Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Vladi válasza t72killer (#1450) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor iratkozz be az egyetemre és ne engem utasíts rendre.

Másik: tényleg megnézted a filmet??? Ki van számolva, használva van egy 1000 hektáros birtokon!

Egyébként meg akkora arroganciával állsz itt a dologhoz, hogy rossz nézni. Én írtam valamit, te elkezdtél trollkodni és nagyjából 10 hsz-en keresztül beszéltél úgy, hogy a linkelt filmet se voltál hajlandó megnézni.

Ha te azon akarsz sápitozni, hogy milyen hülye az ember és mindmegdöglünk és céókmettő, akkor a jövőben bennem beszélgető partnert nem találsz.

"csökkennie kell a népességnek ÉS csökkennie kell az egyéni fogyasztásnak/szennyezésnek."

Ezzel én hol vitatkoztam? Talán neked nem tűnt fel, de nagjyából ezekben a kérdésekben itt a fórumon 173 alkalommal értetünk egyet.

Másik: én mindig hozzáteszem, hogy ez szép és jó, csak nem elég. Igen, mérnöki cucc is kell. Deén most pont nem mérnöki cuccról értekezek. Hanem emberi gondolkodás váltásról.

Eztis mindig elmondom. Akkor már 4 dolog kell...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1452) Rive válasza Vladi (#1449) üzenetére


Rive
veterán

Hol az a baj, hogy sz@rrá van legeltetve, hol az, hogy nincs legeltetve :U

Értem én, hogy régen minden jobb volt (ezt már a fáraók korában is mondogatták, ha jól tudom), de az ilyenekkel pont annyira tele a padlás, mint a pilisi szívcsakrával.

Nem fogok teoretikus vitákba bocsátkozni olyan kérdéskörben, amit a gyakorlat eldöntött. Területigény, munkaigény, erőforrásigény - az 'alternatív' meg az 'újrafelfedezett' csodálatosságos mezőgazdasági módszerek valamelyiken mindig elvéreznek.
Eleve, ezért tudta őket kiszorítani a mai mezőgazdaság. Végül szépen beszántották a bioizét, mert más módon több embert lehetett etetni, ellátni, és az a több bizony élesre fent furkósbottal szemlézte a sok hektár zsíros öntésföldön még mindig vizeskedéssel tökölő egyszeri halászt és családját.

Nekem mezőgazdaságból a mai nagy kérdés ~ annyi, hogy bevállaljuk-e végre az intenzív termelést, ahogy a csövön kifér: ebben az esetben ~ a mai terület fele, negyede (!!!) elég lehet tízmilliárd megfelelő ellátására, a többin meg lehet natúrkodni rogyásig, ha úgy tetszik.

Alternatíva a mai se hús, se hal megoldás, ami környezetvédelem ürügyén a lassú leépülést tartja rendszerben.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1453) Vladi válasza Rive (#1452) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na a másik...

"amit a gyakorlat eldöntött."
Tudod mit döntött el a gyakorlat? Ami 1000%? Hogy a rendszerünk az összedőlés küszöbén van.
Semmi egyebet.

"az 'alternatív' meg az 'újrafelfedezett' csodálatosságos mezőgazdasági módszerek valamelyiken mindig elvéreznek."
Ha meg látod a gyakorlatban akkor? Eltakarod a szemed?

Ami működik, az a természet körforgására alpuló, ami nem az a természet kizsákmányoló.

"Eleve, ezért tudta őket kiszorítani a mai mezőgazdaság."
Nem igaz. Azért tudta kiszorítani, mert ezzel így nagyobb a profit. Néhány lóvés jobban meggazdagodott, miközben a föld erőforrása a végletekig kizsigerelve, az átlagember meg szegényedik.
Mondj 1 területet a világunkban, ahol nem így történik.

Én értem, hogy van egy x gondolkodás, amiből baromi nehéz kilépni. Meg ha valaki kikezdi akkor az emberek automatikusan védekezni kezdenek. Ezt értem, így műköik, oké.

De amikor 1 rendszer tudjuk, hogy szar és elindul az eszmecsere arról, hogy akkor máshogy kéne, akkor miért megy a felháborodás?

Bakker.... ha ez nem a környezetvédelem topikban történik, akkor fel se veszem. :O

"intenzív termelést, ahogy a csövön kifér:"

Jelentem ez már megvalósult. Tehát: fogy az erőforrás, a megoldás az, hogy még gyorsabban fogyasszuk. Oké.

"Alternatíva a mai se hús, se hal megoldás, ami környezetvédelem ürügyén a lassú leépülést tartja rendszerben."

Ezt viszont nem értem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1454) Rive válasza Vladi (#1453) üzenetére


Rive
veterán

Nem igaz. Azért tudta kiszorítani, mert ezzel így nagyobb a profit.

A profit arányos az ellátható emberek számával. Nagyobb a profit => több ember fog élesre fent furkósbottal ellened nyomulni, amikor el akarod venni tőlük a profitjukat (megélhetésüket).
Az indiánokat agyonverik a földjükért. Ez volt az USA megalapításakor ez van most az Amazonas mellett és azon akarsz vitatkozni, hogy ez nem gyakorlat által eldöntött.
Hát, ahhoz valaki mást kell keresned, efféle vitákban én - nem.

Jelentem ez már megvalósult.

Közel sem. A jelen rendszer olyan területen akarja védeni a környezetet, ahol az már lényegében megsemmisült, de emiatt a fals 'környezetvédelem' miatt a termelékenység korlátozott marad, a korlátozott termelékenység miatt pedig egyre újabb területek bevonására van szükség az igények növekedésével.

Ezt viszont nem értem.

Szimplán be kell vállalni, hogy az termelésre befogott területen már nincs érdemi védhető környezet. De ha az intenzív termelés kisebb terület elfoglalását teszi szükségessé, akkor a fennmaradó területet vissza lehet állítani a természetes állapotába. A difi: jelen megközelítésbeli 'szelíden' agyonrongyolt 100 hektár helyett 30 teljesen agyonrongyolt hektár, plusz 70 hektár natúr.
Melyik a jobb? Melyik esetben marad egyáltalán olyan terület, amit érdemes védeni?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1455) Vladi válasza Rive (#1454) üzenetére


Vladi
nagyúr

"A profit arányos az ellátható emberek számával."

ylézusom... én most adtam fel.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1456) Rive válasza Vladi (#1455) üzenetére


Rive
veterán

:shrug:

A környezetvédelem egyik legsúlyosabb rendszerszintű problémája, hogy az igazán elszántak a rögvalóság helyett mindenféle fantazmagóriákban élik ki magukat.

Szerinted mégis mi tartja el a városokat (kajával), ha nem a mezőgazdaság hatékonysága (áttételesen: profitja)?

Anno tízből kilenc ember a mezőgazdaságban dolgozott. Most tízből kilenc nem a mezőgazdaságban dolgozik (fejlett részeken, legalábbis). Ezt tette lehetővé a magasabb termelékenység. A magasabb profit.

De ha levágod a termelékenységet vagy vissza akarod kényszeríteni azt a kilencet (egy részét) a mezőgazdaságba, akkor ők ugyanúgy ellened fognak menni, mint az a maradék egy.

Vagy el tudod adni a környezetvédelmet (mert jó a 'profit' rajta), vagy fantazmagória marad mindörökre. Vagy biztosítasz tisztes megélhetést az Amazonas melléki farmereknek erdőégetés nélkül, vagy erdőt fognak égetni és irtják az indiánokat.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1457) Rive válasza Rive (#215) üzenetére


Rive
veterán

..felveti a kérdést, hogy azok a természetes polimerek amiket tartósságuk okán előszeretettel alkalmazunk a ruhaiparban, igazából hogyan is viselkednek? Mer' az pillanatnyilag annyival el van intézve, hogy 'természetes'......

Hoppá.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1458) MrChris válasza t72killer (#1447) üzenetére


MrChris
nagyúr

"x millió évvel ezelőtt a Szahara egy zöld terület volt" Rendszeresen fás, füves élővilágban gazdag és aztán sivatagos terület volt. "I. e. 7000 és i. e. 2000 közt a Középső-Szahara síkságain dús füvű puszták hullámoztak, gazdag állatvilággal, folyókkal, mocsarakkal." Almásy László fedezte fel a sivatag közepén az 'úszók barlangját' és egyéb falfestményeket amin az ott élőket növényzettel és állatokkal teli környezetben ábrázolják. Vagyis nem is olyan rég még élhető hely volt.

(#1459) t72killer válasza MrChris (#1458) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1460) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Fémhulladékból művészet: wooarts.com

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1461) Espla


Espla
aktív tag

Szintetikus üzemanyagok valós nullás emisszióval
"Vendégünk Zöldy Máté, a BME tanára, témánk a bekevert etanolnál és a jelenlegi elektromos autóknál egyértelműen ígéretesebb technológia."

(#1462) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes cikk a témában: Az óceánjárók füstje csökkenti a légköri melegedést

A cím kissé félrevezető, a cikk maga viszont nagyon érdekes dolgot világít meg. ;)

(#1463) t72killer válasza Espla (#1461) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs sajnos egész órám meghallgatni az anyagot - a címmel kapcsolatban szkeptikus vagyok, a valóban nullás emisszió/környezeti lábnyom kb lehetetlenség, ugyanis bármit gyártasz, ahhoz eszközök nyersanyagok, sőt, melóbajáró munkások is kellenek + egy valag szállítás nem feltétlen olyan járművön, ami "zöldítve van".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1464) t72killer válasza Lauda (#1462) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tartom kizártnak, hogy az idén tavaszi extrém Európai szárazság és felhőtlenség mögött a légi és tengeri közlekedés Covid miatti leállítása is meghúzódhat.

A "ködös" Albion sem ködös-esős már:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1465) Di Natale válasza t72killer (#1464) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ennyit számít a forgalom? Döbbenetes.

(#1466) t72killer válasza Di Natale (#1465) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy csak az, de egy faktor lehet. Mellette ugye pörög a klímaváltozás/golf-áramlat megzakkanása is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1467) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes cikk a témában: Elektromos autózás: komoly figyelmeztetés érkezett

Az elektromos mobilitásra való átállás növeli a károsanyag-kibocsátást a kieli IfW gazdaságkutató intézet tanulmánya alapján, amely szerint az elektromos autózás üvegházhatású gázkibocsátása a jelenlegi németországi energiamix mellett közel háromnegyedével múlja felül a modern dízelmotorokét - írja az MTI.

(#1468) fsdb válasza Lauda (#1467) üzenetére


fsdb
aktív tag

Már így is szó volt róla, hogy ha bezárják a szenes erőműveket, az nem igazán fog menni anélkül, hogy újraindítanák az atomerőműveket.

[ Szerkesztve ]

(#1469) t72killer válasza fsdb (#1468) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 70%-os extra emissziót még úgy is nehéz lesz ledolgozni, max behozzák a dízelek szintjét. Akkor meg miafrásznak rohanjon az ember új kocsit venni az eur6-os passat-ja helyett, dupla áron:F?

Egyébként örülök neki, hogy a józan hangok felszínre kerülnek, akik nem felejtik el, hogy a mínusz gyökkettő energiasűrűségű "megújuló" csodákat mennyi füstbe kerül a kínai gyárban legyártani majd idehozni. Múltkoriban ment előttem egy e-kocsi, rajta büszkén virított a "zero emission" felirat - fantörpikus, és persze a gazdája el is hiszi.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1470) fsdb válasza t72killer (#1469) üzenetére


fsdb
aktív tag

Szvsz. Leállítják az atomerőműveket, helyette gáz, szén, + veszik a franciáktól az áramot, persze ott is atomerőművek vannak, árak az egekben. Olcsó orosz gáz úton, de függőség, meg az is kevés. Közben megígérik, hogy bezárják az atomerőművek helyett felpörgetett szénerőműveket. Autóipar beáll, a vírus még rátesz. Német mentőcsomag csak elektromos autókra. Dízelre nincs támogatás. Elektromos autóknak jóval kevesebb munkaerő kell, elbocsátások stb.. Erre kijönnek egy ilyen cikkel.

(#1471) t72killer válasza fsdb (#1470) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Következetesség lvl99 - mínuszban:W.

Annakidején az atomstopot ugyebár a fukushimai pánikban határozták el, kvázi populista lépésként, illetve még nemiazán realizálva, hogy mennyire környezetszennyező a "zöld" energiatermelés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1472) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#1473) MrChris válasza Lauda (#1467) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az is érdekes, hogy ez nem újdonság. Volt már korábban ADAC összeállítás erről. Egy számomra hiteles mérnök is végigfejtette, hogy összességében a villanyautó jelenleg és ahogy tervezik környezetszennyezőbb mint az egyre fejlettebb belsőégésű járművek. Gondolom nem szívesen pedzegetik a témát. A magukat zöldnek hívó felekezetek alól kihúzná valamelyest a talajt.
Most nem keresem meg, de egy cikkben volt, hogy hogyan tervezik a villanytöltést eljuttatni a kisebb településekre és a nem pont útba eső de szükséges töltőpontokra. Ezeken a helyeken aggregát konténereket raknának le! :DDD Mert annyira drága lenne kiépíteni a nagy áram átvitelére alkalmas hálózatot. Pl autópályák mentén, vagy a rengeteg kisebb települések határán. Persze vannak önnálló napelemes töltők, de azok eléggé alkalmatlanok valódi tömeges hazsnálatra.
3.8millió autó van üzemben Mo-on kb felét használják napi 40-50km-t, vagyis elektromos autózás esetén este vagy napközben a melóhelyen csak töltőre szeretné tenni a tulaj az is legalább 1 millió töltőfejet jelentene, de valszeg ennél még többre lenne szükség. Pl a rengeteg átutazó miatt és hogy ne alakuljon ki tumultus a frekventált helyen. Ezekre mind nagy kapacitású hálózatot kellene kiépíteni. A szállítmányozásról nem is beszélve. Ezekhez iszonyat mennyiségű villanyt kéne termelni és jelentős részét éjszaka szívnák az autók, napelem eléggé felejtős...

[ Szerkesztve ]

(#1474) t72killer válasza MrChris (#1473) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Politika/a globális gazdaságra vonatkozó hosszútávú tervek miatt nyomatják a villanyverdát:
a "fejlett" világ lakosságának nagyrésze városokban él+a városi tyúkketrecek zsúfoltságánák fokozása stratégiai cél, uis így lehet mégtöbb dzsídípít termelni. Itt viszont a legtisztább kipufogógázból is felhalmozódik annyi szennyezőanyag, hogy az már érezhető mennyiségű légzésrottyant beteget produkáljon.

Megoldás: toljuk át a szennyezést máshova, másokhoz. Bármi áron.

Az meg nem lep meg, hogy a klímaváltozást telibesz.rja a hivatalos zöldpolitika.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1475) MrChris válasza t72killer (#1474) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt meg most olvasom, hogy 2023-tól megszűnik a napelemesektől a kötelező áramátvétel. Meg akár a rendes átvételi díjakat is meg kellene utánuk fizetni. Vagyis piaci alapú lesz, nem a többi fogyasztó finanszírozza ezt a hobbit. Hát ez egy olyan gyomros amitől lehet hogy megfekszik a tetőnapelem eladás. Eddig 10-15 éves megtérüléssel reklámozták, most majd 40-50-100?

Vajon erről is kiderül, hogy egy zöld lufi volt?

[ Szerkesztve ]

(#1476) t72killer válasza MrChris (#1475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem tolják bele masszívan az adófizetők/áramfogyasztók pénzét, akkor nincs ott semmiféle megtérülés. Az áramot nem lehet elrakni a polcra (pontosabban lehet, de k.vasokba fáj annyi db 18650es cella), ha a delikvens nem akkor termeli az áramot, amikor arra szükség van, akkor nemhogy hozzáadott értéket nem tesz be, hanem egyenesen terheli a rendszert.

Erre találták ki, hogy vegyenek a népek otthonra is klímát, boltokat is nyomják tele klímával: el lehet mondani, hogy a júliusi délben termelt napelemes áramra marha nagy szükség volt. Igenám, de befigyel a covid, ami valszleg kiválóan terjed a légkondikban: pár nyári fertőzés múlva rájönnek és bedől az egész légkondi-biznisz, a napelemek meg cseszhetik.

A magam részéről ott látom értelmét a napelemesdinek, ahol nincs más: saját akksit töltesz vele. Ez ugye drága mulatság, de ha más nincs, ez is működhet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1477) MrChris válasza t72killer (#1476) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, de az nagyon réteg dolog ahol nincs mód vezetékes villanyra, valamint a napelemnek az elmult évek tömegesedése miatt lett töredék ára. Ennek ellenére egy ilyet kirakni a telekre/nyaralóba még mindig kétszer meggondolnám, nem hogy amikor még sokkal drágább volt, vagy egy méregdrága nagy kapacitású akksit...
Minden esetre ez lehet hogy betesz neki. A napelem farmok is kötelező átvétellel működnek. Kíváncsi vagyok a szélkerekekre, azok se mehetnének másként csak kötelező átvéttel.

(#1478) t72killer válasza MrChris (#1477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, ez tanyára és hasonló helyekre való, ahol gond lenne, ha tönkremegy a generátor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1479) Rive válasza MrChris (#1477) üzenetére


Rive
veterán

Kíváncsi vagyok a szélkerekekre, azok se mehetnének másként csak kötelező átvéttel.

Éppenséggel a jelen EU irányváltásban tekintélyes súlyt képvisel a szélkerekesek lobbiereje. Az ugyanis igen komoly, főleg ipari szereplőket tömörítő lobbi, szemben a magán-naposokkal. És elemi érdekük, hogy a jelenlegi kötelező szeles átvétel minél tovább megmaradjon. És, bizony ha súlyt szerez egy másik kötelező átvétel, akkor azt a rendszer végképp nem fogja bírni. (Vótmá' a 'duck curve'.)

Az atomenergia legyakásában is benne volt a kezük.

A szél pozícióját csak valami nagyon komoly gazdasági felfordulás és ezzel kapcsolatos paradigmaváltás tudja megingatni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1481) MrChris válasza Rive (#1479) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, ott elég nagy technológiai beruházások lehettek, nem szívesen dobnák el. Ezzel az agyon támogatással és erőltetéssel teljesen a csecsszopásra nevelték őket, a hamis ígéretek és a pre-hatástanulmányok úgy látszik nem voltak megfelelőek. Meg valahogy zsigerből, fenntartás nélkül elfogadta mindenki, hogy a szélkerék, napelem és villanyautó nem csak környezetbarát, hanem szinte nem is szennyez.

t72killer: hamarosan a Curiosity is mikroműanyagokat fog találni a Marson. Érvényesül az entrópia.

(#1482) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiemelték a Szamosból a folyó áradása után Romániából érkező kommunális hulladékot - a románok FIZETNI mikor fognak azért, hogy takarítunk utánuk?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1483) MrChris válasza t72killer (#1482) üzenetére


MrChris
nagyúr

:DD Ugye viccnek szántad! Vagy költői kérdés volt?
Nem fizetni fognak, hanem képesek rá és egész romániából ide szállítják majd a szemetet és pénzt követelnek az értékes nyersanyagért. Jobb esetben eu-s pénzt is kapnak a hulladékgazdálkodásra. Nem hinném hogy velük szemben bármelyik nemzetközi bíróság fellépne.

(#1484) t72killer válasza MrChris (#1483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kültői sajnos:(. Az ilyennek sose járnak a végére, a ciánért se kaptunk semmit.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1485) MrChris válasza t72killer (#1484) üzenetére


MrChris
nagyúr

Arra azonnal kapod a választ, hogy nem voltunk uniós országok. Viszont az évekig tartó németországból és ausztriából ideszállított bálázott szemét idején már uniós tagként említés szintjén se volt dorgálás. Ez most lenne fordított esetben... lenne belőle világ ribillió.

Nálunk az egyik parkolóban fizetős lett a villanykút, azóta nem láttam ott villanyautót tölteni. :DDD

(#1486) Lauda


Lauda
félisten

Sokat mondó azért ez a teszt is: Óbuda-Kecskemét egy pillepalacknyi benzinnel? Elfogyott a benzin és még ott a villany is. Ezen kívül jóval drágább a hibrid. :F És akkor hol az akku szemete, élettartama, bonyolultsága stb stb? Valahogy nem érzem azt, hogy bármi is indokolná a hibrid autó vásárlását.

[ Szerkesztve ]

(#1487) t72killer válasza Lauda (#1486) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

városi dugózáshoz megéri a hibrid - de persze olyan helyen busz/metró/stb is van..

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1488) Lauda válasza t72killer (#1487) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen szempontból és kinek? :)

(#1489) t72killer válasza Lauda (#1488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A természetnek nagyon valószínű, uis a városi 10+literes fogyiból csinál mondjuk 5litert. Akksiszemét nincs túl sok ezek után, nem teslákról beszélünk.

Pénzben nem vagyok képben, uis nagyon ritkán járok városi dugókban, így mindígis távolsági autóim voltak/valszleg lesznek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1490) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kis mértékben megemelkedett a radioaktivitás Finnországban és Svédországban, a térség államai szerint a szennyezés Nyugat-Oroszország felől érkezett.

Az oroszok természetesen semmiről sem tudnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1491) MrChris válasza Lauda (#1486) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ígért 1,8L helyett ~4,3. Plusz az akksit is fel kell tölteni valamiből... Nagy megváltást nem hoz, végül a fogyasztási ökolábnyom ugyan ott lesz. De ha hozzávesszük az egész cuccét, hát...
Inkább az araszolgatásnál, lámpától lámpáig futásnál látnám előnyét, amit meg pont közlekedés szervezéssel kéne megoldani. Toyotától azt hallottam, (hivatkozást nem tudok linkelni, tehát hiteles :DDD) hogy nem a hibrid és nem az akksi a jövő, hanem a hidrogén lesz végül a befutó az autózásban.

(#1492) t72killer válasza MrChris (#1491) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ilyen 1.x-es beígért fogyasztásokat sose értettem. Fékezgetés nélkül, sima országúton, 60as sebességnél se eszik 3liternél kevesebbet egy benzines kocsi sem. a "hibrid" technológia semmi mást nem csinál, csak a fékezésnél elpocsékolt energiát forgatja vissza, azaz a fogyasztása nem lehet jobb a tiszta benzines üzem minimális ("országúti") fogyasztásánál.

Persze a valóságban egy benzines városban 10liter körül pusztít a 200méterenkénti fékezés miatt, ha ebből 5literes valós fogyasztást csinálnak, azért az nagyon szép. De a marketing kb a kínai millió lumenes elemlámpa szintjén mozog.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1493) Rive válasza t72killer (#1492) üzenetére


Rive
veterán

A PHEV az speciel megy töltésről is, szóval ahol a villany alacsony CO2 mellett készül, ott zöldebb, mint a benzin.
Persze, ahol meg a villany CO2 szintje magas, ott nem annyira.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1494) t72killer válasza Rive (#1493) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez ugye fentebb pont téma volt, kb a Norvég mixig kell elmennünk, hogy környezeti lábnyom szinten jobban álljon a full villany. Egyelőre tiszta profitnak én továbbra is csak a fékezési/lassítási energia felhasználását vagyok hajlandó elkönyvelni. Ez is szép summa, szvsz ezt kéne ŐSZINTÉN kommunikálni (sok más egyébbel egyetemben...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1495) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dől a sz.r az orosz tundrára:W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1496) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tovább okádja a műanyagszemetet Amerika, most ráfogják a vírusra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1497) MrChris válasza t72killer (#1496) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos teljesen várható volt, hogy nagyon megnövekedik a csomagolóanyag használat. Ha már ez azért előre látható nem túl sok ésszel egy ideiglenes begyüjtő eljárást ki lehetett volna dolgozni. Úgy is annyi dologtalan antifaszista unatkozik az utcákon, lenne mit tenni. Ezeket gigatelepeken lerakva később feldolgozhatnák, semlegesíthetnék. Vagy valami más programmal, de ne simán a környezetbe.

(#1498) MrChris


MrChris
nagyúr

Emberek nélkül is lenne éghajlatváltozás, de nem biztos, hogy felmelegedés. Egy újabb szarul fordított cikk a témában. Évente 0.1°C lehűlés szerinte nem sok, de 170 év alatt 1°C melegedés meg gyors. Ezek annyira setét buta, gondolkodásra képtelen újságírók, végülis csak a lényeget baxta el. Aminek az oka a google fordító, mert az 1.000-t 1-nek veszi. :DD Az eredetiben 1000 év alatt 0.1, valamint némi szó esik a feltételezett okokról is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.