Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Vladi válasza Szevam (#948) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én már tudatos hírkereső vagyok. Ha már a saját életedben, abban az iparágban amibne dolgozol, aminek szakértője vagy, kimutatható a környezetrombolás azonnali negatív hatása és felmérhető a hosszútávú rettenetes hatása... akkor már hírek se kellenek. Csak felismeri azokat az embereket, akik hasonló cipőben járnak.

Röviden: látom a saját szememmel. Ide már média sem kell.

+ az aláírásom, link.

Öcsém, mikor egy közismert embernke vannak tökei és kimondja az igazat, nemcsak mímel. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#952) t72killer válasza Vladi (#951) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki élt már 3-5 évtizedet, annak nem kell média, hogy felismerje akár a környezetrombolást akár a klímaváltozást.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#953) Vladi válasza t72killer (#952) üzenetére


Vladi
nagyúr

Bajban a következő alfa és béta generáció van, mert nincs összehasonlítási alapjuk. Nekik ez már valóság. Ha nem jön Gréta és nem mondja el nekik, akkor fel se tűnik a dolog.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#954) Vladi


Vladi
nagyúr

Valaki valahol, talán Lauda kérdezte, hogy mit tehetne mint kárpát medencei magyar. Nyomatom akkor tovább a méhek témát. Mert mi itt szuper helyzetben vagyunk beporzás terén. Tényleg a legnagyobb méhsűrűség itt van a világon. Viszont hogy így is maradjon, ki kell rántani az ágazatot a válságból. A méhészeknek nem könyöradomány kell, hogy tovább vegetáljanak, egyszerűen egyétek meg a mézüket. link.

Ez azon nagyon ritka eset, ahol fogyasztással tudjátok segíteni a környeztet.
Ha a méhész eladja a mézet és van megélhetőse, akkor mesterségesen fenntartja a méhpopulációt. Ezzel a beporzást, ezzel a növényvilág 75%-át!

Szal mennyetek ki a helyi piacra, haverozzatok össze egy méhésszel, és vegyétek rendszeresen a mézét.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#955) t72killer válasza Vladi (#954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vesszük-esszük a magyar mézet :R. A bővebb rokonságban van méhész - háát, valóban nem ferrarival jár ki az állatkáihoz :(

#956: szerkesztve - így megbízható a forrás ;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#956) Vladi válasza t72killer (#955) üzenetére


Vladi
nagyúr

Figyeljél oda, mert nagyon hamisítják!!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#957) Szevam válasza Vladi (#954) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha már méhek... Egyik méhész kitalálta, hogy feljön Pestre egy multi céghez, és itt ad el (havonta egyszer). Viszik mint a cukrot + rendelni is lehet mindenféle méz terméket. 1-1,5 éve lecseréltem a fehér port mézre, a kávé is jobban ízlik így.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#958) #48613632 válasza Vladi (#954) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az a baj a mézzel, hogy nem része az általános háztartásnak. Az mellett, hogy rengeteg mindenhez tudjuk használni, semmihez nem kell igazán. Ha van is itthon méz, előbb cukrosodik meg (vagymi) minthogy elfogyna.
Gyermekkoromban rengeteget ettünk vajas-mézes kenyeret. Mára ez kikopott. Egyrészt senki nem eszik vajaskenyeret, mivel ugye tömény zsiradék + szénhidrát, amiről mára kiderült, hogy nem egészséges. A mézet meg üresen minek?
Adalékként persze sok ételhez kiváló, akár ízesítő gyanánt, de ugyanakkor el is hagyható. Gyakorlatilag nem tudott bekerülni az alapvető élelmiszerek közé, de még a napi-heti szükségletek közé sem. Mondhatni luxuscikk. Innen meg el van vágva a jövője.

(#959) Vladi válasza Szevam (#957) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jól tetted. Alapvetően ez a direkt érékesítés számukra az egyetlen járható út.

(#958) pitepeti71:

Látod itt fentebb, másnak meg teljesen más a tapasztalata. Én nem nevezném luxuscikknek, a mai világban nem nagyon van ilyen. Egyébként meg az ipari cukornál sokkal egészésgesebb táplálék, a tudatosabb étkezést vallók maximálisan pártolják.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#960) MrChris válasza #48613632 (#958) üzenetére


MrChris
nagyúr

Érdekes mód a rendkívül egészségtelen cukrosszar azaz a nutella irdatlan mennyiségben fogy a fehérkenyérre, kalácsra kenve. Nem győzik csökkentgetni a mogyorótartalmát a cukor javára. Pálmazsír egy rettenet dolog. Családunk majd minden tagja fehérkenyeret és vajat használ, utóbbira 10-15 éve tértek vissza az iparihulladék margarínról. Ezt a vackot a sütikből is kiérezni. Az öregek 80plusszosok, mi sem emiatt fogunk megpusztulni.
Ipari multinak nem olyan jó üzlet a méz nem véletlenül van ilyen helyzetben. Ízesített cukrozott pektint lekvár néven töredék áron lehet előállítani természettől függetlenül. Ezt a sok élelmezési szemetet is be kéne szabályozni.

(#961) t72killer válasza Vladi (#959) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a direkt érékesítés számukra az egyetlen járható út."
+1, a kereskedő kb megszorozza 2vel az árat - így lényegesen kevesebb is fogy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#962) Vladi válasza Vladi (#939) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tovább vive a tech témát, itt egy lista. Bár a qubitet kissé (nagyon) bulvártudományos oldalnak tartom, olvassátok a 10.-et. 60-70-es években már olajcégek felfedezték a globális hatásokat..

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#963) Vladi


Vladi
nagyúr

Jó oké, vágom, hogy ez nem politikai téma, de egyszerűen kikerülhetetlen.:

link. Méheket a buszmegállóba. Magadnál vagy? Ki fogja gondozni? Miért buszmegálló? Mit fognak enni?

Mennyivel előremutatóbb a miniszterelnök terve: link. Hát bizony előremutatóbb. Na nem az, hogy sokkal, de egy kicsivel.

Csak nekem van az az érzésem, hogy politikai elitünknek lövése sincsa a dologról? Úgy nézem, hogy itt egy 1/4 megoldás verseng egy 1/8 megoldással. Mintha csak magukat és választóikat nyugtatnák, hogy tettünk valamit. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#964) Spet válasza Vladi (#963) üzenetére


Spet
addikt

Hollandiából vehették át az elképzelést.

Bár ott a buszmegállók tetején zöldterületeket alakítottak ki, amit a méhek beporozhattak, ahol táplálkozhattak, vagy megpihenhettek.

Ki gondozza: öntöző rendszer. Azt ki tartja karban: karbantartó. Mi akadályozza meg, hogy megrongálják: senki.

Hogy kaptárakat telepítsenek az tényleg hülyeség. Olyan, hogy barátságos/emberbarát méh nem létezik (kísérleteznek Puerto Ricoban gyilkos méhek keresztezésével/hybrid fajok felkutatásával, de egyenlőre nem fogadnák rá, hogy 100%-ban biztonságos)

Ha ezeket a helyeket ott alakítják ki, ahol a közelben található is nagyobb zöld felület (aki máshova is ellátogathatnak a méhek), akkor működőképes lehet, de nem a belvárosi szmogban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#965) #75376384 válasza Vladi (#963) üzenetére


#75376384
törölt tag

a prostisracokat linkelted be forraskent, ami a hirtv-re hivatkozik. ahol pedig egy random politikus mondott valamit. legit.

[ Szerkesztve ]

(#966) Spet válasza #75376384 (#965) üzenetére


Spet
addikt

Kell a reklám napi klikk szám, nem érted? :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#967) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szóval az információról és dezinformációról: Aczél Petra

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#968) Vladi válasza #75376384 (#965) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó oké, ezen rágódhatunk, de egy ilyen ötlet nagyjából lefedi a valós elképzelések mélységét, minőségét a dologban. Magyarul fingjuk sincs. A többinek sajnos max fingja van, hát előrébb nem vagyunk.

Erről a témáról én hiányolom a közbeszédet. Pár mta arc azért csinálhatna youtube csatornát, vagy mittomén, hogy milyen veszélyek fenyegetnek - azért lássuk be, véges a számuk - és milyen stratégiák lehetségesek.

Fentebb már írtam, hogy az aszály - árvíz kettőst lehetne munkára fogni SOK víztározó építésével.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#969) #75376384 válasza Vladi (#968) üzenetére


#75376384
törölt tag

marmint milyen otlet? hol van rola barmilyen forras?

megnezted te a hirtv-s linket? hivatkoznak egy vmilyen politikusra, aki mondott valamit. nem beszelve arrol, hogy mindket media (pesti, hirtv) a kormany szocsove.

elgondolkodtal egy pillanatra azon, hogy esetleg kamuznak? tudod szoktak olyat. de meg a videot megnezve is egy osszevagott valami.

ezt a viztarozo arviz dolgot hol irtad?

(#967) Szevam: ez roppant erdekes volt. kar, hogy akikhez el kellene jusson valoszinuleg sose fog. vagy ha el is jut se hiszem, hogy nagyon megertene. :)

[ Szerkesztve ]

(#970) Szevam válasza #75376384 (#969) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Idő közben linket cseréltem mert volt találóbb is, nem tudom melyiket sikerült látnod. De valójában nem egzaktul az infó.-dezinfo-ról van szó, hanem inkább a médiatudatosságról.
Itt a topicban is vannak értelmesek, akik megértik + akik csak olvassák a fórumot, talán oda is eljuthat :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#971) Vladi válasza #75376384 (#969) üzenetére


Vladi
nagyúr

"hivatkoznak egy vmilyen politikusra, aki mondott valamit."

Azért a média ekézésének és ignorálásának is van határa.
Annyit mondok, hogy nagyjából ez a szint. Azért ennyire hihető a hír.

"ezt a viztarozo arviz dolgot hol irtad?"
Bakker, nem tom már. Vagy 4 topikban tolom az agymenséeimet az elmúlt pár napban. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#972) #75376384 válasza Vladi (#971) üzenetére


#75376384
törölt tag

szerintem azt te is tudod, hogy a kormanyparti sajto mekkorakat ferdit es hazudik napi szinten.

erre te belinkelsz egy kormanyparti oldalt, ami hivatkozik egy masik kormanyparti oldalra, ahol egy kormanyparti politikus elhintett mindenfele forras nelkul egy 3 soros mondatot. meghogy titkos, mint ha ez oket eddig barmikor is zavarta volna. ja tette mindezt a hiresen seggny kormanybarat bayer zsotika musoraban. illetve bevagtak karacsonyrol 3 mehecskes mondatot.

es velem van a problema, amiert ezt nem veszem be nyaklo nelkul? ok...

(#973) Szevam válasza #75376384 (#972) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

NYEMpártpolitikázunkitten!
Nyet-nyet- pfuje! :DDD

Szóval a lényeg az, hogy szerintem mindegy ki honnan linkel, de ne feledjük megnézni mindennek a háttértartalmát, mindennek a gyökerét! Szerintem a logikus gondolkodás, tapasztalat mindig előrébb visz, mint a hiedelem.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#974) Vladi válasza #75376384 (#972) üzenetére


Vladi
nagyúr

"szerintem azt te is tudod, hogy a kormanyparti sajto mekkorakat ferdit es hazudik napi szinten."

Igen, ugyan akkor azt is tudom, hogy mindig valamilyen igazságból indítja el a gondolatmenetet.
Az igaz, hogy nagy nulla az elképzelés. Talán pont ezt a méhes dolgot nem gondolták komolyan, de
épp ennyire kidolgozott a programjuk.

Az a baj, hogy alig van erre elképzelés. Nekem az hiányzik, hogy nincs olyan politikai erő, akinek összetett elképzelése lenne ezzel az országgal, az emberek jövőjével, környezettel való együttélésünkkel stb.

"es velem van a problema, amiert ezt nem veszem be nyaklo nelkul? ok..."
Na azt biztos, hogy nem írtam, hogy veled probléma van! A probléma a cselekvési terv hiánya és a cselekvés hiánya. Jó oké, ez globális helyzet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#975) t72killer válasza Szevam (#973) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pl a 888-on, ami valahol a magyar sajtóélet legmocskosabb bugyrában dagonyázik, egy egész korrekt műanyagos cikket olvastam a multkorában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#976) #75376384 válasza t72killer (#975) üzenetére


#75376384
törölt tag

Mocskolódott egy kellemeset ja. Mondjuk azt hozza tehette volna a cikkhez, hogy Amerika pl miért nem szórja bele. Ja hogy a nyugati országok ezekbe az agyon szidott országokba viszik a szemetüket.

netflixen a termekkorupcio sorozat első részét tudom javasolni.

(#977) Vladi válasza #75376384 (#976) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az összes egyszerhasználatos műanyagot be kellene globálisan tiltani. A lecke adott, az iparnak 5 perce van környezetbarát módon pótolni. Ha jelentősen csökkenne a környezetterhelés, arra már mondhatnánk, hogy 1 pipa.

Már csak 28 van hátra. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#978) t72killer válasza #75376384 (#976) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vádolt pl coca kóla amerikai. Egyébként igen, usa valszleg közép-amerikában építi a szeméthegyeket. Ettől függetlenül a folyamatosan zöldet-tisztát prédikáló ny-eu országokról nem árt leszedni a szentelt vizet.

#977:+1. Ha a politikát nem a cégvilág pénzelné, akkor bizony ez ennyire 1xerű lenne. Merkel anno egy nap alatt eldöntötte, h Németországban ne legyenek atomerőművek - a lidlis zacskó, jughurtospohár, grammonként 2g műanyagba csomagolt szalámi miért nehezebb döntés ennél??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#979) MrChris válasza #75376384 (#972) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én ezt a 'buszmegállóba a méheket' az objektívmértékadóanhiteles Klubrádióban hallottam hónapokkal korábban még az önkormányzati választás előtt. Valamelyik reggeli okos az újságból felolvasó propagandistával beszélgetett erről. Azt is innen tudom, hogy elképzeléseikben a fásítás nagyjából a Városligetre és a Normafára összpontosul, mert az adja a levegőt. Valószínűleg ennél kijjebb nem jártak még a városból. Mikor egy szakember elmagyarázta, hogy azok a városi fák nem túl sok oxigénnel gyarapítják a városi levegőt csak pislogtak, másnapra gyorsan túltették magukat és visszatértek az egybites gondolkodásra.

(#980) t72killer válasza MrChris (#979) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A városi fa kiváló porfogó, zajvédő - már csak ezek miatt is telepíteném őket ezerrel.

Egyébként nem tudom nem segítenek-e a durvább légszennyezők közömbösítésében azzal, hogy a nagy levélfelületet támadja a tüdőnk helyett pár nitrogénoxid és egyéb molekula.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#981) MrChris válasza t72killer (#980) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ott a pont, erre jók, tulajdonképp eső tisztítású levegőszűrők. Ha oxigénszintet szeretnénk növelni irdatlan mennyiségben kéne fát nevelni, erdősíteni városszerte.

(#982) t72killer válasza MrChris (#981) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként nem hiszem, hogy az oxigénkoncentrációval bármi gond lenne, és bárhol tudnál 20% alatti szintet mérni a városban...

A levegő+zajszűrő hatást (pontosabban annak hiányát) első kézből volt pechem megtapasztalni, amikor anno a házunk és a forgalmas főutca közötti fasort tarravágta a nagyonzöld német. Utána kb 2x gyakrabban kellett takarítani és a zajszint is nőtt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#983) #75376384 válasza t72killer (#982) üzenetére


#75376384
törölt tag

A fákat nem árt gallyazni, mert egy idő után balesetveszélyes is lehet. Illetve belelog az űrszelvenybe. A “nagyonzöld német” nem azért csinálta ezt hogy veletek kiszúrjon meg hasonlók.

A sok zöld azért is jó, mert akkor valszeg kevesebb a beton/aszfalt a városban. Így a melegebb nappalok esetén könnyebben hűl le éjszaka.

(#984) t72killer válasza #75376384 (#983) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, mi volt a szándéka, mindenféle korú fákat kinyestek, a helyük felét faforgáccsal szórták fel, másik felére gyep ment.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#985) Vladi


Vladi
nagyúr

link.

van magyar terv? Van elképzlés arra vonatkozóan, mit tegyünk a közelgő válságokkal?
Egyet ismerek, link.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#986) MrChris válasza Vladi (#985) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez volt Magyarországon a fokgazdálkodás. Röviden. Kicsit olyan újra feltaláljuk a forróvízet/csőben a lyukat érzés. :D Gondolom az össze-vissza szabdalt tulajdon, település, úthálózat jogviszonyai nem kedveznek az újbóli kialakításnak.
Osztrák barátaink módszeresen beszántatták, mert ideiglenes jó védelmi rendszert is lehetett vele kialakítani, már ha karban van tartva. Mint ahogy tanulva a Rákóczi szabadságharcból és a törökök ellen vívott csatákból a várainkat is leromboltatták. Ha hatalomról, pénzről van szó úgy látszik van ötlet és semmi se drága, pl. Párizsban tanulva a nagy népfelforgatásból alakították ki a széles jól ágyúzható, lovasrohamozható sugárutakat...

(#987) Vladi válasza MrChris (#986) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, erre gondoltam, köszi! :R

Idézet a szövegből:

" bemutathatóvá válik a középkori, a természettel harmonizáló gazdálkodási forma, mely a gazdasági haszonvételek mellett messzemenően figyelembe vette a folyók természetes vízjárását."

Ízlegessük kicsit: természettel harmonizáló gazdálkodási forma

A buta középkori jobbágy ezt tudta, de a mai nagyonmodern ember nem.

"Kicsit olyan újra feltaláljuk a forróvízet/csőben a lyukat érzés."
Az. Pontosan. De úgy látszik erre van szükség. Amikor feltaláljuk 2019-ben a trágyázást, én már nem lepődöm meg.

Egyébként erről a gazdálkodási formáról nemrég hallottam először. Az iskolában megtanították, hogy beszabályzotuk a folyókat és ez milyennagyonjó és ezzel le volt tudva. Úgy látszik a 19. században megindult gondolkodásmód, hogy aknázzuk ki maximálisan a természetet, mertakkorjólesznekünk, 200 évvel később már disztópiához vezetett.

"újbóli kialakításnak."
Nyilván nem lehet és nem is lesz 100%-ban visszaállítva, ez nem is cél. Viszont fontos eleme lehetne annak, hogy újra megtanuljuk és kialakítsuk a ... mit is? Jahigen: természettel harmonizáló gazdálkodási forma

Másik topikban már veszekettem egy techevangelistával, hogy tanulni kellene az ősöktől. Íme egy példa.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#988) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A műanyagszemét, az ipari halászat és a klímakrízis a kihalás szélére sodorta a tengeri teknősöket. Hétből hat faj már a súlyosan veszélyeztetett.

#989: ja, látom, a bumm.sk ilyen összeollózós oldal. :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#989) Spet válasza t72killer (#988) üzenetére


Spet
addikt

Váó.

Copy Paste HVG cikk egy másik oldalon. :C

Legközelebb linkeljük inkább az eredetit, ne egy olyan oldalt, aki saját sikket nem tud létrehozni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#990) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Koronavírus nem érdekel senkit? Instant népirtás... Majd a Föld megoldja, mit hol akar.... :Y :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#991) t72killer válasza Szevam (#990) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a természet pontosan így szokott reagálni a túlnépesedésre. Ez a vírus egyébként nem elég hatékony, de majd lesz más.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#992) MrChris válasza t72killer (#988) üzenetére


MrChris
nagyúr

Évek óta a Discovery és hasonló tv csatornákon megtestesült hősökként mutatják be az északi rákhalászokat, pedig csak lerabolják a tengert a nagy haszon reményében. Egyáltalán nem törődnek az élővilággal. A nagy hullámzásban leszakadó hálók, elhagyott ketrecek nekik csak veszteség, míg azok tovább szedik az áldozataikat.
A japán bálnavadászok viszont már gonoszoknak vannak bemutatva, miközben mindkettő ugyan olyan közönséges természetrablás.

(#993) t72killer válasza MrChris (#992) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem mondod? Búvárkodtam egy időben, és bizonyos helyekre igencsak tanácsos volt egy komolyabb kést vinni a hálómaradványok elvágására, ha nem akartál lent maradni. Szerencsére sose gabalyodtam bele.

Más, de szintén szemét: Kínának nem kell: "Kína 2018 óta korlátozza a hulladékimportot. Ez gyakorlatilag árokba döntötte több európai ország és az USA hulladékgazdálkodását is. Hogyan szabadulnak meg a terhüktől azóta a hulladékexportőrök és lehet-e látni egy végleges fenntartható megoldást?"

"hulladékgazdálkodás" == fogyasztói társadalom. Az ipar és a fogyasztó is szemetet termel, minél fejlettebb a gazdaság, annál többet és szennyezőbbet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#994) MrChris válasza t72killer (#993) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy így összeszedjük a dolgokat az a kép alakul ki bennem, hogy a magukat zöldnek, tisztának, különbnek mutató nyugati, mellesleg gazdag országok valójában ezt úgy érik el, hogy exportálják a szemetüket és maga a természet is mint pl a tenger elenyeli a szemetüket. Valamint az erősen szennyező tevékenységeket kiszervezik, de a gazdasági hasznot megtartják. Pl a Tefal a teflonos edényeit Mexikóban, Dél-Amerikában gyártja, mert Franc.o-ban ilyet már nem lehet.
Emlékszem a 2000-es években megpróbálták német és osztrák barátaink ide bálázni a szemetet, ha jól sikerült volna lezsírozni tényleg szemétlerakó hely lennénk. Ghána európa e-hulladék lerakója oda ömlik a tiszta hollandok, németek levetett számgépe, szerverei... érdekes, látványos képeket találni ezekről, még se kapnak ilyen-olyan fotókitüntetést.

(#995) #75376384 válasza MrChris (#994) üzenetére


#75376384
törölt tag

azert ez se teljesen igaz. eleg rakeresned, hogy pl Svajcban mennyire jol mukodik a hulladekgazdalkodas. es mostansag a zoldek is egyre jobban "jonnek fel".
az utcan eldobott hulladekert pedig hat inkabb nem irom le jellemzoen kik a felelosek. maradjunk annyiban, hogy nem az europaban szuletettek. es itt Europa hatarat kivetelesen Magyarorszag deli reszen huznam meg.

amerika meg egy mas vilag. szerintem naluk pazarlobb orszag nincs a Foldon.

(#996) t72killer válasza #75376384 (#995) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Háát nem tudom, jártam már svájcban: műanyagszar szétszórva a játszótéren, utcák mentén. Ráadásul a kutyaszart is műanyagba csomagolják - és sokszor úgy otthagyják az erdőszélen!
Azt nem tudom, ők hová exportálják a nem lebomlót, amit az indiai vendégmunkással összeszedetnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#997) #75376384 válasza t72killer (#996) üzenetére


#75376384
törölt tag

pont most irtam le, hogy jellemzoen kik szemetelnek es kik nem vigyaznak a tisztasagra. es ez sajnos igen jellemzo. a kicsit felkapottabb zold helyekre ugyanugy nem vigyaznak, mint egy random utcara. a gond csak az, hogy mig utobbin szokott jarni szemet felszedo, addig elobbire (meg) nem lattam embert.

a sokszor ott hagyjak az erdo szelen eros kijelentes. kb minden meteren van kuka es az itt toltott idom alatt egy kezemen meg tudnam szamolni, hogy hanyszor lattam eldobott szart (szo szerint ertsd a szart). mivel azt a sima kukaba is bele lehet dobni, igy kb barmikor meg tud szabadulni tole az ember. kimondott erdobe pedig nem viszik setalni a szarogepuket.

itt egy statisztika:

es egy cikk:
https://www.swissinfo.ch/eng/fact-check_is-switzerland-the-world-champion-of-recycling/42382610

(#998) Vladi válasza MrChris (#994) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pontosan jól látod a dolgot. Végül is miben különbözik ez a gyarmatosítástól? A közvélemény kevesebbet látott belőle, most már annyit a szar, hogy az óceánon át visszacsurog. :DDD :W

Ghána témában: link. Na így dobd ki a billentyázeted!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#999) t72killer válasza #75376384 (#997) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ezeket a százalékokat országon belül produkálják/mennyi műanyag megy exportra, amit elkönyvelnek visszaforgatottként?

Illetve egyáltalán mi a 100%, amikor minden 2. svájci németországban vásárol?

#998: ezekután kb inkább magam tüzelem el az e-hulladékot a kert végében...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1000) #75376384 válasza t72killer (#999) üzenetére


#75376384
törölt tag

"Swiss plastics
The Swiss use about 800,000 tonnes of plastic a year, according to the Swiss Plastics Associationexternal link. The majority (80%) is incinerated and transformed into thermal energy and electricity. Around 12%, mainly PET drink bottles, are recycled in Switzerland, and 8% are exported, mainly to Germany, for recycling; a small amount of Switzerland’s exported plastic waste ends up in south-east Asia."

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.