Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) odipapa


odipapa
senior tag

Üdv.

Non-stop használatra (letöltés) milyen külső HDD-t érdemes venni? Pl.:2,5" 3,5" vagy USB tápos, saját táp.
A másik: Megoldható-e az egy külső HDD esetében hogy egy USB porton feltöltés, egy másikon pedig letöltés menjen?

(#452) Alex91 válasza thomasthomas (#449) üzenetére


Alex91
félisten

FTP-re kell? Nezd meg a WD World sorozatat, hatha megfelel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#453) RÁK_ válasza subidu (#445) üzenetére


RÁK_
tag

Notebookról nekem is megy simán. Csak a PC-ken van gondja az előlapi USB csatikkal. Hátulról ott is jó.

(#454) subidu válasza RÁK_ (#453) üzenetére


subidu
tag

Mondjuk nekem az előlapi csatlakozon is simán megy még a 250gb-os WD Passprot is, még DVD-t is tudtam írni róla. Igaz, hogy nekem nem egy gagyi pár ezer forintos házam van, hanem egy 34000 forintos thermaltake, mindenféle jóval megpakolva, 2db előlapi USB, Firewire, Ledes kijelző , venti fordulatszám szabályozók. Lehet , hogy egy ilyen ház mindenkinél megoldaná az előlapi USB-WD Passport problémát.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#455) marcias válasza subidu (#454) üzenetére


marcias
őstag

Szted ehhez mennyi köze van a házadnak? ;)

Steam: marcias88

(#456) Márton válasza marcias (#455) üzenetére


Márton
nagyúr

mondjuk annyi, hogy az előlapi panelokon sok pendrive sem megy pl.
kevesebb áramot visznek át, vagy esik a jelszint, nem is tudom, de
A HÍR IGAZ!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#457) Kombat válasza Márton (#456) üzenetére


Kombat
őstag

Vagy inkább az, hogy amelyiken nem megy az USB 1.0 (vagy az előlapi csati, vagy az alaplapi), amin megy az meg USB 2.0! ;)

(#458) RÁK_ válasza subidu (#454) üzenetére


RÁK_
tag

Sajnos valóban ház specifikus a dolog, mert egy gép volt, aminek ment előlapi USB-ről is, bár az se volt egy drága ház. Hát sajnos ez van. Ja, és a 2 gigás pendriveom az összesen ment, azokon is amiken az WD nem.

[ Szerkesztve ]

(#459) subidu válasza marcias (#455) üzenetére


subidu
tag

Csak annyi, hogy lehet benne egy panel ami a jel erősségét szinten tartja. Az enyémben van is. Téma lezérva.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#460) marcias válasza Kombat (#457) üzenetére


marcias
őstag

Ilyen viszont valóban van.

Steam: marcias88

(#461) Kombat


Kombat
őstag

Van olyan 3,5"-os vinyó keret, ami 3,5"-os helyre illeszthető úgy hogy a vinyó(k) függőlegesen állnak benne? :F

Én még nem láttam, pedig jó lenne, 2-3 vinyó is elférne benne...

(A lényege az "átlagos" beszereléshez képest, a rezgéscsillapítás lenne!)

(#462) lorcsi


lorcsi
veterán

a packard bell külső winyókról mi a vélemény?
milyet pakolnak bele? (wd, seagate, hita)

(#463) PeliScan


PeliScan
addikt

Halihó all,

elolvasgattam a topikot, de még mindig nem világosodtam meg, hátha tudtok segíteni.

A legnagyobb kapacitású külső, USB-s HDD-t keresnem, ami még működik kiegészítő adapteres táp nélkül, tehát csak az USB port elég neki a rendes működéshez. Esetleg az Y kábel szóbajöhet. Olyan 250GB-ra minimum gondoltam, ha aprócska, szép kompakt gép, az se baj. :)

WD Passportból melyik a legnagyobb, ami még müxik táp nélkül? Bármilyen más márka szóbajön? Freecom? Seagate? Heti párszori használatra kéne.

Köszönöm előre is a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#464) DarkDeer válasza PeliScan (#463) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Nekem külön vásárolt keretem van (Raidsonic Icy Box) és benne egy 320 GB-os 5400-as Samsung HDD. Ez simán megy egy USB-ről. Ha jól tudom jelenleg az 5400-asok közt a legnagyobb, 500 GB-os. Szerintem az 5400 fordulatos összes notebook HDD működik 1 vagy max. 2 USB-ről, gond inkább a gyorsabb 7200 fordulatosokkal van, mert azoknak nagyobb az áramfelvételük.

(#465) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok.

Van egy WD Passport Elite Titanium 320 GB, kb. egy hónapja nyúzom. Tapasztalatok:
- a sebessége max. 30 MB/s olvasás, max. 28 MB/s írás
- csendes, rezonancia semmi, kézben tartva működés közben alig érezhető, hogy működik
- hűvös, átlagban 30-35 fok, de ha nagyon nyúzom, akkor se megy 45 fok fölé
- a hozzáadott madzaggal eddig minden USB portról ment, de hosszabbal nem mindig hajlandó elindulni
- az USB portot elfedő csúszka egy darab fos, nincs stabil pozíciója, és könnyen, két ujjal leszedhető, le is szedtem, mert idegesített
- a "Titanium" borítás jól néz ki a képeken, a valóságban azonban - ugyan nem ujjlenyomat és karcolás érzékeny - hamar elszíneződik, foltos szürke lesz, de eléggé robusztusnak néz ki, sokkal kevésbé sérülékeny, mint az ezelőtti, fényes széria
- meglepődve láttam a WD honlapján a garancia ellenőrzésnél, hogy csak kb 2,5 év van még hátra, ezért beküldtem a számla másolatát, és kértem, változtassák meg, mert elvileg ugyebár 5 évnek kéne lennie. Ahhoz képest, hogy azt írták, 24 órán belül válaszolnak, úgy 3 hétbe telt, amíg kis noszogatásra, de végül átírták a garancia érvényességét :)

Leszámítva ezt a pár bosszantó apróságot, tudom ajánlani mindenkinek, aki ilyesmit venne.

(#466) nipon válasza VVoid (#465) üzenetére


nipon
csendes tag

Hello!
Megmondanád milyen hosszú a hozzáadott kábel? Én egy passport essential -t akarok vásárolni (a tartozékokban gondolom nincs különbség) és jó lenne ha legalább 35-40 cm meglenne a kábel.
Kösz

(#467) VVoid válasza nipon (#466) üzenetére


VVoid
aktív tag

Most nem tudom megnézni, de kb. annyi lehet, 35-40 cm. Van egy régebbi Passportom is, még az Essential előtti széria, ahhoz viszont rövidebbet adtak, kb. 25-30 cm.

(#468) RÁK_ válasza nipon (#466) üzenetére


RÁK_
tag

45 cm. Most mértem le. :-)

(#469) nipon


nipon
csendes tag

Kösz szépen, akkor megfelel a passport essential!

(#470) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! tervezem h veszek egy külső vinyót, méghozzá ilyet: WESTERN DIGITAL My Passport Essential (WDME1600) 160 GB USB 2.0. Kérdésem annyi lenne h akkor erre ha feltöltök filmeket stb akkor azokat bárhol bármilyen gépen le tudom játszani vagy kell hozzá ez a wd sync progi? Ja és milyen tokot érdemes hozzá venni? :R

Predator G3-571-77QK

(#471) VVoid válasza ádika86 (#470) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem kell hozzá semmi progi, úgy használod, akár egy pendrive-ot.

(#472) cckyaner


cckyaner
csendes tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni. Egy WD MyBook Home külső winchester megvásárlását tervezem. Ez támogatja az eSata szabványt is, erről viszont nem hallottam még igazán sokat. A sebességéről stb olvastam de az lenne a kérdés h a gépbe kell egy külön kártya, és azon keresztül lehet csatlakoztatni vagy hogy megy ez? Vagy az csak bővítésre kell ha már foglaltak a sata-s helyek?

Előre is köszi!

(#473) DarkDeer válasza cckyaner (#472) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Üdv!
Az eSata külső HDD-t akkor tudod a legegyszerűbben csatlakoztatni a gépedhez, ha van az alaplapodon eSata csatlakozó. Ez a hátsó USB csatlakozók közelében van. A bal oldali képen láthatod, hogy is néz ki: [link]
Ha nincs akkor utólag beszerelhetsz a gépbe egy PCI bővítőkártyát. Pl. ilyet:
[link]

(#474) RÁK_ válasza RÁK_ (#435) üzenetére


RÁK_
tag

Na, szereztem mini USB-s Y kábelt, sajna azzal sem megy előlapiról, úgyhogy marad a hátra dugdosás.

(#475) cckyaner válasza DarkDeer (#473) üzenetére


cckyaner
csendes tag

Hi!

Na most néztem és van az alaplapon ilyen. eddig nem is tudtam róla de akkor elvileg azon keresztül is menni fog.
Köszi a segítséget!

(#476) Georg32


Georg32
csendes tag

Hali
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Fritzbox 7170-es kütyüm állítólag közvetlenül lehet róla torrentezni (a gép bekapcsolása nélkül).
A kérdésem az volna milyen külső vinyót ajánlotok hozzá amivel ez megoldható!

(#477) Nus


Nus
tag

Sziasztok!

Van egy FSC Stogragebird XL-E 320 Gb-os külső vinyóm, Vista SP1-el használom. A próbléma a következő, mikor leállitom a gépet az szépen lekapcsolja az usb hdd-t, de mikor inditom a gépet nem indul el az usb hdd. A led világít rajta a poston ottvan, hogy external hard disk, de a vinyó nem indul mindaddig mig ki nem húzom az árambol majd újra áramot nem kap. A vinyón nincs kapcsoló. Jah és a rendszer se tud indulni megáll a boot from cd-nél. Majd ugye a kihúz bedug után már minden megy rendesen. Ennek ez lenne a normális működése? A vinyó zsír új.

The sky was pink...

(#478) Nus válasza Nus (#477) üzenetére


Nus
tag

Tárgyalan a kérdésem BIOS reset segített! :)

The sky was pink...

(#479) levis4


levis4
tag

Hello!

Vettem a Sz. Ház-ban egy 500Gb-os Lacie USB-s külső winyót.
Kivettem a házból, hogy megnézzem milyen gyors (SATA) de nem ismeri fel a Windows.
A HDD Seagate Barracuda 7200.10 (ST3500830AS).
Már teljes formázást is végeztem Windows alatt, természetesen a saját házában USB csatlakozóval.
Utána kivettem és simán alaplapra kötöttem. Két alaplapot is kipróbáltam, az egyiknél még a BIOS sem ismerte fel, a másiknál pedig kiírta a típust az indulásnál és utána pedig azt hogy HDD Error.
Mi lehet az oka, hogy nem megy a saját doboza nélkül?

(#480) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ha már külső adattároló: Symmetrix DMX-3 (petabyte kapacitású háttértároló)

kb. 1 050 000 Gb. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#481) subidu


subidu
tag

Mi a véleményetek a következő külső HDD-ről: [link]

Valami tapasztalat? Hang? Melegedés? Csak néha használnám adatok mentésére. Érdemes a drágább változatait (Home, World) megvenni?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#482) Alex91 válasza subidu (#481) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, kicsit seek hang eros, egyebkent eleg halk. (Legalabbis az en Studio 500 GB-osomnak.) Passziv hutese van.

Adatmentesre megteszi ez is, de a Home a FW400 es eSata miatt kesobbiekben esetleg jobban kihasznalhato. De ha csak backupra kell, akkor ez is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#483) subidu válasza Alex91 (#482) üzenetére


subidu
tag

ok. köszi szépen a választ. Szerintem beruházok egy ilyenbe.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#484) Il Dottore


Il Dottore
tag

Western-Digital 1000GB My Book Essential Edition

Szevasztok,

Fenti cuccot néztem ki magamnak film és képek tárolására.

30-ért adják. Rendben van, stabil?

Köszi.

HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

(#485) Alex91 válasza Il Dottore (#484) üzenetére


Alex91
félisten

A termek rendben, a Pixmania mar nem annyira... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#486) Blitzbot


Blitzbot
csendes tag

Sziasztok!
Uj tag vagy itt, de azért visszaolvasgattam a saját problémámban ha minden igaz nemtaláltam sokmindent erről.
Nekem az lenne a gondom hogy most vásároltam egy USB HDD-t. Ez egy 2000Forintos alumínium ház + egy Samsung HM160HI nevezetű sATA 2,5''os winchester.
Na most az a helyzet, hogy amikor hozzádugtam a géphez, felismeri mivel az eszközkezelő mutatja.
Ahogy tudom ezt nekem látnom kellene a Sajátgépben, de nem látom.
Kaptam hozzá egy Driver CD-t, amin a driver nem támogatja az XP-t.
Aki tudna segitenivagy valamilyen hasznos tanácsot adni az kérem irjon privátot, esetleg MSN-t is tudok adni.
Üdv:Gergő

Gigabyte P35-DS3 # Intel C2D E7200 # GeForce 8800GT # Logitech MX518 + SteelSeries QCK

(#487) Alex91 válasza Blitzbot (#486) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kellene particionalni... Ird be a Windows Sugojaba, hogy particio, aztan majd elmondja, hogyan kell csinalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#488) Blitzbot válasza Alex91 (#487) üzenetére


Blitzbot
csendes tag

Köszönöm szépen, a problémám megoldódott!
Gergő :R :R

Gigabyte P35-DS3 # Intel C2D E7200 # GeForce 8800GT # Logitech MX518 + SteelSeries QCK

(#489) Georg32


Georg32
csendes tag

Hali
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Fritzbox 7170-es kütyüm állítólag közvetlenül lehet róla torrentezni (a gép bekapcsolása nélkül).
A kérdésem az volna milyen külső vinyót ajánlotok hozzá amivel ez megoldható!

(#490) subidu válasza Alex91 (#485) üzenetére


subidu
tag

Mi a probléma a pixmaniával? Tényleg olcsóbban árulnak mindent, igaz előre fizetéssel.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#491) Alex91 válasza subidu (#490) üzenetére


Alex91
félisten

Keress ra! :) Altalaban, ha valami gond van, akkor eleg nehez veluk dulore jutni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#492) subidu válasza Alex91 (#491) üzenetére


subidu
tag

ami igaz az igaz, a honlapjukon nem igazán sikerült valami telephelyet vagy raktárt elérni. na mindegy, maradok a drágább, de biztosabb dolognál.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#493) subidu


subidu
tag

Mi a véleményetek a következő termékről? [link]

A Media Marktban láttam egy 750GB-osat, lannal, 32MB cashe memoriával (ennyit még nem láttam ilyen külső merevlemezben), 5 év garanciával. (36000)
Vagy ilyet vagy egy WD MyBook essential-t vennék 1Tb-osat hasonló árban, de csak 2 év garival. Mit gondoltok melyiket vegyem?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#494) Kombat válasza subidu (#493) üzenetére


Kombat
őstag

Tesóm egy ilyen Sungoo-t vett (de az csak alap külső hdd volt), kb. 2 hétig bírta, aztán meg szívott a garival (nem MM, hanem valamelyik BP-i üzlet) és inkább vett helyette mást!

(#495) RÁK_ válasza subidu (#493) üzenetére


RÁK_
tag

Itt a specnél azt írják, hogy "Puffer: 8 MB". Az nem 32. Mediaban 32 mega kessesnek írják?

(#496) Alex91 válasza subidu (#493) üzenetére


Alex91
félisten

Meg ha 32MB-os lenne, USB-n es foleg LAN-on semmit se szamit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#497) subidu válasza RÁK_ (#495) üzenetére


subidu
tag

ok. Akkor marad a WD.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#498) Laca 012 válasza DarkDeer (#473) üzenetére


Laca 012
őstag

Mielőtt még valaki feleslegesen kártyát vásárolgatna!!!
Az eSATA-hoz ha az alaplapon "csak" sima SATA csatlakozó van, akkor sem érdemes PCI-os kártyát venni!!!
Felesleges pénzkidobás, ugyanis a SATA és eSATA között csakis kizárólag csatlakozóban van fizikai különbség. Lehet egyszerű átalakítót kapni, vagy hátlapi kiveztetést, de láttam már olyan 70-80cm-es kábelt, amelyiknek az egyik fele SATA, a másik pedig eSATA volt!
Kártyát csak akkor érdemes venni, ha:
1., Alapból csak ATA (PATA)csatlakozó van az alaplapon (P3 :F )
2., Annyi HDD van a gépben, hogy foglalt az összes SATA csatlakozó. :Y

Remélem még megmentem pár ember pénztárcáját!!! Üdv!

(#499) Laca 012 válasza Georg32 (#489) üzenetére


Laca 012
őstag

Pontosan a "Fritz BOX!" felépítését nem ismerem, de én ASUS WL-500gP-t használok ugyanerre a célra. Én a Western Digital MyBook Home verzióját használom a routerhez.
A belsejében egy 0,5TB-os Green Power HDD van, ami 5400-on pörög ugyan, de emiatt (is) halk, hűvös, és a fogyasztása max 5-6W. Ha nincs adatforgalom (seed v. leech) akkor leállítja a HDD-t,és nem kopik a csapágyazás, nem fogyaszt feleslegesen. Amikor le akarom róla szedni a letöltött anyagot, akkor eSATA-n keresztül pillanatok alatt lehúzom róla, ha nincs időm hálózaton keresztül másolgatni. Olyanokra kell odafigyelni pl, hogy mivel az ASUS routeren linux fut, az ext2-ext3 filerendszert szereti. FAT32-vel is lehetne, csak akkor a 4GB-os határ miatt nem tudsz egyben egy normális DVD ISO-t letölteni! NTFS-t pedig maximum olvas. A Windowsokhoz letölthető egy kis plugin, amivel olvassa az ext2-ext3 -akat is! Ezzel kapcsolatban már a WL-500 fórumon találsz többet!

(#500) subidu


subidu
tag

Na, rendeltem egy WD My Book 1Tb Home-ot. Holnap érkezik, már nagyon kíváncsi vagyok rá. Majd írok a tapasztalataimról.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.