Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#997) ferkoboy válasza Stalker-2572 (#996) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hi!

Kontaktlencse.
Lehet napi 12 órán többet is bennt lencse. Léteznek napi 24 órában használható, night&day-nek nevezett lencsék. Én ezeket nem ajánlanám, van akinek beválik, de jobb az amikor éjszakára pihenhet a szemed.
Kontaktlencsegyártás is fejlődik, igy míg régeben napi 8-12 órát lehetett egy lencsét hordani, mára ez normál cserés lencsénél (adott alapanyagból!) kényelmesen lehet napi 16-18 óra is.
Szilikon-hidrogél lencsék kezdenek elterjedni, illetve 1-2 éve már piacon vannak, pozitiv visszajelzésekkel. Hagyományos alapanyagból (etafilcon, metapilcon,...) készült lencsék is kaphatóak, ezek az olcsóbbak, ha naponta hosszabb viselési idöre kell, akkor megéri a kis plusszt. Föleg hogy a szemedröl s a látásodról van szó.
Ha korszerő, jó lencsét szeretnél, akkor 2 példa, amivel kapcsolatba vannak pozitiv tapasztalataim, visszajelzések is igazolják.
CooperVision - Biofinity
Johnson&Johnson - Oasys

Ciba-AirOptix lencsékkel nekem inkább negativ tapasztalataim vannak, de ez személyenként változik, van akinek az "jön be".

Más: lencse hordása.
A hordási idö inkább attól függ, hogy ténylegesen mennyit hordod.
Pl egy 2 hetes lencsénél, ha csak minden második nap hordod, s megfelelöen van ápolva-tárolva, akkor nyugodtan hordhatod 1 hóanpig (össz 2 hét.) Birni fogja.
Tulhordás.
Inkább egy ujfajta lencsét hordj túl (pl 2 heteset 3-4 hétig), mint egy régebbi technológiájut akár 2-3 nappal.
Különbség? A szaruhártyádnak (a szem első felszine) oxigénre van szüksége, meg könnyfilmre (abban is van oxigén). Nem a viztartalom számit a lencséknél (komfortérzetet ad), hanem az oxigénáteresztés, Dk/t érték... de ebbe most nem folynék bele. :)

Köszi annak aki végigolvasta.
Reméelm tudtam segiteni.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.