Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-30 21:19:19

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szaisztok!

Azért szertném újra megnyitni ezt a topicot, mert ahogy észrevettem vannak érdeklődők a téma iránt. Továbbá egyre fontosabbá vált a téma az évek során.

Korábban összeszedtünk néhány olyan megoldási javaslatot a fórumtársakkal az egyik cikkemben, amelyekkel esetleg segíthetünk abban hogy "társadalmunk fentarthatóbb módon gondolkodjon".

A témával az lenne a célom, hogy aki úgy érzi van produktív gondolata, hogy a már mások által feltárt környezeti problémákra megoldási javaslatot adjon, az megtegye ebben a témában.

A környezetvédelem ma már nem arról szól, hogy fedezzük fel jaj...baj van. Most megoldások kellenek. :)

!!! A témában TILOS politizálni !!!

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#2) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Lauda

Robbanó telefont is láttunk már. Ezért mondtam azt, hogy fontos a minőség :). Nem tudom milyen típusú akksi volt bene, megfelelően volt-e töltve mindig?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#3) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Most leltem rá erre az oldalra:

HULLADÉK VADÁSZ - térkép

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv a topikindítás alkalmából! Ezentúl ide írom a sirámaimat külön blogposztok helyett:).

A "mit tehetünk" kérdésre a szelektív gyűjtés, stb mellé behúznám a bojkott témáját is: ne vagy a lehető legminimálisabb mennyiségben vásároljuk a nagyszennyező országok/vállalatok termékeit. India-Kína ugrik be elsőnek, a cégeket viszont nehezebb levadászni uis sok nyugati cég rengeteget fizet a tiszta PR-ért, miközben a valóságban (pl a beszállítói láncban) önti a mocskot.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Üdv mindenkinek és köszönet a topic nyitásért! :R

Hogy, hogy nem, piciny falunk szélén van egy műanyag feldolgozó üzem, ami műanyag hulladék felvásárlásával, azok tisztításával, granulálásával és újraöntésével foglalkozik. HDPE, LDPE, PP és PS típusú műanyagokat vásárolnak fel... ja, hogy mik is ezek?


Forrás

Egy hirtelen jött elhatározásból vásároltam a vaterán 4 db 220 literes lemezhordót (darabja 3000 Ft volt), amikre fel fogom festeni a 4 különböző műanyagtípus szimbólumát és néhány tudnivalót. A fenti diagramot még kicsit testre fogom szabni (nagyítható, nyomtatható változatot készítek belőle) és le fogom fordítani, hogy mindenki számára érthető legyen, majd kirakom a hordók mellé. A 4 hordót kiteszem az utcára, esetleg egyeztetek az önkormányzattal, hogy könnyebben megközelíthető, jobban látható helyre is kitehessem, a tartalmukat pedig társadalmi munkában rendszeres időközönként el fogom vinni a falu széli műanyag feldolgozóhoz. Az ebből bejövő pénzt pedig további helyi környezetvédelmi fejtágításra fogom költeni.

Kérdés már csak az, hogy meg lesz-e a hajlandóság az emberekben arra, hogy a műanyagot ilyen szinten is szelektálják, ugyanis havonta van a faluban szelektív hulladékszállítás, aminek díja benne van a kommunális hulladékszállítás díjában. Valami jó kis marketinget kellene kitalálni erre, hogy érdeke legyen az embereknek foglalkozni ezzel.

(#6) Szevam válasza cinemazealot (#5) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Üdv Mindenkinek is!

(#4) t72killer: Kellene egy táblázat ezekről a cégekről. Csak figyelni kell arra, hogy ne üzeltrontásért ne kössenek gúzsba. :(

Na ez király hozáállás :) Remélem nem lopják el, és az embereknek lesz idejük arra, hogy ezt megtegyék (nem tudom milyen környéken élsz) :R

Amit még nem tudok, hogy azok a műanyagok amiket egybe elvisznek a házaktól (mindenféle műanyagot tartalamzó zsákok) mi történik velük?
A táblázatod alapján úgy látom jelenleg én sem gyűjtök helyesen, mert minden típusú műanyagot belevágok a műanyagosba.
Vajon számíthatok arra, hogy ahova kerül, és szétválogatják, ott a fel nem használható műanyagok is normálisabban lesznek kezelve, mint mondjuk, ha belevágnám a kommunálisba? Erről lehet tudni valamit?

Ami ösztönző lehet...a pénz, kaja, juttatások, ajándékcsomag. Akinek nincs ideje ezzel foglalkozni, mert siet...az megáll egy pillanatra ha megéri neki.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7) cinemazealot válasza Szevam (#6) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jobb helyen a papírt és a műanyag szelektívet is tovább válogatják a hulladék telepeken, azt viszont nem tudom, hogy ez mennyire általános.

A hordók ellopása kapcsán már én is sokat agyaltam, szerintem hajlítok rájuk valamilyen lelakatolható pántot, ami a helyükön tartja őket. Persze a flex ellen ez sem véd. Esetleg a térfigyelő kamera. :) De ez a veszteség be van kalkulálva: ha ellopják (12 ezer forint meg egy kis festék és vas, végül is nem a világ), akkor a helyi újságban lehozok egy olyan szemrehányást a falunak, amitől talán felnyílik a szeme egyeseknek. Sajnos a kommunikáción is van mit javítani, ezért is tervezem ezt a hadjáratot.

(#8) t72killer válasza cinemazealot (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon szép kezdeményezés, sok sikert kívánok:R. Majd számolj be, hogy halad.

Más, de szintén műanyag: blikkes mikroplasztik-hír, már csak az a kérdés, hogy skálázzuk fel a technológiát a Csendes-óceán leszűréséhez, illetve mihez kezdjünk a leszűrt nagyobb darabokkal (kékbálna, ruszki tengeralattjáró, Goa'uld űrhajó, stb) mihez kezdünk:F

#6: nehéz ügy, mert a beszállítói láncot nemigen ismerjük. Viszont a legtöbb multiról derültek már ki disznóságok, az tuti, hogy az adóparadicsomokban (pl svájc) megbúvó alapból simlis cégeket, mint pl Nestlé távolról kerülném.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetlen macska kiirtott egy madárrezervátumot. [link] Avagy mire jók az ember házikedvenc-babusgató mániái...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Szevam válasza t72killer (#8) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Na azért csak dolgoznak az emberek azért, hogy megoldást találjanak. :C

Annak örülnék, hogyha nem blikkes cikkek lennének itt. Jó lenne ha nem csak felkapott dolgokon lovagolunk, hanem utána is járunk egy kicsit. Például ebben a cikkben hasonlóan le van írva, de már azzal az információval kibővítik, hogy nem minden műanyaghoz jó. Cinemazelot táblázatáért hálás vagyok, legalább most az orrom elé került, hogy melyik műanyag milyen :D.

Vigyázzunk a szenzáció hajhász oldalakkal, de azért ezek jó kezdő pontok ahhoz, hogy elgondolkodjunk majd utána járjunk egy adott témának. :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#11) Szevam válasza t72killer (#9) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Imádom a macskákat, de ez nem azért vadászott, hogy egyen. Minden állat egyénileg kezelendő. Ők is ugyanúgy befolyásolhatók pszihésen, lehetnek pszichopaták... :F :Y

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#12) Rive válasza Szevam (#2) üzenetére


Rive
veterán

Robbanó akku témakörben annyit érdemes megjegyezni, hogy hagyományos akkumulátorok esetében ez lényegében kikerülhetetlen kockázat: jellegében egy akku közelebb áll a robbanóanyagokhoz (illetve a rakétamotorokhoz), mint a klasszikus üzemanyagokhoz. A visszafordítható jellegből adódó kényszer a beépített 'oxidálószer' cipelése - az energiasűrűség (remélt) növekedésével a vonatkozó biztonsági aggályok egyre súlyosabbak.
Jelen mainstream akkutech mentén a dolog jelentése ~ annyi, hogy egy feltételezett, benzinessel egyenértékű elektromos járgány ~ fél tank benzin mellé cipeli a megfelelő mennyiségű oxigént is, egy, a benzin melletti tankban...

Lehetséges megoldás persze van, de könnyű megoldás - az nincs.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) cinemazealot válasza t72killer (#8) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fionn Ferreira módszere ötletes, de azért nem tudok neki felhőtlenül örülni, mert ahhoz, hogy kiszűrjük a műanyagot, olajjal kell beszennyezni a megtisztítandó vizet (és ugye azt ismerjük, hogy "egy csepp olaj ezer liter vizet képes beszennyezni"). Ezt óceáni mértékben hogyan lehet kivitelezni úgy, hogy ne okozzunk a jelenleginél még nagyobb bajt? Illetve a "felrázás" folyamata is érdekelne hasonló léptékben. :B

(#12) Rive
Tetszik ez az analógia. Jól szemlélteti a jelenlegi akkumulátor technológia nehézségeit és veszélyeit.

[ Szerkesztve ]

(#14) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nem tudom olvastátok már az Vlagyimir Megre: Anasztázia könyvet?

A mostani Orosz tűzvész a könyvnek az elolvasása után még jobban zavar.

Youtube-on van hangoskönyv is

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#15) Rive válasza Szevam (#11) üzenetére


Rive
veterán

A (házi) macskákat (nagy részüket) a kezdetektől arra tenyésztették, hogy elegendő mennyiségű kaja ellenére is levadásszák a területükön (lakóhely környéke) a kisebb állatokat (egér + minden ami mozog ;] ). Nem kell semmiféle szociopátia vagy 'beteg' viselkedés: macskáknál természetes variáció, hogy ösztönös vadászok, nem pedig ösztönös élelemszerzők.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16) cinemazealot válasza Rive (#15) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ne is mondd, a mi macskánk az utóbbi hónapokban egy rakás patkányt (jó nagyokat), cickányt, egeret, vakondot tett a bejárati ajtónk elé a küszöbre. :U Nem vagyok rá túl büszke, de volt egy rigó és egy kisebb méretű fácántyúk is. Pedig még csak két éves a macsek, de már tavaly, egyévesen is elég véres mancsú volt.

(#17) Szevam válasza cinemazealot (#16) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Kisebb méretű fácán? Kis tigrisetek van? :P

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#18) cinemazealot válasza Szevam (#17) üzenetére


cinemazealot
addikt

A madár akkora lehetett, mint egy nagyobbacska galamb, csak a tollai mintázata alapján gondolom, hogy fácán volt. Egyébként igen, néha még engem is megtámad ez a kis dög. Úgy kell rászólnom, amikor nagyon belemelegszik a játékba, vagy épp túlzottan antiszociális kedvében van. :D

(#19) t72killer válasza cinemazealot (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vadászok eléggé rá vannak állva a kóbor kutyákra, ezekszt a macskákra sokkal inkább oda kéne figyelniük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Rive válasza t72killer (#19) üzenetére


Rive
veterán

Igen, és ez is egyfajta környezetvédelem.
A macskák általában csak kevéssé távolodnak el a lakóhelytől, szemben a kutyákkal: a vadászok viszont nem szeretnek a falu szélén lövöldözni - nagyon helyesen.
A kóbor macskák befogása/ivartalanítása/gazdihoz juttatása az, ami inkább képben van, csak ~ nulla pénz van rá (itthon).

Amúgy épp van két fekete macsek elvihető, és a környékünkön kóborló anyamacska hirtelen fogyása arra enged következtetni, hogy lesz több is nemsoká :W

A menhelyek tele, nagypofájú pesti 'macskamentő' alapítványok meg úgy lepattintottak, mint a szél, pedig az ivartalanítás költségeit bevállaltuk volna, csak a befogáshoz és a ~ egy hétnyi zárt tartáshoz kértünk segítséget :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) t72killer válasza Rive (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Macskát befogni marhanehéz lehet, kilőni se feltétlen 1xerű. Igen, a falu x km-es körzetében nem szabad pufogtatni, de ha az azon túli részt tudnák kóbormacskátlanítani, akármilyen módszerrel, az is nagy eredmény lenne. De egyelőre ott tartunk hogy az értékes zsákmányállat+jóval könnyebb célpont vaddisznópopulációt se nagyon tudják kordában tartani. Kevés a vadász :F ?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Szevam válasza t72killer (#21) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Tartotta is a mondás: "Átmegyek a vizsgán, mint vaddisznó a Kálvinon". Én élveztem, hogy egy kis természet beszabadult ebbe a koszos városba :U

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#23) t72killer válasza Szevam (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, hogy a természetes populációjuk visszaáll, mindenképp dícséretes (+bónusz ugye a plusz bevétel a vadásztársaságoknak), de tudtommal farkas/medve hiányában már többen vannak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Szevam válasza t72killer (#23) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hű, lemaradtam valamiről :F

Egyéb: Komárom környékén észrevettem, hogy a szélerőművek alá napelemeket telepítettek (mintha tavaly nem láttam volna). Elgondolkodtam, hogy vajon miért célszerű? Talán azért mert alul felmelegíti a levegőt ami felfele száll...De van annyira erős áramlás hogy a szélerőmű lapátját mozgatni tudja?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#28) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Egy másik kérdésem.

Szerintetek hol lehet megtalálni azt, hogy egy motor milyen hatásfokkal ereget magából CO2-t? Mert azt értem, hogy 1 mol benzin (oktán) elégetésénél 16 mol CO2 keletkezik, de ez csak akkor van ha az égés tökéletes. Viszont egyik motorban sincs tökéletes égés. Van erre valami ötletetek? (Közben böngészek a neten jómagam is)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#29) Rive válasza Szevam (#28) üzenetére


Rive
veterán

Ha valaki szeret számolni, akkor a motor (valamely teljesítményhez tartozó) részletes szennyezőanyag-kibocsátásából és fogyasztásából valszeg elő lehet ezt vakarni, de jellemzően nem sok értelme lenne.
Mi az, amire igazából választ keresel?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) t72killer válasza Szevam (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól rémlik, a tökéletes Otto motor hatásfoka (=mechanikus teljesítmény/kémiai égéshő) valahol 30% környékén van, de majd kijavít valaki.

A gyakorlati számokhoz pedig legjobban a mért fogyasztás (arányos CO2)/megtett km aránya a kérdés. Legutóbbi nagy utunkon pl a családot 1200km-re vittem 53liter dízellel(!). Lehet számolgatni :R . 3db repjegynél tuti környezetbarátabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

NYT: az élelmiszerellátást fenyegeti a klímaváltozás.

hosszú cikk, de pl kifelejti a totálkár felé rohanó korallzátonyokat, amik embermilliókat láttak el hallal. És persze a szitut fokozza, hogy a nyomorországok még mindíg 3+os termékenységi rátával szaporodnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Szevam válasza Rive (#29) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Mivel nincs műszerem amivel mérni tudnék, szeretném kiszámolni, hogy a kisautóm mennyit pöfékelhet, mondjuk 1 óra alatt, ha a városban vagyok.

A paraméterek amiket tudom, hogy figyelembe kell vennem:
- euro norma
- literenkénti fogyasztás
- motorteljesítmény 50 km/h-nál
- benzin oktánszám (ált 95)
- ??

(#30) t72killer : Köszi

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#33) Rive válasza Szevam (#32) üzenetére


Rive
veterán

Sajnos, ez reménytelen. A fogyasztás az ~ egy megbízható adat, de számításhoz a konkrét járgány tulajdonságai és az adott időszak teljes információanyaga alapján kellene integrálni, hogy egy középsz@r eredményt kapjunk.

Nemrég bukott elő ugye az autógyárak 'optimalizálási' kísérletei alapján, mennyire nem passzol az euro-norma tesztrutinja a valósághoz...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#34) t72killer válasza Szevam (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A műszered a benzinkút literszámlálója és vagy az órád (L/h fogyi) vagy a km-számláló (L/100km). A literből meg megvan a CO2. Ennél valósabb mérés nem létezik!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Szevam válasza Rive (#33) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Na ezért akartam kikerülni a mérést, mert rengeteg hibalehetőség van a mérés elméletében illetve a mérőeszközben.

Azért megpróbálom nagyjából megközelíteni:

Tegyük fel, hogy tökéletes égés van, 100-as oktánszámú benzint tankoltam, ekkor feltételezem hogy csak C8H18 van benne. Mondjuk azt, hogy 7 litert fogyaszt a kocsim 100 km alatt.

C8H18 + 12,5O2 = 8 CO2 +9H2O Tehát 8 mol, így adódik, hogy ~352g CO2 keletkezik. Sűrűsége 703kg/l. 1 mol oktán az 114 g. Vagyis 6,17 mol oktán van egy 1 liter benzinben (oktánban). 7 lityóban 43,17 mol oktán, amiből 345, 36 mol CO2 lesz, ami 121566,72 g vagyis ~122 kg-ot tol ki, ha 100 km-t megyek. Ha évente beleteszek 10000 km-t, akkor évente ~12200 kg-ot bocsát ki.

Ha azt számolom, hogy nem ég el teljesen, mondjuk 50%-ból egyéb gáz, korom lesz akkor is ~ 600g-nál tarunk.

Ez alapján a cikk alapján: Azt gondolom valamit elszámolhattam, bár az autó 16 éves (euro3).

Légyszi csapjatok le, ha valahol elcsesztem még nem találtam meg hogy hol, de keresem :D :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#36) t72killer válasza Szevam (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet így számolgatni, de nincs sok értelme. Kb mintha az aktuális hőmérsékletet próbálnád levezetni a nap intenzitásából és mindenféle termodinamikai modellből, ahelyett, hogy kinéznél a hőmérőre.

Ami kell az a benzinkúti számlád, a km-számláló és az üzemanyag széntartalma (ezutóbbi neten nagyjából kikereshető).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) sepsi0 válasza Szevam (#35) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Bocs csak olvasgatok, ami nem tiszta nekem, hogy 7l benzinből (kb 5kg), hogy lesz 122kg Co2?

(#38) Szevam válasza sepsi0 (#37) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Az oktán sűrűségét vettem alapul, ami 703kg/l. Feltételeztem azt, hogy ha 100-ast tankolok bele akkor csak oktán van benne.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#39) Szevam válasza Szevam (#38) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hüpsz ez irreális :D. Akkor nem kg hanem g. Ujraszamolom majd :D köszi

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#40) sepsi0 válasza Szevam (#39) üzenetére


sepsi0
őstag

:D
Nem vagyok vegyész, sőt diplomás sem. Középsuli is rég volt, de erre felfigyeltem. Mostanában kezdett igazából foglalkoztatni a "lábnyomom", ha ez a Co2 mennyiség igaz lenne, akkor letenném a kocsit, bár a munkámhoz is kell. A paraszti eszem jelzett, hogy nincs ez így jól.
Mindenki hibázhat, emberek vagyunk. :R

(#41) Szevam válasza sepsi0 (#40) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Tudtam én, hogy baj van! :D

Mikor leírtam újra a sűrűséget rájöttem még 1000-rel kéne osztanom :D Nekem is bevillant, hogy ha az autóm ~1000 kg, akkor hogy bír el annyi benzint? :Y

Így akkor a végeredmény 0,12 g CO2 100 km-enként ha a hatásfok 100%.

Köszi még egyszer :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#42) t72killer válasza Szevam (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem ez is gyanús, a valós értékek 100g/km (1km, nem 100) környékén szórnak, a hatásfok meg azért jobb lesz 0.12%-nál sztem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Rive válasza t72killer (#43) üzenetére


Rive
veterán

Ez így pl. Majak után eléggé viccesen (?) hangzik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45) t72killer válasza Rive (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a politikai megfogalmazás rossz, a kommunizmus ugyanezt csinálta. A két rendszer között csupán a haszon újraosztásának logikája különböző, a mindenáron profittermelés, "gazdasági fejlődés" mindkét rendszer legfőbb célja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Klímatagadó, vajon igaza van?

Nem biztos... :P

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#47) t72killer válasza Szevam (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit késő, már elég durván jelentkeznek a klímaváltozás tünetei... Amikor az "esős-ködös britanniában" hőség pusztít, vagy kettő db maxos kategóriájú hurrikán söpör végig közép-Amerikán, illetve a ruszkiknál leég a tajga, az már kicsit gyanús.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Szevam válasza t72killer (#47) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Jap, ez sem rossz.

Hogy örülnek a hónak :DDD

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#49) Szevam válasza t72killer (#42) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Jap, újra nekiálltam:

Sűrűség: 703 g/l -nek vettem
C8H18= 114 g/mol
CO2 = 44,01 g/mol

C8H18 + 12,5O2 = 8 CO2 +9H2O Tehát 8 mol CO2 lesz 1 mol C8H18-ból.

Szóval 7 l/100 km fogyasztás esetén literenként 2171,16 g CO2 keletkezni ~15198,12g/7l 100 km-en. Így ~152 g CO2 keletkezik 1 km alatt, ha 100% nak venném a égés hatásfokát. Ez már jobban passzol :DDD .

Vagyis egy év alatt (ha 10 000 km-t megyek), akkor ~1,52 kg CO2-t nyomok ki.

Ha azt nézzük hogy 2013-ban ez alapján 2271426,804 db benzines autó volt, akkor - ha az általam számoltakat vennénk alapul - akkor ~3453 tonna CO2 termelése volt 2013-ban a magyar állományban lévő benzin autóknak.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#50) t72killer válasza Szevam (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

~152 g CO2 keletkezik 1 km alatt <-> egy év alatt (ha 10 000 km-t megyek), akkor ~1,52 kg CO2-t nyomok ki.

10'000*152g=1520kg ;).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.