Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) MrChris válasza t72killer (#1300) üzenetére


MrChris
nagyúr

Te is tudod, ha majd látja a fényt akkor pótolja 60-al. :DDD Ez is olyan mint a tengeri halászat, ha nincs korlátozva és betartatva akkor ha igény van rá az összes herkentyűt lehalásszák. A turizmus mennyisége szabad piacon nehezen szabályozható tevékenység.

(#1302) t72killer válasza MrChris (#1301) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ezt a repülőgép-gyártóknál kéne megfogni :(. A koton-gyártókat meg felfuttatni.

Ideiglenesen ez akkor is jó hír, nem 2 perc 40 új gépet beszerezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1303) Vladi


Vladi
nagyúr

link. már csak azt mondjátok meg, hogy minek. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1305) Vladi válasza kw3v865 (#1304) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az van, mint nyócvanhatba', megkerüli a kárpátokat, meg jó a szélirány.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1306) t72killer válasza kw3v865 (#1304) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az érdekelne, milyen izotópok vannak a füstjében.

Szélirányra windy.com

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1307) Vladi válasza t72killer (#1306) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pont jó a szélirány, lefelé hozza fekete tengernek, délről ér el minket. Addigra kisugározza magát.

Szibériai hidegbetörés lenne szívás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1308) t72killer válasza Vladi (#1307) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látom:R Pripyat a Belorusz határnál van, ott hálistennek nyugati a szélirány, utána kerül le a Fekete-tengerhez, tleg jó nagy kör, mire ebből valami Közép/Nyugat EU-ba ér. Nem is árt, mert eső nemigen van az egész környéken.

Eső kéne mielőbb...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1309) Vladi válasza t72killer (#1308) üzenetére


Vladi
nagyúr

az kéne, mer kiszárad a repce. :O

Ezt mondtam... földanya igen kreatív, a koronát kibírjuk, akkor megkinál egy kis aszállyal. Majd esik 20.-a körül Mármint július 20. :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1310) Rive válasza t72killer (#1308) üzenetére


Rive
veterán

https://index.hu/tech/hoax/2020/04/09/csernobili_remhireket_terjeszteni_nem_kell_felnetek_jo_lesz/

Eső kéne mielőbb...

Csaxólok, hogy az eső is a háttérsugárzás emelkedésével jár ám :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1311) t72killer válasza Rive (#1310) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Légyszives a link gombot, ez így rosszabb, mint a sima beszúrás:B

Nem azt mondom, h nálunk essen, hanem csapja ki az oroszoknál:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1312) Vladi


Vladi
nagyúr

ezt lessétek. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1313) cinemazealot válasza Vladi (#1312) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nevetni fogsz, de én pont elhatároztam, hogy építek egy ilyet (ha nem is munkapadnak). Van ugyanis egy pár éves szobabiciklink, ami nem sokkal vásárlás után csapágyas lett és egyszerűen utálom, hogy még a kalória mérőjéhez is ceruzaelemet kell beleszúrni. WTF?! Egy szobabiciklibe, ami üvölt azért, hogy generátor lehessen??? :D

(#1314) Vladi válasza cinemazealot (#1313) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha kész írjál blogot. Én szeretek minden ilyen diy meg home made, meg maker, meg life hacker projektet. VAggy cask simán szabócsi vagy mint én, és midnen kénytelen vagy magadnak megcsináni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1315) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy marhafontos projekt: építsük újjá a leégett turisztikai látványosságokat Csernobilban :W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1316) Lauda válasza t72killer (#1315) üzenetére


Lauda
félisten

Biztosított afelől, hogy a katasztrófával kapcsolatban "senki sem akarja eltitkolni az igazságot" a közvélemény elől.

A ruszkik nem erről híresek... :U

(#1317) Rive válasza Lauda (#1316) üzenetére


Rive
veterán

A helyieket 'ruszkizni' arrafele mostanában könnyen torkolik intenzív 'fizikai edukációba' :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1318) t72killer válasza t72killer (#1315) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szintet léptünk: radioaktív légszennyezés?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1319) Vladi válasza t72killer (#1318) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindig lenyűgöz földanya kreativitása.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1320) Vladi


Vladi
nagyúr

A koronajárvány rávilágított arra, hogy mi a fontos, és mi nem az.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1321) t72killer válasza Vladi (#1320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A turizmus leállása miatt újra termálvízzel telt meg a Nagyvárad szomszédságában fekvő Püspökfürdő korábban kiszáradt tavacskája, több állat- és növényfaj utolsó példányainak egykori természetes élőhelye."link

Szép példa, hogy miért is rohanna a "visszaállással" annyira a pénzmalom: pár hónap alatt elképesztő dolgokkal szembesül az emberiség és egyre többekben fogalmazódik meg, hogy pár színes papírfecniért, melyek nagyrésze ráadásul eltűnik mindenféle adóparadicsomban, nem érdemes összefüstölni az egünket, letarolni a természetet...

Még akár kínában is el tudom képzelni, hogy a lakosság részéről valós, politikailag is megfogalmazott igényként merül fel a tiszta levegő iránti vágy.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1322) MrChris válasza t72killer (#1321) üzenetére


MrChris
nagyúr

Remélem ilyen téren ezt látva marad valami elvárás az emberek jórészében.
Nálam a budai aglóban most töredék az autóforgalom, repcsik se fordulóznak, csíkozzák szanaszét az eget, ontják ránk a tnnaszám elégetett kerozint, a szél is lengedezik, elképesztően tiszta a levegő. Ilyet csak távoli hegyeknél tapasztaltam. A nap is olyan éles, szinte rideg kék a fény, biztosan jóval magasabb a WB. :D Este még nagyobb a különbség a korábbiakhoz képest, hiába van itt erdő, mégis nehézzé, porossá, büdössé vált, most ekkor is tök tiszta, üdítő.
Tőlem akár így is maradhatna, ha bírnám anyagilag, olyan lenne mint a lottó telitalálat. :DDD

(#1323) t72killer válasza MrChris (#1322) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ENSZ: a világjárvány miatt nem szabad elfeledkezni a globális felmelegedésről

Rendkívül 1xerű: a járvány miatt leállított ipar, légiközlekedés, turizmus stb tizedét engedjék csak újraindulni. És persze a gyerekcsinálást is vissza kell fogni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1324) Vladi válasza t72killer (#1323) üzenetére


Vladi
nagyúr

Figyi. Pörög a világ ezeken a kérdéseken egy ideje. De 0 az alőrelépés.

Hogy?? Leállítod a gazdaságot, oké ez nagynehezen egy évtized alatt részben kivitelezhető.

A gyerekvállalási lázat hogy csillapítod? Van erre forgatókönyv? Jó oké van egy pár, de ami vállalható az kb 0.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1325) t72killer válasza Vladi (#1324) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem veszed át az embergyárak feleslegeit és nem küldesz extra kajasegélyt a régióba, megértik, hogy dugáskor a fejüket is kéne használni. Persze, nem "vállalható", uis a "vállalható" = PC, stb fogalmakat definícó szerint a népességnövekedésre alapozó vadkapitalizmus hozta létre a saját céljai fedezésére.

A gazdaság most "áll" - ami nem igaz, mint korábban tárgyaltuk, az igazán fontos dolgok ugyanúgy mennek, mint korábban. Azt írtam, hogy a most álló dolgok tizedét indítsuk csak újra. Megoldható? Persze. Megcsinálják? Nem, mert elköltötték a 3év múlva várható max profitot is, hitelből él az emberiség...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1326) MrChris válasza t72killer (#1325) üzenetére


MrChris
nagyúr

Évente 80 millió ember születik a szegénységbe, ezeket képtelenség átvenni, hazug mese, gazdasági, társadalmi öngyilkosság, valamint gyarapítjuk a környezetszennyezőbb társadalom létszámát. Olyan mint az elöntött pince, ha szivattyúzod kitágulnak a vízerek és egyre több jön be.
Ki látott már olyan prosperáló vállalkozást ahol a dolgozók szabadon válogathatnak a tevékenységek között és ha épp mindenki főni akar lenni akkor mindenki főni lesz. Még durvább lenne, ha egy vállalkozásnak fel kéne venni akárkit a cégbe, mert hogy szabadon vándorolhat ki-be, vállalkozások között akárki, függetlenül attól, hogy annak szüksége van e rá.
Ez az egész probléma PC módon megoldhatatlan.

Én is pártolnám a gazdaság szelektív újraindítását, mint a szemétnél, a szennyezőbbeket különválogatva pl azokat jól megadóztatnám. ;] Elsőnek a turizmust, ezt bárhogy is ügyeskednek csak hatalmas egyéni környezetterheléssel lehet űzni, tömegesen nem lehet zölddé tenni.

(#1327) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Legalább jó irányba haladunk.

Alapjaiban változtatná meg az Európai Unió a gazdaságát: mutatjuk a részleteket

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1328) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Műanyag a köbön - vagyis inkább a tengerfenéken:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1329) Vladi


Vladi
nagyúr

link.

Ezt emelném ki:

"olyan mértékig rombolta le a természettel való viszonyát (az emberiség) , aminek elkerülhetetlenül ez lett az egyenes következménye."

Valahonnan ismerős? :F

Jahigen: link.

"Elszakadtunk a teremtett világtól – ez a legnagyobb baj!"

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1330) MrChris válasza t72killer (#1328) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kik és hol csinálják ezt a mérhetetlen... ez már nem is környezetszennyezés, inkább élővilág/bolygó pusztítás. Bizonyára szegény, fejletlen, elmaradott, nem demokratikus országok lehetnek. A környezettudatos, példamutató, fejlett, 3+ nemű, szabad demokratikus országokban ilyet biztosan nem lehet.

(#1331) Vladi válasza MrChris (#1330) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Bizonyára szegény, fejletlen, elmaradott, nem demokratikus országok lehetnek."

A vicc az, hogy de. Ilyen országok, végtelenül korrupt módon, némi lóvéért megengedik letenni a szemetét a :

"A környezettudatos, példamutató, fejlett, 3+ nemű, szabad demokratikus országok"-nak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1332) Lauda válasza MrChris (#1330) üzenetére


Lauda
félisten

Te, én, a szomszédod stb. Ezek a "fejlett, demokratikus" országok meg a szemetük egy részét elsúvasztják a fejletlen országokba, aztán egy részük kiköt mindenféle helyeken. :(

[ Szerkesztve ]

(#1333) MrChris válasza Vladi (#1331) üzenetére


MrChris
nagyúr

:C

Lauda: :N Az én műanyag szemetem biztosan nem, mert viszik a feldolgozóba, vagy az égetőbe. Innen egy vagyon elfuvarozni a tengerbe, óceánba, tiszta ráfizetés lenne.

(#1334) Di Natale válasza MrChris (#1333) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a műanyag nem bomlik csak polimerekre esik szét. Így a levegőben is megtalálható amit beszívunk.

[ Szerkesztve ]

(#1335) MrChris válasza Di Natale (#1334) üzenetére


MrChris
nagyúr

Házilag bárhogy égetni még bűncselekmény is! Elvileg az ipari égetéskor szűrik a füstgázokat, meg az égetés módja is eltér, magasabb, egyenletes hőmérséklet, gáz betáplálás, de nem értek hozzá. Elhiszem, amit írnak. Azt viszont nem értem, hogyan működhet egy hulladék kezelő úgy, hogy ipari mennyiségben viszi ki illegálisan a szemetet, vagy önti bele az óceánba.

(#1336) t72killer válasza MrChris (#1335) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kivitel "legális": nyersanyagként "veszik meg" 3.világbeli figurák. Azt meg "érdekes mód" a nagyonprecíz, még a koton Young-modulusát is beszabályzó Ny-EU törvénykezések sem tiltják, hogy bármit eladjunk exportcélból.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1337) Lauda válasza MrChris (#1333) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ezt látod laikusként, mivel ezt láttatják veled ezeknek a "fejlett és demokratikus" országoknak a vezetői.

(#1338) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Decemberben már súroltuk az 5G témáját, de azóta nem nagyon beszéltünk róla. A szakmától egy kissé eltávolodtam, ezért nem nagyon tudom, mit gondoljak, de aggaszt a sok "mindmeghalunk" típusú írás, mint pl. ez:

Agrároldal: Erre jó az 5G hálózat – Már 300 madár halt meg a tesztelés miatt!

Nektek mi erről a véleményetek?

(#1339) t72killer válasza cinemazealot (#1338) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha igaz, akkor durva, azért várjuk még meg a tudományos folyóiratok cikkeit... Igazán maradhattak volna valami megszokott freki (5-6GHz)? környékén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1340) #48613632 válasza cinemazealot (#1338) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha picit közhelyes lehetek, ez az a kérdés, amit sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudunk. Meg ez az a kérdés, amit a publikum egyik fele tudományosan megalapozottnak tart, a másik fele pedig a laposföld-elmélettel teszi egyenlővé.
Az a baj, hogy midkét oldal találgatózik, meg - többnyire - hibás következtetéseket von le tényekből.

A 300 madárhoz pl azt is kellene tudni, hogy összesen hány madár él a lefedett területen? 3.000? 30.000? vagy 300.000? Az arányok miatt nem mindegy. Csak az Egyesült Államokban, évi 1 milliárd (billion az USA-ban) madár pusztul el attól, hogy nekirepül épületeknek. Azonban még ez az érték sem remegteti meg, sem a populációt, sem túlzottan az állatvédőket.

Valamerre ugyanis terjeszkednünk kell. Ha nem felfelé, akkor oldalirányba, ami meg a zöldterületek, és a természetes vizek mennyiségét csökkentené, szükségszerűen. Szóval ennek fényében, az a 300 madár, nem tűnik túl nagy számnak, ráadásul ezt a madárpusztulást, mindig csak olyan helyen keresik, ahol van kisérleti 5G. De lehet, hogy ha szétnéznék kicsit a nem lefedett területeken, akkor 2x ennyit tetemet találnánk. Azaz, nem tudjuk pontosan, hogy mibe pusztultak el ezek a madarak, és a körülményeket is, nagyon zötykölődve vizsgálják, de a következtetéseket meg levonjuk.

Olvastam hasonlót méhekről is. Meg ugye az is baj itt, hogy annyira nem authentikusak azok az oldalak, ahonnan az információk jönnek, hogy fene se tudja, mit vehetünk ezekből készpénznek?
Nem vagyok teljesen nyugodt az ügy kapcsán, de nemigen látom, hogy lehetne e másfelé menni, vagy másik irányba fejlődni? Egyáltalán van e értelme ebbe az irányba fejlődni, ha a side-effektek kockázata, ugrásszerűen megnő?

t72killer
Na, mire megfogalmaztam, addigra leírtad Te is a lényeget, csak rövidebben :R

[ Szerkesztve ]

(#1341) Vladi válasza #48613632 (#1340) üzenetére


Vladi
nagyúr

A túlsok infomáció tipikus esete. Esküszöm már direkt zavarják össze az embereket.

Ha nekiállok olvasni cikkeket a témában minden írnak. Csak 1 kérdésemre nem kapok választ:

Amúgy mire jó? Mire kell az 5g annyiranagyon?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1342) #48613632 válasza Vladi (#1341) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, a gőzgépig bezárólag, végülis minden nélkülözhető. Ez sem létszükséglet, de létünket a fejlődésünk határozza meg. Ezzel még egyet is lehetne érteni, ha nem lenne rossz az irány. Én a problémát ebben keresném. Az 5G is jó dolog lehet, amennyiben nem döglünk bele.

(#1343) Vladi válasza #48613632 (#1342) üzenetére


Vladi
nagyúr

Okés, megint egy filozófiai eszmefuttatás.

Megkérdem megint:
"is jó dolog lehet, "
Mire?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1344) #48613632 válasza Vladi (#1343) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát nézd, nem vagyok a téma szakértője, és olvasott sem túlzottan. De pl tudom, hogy áttörés lehet az önvezető autók témakörben, valamint a csomagszállításban is. Pizzát, csomagot, 2 órán belül az ajtód elé, drónokkal. Önvezető taxik, esetleg fejlett vezetésbiztonsági rendszerek, amik nem engedik a kocsit áthaladni a piroson, vagy ködben nem enged előzni, ha érzékeli, hogy n méteren belül, másik jármű is halad a pályán. Ugyanígy, ha részegen bandukolsz haza az úttesten, a zsebedben lévő mobil helyinformációinak alapján, a közelben elhajtó gépjárművel vészjelzést kapnak. Ilyesmiket olvastam, hallottam, de alapvetően az van, hogy felgyorsul a kommunikáció sebessége, a terminálok között, és/vagy a szerver felé, ami számtalan egyéb lehetőséget rejt magában.
Aztán. Nagy sebességű internet vidékre. Errefelé UK-ban is elféne, mert 10 milest megyek kifelé a városból, és már csak valami pármegabites szutykok vannak, méregdrágán.

(#1345) Vladi válasza #48613632 (#1344) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lyézusom...

ezek nagy része marketing dunam. Mindenhol ezeket hallom. Sehol sincs mögötte reális igény, meg technológiai szükséglet.

Ilyenekt írnak, hogy
IoT: A kis vacakok nagyonmax kilobytes csomagokat küldözgetnek, nagyon nem kell hozzá 4g se.
Okos otthon. Bocs, de ez egy router és pont. Nem kell 5 G.
Önvezérlő autó: Hááát... majd ha 20-nál több állt üzembe. 1,5 milliárdos számot olvastam. Khm.. Azt azért le kéne gyártani.

"Pizzát, csomagot, 2 órán belül az ajtód elé, drónokkal."
Úgy kell, mint egy falat kenyér... de tényleg. A nagyonfotos és sürgős többnyire üzleti leveleket lehet online küldeni. ha nagyon kell erre ott a kerékpáros futár.

"Ugyanígy, ha részegen bandukolsz haza az úttesten,"

Már inni se lehet egy jót? :DDD

Ne haragudj, de semmi egyebet nem látok itt, mint fejlesztünk azért, hogy a fogasztó még inkább fogyasszon és valami új szutykot el lehessen adni. Ami nagyon nem kell az életéhez. Annyira icipici plusz kényelmet ad már horribilis áron, hogy az égbekiáltó.

Meg kéne tanulni azt a fogalmat, hogy "elég"

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1346) Vladi


Vladi
nagyúr

link. Dejól összefoglaja 1 körmondatban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1347) #48613632 válasza Vladi (#1345) üzenetére


#48613632
törölt tag

A 4G-vel pl nekem az a gondom, hogy csak speciális feltételek mellett tudok egyszerre beszélni, és internetezni. Ez nekem szükséges, mert mobilon vannak az online applikációk, amivel dolgozom, de közben beszélnék is. Igen, tudom, van 4G calling (VoLTE) de valamiért, az én telefonom, nem támogatott az én hálózatomon. Annak ellenére sem, hogy mind a telefon tudja, mind pedig a hálózat fel van készítve erre. (O2 és Mate 20 Pro)
Na ha az 5G ezt már majd csulkóból vágja, és tudtommal vágja, akkor pl nekem már nagy könnyebbség lesz.
Az önvezető autónaknak, és a vezetést támogató, segítő rendszereknek meg csak előny a nagyobb sebesség. A 4G hálózatok eléggé leterheltek, és maximálva van az egyszerre létrehozható kapcsolatok száma is. Pl karácsony tájékán, belvárosban, szintén szarul működnek az online applikációk, mert folyamatosan akadozik a mobilnet. Azt tudomásul kell venni, hogy felfedezhetünk mi bármit, azt előbb-utóbb olyan mértékben fogjuk használni, hogy kényszerűen túlterhelődik. Végülis, a fogyasztó társadalom kényszerűsége ez, vagymi. Illetve, a haszonelvű társadalomé. Nem feltétlenül a szükséges irányba fejlődünk, sokkal inkább arra, amerre pénz van benne. Ha mindkét feltétel adott, az csak a jószerencse.

(#1348) Vladi válasza #48613632 (#1347) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Azt tudomásul kell venni, hogy felfedezhetünk mi bármit, azt előbb-utóbb olyan mértékben fogjuk használni, hogy kényszerűen túlterhelődik. Végülis, a fogyasztó társadalom kényszerűsége ez, vagymi. Illetve, a haszonelvű társadalomé. Nem feltétlenül a szükséges irányba fejlődünk, sokkal inkább arra, amerre pénz van benne."

Meg kellene újra tanulni az alkalmazkodást. Én az 5g-ben is azt látom, hogy csak a fogyasztási kényszer.

Az ember a végletekig alkalmazkodó lény, el lehet lenni nélküle. Némi szerénység kellene, vagy mi.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1349) #48613632 válasza Vladi (#1348) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Az ember a végletekig alkalmazkodó lény, el lehet lenni nélküle."
Ezzel nem értek egyet. Sosem voltunk alkalmazkodóak, noha képesek lennénk rá. Valójában inkább a környezetünket alakítottuk át, nekünk tetszőre. És ugye ez sem túl előremutató.

(#1350) Vladi válasza #48613632 (#1349) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Valójában inkább a környezetünket alakítottuk át, nekünk tetszőre."

Mindkét folyamat jelen van. Ha belegondolsz +50 és -30 celziusz között élnek emberek, erre egyik másik élőlény sem képes. Egészen abszurd körülményekhez is alkalmazkodni tud. A mostani járvány is megmutatta, hogy 2 perc alatt képes egy közösség bizonyos helyzetekhez alkalmazkodni. Nincs élesztő? Nem baj, Szabi a pék online tart kurzust kovászkészítésből. Stb. Ez csak 1 példa.

De ugyanakkor igen, a környezet átalakítási is módszere az embernek. Te azért írod, hogy sosem voltunk, mert sosem tapasztaltad. A 19. századtól, a modern világtól nagyon átbillentünk a környezet alakításba. 200 évvel később ez a környezet elérte az egyre kevésbé élhető szintet.

Ideje lenne ebből visszavenni, inkább alkalmazkodni kicsit.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.