Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Szevam válasza MrChris (#1648) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

ha a melegvíz nem pusztítja el a kórokozókat, nem tisztít jobban akkor miért van a mosógépekben vízmelegítő?

Hogy a mosópor jól feloldódjon? :F

66zio: De hát ha nincs más téma? :D

Valaki lentebb küldött be egy saját maga által írt könyvet aminek köze van a környezetvédelemhez: #1614 horeg

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1652) MrChris válasza 66zio (#1650) üzenetére


MrChris
nagyúr

Semmelweis Orvostudományi Egyetem: "Szerkezetében a fizikai behatás sem tesz kárt. Tíz percen át 90 Celsius-fokos hőmérsékletnek kitéve pedig csupán néhány tüskéjét veszíti el. Ezen tulajdonságai pedig mind közrejátszhatnak a szokatlanul nagy fertőzőképességében."
Vagyis a covid ellen mint lebontó, fertőtlenítő szer valszeg nem hat a meleg víz.

Szevam: én is erre tippelnék, hogy a mosószer miatt kell felmelegíteni a vizet, viszont miért van 30-40-60-90, ha elég mondjuk a 30 is ehhez? Mi egyébként 30-on mosunk.

Továbbra is azt állítom, hogy a meleg víz a kézmosás esetén is azért jobb, mert könnyebben és hamarabb kimossa, eltávolítja a szennyeződést->vírust. A mosószer és szappan is ezt csinálja, fellazítja a kapcsolódásokat, kötéseket.

(#1653) Rive válasza MrChris (#1652) üzenetére


Rive
veterán

Mi egyébként 30-on mosunk.

A legtöbb dolgot mi is (30-40), de ha makacs kosz van, vagy úgy érezzük, hogy ideje egy fertőtlenítésnek, akkor 60, 'once in a blue moon' pedig 90 (törölkőzők, zoknik).
A mosószer kielégítően oldódik hidegebb vízben is, csak nem annyira hatékony.

DE: legtöbb gépen ma már van 'ahogy a csapból jön' beállítás. Próbáld ki egyszer (aztán moss ki újra harmincon, hogy látszódjon is :DDD )...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1654) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Egyesült Államok többé nem tagja a párizsi klímaegyezménynek

Nem mintha bármi gyakorlati haszna lett volna a fenti egyezménynek, Kína még mindíg építget szenes hőerőműveket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1655) MrChris


MrChris
nagyúr

Tudom atompárti a cikk, de egy árnyoldalát mutatja a szélkerekeknek. Nagy meddő bányagödrökbe is lehetne dobálni a propellereket, csak oda is kéne szállítani. Viszont nagyon nagyok még 3 darabban is. Nem két fillér ilyeneket hurcibálni, pakolgatni úgy, hogy már semmi haszon nincs belőle. Rádióban egy szaki aztat mondta, hogy nehezebb vágni mint a követ, annyira szupererős cementált üvegszálas az anyaga. A tengereken egyszerűbb, egyenesen mehetne a vízbe. Gyanítom annyira erős, szívós, hogy zúzni, porítani se érdemes építőanyagnak.
USÁban évente 8000 darab szárny kerül sittre, aminek száma csak nőni fog.

(#1656) horeg válasza Szevam (#1621) üzenetére


horeg
csendes tag

Le kellett zárnom ezt a projektet, nem tudok már többé részt venni benne, a fórumokra sem írok többet. A zárótanulmány itt található. Szerintem még sokat lehet alakítani a helyzeten, de ez már nem rajtam múlik.

(#1657) cinemazealot válasza MrChris (#1655) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pedig bedarálással vagy újraömlesztéssel (és esetleg habosítással) szerintem elég jó elektromos- és/vagy hőszigetelő anyagot lehetne belőlük csinálni, kérdés, hogy annak az energiaigénye túllép-e a jelenlegi elhantolással járó környezeti károkozáson. Most meg csak azt tesszük velük, mint az atom hulladékkal... :U ...eléggé szánalmas megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1658) cinemazealot válasza horeg (#1656) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezzel a "nem rajtam múlik" hozzáállással elszomorítottál. :( Végigolvasom majd az értekezésedet, de eleve ilyen felütéssel kezdeni egy olyan témát, amiben pontosan az lenne a cél, hogy minél több embernek felnyissuk a szemét, ahelyett, hogy a nagyoktól várjuk a megváltást... elég régóta tudható, hogy odafönt semmit nem fognak tenni, mert ott csak a pénz számít. Alacsonyabb, kisemberi szinten dől el, hogy megtermeljük-e nekik ezt a pénzt (értsd bedőlünk-e az üzleti stratégiájuknak) vagy sem. A kereslet-kínálat egyensúlyát egy kellően komoly társadalmi összefogással szerintem simán ki lehet billenteni, és akkor rögtön nem a kínálat teremti majd a keresletet (ahogy ma számos piacon zajlik), hanem a kereslet a kínálatot. De ha feladjuk, tényleg b@$zhatjuk...

(#1659) MrChris válasza cinemazealot (#1657) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kísérleteznek vele, a lapátok még keményebbek mint a többi üvegszálas kompozit, legalábbis egy turbinákról szóló dokuban ezt mondták. Gondolom a szélmalmok száma csak nőni fog, meglévők öregszenek, így évről évre egyre több lapát kerül szemétre. Ezért aztán még tartósabbra készítik azaz még esélytelenebb az újrahasznosításuk.

Az atomnál viszont ott az üzemanyag ciklus zárás, ami megoldja a hasadóanyag tárolást, sőt a korábban kiégettnek minősített újrahasználható, semlegesíthető. Ruszkik mostanában építenek egy ilyet.

(#1660) t72killer válasza cinemazealot (#1657) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az már egyszer biztos, hogy bármilyen feldolgozás és az élettartam lejárta után jellemzően gázolajégető kamionokkal szállítgatás igencsak megdobja a cucc környezeti lábnyomát. Annyira, hogy a legjobban "pörgő" tengerparti szélmalmok kivételével én hátrányt tippelnék még akár egy szenes erőművel szemben is.

Nem mellesleg nem csak a klíma létezik, a körnezetbe kerülő szemét is gond - márpedig ha soktonnás műanyagszörnyeket ásunk a földbe, az igencsak kimeríti a szemét kategóriát....

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1661) Szevam válasza horeg (#1656) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Hát... millió kérdés merült fel, vagyis. ha többször átolvasnám még több lenne. Számomra nehéz felfogni ezt az eszme futtatást, mivel nem rendelkezek annyi információval, mint Te.

Lehet a negatív visszajelzések is azért jöttek, mert aki olvasta nem fogta fel, vagy nem az fogta fel amit kellene :DDD.

Inkább nem mondok véleményt, max majd privátban zaklatlak. :D Összességében nem negatív a véleményem, csak nem tudom hova tenni a dolgot. A fórumozást ne hagyd abba :) (Prohardveren több értelmes embert találsz, mint a legtöbb fórumban)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1662) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az eddigi legpesszimistább előrejelzéseknél is gyorsabban olvadhat Grönland három legnagyobb gleccsere, ami elegendő fagyott vizet tartalmaz ahhoz, hogy 1,3 méterrel emelje a világ tengereinek szintjét – véli egy dán-brit kutatócsoport." [link]

A világtengerek felszíne guglizás után 360millió km2-nek jön ki, ha erre terítünk 1.3méter plusz vizet, az kb félmillió km3, marhanagy térfogat. Lenne ennyi a három gleccserben? (=tengerszint feletti magasságuk*felszínük)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1663) Szevam válasza t72killer (#1662) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Szerintem azt kellene végig gondolni, hogy 1 m3 víz 1°C-kal való felmelegítése során mekkora térfogat változáson fog keresztül menni. Ezután pedig megnézni a só koncentrációt az óceánokban, és hasonló módon lemérni az 1 m3-t.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1664) Szevam válasza Szevam (#1663) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Ezt kihagytam a szórásból.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1665) Lauda


Lauda
félisten

Húszezer focipályányi területet foglal majd el a világ legnagyobb naperőműve

Elképesztő, hogy ilyeneket is meg tudnak már valósítani.

(#1666) Szevam válasza Lauda (#1665) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk elég sárga a föld (tehát nem valami jó termőföldnek). Talán homokos is lehet?
Legalább ki lesz használva.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1667) MrChris válasza Lauda (#1665) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van olyan régi ötlet, hogy a Szaharában építenének giga napelemfarmokat és annak energiáit továbbítanák európába. Technikailag a tároláson múlik az egész. A gazdaságpolitikai része valszeg sokkal nagyobb falat, dakkar rallit se biztonságos arrafele tartani, de még a líbiai olajat is nehéz biztonságban kitermelni.

(#1668) t72killer válasza Szevam (#1663) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Na ez már valószínűbb:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1669) 66zio


66zio
aktív tag

Tudjuk, hogy a ruhaipar mennyire szennyező, mennyire sok vizet kell felhasználni pl.: a pamut ruhákhoz stb.

Olvastam itt a zoknicsere oldalról, de érdekelt, hogy mihez kezdhetnék a rossz ruhákkal. Kukába dobás helyett van-e valami megoldás. És ekkor ért a meglepetés. Tudjátok vannak ezek a fehér ruhagyűjtő konténerek (~1500db van országszerte). Na nekem ez egy nagy meglepetés volt, hogy oda nem csak a jó, felesleges ruhákat lehet dobni ami rászorulókhoz megy, hanem akár a selejt, szakadtakat is. 99%-át felhasználják.

Ezt ti tudtátok, vagy csak nekem új infó?

„ A feldolgozandó használt ruha ezért nemcsak Magyarországról kerül az üzembe, hanem körülbelül 40% Angliából és 30-35% Nyugat-Európából (Németország, Ausztria, Svájc, Olaszország) érkezik. Hartay Mihály, a Textrade Kft. kommunikációs vezetője és környezetvédelmi tanácsadója”

„Azt már tudjuk, honnan érkezik a Textrade Kft-hez a ruha, de mi történik vele az üzemben? Lenyűgöző, hogy a beérkezett ruhák 99%-át feldolgozzák valamilyen formában. Egy részét ruhaként értékesítik tovább, egy részéből géprongy lesz. Az egyéb módokon nem hasznosítható textilt (mindössze 5%) ledarálják, és magyarországi cementgyárakban égetik el. Ha a daráléknak túl magas a PVC-tartalma, akkor nem fogadják be a gyárak, és ilyenkor marad a végső megoldás, a lerakás. Ez azonban mindössze 1%-ot jelent.”

[link]
[link]

Illetve farmereket külön lehet gyűjteni, a humusz oldala szerint. Elvileg náluk is lehet leadni:
[link]

Erre nem találtam infót, de elvileg 2025-re az EU-ban a ruhákat is szelektíven kell gyűjteni, de tök jó, hogy ez ezek szerint piaci alapon is megy, illetve, hogy még bőven van kapacitás a feldolgozáshoz, mert külföldről is rendelnek ruhát.

(#1670) cinemazealot válasza 66zio (#1669) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erről nem tudtam, de örülök, hogy ez a helyzet, mert én ezekbe a ruhás konténerekbe szoktam dobni már kevésbé kulturált állapotú cuccot is. :D

(#1671) Szevam válasza 66zio (#1669) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Köszi a cikkeket! :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1673) MrChris válasza Lauda (#1672) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg a kényelem nagy úr. Aki ilyen autót vesz nem fárad a konnektorba dugdosással. Viszont mindenhová cipeli a hibrid rendszer tömegét.
Ráadásként egyre drágább az e-autók feltöltése. Pont a napfényes Ausztráliában ahol a Tesla féle óriás 'zöld' energiatermelők, giga energiatároló épült.
Ördögi körnek látszik ez az egész, rengeteg infrastruktúrát kell építeni, megváltoztatni, fenntartani ehhez az elektromos mobilizáláshoz, nem csak annyi, hogy veszünk egy villanyautót meg konnektor legyen a garázsban aztán kész.
Továbbiakban pedig ha komoly szeletet kapnak az államok se tudnak lemondani a kieső üzemanyag adókról, kénytelenek lesznek a villanyt adóztatni, vagy valamilyen formában a nem háztartási célú villanyfogyasztást. Rossz esetben meg még jobban fog emelkedni a villany ára, ahol nagy tételben 'zöld' áram jelent meg ott jobban emelkedett az ár, az ellátásbiztonság csökkent.

(#1674) Rive válasza Lauda (#1672) üzenetére


Rive
veterán

A PHEV az érdekes műfaj.

Elsősorban is, ugye aki környezetvédő, az nem kéttonnás tankkal rohangál bevásárolni, viszi iskolába a gyereket, tolat be az iroda parkolójába.

Másodsorban, egy efféle tank ha nem akkuról megy, akkor tankhoz illő fogyasztást fog produkálni, sőt: ha még akkut is tölt mellé, akkor látszólag még többet. Ez pl. nekem teszt nélkül is valahogy evidensnek tűnt.

De ha (megfelelő CO2 semleges aránnyal bíró) villany megy az akkuba, akkor meg 'nulla' a fogyasztás még egy tanknak is.

A két szélsőérték között fekszik a tudatos használat (nomeg a manipulatív tesztelés) széles, gödrökkel tarkított mezeje.

~ ennyi.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1675) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Parancsoljatok, ez talán valamit csinál is, ami környezetvédelemhez közelebb áll. :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1676) MrChris válasza Szevam (#1675) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Toyota sok évvel ezelőtt, még a hibridjei elején arról beszélt, hogy hosszú távon az üzemanyag cella lesz a nyerő, a lítium aksikkal szemben. Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből, már sokaknak beletört a bicskája.

(#1677) t72killer válasza MrChris (#1673) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem akarásnak nyögés a vége:((.

Senki se akarja belátni, hogy a forgalmat/autók mennyiségét kell csökkenteni. Nem a munkába járók ellehetetlenítésével, hanem tömeges home office-al, a népességgyarapítás abbahagyásával, az értelmetlen munkakörök művelőinek UBI-val történő hazazavarásával.

A teslának is kell aszfaltút, le kell gyártani, szállítani, stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1678) MATEO6600 válasza t72killer (#1677) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szerinted miért nem efelé haladunk? (egyébként osztom a nézeteid, legalább is egy bizonyos fokig)

(#1679) t72killer válasza MATEO6600 (#1678) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Profit. Pontosabban, rövidtávú profit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1680) MrChris


MrChris
nagyúr

Magyarósi napelemes videója. Ne a pacákot, beszélőkéjét figyeljük, hanem amik elhangzanak, főképp kb utolsó harmad. Azt mondják a mintaház kb 30-40.000ft-t takarít meg havonta, viszont nem tudjuk meg, hogy mibe került az extra befektetés. A gépészete első pillantásra, nem hogy nem fapad, hanem mindent beleadtak ami technika volt. Szerintem 10 milla minimum, de ha több azon se csodálkoznék. Nem 5kW-os a rendszer ami a max egyfázisú, hanem legaláb 8, ez gondolom szintén extra pénz.
Az is érdekes, hogy valójában akkor éri meg a napelemezés, ha drága a villany. Utóbbi ott történik ahol jelentős 'zöldáram' lett, UK, német, dán, holland.
Rákérdezve az alap kérdésre még a kereskedő is széttárja a karját. Ez egy úri játékszer, magyarok töredéke engedheti meg magának. Ha országos szinten számottevően elterjedne akkor is ugyan úgy meg kell lennie a csúcserőműveknek, amik így drágábban állítják majd elő az áramot télen.

(#1681) t72killer válasza MrChris (#1680) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a mintaház kb 30-40.000ft-t takarít meg havonta" - bullshit, egy normálisan összerakott háznak+háztartásnak max télen van ekkora rezsije. Akkor meg cseszheti az ember a napelemet...

Elképesztő mennyiségű bullshitelés megy az új "megújulók" és a villanyautózás körül, kb a féknyúz olyan szintje, amihez képest Trump kisiskolás volt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1682) MrChris válasza t72killer (#1681) üzenetére


MrChris
nagyúr

A szaki szerint az áthidaló házi akkumulátor pedig 3 év alatt megtérül. :D Tudtommal a legkisebb Tesla is majd 2 milla ehhez jönnek az egyéb cuccok és telepítés 7600$. Múltkor kitöltöttem egy Tesla kalkulátort és akksiból 2 darabot ajánlanak a házamhoz.
Ha jól felemelik a villany árát akkor végülis megtérülhet.

(#1683) t72killer válasza MrChris (#1682) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL, kb villanyfűtéssel lenne annyi áramszámlánk 3év alatt, mint az az akksi önmagában.

Ezek nem tudom, melyik bolygón élnek...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1684) MrChris válasza t72killer (#1683) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most néztem a német áram árat és annak a kb harmadáért veszik ott át a megtermelt villanyt. Nálunk gondolom szintén harmad ár lesz, azaz ~16ft/kWh, nyáron óránként (5kW) 80ft termelés, 2000 órával évi 160.000, de szerintem kevesebbre jön ki, mert nem mind a 2000 órában termel 5kW-on.

(#1685) t72killer válasza MrChris (#1684) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez is csak addig megy, amíg az állam masszívan támogatja a rendszert.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1686) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Íme egy Melbourne-i, közlekedés vs. klímaváltozás témában írt tanulmány, aminek van egy nagyon sokat mondó ábrája:


forrás: sensibletransport.org.au

Érdemes ízlelgetni. :K

(#1687) cinemazealot válasza cinemazealot (#1686) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mondjuk, a vasút egységnyi helyfoglalása (a buszhoz és a villamoshoz képes) kissé sántít, de annyi baj legyen. :D

(#1688) MrChris válasza cinemazealot (#1687) üzenetére


MrChris
nagyúr

Több helyütt sántít, mert figyelmen kívül hagy jó pár dolgot. A greenpoweres tesla, biciklizés, gyaloglás nemtom mitől lesz 0 kibocsátású, hisz azt az energiát mégis csak elő kell állítani ami mozgatja, napelem/szélkerék ipar, vagy élelmiszeripar... formájában. A vakációs repülőzés és életmód meg szerintem taccsravágja a napi közlekedésben kényszerekkel csökkentett széndioxid szintet. Korábban említve volt a járművek útja, az aszfaltos utak károsanyag kibocsátása vetekszik a rajtuk közlekedő autókéval, ez is kimaradt. A vasút talán ebben jobb. Előny a repülőnél. :D A gyalogos meg nem kér enni? :D
Nagyon le van szelektálva mit vesznek figyelembe. Az egy érdekes adat, hogy a fejlett Melbourneben az autóknak 10literes az átlagfogyasztása. Hol vannak azok a csoda autók amikkel tele az autósújság, reklám, közbeszéd, hogy 2-3-4L-t esznek? Valós használatban ezek átverős adatok.

(#1689) t72killer válasza MrChris (#1688) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ábra szerint a greenpoweres tesla uolyan rossz, mint a mezei benzines - amivel egyet is tudok érteni. Cikket lusta vtam elolvasni :B .

"Hol vannak azok a csoda autók amikkel tele az autósújság, reklám, közbeszéd, hogy 2-3-4L-t esznek? "
Ott (is) a pont :(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1690) MrChris


MrChris
nagyúr

Biztosan jó lesz az, ha még több napelem és szélkerék adja az áramot? Valszeg amíg nem érzik az emberek a problémát és sikerül a csúnya szén/gáz/atom erőművekkel áthidalni a termelés eséseit, fogyasztás növekedését addig nagyon vonzónak látszanak ezek a megújulók. Csak akkor türelemmel legyenek míg megújul, pl. felkel a Nap, vagy fújni kezd a szél.

[ Szerkesztve ]

(#1691) Rive válasza MrChris (#1690) üzenetére


Rive
veterán

Néhány évvel korábban ugyanis a Wien Energie-nek évente csak 15 alkalommal kellett rövid időn belül felgyorsítania az áramtermelést, de az utóbbi években erre évente már akár 240-szer is szükség volt a hálózat stabilizálása érdekében!

Évek óta téma a dolog. A németeknél még markánsabb az efféle rendkívüli beavatkozások számának emelkedése.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1692) MrChris


MrChris
nagyúr

Egy szájbarágós videó a témából, bár néhol kissé sántít, de összességében mégis érdekes arányokra világít rá.

(#1693) Di Natale válasza MrChris (#1692) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Köszönöm, megnéztem :)

(#1694) MrChris válasza Rive (#1691) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kérdés, hogy adnak e rá valódi választ, vagy mennek tovább a szakadékba. Szerintem most, hogy még több orosz gázuk lesz gázerőműveket fognak építeni a nap-szél mellé, valamint emelni kell a villany árát, hogy finanszírozzák a nem termeléseket.

Di Natale: igazán nincs mit.

(#1695) t72killer válasza MrChris (#1690) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Spéci helyeken működik az ilyen: valamelyik kanári szigetről, ha jól rémlik Hierro-ról olvastam, hogy a szél+napenergiával (van mind2-ből bőven és kiszámíthatóan arrafelé!) egy egyébként sivatagos völgyet töltenek fel tengervízzel, amit turbinán leeresztenek éjjel. Ez elég az egyébként nem túl sok ottlakónak.

Erre belelkesedve a nyugatnémet berendeli a kínai napelemet esővédőnek a cserepek fölé...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1696) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biden visszatér a Klímaegyezményhez. Ahhoz, aminek megkötése óta hány szenes erőmű is épült Indiában-Kínában? A covid-évet leszámítva mennyivel is nőtt a légiforgalom?

Arról viszont nem olvasni, hogy Alaszka összeolajozását leállítaná...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1697) Lauda válasza t72killer (#1696) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk összességében még mindig az usa lépdel a legtöbbet alternatív források felé. Hibridek, elektromos autók, szélerőműparkok....

(#1698) Szevam válasza Lauda (#1697) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

"Hibridek, elektromos autók, "

Okok, de nézd csak meg a térképen... egy szimpla kisebb utcában hogy is néz ki az autópark? Kicsit gyalogolj tovább is... Nem kis dögök vannak ám ott :DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1699) kenguru99 válasza Szevam (#1698) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Meg nagyrészt nagyon gyenge a tömegközlekedés. Tehát mindeki autóval jár mindenhova.

(#1700) t72killer válasza kenguru99 (#1699) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

olyan alacsony népsűrűségű területen mondjuk nagyobb baj lenne a "tömeg"közlekedés: egy 200fős kistelepülésről elég sokszor indulna üresen a busz, ha használható menetrendet csinálnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.