Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2434) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Most vettem új autót és a szalonba kötöttek nekem KGFB-t és Casco-t is, viszont a Casco-n belül a vételár biztosításra vonatkozó alábbi idézetet nem tudom értelmezni.

"A biztosító az általános szerződési feltételek vételár biztosításról szóló szabályai szerint megtéríti a
személygépjármű újkori értékének és a kárkori értékének különbözetét, de legfeljebb az újkori érték 30%-át, de
maximum 6 000 000 Ft-ot, ha a casco fedezetek szerinti érdekmúlást okozó biztosítási esemény a gépjármű
első forgalomba helyezéstől számított 12 hónapon belül következik be. A fedezet kizárólag a Magyarországon
újként vásárolt személygépjárművekre (M1 kategória) vonatkozik, amennyiben a biztosítási szerződés
megkötésére a gépjármű első forgalomba helyezésétől számított 6 hónapon belül került sor. A vételár biztosítás
további feltételeit és az alkalmazott kizárásokat az általános szerződési feltételek tartalmazzák."

Az én értelmezésem szerint, ha az első 12 hónapon belül történik mondjuk totálkár, akkor szinte semmit nem fizet a biztosító, vagy teljesen félreértek valamit.
Ti ezt, hogy értelmezitek?

Előre is kösz a választ. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.