Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Rive válasza Szevam (#94) üzenetére


Rive
veterán

A szója 9x%-a génmódosított, nem természetes, de valamit enniük kell a vegánoknak is hogy meglegyen a fehérje bevitel...jap és járnak orvoshoz rendszeresen....

...nem igazán akarom felvenni a fonalat, mer' volt ez már tárgyalva ezer meg egy topikban, jellemzően félretájékozott, bár igen elszántan térítő húsevők által, de se a veganizmus, se a génmódosítás dolgában se vagy túlzottan 'ott'.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#102) Szevam válasza Rive (#101) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Az lehet...ócsárolás helyett linkeld be azt, ahol erről szó van (azt a topicot és a részletet amiben erről szó van). Más különben Te sem vagy különb nálam ;)

Az viszont jogos észrevétel, hogy nem írtam oda a hozzászólásomhoz, hogy ez az én véleményem... :) :R
Nem azt állítom hogy jól tájékozott vagyok, csak hogy a jelenlegi ismereteim alapján ezt látom.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#103) kisza25 válasza Szevam (#97) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igazából gyümölcsöst kellene venni, meg sok cukrot, aztán mehet lekvárnak meg befőtnek, meg enni, 2-3 gyümölcsfával nem megyek sokra, meg tudod mikorra fog az rendesen teremni?

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#104) sepsi0 válasza kisza25 (#103) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Ha idáig elfajúl a helyzet, nem az élelmiszer lesz a gondod...
Meg is kell tudni védeni amid van. Ha településen laksz nagyobb a veszély.
Amúgy a fejemben én is gyártom a terveket, ha lesz esemény, az biztos hogy nem lakott részre megyek és nem leszek "röghöz" kötve.
Szerintem a védelem megszerzése a legfontosabb.

(#105) kisza25 válasza sepsi0 (#104) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, ezt is tudom, ezért sem mennék sokra egy gyümölcsössel, mert lelopnák, össze kell állni másokkal, mert kisebb csoportok ellen már nehéz lenne védekezni szólóban, de mondjuk tárolásra jó lehet a ház, főleg a pincéje, főleg mert kívülről nem is látszik, 2 km körzetben van 3 db házunk amúgy
Fel is kellene sajnos fegyverkezni, de ez már nem ide tartozik:)

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#106) sepsi0 válasza kisza25 (#105) üzenetére


sepsi0
őstag

Az "arcképed" mindent elárúl... :D
Igen a csoport megoldás lenne, de tudsz mondani magadnak a családon kívűl legalább két embert akire rábíznád a szeretteid életét? Én nem sajnos.
Tényleg bocs a témáért.

Amúgy nem tudom tehetünk e valamit az elkerülhetetlen vég ellen, ide értve a környezetet is.
Én el vagyok keseredve....

(#107) kisza25 válasza sepsi0 (#106) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:D az a BF4 időkből maradt meg, bf4 magyar kupán is indultunk anno, a 40+fős klán azóta is együtt játszik és minden évben van klántalálkozó, ~10-20 emberkével.
jelenleg az itt élő család kb 2 km körzetben 15 fő, testvérek, párjaik és szülők, ha párok testvéreit és szüleit is nézem még mindig 5km körzetben már 24 fő és ezek még mind testvérek és unokatestvérek és párjaik, szüleik, mi szüleink, van is olyan ház itt amiben ennyien elférnénk, ha nem is kényelmesen, de ennyi emberke már talán tudna valamit kezdeni egymásért, a túlélésért és megvédeni magát másokkal szemben

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#108) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog






2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#109) Szevam válasza kisza25 (#107) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+sepsi0

Jogos felvetés egyébként. A környezetvédelemhez a társadalomtudomány is társul. Alapíthatunk PH-s csapatot akár :U. Azok járnak majd lopni, rabolni, és !nem kérni! akik önző módon állnak hozzá a világhoz.

Ha adsz másoknak, lehet kevesebb marad neked, de még mindig több, mint a semmi :).

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#110) kisza25 válasza Szevam (#109) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"Azok járnak majd lopni, rabolni, és !nem kérni! akik önző módon állnak hozzá a világhoz".:
ha a gyereked éhezni fog és te is, az erkölcs egyből lejjebb fog kerülni :(

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#111) Szevam válasza kisza25 (#110) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Igazad lehet, azért remélem nem jutunk odáig :(

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#112) kisza25 válasza Szevam (#111) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a másik dolog ami tizedelni fogja a modern embert, a higiénia hiánya, mivel ehhez nem vagyunk hozzászokva, hogy nem tudunk napi szinten tisztálkodni és ebből eredő betegségek és a gyógyszerek hiánya

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#113) Szevam válasza Szevam (#98) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Csak egy kis érdekesség. Itt nem a Dunaújvárosi erőmű füstölését látja a térkép?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#114) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ezen a térképen élőben követhetők az amazonasi erdőtüzek

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#115) Szevam válasza kisza25 (#114) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Innen linkeltem :DDD

Afrika is nagy szmötyiben van. :(

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#116) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nah, ezen behaltam. Hölgyeknek kimosható menstruációs bugyi. A higiénia szempontjából egy pöppet szkeptikus vagyok.

:Y Magyar!!!! :Y

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#117) kisza25 válasza Szevam (#116) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ugye elég nagy probléma, hogy a betét és pelenka kb 550 év alatt bomlik le
Mindennapokban használt termékek lebomlási idejének táblázata

Anyag megnevezése Lebomlási idő
Papírtörlő 2-4 hét
Banánhéj 3-4 hét
Papírtáska 1 hónap
Újságpapír 1,5 hónap
Almamag 2 hónap
Karton papír 2 hónap
Pamut kesztyű 3 hónap
Narancshéj 6 hónap
Tejes doboz 5 év
Cigaretta csikk 10-12 év
Bőr cipő 25-40 év
Ónozott acél konzervdoboz 50 év
Habosított műanyag pohár 50 év
Gumi csizma 50-80 év
Alumínium konzervdoboz 200-500 év
Műanyag palack 450 év
Eldobható pelenka 550 év
Műanyag szatyrok 200-1000 év
Műanyag doboz 1 millió év
Üveg 1-2 millió év
Hungarocell minimum 1 millió év

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#118) Rive válasza kisza25 (#117) üzenetére


Rive
veterán

Ezt a táblázatot nyugodtan felejtsd el, pláne a második felét, de leginkább a legvégét. A műanyagok nagyrésze 'szabad levegőn' max. néhány évtized alatt lebomlik, nem véletlen kell már mindenbe UV-védelmet keverni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#119) #48613632 válasza Rive (#118) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezzel csak annyi a baj, hogy a nem újrahasznosítható műanyagokat, vagy azokat, amik egyszerűen nem jutnak el oda, többnyire landfillre hordják, ami úgy néz ki az adott területen, hogy egy réteg vegyes szemét, egy réteg föld. Ott bizony nem fog szétbomlani egy ideig.

(#120) cinemazealot válasza Rive (#118) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem nagyon nem szerencsés összekeverni a biológiai lebomlást az UV-sugárzás okozta széthullással. Ne tévesszen meg a műanyag szatyrokra rányomtatott "biológiailag lebomló" felirat. :N Mese habbal, amit csak a lelkiismeretünk megnyugtatása miatt húztak rá a marketingesek egy egészen más kémiai folyamatra.

#nemvagyokvegyész
#tévedésjogafenntartva

[ Szerkesztve ]

(#121) Szevam válasza cinemazealot (#120) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

+1. Ezekből lesznek az úgynevezett mikroműanyagok.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#122) Rive válasza cinemazealot (#120) üzenetére


Rive
veterán

A 'biológiailag lebomló' az főleg azért közömbös, mert mostanra már minden jelentősebb műanyagfajtára azonosítottak olyan (természetben előforduló) bacit, ami lebontja... Ez lehetne alapja nagybani műanyag => gáz hasznosításnak, csak ehhez meg kellene ezeket a bacikat turbózni kicsit, oszt' a GMO az pfujpfuj...

Az UV (és más) alapú 'aprózódás' végső állomása konkrétan az, hogy a műanyag lebomlik.
Teljesen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#123) cinemazealot válasza Rive (#122) üzenetére


cinemazealot
addikt

A baj az elmélettel az, hogy amíg éri az UV, addig valóban folyamatosan gyengül a szerkezete. Majd bekerül a földbe vagy a legelő állatba, így az UV sugárzás megszűnik és a "bomlás" lelassul, esetleg meg is áll. És máris ott vannak a mikroműanyagok, amik nem bomlanak tovább, viszont ott lesznek a halacskában, a vad- vagy háziállat bendőjében, a vízben... Benned...

És Te bizony előbb nyúvadsz ki az ily' módon "lebomló" műanyagtól a szerveidben, minthogy a műanyag képes legyen molekuláris szinten is ártalmatlanná válni. Vagy ahogy Te fogalmazol, közömbössé. :)

[ Szerkesztve ]

(#124) Rive válasza cinemazealot (#123) üzenetére


Rive
veterán

És Te bizony előbb nyúvadsz ki az ily' módon "lebomló" műanyagtól a szerveidben

Ez megint egy konkrét habosítás a műanyagok körül. Jól be lett sz@ratva mindenki, de igazság szerint eddig egyetlen (!) tudományos igénynek megfelelő vizsgálattal sem sikerült a mikroműanyagok egészségkárosító hatását kimutatni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#125) #48613632 válasza Rive (#124) üzenetére


#48613632
törölt tag

Vannak bizonyos evidenciák, amik egy alap tudásszintet feltételezve, nem igényelnek újabb, és újabb bizonyítást. A műanyagok káros hatása a szervezetre szerintem ilyen. Egészen egyszerűen, ez egy testidegen anyag. Persze, hogy nem vizsgálták még behatóan, mivel jelenleg valószínűleg még nincs akkora mértékben felhalmozódva a szervezetben, hogy vizsgálni lehessen a hosszú távú következményeket. Ez pont az egyik olyan eset, amit majd ha vizsgálni lehet, már nem lesz semmi értelme.
Hogy másik ékes példával éljek. A 70-es években is előre vetítették a mostani történéseket. Még sem foglalkozott vele senki, mondván ez még nincs bizonyítva.
Hát tessék. Mostanra bizonyítva lett, de még ennek ellenére is sokan vannak, akik kételkednek.

(#126) Szevam válasza Rive (#122) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

oszt' a GMO az pfujpfuj...

Nem inden esetben! A GMO akkor "pfujpfuj", ha megeszed, bejut az élő szervezetbe, természeti körforgásokba. Ha ipari használatra tartják ezeket, majd megsemmisítik, az rendben van szerintem.

de igazság szerint eddig egyetlen (!) tudományos igénynek megfelelő vizsgálattal sem sikerült

Szerintem a józan paraszti ész elég lesz, nem kell millikóat költeni ilyesfajta kutatásokra :B

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#127) sepsi0


sepsi0
őstag

Nálunk a cégnél van ipari kőolajszármazékokat (olaj, üzemanyagok) megzabáló baci.
Ilyen narancs turmix illata van, vízbe kell keverni és kipermetezni. Egyszer használtam és nagyon jől működik.
Mivel a müanyag is kőolaj származék, így gondolom már az a baci is adott, de míly' érdekes, hogy még nem használják, mintha valami érdekeket sértene.
Mondjuk szép lesz mikor leeszi a susogós melegítőmet, aztán egy kis mutáció és a bőröm jön.

Amúgy szerintem már sok mindenre van megoldás/gyógyír csak nem verik nagy dobra, mert jó pénz van a késlekedésben. Lehet nagy biznisz lesz a palackozott hegyilevegőben a jövőben.... :)

U. I.
Meg kell várni amíg lesz rá kereslet, aztán meg lehet szüntetni a kiváltó okokat. Ilyen lehet a gyógyszeripar is.

[ Szerkesztve ]

(#128) Szevam válasza sepsi0 (#127) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Az király... Vajon mi lesz a műanyagból? Éreztél valamilyen szagot rápermetezés után?
Hogy nézett ki pontosan? Ráfújás után milyen volt a lebomlás? Lassú, gyors?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#129) sepsi0 válasza Szevam (#128) üzenetére


sepsi0
őstag

A szer maga 10 literes kannában volt és fehér tejszerű anyag. Narancs illata volt, semmi komolyabb szabály nem volt a használatára, ezek szerint nem veszélyes. Azt hiszem 20eft egy kanna. Vízzel kell hígítani, talán 0,5l/15l víz.
Egy nagy gázolaj folyást semlegesítettem vele aszfalton. Sima háti permetezőbe raktam, jól megpermeteztem vele a folyást. Mire az egésszel végeztem (több száz m2 volt) addigra az eleje már majdnem megszáradt. Nehezen száradt fel, de mikor száraz lett a burkolat, már el is tünt a gázolaj. Semmi nem maradt, kb 2 óra volt az egész. Azt nem tudom, hogy volt e valami fura, mert még a ruhámból is gázolaj szag jött, de nem maradt semmi végtermék, csak a száraz aszfalt.
Előtte nem is tudtam, hogy létezik ilyen, ez kb 6 éve volt, azóta többször lett használva, múltkor láttam és még mindig van a kannában. Kísérleti jelleggel lett véve, de bevált. Előtte egy port teszteltünk, amit rá kellett vékonyan szórni az ilyen jellegű szennyeződésekre és egy vastag zselé keletkezett, amit a folyamat végén csak fel kellett szedni és zsákba rakni, azután mehetett a veszélyes anyag tárolóba. Azt hiszem ezután pedig mehetett az égetőbe. Túl lassú volt, ezért hanyagoltuk (5-6 óra). Ezután jött a baci.

Komolyan mondom olyan jó illata van a kannában lévő anyagnak, hogy rendesen bekívántam egy túrmixot.

U. I.
Amúgy ha az aszfalton hagyjuk a gázolajat, beissza magát, foltot hagy. Ez után nem volt folt. Később az olaj fellazítja a kátrányt és elkezd bomlani, morzsolódni az aszfalt.

[ Szerkesztve ]

(#130) sepsi0 válasza sepsi0 (#129) üzenetére


sepsi0
őstag

Majd ha nem felejtem el és visszamegyek szabiról (2 hét :D) lefotózom a kannát és megosztom veletek.
Mondjuk most gondolkozom, sima műanyag kannában van, így még a műanyagot gondolom nem szereti, de elvileg minden mást igen, benzin/gázolaj/motorolaj,xyolaj.

[ Szerkesztve ]

(#131) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#132) Rive válasza #48613632 (#125) üzenetére


Rive
veterán

Vannak bizonyos evidenciák... A műanyagok káros hatása a szervezetre szerintem ilyen

Lóf@szt ilyen. Jól be lett zabáltatva a dolog mindenkivel, aztán most a csapból is ez jön. Közben pedig az a tény, hogy az un. 'mikroműanyagoknak' káros egészségügyi hatása nem ismert.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#133) Rive válasza sepsi0 (#129) üzenetére


Rive
veterán

Ez szerintem nem baci lesz, hanem valami enzim alapú lötyi. Ezek elég szelektívek, nem gondolnám, hogy műanyagra általánosan működne (mármint, hogy ez a specifikus típus).
Persze, a műanyagzabáló bacik is enzimekkel (más fajtával) bontják meg a polimerkötéseket. Szóval elvileg működhetne műanyagra is. Mondjuk én szívesebben látnék műanyagból mondjuk (éghető) gázt vagy effélét.
Csak úgy a levegőbe eregetni szimplán pazarlás.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#134) sepsi0 válasza Rive (#133) üzenetére


sepsi0
őstag

Amikor teszteltem azt mondták bacilus. Nem néztem meg nagyon a leírásokat, egy tech utasítás volt a használatára.
Nem tudom cáfolni, amit mondasz.
Majd szabi után megnézem jobban.
Amúgy németországban már csinálnak üzemanyagot müanyagból, gondolom gáz is menne. A baci azért lenne jó, mert mehetne a szemét telepekre, lefedik és befoghatják a gázt.

(#135) Rive válasza sepsi0 (#134) üzenetére


Rive
veterán

Kíváncsian vagyok :K

Baci azért is lenne jó, mert nem kényes. A szokványos reciklálás nagy tisztaságú alapanyagot igényel, ezt pont a szemétnél nem lehet biztosítani - illetve nagyon energiaigényes még részlegesen is. Bacival meg: mindegy, az még meg is köszöni, ha vegyes a cucc...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#136) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amazonas

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#137) sepsi0


sepsi0
őstag

A hasznos haszontalan: a viaszmoly és a műanyag

Szerintem innen lehet a céges cuccunk is, sőt tavaly csináltak is ilyen kísérleti talaly kármentesítést is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#138) #48613632 válasza Rive (#132) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tessék
google keresőszavak : műanyagok szervezetre gyakorolt hatása

(#139) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ELVERTE A JÉG KAPOSVÁR KÖRNYÉKÉT

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#140) Rive válasza #48613632 (#138) üzenetére


Rive
veterán

Az ott nem 'tessék', hanem önégetés.

Most komolyan azt várod, hogy ha kihagyod a 'tudományos' és a 'mikro' szavakat és ezzel bedobsz egy egyszerű google keresést (Dívány, 24.hu, alvilagtitkai.com, néhány marketingoldal), azt majd komolyan veszem?

Valami peer rev. cikket linkelj, kifejezetten mikroműanyagokról, kimutatott káros egészségügyi hatással.

Random webszemét és greenpeace-potyadék érdektelen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#141) kisza25 válasza Rive (#140) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyél sok műanyagot, mert finom és egészséges:P

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#142) Rive válasza kisza25 (#141) üzenetére


Rive
veterán

Éppenséggel van olyan polimer, amiből még napi ajánlott bevitel is meg van adva.

Ui.: mellesleg ez kémiailag ~ pont az egyik első széles körben használt műanyag ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#143) kisza25 válasza Rive (#142) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy hetente kb egy bankkártyányi műanyagot eszünk meg

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 2100 MB/s 3500MB/s

(#150) #48613632


#48613632
törölt tag

Ha már itt vagyunk, hagy javasoljam az Ecosia keresőmotort. Az a lényeg, hogy a befolyt profitból fákat ültetnek. Van egy kis számláló is, hogy az általad futtatott keresések hány fa ültetésére elegendőek.
Google hatékonyságot illetően azért jobb, de az Ecosia is bőven használható.
Én ezt használom alapértelmezettnek, és ha nem elég, vagy más a felhasználási terület, akkor linkbe van téve a google, és csak rányomok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.