
Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a probléma?
Köszi előre is!

(#987) Alex91 válasza czral (#986) üzenetére


Alex91
félisten

Ki kellene probalni mas gepen is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#988) SG3rg0 válasza czral (#986) üzenetére


SG3rg0
őstag

Mennyivel másol a wdre USB 2.0 keresztül?
Próbáld meg Total Commanderrel a másolást!

(#989) icons


icons
addikt

Sajátgéppel 11MB/sec-et tudok elérni a Passportomon, TCvel meg olyan 7MB/sec-et, a kompatibilis módot nem találtam meg sajna sehol, a WDSync-ben pedig olyan funkciót nem találtam, hogy tudjon fájlokat is átmásolni a külső vincsire, most nézem át, hátha lenne valahol, de szerintem elég szarul van megcsinálva a kezelése...

(#990) czral válasza SG3rg0 (#988) üzenetére


czral
csendes tag

Köszi, formatálás után minden oké.

(#991) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Most tervezek egy külső HDD ház beszerzést, és ebben kérnék egy kis segítséget:
ami fontos lenne, hogy a külső ház 2 db HDD-t tudjon fogadni.
Ha lenne valami ötletetek hogy mely gyártók termékei jöhetnének szóba azt nagyon megköszönném :R

Eddig ezt a kéttőt találtam: 1 2

Arra is kíváncsi lennék, hogy a RAIDSONIC termékei mennyire megbízhatóak :F

(#992) Alex91 válasza garfield-r (#991) üzenetére


Alex91
félisten

Mire szeretned hasznalni? Tukrozni RAID-ben, vagy a ketto HDD-t osszefuzni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#993) garfield-r válasza Alex91 (#992) üzenetére


garfield-r
tag

Nekem már az is megfelel ha a windows 1 usb porton tud egyszerrre két HDD-t kezelni.
Noti mellé venném, és csak az számít hogy a későbbiekben tudjam bővíteni (most csak 1 vinyó menne bele).

(#994) Alex91 válasza garfield-r (#993) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

E szerint ez a haz pont azt tudja, amit szeretnel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#995) icons válasza czral (#990) üzenetére


icons
addikt

Már nekemis 12ezerKB/sec-mal írja, úgyh valóban ez a megoldás.

(#996) Dark KillerX válasza icons (#995) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Srácok ezek közül melyik lenne a legjobb.?[link] , [link].

(#997) Alex91 válasza Dark KillerX (#996) üzenetére


Alex91
félisten

Az egyik 2,5"-os, a masik 3,5"-os. Na, most melyik kell? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#998) Dark KillerX válasza Alex91 (#997) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Őszinte leszek,nem tudom mi a különbség a 2,5 és a 3,5 között. :B

(#999) Alex91 válasza Dark KillerX (#998) üzenetére


Alex91
félisten

A meret. :DD

Milyen HDD-t tennel bele?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1000) Dark KillerX válasza Alex91 (#999) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszi. :B Ezek közül választanám valamelyiket.:[link] , [link].

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.