Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eddig -se- tartott a bolygó fellélegzése: "Kínában már több a belföldi járat, mint tavaly ilyenkor". Nincs megállás, taposni, özönleni kell. Most.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1602) MrChris válasza t72killer (#1601) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig milyen szép bölcseletek vannak az utóbbi fél évben, hogy na most megváltozik a világ, tanul belőle, blabla... Ha majd lecseng a helyzet újra tele lesz az ég repcsivel, Beoingek is megkapják a rep engedélyt, olcsóbb lesz mint valaha volt az utazás és többen is lesznek.

(#1603) t72killer válasza MrChris (#1602) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Változni akkor fog, ha a természet maga jön elő végre valami ütős cuccal. :(

Egyelőre mindenhol a sz.r lóba történő visszalapátolását látni, ha "tesznek" is valamit/kína meg ugye egyenesen ki is jelenti, hogy sz.rik a klímára, húzza föl egymás után az új szénerőműveket, sőt, még freont is ereget.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1604) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Amúgy szerintem ha odafigyelünk a saját járműveinkre... azaz minden gondját, baját javíttatjuk (javítjuk) ezáltal hosszabb lesz az élettartama, akkor többet teszünk a környezetért.
Ki mennyire szokta a járműve(i) gondját-baját ellátni?

Pl: Sűrűbb olajcsere lehet, hogy hosszabb távon kifizetődőbb, mivel nem megy tönkre a motor, de ezért cserébe sok olaj fogy? Mi a környezethatékonyabb szerintetek? Hosszabb távon fenntartani a járművet, vagy addig használni úgy ahogy van, amíg megy?

Ki mivel hosszabbítja a járműve élettartamát? :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1605) t72killer válasza Szevam (#1604) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én az előírtnál kicsit ritkább olajcsere híve vagyok. A motorok nemigazán a kenésbe szoktak tönkremenni, SzVSz a gyártó által megadott ütem másfélszerese még belefér.

Összességében pedig igen, a javítás pártján vagyok, most is egy 8éves kocsit nyúzok. Annyi még, hogy a dízeleknél tényleg meg kéne ütni a valóságban is egy legalább jó EUR4-es kibocsátási szintet (jobbat sajnos az EUR6-osak is csak papíron tudnak a TSI-kkel egyetemben).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1606) Szevam válasza t72killer (#1605) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hmm...lehet hogy ezért a véleményedért szétszednének itt. :DDD

Elgondolkodtam, hogy ha minden apróságot megcsináltatok az autón, az vajon jobb-e környezetvédelem szempontjából, vagy nem? Végül is, fogyasztok illetve munkát adok ezzel másnak, de cserébe ott lesz a használt alkatrész, amit, ha nem tudok elvinni a "méh"-be akkor a kukába kerül. De mégis hosszabbodik az élettartama az autónak. Kicsit bonyolult azt hiszem... :U

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1607) Rive válasza t72killer (#1605) üzenetére


Rive
veterán

Izé. A használt olaj igazából elég jól reciklálódik (már, ha leadódik a megfelelő helyre). Szóval az olajcserével nem sokat spórolsz vagy pazarolsz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1608) Szevam válasza Rive (#1607) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Jap... úgy érted megtisztítják, hordóba töltik, jövőre meg megkapom? :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1609) Rive válasza Szevam (#1608) üzenetére


Rive
veterán

Jó kérdés, hogy pontosan mi lesz vele, de akár ha csak (rendesen) eltüzelik, már azzal (más) fűtőanyagot váltanak ki, szóval a kenőolajkodás rész csak afféle kerülő az életciklusban... Hát, úgy nagyjából :B

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1610) t72killer válasza Szevam (#1606) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#1607: :R értem. Ha lesz kis türelmem, lehet felvetem ott cincálásra a témát, kíváncsi vagyok :)).

Az egész kocsit MÉH-be dobni sokkal nagyobb tétel, mint 1-1 akár drágább alkatrészt cserélni. Tonnányi fém, műanyag, sok része elég komoly eljárással készült.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1611) #48613632 válasza t72killer (#1610) üzenetére


#48613632
törölt tag

Turbódízelnél vigyázni kell, ott még a gyári csereperiódus is sok lehet. Itt ugye a turbó visszahűtését az olaj cirkulációjával oldják meg, ami elhasználódott olaj esetén, a benne lévő szennyeződés miatt, könnyen tönkreteheti a turbó.

Kérdezz erről Peugeotosokat ;) Előírt csereperiódus: 12000mf, de 5-6000mf-enként cserélünk. És természetesen évente.

Ahol ez a probléma nem áll fenn, ott bevallom nem tudom, hogy okoz e, okozhat e komolyabb problémát, ha kicsit eltoljuk az olajcsere-periódusokat. Pl sima szívó benzin esetén.

(#1612) t72killer válasza #48613632 (#1611) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1613) fsdb


fsdb
aktív tag

HVG: Lassan szó szerint ingyen lesz az áram

Itt van részemről egy kis kétkedés. Ha nincs rajta állami támogatás. Mi lesz ha a vírus után felpörög az ipar + elterjednek az elektromos autók. Ha megveszi jó pénzért az ember az aksikat, szigetüzemmódhoz, és rájön, hogy két év aktív használat mellett megadja magát.
Nem sziget üzemmódnál rájönnek, hogy az a kis pénz amiért átveszi a szolgáltató az áramot, az adóköteles. És nézem a villanyszámlát mennyi idő alatt térülne meg.
Így hirtelen ennyi. Ha valakinek van tapasztalata, megírhatná. :)

(#1614) horeg


horeg
csendes tag

Szeretném megosztani, hogy szerintem nem általában az emberiség a felelős a környezetszennyezésért. A következő könyvben meglehetősen sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel, ezen belül pl. a műanyagok kérdésével, valamint azzal, hogy miért vagyunk a környezetszennyezéssel kapcsolatban ennyire tehetetlenek (196-225. oldal):

https://www.researchgate.net/publication/341575321_Az_elet_faja

(#1615) Szevam válasza horeg (#1614) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Letöltöttem, beleolvasva izgisnek tűnik, ha van időm végig olvasom. :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1616) Szevam válasza horeg (#1614) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Azért az még érdekelne, hogy mi a végzettséged, és mit dolgozol? :)
Milyen tapasztalataid voltak az életben (jó és rossz is)?
Csak olyan szempontból érdekel, hogy lássam milyen szemüvegen keresztül nézed a dolgokat.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1617) torgelle


torgelle
friss újonc

Kedves Fórumozók!
Szakdolgozatomhoz készítettem egy pár perces kérdőívet, amelyben a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok! Mindenkinek nagyon köszönöm, aki kitölti!
A kitöltés csak egyszer lehetséges és természetesen anonim, az adatokat bizalmasan kezelem.
[bioüzemanyagok véleményfelmérés]
Kellemes kitöltést kívánok!!

(#1618) Szevam válasza torgelle (#1617) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Kitöltve, sok sikert a szakdolgozathoz! :C Oszd majd meg velünk, ha készen vagy vele! :K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1619) MrChris válasza fsdb (#1613) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó nagy csúsztatás ez a cím. Ha a napelemek, szélkerekek termeléskor nullázhatják a villanyárat akkor baj van. Ha épp se nem fúj, se nem süt a csúcserőművek kompenzálandó maximalizálhatnak? Ez a végén kinek fogja megérni és milyen károkat okoznak? A környezetnek ez a vadkapitalista mód mindenképp káros, óriási használatlan termelői kapacitásokat építenek, mert az alapprobléma megoldatlan. Amire a cikkíró csak a végén hívja fel a figyelmet egy gyerekes kívánságműsorral: "végre megoldani a napelemek által jó időben termelt energia háztartási tárolását". Meg világbéke. Nap, szélerőművek léte óta ez az alapprobléma, soha se volt kétség afelől, hogy termelői oldalról ne lehetne olcsón jó hatásfokú teljes energiakeresletet lefedőt kiépíteni. Ebből adódóan a cím is hamis, de a cikk is egybitesnek néz.

[ Szerkesztve ]

(#1620) horeg válasza Szevam (#1616) üzenetére


horeg
csendes tag

Miért, a könyvemből, egyéb cikkeimből a researchgate-n nem derül ki a szemüvegem, ha van ilyenem? Elmondhatok neked személyes adatokat, ha elmondod, hogy ez a könyvemnek vagy annak a környezetvédelemmel foglalkozó 30 oldalának (2. fejezet) az értelmezését mennyire befolyásolja. Illetve a könyvem bevezetőjében szó van róla, hogy a személyes adatok Greta Thunberg érveinek az értelmezését, hogyan, mennyiben befolyásolták. Esetleg emiatt kérdezel? Nem világos, amit ott leírtam, vagy nem a könyv bevezetőjébe olvastál bele, hanem csak a klíma bedöntésének tudatos előkészítése című 2. fejezet 30 oldala tűnt neked "igzisnek", amit majd végigolvasol, ha lesz időd?

(#1621) Szevam válasza horeg (#1620) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ne érts félre nem támadásból kérdeztem. Csak a fülszöveget olvastam, mondom ez érdekes lesz. Abban viszont biztos vagyok, hogy mindenki abból táplálkozik, amit megélt/látott stb. Szemüvege szerintem mindenkinek van sajnos.

Miért, a könyvemből, egyéb cikkeimből a researchgate-n nem derül ki a szemüvegem,
Nem néztem még utánad. :DDD Nem tudom ki vagy, ezért kérdeztem rá.

Nem kell válaszolnod ha nem akarsz. :) (Talán annyiban, hogy a szíved valami felé húz amikor megírod a szöveget. Gyermekkorod óta sok minden történhetett Veled, ami megrögzült benned, vagy jól ami relatív vagy rosszul, ami szintén relatív és ez alapján írsz - ez csak a véleményem ;) )

A könyv olvasása folyamatban.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1622) 66zio


66zio
aktív tag

Koronavírus. Mossunk kezet legalább 20 mp-ig meleg vízben.
Minek meleg víz? Energiapazarlás, nem tudod elviselni annyi ideig a meleget ami már megölné a bacikat, vírusokat.
[link]

(#1623) Di Natale válasza 66zio (#1622) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A meleg víz azért kell, hogy a bőrre telepedett szennyeződéseket feloldja. :U

(#1624) MrChris válasza 66zio (#1622) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem rossz a megközelítés, meleg víznek jobb a lemosó, eltávolító hatása. Legalábbis ha olajos/zsíros a kezem hideg vízzel, szappannal jóval nehezebben jön le mint meleg szappanossal. Maguk a szennyeződések is és gondolom a baktériumok, vírusok is hasonlóan, de azokat nem látom. :D

(#1625) 66zio válasza Di Natale (#1623) üzenetére


66zio
aktív tag

A linkelt cikk szerint és nem mély guglizás után arra jutottam, hogy ez nem igaz. Legalábbis hideg vízben ugyan olyan hatásos a kézmosás. A szappan a lényeg. Illetve ez nyilván nem tudományos infó, de amikor mosógép szerelőt kellett hívni és segítettem neki egy kicsit szólt, hogy hideggel mossak kezet, mert a meleg miatt „kinyílnak a pólusok” SIC! és nehezebb lemosni az olajt.

Amúgy minek a szemforgatós szmájli? Nyilván azért írtam ide, hogy megvitassuk. De mivel forgatod a szemed, te biztos infóval rendelkezel, nem esik nehezedre erről ellentétes tanulmányt mutatni.

(#1626) Rive válasza 66zio (#1622) üzenetére


Rive
veterán

Magasabb hőmérsékleten jobb a szappan zsíroldó képessége + a vírusnak lipid (~zsír) burka van => magasabb hőmérsékleten hatékonyabb gyakja a vírust a szappan.

Ui.. ruhát is lehet hideg vízben mosni, de ha komoly szennyeződés van, akkor melegben fogod.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1627) MrChris válasza 66zio (#1625) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ehhez google kell? Javítással foglalkozom és gyakran kell kezet mosnom, mert különböző szennyeződések (finom fapor, zsír, olaj, fémpor, 100 éves por...) kerülnek a kezemre és időnként tiszta kézzel kell a munkadarabot megfogni. Hideg vízzel esélytelen lenne. De a gyerek szilikon előkéjét, meg majd minden műanyag evős cuccát csak meleg vízzel tudom lemosni, nélküle csak a zsírt kergetem rajta a szivaccsal.

(#1628) 66zio válasza MrChris (#1627) üzenetére


66zio
aktív tag

Ha nem tudok valamit akkor igen Google kell hozzá igen. Először megpróbálok utánanézni, utána meg itt felvetettem a dolgot.
Jelen állás szerint itt mindenki szerint meleg vizezni kell. Ok. Lehet. Akkor a VanderBillt egyetem Professzora nagyon benézett valamit. Előfordul. Értem, hogy javítással foglalkozol, de mint említettem nekem is pont egy szerelő mondta, hogy ő hideg vízzel mossa le a kezéről az olajat.

Na, de olvassuk már el miről volt szó a legelején. Bacik, vírusok. Nem olajos szennyeződés, 100 éves por. A cikk szerint felesleges a meleg víz, mert ahhoz, hogy a meleg megölje a bacikat, olyan meleg víz kellene amit nem bír ki a bőrünk, tehát felesleges a langyos vízzel szarakodni, feleslegesen melegíteni a vizet.

És emiatt írtam ebbe a topicba:
If all U.S. citizens washed their hands in cooler water, it would be like eliminating the energy-related carbon emissions of 299,700 U.S. homes

(#1629) MrChris válasza 66zio (#1628) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem én, világos, hogy a kézmosós melegvíz hőmérséklete nem elég eréjes ölő hatású, csak téves a kiindulás, nem azért kell a hő, hogy elpusztítsa, hanem hogy hatékonyabban eltávolítsa. Ebben rejlik a jó hatása. Nagytudású ezt nem vette figyelembe?
Most kipróbáltam a disznótoros tepsit hidegvízben elmosni, de nem sikerült. A sok mosogatószer se segített, egy vékony filmréteg alakult ki, még a mosogatószovacs is ragacsossá vált, ment a kukába.

Ez a hőmérséklet dolog mindig nagy kérdés, ha a plázákat télen nem fűtenék 26-27 fokra és nyáron nem hűtenék 22-23 fokra valszeg még jobb takarékossági eredményeket lehetne elérni. Ráadásul ez még kevésbé nehezen megvalósítható, mint hogy az embereket győzködni a kevésbé meleg víz szükségességéről. De az ilyen nagy multikereskedelmi egyésgeket kevésbé kóstolgatják. Hasonlóan a nagy teljesítményű SUV-ok, utcai sportkocsik felett is szemet húnynak.

(#1630) Rive válasza 66zio (#1628) üzenetére


Rive
veterán

Akkor a VanderBillt egyetem Professzora nagyon benézett valamit.

Igen.

Egyrészt, tényleg téves a (közvetített) kiindulási pont.

Másrészt erről sose fog szintetikus (!) kísérletek alapján efféléről meggyőzni akárkit is, aki szimplán csak - kezet mos, mert koszos a keze, és tisztán akarja. Minimális tapasztalat kell csak, hogy valaki a meleg vizet preferálja.

Annyi van a cikkben, hogy a 'hot' az (általában) tényleg fölösleges, de az a 'forró' és nem a 'meleg'.
Illetve még annyi, hogy ha valaki meleg vizet akar, akkor pazarlás azt nyolcvan fokos víz bekeverésével előállítani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1631) Szevam válasza 66zio (#1628) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Jelen állás szerint itt mindenki szerint meleg vizezni kell.

Honnan tudod, hogy mindenki válaszolt-e Neked...ne általánosíts, Neked sem tetszene!

Itt szerintem azon van a hangsúly, hogy aki csak covid (vagy kisebb szennyeződéssel rendelkezik (pl: bevásárló kosár tologatás után mos kezet)) miatt (ami miatt akkor is kezet mosunk, ha korábbi időszakban nem tettük) mossa ezerrel a kezét, nem kell feltétlenül meleg vizet használjon, mivel a szappan megoldja a problémát. Így ha pl. legalább az áruházakban kezet mosó egyének hideg vizet használnának sokkal energiatakarékosabb ezáltal környezethatékonyabb lenne ez a megoldás. Ez a véleményem.

Meg az is a véleményem, hogy a környezetünket jól kell ismerjük ahhoz, hogy mindent a helyén tudjunk kezelni.
pl.: ez új volt - köszi
"mosógép szerelőt kellett hívni és segítettem neki egy kicsit szólt, hogy hideggel mossak kezet, mert a meleg miatt „kinyílnak a pólusok” SIC! és nehezebb lemosni az olajt."

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1632) 66zio válasza Szevam (#1631) üzenetére


66zio
aktív tag

Jó, de hát akkor ennyi erővel sose használhatjuk a mindenki szót, mert kivéltelek mindig lesznek. :D
Nyilván a mindenki szó itt arra utalt, hogy akik válaszoltak a felvetésre.

Amúgy az a baj, hogy itt terelődik a téma. Most is jön valaki a három hete odaégett disznózsírral stb. Amikor kézmosásról meg bacik, vírusokról van szó.

Közben találtam egy amerikai CDC-s cikket, hivatkozássokkal is erről, hogy felesleges meleg vízzel kezet mosni. És még egyszer, nem a 4cm vastag zsírréteg jénairól való leszedéséről van szó.

The temperature of the water does not appear to affect microbe removal; however, warmer water may cause more skin irritation and is more environmentally costly.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1633) Szevam válasza 66zio (#1632) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Amúgy az a baj, hogy itt terelődik a téma.
Az mindig így van, aki beírt annak vállalnia kell hogy vissza terelgeti az embereket, mert sokan arról beszélnek, amit ők tudnak és valamilyen szinten kapcsolódik a témához :DDD . Sokszor emlékeztetni kell Őket a főfonalra :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1634) MrChris válasza 66zio (#1632) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem valaki és nem három hete és nem égett oda...

Tehát akkor feleslegesen van a mosógépeken, mosogatógépeken a 30, 40, 60, 70, 90 fokos hőfokszabályzó a hatékonyabb mosáshoz?
Napi gyakorlatból tapasztalom, hogy a melegvízzel gyorsabban, jobban kezet tudok mosni. Kb. minden hamarabb oldódik, vagy diszpergálódik meleg vízben, általános iskolai kísérlet formájában mindenki találkozhatott vele.
Lehet, hogy az 50°-os víz nem pusztítja el a vírust/bacit, viszont jobban, gyorsabban eltávolítja. Kézmosásnak ez a célja.

(#1635) 66zio válasza MrChris (#1634) üzenetére


66zio
aktív tag

Az utolsó mondatod kivételével a többivel nem foglalkoznék, mert már megint nem a témáról szól.

Lehet, hogy az 50°-os víz nem pusztítja el a vírust/bacit, viszont jobban, gyorsabban eltávolítja. Kézmosásnak ez a célja.

Ok, tehát ha szabályosan mosok kezet, mindenhol megmosom az úgyis X idő akkor felesleges a meleg víz, mert úgyse tudom gyorsabban mosni.

Amúgy visszatérve egy régebbi hsz.-edre. Az is zavaró igen amikor a plázákba rövidnadrágos hőmérsékletre fűtenek. Mintha ősszel, télen nem kabátba, hosszú ujjúban járnának az emberek, még az is aki kocsival megy.

[ Szerkesztve ]

(#1636) #48613632 válasza 66zio (#1635) üzenetére


#48613632
törölt tag

A vírusok nem önállóan repülnek a kezedre, hanem többnyire szennyeződéssel kerülnek oda. Így annak eltávolítása is a fertőtlenítéás része.
Lehet, hogy laboratóriumi körülmények között elég a hideg víz is, hogy a "steril" vírust eltávolítsuk, de a gyakorlatban ezek a laboratóriumi körülmények nem állnak fenn. Így, már csak környezetvédelmi okok miatt is, ajánlatos a víruseltávolítást a szennyeződés eltávolításával együtt végrehajtani. Ahhoz meg jobb a meleg víz.
Egyébként, ha csakis a vírustól szeretnénk megszabadulni, de amúgy tiszta a kezünk, akkor elég a kézfertőtlenítő is.

(#1637) 66zio válasza #48613632 (#1636) üzenetére


66zio
aktív tag

Itt mindenkinek 5kg gépzsírral repülnek a vírusok a kezére? :DDD

de a gyakorlatban ezek a laboratóriumi körülmények nem állnak fenn

Tisztázzuk, most megérzésekről beszélünk vagy van valami bizonyíték is mellette? Mert én pont ezért írtam ide, mert nekem is ez volt a megérzésem, hogy felesleges a meleg víz, erre találtam rá tanulmányokat is. De ha csak megérzésetek van akkor azt nem biztos, hogy igaz is.

Nem tudom, hogy lehetne ezt feloldani. Próbáltam az ellenkezőjére is keresni tanulmányt csak nem találtam.

De akkor még egyszer. Itt nem arról van szó, hogy sáros a kezed és akkor ne öblögesd le. Csupán annyiról, hogy ha nem látszódik semmi különös a kezeden kvázi nem lapátoltál 12 órát szénbányában, vagy nem vagy autószerelő stb, szemre tiszta a kezed, akkor felesleges meleg vízzel mert az a meleg ami a csapból kijön és/vagy amit elbír viselni a bőröd, nem öli meg a bacikat. Szappanos meleg vizes kézmosás = szappanos hideg vizes kézmosás ezen esetekben.

(#1638) #48613632 válasza 66zio (#1637) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem legalább 25-en válaszoltunk már a felvetésedre, és nem megérzésekről van szó. A vírus úgy kerül a kezdre, hogy valamit megfogsz, nem pedig rárepül. Ez szerintem eléggé nyilvánvaló. Amit megfogsz, az többé-kevésbé szennyezett. De amit megfogtál, oda is úgy került, hogy valakinek a szennyezett kezésről. Szennyeződés az izzadság is, illetve a természetes zsírok. Felesleges tehát sokadszorra is marhaságodat szajkóznod, attól nem lesz igaz.
De moss kezet hideggel, ha ez téged megnyugtat.

(#1639) 66zio válasza #48613632 (#1638) üzenetére


66zio
aktív tag

ok. :))

(#1640) Szevam válasza 66zio (#1639) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hehe... ne add fel. :DDD A szappan mindent megold ;)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1641) t72killer válasza Rive (#1626) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#1627: Ennyi:R. egyébként meg a vírus alapból nem szereti a meleget - a hideg pedig konzerválja, mélyfagyasztva tárolják a vírusmintákat. Az "elpusztítja/nem pusztítja el" nem egzakt pont, az tuti, hogy a 40fok feletti hőfokokon már lényegesen rövidebb egy adag vírus felezési ideje, mint a csaphideg mondjuk 10fokos vízben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1642) 66zio válasza t72killer (#1641) üzenetére


66zio
aktív tag

Igazad van, csak nem értem ennek mi köze a kézmosáshoz?
Mármint nem jéggel mosok kezet hanem hideg vízzel. Az nem mélyfagyasztja a vírust. 40 fok felett mind1 hogy rövidebb-e a felezési idő, ha úgyis szétcseszi a szappan a vírust illetve lemosódik a kezemről.

Direkt nem olvassátok el miről beszéltem? Mind1 hogy hideg vízzel mosom le a kezemről vagy meleggel, nem lesz ott. Nem az volt az állítás, hogy a hideg víz megöli-e a vírust, bacikat. Mert nyilván nem.

(#1643) Rive válasza 66zio (#1642) üzenetére


Rive
veterán

Mind1 hogy hideg vízzel mosom le a kezemről vagy meleggel, nem lesz ott

A probléma az, hogy hideg víz pl. azért is 'kézkímélő', mert (hacsak nem valami nagyon atom szappant vagy ipari tisztítót használ valaki) nem bontja meg a bőr szokásos védő zsírrétegét (amibe amúgy egy rakat cucc bele van tapadva).

Normál esetben ez nem gond: azt az évi kiló koszt valahogyan csak be kell szerezni. De ha kifejezetten fertőzés elleni védekezés a kérdés, akkor szóba se kerül, hogy az a védőréteg maradhatna.

Ezen akárhány szintetikus teszteket kiagymoló 'angol tudós' se tud segíteni.

Szóval: hideg vízzel a szappan se le nem mossa a vírust rendesen, se meg nem öli megbízhatóan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1644) 66zio válasza Rive (#1643) üzenetére


66zio
aktív tag

Na így már viszont lehet vitatkozni.
Lehet, hogy „szintetikus” a teszt, de ezt miből szeditek? Behívnak x önkéntest mossanak kezet. Fele így-fele úgy, máris nem szintetikus.
Semmelweis kézmosási oktatóvideóban is hideg vizet alkalmaznak.
[link]

(#1645) t72killer válasza 66zio (#1642) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jogos, ki kéne mérni, hogy a hideg ténylegesen leviszi-e mindet annyi idő alatt, mint a meleg. az tuti, hogy a melegben még meg is pusztulnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1646) cinemazealot válasza 66zio (#1644) üzenetére


cinemazealot
addikt

hideg != langyos, kézmeleg

Komolyan, nem értelek Titeket. Olyan dolgon vitatkoztok már több napja, amit mindenkinek kisgyerek korában tanítanak meg a szülei: meleg vízben mossál kezet!

Lapozzatok már! :)

[ Szerkesztve ]

(#1647) 66zio válasza cinemazealot (#1646) üzenetére


66zio
aktív tag

#1645 +1

#1646
De hát ha nincs más téma? :D
Amúgy nekem sose mondták, mindig is hideggel mostam.
Egyedül anyám meg, barátnőm most meleg vízzel kezet, apám meg testrvérem hideggel. Szerintem sokan inkább azért mosnak meleggel mert kellemesebb nekik(ha nem forró).

(#1648) MrChris


MrChris
nagyúr

Felmerült bennem, ha a melegvíz nem pusztítja el a kórokozókat, nem tisztít jobban akkor miért van a mosógépekben vízmelegítő? Hasonló elven a mosógatógépekben is felesleges. Ezek elhagyásával nagyságrendekkel több energiát lehetne megtakarítani, mint a hidegvizes kézmosással.

[ Szerkesztve ]

(#1649) Rive válasza 66zio (#1644) üzenetére


Rive
veterán

Lehet, hogy „szintetikus” a teszt, de ezt miből szeditek?

Hát onnan, hogy megnéztem néhány 'támogató' tanulmányt.
~ katasztrófa.

Általában nem gond a hideg víz (tényleg kell az az évi ~ kiló kosz, hacsak ), de nem 'általában' volt felhozva a dolog, hanem egy nagyon specifikus kontextusban.

Ide nem lesz jó olyan 'bizonyítás', amikor pl. az alany bacival fertőzött húsdarabot masszíroz szabott ideig, aztán kézmosás és nézik a bacimennyiséget... :O

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1650) 66zio válasza MrChris (#1648) üzenetére


66zio
aktív tag

A melegvíz elpusztítja, csak az olyan meleg nem amit huzamosabb ideig elvisel a bőröd. Illetve megnyitod a meleget pl.: panelban, mire igazi nagy meleg jön már szinte végeztél is a kézmosással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.