Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) t72killer válasza syberia (#250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, csak mennyi gázolajat kell elfüstölni a komplexum megépítéséhez :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#252) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A Csernobil topicban elég sok szó esett az energia termelésről, illetve arról, hogy a megújulók mennyire kiszámíthatatlanok, ezért az atomnak igenis van létjogosultsága és igazából az a jelenleg "legzöldebb" (és egyben legstabilabb energiaellátást biztosító) megoldás.

A G7 cikke szerint is fontos az atom, de a cikk utolsó két kérdés-válasza szerint a megújulók is legalább ilyen stabillá tehetők, ha odafigyelünk az időjárásra.

Tehát alapvetően az lenne a feladat, hogy még az eddigieknél is jobban odafigyeljünk az anyatermészet moccanásaira, és pontosan olyan ütemben fogyasszunk, ahogy az az időjárás által termelni képes. És itt jöhetnek szóba az okos rendszerek. :K Amikor 2 éve felszereltettem a napelemet a tetőre, kíváncsi voltam, képes vagyok-e alakítani a fogyasztásunkat, hogy ne kelljen apellálnom az elektromos hálózat tároló kapacitására, tehát hogy ne pumpáljak vissza fölöslegesen (hiszen az is terheli a hálózatot), hanem amennyire lehet, mindent használjak fel én helyben. Ekkor a villanybojler elé beiktattam egy időzítőt, ami csak nappal engedte fűteni a bojlert, éjszaka lekapcsolta. Mindig volt meleg víz, és egyértelműen látszott, hogy a nappali napenergiát szinte teljesen fel tudom használni, visszatáplálás meg szinte alig volt. Végül azért iktattam ki az időkapcsolót, mert az éjszakai hosszabb pihenőidő miatt a bojler nagyon lehűlt és a délelőtti intenzív felfűtés sokkal nagy hőterhelést rótt rá, mint ha folyamatosan feszültség alatt állt volna és kisebb felfűtésekkel tarthatta volna az állandó hőfokot. Ez is tényező a gazdaságosság elbírálásakor, ugyanis nem mindegy, hogy egy bojler milyen terhelésnek van kitéve és emiatt hány évig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#253) #48613632 válasza cinemazealot (#252) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én nem vagyok alapból atomellenes, bár vannak hátrányai is, amit nem szoktak emlegetni. Pl háborús helyzetben a sebezhetőség, míg megújulókkal lokálisabb az elosztás, az igények függvényében.
Ami viszont tudtommal nem megoldott, az az elhasznált fűtőelemek tárolása.
Jelenleg tisztának mondják az atomot, de nincs is annyi belőlük, ami globális problémát okozhatna, mondjuk a fűtőelemek nem biztonságos tárolásával.
De ha elkezdünk atomból építkezni, pár tíz éven belül megnézhetnénk magunkat, amennyiben nem találunk megoldáést, vagyis pontosabban költséghatékony megoldást, a megsemmisítésre.
Nem tudom, mennyire hitelesek az alábbi dokumentumok, de itt egy rövid szösszenet a paksi hulladék fűtőelemekről:

MI LESZ PAKS I. ÉS PAKS II. KIÉGETT FŰTŐELEMEIVEL?

itt pedig egy lehetésges megoldás, de ez sem mostanában esedékes

Mit csináljunk a kiégett fűtőelemekkel? Égessük őket tovább!

(#254) kisza25 válasza #48613632 (#253) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Háborús helyzetben előbb bombáznának le egy napelem mezőt, mint egy atomerőművet, saját magukat nem nyírják ki
Az elhasznált fűtőelemek továbbhasználására már lenne megoldás.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#255) t72killer válasza kisza25 (#254) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az évtizedek alatt felhalmozott fűtőelemek amúgy hol vannak? Azokból is lehetne főzni vmi hasznosat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#256) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Teljes cikk

A végleges elhelyezést ugyan nem váltja ki teljesen, de az újrahasznosítás lehet a kiégett fűtőelemek lehetséges kezelési módja. Ez főleg Franciaországban jellemző. "Az olcsóbb, direkt elhelyezéssel szemben az szól a reprocesszálás mellett, hogy előbbi esetén lepakolunk a mélybe olyan anyagot, ami további energiaforrás lehetne. Azaz a reprocesszálás kevesebb hulladékkal is jár, jóllehet költségesebb megoldás, mint a közvetlen végső elhelyezés" - mondja Aszódi Attila, aki nem is titkolja, hogy az újrahasznosítást megnyugtatóbb megoldásnak tartja. Ennek a folyamatnak a lényege, hogy a kiégett fűtőelemben elválasztják az értékes anyagot és a hulladékot. Ezt kémiai eljárás keretében teszik: feloldják az üzemanyag-pasztillátokat, kinyerik belőlük az uránt és a plutóniumot, majd - ez utóbbi, hasadóképes anyagokat - tárolás után újra felhasználják. Az úgynevezett hasadási termékeket - a reprocesszálás során elválasztott hulladékot - üvegbe keverik, ezt fémedényekbe töltik, amiket megszilárdulás után acélcsövekben átmeneti időre tárolnak, miközben passzív módon hűtik. Ezeknek az ún. vitrifikált hulladékoknak a végleges elhelyezése fémkonténerekben, melygeológiai tárolókban lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#257) #48613632 válasza kisza25 (#254) üzenetére


#48613632
törölt tag

De az a napelem mező nem a fél országot látja el energiával, hanem csak egy települést.
Itt a front a lényeg, hogy amerre halad, arra nyilvánvalóan elpusztítja a létfontosságú objektumokat is.
De az nagyon nem mindegy, hogy egy ilyen objektum kiiktatásával, mekkora kárt okoz az energiaellátásban, és mennyire szennyezi a környezetet.

(#258) Rive válasza #48613632 (#253) üzenetére


Rive
veterán

Nem tudom, mennyire hitelesek az alábbi dokumentumok...

Hát, úgy nagyjából féligazságokat mixel 'mindenki tudja' jellegű hülyeségekkel (az a 'mindenki' elég sok dolgot veszett rosszul tud...).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#259) #48613632 válasza kisza25 (#256) üzenetére


#48613632
törölt tag

Másodszor próbálom elolvasni a cikket, de nekem lefagy az oldal betöltés közben, és felpörögnek a ventik, úgyhogy kihagyom :(
Ami meg a hszedből lejön, az egy kérdés. Nevezetesen, hogy ez egy megvalósított terv, és működőképes, vagy megint valami, ami csak papiron létezik?
Mert ugye tervek, ötletek volnának, de ezt itt, és most mi hogyan döntsük el, hogy működőképes e a dolog, avagy sem? Mert akkor itt van a magyar pali hidegfúziós reaktora is.
Valami fiók mélyén kallódik, holott ez egy olyan megoldás lenne, amivel a tulaj egy csapásra felborítaná az energiapiacot. A pali meg azonnal besöpörné az összes Nobel díjat, még azt is, ami nem kapcsolódik szervesen a témához, pl irodalom :D
Jelenleg semmilyen okot nem látok arra, hogy ha ez egy valóban működőképes megoldás, akkor miért ne csapna le rá akár egy miniállam is, és még ha nem is profitál a találmányból, már abból óriás vagyont gyűjthetne, hogy fiókban tartja a megoldást.
Szóval, amire próbálok kilyukadni, az az, hogy amíg ez nem egy bevezetett technológia, addig lehet róla beszélni, de hivatkozni nehéz rá.

(#260) kisza25 válasza #48613632 (#257) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak egy atomerőművet nem fog senki lebombázni, mert akkor mindenki meghal, Ők is.
Ahogy most is van "mindenkinek" atombombája, mégsem használja senki

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#261) #48613632 válasza kisza25 (#260) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt rakétával lövik messziről, vagy légitámadás során, de nincs gyalogság, aki utóbb belerohanna. Persze függ attól is, hogy milyen háború. Meg amúgy is, ki lehet kerülni. De tulajdonképp, ilyen irányított csapásokkal, le lehet bénítani egy fél országot anélkül, hogy betennéd a lábad oda.
A sugárszennyezett megyéből tuti nincs katonai utánpótlás, hogy úgy moindjam. Azt ott nyugodtan be lehet sraffozni a térképen ;]

(#262) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#263) #48613632


#48613632
törölt tag

Ingyenes lett a tömegközlekedés Dunkerque-ben, a sofőrök letették az autót.
Mondjuk nem az első eset. Korábban is olvastam egy hasonlót, ott is sikerült autómentesíteni a várost. Valami skandináv ország volt, ha jól emlékszem, talán Svéd?

szerk:
Na ez az, ami Magyarországon biztosan nem fog megvalósulni. Az ingyenes szolgáltatás, és a korrupció nem jönnek ki jól egymással ;]

[ Szerkesztve ]

(#264) Rive válasza t72killer (#262) üzenetére


Rive
veterán

A cikk alapját adó csókáról nem mondanék semmit, de a jelenlegi populista 'környezetvédelem' valóban elég sok embernek fekszi a gyomrát, beleértve elkötelezett környezetvédőket is.

Amúgy elég ótvar (bár általános) módszer valamit gyerekkel megpróbálni támadhatatlanná tenni. Pont a magyar politikán (meg reklámiparon) edződötteknek ez azért le kellene essen.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#265) t72killer válasza Rive (#264) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "gyereket" nem "felhasználják", a "gyerek" saját maga csinálja, amit csinál: aktivistáskodik, tüntet, stb - és teljesen megértem, a beszólogatós barom és generációja tehet arról, hogy a Greta már nem viheti a gyerekeit a nagy Korallzátonyhoz búvárkodni és hasonlók.

Egyébként hol vannak a klímatüntetések a magukat a sínekre láncoló greenpeace aktivistáktól?? (80as-90es évek)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#266) Rive válasza t72killer (#265) üzenetére


Rive
veterán

Egyébként hol vannak a klímatüntetések a magukat a sínekre láncoló greenpeace aktivistáktól??

Amióta politikai hatalom közelébe kerültek azóta politikushoz 'illően' viselkednek. Módszereiket illetően nem igazán tudom megkülönböztetni a legótvarabb populista véleményvezéreket és a politikai 'zöldoldalt'. Ebbe beletartozik az is, hogy ki mennyire preferálja az elvhűséget mondjuk a riválisok elleni leszámolással szemben.

Teljesen nyugodt lehetsz: az, hogy az a gyerek ott szót kapott, politikai akció volt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#267) t72killer válasza Rive (#266) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami a "gyerek" sikeréhez sztem hozzájárult:

- idénre már a józan ésszel rendelkező lakosság 90%-ában foganatosult, hogy baj van. Nagy baj, és ezt 99.99% valószínűséggel mi csináltuk. Az elmúlt 2évben 5(!!!)db 5-ös kategóriájú hurrikán pusztított, Európában is elég furcsán viselkedik az időjárás (angol hóviharok majd hőhullámok), korallzátony megfőzve, Antarktiszon pusztulnak a pingvinek.

- a mainstream politika eközben látványosan nem törekszik megoldásra, a választópolgár hiába áll be egy Trump, Clinton vagy Merkel mögé, a helyzet nem lesz jobb - miközben a házát meg elviszi a hurrikán.

- SzVSz az újságírók is sokkal szívesebben keresnek egy színesebb, fiatal arcot, mint valami leharcolt, önmagát lejáratott ex-grínpísz politikust. A "Greta jelenség" beindításához igazából egy-két cikk kellett a legelején a világsajtóban, amihez nem feltétlen kell "odaszólnia" az illetékes zöldpártnak, elég, ha egy New York-i újságíró színesíteni akarja a környezetvédelem rovatot.

- az akciója (vitorlásra ül az atlanti óceánon) alapvetően nem nagy szám - a vitorlázás hagyományos sport végülis, önmagában maradt is volna egysoros hír. VISZONT az rengeteg emberben ellenérzést keltett, hogy miatt rögtön elkezdték ízekre szedni. És érdekes, hogy Trump pl egyáltalán nem mocskolódott (pedig bőven szokott máskor).

+1: az értelmes ember a XXI.századra felfogta, hogy az életkor SEMMIT nem jelent. A közösségi média - főleg a fejlett/bértroll-hadseregek által kevésbbé lerohant országokban pedig a technikai lehetőséget is megadta ahhoz, hogy egy tizenéves világszintű ismertségre tegyen szert.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#268) #48613632


#48613632
törölt tag

(#269) t72killer válasza #48613632 (#268) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami még rosszabb ebben, hogy jelentős rész a marhaállomány:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#270) #48613632 válasza t72killer (#269) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, a metán miatt. Pedig érdekes, hogy azért a sertés, vagy a csirke elterjedtebb a mindennapok konyháján. A marha ezektől azért drágább kategória. Ennek ellenére igen nagy számban tenyésztik.
Esetleg ide jöhet még a marhabőr, ami kb alap a bőrdíszmű iparban. De valahol nekem sose jött ki ez a matek.
Okés, a macskaeledelben is van.

Amit mi veszünk, illetve amit a szaros meg is eszik, mert válogat, az pont egy olyan márka, ami vegyesen adja az összetevőket a dobozba.
Halas ugyan van, de nem adhatom mindig azt, meg amúgy is jóval büdösebb, mint a szárnyas.

(#271) kisza25 válasza #48613632 (#270) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itthon lehet, de Angliában, Amerikában marhát esznek többet, meg Ausztria, Németországban is több marhát esznek, mint mi

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#272) Paxker315 válasza #48613632 (#270) üzenetére


Paxker315
addikt

Ez érdekes. :)

The Ocean is key to achieving climate and societal goals.

"The addition of seaweeds to diets of ruminant mammals (particularly sheep and cattle) could play an important role in reducing enteric methane emissions through secondary metabolites that alter rumen conditions. For example, in vitro experiments have shown that the red alga Asparagopsis taxiformis can reduce methane emissions from ruminants by up to 99% when constituting only 2% of the feed, and several other common species show potential methane reductions of 33 to 50% (9)."

ilyen jelentős hatása lenne csak a tápozásnak? Hmm.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#273) t72killer válasza #48613632 (#270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, egy dolog a széndioxid sokszorosa a kiböfögött metán üvegházgáz-hatása, a másik, hogy őserdőket égetnek fel többezer km2-ével csak azért, hogy az amerikai/ny-európai/szaporisztáni humanoid asztalán legyen hamburger.

Mo.-gon valóban drága húsnak számít, D-Amerikában, Afrikában gondolom már nem.

#272: szuper, most hogy jól teleszemeteltük az óceánokat, kiderül, hogy tele van kajával...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#274) #48613632 válasza Paxker315 (#272) üzenetére


#48613632
törölt tag

Elképzelhető, hogy működik, de valami miatt ez sincs alkalmazásban, akkor meg a megemlítés szintjén túl, sok értelme nincsen. :(
nem olvastam végig a tanulmányt mondjuk, csak amit kiemeltél belőle a seaweeddel kapcsolatban.

kisza25, t72killer
UK-ban élek, errefelé is kevesebb a marha a polcokon nagyságrendileg, mint a csirke, vagy a sertés. És errefelé is a duplája vagy a 3x-osa a sertésnek, ami ugyanígy finom, és nem is kell annyit pecsmecselni vele.
Vagy ott a csirke.
De elfogadom, hogy ez a helyzet, csak az én perspektívámból ez nem ilyennek látszik.

(#275) Paxker315 válasza #48613632 (#274) üzenetére


Paxker315
addikt

Én is csak azt a részt. Véletlenül találtam rá, pubmed főoldalon . Én csak a vedolizumab vs adalimumab ill ustekinumab miatt jártam arra, meglepő volt ilyen környezeti, fenntarthatósági értekezést látni.
[kép]

És igazabol én szívesen ennek sajat magam is algat, "seaweed"-et, mert csak . Gyakorlatilag mindenevo vagyok, pazsitfufeleket kiveve. : )

De a nagyüzemi állattartás szerintem morálisan elitelheto. Hiába tartom az állati fehérjéket kulcsnak, egyszerűen felfordul a gyomrom már a sertés, marha v csirkefarmok leirasaitol is.

Plusz a sertéseket egyszeruen SAJNÁLOM. Túl okos, érzékeny és szociális állatok, hogy asztalon végezzék. Tkp analóg azzal, mintha kutyahus kerülne terítékre. :(( :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#276) t72killer válasza #48613632 (#274) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA-ról találtam egy ilyet, tényleg nem tolják túl a marhafogyasztást, UK-ről hirtelenjében nem találtam hasonlót:

Ez viszont brutális, fél évszázad alatt 5x-öződött a hústermelés, azaz kb 2x gyorsabban nőtt, mint a világ népessége. Azaz az igazi túlnépesedést még csak nem is a Burkina Faso-i, Sao Paolo-i nyomornegyedekben, Londoni-Párizsi betonrengetegben kell keresnünk, hanem a farmokon-baromfikoncentrációs táborokban:

Itt meg az egyes ételek ökolábnyoma, ezennel azt hiszem lemondtam a marhahúsról (máshol találtam, a bárány még rosszabb):

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#277) t72killer válasza t72killer (#276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerk: amennyire elhúz a marha a többi húsfélétől környezetterhelésben, kb ha már 20%-os részesedése van a húsfogyasztásban, akkor ő adja az élelmiszerellátás környezetterhelésének többségét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#278) #48613632 válasza Paxker315 (#275) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én ezzel nagyjából egyet is értek, de nem tudom, és szerintem Te sem tudod, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy elvegyük a húst az asztalról. A húsmentes étrend egyelőre még csak hobbyszinten működik, elenyésző a veganizmus különböző fajtáit gyakorlók száma, a húsevőkhöz képest. És nem sok igazi húsevőnek tudod megmagyarázni, hogy mostantól a bab is hús ;]
Mikor kikerültem az UK-ba, dolgoztam sokat az élelmiszer iparban. Csirke, és sertés feldolgozóban. Hozzám mondjuk már a finomított része jutott a dolognak, mert egyrészt a fogyasztói csomagolást készítettük, másrészt én amúgy is csak a sorok előkészítésére figyeltem.
Szóval a mi üzemrészünk inkább egy óriás hentesüzletre hasonlított, mintsem egy vágóhídra.
Magyarán, nálunk jött ki a szalámi, de a gyár másik felén, ahol bement a malac, na ott voltak borzalmas állapotok. Olyan emberek dolgoztak ott soron, szalagról bontva a disznót, akik nem beszéltek semmit angolul, és komolyan mondom, nem tudtam eldönteni, hogy az embereket sajnáljam, vagy a malacokat?
Azon a részen, ahol konkrétan kivéreztetik az állatot, ott nem voltam, meg nem is voltam rá kiváncsi. Mondták, hogy megmutatják, de nem érdekelt.
Viszont, telefont, minden ilyesmit szigorúan kint kell hagyni a kocsiba, nem mehet be az üzem területére. Elkapnak, azonnal kirugnak. Egyszer felkerült egy telefonos video a netre, ahol látszik, hogy a disznóknak elvágják a torkát, hogy kivéreztessék, azok meg nem ájultak el. Pedig el kellene kábítani őket, most nem tudom, vagy árammal, vagy gázzal, és csak utána véreztethetnek. Itt meg ez kimaradt, és felkerült a netre. És az állatvédők be akarták záratni a gyárat. Komoly, mi?

[ Szerkesztve ]

(#279) #48613632 válasza t72killer (#276) üzenetére


#48613632
törölt tag

Még mindig nem értem, hogy a marha esetében hogyan jön ki ez a szám. A fogyasztási adatokból nem ez jön ki. Egyharmad beef az USA-ban, a polutryhoz képest. Amit meg előbb mutattál képet, azon meg a poultry rajta sincs. De miért? Mert nem számottevő? A 3x túlfogyasztás ellenére sem?
És akkor kijön ennyi marha, annak meg persze rohadt nagy a környezeti terhelése. Meg OK, ott van a tejgazdaság is.
Na jó, ezt mondjuk eddig kihagytuk. Ez gondolom szintén rohadt nagy. Vagy ha meg a tejjel együtt igaz az állomány mérete nagyságrendileg, akkor nem a húsról kellene leszokni, hanem a tejről.
Az meg lehetséges?

(#280) t72killer válasza #48613632 (#279) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A poultry madár, nem emlős :DD. Mennyiségük mondjuk jogos kérdés.

Az amerikai hústermelésről ezt találtam még (forrás). Ez persze más tészta (pontosabban hús), lévén ennek csak egy részét eszik meg otthon, másik része megy exportra - illetve importálnak is:

Fogyasztásról dobta fel a gugli még ezt a táblázatot (forrás):

Ezekszerint Európában tényleg még alacsonyabb a marhahús-fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#281) kisza25 válasza #48613632 (#274) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Éttermekre gondoltam, meg gyors éttermekre (hamburger) tudod mennyi marha fogy hambihoz?
Meg ugye tejhez is marha kell

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#282) t72killer válasza kisza25 (#281) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony sok, és ez egy nettó divattermék, főleg igénytelen fogyasztókat célozva, akiket kb bármi egyébbel lehetne etetni, akár műhússal is.

Többszörösen vörös posztó sajnos, de legfőbb ideje lenne a farmerek támogatása helyett(!) a nagy ökolábnyomú termékeket adóztatni (brazil importra meg pláne 800%-os büntetővámot kiróni, lévén ott még őserdőt is vágnak hozzá). Persze, első körben a francia gazdák felégetnék párizst, másodikban Brüsszelt. Ezenkívül meg ugye a fogyasztó macsóját sértené, ha nem kapná meg a heti 5 hambisz.rát. és ez bizony választási eredményeket mozgató tétel annál a szavazónál is, aki egyébként lesz.rja, hogy fáradt motorolajat vagy mustárt kapott az ominózus húsdarabra.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#283) #48613632 válasza t72killer (#280) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tudom, hogy a poltry szárnyas, csirkékkel is dolgoztam. :DDD
na, az alsó táblázatból kiderül akkor, hogy a marha ekkora mértékű fogyasztása, csak rájuk igaz. Sok hamburgert zabálják, ebben biztos vagyok.
Nálunk meg ugye sajtos-tejfölös lángos, sütőkolbász, hurka, briteknél fish and chips, németeknél meg a frankfurter. :DDD

kisza25
Erre mondtam, hogy akkor a tejről kellene, vagy a tejről is le kellene állnunk. Mert nagy mértékben hozzájárul az állomány nagyságához.

[ Szerkesztve ]

(#284) t72killer válasza #48613632 (#283) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lángos-fish&chips sütőolaja legalább megy bioüzemanyagnak :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#285) #48613632 válasza t72killer (#284) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, azt a kutyák meg rohannak utánad :DDD

(#286) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Történelem formáló éghajlat, nagyon érdekes, hogy a klímaváltozások miket váltottak ki a történelemben
1 [link]
2

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#287) t72killer válasza kisza25 (#286) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

8-10 milliárd emberrel izgalmas lesz, az tuti...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#288) kisza25 válasza t72killer (#287) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az emberek 2/3- a kihalt és hasonlók, az elég sok ember lesz :Y

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#289) t72killer válasza kisza25 (#288) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előtte gondolom ment a tülekedés/csetepaté a jobb helyekért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#290) kisza25 válasza t72killer (#289) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tényleg érdemes rászánni az időt és megnézni, a második videó aktuálisabb, ha kevés időd van, akkor nézd meg csak azt.
Az első az őskortól indul.
A lényeg , hogy hidegebb lett, vagy melegebb lett az éghajlat mindig okozott fellendülést, vagy recessziót. Több esetben a meleg és hideg is kiváltott éhínséget. Főleg mikor a nyár mint olyan kimaradt (vulkánkitörés, hamu a légkörben) nagyon meleg időszakokban meg az aszály.
A maihoz hasonló időszakok fellendülést váltottak ki és háborúkat. A nélkülözés tömeges vándorlást, szintén háborúkat a jobb, lakható területek elfoglalására.

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#291) Rive válasza Paxker315 (#272) üzenetére


Rive
veterán

ilyen jelentős hatása lenne csak a tápozásnak? Hmm.

A cikkben leírt eredmények hatásmechanizmusa számomra némileg kérdéses/gyanús (ha pl. csak 'átsegíti' a cucc az emésztőcsatornán a rostokat, akkor ~ ugyanott vagyunk mint amúgy, csak máshova kell könyvelni a tételt), de amúgy a válasz az, hogy nagyjából igen. A legeltetés: a fű és más köznapi növények elég speciális 'táp': rengeteg energiát (szénhidrátokat), de viszonylag kevés valós tápanyagot tartalmaznak. A marhának ahhoz, hogy ne csak energia jusson hanem elegendő más tápanyag is, rengeteg növényt kell ennie - illetve meg kell szabadulnia valahogyan a fölösleges széntől anélkül, hogy megfőzné magát a lebontással.

Az, hogy a többlet tápanyag honnan jön, ebből a szempontból közömbös, némelyik létező, használatban levő megoldás pedig elég morbid. A tehenet viszont senki se kérdezte.

Ugyanebben a vonatkozásban (metán) érdekesség talán, hogy pl. még a beszántott szalma lebomlása sem egészen tisztázott ügy jelenleg.

Óceánok és kaja dolgában amúgy a tengeri farmokat érdemes kicsit körülkapargatni.
Illetve egy ránézést megér a 'sea iron fertilization' is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#292) t72killer válasza Rive (#291) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tengeri farmok is lassan elrondítják a legtöbb szép öblöt, skót ismerőstől hallottam, hogy arrafelé a norvégok tolják nagyon durván a lazacfarm-bizniszt és minden második öbölben ott rondálkodik egy halfarm, a gazdáik meg előszeretettel lövik a fókákat. Hogy a világ egyéb részein hogy állnak ezzel, nem tudom, de az valószínű, hogy védett öblök kellenek nekik, mert nem tesznek jót a felszerelésnek a 6-8méteres hullámok.

De persze még talán mindíg környezetbarátabb istállókká alakítani a tengeröblöket, mint a feneket felszántó vonóhálós szörnyedelem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#293) Rive válasza t72killer (#292) üzenetére


Rive
veterán

Lényegében tetszőleges művelt terület ökológiai sivatag: ugyanakkor szimplán azzal, hogy saját területe többszörösének műveletlenül hagyását biztosítja, végül mégiscsak a természetet védi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#294) t72killer válasza kisza25 (#290) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tanulságos :R. A környezeti kényszer mindenképp nagy népmozgató. Ráadásul már a XX.szd végére kialakult Afrikában egy lőporos hordó, a túlnépesedés, klímaváltozás és a súlyos társadalmi feszültségek elegyével. Avagy sok ember akar futni a szárazság elől, miközben a felhalmozott fegyverarzenállal gyerekkatonák rohangálnak.

#293: nem lehet hektárt-hektárral helyettesíteni: tengernél a partközeli régió olyan, mint szárazföldön az őserdő: itt él a fajok nagy többsége. Szóval akárhogy is vesszük, a halfarmozásnak is megvannak az ökológiai korlátai, nem beszélve ugye a tájkép szétbarmolásáról. Semmi értelme az egésznek, ha a reakció az rá, hogy "dejó, van zöldebb élelmiszerellátás, ugyan szaporodjunk már még 4-5milliárdot."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#295) Rive válasza t72killer (#294) üzenetére


Rive
veterán

FInnyogni könnyű, de ha nem cél a lakosság környezetvédelem ellen uszítása akkor talán érdemes valami realisztikus, fókuszált megközelítéshez ragaszkodni. A tengeri farmok sokkal jobbak, mint a jelenlegi túlhlászás és a tengerfenék felszántása.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#296) t72killer válasza Rive (#295) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lakosságot arra kéne ösztönözni, hogy csökkentse a létszámát... De egyébként igen, a halászatra nagyon ráfér egy megregulázás + értelmes mennyiségben a halfarmoknak is van helye.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#297) Rive válasza t72killer (#296) üzenetére


Rive
veterán

Mi speciel jól állunk lakosságszám-csökkenésből, ugye.
Az megvan, hogy azokon a területeken ahol olyan veszett ütemben növekszik a lakosság (jellemzően duplázódás az utolsó harminc-negyven évben) a sok gyerek az egyetlen biztosítéka a szülők elviselhető időskorának? Sz'al a létszámcsökkenésre felhívás az úgy nagyjából hadüzenet, ha nem jár hozzá csomagban valami komoly szociális ügylet.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#298) t72killer válasza Rive (#297) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A hadüzenetet ők írták a túlnépesedéssel. De egyetértek: támogassuk őket szaporodás-visszafogásért cserébe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#299) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tolják a sz.rt - és még rosszabbakat a nemzetközi vizekbe:

"Thousands of ships fitted with ‘cheat devices’ to divert poisonous pollution into sea" [link]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#300) syberia válasza t72killer (#299) üzenetére


syberia
veterán

VW dízelbotrány ehhez képest kismiska. Szétcseszik az éghajlatra legnagyobb befolyással bíró ökoszisztémát, mert a "gazdaságos" üzemeltethetőség és profit felülírja a bolygó jövőjét.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.