Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) mars622


mars622
tag

Sziasztok!

Minap kaptam vissza egy pár hónapja kölcsönadott Verbatim 1TB-os külső HDD-met. Aki használta nem nagyon értett hozzá, szerintem össze vissza formázta, most pedig csak 29,92GB-nak ismeri fel a gépem. Próbáltam újraformázni, de semmi. Kérlek segítsetek, nagyon fontos, sürgős lenne!
Köszönöm előre is!!!

(#14202) syler123 válasza mars622 (#14201) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Sajátgép/jobb klikk/kezelés/lemezkezelés. Itt megkeresed a hdd-t. Jobb klikk a particiókon, törlöd mindet. Majd új kötet a teljese területen ntfs és kész is vagy :)

(#14203) mars622 válasza syler123 (#14202) üzenetére


mars622
tag

Köszönöm szépen a gyors és pontos segítséget, működik! :)

(#14204) Ata88


Ata88
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémához szeretném a segítségetek kérni:
Vennék egy külső winchestert amin filmeket zenéket meg hasonló adatokat tárolnék, de úgy szeretném használni hogy a tv-m és a számítógépem is hozzáférjen az adatokhoz amik rajta vannak anélkül hogy folyton átkeljen dugnom a kábeleket egyikből a másikba.
A gyors adatátvitel is fontos szempont ezért usb 3-as kapcsolattal szeretném megoldani, viszont én nem találtam olyan terméket amelyikbe lenne 2 usb csatlakozó.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#14205) balbekk12 válasza kroland20 (#14199) üzenetére


balbekk12
tag

Annyi a szempont, hogy filmezésre akarom használni TV-re csatlakoztatva (vagy PC-re). Emiatt nem árt ha nem lassú...

(#14206) menyoronc válasza balbekk12 (#14205) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Hello!

wd my passport ultra. Én egy 500gigásat használok 1 hete, nagyon baba. Arra vettem amire te akarod, egy lg tv-hez van csatlakoztatva. Átlagban 100 mega/seccel másolok rá gépről, persze usb3-on. Egy 22 gigás avatar röpke 3 perc alatt rajta volt :Y :C

Üdv: Gábor

(#14207) kroland20 válasza balbekk12 (#14205) üzenetére


kroland20
tag

WD-k jók, usb3-as porton használod akkor gyors is, ma már nincs nagyon olyan külső HDD amiről ne tudnál nézni HD filmeket.

Van egy Samsung vinyóm notebookból, usb2es porton néztem full hd filmeket sima ügy. ja és 5400rpm-es.

Tehát egy WD-vel nem tudsz nagyon mellényúlni.

(#14208) balbekk12 válasza kroland20 (#14207) üzenetére


balbekk12
tag

A PC-m elég régi szóval nincs rajta USB 3.0! :( vajon így is akadás mentesen fog menni róla a film! Mondjuk ha egy full HD filmet vagy 3D filmet szeretnék nézni, és a külső HDD-t rádugom a PC-re USB 2.0-val,akkor is frankó lesz?

Ezeket nézegettem:
HITACHI

Western Digital

Silicon Power Diamond

(#14209) Lauda válasza balbekk12 (#14208) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem 2 tb ultra van rakotve usb 2.0 a notira es nem nagyon akar megakadni semmi. :D

(#14210) Tams91


Tams91
csendes tag

Sziasztok!
Van egy sima xbox 360-om LT 3.0-ás flash-el! Telt az idő, megjelnt a GTA 5 és sok más amihez már külső HDD szükséges! Nos én vettem egy 60 GB-os winchester-t (Seagate momentus 5400.2 st96812as 60gb) majd hozzá egy tokot! Nos a mai nap össze is raktam minden gond nélkül. Ráraktam a box-om tetejére, bekapcsoltam, hallottam, hogy a vinyó is felpörög ekkor már örültem, de sajnos a gép nem látja! :(
Szóval ahonnan vettem a vinyót ott PC-n letesztelték, hogy hány %-os. Lehetséges, hogy nem formázták vissza, hogy lássa a gép? Na meg elég sötét még nekem ez a dolog hiszen most csöppentem bele! Szóval ha PC-re csatlakoztatom akkor milyen program meg egyéb nyalánkság szükséges, hogy leformázzam, hogy lássa a gépem? Olvastam olyasmit, hogy FAT32 formátumba max csak 32 GB-ot ismer fel a gép. Na én azért szeretném kihasználni azt a 60 GB-ot ha lehet!
Remélem nagyjából érthető amit leírtam :)

(#14211) King Unique válasza kroland20 (#14192) üzenetére


King Unique
titán

Pontosítanék, cache-nek mivel túl kicsi 8-64 MB nincs különösebb szerepe nagy fájlok másolásánál, de ha nagy és gyors DDR GB méretű, mint a Buffalo-nál , akkor természetesen rátesz a tempóra, illetve még az USB Turbo driver (TurboPC EX) miatt olyan gyors [teszt].
Azért látom tettek bele hűtőventit is 7200-as HDD miatt, hangja mekkora azt nem tudom.
Ha ennyire fontos a tempó, akkor jó vétel lehet :K , Buffalo amúgy is jó cuccokat gyárt, sok hasznos programmal.

MyBook nem tudom mért volt olyan lassú, főleg videók másolásánál, milyen interfészre volt dugva :F , illetve ha másik (gépben) vinyó lassú, töredezett, nagyon tele van, akkor az limitálja a sebességet.

(#14194) syler123: mér akarsz te My Passport házba vinyót tenni, mikor az nem mobil rack, SATA-USB elektronika sincs benne, mert WD-nek NYÁK-ra integrált USB csatijuk van... :F
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban válassz külső házat a Seagate (Samsung M8) HDD-hez.
Egyébként meg jobb egy alu minőségi 2,5" ház, a Passportok sima műanyag burkolatánál.

[ Szerkesztve ]

(#14212) syler123 válasza King Unique (#14211) üzenetére


syler123
veterán

Néztem videókat, már láttam, hogy rá van integrálva az usb3. Azt hittem sima hdd van benne + elektronika, mint a külön megvásárolható mobil rackben. A korábbi usb 2.0-ás darabokban sima blue hdd volt. Akkor még szétnézek, szerencse hogy néztem szétszedős videókat, mert majdnem berendeltem :D

(#14213) King Unique válasza Ata88 (#14204) üzenetére


King Unique
titán

(#14204) Ata88: kérdett vki nemrég hasonlót, de hogy USB kábelen egy időben használja mind2, az macerás lesz, nem igazán hozható össze. :N Létezik olyan külső rack, amin pl. van külön USB2 + USB3 csatlakozó [link], v több különböző interface, de egy időben csak egyikről mehet. Tehát ilyen használat max, hálózaton a külső vinyó tartalmának megosztásával lehetséges:

USB külső merevlemez hálózati megosztásának lehetőségei:

1. USB HDD egy NAS-hoz csatlakozik, onnan a gép és a TV / médialejátszó is hálózaton éri el. Ha a TV csak DLNA-t támogat, akkor a NAS-on DLNA szerver kell. Ha a TV / médialejátszó Samba vagy NFS megosztásról is tud lejátszani, akkor olyan megosztás is elég.

2. USB HDD a géphez csatlakozik, és a gépen van a DLNA vagy Samba / NFS megosztás.

3. Az USB HDD a médialejátszóhoz csatlakozik. Bizonyos médialejátszókban heckelt firmware-rel meg lehet oldani, hogy a rácsatlakoztatott winchestert megosztja Samba-val. Ezért így egyszerre le is lehet játszani rajta, plusz távolról a gépről is el lehet majd érni hálózaton.

Ha 2,5"-ost veszel, abba is van már 2 TB-os (pl. My Passport), azt átvinni-rákötni egyik eszközről a másikra, azért nem nagy macera szerintem.

(#14208) balbekk12 : e célra gyakorlatilag bármilyen külső HDD megfelel, amiket néztél, azok is :K és Full HD filmekhez elegendő USB 2 sávszélessége is [link], sok film 15-50 Mbit/s bitrátájú, ami leosztva 8-cal, max 6,25 MB/s, USB2 meg 20-40 MB/s között tud max.
3D filmek kicsit combosabbak, de úgy tudom azoknak is elég, v max rákérdezel topikjában : 3D HD filmek lejátszása.
Ha régi a PC, akkor meg az lesz a szűk keresztmetszet, min 2 magos proci kell, jobb videokari, megfelelő lejátszóprogi stb.

(#14212) syler123 : jó hogy nem, mert ahogy mondtam a Passport nem mobil rack, alinkelt topicba meg össze lett gyűjtve táblázatba egy-néhány.

[ Szerkesztve ]

(#14214) King Unique válasza Tams91 (#14210) üzenetére


King Unique
titán

Lemezkezelőben nézd meg, particionálva van-e, ha nincs, akkor csináld meg manuálisan [link1], [link2]. Kérdés még XBox kezeli-e NTFS-t, vagy csak FAT32, mert otóbbi esetében ha windows nem engedi, akkor linkben is szereplő külső particionáló progival kell megoldani.

(#14197) Lauda: min2 nagyon baba , Caselogic frankó tokokat készít, nem csak külső vinyókhoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#14215) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Mennyire megbizhatóak a WD passport hdd-k? egy gari nélkülit szerintetek be lehet vállalni belőle ? mik a tapasztalatok ?

"Be the change you want to see in the world"

(#14216) King Unique válasza O$zkł (#14215) üzenetére


King Unique
titán

Megbízhatóak, de használtan, gari nélkül venni, mindig kockázatos...
További infókért tudni / látni kéne milyen állapotban van belülről a HDD, mennyit volt hajtva (HDS SMART), illetve külsőleg USB csatlakozója, kábele :F

(#14217) O$zkł válasza King Unique (#14216) üzenetére


O$zkł
aktív tag

elméletileg új, csak tesztelve volt(ez nem tudom mennyi használatot jelent), de akkor megpróbálok bővebb információt szerezni róla

"Be the change you want to see in the world"

(#14218) King Unique válasza O$zkł (#14217) üzenetére


King Unique
titán

Itteni aprós (link?), v máshonnan, de eredeti HDS (+SMART is!) képet mindenképpen kérj róla (itt is megmutathatod), v ha személyesen veszed át teszteld le előtte.
Ha új, akkor nem értem mért nincs rá gari, 2 évig tárolta, v saját gari papírját nem adja oda, nem írható át, v pult alól szerezték :F

[ Szerkesztve ]

(#14219) O$zkł válasza King Unique (#14218) üzenetére


O$zkł
aktív tag

igen itteni,erről van szó, kértem tőle bővebb infókat, majd kiderül
igen engem is ez aggaszt

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#14220) King Unique válasza O$zkł (#14219) üzenetére


King Unique
titán

Elég kevés info...gondolom 1 TB a 19k , szerintem így, ennyiért nem feltétlen éri meg, mivel újan se sokkal drágább [link], sőt a 3 év garis Ultra se [link].
A 2 TB-os érné meg jobban, ha tényleg újak és hibátlanok, mert az annál nagyobb a diffi [link], igaz nem sokkal, v kinek mennyi a sok.

[ Szerkesztve ]

(#14221) Lauda válasza O$zkł (#14219) üzenetére


Lauda
félisten

Epp en is kerdezni akartam, hogy mennyivel olcsobb, mint az uj. En egyiket se vennem meg. 3 ev garral kapod ujonnan, alig dragabban, raadasul azt se irja, hogy milyen tipusok. Ilyen eladotol meg olcsobban se.

[ Szerkesztve ]

(#14222) kroland20 válasza King Unique (#14211) üzenetére


kroland20
tag

Akkor szerintem ez lesz, elég gyors, és annyira nem drága mint a 10k-s hdd-k.

(#14223) kroland20 válasza King Unique (#14211) üzenetére


kroland20
tag

Mégsem buffalo lesz, elolvastam a reviewkat és majdnem mindenkinek meghalt 1 hónap után!

(#14224) O$zkł válasza King Unique (#14220) üzenetére


O$zkł
aktív tag

Köszi a segitséget, szerintem akkor inkább egy újat veszek.
Az lenne még a kérdésem, hogy az ultra az mitől ultra ?

"Be the change you want to see in the world"

(#14225) Tams91 válasza King Unique (#14214) üzenetére


Tams91
csendes tag

Egy pendrive-al ellenőriztem, hogy kezeli-e a box az NTSC partíciót és nem. De ha FAT32-be formázom a 60 gigás vinyót akkor nem csak 32 GB-ot fog látni a gép?

(#14226) Colka79 válasza Tams91 (#14225) üzenetére


Colka79
tag

Szia!

Ha nincs RGH az Xbox-odban akkor nem fogsz tudni külső vinyóról játszani csak filmet,zenét és képeket tudsz nézni rajta!!
32 GB-ig látja a vinyót az Xbox ha jól emlékszem!
De ITT megtudod a választ a kérdésedre szerintem!!

Remélem tudtam segíteni!!

Gamertag:LaondaHUN

(#14227) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Toshiba STOR.E Basics 1TB-os hdd-ről van valakinek tapasztalata ? vagy inkább maradjak a WD-nál?

"Be the change you want to see in the world"

(#14228) King Unique válasza kroland20 (#14223) üzenetére


King Unique
titán

Lehet a bennük lévő Seagate HDD-k nem a legmegbízhatóbbak...v maga a ház.
Az is lehet csak selejtet fogtak ki, a review-es kommenteket se kell mindig készpénznek venni, mert szinte "ott" minden gyártóra volt már panasz.

(#14225) Tams91 : lehet windows lemezkezelője vsz nem fogja engedni, de ahogy fentebb is mondtam, erre valók a külső particionáló progik (Easus, MiniTool stb.), illetve XBox-os témának van külön topikja [link]...

(#14224) O$zkł: Ultra + 1 év (3 év) garis hivatalosan, vékonyabb WD10JPVT/-X vinyó van benne, backup progija felhőbe is tud menteni, jár hozzá kis hordozó szütyő. A sima Passportban régi 3 tányéros WD10TPVT vinyó van és nem jár hozzá utóbbi 2 funkció, kiegészítő.
Basics neki van "innen", a célnak megfelel, de nem nagy szám, ha már Toshiba , akkor ALU2S / Slim/ Edition jobb szerintem [link].
Csak el kéne dönteni, h kellenek-e pl. + szoftverek, 3 év gari, fémház stb., utóbbi ajánlott is, mert ha csak vmi egyszerű fapados külső vinyó kell, akkor megteszi Basic is.

[ Szerkesztve ]

(#14229) O$zkł válasza King Unique (#14228) üzenetére


O$zkł
aktív tag

Akkor valószinüleg az ultra lesz a végső kiválasztott, itt néztem hogy egész kedvező áron van, viszont csak két év garit irnak rá :F
Valami más ötlet honnan tudnám jó áron beszerezni ?

"Be the change you want to see in the world"

(#14230) King Unique válasza O$zkł (#14229) üzenetére


King Unique
titán

Árakat, boltokat hadd ne én keresgéljek neked, viszont érdemes több helyütt körülnézni, mert sok kisker lenyeli a garit...hivatalosan 3 év van rá, itt meg is adják, ahogyan iponban is.

[ Szerkesztve ]

(#14231) kroland20 válasza King Unique (#14228) üzenetére


kroland20
tag

Marad a WD.

Másik kérdésem, hogy akkor egy 7200rpm 64mb cache belső HDD+3.0usb ház lehet e gyorsabb egy WD 7200 rpm 16mb cache külső HDDnél? Belső is WD! Mert ez az opció is van, néztem házat is hozzá, nem tudom mennyivel jobb egy eleve külső HDD mint egy összerakott.

(#14232) King Unique válasza kroland20 (#14231) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen külső / belső vinyókról lenne szó :F
RPM és adatsűrűség (és tányérszám) a meghatározó sebesség terén, a nagyobb cache minimális + adhat, de amire fentebb is kitértem, túl kicsi a mérete és apróbb fájlok másolásakor lehet döntő szerepe. Az a Buffalós DDR megoldás már más tészta. Ha Macbook-ban meg WD notivinyó van, akkor másolásnál az lesz a szúk keresztmetszet, függően attól is mennyire van tele, mennyire töredezett stb.

Külső kompakt HDD-ket:

- bónusz szoftverek, szoftveres funkciók (titkosítás, USB turbo driver)
- extrém dizájn (lacie)
- extra funkciók (DDR cache)
- néha kedvezőbb ár miatt érdemes venni, 3,5"-os méretben általában jobb az összerakós módszer szerintem.

2,5"-oknál sokkal bővebb a kínálat, ott is jó (jobb) a mobil rackes megoldás, de a kompaktok nyújthatnak előbbieken túl további extrákat - ütésállóság, vízállóság stb. - , amik jobb vétellé tehetik bizonyos célközönség számára.
Illetve 2,5"-osnál az is + ok lehet a kompaktra, h sokan szeretik "készen" megvenni és pepecselni kiválasztással, összeszereléssel, mert sok 2,5" házban nem megfelelő a HDD rögzítése, míg a kompaktoknál ezt is megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#14233) kroland20 válasza King Unique (#14232) üzenetére


kroland20
tag

[link]

Vagy : [link]

Ez és egy ház hozza! A különbség a cache, 16 vs 64. És talán ár, 31k+ház

A külső az 41k.

A gépem: MacBook air 13" 2013 mid. USB 3.0 és SSd van benne 600/600 mb/s írás olvasás.

Nyilván nem lesz ilyen gyors a külső hdd de azért egy 100-150mb/s legyen.

Tehát a kettő közül melyik lehet jobb? Esetleg más opció? 3tb szeretnek.

(#14234) kroland20 válasza King Unique (#14232) üzenetére


kroland20
tag

Ja és 3.5" természetesen. Jo lenne ha nem kellene külső táp de 3tb kell. Többre nincs pénz egyenlőre.

(#14235) muszor


muszor
tag

Sziasztok. Gondoltam beírom ide a kérdésem.. Egyszer véletlen elállítottam valamit, talán a lemezkezelőben vagy pedig az Esausban hogy a külső HDD egyik partíciója legyen a rendszer alapértelmezett...
Szóval az történik, ha úgy kapcsolom be a gépet, hogy a külső vinyó rá van dugva, akkor arról akarja betölteni a rendszert a gép, és a hdd elkezd végtelenül sűrűn és gyorsan sípolgatni. Majd ki kell kapcsoljam a pc-t egy hosszu gombnyomással.
Ezután hdd kihúz, gép bekapcsol, képernyő megjelenik:

Majd F2 és betölt a rendszer.
A segítségeteket szeretném kérni hogy ne kelljen állandóan ki-be dugdosnom a hdd -t :/

zsoltee

(#14236) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Van egy RapidCase 3,5" SATA házam, és szeretnék bele venni egy új HDD-t! Az lenne a kérdés, hogy 3TB-os megy e vele?

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#14237) afterx


afterx
csendes tag

Üdv. A munkahelyi gépemre szeretnék játékot telepíteni. Mivel rendszergazdai jogok kellenek ezért nem tudok semmit rátenni.
Az megoldhato, hogy veszek egy külső usb-s hdd-t és otthon ráteszek egy win7-et, majd a melohelyen a gépen beállítom, hogy usb-ről bootoljon?
A munkahelyi gépen nincs internet, de van mobilnet amit rá tudnék telepiteni és akkor felismerné a gép hardwareket.
Ez így kivitelezhető?

(#14238) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, külső HDD hibajelenséggel kapcsolatban. Adott egy WD Elements 2,5"-os, 1TB-os külső vinyó.

Eddig működött rendesen, de most bármit másolnék rá, egy darabig megy, majd a másolás megáll egy véletlenszerű pontnál... Pittyeg egyet, majd újra felpörög, próbálkozik, újra leáll, pittyen, ciklusba kerül, lefagy...

Másik USB port, másik gép, szintén nem megy végig a másolás...

Próbáltam formázni, de csak a led villog, a folyamatot nem jelzi a gép.

HD Sentinel tesztnél is elkezdi a vizsgálatot, majd leáll, olvasó egység hiba miatt.

Létezik, hogy fizikai hibája lett? Van még program, vagy bármi amit érdemes megoldásként kipróbálni?

Előre is köszi a segítséget.

(#14239) afterx válasza lord_m (#14238) üzenetére


afterx
csendes tag

Üdv! Valószínüleg egy nagyobb ütés érte. Nem tudsz vele már nagyon semmit csináni. Egy éve én is pont ugyanígy jártam csak egy belső vinyóval. Az adatok 80%-át vissza tudtam nyerni és le tudtam menteni Get Data Back nevű programmal egy másik vinyóra.

(#14240) lord_m válasza afterx (#14239) üzenetére


lord_m
senior tag

Nem tudok róla, hogy bármi fizikai behatás érte volna, ettől persze még lehet, és két hónapos a merevlemez...

Ha nincs más javaslat, marad a gariztatás, nem tudom, mit mondanak rá..

Köszi azért a tapasztalatot.

(#14241) Tams91 válasza King Unique (#14228) üzenetére


Tams91
csendes tag

Na akkor már csak egy kérdés! Maga a vinyót SATA kábellel csatlakoztassam a gépre és úgy csináljam meg vagy pedig elég egy Hard Drive Transfer kábel a művelet elvégzéséhez?

(#14242) King Unique válasza kroland20 (#14233) üzenetére


King Unique
titán

Nem biztos, h 16 MB a MyBook cache, sőt, webshopok sokx pontatlanok...mert elvileg Caviar Green van benne, ami ekkora méretben 32-64 MB közötti. Kérdés, h a Sata2 /3 verziós, de újabbakban elvileg már az 1 TB / adattányér EZRX/ EARX szériák vannak.
2 TB MyBook ezt tudja [link], egy RED külső rackben meg ezt [link].
AZ AV-GP is hasonló tempót tudhat, ha adatsűrűsége megegyező [link] és mivel 24/7-es széria, egy Rapidcase-ben ütősebb páros lehet. :K

(#14235) muszor: BOISban boot sorrend mi, mert ha USB HDD van elöl, akkor az baj?

(#14238) lord_m: melyik 2,5" Elements, az új [link], v a régi, illetve egy HDS SMART képet tudnál mutatni decimális adatmezővel ?
Lehet hogy selejtet fogtál ki, WD külsőknél korábban is előfordult az Elements szériákban meghibásodás.
Ráadásul mivel NYÁK-ra integrált USB csatlakozója van, nem is tudsz vele sok mindent kezdeni, vissza gariba és kész. Ennek már elég indoknak kell lenni a cserére.

(#14237) afterx: külső vinyóról oprendszert futtatni macerás, ráadásul USB3-on lenne értelme, de itt driver telepítőbe integrálással stb. is kell szórakozni [link].

(#14241) Tams91 : lehet SATA-n, de USB-n is PC-n. Az, hogy Xbox saját kábelével kivitelezhető-e, azt nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#14243) kroland20 válasza King Unique (#14242) üzenetére


kroland20
tag

Bármelyik jó lenne nekem, mármint a két sebesség, csak RED-et nem találok 2-3tb-os méretben, csak 1 és 4tb,
és azért a 4tb pénzben már sok lenne plusz a ház. Melyik WD 2tb-re vonatkozik ez? mert sok féle 2tb-os van.

Melyik oldal megbízható a specifikációt illetően? Gondolom az árukereső annyira nem.

(#14244) kroland20


kroland20
tag

Valaki tud ajánlani konkrét terméket, Western Digital, 2-3 Tb. Lehet külső és belső is. Max 40.000Ft-Ig.

Köszi.

(#14245) Lauda válasza kroland20 (#14244) üzenetére


Lauda
félisten

(#14246) King Unique válasza kroland20 (#14243) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy nem találsz akkora méretben...[link], [link] :F
3 TB + egy Rapidcase ki is jönne 40k-ból.
De, ha elég 2 TB, akkor jó lehet fórumárs által is ajánlott 2,5" WD My Passport.

[ Szerkesztve ]

(#14247) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Olvasgattam kicsit a fórumban, és már rendeltem egy Sharkoon Rapid Case-t, usb3-asat, ebbe szeretnék 2 TB-os hdd-t tenni. Red-del (EFRX) szemezgetek, vagy esetleg Green (EZRX), felhasználását tekintve egyelőre tárolásra használnám, leváltva ezzel a dvd írás időigényes folyamatát. Filmeket, adatokat, Origin és steam letöltött játéktelepítőket tartanék rajta, és vágyaim szerint egy tv vásárlás után erről nézném a HD filmeket is.

Első kérdésem a HDD fajtája lenne, Red vagy Green?
A második pedig, hogy érdemes-e particionálni a lemezt? 2 vagy 3 partíciót hoznék létre kb ~1TB filmek, a maradék ~ 861 GB formázott kapacitás meg egyben vagy kettészedve a többi adatnak.
Illetve első használatba vételkor van-e valami különleges teendőm azért, hogy "örök" életű legyen a hdd? :D

(Eddig csak bekötöttem mindig, és kész, de valamelyik topikban olvastam olyat, hogy érdemes egyszer az első formázás után teleírni majd törölni. Talán a HD Sentinelben van ilyesmi lehetőség, csak nem tudom, hogy van-e valami jelentősége, vagy urban legend.)
Segítségeteket előre is köszönöm: Vikman

(#14248) lord_m válasza King Unique (#14242) üzenetére


lord_m
senior tag

Szia!

Délután megnézem a gyári számát, és igyekszem SMART képet is csinálni, de szerintem új WD Elements lesz az, képek alapján...

Esetleg addig is tudnál javasolni az Elements helyett egy megbízhatóbb, hibásodásra kevésbé hajlamos 2,5"-os, 1TB külső merevlemezt? Mert akkor inkább gariztatásnál, cserénél ráfizetek, ha megoldható lesz.

:R

(#14249) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok, külső merevlemezt szeretnék venni, 1, 2, vagy 3 TB-os méretben, usb 3.0-s csatlakozással, úgy 30.000 Ft környékén. Én eddig ezeket néztem:

[Western Digital Elements 2TB (WDBU6Y0020BBK)]
[Western Digital My Book 2TB (WDBFJK0020HBK)]
[Western Digital My Passport Ultra 1TB (WDBZFP0010)]

A fentiek közül melyiket ajánlanátok, illetve ha van jobb alternatíva ebben a kategóriában akkor mi volna az?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#14250) muszor válasza King Unique (#14242) üzenetére


muszor
tag

Üdv. Nem hinném hogy a boot sorrendről lenne itt szó. 1. Floppy, 2. a pc vinyó, 3. a dvd meghajtó. Egyéb ötlet?
Kiírom újra a problémám hátha vki tud még vmit mondani:

Sziasztok. Gondoltam beírom ide a kérdésem.. Egyszer véletlen elállítottam valamit, talán a lemezkezelőben vagy pedig az Esausban hogy a külső HDD egyik partíciója legyen a rendszer alapértelmezett...
Szóval az történik, ha úgy kapcsolom be a gépet, hogy a külső vinyó rá van dugva, akkor arról akarja betölteni a rendszert a gép, és a hdd elkezd végtelenül sűrűn és gyorsan sípolgatni. Majd ki kell kapcsoljam a pc-t egy hosszu gombnyomással.
Ezután hdd kihúz, gép bekapcsol, képernyő megjelenik:

Majd F2 és betölt a rendszer.
A segítségeteket szeretném kérni hogy ne kelljen állandóan ki-be dugdosnom a hdd -t :/

zsoltee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.