Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) cinemazealot válasza kisza25 (#599) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nyilvánvaló volt számomra, hogy valaki trükközik, de hogy ezért a trükkért egy fát kivágnak, az a mai világban kicsit erős lenne. :F

(#600) pitepeti71
Trükkfelvétel? Mesélj már! Hogyan? :)

(#602) #48613632 válasza cinemazealot (#601) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát nézd, a star warst már a 70-es években megcsinálták, és azok se valódi kamerafelvételek voltak. Véelményem, hogy ma egy ilyet akár egy házi PC-n is össze lehet dobni. Kellő tapasztalattal persze.
Vagy marad a másik lehetőség, hogy hirtelen kinőtt ott egy fa. :N

(#603) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megnyílt az első oxigén bár Új-Delhiben, ahol súlyos ára van a friss levegőnek

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#604) cinemazealot válasza #48613632 (#602) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jajjj mán'! :) Én magam is csináltam már trükkfelvételeket, tudom, mi fán terem a dolog, és nyilván ezt is meg lehet csinálni úgy, hogy az becsapós legyen. De szerinted ez az egész "telefonos felvétel" csak egy előre megkomponált dolog, az ámuló-bámuló járókelők pedig mind beavatott statiszták?

Egyébként szerintem megvan a megfejtés: a baloldali tetősín vájatából ki van pattintva a műanyag burkolat, szerintem ott van egy műgyantával visszaragasztott illesztés, a fát körülvevő lyukból pedig két vékony vágás látszik, nyilván ott is van valami elemek közti illeszkedés. Tehát szerintem a kocsi baloldala kompletten (de legalábbis a vezető ajtó takarásában) le volt vágva, becsúsztatták a kocsit úgy, hogy a fa a tetőn előre kivágott lyukba kerüljön, majd gyorsan kötő műgyantával visszaragasztották a baloldalát. Az ülésen is biztos van egy varrat, ahol oldalról rácuppantották a fa törzsére. A kocsi alján lévő illesztések meg mivel nincs szem előtt, viszonylag könnyen elfedhető pl. egy kis alvázvédővel.

[ Szerkesztve ]

(#605) cinemazealot válasza cinemazealot (#604) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nah, itt van a megoldás: műalkotás. A lap alján sajnos látni a ma reggeli fejleményeket: felgyújtották...

...a fával együtt. :W

(#606) kisza25 válasza t72killer (#603) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fú ez olyan scifi filmbe illő, hihetetlen, hogy ez a valóság :O

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#607) kisza25 válasza cinemazealot (#604) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazad van, ez sokkal egyszerűbb, mint amit én írzam :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#608) t72killer válasza kisza25 (#606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Próbálom felidézni a scifi sorozat címét*, amit kb 20éve adtak vasárnaponként a Disney környékén, az indult úgy, hogy a Föld légköre kivégezve és indul az űrhajó új hazát keresni...

*szerk: Megvan, csillagutasok Annyi, hogy a 2088-as szintet bizonyos területeken sikerült elérni de sehol sincs mentőűrhajó

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#609) #48613632 válasza cinemazealot (#604) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát az is lehet. Őszintén, ezt nem tudnám így a videó alapján megállapítani, hogy hogyan csinálták, de abban eléggé biztos vagyok, hogy az a fa nem nőtt keresztül a gépjárművön. :D

szerk: Jah látom okés ... :R

(#610) cinemazealot válasza t72killer (#608) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azta! :D Vissza kellett tekernem az elejére, hogy meghallgassam a főcímzenét, ugrottam is 30 évet a múltba! Köszi!

(#611) #48613632 válasza t72killer (#608) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bakker, még csak nem is rémlik ez a sorozat. Le volt szinkronizálva?

(#612) cinemazealot válasza #48613632 (#611) üzenetére


cinemazealot
addikt

Persze! :D Eleje (nyávog), vége (nyávog), a Családi mozidélután a Disney-vel részeként. Elképesztően trendi volt a főcímben ahogy az elnagyolt CGI fejek át-fade-eltek a színészek fejévé. A filmben meg számomra külön kuriózumnak számított, hogy a srácok az űrhajót nem a botkormányt markolászva, hanem billentyűzeten pötyögve (de nem a nyilakkal, hanem folyamatosan gyors-gépírva) irányítják, még egy aszteroida mezőn kanyarogva is. :DDD

Még az a nyamvadék VHS tracking hiba is szép emlékeket idéz. :C

[ Szerkesztve ]

(#613) #48613632 válasza cinemazealot (#612) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hatalmas lehetett. De jól látom, hogy nincs fent a magon? :( Pedig belenéztem volna ...

(#616) Lauda


Lauda
félisten

https://totalcar.hu/magazin/2019/11/24/a_trabi-gyarbol_jonnek_a_vw_vilagmegvalto_villanyautoi_megneztuk/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

1,2 milliárd euró ment abba, hogy 2021-től évi bő 330.000 elektromos VW készülhessen itt.

az utolsó beszállítótól is megkövetelték, hogy CO2-kibocsátás nélkül (vagy azt ellensúlyozva) gyártsa az ID3-ba kerülő alkatrészeket, beleértve az egész akksit is.

Nocsak, érdekes lehet ez, hogy az akksigyártás folyamatának is co2 mentesnek kell lennie. Kérdés ezt hogy kivitelezik, illetve hogyan ellensúlyozzák.

(#617) t72killer válasza Lauda (#616) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lítiumot meg az Atacama feldúrása helyett a vogonok hozzák, a töltéshez szükséges árammal együtt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#618) cappa72 válasza cinemazealot (#614) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont aki ki akarja tölteni, az holnap délig megteheti.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#619) cinemazealot válasza t72killer (#552) üzenetére


cinemazealot
addikt

Heh, az imént robogott el az egyik ilyen "szerelvény" Pest megye fölött. Saját szememmel láttam. :D

Attól függetlenül, hogy tényleg rendesen odaß@$z a csillagos égbolt zavartalanságának, kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle. De láttam egy hullócsillagot, úgyhogy gyorsan kívántam is egy világbékét, így nem lesz semmi baj. :))

[ Szerkesztve ]

(#620) t72killer válasza cinemazealot (#619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gazdáinak biztos jó hasznot hajt majd állítólagos katonai megrendelések formájában.

Szokás szerint a társadalom és a környezet fizeti ezt a hasznot, azaz ők/mi bukunk rajta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#621) Szevam válasza cappa72 (#618) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hát, már nem érhető el.

Más:
Tegnap ittam Békanő levendulás limonádét . Tényleg finom, nem volt annyira olcsó, de cserébe támogatható a vizák Dunába való telepítése.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#622) cappa72 válasza Szevam (#621) üzenetére


cappa72
nagyúr

Így van, ma 12:00-ig lehetett kitölteni.
Amúgy elég érdekes volt, nem csak igen/nem válaszok voltak, hanem 4-5 válaszos, sőt több-válaszos kérdés is volt.
továbbá volt kifejtős választ.
Nem feltétlenül az átlagpolgárnak készült kérdéssorozat volt.... szerintem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#623) Szevam válasza cappa72 (#622) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Mondjuk ezzel a lakkosság tudásának a felmérését is végzik. Ki válaszol hülyeséget a kérdésekre, ki az aki átlátja jobban a dolgokat ki az aki nem. Gondolom "anonim" módon megy. Akit érdekel a környezetvédelem és bújja ezeket az oldalakat, azok megtalálják, és értelmesen válaszolnak. Nyilván nekem sem lenne kedvem oktalanok hülyeségeit olvasgatni, mikor alapvetően segítségre, tudásra van szükségem. :D Azért van egy tippem, hogy normális csatornákon kiment ez a kérdőív sokaknak.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#624) Szevam válasza cappa72 (#622) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Na tessék. 150 000 kitöltés, már ha igazat ír a zindex

#623: normális csatornákon kiment ez a kérdőív sokaknak.
Ez alatt arra gondoltam, hogy akik megtalálták, azok konkrétan kerestek, érdeklődtek, tovább küldték ismerősöknek. Mondjuk akiket nem érdekel a téma, a kifejtős kérdéseket kihagyhatja, így lehet nem érdemes foglalkozni azokkal az eredményekkel, mikor konkrét megoldási javaslatra kérdez rá a kérdőív.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#625) Lauda válasza Szevam (#624) üzenetére


Lauda
félisten

Azért a német eljárás durva. Elköltöttek erre a marhaságra 2.5 millió eurót, mintha a megkérdezettek véleménye bármit is számítana. Azt gondolom fingjuk nincs mit kezdjenek a témával, sem a politikusok, sem a tudósok nem tudják a megoldást. Csak tapogatóznak.

(#626) Szevam válasza Lauda (#625) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ezért kell a népnek a véleménye, hátha valaki ír valami okosat, logikusat, amit a saját hasznukra tudnak fordítani, vagy tudom is én...

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#627) Lauda válasza Szevam (#626) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem az embereknek nincsenek olyan információk a birtokukban, ami alapján bármilyen értelmes ötletet adhatnának.

(#628) cappa72 válasza Lauda (#627) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt sosem tudhatod...
A legtöbb embernek valóban nem, de hátha van, akinek mégis.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#629) Szevam válasza cappa72 (#628) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

:)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#630) t72killer válasza Lauda (#627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hidd el, sok hétköznapi ember sokkal értelmesebb intézkedéseket hozna, mint a legtöbb "zöldpolitikus". Lásd a "zúzdbeazautód-vegyélteslát" sztori.

Az is igaz, hogy ilyen értelmes ötletekre a lakosság kb 5-10%-a képes, ergo a csőcselék-vezérelt "demokrácia" nem működőképes, ki kell válogatni az ötletek javát.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#631) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Akkor hogy egy kis "hétköznapi" tudásra is fény derüljön:
Mérgezett Föld (mb. dokumentumfilm, 50 perc, YouTube)

A film arról szól, hogy az elmúlt évszázadok/évezredek alatt kifejlesztett mezőgazdasági módszerek talán nem is olyan hasznosak. Akinek van kertje, annak kifejezetten ajánlom, de mindenki másnak is tanulságos. :)

[ Szerkesztve ]

(#632) Szevam válasza cinemazealot (#631) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

:R

Ehhez hozzátenném, hogy aki teheti, olvassa el a második Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia III.5.6 bekezdését.

Eszembe jutott a filmről, hogy egész Budapest mennyit vernyákolt ősszel, azért mert büdös trágya szag van.... Majd hozzá szoknak :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#633) Lauda válasza t72killer (#630) üzenetére


Lauda
félisten

Arra gondoltam, hogy értelmes, használható ötleteket csak megfelelő információk tudatában lehet adni. Ezeket az információkat a hétköznapi ember nem ismeri, hogy is ismerné. Másodsorban ilyenkor eszembe jut, hogy a németek is képesek millió eurókat elszórni tanácsadóknak, ami egy pöppet érdekes. Volt is ebből valami korrupciógyanús cirkuszuk nemrég.

2,5 millió eurót költöttek arra, hogy olyanok is elmondják a klímaváltozásról a véleményüket, akiket alapból nem érdekelt a téma.

Nálam az ilyen célokra elköltött eurómilliók enyhén szólva indokolatlannak tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#634) t72killer válasza Lauda (#633) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokkal indokoltabb, mint egy tizedakkora országban 20x ekkora ktg-vetésből soroskampányt tolni...

Ez is hozzátartozik, ha azt akarod, hogy az emberek a magukénak érezzék a problémát. Részmegoldások pedig igenis kipattanhatnak egy bosnyák gimnazista vagy magyar autószerelő agyából, amiket belegyúrva egy nagyobb stratégiába, hatékonyan lehet nekiesni a problémának. Ehhez persze az kell, hogy se a döntéshozó, se az általa hivatalból fizetett xy professzor ne érezze magát tévedhetetlen atyaúristennek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#635) Lauda


Lauda
félisten

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191127/europa-meg-nem-latott-olyan-naperomuvet-mint-amilyet-az-audi-epit-gyorben-408419?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Jó érzés ilyen cikkeket olvasni.

A megújuló forrásból megtermelt zöld áramnak köszönhetően mintegy 6 000 tonnával kevesebb szén-dioxid jut a levegőbe.

Azért egy ilyen megállapítás mellé szívesen olvasnék arról, hogy a 36 ezer darab napelem és a hozzávaló kütyük legyártása (és minden egyéb ami ennek működtetéséhez szükséges) hány tonna szén-dioxid jutott a levegőbe. Ez így csak a téma egyik oldala.

Tegnap a kínai eletromos autógyártásról olvastam. Nyomatják az elektromos kocsikat mint az állat, közben az ország villamos energiaellátását 70%-ban szénből fedezik. :U

[ Szerkesztve ]

(#636) cappa72 válasza Lauda (#635) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért egy ilyen megállapítás mellé szívesen olvasnék arról, hogy a 36 ezer darab napelem és a hozzávaló kütyük legyártása (és minden egyéb ami ennek működtetéséhez szükséges) hány tonna szén-dioxid jutott a levegőbe.
Igen, fontos lenne az, ha nem csak az egyik oldal jelenne meg.
Szinte kizárólag vagy csak az egyik oldalt, vagy csak a másik oldalt láttatják a cikkekben.
Valami hatástanulmányt látnék én is szívesen, ami szponzormentes.

Amúgy jó az elektromos autó koncepció. Talán leginkább azért, mer városi közlekedésre tényleg alkalmas, a közvetlen hatása érezhető. A másodlagosról kevés szó esik.
Viszont az elektrmos áram szállítása vélhetően olcsóbb és biztonságosabb, mint a kőolajszármazékoké - merthogy még azokat is kőolajszármazékokkal szállítják (nem a hajóra gondolok, hanem a szállítójárművek üzemanyagára).

Alapvetően amivel közlekedünk, és nem kenyér-szervós, vagy izompedál hajtású, az lábnyomot hagy. (mondjuk a bicikligyártás is magával hoz némi lábnyomot)
Tökmindegy, hogy e-autó, vagy hibrid, vagy benzines vagy dízel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#637) Szevam válasza Lauda (#635) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Azért gondolj bele. 1x kell legyártani, aztán a többi legyártandó dolgot az ebből származó energia felhasználásával készül.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#638) Lauda válasza Szevam (#637) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, le kell gyártani, a hozzávalók előállítása, bányászata stb rengeteg energia, ezután elő kell állítani magát a terméket, ahhoz a gyárat megalkotni, mind mind rengeteg energia, építőanyag. Azután ennek van egy élettartama, ami után újakat kell telepíteni. Nem az van, hogy egyszer oda felrakom és kész. Szép szám az a 6 ezer tonna szén-dioxid (bár azt sem tudni mennyi idő alatt), azonban azt nem tudni mennyi keletkezik összesen addig, mire ezek áramot termelnek. ;)

cappa72 Így van. Minden lábnyomot hagy, már a járda is amin sétálunk. ;)

(#639) t72killer válasza Lauda (#635) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos kérdések ezek.
A környezetszennyezésben élenjáró multik nekivágtak az image-építésnek. Ez semmi másról nem szól, majd akkor vigyorogjanak, ha a nekik épített a kínai szénerőmű mellől áttelepítik a gyáraikat egy Norvég hegyi vízierőmű vagy egy ténylegesen hatékonyan működő Marokkói naperőmű mellé. Egy multi munkáltatóm belső meetingjén felvetettem a kérdést, hogy az új telephelyek kiválasztásánál játszik-e bármilyen fontosságú szerepet a nagy zöldszólamok között az, hogy miből jön az energia: tiszta őszinte nemleges választ kaptam. Pucolnak Kínába és kész. "Otthon" a nyugatnémet telephelyen meg csinálnak egy fatüzelésű hőközpontot(:Y) + telenapelemezik a parkolóházat és meg is van a cég "zöld" imidzse, bárki tiltakozni mer, kap az orra alá egy 50oldalas papírbrosúrát, hogy ők milyen környezetbarátak...

A kb 20év alatt kipurcanó, németo.-ban jó esetben 0.5% totál effektív hatásfokkal működő napelemtáblák gyártása-szállítása során nem csak a manapság divatos célpont széndioxidemisszió a probléma, hanem a bennük lévő nehézfémtartalom is jelentős gond. Amit itt látunk, tisztán kamu, PR-építés, nemhogy többezer tonna CO2 haszonnal, hanem valószínűleg nettó veszteséggel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#640) cappa72 válasza t72killer (#639) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engem mondjuk az érdekelne, hogy hogyan fogjuk nevelni a gyerekeinket a zöld gondolkodásra, amikor ahhoz kell némi felfogási készség.
A médiából meg ömlik a ("a rádióból meg ömlik a genny" - Tankcsapda) sok reklám a fogyasztói társadalomnak megfelelően a mindig új dolog vásárlására ösztönözve, meg az oktatási rendszerünk a "reklámokból tanulj" kategóriát képviseli, tehát gondolkodásmentes egyedeket akar...
Na ezen kellene először változtatni, ha jót akarunk a leszármazottainknak.
De úgy tűnik, nem akarunk...

"Nem a földet kell megmenteni, mert a Föld meglesz nélkülünk is, amikor kipusztulunk. Magunkat kellene megmenteni"
Terminátor film egyik fő mondata: "Az emberekben benne van az önpusztítás"

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#641) t72killer válasza cappa72 (#640) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyerekeink sajnos jó eséllyel látni fogják, amikor a fogyasztói társadalom falnak megy, és az nem lesz szép látvány.

Amire mindenképp fel kell készíteni őket: lehető legkevesebb idő+energiaveszteséggel azonosítsák a fake newst, akkor is, ha az osztályfőnök, marketingigazgató, CEO, miniszterelnök és akkor is, ha valami yútúb divatmajo influenszer szájából jön.

És ez megy az élet minden területén: Pár év után először cserélek fényképezőgépet a háznál, és elképedve látom, hogy a még a technikai tartalmú YT+fórumok is mennyire tele van trollokkal. A "review készítő" konkrétan hazudik, hogy a kiskedvence jöjjön ki győztesen/vagy simán klikkekre vadászik, lévén egy negatív "hírre" sokkal többen kattannak rá.

Környezetvédelem témában pedig a legnagyobb trollok a politikusok és a megacégek vezetői.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#642) cinemazealot válasza t72killer (#641) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szívemből szólsz. :K A szólásszabadság egy fantasztikus dolog, de tényleg az a baj vele, hogy aki megvezethető, az elvész a hír-dzsungelben. Így sokaknak esélye sem lesz megállapítani, mi az igazság és mi a hazugság, a hatalmon lévők pedig remekül kihasználhatják őket.

Kicsit sajnálom, hogy politikai felhangja miatt OFF-ba kell tegyem ezt a hsz-t, de az a szörnyű probléma, hogy a környezetvédelmet nem elsősorban tudományos, hanem politikai megoldások kell, hogy kiemeljék a jelenlegi helyzetéből ahhoz, hogy bármi is pozitív irányban változzon.

És pl. addig, amíg e cikk utolsó bekezdésében lévő számokkal vakítunk, addig nem is nagyon fog változni semmi, hiszen "minden nagyon szép minden nagyon jó, mindennel meg lehetünk elégedve".

[ Szerkesztve ]

(#643) Szevam válasza cappa72 (#640) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha már oktatás és álhírek:

Szerintetek ez álhír vagy nem?
~ 2 perces oktató videó az elektroszmogról
Nézetnétek ezeket a videókat gyerkőcökkel?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#644) cinemazealot válasza Szevam (#643) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Szerintetek ez álhír vagy nem?"

A választ két részre szedném:
1. Szakmai szempontból nem álhír, hiszen a feszegetett téma hasznos részét tényszerűen használjuk a rádiózás hajnala óta.
2. Arra viszont, hogy vajon a kütyük által leadott, a laborokban bemért sugárzás szintje az egészséges határérték alatt van vagy sem, egy G7 cikkel válaszolok. :) Megint csak az van, hogy a gyártó és a hatóság azt mond, amit akar. Addig pedig, mire kiderül, hogy tévedtek (vagy hazudtak), akár több generációnyi idő is eltelhet.

"Nézetnétek ezeket a videókat gyerkőcökkel?"

Ugyancsak kétféleképpen válaszolok:
1. Igen, ha tudom, hogy én nem tudom neki elmagyarázni vagy nincs időm/türelmem foglalkozni vele.
2. Nem, mert inkább személyesen beszélgetnék vele a témáról, mint hogy gép elé ültessem és kitegyem az elektroszmog káros hatásainak...

...oh wait! :W

[ Szerkesztve ]

(#645) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Tudtok olyan törvényről, jogszabályról vagy előírásról, ami kötelezné a csomagolóanyag gyártókat, hogy legyen egyértelműen leolvasható, hogy az adott csomagolóanyag (legyen az élelmiszer vagy bármilyen más termék szimpla nejlon vagy összeorigamizott doboza) milyen anyagból készült?

A hétköznapok során állandóan felbukkan egy rakás ilyen szelektívbe szánt (főként) csomagolóanyag, amiről nem tudok dönteni. Pedig sokkal inkább vinném anyagonként a feldolgozóba pénzért, mint hogy ömlesztve menjen a(z egyébként fizetős) szelektív kukába. :F

Azért kérdezem, mert ha nincs ilyen, érdemes lenne valamilyen aláírásgyűjtésbe kezdeni, mert ezt szerintem nagyon jó volna megkövetelni. Mi a véleményetek? Igen, tudom, hogy ezzel esetleg nőhet majd a termékek ára, de ez egy egyszeri változtatás lenne minden terméknél.

[ Szerkesztve ]

(#646) Szevam válasza cinemazealot (#645) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Jó lenne. De szerintem az emberek nagyobb %-ban nem "játszanak válogatósdit" otthon, hanem belecsapják a kommunálisba aztán jól van. Nincs mindenkinek a közelében feldolgozó üzem, nekik nem biztos hogy megéri válogatni . De ez csak a véleményem.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#647) cinemazealot válasza Szevam (#646) üzenetére


cinemazealot
addikt

Valahol el kell kezdeni, nem? :)

Most ugyanis hiába jönnek az áhítozó nyilatkozatok arról, hogy milyen jó volna, ha a lakosság előválogatna, ha meg is lenne az emberben a hajlandóság/jóindulat, mit kezdjen, ha nem (mű)anyagszakértő? Arról nem is beszélve, hogy ez akár önkormányzati szinten is teremthetne közmunka lehetőséget, mert ennél könnyebb szalagmunkát nehéz lenne elképzelni, pedig nagyon komoly szükség volna rá.

(#648) Szevam válasza cinemazealot (#647) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

:K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#649) #48613632 válasza cinemazealot (#645) üzenetére


#48613632
törölt tag

szerintem, amennyi különféle műanyag létezik, hogy nem sokra mennénk vele. viszont, az ötlet jó.
én annyiban változtatnék rajta, hogy szinkódot Kapna a csomagolás, amit egyezmenyesen kellene a megfelelő kukába dobni.
persze a helyi illetékes szabályozhatja, hogy melyik szinkódot tudja recycledbe fogadni, és melyiket nem.
kuka, rajta kék négyzet, piros kor, sárga háromszög... stb. csomagoláson ugyanez. és csak össze kellene passzitani

(#650) cinemazealot válasza #48613632 (#649) üzenetére


cinemazealot
addikt

A színek fény hatására elváltozhatnak/kifakulhatnak, megvilágítás/színvakság függvényében szubjektívvé válnak, ráadásul van, ahol fölösleges plusz költség. Sokkal egyszerűbb a már ma is egyezményes jelöléseket alkalmazni akár festés (a már amúgy is nyomdába kerülő csomagolás mintázatának részeként), akár dombornyomat révén (lásd PET palackok alja, kupakja).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.