Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Lauda


Lauda
félisten

https://www.origo.hu/nagyvilag/20191104-az-egyesult-allamok-hivatalosan-is-tajekoztatta-az-enszt-hogy-kilep-a-parizsi-klimaegyezmenybol.html

Hát igen, mit is várunk akkor... :W Aláírják, belépnek, majd gondolnak egyet és kilépnek. Holott az usa a második legnagyobb mennyiségű üvegházhatású gázokat kibocsátó ország. No komment. Persze ettől még épülnek napelemparkok és szélturbinaparkok, de hogy az usa az egyetlen ország a földön, aki nem lesz tagja ennek az egyezménynek, azért az pöppet érdekes és sokatmondó.

[ Szerkesztve ]

(#502) t72killer válasza Lauda (#501) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kína-India bentvannak, de csökkentik a szennyezést a valóságban:F?

Így néz ki ma india - onnan eddig nem volt divat szmogos képeket posztolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#503) Lauda válasza t72killer (#502) üzenetére


Lauda
félisten

Ez jó kérdés. Látod trump még az autógyártókkal is vitázik, hogy nem kell túlzásba vinni a fejlesztéseket és jóval környezet kímélőbb autókat gyártani. :W

https://autopro.hu/gyartok/Trumpot-duhiti-hogy-az-autogyartok-hisznek-a-klimavaltozasban/31506/ :U

[ Szerkesztve ]

(#504) t72killer válasza Lauda (#503) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, amerikában az a jó, hogy hiába idióta az elnök, a dolgok a jó irányba haladnak: szimplán piaci alapon masszívan nő a napenergiahasznosítás ott ahol van értelme, (vö: északnémet esőnéző napelemparkok) és már az autóflotta sem pocsékol annyit, mint régebben. Nem mellesleg, a hidrogénhajtású buszokat, elektromos autókat is USA-ban indították.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#505) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Egyéb módszerek tényleg nincsenek?
Állatkínzás

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#506) Rive


Rive
veterán

Környezetnemvédelem
Érdemes végigolvasni az egész sorozatot.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#507) Lauda válasza Rive (#506) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a linket, ez nagyon érdekes volt.

(#508) t72killer válasza Rive (#506) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Logikai bukta: ha a nagy macsókra buknak a csajok, akkor a macsók miért maradnak alul?

"Újabb kérdés, hogy a szaporodásukra hogyan hat a gyorsabb növekedés. Az atlanti lazac párválasztásakor a méret fontos, mivel az AquAdvantage halak nagyobbra nőnek, alapvető kérdés, hogyan hat ez a szaporodási sikerükre? Nem meglepő módon, az AquAdvantage lazacok alulmaradtak a vad hímekkel szemben"

"Mi az, amit hiányolok a magyar (meg úgy általában a nemzetközi) sajtóból? Ennek, a lassan két évtizedes tudományos munkának akár csak az említését is." - mennyi lazacot is eszik a magyar :F

A gmo-val nem az a baj, hogy nem működik, hanem az, hogy igen: usa-ban volt szerencsém GMO zöldségfélét enni, eszméletlen, hogy mennyire a súlyra mennek, gyakorlatilag színes vízzacskó volt a paprika-paradicsom. Nem mondom, a hollandok ugyanezt megoldották gmo-mentes nemesítési technikákkal, de egy biztos: nem az élelmiszer minősége, hanem a termelő profitja a fő szempont.

Nem vagyok totál gmo-ellenes, de amikor ott tartunk az élelmiszeriparban, hogy a német(!!) átcímkézi a lejárt húst, amerikában meg többen halnak meg ételmérgezésben, mint az arrafelé igencsak gyakori lövöldözésben, addig elég szkeptikus vagyok a motivációkat illetőleg.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#509) Szevam válasza Rive (#506) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Az egyik kommentelő hozzászólását alátámasztanám:

"Az, hogy a halfogyasztásunkat tengeri halászat helyett szárazföldi halfarmokon nevelt jószágokkal helyettesítsük, az bizony elég fontos megoldás lenne, mivel a világtengereken alig-alig találni már olyan területeket amik nem súlyosan túlhalászottak. "

Voltam Hortobágyon a halastavak felé (kisvasúttal, turistaként), ahol azt panaszolták, hogy nem fogy a ponty, és hogy mennyire jó lenne ha az itthoniak ezt ennék, mert rohadt sok van belőlük.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#510) t72killer válasza Szevam (#509) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Állami szinten megtámogathatnák egy disznóhús áfaduplázás - hal áfanullázás kombóval.

Ha végül megcsinálják a gmo lazacot, akkor tényleg ez lenne a legjobb, a tengeri rokonoktól 2000km-re tenyészteni halastavakban. Akkor tuti nem zavar be semmiféle ökoszisztémába, a vidrák gyomrát meg nem rontja el.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#511) Szevam válasza t72killer (#508) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Egy ismerősöm volt kint Amerikában egy hétre (csoportttal). Mondta, hogy vettek almát, de mérhetetlenül savanyú volt. Vettek olyan műzlit mint amii itthon szokott, az meg mérhetetlenül édes.
pitepeti71? Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#512) t72killer válasza Szevam (#511) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az édesüktől én is falramásztam, de az természetes cucc volt: juharszirup. Ezenkívül bármilyen gyümölcsös cuccba (lekvár, stb) elképesztő mennyiségű cukrot tolnak. Ha arrafelé kajálni mész, akkor alap, hogy irány a mexikói :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#513) Rive válasza t72killer (#508) üzenetére


Rive
veterán

A gmo-val nem az a baj, hogy nem működik, hanem az, hogy igen: usa-ban volt szerencsém GMO zöldségfélét enni, eszméletlen, hogy mennyire a súlyra mennek, gyakorlatilag színes vízzacskó volt a paprika-paradicsom.

Olvashatod ott, hogy mennyibe fáj mire piacra viheti valaki a termékét: csodálkozol, hogy olyan területet választ (nagyáruházak: eladhatóságnövelés és selejtcsökkentés ) ahol biztosra vehető a megtérülés?

Az utolsó részt gondold tovább, esetleg csapd hozzá a betegségekkel szembeni ellenállóképességet...

Ui.: amerikában meg többen halnak meg ételmérgezésben, mint az arrafelé igencsak gyakori lövöldözésben
Huh... Máshol a tartósítószerek káros hatásaival kapcsolatban érdeklődött valaki, ott került elő, hogy 1900-as években az ételmérgezés még a top 10 (!!!) halálozási ok között volt.

UiUi.: link

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#514) t72killer válasza Rive (#513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazából a kapitalizmus rendszerével van a probléma, profit és a hozzákötött fogyasztás-szaporodás mindenáron.

Semmi bajom az ellenállóbb fajok kitenyésztésével, az extra vitaminokat tartalmazó rizzsel és hasonlókkal - csak két probléma merül fel:

1. ezekkel javítjuk az élelmiszerellátást, amit ahelyett, hogy mindenki jobban élne, inkább teleszaporodjuk a megnyíló új teret és hiába a fejlesztés, 20év múlva újra nyakunkon lesznek uazok a problémák

2. a fentebb említett vízlabdák. Én a kasszánál nem 2 kiló vízért és 1 kiló paradicsomért fizettem, hanem 3 kiló paradicsomért. Persze, a gmo-gazdának megéri, hogy paradicsom árban adja el a vizet, de nekem se pénzügyileg, se egészségileg nem. Kíváncsi lennék az ilyen turbótenyésztett ízetlen vackok tápanyagtartalmára, összehasonlítva a tanya hásó kertjében termett dolgokkal.

A húsipart meg talán hagyjuk is, ahány dokumentumműsort látok mostanság az állateledelbe kerülő műanyagokról és a televegyszerezett állatokról, lassan a vegetarianizmus irányába hajlok :Y. Jelszó persze itt is "mindent a profitért".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#515) Lauda


Lauda
félisten

https://www.origo.hu/auto/20191107-itt-a-forradalom-megvan-az-uj-uzemanyag-ami-megmenti-a-foldet.html

Nocsak mik kerülnek elő. A levegőből állítanak elő a belsőégésű motoroknak megfelelő üzemanyagot... :Y

(#516) t72killer válasza Lauda (#515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, "megújuló forrásokból nyert áram felhasználásával" bármit csinálhatok, tölthetek eneloop akksikat is és pakolhatom a villanyautóba...

Egyébként nem új ötlet a napenergiával előállított hidrogén/szénhidrogén - még a kínát kadmiummal betakaró dömping napelemtermelés előtt hallottam egy előadást, ahol a nap hőjével energiahordozókat állítottak elő - elméletben...

Hogy optimisták is legyünk: ha a folyamatnak van egy értelmes hatásfoka akkor ez tényleg nem rossz dolog, uis így át lehetne vinni az energiát a napos júliusi délből a Januári ködös éjszakába.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#517) Rive válasza t72killer (#516) üzenetére


Rive
veterán

A hatásfok túl egysíkú mérce effélék megítéléséhez. Csak arra a korábbi cikkre utalnék vissza a villanyautókról, különböző országokban: Norvégiában vagy Franciaországban elvileg lehetséges egy efféle kütyü üzemeltetése negatív CO2 mérleggel, még alacsony hatásfok mellett is, de pont a németeknél ez lényegében képtelenség. És ez még csak az üzemeltetés, a teljes élettartamra vonatkozó mérleg teljesen más kérdés.

Hasznos szerepe efféle kütyünek hosszú távon a megújuló források (napszél) időszaki termelésfeleslegének felszívása lenne. De ezeknek az időszaki termelésfeleslegeknek hálózatokba csatornázása önmagában olyan kértékű lábnyommal jár, hogy a szélerőművek aljába telepített, hálózatfüggetlen 'benzincsapokon' túl bármi más megoldásnak a létjogosultságát kérdésessé teszi.

És akkor még ott van, hogy megéri-e egyáltalán annyi szélerőművet telepíteni, hogy legyen belőle feldolgozásra érdemes mennyiségű fölös enegia.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#518) t72killer válasza Rive (#517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igenis számít a hatásfok, mert ha csak valami 5-10%-os "demó" hatásfokról beszélünk, akkor a szükséges berendezések legyártása, karbantartása, idehozása kínából, ahol már a wc-papírunkat is gyártják, alkalmazottak munkába járása stb már negatívba fogja borítani a valós mérleget. Ha nem CO2, akkor majd nehézfém és egyéb vonalon.

aka "melyik autónak van a legkisebb ökolábnyoma? annak amit már legyártottak" fentebb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#519) Rive válasza t72killer (#518) üzenetére


Rive
veterán

Nem azt mondtam, hogy nem számít, hanem azt, hogy túl egysíkú mérce.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#520) t72killer válasza Rive (#519) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A teljes mérleg számít, amiben egy elég jelentős faktor a hatásfok.

Nem mellesleg azért sem lényegtelen, mert a "megújuló forrás" se végtelen, ha túl sokat veszünk el belőle levegőből benzingyártásra, akkor begyújtják a hőerőműveket. Ugyanis itt értelmes méretekben arról lenne pl szó, hogy nyáron felhalmozzuk a téli szükséglet nagyrészét, ami nem kevés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#521) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ritka kivétel, természet: hülyeturista 1:0. Tiltott helyen sátorozott az osztrák: összetaposta az elefánt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#524) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A tűzijáték

Én magam nagyon szeretem, bár manapság (egyre több év van mögöttem) kicsit unalmasabb. Rengeteg szennyező anyag kerül a levegőbe, továbbá marha hangos, és az élővilágot is igen nagy mértékben zavarja.

Ez egy szép megoldása annak, hogy ugyan legyen mégis fény az éjszakában újévkor, 20.-án, de a kutyákat (és egyéb állatokat) ne kergesse őrületbe. (Drónok használata tűzijáték helyett)
Igen lehet jönni, azzal, hogy előállítási költség CO2-ben mérve, de ha egyszer már megvan, évekig lehet használni. :K (Javítani - használni - javítani - használni...stb :) )

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#525) Szevam válasza cinemazealot (#522) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Aham, de először meg kell venni a műanyagost, hogy legyen saját flakon, aztán lehet töltögetni :D.

Apropó: Nekem mindig megfordul a fejemben, hogyha állandóan kimosom a vegyszeres vagy zsíros maradékot a műanyag flakonokból/ dobozokból, akkor nem pazarlok el túl sok vizet? Nem szennyezem túl a vizeket, talajokat? :F

(#521) t72killer: Természetes szelekció :U Szabályok első sorban nem azért vannak, hogy kicsesszenek a turistákkal, hanem azért, hogy ők is meg legyenek óvva és az a környezet is ahova belépnek.
(Ne térj le a túraútvonalról, mert jön a malac :DD )

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#526) Rive válasza Szevam (#525) üzenetére


Rive
veterán

Apropó: Nekem mindig megfordul a fejemben, hogyha állandóan kimosom a vegyszeres vagy zsíros maradékot a műanyag flakonokból/ dobozokból, akkor nem pazarlok el túl sok vizet? Nem szennyezem túl a vizeket, talajokat?

Egy mosogatógép kifejezetten az a kényelmi beruházás, ami környezetkímélőnek is tekinthető egyben.
... persze leginkább akkor, ha a saját többszörhasználatos cuccost mosogatja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#527) Szevam válasza Rive (#526) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ez igaz.

Én nem vagyok mosogatógép párti (nem vagyok megelégedve a tisztasággal és a vegyszermentességgel :D : Mindig elöblítem azt amit használnék) . Munkahelyen van, mert sokan vagyunk, de otthon egyelőre feleslegesnek tartom. Bár ha később gyerekekkel lesz körbevéve az ember, ismét hasznos lehet. :U

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#528) cinemazealot válasza Szevam (#524) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez egy nagyon szimpatikus ötlet. :K Ami pedig a drónok előállításának CO2 kibocsátását illeti: nemcsak évente néhány alkalommal lehet velük "tűzijátékot" játszani, biztos sok más egyéb célra is felhasználhatóak.

(#525) Szevam
A "csere vs. elmosás" költség tényezője már engem is foglalkoztatott. Pl. ha van egy fóliám, amiben egyszer a hentestől hazahoztam egy kiló húst, azt szerintem nem fogom tudni olyan alaposan kimosni, hogy abban ismét húst hozhassak haza a hentestől, vagy hogy ne szakadjon el néhány helyen és kezdjen el szivárogni. Bár ez nyilván fóliától is függ. Ha a hentestől kapott vékony vackot próbálom elmosni, az nehéz lesz, hiszen az egyszeri használatra lett tervezve. Esetleg egy vastagabb, masszívabb fóliával ez már jobban megvalósítható. De akkor már inkább egy műanyag vagy fém ételhordó... amit megint csak el kell mosogatni. Ilyen léptékben talán már jobban látni, hogy az elmosás jobban fenntartható, mint a csere (új gyártása). Hiszen új termék gyártásakor is legalább egyszer szükség van egy mosásra.

(#526) Rive
Nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy mosogatógép életciklusa (gyártása, szállítása, áram-, mosogatószer és vízfelhasználása, esetleges javít(tat)ással járó teendők stb.) kevesebb káros anyag kibocsátással jár, mint a hagyományos kétkezi mosogatás. Főleg, ha az alaposságot is figyelembe vesszük. Valószínűleg a gép magasabb hőmérsékleten és agresszívabb vegyszerekkel dolgozik, így a baktériumok nagyobb eséllyel pusztulnak el, mint ha kézzel mosogatnánk. De ez ugyanígy nagyobb kárt is okozhat a lefolyón túl. No meg, sok esetben érzem úgy, hogy az odaégett kajamaradékot én garantáltabban tudnám eltávolítani, mint egy gép. :) Az megint más kérdés, hogy ha nem akarjuk, hogy az edényre száradjon a maradék, akkor azonnal el kell mosogatni, még ha a gép nem is telt meg. És máris adtunk egy jókora pofont az energia- és vegyszer hatékonyságnak.

Más:
Megnéztem két szelektív hulladékkezelőt, és alig hittem el, amit láttam (G7)
A cikk címe bulvárosabb, mint a tartalma. A lényege annyi, hogy a szelektálást tanulni kell és már a háztartásban el kell kezdeni alaposabban (!), hogy legyen értelme.

(#529) Rive válasza cinemazealot (#528) üzenetére


Rive
veterán

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy mosogatógép életciklusa (gyártása, szállítása, áram-, mosogatószer és vízfelhasználása, esetleges javít(tat)ással járó teendők stb.) kevesebb káros anyag kibocsátással jár, mint a hagyományos kétkezi mosogatás

Pedig ez egy speciel egy nem igazán vitatott dolog, különösen folyóvizes mosogatással szemben.
Persze, extrém esetek mindenhol akadnak, szóval takarékos gépet kell venni a háztartásnak megfelelő méretben: amikor a nagygépben lötyög szumma három kávéscsésze, az nyilván más...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#530) Lauda válasza cinemazealot (#522) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is tudom, én nem töltögetném a tusfürdős flakonomat, inkább kifizetem amibe a flakon ártalmatlanítása kerül (már ha van ilyen vagy lesz ilyen). Egyébként sem szeretem az otthoni dolgaimat behordani olyan helyekre, ahova mások is behordják a dolgaikat és ott ki tudja milyen élőlények és bacik találkoznak egymással. Ezért nem hozok tejet automatából sem. Lehet hívni paranoiának, de jobb az elővigyázatosság azt gondolom, rengeteg az igénytelen ember, akik se kezet nem mosnak rendesen, se az edényeiket nem mossák el, se az üvegeiket stb stb. Hányinger amit ilyen helyeken lát az ember, melóhelyen stb. A munkahelyi hűtőbe is még beleteszem egy plusz zacsiba az egész kaját és minél messzebb mindentől, soknak az üvege meg a kajás doboza hót retek. Sajnos muszáj használni a hűtőt, ezt nem tudom kikerülni, inkább védekezem amennyire lehet és csak annyit használom, amennyit feltétlen szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#531) cinemazealot válasza Rive (#529) üzenetére


cinemazealot
addikt

Aláírom, hogy maga a mosogatás folyamata takarékosabb lehet géppel. De ha már az elektromos autókat is a teljes életciklusuk alapján mérjük össze a belső égésű motorosokkal, akkor vajon a mosogatógéppel kapcsolatban is található ilyen jellegű összehasonlítás?

Tehát ahogy fentebb is írtam: a gyártást, szállítást, szervizelést, alkatrész ellátást, szétszerelést, ártalmatlanítást stb. is figyelembe véve.

(#530) Lauda
Abszolút megértelek. :K Pontosan ez az óriási dilemma, hiszen ahogy #528-ban Szevamnak válaszoltam a házilagos mosás esetleges hatékonytalansága kapcsán, ez egy tök jogos fenntartás. Mármint hogy nem érzed biztonságosnak a saját, de főleg mások otthon elmosott cuccait.

Ettől függetlenül valószínűleg ez lenne az ideális megoldás, csak lehet, hogy kéne egy általános kialakítású hordozóedény család, amit egy ezzel kompatibilis, több helyen telepített sterilizáló platform segítségével szinte bárhol maximális alapossággal el tudnál "mosogatni". És nem csak Te, bárki. Kérdés, hogy egy ilyennek volna-e létjogosultsága és össze lehetne-e kötni valamiféle üzleti érdekkel, hogy legyen is belőle valami? Pl. egy edénykészlet napi 3-szori fertőtlenítése 100 Ft. Vajon működhetne világszerte, ahol van víz és elektromos áram?

[ Szerkesztve ]

(#532) Lauda válasza cinemazealot (#531) üzenetére


Lauda
félisten

A kézi mosogatásnál például több mosószer, súrolószer is fogy, ezen kívül fogy a szivacs, a dörzsi, kopik a csaptelep stb stb, ezeket is számításba kell venni.

(#533) Szevam válasza Lauda (#530) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hűtőhöz javaslom, hogy vegyél valami antibakteriális törlőkendőt, és töröld át....hopp...ez szemetelés...de most megint mi a fontos? Egészség vagy környezetvédelem? Marhára össze kéne hangolni a dolgokat. :(

Fontos az egészség, hogy abból a szempontból is normális körülmények között legyünk, de fontos az is, hogy ne szemétben éljünk, mert ott is normális körülményeket akarunk. Fontos az, hogy fejlődjön a technológia, fejlődjön a komplexebb gondolkodás hiszen az ember számára csodálatos az, ha újat hoz létre és ezt másoknak megmutatja. A környezetvédelem egyik legkomplexebb folyamat, amit nem szabad sötét zölden felfogni, de rengeteg idő annyi információt összeszedni, hogy ténylegesen helyes döntést hozzunk, legyen az egy apró művelet. Meg kell próbálni :).

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#534) Lauda válasza Szevam (#533) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ezek nagyon összefüggenek. Ha nem tartasz rendet, akor megbetegedhetsz. Ha megbetegszel, akkor szeded a gyógyszert, fogy a papír, az üzemanyag, nem keresel, kevesebb adót fizetsz stb stb. Minden összefügg mindennel. Én inkább amellett vagyok, hogy fogyjon a törlőkendő, a fertőtlenítőszer, mert az egészség, a higiénia fontosabb. Később persze az a fertőtlenítőszer és a törlőkendő (hogy a példánál maradjunk) majd valahol megjelenik, azonban a pillanatnyi helyzet megkívánja ezek használatát. Néha kimossák/lemossák a hűtőt, de hamar összekenik. A nyitófogantyút sem szoktam megfogni, könyékkel nyitom. Többszáz ember retke rajt van pillanatok alatt.. Például a gyógyszertárak/orvosi rendelők kilincseit sem fogdosom, de a boltokét sem. Lenyomom könyékkel, befelé meg behúzom kisújjal. Az autóban is mindig van kézfertőtlenítő gél, ilyenkor használom mindig, oda eleve beteg emberek járnak, nincs szükségem más bacijára, van nekem is elég. Az üzleteknél is jobb szeretem az önműködő ajtókat. Vagy például a mosdókban, az automata csaptelep az igazi. Hiába mosol kezet, ha utána meg elzárod kézzel a csapot és megfogod ugyan azt a tekerőt, amit előtte te is és még több száz vagy ezer ember hugyos/retkes kézzel összetapizott. Dolgoztam húsipari cégnél, ott például bizonyos helyeken lábpedálos csapok voltak. A vízhőmérséklet pedig be volt állítva kézmosáshoz.

(#535) Szevam válasza Lauda (#534) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Egy kis kieg. a higiéniával kapcsolatban. Volt mikrobiológia laborom, ahol különböző helyekről szedtünk össze mintákat. Csináltam egy olyan sorozatot:

1.Kézmosás nélküli mintavétel kézről,
2. Kézmosás utáni mintavétel kézről, levegőben rázogatva szárítás
3. Kézmosás utáni mintavétel, szárítóval szárítás

Na most szerinted melyiken volt a legtöbb baci (segítek 3-as)? Marha undorítóak voltak, és nagy telepet alkottak. :Y Soha az életbe nem szárítok kezet semmilyen kézszárítóban, inkább rázogatom, vagy ha van akkor 1 db papírtörlőt használok (ez általában télen, vagy hidegben).

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#536) Lauda válasza Szevam (#535) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, ez nagyon érdekes infó! :) Én sem használom a kézszárítókat. Gondolom ez az a fajta, amibe be kell dugni a kezedet. Nagy ritkán azt a fajtát használom, ami csak fújja rá a kezedre a meleget, tehát nem kell bedugnom a kezem sehova. Egyéb esetben papírtörlő, vagy csak simán kimegyek könyékkel és majd leszárad. :)

(#537) Szevam válasza Lauda (#536) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ciki, de a nadrágom alsó hátsó lábszárába szoktam törölni még :U (amennyiben nem vertem fel a sarat :D ) .

Ez a "csak ráfújja" a kezedre típusú volt. De szerintem minden kézszárítót hasonló módon tisztogatnak. :(

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#538) Lauda válasza Szevam (#537) üzenetére


Lauda
félisten

Én is szoktam törölni a gatyámba a kezem. :D

(#539) Lauda


Lauda
félisten

https://index.hu/gazdasag/2019/11/12/mercedes_elbocsatas_berbefagyasztas_autoipar/

Ez is egy érdekes vonal lesz az autóiparban. Minél több elektromotort gyártanak belsőégésű helyett, annál kevesebb emberi erőforrásra lesz szükség.

(#540) Szevam válasza Lauda (#539) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Ha nem tudják az embereket foglalkoztatni akkor kitörhet a káosz, mert nincsmunka nincspénz, de mindenki mohó, mert mindenkinek minden kell. :(

Szerintem ebből még baj lehet.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#541) #48613632 válasza Szevam (#535) üzenetére


#48613632
törölt tag

Modernebb szárítók már airblade technológiával dolgoznak. Ott elég nagy a légnyomás, hogy ilyesmi nem fordulhasson elő. Plusz van rajtuk UVC is, ami gyilkolja a bacikat.

(#542) Szevam válasza #48613632 (#541) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

UVC????? :Y

Az sejtölő tartományban van, rákkeltő. Még egy ok, hogy ne használjam ezeket a szarokat, amúgy is árammal működnek, jobb mindenkinek nélkülük :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#543) kisza25 válasza Szevam (#535) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem nézel agymenőket? :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#544) Szevam válasza kisza25 (#543) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nem, miért? :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#546) t72killer válasza Lauda (#545) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kérdés elég komplex, egy biztos, ha a villanyautót lignitárammal töltjük, az abszolúte FAIL.

Mit mond a zöldlobbi: zúzassam be (=x mázsa CO2, y mázsa feldolgozhatatlan műanyagszemét) a teljesen működőképes dízelemet, majd vegyek rajta egy kb Tesla méretű cuccot, amibe belefér a család, kb 10éves hitelre...

Próbáltam utánaszámolni, sajna nagyon hiányosak az infók:
- mennyi lehet a gázolaj teljes karbonlábnyoma az olajkúttól a kipufogóig? Azt értem, hogy 1 kiló kész dízelből lesz 3.3 kiló CO2, de ugye a kőolajat ki kell bányászni, szállítani, finomítani, készterméket szállítani.
- mennyi a lítiumakksi teljes karbonlábnyoma? Itt is van masszívan környezetromboló bányászat, feldolgozás, szállítás.
- mennyi a "megújulók" teljes karbonlábnyoma? Pl egy 20%-os hatásfokú felhőnézegető német napelemparké, amit a kínai folyókba pumpált nehézfém-tonnák árán húztak fel oda, ahol erdő is lehetne?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#547) #48613632 válasza Szevam (#542) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ne hülyéskedj már, ezt kb mindenről el lehet mondani, hogy nem megfelelő felhasználás, vagy adagolás esetén, nem gyógyszerként, hanem méregként viselkedik.
Most attól nem leszel rákos, hogy pár mp-re bedugod a kezed egy légáramba. :D

(#548) Szevam válasza #48613632 (#547) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Most attól nem leszel rákos, hogy pár mp-re bedugod a kezed egy légáramba.
Attól biztos nem, max a lámpától :DDD

Végül is...Műköröm építésénél is azt használnak egy ideje (ha jól rémlik). :U (Arra sincs szükségem :D )

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#549) Rive válasza Szevam (#542) üzenetére


Rive
veterán

UVC ... Az sejtölő tartományban van, rákkeltő.

Az egyetlen baj ezzel csak annyi, hogy nem eléggé :DDD

UV lámpás légkezelő, légtér-fertőtlenítő rendszerek elég régóta forgalomban vannak, már az átkosba' volt rendelői várókban az a fölfele 'világító' vaklámpa v. mi... "Germicid lámpa" néven találhatsz erről többet.

Az adott felhasználási területen az engedélyezett fényerősség és jellemző használati idő mentén ~ hatástalan, ártalmatlan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#550) Lauda válasza t72killer (#546) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a linkeket, átnézem őket, nagyon érdekesek! :)

Közben találtam ilyet is: https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/hollandia-sebesseg-130-100-kmh.695004.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

A kiszivárgott tervek szerint 100 kilométer per órára csökkentik majd a maximális sebességet az ország útjain, de csak nappal. Este 7 és reggel 6 óra között az autópályákon is lehetne 130-cal közlekedni - olvasható a portálon.

Érdekes. A németeknél találkoztam közben olyannal, hogy a zajterhelés miatt van sebességkorlátozás a pályán, vagy az osztrákoknál a "kamionoknak" reggel hatig csak 60km/h-val szabad közlekedni az autópályákon. Úgy tudom ez utóbbi is a zajcsokkentés miatt van, bár voltak róla hírek, hogy megszüntetik. Én mondjuk nem vagyok híve a száguldásnak, akár itthon is bevezethetnék a holland tervet. 110 körül szoktam menni a pályákon. Nyugodt, kényelmes, takarékos autózás és mégis mindenhova odaérek időben. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.