Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tildy válasza c41r0^ (#100) üzenetére


tildy
nagyúr

Hidd el 20 év távlatában a kontaktlencse is tud olyan károkat okozni.
Mellesleg ezt megbeszélhetjük 18.5 év múlva:DD
''OPTIMUM Látásjavító Lézerközpont – régebben LASIK klinika

1124 Fodor u.77

Lézerkészülék: Amerikai gyártmányú, kb. 4 éves berendezés. Flying spot technikával dolgozik, ugyanúgy mint az Optikmed lézere. A lézerhez kapcsolható aberrométert, vagy másnéven hullámfront mérőt amitől a kezelés olyan lenne, mint az Optikmed Sasszem kezelése csak külön díjért használják.

Tapasztalat: Szerény. Néhány száz kezelés, ami meg sem közelíti a Focus és az Optikmed tapasztalatát, a szintén nagyon későn belépő Istenhegyihez hasonló, viszont annál lényegesen drágább. Eredetileg LASIK klinikának hívták őket, de az Optikmed névre hasonlító Optimumra váltottak, ami ugyan nem szép dolog, de ügyes ötlet. Úgy látszik a régi Lasik név talán a szövődménylehetőségek miatt nem tűnt szerencsésnek.

Piacosság: Árban még a Focus Medicált is meghaladó módon piacos a cég. A környezet gyönyörű, a klinka meseszép. Az orvos és az assziszens udvariasak, láthatólag jól értik a dolgukat. A valóban korszerű Zyopic kezelése ugyan rettenetesen drága, de viszont tavaly pl. volt olyan akciójuk, amiben féláron lehehetett kapni az aberrométer nélküli mezitlábas PRK kezelést. LASIK LASEK PRK is van, főleg a Zyoptic kezelést igyekeznek eladni, ami teljesen érthető, de csöppet sem agresszivak. Az a doktornő, aki engem vizsgált a türelem és az empátia mintaképe lehetne.


Szubjektív megítélés: A korszerű kezelést /Zyoptic/ drágábban adják, mint az Optikmed, de ezt indokolhatja a klinika „elit” jellege. Amikor ott jártam legalább két 20 millás Merdzsó állt a ház előtt német rendszámmal. De ha csak azt tudja megfizetni a vevő, hajlandóak kikapcsolt aberrométerrel is lézerezni, ez a viszonylag olcsó sima PRK.


PRK lézeres látásjavító kezelés egy szemen 85.000

PRK lézeres látásjavító kezelés egy szemen hullámfront elemzésre építve 99.000

LASEK lézeres látásjavító kezelés egy szemen 94000

LASEK lézeres látásjavító kezelés egy szemen hullámfront elemzésre építve 113.000

LASIK lézeres látásjavító kezelés egy szemen 150.000

LASIK típusú lézeres látásjavító kezelés egy szemen hullámfront elemzésre építetve 198000.


Vigyázat a kontrollok nem mindig ingyenesek !''

Nem rossz, de van jobb is. Garanciavállalásuk pedig nincs:((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) radirpetya


radirpetya
tag

Egy időben nagyon gondolkodtam azon, hogy meg kéne csináltatni, de aztán a szemorvosom aki nem mellesleg a család jóbarátja sürgősen lebeszélt erről, mondván, hogy ő látja annak a következményét ha nem minden úgy sikerült ahogy eltervezték. Lehet, hogy ez csak para vagy én vagyok túl óvatos (gyáva) de mivel én nem hordok állandóan lencsét így nekem nem biztos, hogy megérné, hogy a szememben buzergáljanak valami izével. + a szemem kb 6 éve nem romlott sőt a kontaktlencsés azt mondta hogy fél dioptriát javult.

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#103) lorcsi válasza tildy (#101) üzenetére


lorcsi
veterán

Te is műtteted?
milyen erősségű öveget hordtál a műtét előtt?

(#104) tildy válasza lorcsi (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

bal:
-4.25Dioptria -2.25 cylinder
jobb:
-5.5dioptria -2.5 cylinder

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) Boyfish válasza radirpetya (#102) üzenetére


Boyfish
senior tag

nekem a dokim, aki szintén családi ismerős mondta, hogy bevállalhatoma műtétet, mert nagyon kicsi a hibaszázalék már!

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#106) radirpetya válasza Boyfish (#105) üzenetére


radirpetya
tag

Igaz, hogy én kb 3-4 éve kérdeztem a mi dokinkat.:)
Apám szemét viszont már 10-szer műtötték és láttam az mivel jár (hála istennek Ő is lát) és én abból szeretnék kimaradni. De ez az én magánvéleményem. Hozzáteszem apám szemét nem ilyen problémával kezelték.:U

[Szerkesztve]

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#107) c41r0^


c41r0^
őstag

És arról mi a véleményetek, hogy a szemüveg deformálja az arcot? Mert én magamon azért észrevettem (persze még így is roppant jóképű srác vagyok :DD), Ti hogy vagytok ezzel?

(#108) radirpetya válasza c41r0^ (#107) üzenetére


radirpetya
tag

Hát rajtam nem nagyon tud rontani:DD
De most komolyan az összes ismerősöm szerint ''komolyít'' engem. Ami egyébként rám is fér mert 30 évesen olyan vagyok mint egy hiperaktív hülyegyerek.:)):)

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#109) c41r0^ válasza radirpetya (#108) üzenetére


c41r0^
őstag

nem így értettem...az arccsont szerkezetét deformálja az állandó súly miatt

(#110) radirpetya válasza c41r0^ (#109) üzenetére


radirpetya
tag

Az attól függhet, hogy milyen szemüveget használsz. Nekem pl vmilyen titán vagy milyen keret van plusz műanyag lencse és olyan könnyű, hogy szinte nem is érzem. Szerintem elég nehéz szemüvegnek kell lennie ahho, hogy deformálja az arcod.

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#111) lorcsi válasza c41r0^ (#109) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem mióta lencsét viselek @ néha szemüveget veszek fel otthonra szozít...de piszkosul...:Y

(#112) ALI_G


ALI_G
veterán

1 hónapos lencséhez (vagyis nagyon lágy, nagyon nagy víztartalom) ki mijen folyadékot ajánl? Én most Softlens 66-ot használok lencsének, és SOLO care aqua-t folyadéknak. (ez vmi új folyadék a gyártótól) 7 éve hordok lencsét szemüveggel, és végig 1-1 hónaposat hordottam. Mindig is SOLO folyadékot használtam és nemtom hogy a többi mijen. Ezt most nem kell mossam, fehérjét is eltávolítja, meg valami antibakteriális cucc is van ami vadi új benne. Most ezt találták ki, nosza meg is vettem.
Egyéb kontkatlencse ápolófolyadék tapasztalatokat várnék.

Ja én 4 éves korom óta szorulok szemüvegre és 14 évesen kezdtem kontaktlencsézni, mert rühelltem a szemüveget, mai nepig útálom, utcára nem szeretek szemüvegben kimenni, mert nem is előnyös (hiába mondja azt mindenki), meg már tudok hordani napszemüveget is, végre. A kontaktlencsét annyira megszoktam hogy észre sem veszemhogy rajtam van. El is szoktam felejteni néha :))

Most szemüveg van rajtam, mert vizsgaidőszak van és kicsit lusta wok felvenni, meg egész nap a gépemen tanulok, arra meg jobb a szemüveg. Na jó, most PH-zok reggel óta :DDD

[Szerkesztve]

(#113) Hani válasza ALI_G (#112) üzenetére


Hani
aktív tag

Complete Comfort Plus (Allergan)
AOSept (Ciba Vision)
All In One Light (Sauflon)

Ezek eddig bejöttek, de most napi lencsét használok, így nem kell.

(#114) golyani


golyani
addikt

nekem most lesz hemüvegem 0,5-ös.
kérdés a kontakt az mosz húzós ki be tenni vki mondja má el h hogy megy ez a ki+betevés mer nembírom elképzelni.
link is jó

látom említve let a titánkeet ez engem is érdekel főként az ára.
mondottam volt link is jó.

[Szerkesztve]

(#115) Csima


Csima
tag

22-23 éve hordok lencsét. kb 1983-ban vettem az elsőt. Akkor még csak az országban egy helyen, a Deák téren a Kontaktlencse szaküzletben (öles betűk a portálon) lehetett kapni. Arra emlékszem hogy egy vagyon volt és cirka fél évet vártam a vizsgálatra, rengetegen akarták lecserélni a szemüveget. Azóta is lencsét használok folyamatosan, persze új típusok jelentek meg azóta, most a Bausch and Lomb optima-t használom, ez 3 hónapos lencse, a használt folyadék pedig Sauflon.

(#116) emvy


emvy
nagyúr

Az én dolgaim:

- Solo Care Aqua
- titánkeretes szemüveg nagyon ritkán, vékonyított lencsével (piszkos drága)

while (!sleep) sheep++;

(#117) golyani válasza emvy (#116) üzenetére


golyani
addikt

szabad tudni h mi péz az a keret????
gondolom -0,5-nél nem kell vékonyított.
vmi jót kén nézni mer doki mondta h uccán kell hordani

most mér is jó a titán azonkívül h könnyű????

[Szerkesztve]

(#118) Hani válasza golyani (#117) üzenetére


Hani
aktív tag

Eléggé drága, bár nem tudom, milyen kategóriában keresel.
Egy normális titán keret esetén kb. 30-40-50K-val számolhatsz, persze csak akkor, ha nem akarsz pl. 350K-ért venni.

Hogy miért jó?
- könnyű
- eléggé tartós / rugalmas
- fémallergiásoknak sem problémás
- szép a színe (? egyedi megítélés alapján).
- rozsdamentes.

Viszont az ára visszatart.

(#119) golyani válasza Hani (#118) üzenetére


golyani
addikt

huhh
eccer muterom napszemcsi akart venni nekem én kinéztem egy ilyen polaroidot mondom jó lesz az.
őmondta h menyjünk el ilyen boltba elmentünk ott néztem 1 jót vmi 27k-ér a végül a nő ideadta 22-ér mé megvan habár kicsit megkarcoltama lencse szélét de nem zavaró.pedig ez vmi párizsi szemcsi aka rlenni van vagy 2 belőle az országba mondta csaj.

ilyen egészség pénztáras izé fizetik az ilyen cuccokat.
maj nézek mvi-t.
köszi a infót.
vékonyított lencse gondolom nem kell -0,5-nél???

(#120) ALI_G válasza golyani (#119) üzenetére


ALI_G
veterán

nem kell, meg szerintem nem is nagyon csinálnak olyanból vékonyítottat

(#121) radirpetya válasza golyani (#119) üzenetére


radirpetya
tag

Szerintem -0.5 nél még nem is kéne állandóan viselned a szemüveget sem nem, hogy a kontaktlencsét. Max akkor amikor vezetsz.

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#122) dannnnn


dannnnn
aktív tag

nekem bal szembe +1.5 os a jobba meg vegulis nincs.
elvileg a balba nagyabb kellene de nem lehet 1.5 nel nagyobb a különbseg

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#123) dannnnn


dannnnn
aktív tag

amugy mennyibe van egy olyan f...a macska szem vagy valami allatsag?:U

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#124) yossarian válasza tildy (#101) üzenetére


yossarian
aktív tag

Tildy, neked LASIK-od volt? ha igen miért választottad azt? mi alapján döntöttél a műtéti eljárások közül?

(#125) radirpetya válasza dannnnn (#123) üzenetére


radirpetya
tag

Amikor én vettem az enyémet akkor 28ezer volt és csak kemény lencsében lehetett kapni és természetesen nem dioptriásan.

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#126) ronaldo


ronaldo
őstag

este tíz van, és lusta vagyok végigolvasni a fórumot, ezért kérek egy jószándékút, hogy foglalja össze neke, hogy mennyibe kerül havi szinten egy ilyen lencsés akció? mi kell hozzá? nekem szemüveggel semmi bajom, de sporthoz(focihoz) jó lenne, mert -1,75 már zavar egy kicsit. (könnyezik a szemem)

(#127) kew válasza ronaldo (#126) üzenetére


kew
senior tag

üdv!
nekem egyik szemem -1,5ös másik -1,75ös.
novemberben vettem havi lencsét. a neve surevue (johnson&johnson). egy dobozba 6 lencse van, szal fél évre elég és 10.850.- volt.
csak mivel nekem más dioptriás a két szemem, 2-t kellett venni, szal dupla ennyit fizettem:U
ehez még veszel egy tisztito folyadékot (solo care aqua), az kb 4000.- egy nagy flakonnal, az kb 2 hónapig elég.
hajrá:)

[Szerkesztve]

(#128) kew válasza kew (#127) üzenetére


kew
senior tag

hja egy szemre elég fél évre:) kettőre márcsak 3hónap, de ugyse olyan vészes az ára szerintem..
amugy lágy lencse 58% H2O-val.

(#129) emvy


emvy
nagyúr

A Rodenstock titán keretek 25 körül mozognak.

while (!sleep) sheep++;

(#130) supercow


supercow
őstag

Kozmetikai kontaktlencséről van valakinek tapasztalata?

Már jó ideje kinéztem magamnak néhány brutál mintát, csak elég drága és nem tudom mit szólna hozzá a szemem, még sosem volt se szemüvegem sem kontaktlencsém.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Teljes lista Bővebben: link

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#131) emvy válasza supercow (#130) üzenetére


emvy
nagyúr

A felső az nem tudom, hogyan oldható meg, ahhoz kicsi a kontaktlencse.
A többivel semmi gond nincs, elvileg u.a., mint a normál lencse.

while (!sleep) sheep++;

(#132) tildy


tildy
nagyúr

Ez a legkirályabb:D
[kép]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#133) supercow


supercow
őstag

Csak azt nem tudom, mit szól majd a rendőr ha megállít és így nézek rá:
[kép]
Szóval megfontolandó :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#134) supercow


supercow
őstag

Még egy kérdés: ezekben az áruházakban recept kell a rendeléshez. Magyarországon hol lehet ilyesmit kapni és kell-e hozzá orvostól valami papír? Gondolom egy előzetes szemvizsgálatot csinálnak mindenképp, de nekem nem kell dipotriás csak sima 0 erősségű.
A másik, hogy ezek mennyi ideig hordhatók?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#135) tildy válasza supercow (#134) üzenetére


tildy
nagyúr

Neten van egy bolt, ahol nem kell orvosi papír, és magyar az oldal, talán ez az:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#136) radirpetya válasza lorcsi (#1) üzenetére


radirpetya
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én azért egy huncut vasat sem fizetnk hogy ilyenem legyen pláne nem úgy, hogy ezt a szemedbe kell tenni. Ha lehetne én még kontaktlencsét sem viselnék, bár a Tildy a multkor elgondolkodtatott a szemműtéttel kapcsolatban de én nagyon fosok tőle.

[Szerkesztve]

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#137) radirpetya válasza supercow (#133) üzenetére


radirpetya
tag

Az egyik ismerősöm szeme pont így nézett ki szemműtét után. Nem egy szép látvány :(

hófehér félfamentes A4-s rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném

(#138) yossarian válasza tildy (#135) üzenetére


yossarian
aktív tag

szia, #124 ?

[Szerkesztve]

(#139) lorcsi válasza supercow (#130) üzenetére


lorcsi
veterán

mennyi kb 1 pár ilyen lencse? 10k vagy mi?
iszonyat jók:Y:Y:C
vizsgázni tuti lehet benne:D

(#140) ronaldo válasza radirpetya (#137) üzenetére


ronaldo
őstag

ezek tényleg durvák, de ami csak kicsit szines, ill nem ilyen macskaszemes undormány az még jó is lehet. nekem úgyis olyan semmilyen szemem van, bizti jól néznék ki :) egyenlőre azonban jó lenne kitapasztalni milyen is, és ahhoz nem feltétlen kellene elvernem az összes 'feles' pénzem.

(#141) ronaldo válasza kew (#127) üzenetére


ronaldo
őstag

Szia!
a tisztító folyadékkel én mit is csinálok?
meg még érdekelne, hogy én honnan tudom meg magamról, hogy lágy vagy nemlágy lencse kell? melyik milyen érzés? vagy miben térnek el? (hákettőó tartalomban, addig eljutottam)

(#142) dannnnn


dannnnn
aktív tag

ilyen mintasat nem lehet venni dioptriasba?????

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#143) dannnnn


dannnnn
aktív tag

(#125).

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#144) supercow válasza dannnnn (#142) üzenetére


supercow
őstag

lehet, csak többet kell rá várni, mert megcsinálják.

https://www.lens.hu/shopping/index.php?id=23

Nekem nem kell dioptriás.. Attól félek ez nem párban van, hanem darabra, legalábbis az oldalon ez áll. Egy pár 1 éves 25k körül jönne ki.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#145) dannnnn


dannnnn
aktív tag

nekem a sima volt 18. mondjuk az nem is olyan sok....
most valami karaftosatr akarok!!:U

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#146) tildy válasza yossarian (#124) üzenetére


tildy
nagyúr

Sosem választanék LASIKot. Nem fogom azt ,megkockáztatni hoyg szülés, vagy repülés közben szétrepedjen a szemem. De elég ha csak autóbalesetem lenne.AKárki akármit mond, engem ezek a dolgok elriasztottak.Szal PRKm volt, az egyetlen olyan klinikán, ahol 5 éven keresztül garantálják azt a végeredményt, amit a műtét előtt célnak kitűztek/tünk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) kew válasza ronaldo (#141) üzenetére


kew
senior tag

a folyadékhoz kapsz majd egy kis kétrekeszes tégelyt, amibe beleöntesz egy kis lötyöt, és ha nem használod a lencsét, abban tárolod, különben kiszárad szegény:)

én eddig csak lágyat használtam, gondolom az kényelmesebb.. de mielött megveszed, kell csináltatni egy vizsgálatot, ahol megmondják hogy milyen kell. ha nincs vmi különleges baja a szemednek, ugyis lágyat fognak adni. a vizsgálatot általában ott helyben, a boltban végzik (+párezer forint). szal bemész megmondod hogy lencsét szeretnél, megvizsgálnak (egy gépbe kell belenézni amibe egy focilabdát látsz homályosodni meg élesedni), utána veheted a lencsét.
de hogy melyik a jobb, azt kérdezd meg az eladót, vagy a szemorvost, biztos szakszerübben tudnak majd válaszolni:)
sok sikert:)


[Szerkesztve]

(#148) dannnnn válasza tildy (#146) üzenetére


dannnnn
aktív tag

ez a lasik pontosan mi tildy?? hogy ennyire felsz tole??!! :(

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#149) yossarian válasza tildy (#146) üzenetére


yossarian
aktív tag

helyes, jól döntöttél. én se hagynám hogy vagdossák a szememet. lehet nyáron csináltatok PRK-t.
minden ok? jól látsz?

(#150) yossarian válasza dannnnn (#148) üzenetére


yossarian
aktív tag

lebenyt vágnak a szemeden, felhajtják, utána jön a lézer, majd a lebenyt visszahajtják. egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy ez soha nem nő vissza, bármikor újra felhajtható. előnye, hogy műtét után nincs kellemetlen 3-4 nap, mehetsz rögtön melózni.

bocs, remélem, nem haragszol, hogy válaszoltam rá :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.