Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Tibi98


Tibi98
tag

helló!
szeretnék venni külső vinyót adathordozáshoz/tároláshoz, szóvan nem lesz huzamosabb ideig bekapcsolva.
első kérdésem, hogy melyik módszer éri meg jobban?:
-külön házat, és vinyót
-vagy alapból külső vinyót
venni?
kb a 160-250Gb-os intervallumban kellene... ja, és 2,5"-os...
nézegettem a WD Passport Essential-t, csak kicsit eszomorított, h csak 2Mb puffer-es
ha a külön vihyó+rack kombónál kötök ki, akkor pedíg a transcend rack-jét szemeltem ki [link]
vagy: ASUS BS-F312
[link]
vinyónak pedíg:
-SAMSUNG 160GB 5400rpm 8MB SATA notebook
-SEAGATE 160GB 5400rpm 8MB SATA notebook
-SAMSUNG 250GB 5400rpm 8MB SATA notebook
-WD 250GB 5400rpm 8MB SATA notebook
nekem mondjuk a legszimpatikusabb a :
WD 250GB 5400rpm 8MB SATA notebook + ASUS BS-F312 párosítás, és így árba ugyan ott jövök ki, mintha WD 250GB Passport Essential-t vennék, csak 8Mb pufferrel

erről kérném véleményeteket
előre is köszönöm!

(#652) VVoid válasza Tibi98 (#651) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha USB-n keresztül használod, tökmindegy, hogy 2MB vagy 8MB a puffer.
A kész megoldás azért lehet jobb, mert pl. a WD külső merevlemezei jó eséllyel működnek a gyárilag hozzáadott USB kábellel (mondjuk asztali gép esetében a hátlapi csatlakozón), míg ha magad veszel külön házat és bele vinyót, nem olyan biztos, hogy egy madzagról elindul.

(Van 3 WD Passportom különböző generációkból, és amit eddig próbáltam, minden szgéphez, illetve notebookhoz csatlakoztatva működtek a gyári kábellel.)

(#653) Laca 012 válasza Tibi98 (#651) üzenetére


Laca 012
őstag

Nekem pl. a MyBook Home azért (is) szimpatikus, mert ha nincs adatforgalom azonnal megállítja a HDD-t... Azért élettartamban nem mindegy.. Nem tudom a 2,5"-esek tudják-e..

[ Szerkesztve ]

(#654) Alex91 válasza Laca 012 (#653) üzenetére


Alex91
félisten

Hat... Lehet, hogy a maik annyira nem erzekenyek, de regen az volt, hogy inkabb menjen folyamatosan, mint allandoan ki-be kapcsoljon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#655) sc_ghost


sc_ghost
csendes tag

Sziasztok, gyors backup készítéshez ezt a Docking Stationt néztem ki.
Teljes lemez mentésekhez használnám. Ezért is választottam van eSATA, nem kell csavarozgatni HDD cserekor ...
Használt-e már valaki ilyet? Mik a tapasztalatai?

(#656) Laca 012 válasza Alex91 (#654) üzenetére


Laca 012
őstag

Volt 2db egyforma 40GB-os maxtorom. az egyik folyamatosan ment, azon volt a rendszer,a másikon tároltam a letöltéseimet,és ha nem seed-elt,akkor leállítota. A gép non-stop ment 2évig így. Az állandóan üzemelő úgy visított,hogy elnyomott minden mást (ventillátor, seek hang...stb.) A másik olyan halk, mintha most vettem volna. (Ez napi 10-15-ször indult-megállt).
Ebből indultam ki, de ez csak egy tapasztalat..
Szerencsére mindkettő elment egy-egy P3-as géppel együtt. :C
De tényleg így mondták régen ahogy Te is, csak 2egyforma indok nem volt, hogy miért. Volt aki azt mondta, hogy leég a lemezeket forgató motor,mert induláskor nagy áramot vesz fel, volt akiazt mondta, hogy nem is a hdd-re nézve rossz, hanem a tápot öli meg :D (nem tudommilyen tápja lehetett100W-os?) aztán voltak még más okosságok,de abból kiindulva, hogy egy csapágynak nem mindegy,hogy egy évben 365napot, vagy csak 100-at forog, úgy érzem az én használati stílusom mellett jobb ha leáll..
Nem beszélve a fogyasztásról..Ezért seed-el ma már az ASUS routerem, hdd-vel együtt 15W fogyasztással.(ha nem seed-el <10W) :C Amíg ment a gép éjjel nappal, 2-3000Ft-tal több volt a számlám,és zúgott éjjel.

(#657) ronaldo


ronaldo
őstag

Ha FW-vel és nem USB-vel kötöm a gépre a külső merevlemezt, akkor mennyivel kapok nagyobb átviteli sebességet? Ha tegyük fel, hogy az USB-n (ideális esetben) 30-32MB/sec sebességet tudok elérni.

(#658) Alex91 válasza ronaldo (#657) üzenetére


Alex91
félisten

Mai, gyors gepeken nem jelentos az elteres. Par MB/s. Inkabb, ha USB massal is van terhelve, akkor ott eshet a sebesseg jobban, mint FW-n.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#659) kem válasza ronaldo (#657) üzenetére


kem
addikt

Ha FW-n használod, nem kap a proci terhelést, USB-nél meg igen.
FW akkor jön jól, ha renderelsz vagy tömörítesz, és a célmappa egy FW-ös eszközön van.

Köszi!

(#660) WillyX


WillyX
tag

Van egy WD My Passport Elite 320Gb-s hdd-m és az egyik gépen nem működik. Csak kattog és nem bír elindulni. Kevés áramot ad le a gép USB portja? Ha ez a gond, akkor mit lehet csinálni?

(#661) Alex91 válasza WillyX (#660) üzenetére


Alex91
félisten

Masik, hatso porti USB-n kiprobalni. Y USB-kabel beszerzese...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#662) WillyX válasza Alex91 (#661) üzenetére


WillyX
tag

Köszi. Nem is tudtam, hogy van ilyen Y kábel.:)

(#663) kem válasza WillyX (#662) üzenetére


kem
addikt

Nekem mind a 3félle 2.5"os rackházamhoz adtak.

Köszi!

(#664) odipapa


odipapa
senior tag

Hali!

Van power gomb a Mybook Home-on?

(#665) kem válasza odipapa (#664) üzenetére


kem
addikt

van. és 10perc tétlenség után standbya áll.

Köszi!

(#666) odipapa válasza kem (#665) üzenetére


odipapa
senior tag

Ok. Köszi.

(#667) subidu


subidu
tag

Na, már megvan 2-3 hete a WD MyBook 1tb Homom,eddig csak jót tudok írni róla. Nagyon csendes, általában 4-5 órát használom egyszerre hetente, de kézrátételre nagyon langyos, nem melegszik. Kipróbáltam USB-n és FW-n is , USB 15mb/sec , FW gyorsabb volt 20mb/sec, ami ugy 30%-os sebességnövekedés. A proci terhelésről nem sokat tudok írni, mert nelem T9300-asom van, és azt nem nagyon terheli. Szóval plusz 10000 -ért 30%-kal gyorsabban tudok rá másolni. Aki a home vagy essentialban gondolkodik ekkora többletért enyit kap pluszban.( lehet, hogy az essentialon nincs kikapcsológomb).

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#668) odipapa válasza subidu (#667) üzenetére


odipapa
senior tag

Egyszerre tudja használni az USB és a FW portot két gép?

(#669) Alex91 válasza odipapa (#668) üzenetére


Alex91
félisten

Baromsagot minek kerdezel? :)

Termeszetesen nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#670) odipapa válasza Alex91 (#669) üzenetére


odipapa
senior tag

Valószínűleg azért, mert nem tudom. :W

Köszönöm válaszodat és kedvességedet.

(#671) kem válasza odipapa (#670) üzenetére


kem
addikt

...ne foglalkozz vele, már belefáradt az emberi hülyeségekbe :U

Köszi!

(#672) csibor


csibor
őstag

Lehet kapni olyan átalakítót mint Sata- eSata,mert most hasonló módon használom,csak Sata- Usb átalakítóval használom a külső Hdd-ét.

(#673) kem válasza csibor (#672) üzenetére


kem
addikt

hogymi?
Gigavyte alaplapokhoz adnak hátlapi kivezetést, amin eSata portok vannak, de van egy eSata sata kábel is, és így rá tudok kötni a gépem hátéapjára bármilyen sata eszközt
előről hátulrol

Köszi!

(#674) csibor válasza kem (#673) üzenetére


csibor
őstag

Most ilyet használok [link] .Valami hasonlóra gondoltam :U

(#675) skiny83


skiny83
aktív tag

Hello! Másfél évig tökéletesen müködött a wd mybook-om. Lap tophoz használom/használtam. Egyik nap kiírta egy torrent letöltésénél, hogy nem sikerült a késleltetett írás bla bla. Újraindítás megoldotta a dolgot de most már egyáltalán fel sem ismeri a vinyót. Rendes gépem nincs nem tudom kipróbálni, hogy satán müködik e. Kábel lehet hibás? Köszi!

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#676) Lekszikon


Lekszikon
csendes tag

Sziasztok, a következőben kérnék segítséget:

van egy P3-as gép, ami egy 400 GB-os HDD-hől 130 GB-ot ismer fül. Eddig érthető szamomra -regi. Az jutott esezmbe, ha USB rackba tenném, és úgy dugnám rá lehet, hogy mind a 400 GB-ot látná a gép?

Mondanom sem kell, h nincs a közelemben, de még a távolban sem 3,5-es USB rack, hogy kipróbálhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#677) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,
160-500 Gb-os külső merevlemez beszerzését tervezem. A WD MyBook Essential vagy Passport Essential sorozata szimpatikusnak tűnik,de sajnos zéró tapasztalatom van mind a külső merevlemezekkel, mind a WD-vel.
Egy korábbi hsz-ben olvastam, hogy külső merevlemezt kötött össze a router-rel, és így nem kell üzemelni a gépnek. Nem tudom, ez miként valósítható meg, kell-e hozzá vmi speciális bemenet. Mindenesetre előny lenne.
A keret ~25E HUF.
Javaslatokat, tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit vegyek.
Köszönöm :R

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#678) odipapa válasza fi:zi'k (#677) üzenetére


odipapa
senior tag

Azt nem írtad, hogy mire akarod használni gép nélkül. :F

(#679) Alex91 válasza fi:zi'k (#677) üzenetére


Alex91
félisten

Ahhoz olyan router kell, ami tamogatja, hogy USB HDD-t kosson ra az ember...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#680) khalox válasza fi:zi'k (#677) üzenetére


khalox
őstag

Szerintem te ún. NAS-t (Network Attached Storage) szeretnél. Ahhoz nem kell bekapcsolva lennie a gépnek, a kütyüben van firmware-es Torrent kliens is, az áruk kb. ott kezdődik, ami kereted van... merevlemez nélkül...

(#681) fi:zi'k válasza khalox (#680) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszönöm a választ! Ezek szerint ez nem hozzám mért dolog :(((

Egyébként végülis a 640Gb-os WD MyBook Essential lesz.

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#682) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Kellene vmit tennem, hogy USB 2.0-ás sebességet kihasználva menjen a külső hdd?
Próbáltam a gépben első-hátsó bementet, de mindig csak a max 12Mb/s sebességet éri el. Pedig elvileg tudja a gép.Ötlet?

Más. Nagyobb fájlok (2Gb+) másolásánál, ha a belső hdd-ről másolok a külsőre, 50-70% után azt írja ki, hogy nem olvasható.
Ötlet?

Köszönöm!

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#683) khalox válasza fi:zi'k (#682) üzenetére


khalox
őstag

Ehh... megint én...

Szóval az USB 2,0 max. sebessége elviegben 480Mbit/sec. Ez elméletileg 60MByte/sec-es átviteli sebességet jelent. Egy nagyon gyors USB vezérlő mondjuk képes lehet ebből hozni 40-et és persze az sem árt, ha a merevlemez is tud írni ennyivel, és más nem foglalja a vezérlőt.
Ha te 12MB/sec-et mértél (pl. Total Commanderrel), akkor az elviekben elfogadható (96Mbit/sec) írási sebesség, merevlemeztől függően.
Pl. nálam egy sok éves, 20GB-os Quantum Fireball kb. 7MB/sec-os sebességgel írható USB 2.0-án keresztül.

Ha USB 1.1 lenne, akor az max 12Mbit/sec, azaz 1,5MByte/sec... azt észrevennéd :D.

Hogy lásd, tényleg USB 2.0 van a gépben, az eszközkezelőben "Enhanced" USB host controller-t kell keresned, vagy ennek megfelelő bejegyzést. Az operációs rendszer pedig az M$ klánból legalább XP SP1.

Manapság minden alaplapon kettes USB van, a socket370-es intel platformok táján kezdtek el kihalni az 1.1-esek. Olyan még előfordulhat, hogy van az alaplapon is két db 1.1-es és kiegészítő kártyát tettek rá a gyártók, hogy legyen rajta még két 2.0-ás, illetve van rajt még két port, ami nincs kivezetve (de pl. ki lehet előlapra).

A kiírható fájl mérete a lemez partíció típusától függ. Fat16-on 2GB, Fat32-őn 4GB, NTFS-en pedig a praktikus használatot figyelembe véve "korlátlan". Tehát pl. nem tudsz FAT32-re felmásolni egy 4,5GB-os DVD ISO-t, mert 4 giga után leakad. Az csak NTFS-en megy.
Az NTFS-nek viszont az a hátránya, hogy a gagyitech asztali USB-s DVD-lejátszókra nem lehet rádugni, mert nem tudják olvasni... oda meg FAT3 kell. De ez már nem tartozik ide.

[ Szerkesztve ]

(#684) fi:zi'k válasza khalox (#683) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én kérek elnézést. Elnéztem ezt a Mbit/Mbyte dolgot.
Bár így is elég lassú :(((

Köszönöm a részletes választ! :R

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#685) Antibá


Antibá
tag

Segítsetek !

Coolermaster külső rackbe , van beépítve egy SATA 750-es hita vinyó.

A történet a következő.

Az Asus P5B eSATA kimenetére van kötve a rack.

Írás alkalmával a sebesség visszaesik 6Mb/sec-re és nem mozdul se fentebb sem lentebb.

Vinyó ki,alaplapra rászúrtam , tökéletesen működik.

Az egészben a legszebb ,hogy ,ha a rackről írok megvan a sebesség és nem esik

vissza,de ha rá akarok írni pillanatok allat leesik 6Mb/sec-re.

Gondoltam már a Jmicron vezérlőre is ,de új driver telepítése sem segített.

Sebaj , átszúrtam USB-re ,amihez ha jól emlékszem semmi köze a deli hídnak

a jelenség ott is fenáll.

Tippeket kérek ,mi lehet a bibi?

(#686) lutiy válasza Antibá (#685) üzenetére


lutiy
tag

Lenne egy kérdésem !
A western digitarl World2 hálozati adatároloját tudom használni net elérés nélkül is ha hálózatra van kötve?
Tapasztalatlan vagyok még ebben a témában, légyszives világosítsatok fel!
Köszi

(#687) kem válasza Antibá (#685) üzenetére


kem
addikt

A firewire az aminek nincs köze a déli hídhoz,. rosszul emlékszel.

Köszi!

(#688) kem válasza lutiy (#686) üzenetére


kem
addikt

Ezt vagy nem értem, vagy nagy hülyeséget kérdeztél.
az ilyen tárolóknak nem kell net a működéshez, az tudja használni, aki valahogy rá van csatlakoztatva(akár helyi hálózat rooterrel vagy nélküle, akár intranet), és van joga írni/olvasni.

Köszi!

(#689) kem válasza khalox (#683) üzenetére


kem
addikt

FAT3?
Ez valami új dolog, vagy csak lemaradt onnan a kettes? :B

Köszi!

(#690) Alex91 válasza Tibi98 (#651) üzenetére


Alex91
félisten

Bocs, regi volt...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#691) F-ECT$


F-ECT$
titán

Előre is bocsi, tök hülye vagyok a témához. Van egy sata-s vinyóm, és egy gép rajta esata kivezetéssel és matricával a hátulján, hogy ne lehessen megbontani csak garivesztéssel. Milyen eszközzel tudom rákötni a vinyót a gépre?

Ha jól láttam akkor van sata-esata átalakító kábel, de akkor a vincsi még nem kap tápot. Van esetleg ilyen jellegű külső rack?

Dive ever, work never.

(#692) Alex91 válasza F-ECT$ (#691) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Veszel egy ilyet, es dughatod ra a vincsiket. Ha csak egyet szeretnel szepen becsomagolva, akkor 4-5k-ert mar kaphato eSata csatlakozos kulso haz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#693) khalox válasza kem (#689) üzenetére


khalox
őstag

:DDD Lemaradt a kettes...

(#694) F-ECT$ válasza Alex91 (#692) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, akkor megkeresem a lehető legolcsóbb megoldást, mert csak 1x-i alkalomról lenne szó, viszont kb 200 GB-ról.

Dive ever, work never.

(#695) gYaLo


gYaLo
őstag

Hellosztok!
MSI GX600-as notihoz szeretnék venn iegy külső vinyót,minimum 500GB-osat...
Van a notimon eSata és Firmware csati is alapból...
Szerintetek miylet vegyek?
Sokan mondják h a WD a legjobb :C
eSata vagy USB vagy Firmware.....
Sebesség fontos lenne... :C

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#696) Thom!


Thom!
veterán

Esata van az alaplapomon és racken is... összekötöm őket az esata kábellel, amit adtak hozzá és nem működik?

(#697) #65675776 válasza Thom! (#696) üzenetére


#65675776
törölt tag

És energiát kap az a vinyó? Mert az nem megy neki az eSATA-n, külön táp kell neki.

(#698) Alex91 válasza gYaLo (#695) üzenetére


Alex91
félisten

WD MyBook Home... Azt arra kotod, amire akarod :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#699) Thom! válasza #65675776 (#697) üzenetére


Thom!
veterán

azt nem, azt hittem úgy megy mint az USB 2.0 :W

(#700) #41133696


#41133696
törölt tag

http://logout.hu/tema/kulso_merevlemez_keret-et_keresek_ide_hdd-hez/hsz_1-1.html

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=14929
Helló, a fenti Chieftec CEB35i mobil rack-et néztem ki, a családi gép mellé kellene tartaléknak, egy 120 GB-os Seagate IDE menne bele. Mi a véleményetek róla, illetve tudtok e esetleg alternatívát, ami ár/értékben versenyezhet vele ? Lehetőleg legalább ilyen márkás legyen ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.