Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2286) nash2 válasza batagy (#2284) üzenetére


nash2
tag

Szia,

Köszi az ötleteket, válaszolnék neked is :)

1-2. Bios rendesen be van állítva, természetesen a legutolsó verzió amit kiadtak hozzá. USB 3.0-ás pendrive és az M3 portable mint már említettem hibátlanul működnek.

3. Az Extensible Host controller természetesen fent van, enélkül minden USB 2.0 lenne :) A Lenovos verzió nem tökéletes, viszont az Inteles az. Az Inteles van fent pont az amit írtál a 4.0.0.36.

4. Az energiamenedzsment szelektív usb sleep-jéről beszélsz, igazán nem sok köze van a hibához, de próbáltam enabled/disabled beállítással is, nem változott semmi.

5. Köszi a firmware-es és MPtool-os linkeket...

Az előző rackem ASM1051 chipes VID:174C PID:5106 091029000000 fw. verziós. Ehhez nincs valami működő/flashelhető firmware ? Amiket eddig próbáltam vagy el sem indul, vagy minden FAIL.

Egy mobil rack univerzális cucc, kompatibilitásról enyhén vicces beszélni, hiszen pont az lenne a feladat hogy bárhová megyek feldugom egy USB 2.0 vagy 3.0 portra és működik. Pont. Ráadásul a Lenovo gépem Intel chipset, ha valaki referencia gyártó, hát az Intel az.

Ha otthon nekiállok flashelni, a magyar garanciaszabályok szerint gari ugrott. Az egy dolog, hogy meg lehet csinálni nyom nélkül elvileg. De úgy érzem nem az én dolgom ráhackelni valamit hogy működjön, hiszen fizettem érte hogy működjön alapból. Csinálja gariban a szervizes, vagy még inkább a bolt adjon el olyan cuccot amit nem kell rögtön otthon javítgatni.

Holnap majd visszajelzek itt is hogy mik a fejlemények !

[ Szerkesztve ]

Nash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.