Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Core2duo6600 válasza kem (#550) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a sata 2 es winyok nem tudják a sata 1 sebességét kihasználni, akkor mi értelme a sata 2 nek ? jól hangzik vagy mi ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#552) kem válasza Core2duo6600 (#551) üzenetére


kem
addikt

Ha RAID-be kötöd, akkor a vezérlő keresztmetszete nagyobb SATA2-nél.
De amúgy csak ingert kelt arra, hogy vedd meg mer jobb mint a sata1

Ez olyan dolog mint PCI slotba RAID vezérlőt rakni, ugyanis a PCI miatt max 133Mb/sec lesz az adatátvitel, hiába tudtának a vinyók összesen 160-at, a vezérlő meg 300-at, a 33MHz-es PCI csak ennyit tud átengedni másodpercenként.

1-2 adat:
Slim 40es Maxtorok írás/olvasása: ~45Mb/sec
80-as PATA Samsungom: ~60Mb/sec
200-as Hitachi max 80Mb/sec
640-es SATA2 WD 103Mb/sec

Látod tökmindegy, hogy PATA, SATA, vagy SATA2, mert nem azon múlik,
hanem azon, hogy a vinyó mire képes.
Amint látod, a legújabb vinyóm ami elég gyors, az se éri el a SATA1 150Mb/sec-os határát se...

Köszi!

(#553) Laca 012 válasza Xerxész (#549) üzenetére


Laca 012
őstag

Én speciel ilyen házba tettem az általad írt hdd-t, tutira működik, és a smart-ot is olvassa.
Igaz firewire nincs rajta, de ha "nem tömörítesz közvetlenül rá",akkor az tényleg lényegtelen.
(mert a firewire-nél állítólag nem terheli a processzort... bár akkor FW-n nem tudom mi tömörít vajon..talán a RAM, vagy a floppy?? vagy a FW-be van erre valami külön hardver.. :F :DD )
Pláne ha notival használod, mert ugye már kettőnk tesztje bizonyítja, hogy notin lassabb a FW még a gyári wd MyBook Home házban is mint USB-n!
És ha elfogadjuk, hogy csak az USB terheli a processzort, akkor sem celeron 300-as processzorral van dolgunk,hogy ez szempont lenne.. :DDD
Ha meg annyira lényeges a sebesség, vagy asztali géphez használjuk ahol esetleg tényleg lényegesen gyorsabb lenne a FW, akkor ott meg úgyis eSATA-n használjuk inkább (akár átalakítóval),mert az meg a leggyorsabb és a legjobb..
(és itt már lényeges, hogy SATA2!!!)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#554) Core2duo6600 válasza Laca 012 (#553) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Firewire nek külön vezérlő chipje van a lapon, mig az usb ét a déli hid kezeli, aminek amúgy sok a dolga, hdd, hang, lan stb ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#555) Alex91 válasza Laca 012 (#553) üzenetére


Alex91
félisten

A FW DMA-t hasznal (Direct memory acces). Tehat nem kell a CPU-t hasznalnia az adatok kuldesehez. [link]

Par szo a ket architekturarol:
>>>>> http://www.usb-ware.com/firewire-vs-usb.htm
>>>>>
>>>>> Tehat az usb egy hierarchikus buszrendszer annak minden
>>>>> hatranyaval. Mint a neve is mutatja (univerzalis soros busz)
>>>>> minden
>>>>> szarra jo, de igazan semmire sincs kihegyezve. Gyors adatcserere
>>>>> legkevesbe.
>>>>>
>>>>> A firewire meg egy peer-to-peer azaz kozvetlen kapcsolatot
>>>>> letesito
>>>>> rendszer. Nincs root hub meg ilyen folosleges szarok, es
>>>>> elsosorban
>>>>> a gyors ÉS folyamatos adatátvitelre terveztek. Nem lesznek
>>>>> adatutkozesbol fakado lassulasok, ami a hierarchikus buszok
>>>>> jellemzoje.
>>>>>
>>>>> Tehat amit a papiron olvasol a maximalis sebessegekrol, az meroben
>>>>> mas a gyakorlatban. Ha az raadasul USB buszodon rajta ul valami
>>>>> mas
>>>>> is a vinyodon kivul, akkor meg rosszabb ertekeket kapsz.
>>>>>
>>>>> http://www.barefeats.com/usb2.html
>>>>> Tehat azt olvasod, hogy a fw400 - mint a neve is jelzi; 400Mbit/
>>>>> s -
>>>>> ketszer gyorsabb a gyakorlatban, mint az usb2 (480Mbit/s).
>>>>>
>>>>> Ja, es meg valami, az usb hasznalat kozben alaposan terheli a host
>>>>> gep procijat is, a firewire eseteben ez elenyeszo.

Na, hogy okosodjal :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#556) Alex91 válasza Alex91 (#555) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Es itt is van par okossag...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#557) partotmos


partotmos
csendes tag

Hello, mi lehet annak az oka, hogy egy usb-s külső házba szerelt, 250gb-os (wd2500jb) vinyó akkor is seek-el, amikor semmilyen adatmozgás nem történik. Kb 80% os telítettségű, 1 éve vettem, a jelenség a kezdetektől fennáll. Indexelés ki van kapcsolva, ez a win automatikus töredezettségmentesítője lehet talán? Ha igen, hogyan lehet letiltani?

[ Szerkesztve ]

(#558) Core2duo6600 válasza partotmos (#557) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Idönként ránéz a hdd kre az os, hogy ott vannak - e még
Többek közt ilyenek miatt nincs értelme letiltani a hdd leállítását

HA jol muxik a hdd, akkor nincs gond.
És lehet ám, hogy épp saját magát ellenörzi.
SMART ....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#559) Xerxész válasza Laca 012 (#553) üzenetére


Xerxész
őstag

Mindenki a PCX-nél vásárol, vagy mi? :D

Nem laptophoz használom majd, hanem PC-hez. De nem folyamatosan lesz használva, hanem csak amíg felmásolok rá filmeket, vagy egyéb adatokat, ha az elsődleges HDD-met újraparticionálom és újrahúzom a Windowst.
Akkor eszerint mégis jobb a WD MyBook? Merthogy az tud Firewire-t.
Szimpatizálok vele, csak úgy tényleg olcsóbb, ha külön HDD-t és külön házat veszek, ezért jobban hajlok az utóbbi megoldás felé.

Amúgy mit értesz azalatt, hogy közvetlenül tömöríteni?

(#560) Xerxész


Xerxész
őstag

Na, kinéztem ezt a házat, mostmár nagy valószínűséggel ez lesz:

Thermaltake N003USE

Itt látom, hogy a kiegészítőnek ott van az eSATA PCI csatlakozó...ezt az alaplapon hová kell dugni? Bármelyik SATA slotra rá lehet kötni?

(#561) partotmos válasza Core2duo6600 (#558) üzenetére


partotmos
csendes tag

Köszi a választ. Gyakorlatilag folyamatosan seek-el üresjáratban... Olyan, mintha indexelne, vagy mi.

(#562) Alex91 válasza Xerxész (#560) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, belso egyik SATA csatira dugod.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#563) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Üdv!

A WD My Book Essentialt formázni kell hogy 4 gigánál nagyobb filet is lehessen rá másolni?

Köszi!

(#564) Alex91 válasza Forrest Gump (#563) üzenetére


Alex91
félisten

Ha FAT-re van eredetileg formazva, akkor NTFS-re kell formazni. Igy megy a 4 GB folott is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#565) MAC72


MAC72
tag

Sziasztok !
Egy USB-s külső winchestert össze lehet hozni egy asztali dvd-vel
amin van USB csatlakozás ?
Úgy értem olvasná-e az adatot róla?
Működhet valahogy?

(#566) kem válasza MAC72 (#565) üzenetére


kem
addikt

ki kell próbálni, vagy elolvasni,h mit írnak az asztaliról.
Ki vagy bemenet-e az USB rajta, meg ilyenek.
De pontos típus és gugli segít,h válaszoljak.

Köszi!

(#567) MAC72


MAC72
tag

Kösz a segítséget !
Mp4 lejátszóról lejátssza a filmet, de vajon megteszi-e ezt egy winyóról is?
(Ha FAT32-re formázom talán van rá esély nem ?)
No, majd próbálkozom.
Barátom a Google.
(Bár jó lett volna valakivel diskurálni aki már csinált ilyet és van némi tapasztalata.)

(#568) kem válasza MAC72 (#567) üzenetére


kem
addikt

ha az mp4-ről mint adat olvasott, és nem kép/hangot kötöttél rá, akkor nagy valószinüséggel rack-el is működni fog...guglit azért írtam, mert ha elmondod nekem a lejátszó típusát, akkor rákeresek és válaszolok :DDD elvégre segíteni vagyok itt, nem gugliztatni :K

szerk: FAT32 nemhiszem,h kell neki. vagyis nem nagyobb rá az esély, hogy akkor beolvasa.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#569) Alex91 válasza kem (#568) üzenetére


Alex91
félisten

HFS-t nem biztos, hogy tamogat :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#570) kem válasza Alex91 (#569) üzenetére


kem
addikt

jó... :P
magyar mentalitás:D

Köszi!

(#571) MAC72 válasza kem (#568) üzenetére


MAC72
tag

Filmet töltött rá a komám, nem az én cuccom (meg problémám), csak segíteni próbálok neki.
Valami avi filmet töltött az MP4 lejátszójára azt olvastatta be az újonnan vásárolt nem tudom milyen típusú ( de ha kell megkérdezem a pontos típust) asztaliba.
Megy a film az MP4-ről és az a terve, hogy vesz egy ilyen USB-s winyót, ha működhetne a dolog. Csak kell egy megerősítés neki, hogy ne vegyen hiába.

(#572) kem válasza MAC72 (#571) üzenetére


kem
addikt

akkor előbb próbálja ki egy pendrájvval.

Köszi!

(#573) Laca 012 válasza Alex91 (#556) üzenetére


Laca 012
őstag

Mostmár az elvi különbségeket teljesen értem, és jól is jöttek ezek az "okosító" :) információk. Csak a gyakorlatban nem értem, hogy akkor miért lassabb nekem ( és (#534) subidu-nak) a MyBook FireWire-en.. :F Pláne azt nem,hogy nálam az olvasás miért gyorsabb mint az írás.. :F Mert attól ,hogy "a noti vinyó a szűk keresztmetszet", attól, max. egyformának kellene lennie nem?
Tuti, hogy asztali gépen más lenne, de azt már nem kapcsoltam be tavasz óta.. Pedig nem túl rossz (Asus P5LD2 + 925-ös 2magos 3GHz-es proci) csak felesleges, mert a noti mindenre megfelelő, a fogyasztása meg harmada mint az asztalinak... Szóval azért ezt még kideríthetnénk.

(#559) Xerxész: (#550) kem írta ezt a "rátömörítés" dolgot, sztem arra gondolt,hogy a file-okat amit éppen tömörítesz, azt egyből a külső hdd-re írod, esetleg onnan is olvasod a forrás file-t.. Valószínűleg tényleg jobban terhelmint a síma másolás, de ezt majd még kifejti itt valaki hozzáértőbb.. :)
Egyébként A MyBook Home 1TB -ot én az iPon-nál vettem (nem PCX :) ), kb.1hónapja, akkor akcióban volt 36-38e -körül.. Meg mást is ott veszek általában, persze csak ha ott van jobb áron.

(#574) Alex91 válasza Laca 012 (#573) üzenetére


Alex91
félisten

Valamirol olvasni altalaban mindig gyorsabb, mint irni...
A noti vinyok eleve lassabbak, igy az arra/arrol valo masolast ez is befolyasolja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#575) Core2duo6600 válasza Laca 012 (#573) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A HDD nek hot mindegy, hogy milyen adatot ír, olvas.

Egyszrűen arról avn szó, hogy a fireware portnak van külön vezérlője a lapon, míg az usb nek nincs, azt a déli hid intézi, ami a hdd ket, hangkarit stb ...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#576) Gabesz27


Gabesz27
csendes tag

Sziasztok, volna egy problémám és nem tudok rájöni mi lehet a gond. Szóval: vettem egy Thermaltake (N0003USE MAX4 eSATA és USB combo) külső mobil rack-et, raktam bele egy 250GB-os WD vinyót. Összekötöttem a géppel 3 féle módon is (USB-n, az egyik alaplapi Sata portot kivezetve és az alaplap eSata csatiján is), de az eSata csatlakozón használva (egyébként Asus P5K alaplap) a másolás a rackben lévő inyóra (oda v. vissza) iszonyat lassú. A másik két módon működik hibátlanul, csak én speciel pont az eSatás kacsolatot preferáltam volna. Van valakinek esetleg valami ötlete mi lehet a gond?
Köszönöm előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#577) Laca 012 válasza Alex91 (#574) üzenetére


Laca 012
őstag

Köszönöm-köszönöm! Mindent aláírok, elhiszek és értek amit leírtatok! :)
De konkrétan senki nem tudja megmondani, hogy amit az #511-es hsz-emben írtam sebességek, akkor az miért van???
Egy gépen (Asus noti) ugyanazt a file-t másoltam oda-vissza.
Már rég nem arra vagyok kíváncsi, hogy a 400-480-800Mbit/s miért nem megy és hogy terheli-e a processzort, hanem arra, hogy ebben az esetben (és Subidunak is) miért lassabb a FW, és miért méglassabb a FW írása, amikor az USB-n gyorsabban és egyforma sebességen ír-olvas :F
Mostmár fejtsétek meg nekem légyszi, mert amiket írtatok, aszerint jelentősen gyorsabbnak kellene lennie a FW-nak, amit el is hiszek, de ez a Hdd akkor sem megy gyorsabban. Miért??? (konkrétan)
Köszi!! :R

(#578) Alex91 válasza Laca 012 (#577) üzenetére


Alex91
félisten

Probaltad masik geepn is? En megprobalnam... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#579) kem válasza Laca 012 (#577) üzenetére


kem
addikt

A rátömörítés alatt ezt értettem:
Gépről tömörítesz zip/rar fájlt rá a külső vinyóra. Mivel a tömörítés/renderelés/néhány exportálás eléggé processzorigényes, ilyenkor gyorsabb ha nem USB-n megy az adat...

Köszi!

(#580) Laca 012 válasza Alex91 (#578) üzenetére


Laca 012
őstag

Próbálta helyettem Subidu, és ugyanezt írta... :) Ettől független lehet megpróbálom, csak attól még hogy az asztalin "szélvészként" másol, ezen amin használni szeretném még mindíg nem lesz gyorsabb... :O Azon eleve FW800 van, tehát teljesen más...
Bár még azt sem igazolta vissza senki amit arról írtam,hogy a kissebbik fajta csatlakozós FW az csak FW400 lehet-e, tehát még ez is csak az én teóriám..
Már egész belenyugodtam először, de így hogy ennyire feszegettétek a témát, már nem hagy nyugodni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#581) Laca 012 válasza kem (#579) üzenetére


Laca 012
őstag

Igen ezt sejtettem, tehát itt esetleg a tömörítést lassíthatja, ha az USB még plussz CPU-t zabál... Ez teljesen érthető, mert gondolom a tömörítés ha tudja, akár maximálisan is kihasználhatja a CPU-t. Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#582) Laca 012 válasza Alex91 (#578) üzenetére


Laca 012
őstag

Óóó! most nézem!!! A HP nx7400- notimon is van FW nem csak az ASUS-on... Este tesztelek ismét!!!!

[ Szerkesztve ]

(#583) Alex91 válasza Laca 012 (#580) üzenetére


Alex91
félisten

Nem inkabb 6 pin-es FW400-as?

Ez meg a 800-as:

Ez PC-ben ritka, mint a feher hollo...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#584) Core2duo6600 válasza Gabesz27 (#576) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem tartom kizártnak, hogy az esata ennyit tud.
Azt ugye nem a déli hid kezeli, tehát lehet, hogy lassabb
Amúgy többen használnak usb ét a kényelem miatt, és lehet, hogy ezt a fejlesztők is tudják,
Azonkivül USB mindenhol van, mig esata nem minden deszkán, így kevsesebb energiát fordítanak bele.

Kukkolj bele a biosodba és a jmicron chip beállításait nézd meg, és probáld meg a belső jmicron csatin is, ugyanaz van kivezetve , ha jól tudom..

P5b deluxe on van mind a 2

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#585) Alex91 válasza Core2duo6600 (#584) üzenetére


Alex91
félisten

Regen rossz, ha ennyit tudna :DD.

Az jelenleg a leggyorsabb, ott valami gubanc lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#586) Core2duo6600 válasza Alex91 (#585) üzenetére


Core2duo6600
veterán

úgy értettem, hogy az ő lapján, vagy drivere tud ennyit
tudom, hogy az esata a belő kivezetése, szerencsésebb esetzben tápkivezetés ois van az én lapomhoz nem adtak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#587) Laca 012 válasza Alex91 (#583) üzenetére


Laca 012
őstag

Na nem várok estig...
Ez van az asztali géphez..

Szerintem ez mindegyik FW400, csak mint USB-ből ebből is van A és B (lehet nem így nevezik, hanem pl. 4pol. 6pol.)
Ez a dugója:

A 2db notimon csak a pici (4pólusú) van. Viszont a MyHome-on a 6 pólusú van. Szerintem akkor eleve egyik eszköz sem tudja a FW800-at!!!
Amit a Te FW800- hoz való képeden van, az meg van vagy 9pólusú,és csak hasonlít a 4pólusú FW400-hoz... nemde?
Ezt a képet találtam:

Ugye a bal a 6pol. FW400 a jobb a 9pol.FW800.

Tehát mivel nincs is FW800-as eszközöm, azt ki is lőttük azt hiszem!!! :C

Akkor marad a kérdés:
Ha tényleg gyorsabbnak kell lennie a névlegesen 400Mbit/s-es FW400-nak
a szintén névlegesen 480Mbit/s-es USB 2.0-nál, akkor mi a hiba?? :F
(A HP notin is ugyanezt a sebességet mértem) :K

[ Szerkesztve ]

(#588) kem válasza Core2duo6600 (#584) üzenetére


kem
addikt

minden eSata sata, de nem minden sata eSata:D
Az eSata többet tud...vagyis annyit mint a sata
csak megy hotpluggal is...

Köszi!

(#589) Laca 012 válasza kem (#588) üzenetére


Laca 012
őstag

Viszont az alaplapjának a leírásában írja, hogy az eSATA-hoz kell telepíteni drivert a hozzá adott cd-ről.. lehet,hogyha ez nincs, úgy is működik valahogy, csak nem jól...
Kérdés: feltelepítette-e?

(#590) Gabesz27 válasza Laca 012 (#589) üzenetére


Gabesz27
csendes tag

Nem telepítettem semmit, de az alaplap leírása sem tesz említést ilyesmiről...

(#591) kem válasza Gabesz27 (#590) üzenetére


kem
addikt

lehet,h bennevolt a chipset driverben... :U

eSata:
* Adatátviteli sebesség max. 300MBps

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#592) Xerxész válasza Gabesz27 (#576) üzenetére


Xerxész
őstag

Én is ugyanezt a házat rendeltem meg pont ma a PCX-től...
Szerdán mehetek érte, kipróbálom majd én is (lehetőleg még aznap), és leírom, hogy én mit tapasztalok. :)

(#593) Gabesz27 válasza kem (#591) üzenetére


Gabesz27
csendes tag

Természetesen a chipset driver fel van rakva.

(#594) Gabesz27 válasza Xerxész (#592) üzenetére


Gabesz27
csendes tag

OK, köszi, kiváncsi vagyok rá. :)

(#595) Laca 012 válasza Gabesz27 (#593) üzenetére


Laca 012
őstag

Én itt néztem a 104. oldalon mutatja.. Marvell 61xx Pata/eSATA controller driver...
Ezt kell felrakni. Aztán lehet nem segít, de azért próba cseresznye...

Sőt 2oldallal utána azt is írja,hogy floppyt is lehet készíteni,ha bootdisk-ként akarod egyből erre telepíteni a win-t!! (F6-ot kell nyomni az xp telepítésnél, és akkor kéri a floppy-t)

[ Szerkesztve ]

(#596) Core2duo6600 válasza kem (#591) üzenetére


Core2duo6600
veterán

USB 2.0 meg 480 Mbit/sec

(#595) Laca 012
Ez akkor kell ha a wint erre dugott hdd re telepíted, ami nem szokás

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#597) Alex91 válasza Core2duo6600 (#596) üzenetére


Alex91
félisten

Az egyik Byte, a masik meg bit :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#598) Laca 012 válasza Core2duo6600 (#596) üzenetére


Laca 012
őstag

Olvasd el figyelmesen légyszíves! 2dolgot írtam.. a 104.oldalon az van, hogy normál esetben is kell driver ha már fent van a win.(mert egy külön vezérlő van hozzá és nem a chipset vezérli közvetlenül) ilyenkor persze nem kell a floppy. Az csak azért kellene, hogy telepítésnél win nélkül is működjön!!!
És szokás-nem szokás a lehetőségét fentartják...(pl illegális rendszer és egyéb progik esetén könnyebb lerántani és eldugni, ha jön a bsa vagy az apeh :DDD Erre is gondoltak volna?? :DD )
Nekem volt egy s478-processzorral működő lapom, amin volt 2db 1,5Gbit/s-es SATA amit a chipset vezérelt (szürke kábeleket adtak hozzá) és volt rajta egy sil 32xx chipes 3Gbit/s-es SATAII-es portokat kezelő vezérlő (piros aljzatok) Driver nélkül a 4db SATAII-es port is elindult, csak fele sebességgel..

(#599) kem válasza Alex91 (#597) üzenetére


kem
addikt

Igen, ettől nem érdemes eltekinteni:D

Köszi!

(#600) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

A 16 pines és a 10 pines FireWire csatlakozók kompatibilisek egymással?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.