Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Di Natale válasza t72killer (#1800) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Akkor ezt benéztem. Többet nem nézek nyugati hírportálokat. Köszönöm :DD

(#1802) Lauda válasza Di Natale (#1799) üzenetére


Lauda
félisten

:Y :D

(#1803) t72killer válasza Di Natale (#1801) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ők használták fel, hanem a "zöld" Németo. pl.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1804) Szevam válasza t72killer (#1800) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

KB mindent is kína gyárt... Bezzeg a jó Európa meg lenézi, mert "koszos" meg mittom' én, de abba nem gondolnak bele, hogy ha Európán belüllenne gyártás, akkor itt is ugyanolyan "mocsok lenne" mint ott. Mondjuk az egy másik dolog, hogy az emberi erőforrást nem kezelik helyén...

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1805) Rive válasza Szevam (#1804) üzenetére


Rive
veterán

...ha Európán belüllenne gyártás, akkor itt is ugyanolyan "mocsok lenne" mint ott. ..

Izé, nem. Viszont az európai előírások miatt jócskán megnőne mindennek az ára - nagyjából versenyképtelen szintre.

...az egy másik dolog, hogy az emberi erőforrást nem kezelik helyén...
Az aktuális probléma inkább az emberi jogok: ami pl. a fizetéseket illeti, azok egyre inkább nyugatiak ott is, legalábbis az 'export' szektorokban.
Ezzel párhuzamosan az olcsó munkaerő szempontjából ma Kína helyett egyre inkább India és Pakisztán a nyerő (a környező kisebb államokkal együtt ~ kétmilliárd fő).

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1806) Di Natale válasza Rive (#1805) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Indiában több cég is belebukott. Személyes példa: Electrolux. Infrastruktúra és a képzett munkaerő hiánya.

(#1807) Szevam válasza Di Natale (#1806) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

India + Képzett munkaerő hiánya. Erről nekem mindig Bhopal jut eszembe. :(
A képzetlenség legtöbbször problémát szül...

#1805Rive: Végül is egyet értek.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1809) MrChris válasza cinemazealot (#1808) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem tetszik, kíváncsi vagyok tényleg hatékony, rentábilis e. Hogy tényleg 30 évig nem kéne karbantartani? Elég MLM szöveg, ilyen időjárásnak kitett bonyolult eszköz mint ez a furcsa toronydaru kizártnak tartom. Idővel maguk a tömbök némelyike is biztosan elreped, lekoccol, sérül. Az őket fogó mechanizmus eléggé preciziósnak látszik. Magát a pakolgatást is nagyon pontosan kellene csinálni, hogy ilyen magasra tornyozhassák fel, 100m hosszú acélsodrony enyhe szélben nagy súlynál is lengedezik. Ahogy a weboldaluk promó videóján is látszik (meg általában egy darus építkezésen) folyton segítgetni kell. Érdekes lesz működés közben egy TL videón.

(#1810) MrChris


MrChris
nagyúr

Érdekesen alakul Mo. nyári, napfényes energiamixe:
Narancssárga a napelem, alsó zöld Paks. Több napelemmel a narancspúp csúcsát tudnánk növelni, de a hosszát nem. Már ha nincs épp felhő.

(#1811) cinemazealot válasza MrChris (#1810) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nálunk (Pest megye) tegnap este/éjszaka egész kora reggelig elég erős szél fújt. Nagyon régóta tervezem, hogy készítek egy házi szélerőművet, hogy azt is ki tudjam használni.

(#1812) 66zio válasza MrChris (#1810) üzenetére


66zio
aktív tag

Volt már ilyen. De nem azért vették visszább most Paksot, hanem karbantartás miatt. Ha a napelemek lenne az oka, nem kellene áramot importálnunk a szomszédoktól.
Paks karbantartás: [link]
Pillanatnyi áramfogyasztásunk, import/export: [link]

(#1813) Lauda


Lauda
félisten

Ismertek esetleg bevált módszert arra, hogy a csapvízből a klórt hogy lehet egyszerűen eltávolítani? Tehát mindenféle szűrők és egyebek megvásárlása nélkül? Már ha lehetséges ilyen. A google-t ismerem. :) Alapból nagyon jó nálunk a csapvíz, évtizedek óta fogyasztom, azonban most nagyon klórozzák és számomra ihatatlanná vált. Remélem csak a nyári melegek miatt, aztán majd később már nem klórozzák ilyen mértékben. Sajnos emiatt vásárolnom kell a vizet folyamatosan, ami nem csak pénzbe kerül, rengeteg szemét is keletkezik vele pluszban. Emiatt gondoltam erre az ötletre.

Köszönöm szépen!

(#1814) MrChris válasza Lauda (#1813) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kitöltöd és megvárod míg kimegy. :D

Szintén a szag miatt petpalackos vizeket járattunk, de nagyon flusztrált a sok palack. 10 éve vettem egy fordított ozmozios víztisztítót. Ez bevált, de mivel semmi se tart örökké idővel kikötöttem a puffert, fokozatokat és csak az aktívszenes szűrőtartályt hagytam meg, mert nálunk is szerintem rendben van a víz. (Végül is 3 generáció óta itt él a család, ezt issza, bírja.) Ez így tök egyszerű, kicsi, könnyen karbantartható és ólcsó megoldás, valamint igény szerint bővíthető 1-2 részecskeszűrővel. Mivel van még pár ilyen szett szűrőm azokat visszakötöttem.

A szűrős kancsót nem tudnám ajánlani, kollégám ilyet használ melóhelyen, aktívszén elég nevetséges benne és napi figyelmet követel, erősen korlátos a használata...

(#1815) Szevam válasza Lauda (#1813) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Van ilyen is. A packok helyett a tartályt cserélgetheted, ami nem kerül ki a kukába, hanem újra felhasználják.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1816) MrChris válasza Szevam (#1815) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor inkább egy ballonos pumpás vízadagoló 2000ft-ért.

(#1817) Szevam válasza MrChris (#1816) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

+1

Elkerülte a figyelmem :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1818) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A korallzátonnyal "minden rendben". Az, hogy nem kis része úgy néz ki, mintha kihipózták volna majd lefújták volna rovarirtóval úgy néz ki "teljesen természetes"...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1819) Lauda válasza MrChris (#1814) üzenetére


Lauda
félisten

#1814MrChris, #1815Szevam

Sziasztok! Köszönöm szépen az ötleteket! :B :R

(#1820) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Borneó őslakosaitól lopták a fákat az olimpiai stadionokhoz

Ez is egy olyan cirkusz, ami már kb sem a sportról, sem az emberekről nem szól, csak és kizárólag a profitról, adófizetői $milliárdok lenyúlásáról és néphülyítésről. És a nagy felhajtás értelemszerűen gigantikus környezeti lábnyommal is jár, tippelnék, hogy mindent összevetve (beleértve a szurkolótömeg globális repkedését, dolgozók CO2 lenyomatát is) csak a klímahatást tekintve (mint a fentebbi mutatja van bőven más is), van akkora hatása, ami lenullázza az európai autóállomány fosszilisről jódrága elektromosra átkergetésének "hasznát".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1821) gordonfreemN válasza MrChris (#1816) üzenetére


gordonfreemN
addikt

HÚÚ, akkor felejtsük el az ilyen fél millás szóda és tisztított víz csináló készülékeket?

Amúgy mivel lehet egyszerűen egy aktív szenes szűrőn átengedni a vizet (nálunk is jó lenne, de covid óta csupa klór) illetve szódavizet csinálni belőle még midngi a szifonos megoldás a legjobb? :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1822) Szevam válasza gordonfreemN (#1821) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Szia!

Visszatérve a tegnapi esetedre. Szóval itt egy hír csak úgy ma reggel. Nem lehetetlen, hogy felkutatják a régi bányákat :U

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1823) MrChris válasza gordonfreemN (#1821) üzenetére


MrChris
nagyúr

Különböző képességű és komfortú házi víztisztítók vannak igény szerint. Meg mint mindenben, vannak túlárazott, átverősek is, jó életmegváltó marketing dumával.

Ha csak szenes szűrés akkor úgy oldanám meg, hogy a mosogató alatti vízbe kötnék, mint ahogy a mosogatógép vízbetápját is csinálják. Direkt van ehhez csapos elágazó. Erre egy sima átlátszatlan szűrőtartályt csöveznék a mosogató szekrényében, elvileg tele vízzel megáll a lábán, majd ebből menne fel a mosogató tálcájára, (vagy mellé szerelve) egy hattyúnyakas kis csaptelep. De azért csak tennék a szén elé még egy részecske szűrőt, valszeg 5 mikronost. Ehhez már mindenképp ajánlott egy tartály tartó. Ha a mosogató sarokcsapnál van kimenet akkor elég egyszerűen meg lehet ezeket csinálni, legnagyobb problémát a plusz csaptelep kialakítása jelenthet. A csöveket éles késsel is lehet vágni, fontos hogy olyan hosszúra hagyd őket, hogy a tartályokat kikötés nélkül is szerelhetően ki tudd venni szűrőcseréhez, tisztításhoz.
A betéteket fél-egy évente kell cserélni és egyúttal a szűrőtartályt is át lehet mosni klóros akármivel (pl domestos).

Bátyám fogyaszt nagyobb mennyiségben szódát, ő a szódástól veszi akik szintén ilyen szűrőkkel és RO-val tisztítják. RO-t is használhatsz, de ahhoz vagy víztartály kell, vagy gép ami növeli a nyomást. Mivel az RO elég jól kiszűri az ásványokat ezt lehet visszapótlóval korrigálni... Kb minden méretű kiépítéshez lehet venni komplett szettet. Nekem megérte lecserélni ezzel a petpalackokat.

(#1824) cinemazealot válasza MrChris (#1823) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha már szóba kerültek a víztisztítók: a Házi barkács & gány topicban valaki felvetette a hálózati víz szűrésének témáját, én pedig elmondtam, hogy nekünk van egy ilyen egyszerűbb (nem aktív szenes) kütyü és amikor pár év után egyszer leeresztettem, akkor bizony elég sok minden kijött belőle. Ekkor elszabadult a pokol és sokan nekem estek azzal, hogy ha ilyet használunk, akkor a szűrőn és a rajta fennakadó kosz szemcséken olyan bacik kezdenek el tenyészni, hogy mindmeghalunk. Szerintetek?

(#1825) t72killer válasza cinemazealot (#1824) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom néha meg kell locsolgatni 1 kis hipóval a rendszert és kinyúvadnak a bacik. nyilván van ezeknek értelme, csak ahogy a tésztaszűrőt is elmosogatod időnként, a vízszűrőt is kell. A hipóra egyébként ne vegyél mérget, lehet tönkretenné, de biztos van alkalmas tisztítószer.

én amúgy nem hiszek bennük - legalábbis európai vízvezetékek mentén. A nehézfémeket, növényvédőszer-maradványokat, stb esélyesen nem tudják szűrni, a többivel (por, gyengébb bacik, stb) meg tud mit kezdeni a szervezet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1826) Rive válasza cinemazealot (#1824) üzenetére


Rive
veterán

Ha szabályosan lett felszerelve és nem volt valami komoly galiba a szolgáltató vezetékrendszerében, akkor az előírt klór- és megengedett szervesanyag-tartalom mellett semmi se tud elszaporodni.
Tisztítani is inkább a szűrési képesség fenntartása érdekében kell. Ja, meg mer' ronda.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1827) MrChris válasza cinemazealot (#1824) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha szűrőt használsz akkor azt okkal kell és ha szűr akkor üledék keletkezik, amit ki kell belőle venni. :) Ökölszabályként 6 havonta és magát a szűrőházat is lehet alkalmanként fertőtleníteni. Ez a szűrő a 100 mikronnál nagyobb részecskéket fogja meg, ami elég durva szemcse, ez arra való, hogy a készülékeket, főképp a szelepeket, csapokat, csapágyakat védje meg. Ezt a szmötyit pedig időnként el kell távolítani, mert telítődik, tömődik és nem szűr, valamint pangó víz alakulhat ki a szűrőházban. Utóbbiban lehetséges baktérium tenyészet. A víz 'élvezeti' értékét ez a szűrő nem befolyásolja, ahhoz leginkább aktív szenes szűrő kell.

t72killer: Csapvizet magyarországon nem azért szűrünk, hogy iható legyen, mert az tökéletesen iható, hanem akinek van erre igénye, érzéke azt ezzel kielégítheti. A palackozott vizek között is különbségek vannak, ez vonatkozik a csapvizekre is. Élvezetben utóbbinál azért korlátok vannak. Teljesen más az íze, szaga pl. a bp-i, szekszárdi, vagy veszprémi víznek, mert más ásványi és egyéb anyagokat tartalmaznak. Persze eü.határértéken belül. Ezek nem hit kérdése, hisz természettudományos módon mérhető anyagmennyiségi értékekről van szó.
A tescós 170ft-os kenyér is megfelel a szabványoknak, de van 300, 500, 800 forintért is kapható.

(#1828) t72killer válasza MrChris (#1827) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ex-munkahelyemen egyébként rozsdás volt a víz a belső vezetékrendszer miatt, amiből nem egészséges, ha sok van. Építettek is szűrőt az olyan csapok alá, amikből inni/teavizet venni szokás.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1829) MrChris válasza t72killer (#1828) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az otthoni szűrőkön is a rozsda látszik, ez elég általános. Nem kell külön tablettával bevenni! :DDD

(#1830) t72killer válasza MrChris (#1829) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . Erre én is gondoltam, csak a túl sok nem jó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1831) batagy


batagy
őstag

Tegnap az ELTE Alkímia Ma előadássorozat keretében ment egy nagyon élvezetes és gondolatébresztő előadás, amelynek témája nagyon idevág a topikba szerintem.

ÜRGE LÁSZLÓ: A kémia lehetőségei a körforgásos gazdaságban és a fenntartható fejlődésben
Az előadást Ürge László helyett Tóth Gergely tartotta meg.

Youtube-on elérhető, ajánlom figyelmetekbe.

[ Szerkesztve ]

(#1832) Lauda


Lauda
félisten

Egy ilyen eszköz alkalmas lehet például a napelemek által termelt energia eltárolására is: [link]

Más kérdés, hogy mennyibe kerül és hogy bettenne-e az ember egy ekkora akkumulátorpakkot a lakásba. Ennyi energia egy helyen, szerintem van azért veszélye.

(#1833) MrChris válasza Lauda (#1832) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nem sikerült kinyomoznom kb. mennyibe is kerül. Azt viszont látom, hogy 2019-óta házal vele, meg hogy amerikában is inkább csak kaliforniában telepítenének. Gondolom azért érdekelheti a gazdagokat, mert a sok időjárásfüggő miatt, meg a leállított atom miatt elég sok a kényszer áramszünet. Egy luxuspecó nem működik villany nélkül. Ott az áram ára is nagyot ugrott, az alap 80ft/kwh, de aki az alapszükséglet(?) felett fogyaszt az már 150ft/kwh.
Ahhoz hogy nálunk a napelem megérje vagy jó drágább áram ár kell, vagy a többi fogyasztóra kell terhelni az árát, azaz célzott támogatás és kötelező áram átvétel. Egyenleőre utóbbi kettő történik ami végül is az elsőn alapszik, szétterítve a költségvetésben. :D
Amíg nálunk ilyen kedvező az áram ára és kötelező felvásárlása addig normál esetben nincs realitása a házi energiatárolásnak. Napelem is befuccsol ha nincsenek a kedvezmények.

(#1835) MATEO6600


MATEO6600
őstag

(#1836) Rive válasza MATEO6600 (#1835) üzenetére


Rive
veterán

Nincs benne kevesebb féligazság, mint a kritizált másik oldal túlzásaiban, de a végkövetkeztetés a fosszilisről mindenképpen áll.

Mellékes megjegyzés a szemétbe dobott kajáról: a bio- és a tartósítószermentes hóbort, ugye - amit mond az más megközelítésben elég jól lefedhető annyival, hogy a tartós kajából kerül kevesebb szemétbe.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1837) Rive válasza cinemazealot (#1834) üzenetére


Rive
veterán

Vegyünk példát a németekről, ahol a 'zöld' bekerült a politikába, és ~ 20-30 évvel visszavetette Európa hatékony CO2-csökkentési lehetőségeit, cserébe hatalmas pénzt fialt szélenergiában utazó multiknak.

Ami #1835-ben volt linkelve, azt többre becsülöm.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1838) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Újabb konzultá... akarom mondani, "online párbeszéd" indul, ezúttal környezetvédelemből: zold.kormany.hu

Amit érdemes kiemelni:
- CAPTCHA ezúttal sincs (kíváncsi vagyok, ezt mikor fogják automatizálni),
- bármilyen idióta adatot meg lehet adni regisztráció címen,
- a kérdőívben szó nincs a szélenergiáról (mondjuk, ez nem is csoda),
- Brüsszel,
- természet mint a nemzeti azonosságtudat alapja.
:D

(#1839) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, érdeklődnék van-e globális felmelegedéshez kapcsolódó téma itt ph-n mert nem igen találtam.
Az utóbbi napokban egyre több "hir" jön fel állandóan minden hirportálon meg klikkhajhász oldalon, hogy jön a globális felmelegedés elönt minket a viz, meg 3 méterrel megnő a tengerszint.
[link] pld ez.

Kérdem én, a siránkozás helyett meg a sok kidobott milliárd helyett nem lenne egyszerübb épiteni a városok köré egy kibebaszott 5 méteres falat ami kint tartja a vizet? Akár muanyagból is lehetne ha állandóan az a picsogás megy, hogy eláraszt minket a műanyag és nincs hova tenni a sok szemetet. Az egész falat megspékelve egy [link] ilyennel és csókolom még a tiszta energiára való átállás is meg van oldva, a viz kintmarad, lesz "ingyen" energia, és nem kell 600 millió embernek elhagynia az otthonát. (ennek ugyis mi usszuk meg a levét, mert középeurópa nincs a kockázatos országok között amit elöntene a viz, szóval a sok menekült felénk fog haladni gondolom)

1 éve volt asszem hogy velencét is elöntötte a viz, sirtak ritak az emberek hogy zárva bolt, meg hogy ki fogja őket kártalanitani, meg a vöröskereszt is milliókat adományozott, kérem szépen kedzjél el épiteni a FALAT!

Érdekelne kinek mi erről a véleménye, mert nem hiszem el, hogy csak megy a bámulás meg a mutogatás, és nem történik semmi. Úgy gondolom ez a fal lenne a megoldás az egész tengerszint megemelkedésére és ennyi. Bele telne 1-2 évbe a megépitése és nyugtunk van, megmenekül 600 millió vagy még több ember is.
Vagy csak én vagyok ennyire buta és ennyire egyszerünek látom ezt a megoldást?

(#1840) Rive válasza gergo5991 (#1839) üzenetére


Rive
veterán

Vagy csak én ... ennyire egyszerünek látom ezt a megoldást?

Igen. Nyilván, néhány város (amelyik megengedheti magának és olyan szerencsés fekvésű, hogy egyáltalán lehetséges) körbe lesz kerítve, de a probléma a teljes partvidéket érinti, többek között pl. folyami deltákat, mezőgazdasági területeket, kisvárosokat. A teljes partvonal megvédése fel se merül, így aztán a veszteség igencsak számottevő.

Abba gondolj bele, hogy pl. a hollandok mennyire szívják a fogukat az amúgy igen szerencsés helyzetű mélyföldjeik védelmén ( a gátak magasításán), pedig nekik van ehhez GDP rendesen.

A hullám- és árapály-erőművek évtizedek óta terítéken vannak, de gazdaságtalanságuk miatt nem tudtak terjedni. Komolyabb áttörés nélkül teljesen felesleges bármilyen megoldásban számolni velük.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1841) MrChris válasza gergo5991 (#1839) üzenetére


MrChris
nagyúr

Óriási természeti katasztrófát okoznának ezek a gigantikus gátak. Folyótorkolatnál magát a folyót is magasított csatornában kellene a tengerbe, óceánba vezetni, vagy rengeteg energiával állandóan átszivattyúzni. Szerintem gazdaságilag se megvalósítható, érné meg. Egyszerűbb, természetbarátabb a fokozatos elköltözés.

(#1842) Di Natale válasza MrChris (#1841) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Szerintem sincs értelme. A természet ellen nem lehet védekezni. Ugyanez igaz a migrációra is. Manapság olyan helyeken élnek még emberek ahol az infrastruktúra nélkül kihaltak volna. Ha belegondolunk a közel-keleten és Afrikában már legalább 200 éve nem lenne élet. A vizet és az élelmiszert kamionokkal szállítják, mezőgazdaság sincs már ott.

(#1843) t72killer válasza gergo5991 (#1839) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A briteknél egy-egy helyen már terveznek kisebb elemeket, de messze nem grandiózus totál-védelmet. Nem tartom kizártnak, hogy olcsóbb feljebb költözni és/vagy mesterséges szigeteket kialakítani.

A fosszilisekkel egyébként az is baj, hogy idővel el fognak fogyni, főleg, ha nem növeljük az alternatív források használatát. Bár nem energiahordozó, de pl az ókori ember még valószínű mosott érdemi mennyiségű aranyat a kárpát-medence patakjaiból, ma már csak nagyipari kínlódással (=sokkal drágábban) lehet itt-ott bányászni. Ez vár majd az olajra, gázra, szénre is 100éven belül.

A mostani klímacsúcs egy vicc egyébként, a Kínai főmufti el se jött, az indiaiak meg effektíve kijelentették, hogy nem csinálnak semmit. Innentől kezdve kampec. :(((

#1842: "Ha belegondolunk a közel-keleten és Afrikában már legalább 200 éve nem lenne élet. A vizet és az élelmiszert kamionokkal szállítják, mezőgazdaság sincs már ott."
Ez messze nem így van, csak túl sok éhes szájat produkáltak időközben, többet, mint amennyivel a termelés nőtt:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1844) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Több mint 400 magánrepülőgéppel érkeztek a klímacsúcs résztvevői Glasgowba.
A gépek számítások szerint 13 ezer tonna szén-dioxidot bocsátottak a levegőbe, ami több, mint 1.600 skót lakos éves össz károsanyag kibocsátása. Mindez elkerülhető lett volna, ha menetrend szerinti járatokkal érkeznek a résztvevők.

És ezek repkednek az év egyéb napjain is, teljesen feleslegesen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1845) MrChris válasza t72killer (#1844) üzenetére


MrChris
nagyúr

(#1846) Lauda válasza t72killer (#1844) üzenetére


Lauda
félisten

Ezen morfondíroztam én is. Ritkaságszámba megy az a képmutatás, amit művelnek sokszor környezetvédelem címszóval.

[ Szerkesztve ]

(#1847) MrChris válasza Lauda (#1846) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos az utazás eleve nagyon szennyező, ha a normál turizmust nézzük pl. csak vízből egy átlag turistára eső vízszükséglet 5-10szer több, mint mikor otthon van. Ugyan ez van a szeméttel, utazásba fektetett energiával..., vagyis a turizmus a leghatékonyabb egyéni környezetszennyezési tevékenység. Ehez képest a napi 1-2 nejlonzacsiról való lemondás... Ennél pusztítóbb, nagy tömegek számára elérhető életmód nem nagyon van.

(#1848) Di Natale válasza MrChris (#1847) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Azt nem értem, hogy a mai világban mi szükség van turizmusra? Annyi magas felbontású képek és videók vannak. Ezt nem trollkodásból írom, de a barátnőm miatt vérszemet kaptam az orosz nyelvre. Szerelmes lettem Oroszországba és Ukrajnába. Rengeteg képet, filmet néztem és körbejártam Google Maps-szel a számomra vonzó városokat. Tulajdonképpen mivel a városok egymást másolják sok különbséget nem véltem felfedezni. Ugyanazok a kávézók, éttermek és szolgáltatások vannak Keleten mint Nyugaton.
Tehát turizmusból nem, de letelepedésért már inkább kiutazok.

(#1849) 66zio válasza Di Natale (#1848) üzenetére


66zio
aktív tag

Magas felbontású képekben nem tudok úszni, magas felbontású videót megnézni nem ugyanaz, mint megmászni egy hegyet.

(#1850) Di Natale válasza 66zio (#1849) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Jogos. Nyilván én a vendéglátás oldaláról fogtam a témát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.