Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Drizzt válasza Szabadember (#850) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam is más a helyzet, de nekem valószínűleg a bal szemem dioptriája gyengébb, mindenesetre focira így is jó, majd következő rendelésnél meglássuk.
Mindenesetre hívd fel nyugodtan a helyet, ahol csináltattad, a telefon árát megéri.

I am having fun staying poor.

(#852) Zoza24


Zoza24
senior tag

nekem olyan problémám van,hogy abszolút kényelmes a lencsém,már vagy 2 éve használok,de néha van olyan,hogy az egyik szememnél,ez általában a jobb,behomályosodik a látásom...ergo teljesen életlen lesz,mintha 1 teljes dioptriát veszítenék ilyenkor...2,75ös és 2,5ös lencséket használok...Bausch and Lomb asszem a márka:)

Forza Italy!

(#853) lorcsi válasza Szabadember (#850) üzenetére


lorcsi
veterán

Mikor szokott homályos lenni?
a nap elején -mikor beteszed- vagy a nap vége felé?
lehet elfárad nap végére a szemed vagy nem szokott még hozzá teljesen. esetleg az is előfordulhat hogy egy fél drioptriával erősebb kell mint a szemüveged, de ez attól függ mikor homályosodik a kép

(#854) Zoza24 válasza lorcsi (#853) üzenetére


Zoza24
senior tag

kérdezni is akartam,mitől függ,hogy erősebb kell-e mint szemüvegből? a szemüvegem 3,0-ás...

Forza Italy!

(#855) Szabadember válasza lorcsi (#853) üzenetére


Szabadember
csendes tag

Van, hogy már reggel ezzel indít
az egészben az a legidegesítőbb, hogy mint már említettem a számítógép monitor, vagy a telefon is életlen ilyenkor (bár 2-2,5 diopriával lencse nélkül már ezeket nem látom)

Az optikus azt mondta, hogy lehet kiszáradt a szemem, csak nem érzem és ezért homályosodik a kép.. ;)

Ötlet?

[Szerkesztve]

(#856) Szabadember


Szabadember
csendes tag

Holnap elmegyek és megvizsgáltatom a szememet újra, csak nem tudom, hogy elég-e kerek 24óra lencsenélküliség a vizsgálat előtt.

(#857) lorcsi válasza Zoza24 (#854) üzenetére


lorcsi
veterán

nem tudom mitől függ. nekem 0,25-el kellett erősebb


Szabadember : igen az is lehet, nekem is ajánlottak szemcseppet kiszáradás ellen, de nem vettem észre magamon, hogy szükségem lenne rá. lehet neked jobban szárad a szemed, ez egyéán függő. mindenesetre nem árt ha kipróbálod (legutóbb nekem az is mondták hogy a lötyiből cseppentsek a szemembe mielőtt kiveszem úgy könnyebben kivehető...)

(#858)



addikt

Kaptam próbalencsét, különbözőek és semmi nem jelöli, hogy melyik a bal és melyik a jobb.:S

Az rájuk van írva, hogy hány dioptriásak meg stb, de sajna így sem tudom melyik szemembe melyik jár(negyed dioptria eltérés van).
Van a vizsgálatról papírom, rajta is van a két dioptria érték, de ott sem írja, hogy melyik érték melyik szemhez tartozik. :F
Az egyetlen jelzés amiből ki tudok indulni egy bizonyos ''o.d.'' illetve ''o.s.'' ezek jelölhetik esetleg a jobb-bal-t?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#859) kew válasza (#858) üzenetére


kew
senior tag

hát lencséken nem is jelölik ezt be :) Dioptriáról kell eldönteni, hogy melyik szemedbe való.
Én a legelején megkérdeztem a dokit, azóta mindig ráirom a lencsém dobozára hogy melyik a jobb meg meik a bal (nekem a bal szememre kell egy negyeddel erősebb), igy nem keverem össze, ha újat bontok :)
Érdemes dokidnál rákérdezni azért, utána már nem lesz gond. o.d, o.s nemtom mi :F

(#860) Ariadne


Ariadne
őstag

Így visszaolvasva azért muszáj megjegyeznem, hogy ha bármi homályosodást láttok, ugorjatok el szemorvoshoz (nem optikushoz), mert sokkal súlyosabb dolgok is lehetnek a háttérben.
Egyik hozzászóló esetében sem valószínű, de rövidlátóknál egyébként a dioptria növekedésével nő a retinaleválás esélye. Ez hirtelen súly emelésére is kijöhet, fátyolszerű homályokkal indul, és mire igazán zavaró lesz, kicsi esélye marad csak, hogy vissza tudják ''hegeszteni'' a helyére - az pedig a vakságot jelenti... Szóval jobb félni, ha fátylakat láttok, rohanni kell a legközelebbi szemészetre. Hmm, lehet, hogy már írtam erről itt korábban, akkor sry.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#861) Szabadember


Szabadember
csendes tag

Új dokim véleménye: dioptria kicsi volt(előző optikán nem mérték be... 0,25öt romlott :W ), görbület ok, de a szemem oxigénéhesebb az átlagénál, kaptam egy lencsét, ami 27Dk/t helyett 40 körüli Dk/t -vel dolgozik, mostmár jobb a helyzet, de talán még mindig megesik néha, hogy közelre merszteni kell. Egy másik fórumban egyértelműen azt mondték, hogy ez szemszárazság jele lehet, valszeg egy nagy oxigénáteresztésű lencse lesz nálam a nyerő mint a Focus Night & Day a maga 175Dk/t szellőzésével. Jövő héten kapok próbalencsét a Focus Night & Day lencséből, majd beszámolok a tapasztalataimról.

(#862) válasza Szabadember (#850) üzenetére



addikt

Pontosan ez van velem is.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#863) Ariadne válasza Szabadember (#861) üzenetére


Ariadne
őstag

Hm, a száraz szem és az oxigénhiány nem két különböző dolog? A szemszárazságon a szemcsepp (műkönny) segít, az oxigénen meg az áteresztőbb lencse. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#864) Szabadember


Szabadember
csendes tag

Ha eresebb lett a szemhéjjam(remélem így hívják a fehér részét a szemnek) a lencsétől, és néha közelre is homályosabb a kép, akkor szerinted mi a baj(szemüveggel minden ok)? Milyen lencsét ajánlasz, a FND, lehet megfelelő lesz nekem? :F

Amiket eddig próbáltam: Biomedics 1day, Coopervision Proclear

(#865) Szabadember


Szabadember
csendes tag

Közben rájöttem egy szörnyű tényre, elfelejtettem mondani a szemdokimnak, hogy Tetralysal-t(limeciklin, akne ellen szedem) szedek, szerintetek ez okozhat problémát a kontaktlencse viselésben? Úgyebár a tüneteim állandóan a szemszárazság, és egyből ez után homály lesz az egész közelre is.

(#866) Drizzt válasza Szabadember (#865) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hívd fel, s kérdezd meg!

Más: asszem én az egynapos lencséim elhasználása után át is térnék valami hosszabb távú lencsére, mert a szemüvegből nagyon elegem van, folyton törik a lencse, ez meg az, meg amaz van vele. Anyagilag lencsével hogy lehet a legjobban járni? Mert most nekem már így fociszezonban ha csak edzésen is teszek be egy párt, akkor másfél hónap alatt 6e-nél vagyok.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#867) alitak


alitak
senior tag

Más tapasztalt olyat, hogy a lencseberakás után iszonyatosan kezd csípni/fájni a szem? Gondoltam nem takarítottam meg eléggé, kivettem, megtakarítottam, de másnap ugyanaz volt. Próbáltam szemnedvesítő cseppeket, de nem segített. Ha berakás után túlélek 10-15 percet, akkor már jó. Viszont addig homályos látás, és fáj is.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#868) lorcsi válasza alitak (#867) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem csak akkor volt ilyen a lencse, mikor kénytelen voltam vízben áztatni egyébként fehérje oldós lötyi után sosem szokott csípni




Drizzt: nekem napi 100-110ft-re jön ki a lencse + folyadék

[Szerkesztve]

(#869) alitak válasza lorcsi (#868) üzenetére


alitak
senior tag

Viszont ha vízben áztatom, akkor nem jön le róla a sok trutyi, amivel a szemem összekente, nem?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#870) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok!
Én most álltam át a kontaktlencsére, 1 hónapost kaptam kipróbálásra, hogy bejön-e. Nagyon tetszik, jobban mint a szemüveg. Viszont azt hiszem elég béna vagyok hozzá. A doki tette be ma délután, megmutatta hogyan kell ki és be tenni, de eddig nem sikerült kivennem. Másfél órát próbálkoztam, de semmi. Azért dühít, mert az eddigi pár órás tapasztalatom során szimpatikus lett a lencse, de ez a be-kivevés kicsit macerás. Meg félek tőle hogy kinyomom a szemem. A doki még mondta azt is, hogy egy hétig éjjel-nappal is használhatom, ha esetleg nem sikerülni a művelet. Nincs esetleg valami kontaktlencse kiszedő eszköz? Bár igazából az a gondom, hogy a reflexeim nem sikerült teljesen leküzdeni, illetve nem tudom megfogni a lencsét :(
Nagyon gáz, ha bennt hagyom éjszakára szerintetek? Lágy lencséről van szó, márkát, típust sajnos nem tudok mondani.

(#871) MichaelSD válasza Drizzt (#866) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hát, nekem kemény lencsém van és 3 éve hordom és semmi bajom vele. Na jó, picit töri a fényt az egyik az adott szögben, de naponta egyszer veszem észre. 36000 volt a pár, így ez nekem havi 1000 jön ki + tartó lötty.

Fjoe: nem vagy béna, csak nincs gyakorlatod. Én is így kezdtem! :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#872) kew válasza Fjoe (#870) üzenetére


kew
senior tag

hát ne hagyd bent éjszakára, főleg, hogy most kezded hordani. előszőr hozzá kell szoktatni a szemet, első nap pár óránál tovább nem nagyon illő bent hagyni :)
eszköz nincs kiszedni, az még veszélyesebb lenne szerintem :)) majd belejössz, aztán fél perces müvelet lesz a ki-be tevés.

(#873) radamsky válasza Fjoe (#870) üzenetére


radamsky
senior tag

neked a doki tette be:)
nekem meg magamnak kellett betenem:) 1,5 orát szorakoztam vele:)) a reflexek miatt kell idő:)


Mostmár mutkor vezetés közben kipislogtam, de egy lámpánál secc perc alatt visszatettem:)


sokkal jobb mint a hemüveg, nem koszolodik, nekem csak az a problémám hogy rendeléstől számitva 3 hétre érkezik meg. Amugy 2 hetest viselek 3 hétig:)

Amugy ahogy mutattk és mondták hogy kell beteni és kivenni ugy nekem se megy. Az tul macerás. Egyszerüben teszem be meg ki ;]

Eszköz meg nincs, majd belejösz

(#874) lorcsi válasza alitak (#869) üzenetére


lorcsi
veterán

persze, vízben nem szabad csak fehérjeoldós lötyiben
nem tudom neked miért csíphet

(#875) Hani


Hani
aktív tag

Hello mindenkinek.

A lens.hu [link] oldalán jártam, és felmerült egy kérdés: mit takar pontosan (órában kifejezve) az adott lencse mellé odaírt ''napi viselet'' illetve a ''kiterjesztett viselet''?

(pl: CooperVision Hypa 7 UV, lágy, 3 hónap kiterjesztett nappali viselet, oxigénáteresztőképesség: Dk/t 26 ?, Víztartalom: 60% illetve Bausch&Lomb, lágy, 1 hónap nappali viselet, Oxigénáteresztőképesség: Dk 22 , Víztartalom: 59 % )

Gondolom nekem a ''kiterjesztett'' viselésű fog kelleni, mert napi 15-24 (25?) órát hordanám, de érdekelne a hivatalos viselési idő.

(#876) Fjoe válasza radamsky (#873) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi mindenkinek a tanácsokat! Tegnap éjszakára bent hagytam, mert nem sikerült kivennem, de ma azért megoldom. Ha minden kötél szakad, mondom az egyik ismerősömnek, hogy segítsen, neki is lágy lencséje van. A segédeszközt azért kérdeztem, mert ha jól tudom a kemény lencsékhez van vmi pálcikaszerű dolog, amivel ki lehet szedni, vagy ha elmozdul meg lehet vele igazítani. Ezért gondoltam hátha van vmi ilyesmi a lágy lencsékhez is.

(#877) lorcsi válasza Fjoe (#876) üzenetére


lorcsi
veterán

H aestére is bent hagyod nagyon rászívódhat a szemedre és nehezebb levenni róla

segédezköz szerintem nagyon veszélyes, mert megsértheted vele a lágy lencsét vagy rosszabb esteben a szemdet is. körömre is nagyon vigyázni kell az is megsértheti!

(#878) Fjoe válasza lorcsi (#877) üzenetére


Fjoe
tag

A köröm dologra én is gondoltam, ezért le is vágtam vasárnap. Ha rászívódik esetleg vmilyen szemcsepp segíthet, hogy könnyebben jöjjön le? Uhh kicsit parázok, hogy nem tudom kivenni, na meg persze utána betenni...

(#879) alitak válasza Fjoe (#878) üzenetére


alitak
senior tag

próbáld meg úgy, hogy kézmosás után megvárod, míg a kezed megszárad. Teszel a mutató- és a hüvelykujjadra lencseápolós löttyöt, hogy nedves legyen az ujjad. Széthúzod a szemed és a két széléről elkezded a közepe felé tolni az ujjaid. Nekem szokott működni, néha téllek leugrik a szememről a lencse.

Másik módszer, ami kicsit rosszabb érzés, hogy elhúzod a lencsét lefele. Pislantás után begyúrődik kicsit, és akkor már meg lehet fogni könnyen.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#880) Fjoe válasza alitak (#879) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi szépen a segítséget! Nem igazán sikerült kivennem tegnap, ezért felkerestem a közeli optikában az egyik hölgyet, aki ért hozzá. Először ő is mondta, hogy próbáljam kivenni, de nem sikerült. Ezt a két módszert javasolta ő is, meg mutatta, hogy kell, de nem ment. Akkor kivette ő, utána mondta, hogy próbáljam betenni. Azt is hozzáfűzte, hogy általában kivenni könnyebb, mint berakni. Na nálam ez épp fordítva van. kb a negyedik próbálkozásra sikerült betennem a lencsét. Kivenni viszont utána sem tudtam. Magamban meg jót röhögtem a bénaságomon. Meg is jegyeztem a nőnek, hogy ha víz alatt kijön a lencse, akkor minden este belenyomom a fejem egy vödör vízbe :D Ezen persze ő is mosolygott.

(#881) alitak válasza Fjoe (#880) üzenetére


alitak
senior tag

általában kivenni könnyebb, mint berakni

Hiszed vagy sem, velem is így volt eleinte. Aztán neked is fordítva lesz majd idővel.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#882) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

LOL, tegnap lencsével mentem el, mikor felébredtem már nem volt bent egyik se ;> Még nem mertem megnézni, hogy a tárolóban vannak e :D

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#883) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Hi! Egy pár hete rászántam magam, hogy kontakt lencsét csináltatok, és ma végre mehettem a lencsémért, lenne egy két kérdésem ami nem teljesen tiszta! Amugy 2 dioptriás mind a kettő lencse, van benne valami 0.5-es torziós valami, Ciba Night and Dayt kaptam amit 1 hónapig hordhatok, de én úgy döntöttem, hogy estére kiveszem. Vettem még hozzá Soul Care Aquát amiről azt olvastam, hogy a legjobb. Na igazából eddig meg vagyok vele elégedve csak talán az volt zavaró amikor a meleg autóban olyan érzésem volt mintha kicsit száradna a szemem, de még elviselhető volt. Az lenne a kérdésem, hogy amikor kiszedem akkor ezt a folyadékot locsolni kell rá vagy csak simán bekell rakni a tartójába??? Így elsőre ennyi, majd még írok ha valami nem tiszta!

UI: Sokat segített a topik :R

(#884) lorcsi válasza Ramirex (#883) üzenetére


lorcsi
veterán

annyi lötyit locsolj rá, hogy ellepje és kissé ússzon benne, nem kell teljesen teleönteni a tartót!

(#885) ferkoboy válasza Ramirex (#883) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hello!

Az nem torzió, hanem tórikus lencse. (lencséd tipusa:Night and Day Toric) Ez annyit jelent, h egy adott szögben (0-180 fok) van egy adott dioptriája a lencsédnek, míg rá meröleges szögben más dioptriaértékkel rendelkezik a lencséd. Valószinüleg a szaruhártyád egyenetlensége miatt ez a lencse szükséges ahhoz, h éles kép kerüljön a retinádra(ideghártya) -> tehát élesen láss. A 0,50-es érték az a Cylinder lesz. Annyival erösebb/gyengébb (+ vagy -) az alap értéktöl a lencséd a rá meröleges irányban.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#886) ferkoboy válasza Fjoe (#880) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hello!

Valószinüleg egy Johnson Acuvue vagy Acuvue2 lencsét kaphattál, mely lehetövé teszi,h éjjel-nappal is bennt maradhasson a lencséd akár 1 héten keresztül.
Helyesen mondták azért azt,h kezdö kontaktlencseviselöknél folyamatosan célszerü megbarátkoznod a lencséddel. Elöször 1 órát, majd fokozatosan egyre többet viselve.
Általában a bevett gyakorlat az vizsgálat esetén, h az orvos/optometrista felteszi neked a szemedre a lencsét. Ilyenkor van egy fél órás próbahordás. Megnézik az adott lencse hogy illeszkedik a szaruhártyádon, s ez idö alatt eldöl az is, h mennyire birja a szemed a lencsét.
Ezt követöen kiveszi az orvos/optometrista a lencsét. És addig nem enged el a vizsgálatról (betanításról) míg el nem mondott mindent a biztonságos lencsehasználatról, és magadnak legalább 1x be ne tennéd, és ki ne vennéd a lencsét...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#887) ferkoboy válasza (#858) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hello!

Vizsgálat esetén az adatok közül ugy tudod kiszürni, h melyik szemedhez melyik dioptia tartozik, h a vizsgálók közül mindenki elöször a jobb szem adatait irja felülre, s alá kerül minden esetben a bal szem korrekciójának dioptriaértéke.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#888) Drizzt válasza MichaelSD (#871) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És ez így ajánlott? Tehát azt a lencsét tényleg lehet 3 évig hordani? :Y
Más: Ma sikerült az először, hogy mind a két szemebe elsőre bele tudtam tenni a lencsét, vagy 20 mp alatt kész is voltam. Zsír. :) Picit pedig féltem, hogy baszakodni fogok vele, mert vagy 6 napja nem tettem be.

I am having fun staying poor.

(#889) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Szeretnék énis kontaklencsét majd,mert nagyon zavar a szemüveg mindenben,de régen kb 10 éve amikor voltam egyszer, azt mondták nem hordhatok mert nincs elég könnytermelésem. Most akkor nekem tényleg nem lehet,vagy azóta azért fejlődött annyit a dolog hogy reménykedhetek? Esetleg ha valakinek hasonló problémája volt megoszthatná a tapasztalatait. Köszi!

(#890) lorcsi válasza Tütüm (#889) üzenetére


lorcsi
veterán

menj be egy próbalencséére, ez kb 2 hetes a végére -vagy már az elején- ki fog derülni alakult e a szemed ;)

(#891) Drizzt válasza lorcsi (#890) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én napos próbalencsét kaptam, 2*2-t. Mondjuk gondolom ehhez van annak is köze, hogy napos lencsét akartam...

Tütüm: bemész egy megfelelő üzletbe, s megkérdezed... :D

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#892) lorcsi válasza Drizzt (#891) üzenetére


lorcsi
veterán

biztos van köze. én eddig vagy 3x kaptam és mind 2 hetes volt

(#893)



addikt

Én havi lencsét akartam és havi próbát kaptam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#894) ferkoboy válasza (#893) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

#887
Sikerült kihámozni?

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#895) válasza ferkoboy (#894) üzenetére



addikt

Ja, igen köszi.
De azóta már egy latinos haverom segítségével amúgy is sikerült megoldani. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#896) Hani


Hani
aktív tag

Tud valaki valamit a Hypa 7 UV 3 hónapos kiterjesztett lencséről? Esetleg hordott valaki ilyet?

[link]

Nagyon barátságos ára van, és elég jónak tűnik, bár nem tudom, ők mit értenek ''kiterjesztett'' viselés alatt (hosszabb időszakok, vagy akár éjjel-nappal?)

[Szerkesztve]

(#897) ferkoboy válasza Hani (#896) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A kiterjesztett viselet annyit jelent, h egy nap hosszabb idötartamot is bennt lehet a lencse. Gyakorlatilag 12-14 órát jelethet, bár nem ismerem ezt a lencsét.
Benne alvást semmi esetre sem!
''kiterjesztett nappali viselet''

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#898) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Na holnap megyek vizsgálatra,remélem bírni fogja a szemem a lencsét :) Aztán gyakorolhatom a ki-be rakosgatást :D

(#899) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Lehet lencsém :D :R De basszus mire beszenvedtem a szemembe :DDD

(#900) Drizzt válasza Hani (#896) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Húúú, ez az ár nagyon nem néz ki rossznak... Amúgy mielőtt új lencsét próbálnék ki, mindenféleképpen szükséges valamilyen ''orvosi felügyelet''?

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.