Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tildy válasza LeG3Nd (#250) üzenetére


tildy
nagyúr

Életemben egyszer:auchanban voltam pénztáros, valami por ment a szemembe, rosszul dörzsöltem meg és kiesett. Persze nem eltt meg:O
De jobb volt mint a lágy, jobban láttam vele.
Nekem egy idő utána lágy ''szorította'' a szemem. Volt hoyg be is gyulladt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#252) LeG3Nd válasza tildy (#251) üzenetére


LeG3Nd
tag

De a keményet nem lehet fordítva berakni. Szerdán történt hogy reggel félkómásan nem figyeltem oda, a lencse előző este kifordulva került a tokba, és így került reggel a szemere is. Először nem is tűnt fel, mert néhány percig mindig furcsa. De csak nem akart múlni, a buszon rájötttem hogy mivan. Gondoltam az iskolában kezet mosok, megfordítom. Hát persze hogy nem volt szappan.:( Muszáj volt tűrnöm...

shorter of breath and one day closer to death

(#253) tildy válasza LeG3Nd (#252) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát igen, keményet lehetetlen fordítva felrakni.Én lágynál még azt sem szerettem, hogy hatalmasra kellett kinyitnom a szemem, hogy berakhassam, illetve rácsípnia s zememre, mikor veszem ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#254) Ráczkölke válasza LeG3Nd (#248) üzenetére


Ráczkölke
tag

Elmagyarázták?! El, de én inkább gyakorlatias vagyok, tehát mondhatnak bármit, most még reflexből kell pislognom /azért tart ilyen sokáig/;

(#255) LeG3Nd válasza Ráczkölke (#254) üzenetére


LeG3Nd
tag

Akko ajánlott minél előbb hozzászokni... Ha rendesen széthúzod a szemhéjaidat (a felsőt 3 ujjal, az alsót egyel is elég) nemhiszem hogy tudnál pislogni. Ja, hogy gyakorlatias vagy meg mondhatnak bármit. Szerintem azzal hogy a szemedben kotorászol nem szabad viccelni.

Amúgy ma történt h a lencsém gondolt egyet és külön útra tért. Szerencsére érztem ahogy leválik a szememről, így még oda tudtam kapni....

shorter of breath and one day closer to death

(#256) dabadab válasza tildy (#240) üzenetére


dabadab
titán

''Na pl. ebben az eresedés dologban sokkal jobb a kemény lencse.
Ott ugyanis nincs ilyen.
''

Na ne viccelj. A kemeny lencsek joval kevesebb levegot engednek at, igy aztan gazosabbak, mint a lagyak.

DRM is theft

(#257) dabadab válasza Ráczkölke (#247) üzenetére


dabadab
titán

Az elejen en is hihetetlenul bena voltam, de eleg gyorsan bele lehet jonni :)

DRM is theft

(#258) lorcsi válasza dabadab (#257) üzenetére


lorcsi
veterán

én már észre se veszem volt mér hogy éjjel felriadtam mer nem vettem ki....

(#259) tildy válasza dabadab (#256) üzenetére


tildy
nagyúr

Hülyeséget beszélsz el is mondom miért.
Kemény lencse más néven Úszólencse.
A kemény lencsénél nincs szükség arra , hogy egy kuma levegőt is átengeddjenek, mivel a szem felszínen lévő könnyrétegen úsznak.
Mikro behunyod a szemed, a lencse általában elmozdul valamerre.Ráadásul feleakkora sincs sokszor, mint a lágy.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#260) lorcsi válasza tildy (#259) üzenetére


lorcsi
veterán

A rangodat át lehetne irattatni PH!nagynő-re ,nem?

(#261) tildy válasza tildy (#259) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze ha nem mozdulna el, akkro tényleg nem jutna levegőhöz a szem, de még így is jobb, mintha egy túlhordott lágylencse lenne a szemen.
Nekem etől sosem pirosodott be, lágytól igen.

---**-lorcsi:
nem emrt ez a név amit javasolsz hülyeség, emg egyébként sem akarok villogni..
Persze zavar, dehát hiába no.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#262) lorcsi válasza tildy (#261) üzenetére


lorcsi
veterán

kezdeményezted már ?Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#263) ronaldo válasza LeG3Nd (#248) üzenetére


ronaldo
őstag

nekem a dokinő megmutatta hogy kell betenni(lencse nélkül, a saját szemén) és akkor úgy. lehet hogy tehetséges vagyok de 2perc mulva már mindkét szememen rajt volt.igaz hogy reggelente kb. 10perc mert hulla vagyok- meg most egy hétig nem is hordhatom mert 7végi meccsen csúnyán felrúgtak, fejjel becsapódtam a földbe és a jobb lencse elveszett.

(#264) lol válasza lorcsi (#262) üzenetére


lol
senior tag

Bővebben: link ;)

[Szerkesztve]

(#265) Tomoty válasza ronaldo (#263) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Nekem már kb 2-3 másodperc a berakás, max 3 a kivétel :D.
:C Majd ti is belejöttök :C. Hajrá Szabó néni :DDD

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#266) dabadab válasza tildy (#261) üzenetére


dabadab
titán

''de még így is jobb, mintha egy túlhordott lágylencse lenne a szemen.''

Igen, sot, meg annal is jobb, mint ha kensavat csopogtetnel bele :)
Viszont egyaltalan nem kotelezo tulhordani a lencseket, sot, ellenjavalt, egy normalis havi lagy lencse meg sokkal tobb levegot ereszt at, mint egy kemeny (ami persze, uszik a konnyon, es ezaltal vmi oxygen bejut a szemhez, de eleg egyenetlenul).

DRM is theft

(#267) ronaldo válasza Tomoty (#265) üzenetére


ronaldo
őstag

én biztos nem leszek reggel olyan :) 1.30kor fekszem, 5.50kor kelek. minden nap holt hulla vagyok reggel. a kivétel gyerekjáték, nem kell 2mp és kintvan mindkettő. de a bevétel. tildy jól mondta, a lágynál akkorára kell nyitnod a szemed hogy olyan nincs is.

(#268) Tomoty válasza tildy (#242) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Azt hallottam, hogy műtét után 3-4 napig borzalmasan fáj... Ez igaz?

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#269) tildy válasza Tomoty (#268) üzenetére


tildy
nagyúr

Igaz.
Mondjuk nekem első két nap semmi, 3.-4. nagyon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#270) lorcsi válasza tildy (#269) üzenetére


lorcsi
veterán

Ez elég rosszul hangzik :(
Szemmműtét után fáj a szemed :O....szörnyen hangzik.........szúrt v. milyen volt....?

(#271) tildy válasza lorcsi (#270) üzenetére


tildy
nagyúr

Kemény lencse első két napja is hasonló ''élmény''.
JAjam, volt oylan hogy legszívesebben kikapartam volna.
De jobb hogy nem tettem:C

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#272) lorcsi


lorcsi
veterán

up:R

(#273) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

Nem tudna valaki mondani a 2-3.kerületben egy helyet, ahol vasárnap ilyenkor venni tudnék egy lencsetartót? THX.

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#274) lorcsi


lorcsi
veterán

UP :R

(#275) lorcsi


lorcsi
veterán

Jol eltűntünk :(
UP!

(#276) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Helo, most két hónapja van már lencsém, teljesen megszoktam már, ki-betétel nem több 5 mpnél, elsőre sikerül :D egyedüli problem hogy akármilyen mini szenny tud zavarni alatta, van amikor 2-3x kell betenni hogy tökéletes legyen. Mindig próbálom a lehető legtisztábbra mosni a kezem, de még így is...

shorter of breath and one day closer to death

(#277) estie


estie
csendes tag

Hello. Mondjatok nekem pár ellenérvet a lencsére hogy könnyebben visszaálljak szemüvegre! Please! Köszi.

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#278) tildy válasza estie (#277) üzenetére


tildy
nagyúr

Begyulladhat tőle a szemed, nem levegőzik szb...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#279) estie


estie
csendes tag

Hát ez nem sok.:(
Francba, mindenki így meg van vele elégedve?
Az a baj hogy én is de a szemügeg olcsóbb jelenleg és komolyít. kéne.

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#280) lorcsi válasza estie (#279) üzenetére


lorcsi
veterán

A szemüveg mögött én úgy érezetem magam mint a zárt klíma nélküli kocsi szélvédőj mögött....:(

(#281) tildy válasza estie (#279) üzenetére


tildy
nagyúr

Szemuvegben csokken a latoter, beparasodik stb.
En utaltam a szemuveget. Radasul draga is, parom most csinaltatott keretnelkuli -0.5 dioptriajut, es 35 ezer forintba kerult. En ennyi penzt a szememre, lencsevel kb 6 ev alatt koltottem, ha nem tobb. (jo nekem sztkra jart a lencse...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#282) estie


estie
csendes tag

Tudom, én is jobban érzem magam lencsivel. Az fix h csináltatok szemcsit, csak majd esetleg nem állandóan fogom azt hordani. Meg én egy eccerű szemüvegre gondoltam. Keret van is. Csak elavult benne az 'üveg'.
Na szóval köszi a próbálkozást. Sikerült mégjobban meggyőzni h jobb a lencse:))

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#283) lorcsi


lorcsi
veterán

UP :R

(#284) Esmein


Esmein
nagyúr

Áttenném a fáradt gőzbe, ha nem baj, szerintem inkább oda való...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#285) lorcsi


lorcsi
veterán

up..:P

(#286) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na nekem totálisan bevégezte a szemüvegem koncerten pályafutását, így most azon gondolkozom, hogy kontaktlencsét kellene mostmár hordanom. A problémám: nagyon sokszor barna a szemem körül, meg eres. Ez szerintetek mitől van? Ha kiegyensúlyozottabb, kipihentebb lennék, akkor szerintetek elmúlna? Mert a szemüveg valamennyire takarja, de a kontaktlencse nem...

I am having fun staying poor.

(#287) lorcsi válasza Drizzt (#286) üzenetére


lorcsi
veterán

talán szemcsepp kellene...nézesd meg....dokival...
a lencsénél is előfordulhat ez a túlhordáskor....

(#288) Drizzt válasza lorcsi (#287) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igazából a lgfőbb ok az szerintem az, hogy nagyrészt dél-éjfél-2-3 óra magasságában vagyok ébren. :( Ezen kéne változtatnom, de korábban egyszerűen nem tudok elaludni akkor se, hogyha hihetetlenül kimerült vagyok.

I am having fun staying poor.

(#289) lorcsi


lorcsi
veterán

up :R

(#290) lorcsi


lorcsi
veterán

up :P

(#291) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Na, én is beléptem a lencsések táborába. Kb. 8-9 éve vagyok szemüveges és 1,5-2 éve tervezem a kontaktlencsét, de nagyon irtózom/irtóztam ha a szemembe kell nyúlkálni.
Most végre rászántam magam és beinvesztáltam havi lágy lencsébe. Elsőre kicsit szokatlan volt és égett is a szemem, de lesz ez még jobb is.
A kivételnél vannak problémáim. Van vmi tuti módszer amivel könnyen kivehetem? Most kb 2 órát sz@roztam vele, mert folyton belepislogtam vagy nem tudtam rendesen ''megfogni''. Ha ezt minden este el kell játszanom, akkor nem lesz hosszú életű nálam ez a lencsézés.
Ja, egyébként azért döntöttem e mellett, mert már nagyon érett a szemüveg csere és a komplett hemüveg végösszege 80k fölött lett volna, így gondoltam spórolok magamnak egy kicsit és 6 pár havi kontaktlencsét tudnék venni tisztítófolyadékkal, szemcseppel 18k-ért.
A régi szemüveg meg megmarad, mert a szemem egyébként nem romlott (sőt javult egy fél dioptriát), csak már eléggé le van harcolva a keret is és a lencse is.
Amúgy kicsit kényelmesebb kukker nélkül. Csak ez a macera ne lenne a kivétellel/tisztítással.

Ja, és még vmi. Ezek a lágy lencsék ugye át tudnak fordulni. Egyik homorú állapotból a másikba.:) Honnan tudom meg, hogy jól teszem-e be? Mert most nem igazán figyeltem rá, örültem, hogy kijött.

(#292) Dominator válasza #PeTeY# (#291) üzenetére


Dominator
aktív tag

Megnézed szépen az egyik oldalra fordítva, hogy mennyire lapos és mennyire domború. Akkor jó, amikor domborúbb, mint széles :D remélem érthetően fogalmaztam, de majd úgyis rá fogsz jönni, mert ha kifordítva próbálod berakni az kurv@ kellemetlen :)

(#293) Ráczkölke válasza #PeTeY# (#291) üzenetére


Ráczkölke
tag

Nekem ezt úgy magyarázták el, h ha normális állapotban van, akkor 'félgömb' alakú, viszont ha kifordult akkor oldalról inkább egy 'lavór'ra emlékeztet...

Kivételre meg azt tudom javasolni, h amikor kitartod a szemhéjad, akkor érdemes a szempilláknál rátartani erősen, így nem tudsz pislogni (meghát egy idő után úgyis megszokod). :U

(#294) #PeTeY# válasza Ráczkölke (#293) üzenetére


#PeTeY#
tag

Köszi, én is úgy vettem észre, hogy ha fordítva van akkor a széle kicsit lefityeg, mintha egy tányér lenne.
A megszokáson pedig dolgozom, csak kell még a technikámon csiszolnom be- ill. kivételnél, mert amit a szemész mondott az használhatatlan.
Monitort nézni viszont elég kellemetlen benne, vagyis vele. Kicsit zavaró, bár ez lehet a szokatlanság és a megváltozott dioptria miatt van. Olyan mintha nem tudna rendesen ráfókuszálni a szemem.

(#295) lorcsi válasza #PeTeY# (#294) üzenetére


lorcsi
veterán

HOl vetted & milyet?
Én a bal kezemmel szoktam felhúzni a szemhélyam a jobbal le & 1 pillanat alatt kint is van.
Milyen erősségűt?

(#296) #PeTeY# válasza lorcsi (#295) üzenetére


#PeTeY#
tag

Egy orvos ismerőstől van. Hajdúszoboszlón és a C*ra-ban van rendelője.
Tiust nem tudok írni, mert ez a próba lencse, amit ott kibontottuk, beraktunk aztán most azzal figyelek. A dobozát meg elfelejtettem megnézni.
Egyébként a jobb -2,5, a bal -4.0 dioptriás.
Ez az a ''három ujjas'' módszer? Egyik kézzel felülről húzod, másik kézzel alulról a középső ujjal és a mutatóval+hüvelykkel kiszedet a lencsét? Na nekem ez nem megy még. Az a rohadt reflex folyton bezavar és pislogok. Ráadásul olyan lágy a lencse, hogy mindig kicsúszik az ujjaim közül.:)

(#297) Chapell válasza #PeTeY# (#296) üzenetére


Chapell
aktív tag

Ez csak eleinte zavaró. Én 2 éve hordok lencsét, de már elég az alsó szemhéjamat lehúznom, nagyra nyitni a szemem, és ki tudom venni simán, nincs semmi ''reflex''. Egyébként azért is jó, mert már nem hisztizek ha valami belemegy a szemembe :D
Egyébként van néhány lencse, pl az Acuvue-k, amelyiken kis dombornyomással egy apró szám vagy szöveg van ráírva, így láthatod is, hogy melyik a jó fele.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#298) #PeTeY# válasza Chapell (#297) üzenetére


#PeTeY#
tag

Köszi. Ez azért megnyugtató. Bár sajna én nem tudom olyan nagyra nyitni a szemem, de remélem azért menni fog.
Azt megfigyeltem, hogy ha csak az alső szemhéjamat húzom le, és kicsit felfelé nézek, akkor a lencse is lejjebb csúszik. Talán így könnyebb lesz kivenni.
Most, ha óvatosan hozzányúlok, akor tudom mozgatni a lencsét a szememen és nem pislogok, de amint ''megcsípném'', hogy kivegyem tuti, hogy belepislantok.:(

(#299) lorcsi válasza #PeTeY# (#296) üzenetére


lorcsi
veterán

értem, persze a próba lencsét mindenki ( általában ingyen kapja ).
Igen ez a 3 újjas módszer.
Majd idővel te is belefogsz jönni.Nekem se azonnal ment.
MIlyen szemüveg jött volna ki 80k-ból? :Y

(#300) annulus válasza #PeTeY# (#298) üzenetére


annulus
aktív tag

hu.
en most szerdan fogok majd menni doktornenihez, es ha minden jol megy egybol kapok probalencset..remelem lesz keszleten :)
en ugygondoltam eddig hogy elegge reflexmentes a szemem, de most kiprobaltam azt amit leirtatok, hogy hogyan kell kiszedni.
hat _nem_ mondhatnam annak :DDD
ugyerzem enis fogok vele szenvedni eleget :(((
majd beszamolok enis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.