Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) sarkis


sarkis
újonc

Üdv. mindenkinek! :)

Arra vagyok kiváncsi, hogy a Ciba Vision Aosept Plus 360 ml meddig elég? Hány használatra?

(#1902) ferkoboy válasza sarkis (#1901) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Üdv!

Fogalmam sincs, sohasem számoltam meg. De egyszerű. Mindig a tokot a jelzett vonalig kell tölteni. Amennyi ml folyadékot jelent ez, annyival elosztod a 360-at, s odáig.
Sacc/kb 10ml lehet egyszeri töltés. Tehát kb. 30-35 napra saccolnám.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1903) sarkis válasza ferkoboy (#1902) üzenetére


sarkis
újonc

Üdv. neked is!

Köszönöm a választ, annyira én is rájöttem hogy azzal kell elosztani. Ha 10 ml, akkor az max. 36 nap, ami egy kicsit kevés, mert én eddig úgy gondoltam hogy minimum elég kell hogy legyen 1,5 hónapig a 360 ml-es!

Meg tudod mérni nekem, hogy hány ml ha a jelzett vonalig töltjük csak? (Úgy hallottam, hogy muszáj addig, mert különben nem ér bele a tárolójába - ez mennyire igaz?)

[ Szerkesztve ]

(#1904) ferkoboy válasza sarkis (#1903) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Igaz, a vonalig kell tölteni!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1905) kapdel válasza ferkoboy (#1898) üzenetére


kapdel
újonc

Szia Ferkó !

Olvastam a tapasztalataidat a Biotrueról.
Érdemes rá váltani?
Hallottam, hogy a kettős fertőtlenítő rendszer mellett a kémhatása is a könnyel egyezik, tehát nem csíp,és a szememben lévő aktiv immunfehérjéket is békén hagyja. Ja és a legfontosabb: mint a legjobb mükönnyekben , hyaluronsav is van benne, igy nem szárad a szemem...A prospektus legalábbis ezt írta. Szerinted?

(#1906) zannor


zannor
tag

Üdv!

Milyen használatbeli és élettani különbség van a havi naponta cserés és a havi alvós lencse között?
Most gyorsan kéne vennem és nem tudom melyik legyen. Az egyik 22 egy fél évre a másik 28 ezer lenne, mivel cylinderes a szemem. Melyiket ajánlanátok napi, folyamatos használatra sok számítógép használat és olvasás mellé?

(#1907) Ariadne válasza zannor (#1906) üzenetére


Ariadne
őstag

Havi lencséből az alvós sokkal jobb, mert jobb az oxigénáteresztő képessége. Attól még ugyanúgy kiveheted este (nekem is ilyen van és kiveszem), viszont ha úgy adódik, nyugodtan tudsz aludni is benne, ez azért jól jöhet. Szóval nekem az oxigénáteresztő képesség miatt sokkal kényelmesebb az éjjel-nappali.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1908) ferkoboy válasza kapdel (#1905) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

A marketingje szerint tényleg ezeket tudja...
Az hogy egyezik a PH-ja a könny PH-jával... Van különbség ember és ember között, éppen ezért személyenként a könnyünk PH-ja is eltérő. Tehát hogy valami valakinek csíp -e vagy sem, ezt nehéz prospektusban eldönteni, bár jól hangzik...
Gyakorlatban nem éreztem, hogy kényelmesebb lett volna picit is, mint az OptiFree ReplaniSH, amit használok.
Összehasonlító tesztet még nem láttam, de biztosan lesz hamarosan!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1909) ferkoboy válasza zannor (#1906) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A "gyorsan kéne vennem" sokat elmond.
Éppen ezért vizsgálatot, a vásárolni kívánt lencse illesztését javasolnám!
Tórikus lencséknél a stabilizálási eljárás eléggé különböző típus és típus között!
Sőt nincs 2 ugyanolyan 8,6-os bázisgörbületű lencse-típus sem!
Tehát először vizsgálat, csak azt követően rendelj bármit is! Nem véletlen kell betartani a sorrendet!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1910) MaciG válasza zannor (#1906) üzenetére


MaciG
addikt

Én eddig 2 féle tórikus lencsét próbáltam ki. Az egyik a B&L PureVison, nah ezt nem ajánlom (bár neked lehet nem lesz vele problémád), a másik a Ciba Vison Aqua ez egészen korrekt, viszont a monitor bámulásához nekem ez se jó hosszú távon ( Pedig nem egy régi crt monitorom van...)

BANZAII

(#1911) békakirályfi


békakirályfi
újonc

Sziasztok!
Kacsingatok a J&J Oasys lencsével.... kérdésem, ha a Trueye bevált - csak elég drága (mióta kapható, ezt használom, előtte sokat próbáltam és csak ez volt jó(sem Airoptix,sem AllDayComfort), mert száraz a szemem), akkor vajon az Oasys megfelelő lehet-e????
Köszönöm!

(#1912) ferkoboy válasza békakirályfi (#1911) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem biztos. Egy próbát megér, de keress egy kontaktológust (legyen az optometrista vagy szemész), s együtt rendeljetek egy pár lencsét, amit ő le is ellenőriz, hogy megfelelő e!
(vigyázz, optometrista nem egyenlő az optikussal!)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1913) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Szeretném megnézetni a szemem. Budapesten melyik optikát javasoljátok? Mennyibe kerül kb. egy szemvizsgálat?

(#1914) lorcsi


lorcsi
veterán

találtam egy új shopot: http://optilen.hu
nem olyan drága ez sem

melyikben szoktatok vásárolni ?

[ Szerkesztve ]

(#1915) Tippcsi10 válasza lorcsi (#1914) üzenetére


Tippcsi10
tag

Én a lencsek.hu-n.

(#1916) nancuska


nancuska
újonc

Szép napot Mindenkinek, sziasztok!

Kezdő kontaktlencsés vagyok, sőt mondhatni újrakezdő leszek nemsokára. 2 hónap után "letettem" a lencsét, mert az agyamra ment hogy állandóan kiszárad, gyakorlatilag úgy éreztem hogy dörzsöli a szemem a lencse. Ezért is kérek tanácsot ápolófolyadék témában. A lencse lágy, B&L Soflens, multifokális. Az V Express-nél az iWear folyadékot ajánlották, valószínűleg ezt nem bírja a szemem (mondták a bótba). Aquify szemcseppre már beruháztam, azzal viselhetőbb volt. Sokat bámulom a monitort, koncentráltam a pislogásra is, de csak előjön ez az érzés. A közel-távol dioptriában egy dioptria különbözetet kaptam a természettől most. :N A lencse meg épp azért jó, mert multifokális, sokkal jobban látok vele mint a hemüvegemmel, ami nem multifokális - és nem is szeretnék olyat -. Láttam, hogy van itt lelkes optometrista is,aki hasznos tanácsokkal szolgál.

A kérdés :DDD volt-e valakinek ilyen gondja, és melyik ápoló vált be, aztán nekem az se egyértelmű, hogy kell-e dörzsölni a lencsét tisztításnál,vagy nem. Az üzletben határozott nem volt a válasz.

Az alábbiakat néztem ki a neten:

Comfort Vue
CyClean
OptiFree express
B&L Biotrue

Melyiket válasszam???

Köszi a segítségért, előre is.

[ Szerkesztve ]

Nem én kések, a világ siet.

(#1917) vycman


vycman
tag

Sziasztok!

Valaki hord Ciba Vision Aqua lencsét?
Nekem ilyet adtak próbalencsének, távolra jól látok vele, de a monitor nem teljesen éles.
Ismerőseim ilyet nem tapasztaltak, ezért kérdezlek titeket, hogy szerintetek meg fogja szokni a szemem, vagy itt valami probléma van?
A bal szemem kérdéses volt, hogy sima, vagy tórikus lencse legyen bele, de mivel mondtam, hogy a szemüvegem sima lencse, ezért végül nem kaptam tórikusat. Kicsit gyengébben látok így, de távolra nem zavaró egyáltalán, főleg 2 szemmel...
Ma voltam kontrollon, nincs baj, a lencsét bírja a szemem.
Egyébként a viselete is kényelmes. Most vettem szemcseppet, hátha az a gond, hogy bent kiszárad a szemem... Csak igazából a doktornő sem tudott erre mit mondani, max megrendelik mégis a tórikus lencsét...

(#1918) ferkoboy válasza nancuska (#1916) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Én az OptiFree Express-t javasolnám.
De kipróbálhatod a BioTrue-t is nyugodtan.
CyClean sem rossz, de a ComfortVue-t nem ajánlom.

Másrészt a száradás lencsétől is lehet. Lehet abban is érdemes lehet váltani - kontaktológussal konzultálva, az ő ellenőrzése mellett!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1919) ferkoboy válasza vycman (#1917) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Nem rosszak a Ciba lencsék.
Gondolom amit neked illesztettek, az a Ciba Vision cég, AirOptixAqua típusú lencséje.
Privátban a többit megbeszéljük (kell e tórikus)!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1920) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
vaterásak a lencsebolttól

(#1921) nancuska válasza ferkoboy (#1918) üzenetére


nancuska
újonc

köszönöm a tanácsot!

szia

Teri

Nem én kések, a világ siet.

(#1922) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Az Opti-Free Replenish és az Opti-Free Express között mi a különbség? (azon kívül, hogy előbbi 300 ml, utóbbi pedig 355ml) Melyik javallottabb egy havi viselésű szilikon hidrogél lencséhez?

[ Szerkesztve ]

(#1923) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Idén megyünk a tengerpartra nyaralni és az lenne a kérdésem ,hogy a lencsének árt-e ha belemegy a szembe egy kis sós víz? Mert az tudom, hogy a strandolásnál ki kell venni mert a medencékben klórózzák a vizet és az nem okés.

Illetve ezzel a szemcseppel kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata? "Max Optifresh 10 ml"

BANZAII

(#1924) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Kellene nekem valami jófajta lencse, jó pár éve Proclear-t használok. Alapvetően nincs vele baj, de az utóbbi időben több példány volt már bontáskor szakadt, így kissé megingott a bizalmam a cég gyártási pontosságával kapcsolatban. Szóval melyik lencse ajánlható 8.6-os görbületre? Szabad eltérni a görbülettől/átmérőtől? Havi lencsét keresek, nem baj, ha UV-s, de a mostani sem az, szóval ez nem feltétlen. A szilikon-hidrogél miért jobb (ha jobb), mint a hidrogél? Utóbbinak ha jól látom magasabb a víztartalma, ergo az a kényelmesebb, nem?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1925) Atlantis


Atlantis
veterán

Senki? :U

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1926) lorcsi válasza Atlantis (#1924) üzenetére


lorcsi
veterán

AirOptixAqua elég jó lencsének számít, de szemészetre menj el mindenképp

[ Szerkesztve ]

(#1927) Atlantis válasza lorcsi (#1926) üzenetére


Atlantis
veterán

Tudok minden paramétert, minek lemenni szemészetre?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1928) ferkoboy válasza Atlantis (#1927) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Sorjárban.
1. Rendszeres (fél évenként!) kontroll mindenképp kell KL mellett!
2. Ha új lencsét szeretnél, akkor vagy egy szemész-kontaktológust, vagy egy optometristát keress fel!
Nem elég annyit tudni, hogy nekem -3,00-as lencse kell és kész.

Minden lencse más és más! Nincs két egyforma 8,6-os lencse, mint ahogy két egyformán illeszkedő azonos átmérőjű lencse sem.

A lencsék alapanyagai, hátsó-felszínének kiképzése közt vannak különbségek.
Adott típusú lencsét csak szakember jóváhagyásával vásárolj! (látni kell, hogy miként illeszkedik az adott típusú-paraméterű lencse a te szaruhártyádon!)

3. Az oxigén-áteresztése a szilikon-hidrogél lencséknek jóval nagyobb, mint a hagyományos hidrogél lencséké.

Az oxigénáteresztés és a víztartalom az újabb szilikonhidrogél lencséknél már nem függ össze (nincs köztük egyenes-arányosság)!

4. A lencsék víztartalma, és a viselési kényelem.... lehet egy magasabb víztartalmú lencsét elsőre kényelmesebbnek érzel, de ez nem minden esetben igaz! Másrészt pedig nap végére sokkal kényelmesebb lehet adott esetben egy alacsonyabb víztartalmú lencse.

Javaslat: új lencse vásárlás kapcsán - Keress fel egy szakembert!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1929) ferkoboy válasza scorpy02 (#1922) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szilikon-hydrogél lencséhez én mindenképp a ReplaniSH-t javasolnám!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1930) ferkoboy válasza MaciG (#1923) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem a klór miatt tilos lencsét viselni strandon!

1. Fertőzésveszély!

A kontaktlencse (lágy) nagyon jó táptalaja a kórokozóknak! Éppen ezért legyen az tengervíz-folyóvíz, vagy bármilyen víz, kontaktlencsében kerülni kell!

Ha lencseviselés és fürdés, akkor javaslom egy 1napos lencse beszerzését (vizsgálatot követően). Ebben az esetben egy steril lencsét teszel be minden reggel (vagy alkalom előtt) és este (vagy alkalom után) kidobod! Ez a leghigiénikusabb viselési mód!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1931) MaciG válasza ferkoboy (#1930) üzenetére


MaciG
addikt

Köszönöm az infókat. Van itthon még 10 pár napi lencsém, még ajándékba kaptam régebben egy akció keretében a többi mellé, és akkor ezt használom majd fürdőzés közben.

ReplaniSH az tényleg jó folyadék, nekem sokkal kevésbé szárad a szeme mióta ezt használom a ciba vicon aqua mellé.

BANZAII

(#1932) ferkoboy válasza MaciG (#1931) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nagyon szívesen!

Szerintem is nagyon jó a ReplaniSH, én magam is meg vagyok vele elégedve.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1933) MaciG


MaciG
addikt

Tórikus lencsék közül ezeken kívül van még alternatíva? (Biofinity Toric, Purevision Toric , Airoptix Aqua for Astigmatism) . Havi lencsére gondolok.

Azért az elég szomorú, hogy a tórikus lencsék nagyjából dupla áron vannak, mint a sima társaik. :(

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1934) ferkoboy válasza MaciG (#1933) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem lehet csak úgy sorozatba gyártani őket. Tehát e miatt (is) drágábbak. Ha érdekel miért is, szívesen leírom, de az kicsit hosszabb válasz lenne.

Ha szilikon-hidrogél havi lencsék közt keresel tórikus lencsét,akkor havi kihordású lencsék közt, tényleg gyakorlatilag ez a kínálat. Hagyományos (hidrogél) tórikus lencsék közt van még más választási lehetőség is.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1935) MaciG válasza ferkoboy (#1934) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. De ezeknél a hagyományos lencséknél a szilikon-hidrogél lencsék jobbak, egészségesebbek, nem?

BANZAII

(#1936) ferkoboy válasza MaciG (#1935) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Igen. Többszöröse az oxigén-áteresztésük.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1937) batorpeti válasza ferkoboy (#1930) üzenetére


batorpeti
tag

üdv ferkoboy
Én megkérdeztem a kontaktológusomat múltkor amikor voltam vizsgálaton hogy strandolásnál lehet e hordani lencsét. Azt mondta hogy normál strandon a mikroobás fertőzés veszélye miatt nem ajánlott lencsét hordani, de természetes vizekben pl tengerben azt mondta hogy lehet, hogy ott az egyetlen veszély hogy a víz kimossa a szememből, fertőzéstől természetes vizekben nem kell tartani. Te hogyan látod? Fontos lenne, mert nyáron megyek tengerpartra. Köszönöm.
Üdv

(#1938) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Purevision lencséim vannak, dee estére eléggé száradnak a szemeim tőle?

ebben az árkategóriában mit ajánlotok amitől nem száradna ennyire? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1939) Ariadne válasza VIBO (#1938) üzenetére


Ariadne
őstag

A lencseviselést megelőző vizsgálaton nem jött ki olyan, hogy kevés lenne a könnyed? Attól szokott ilyen lenni, ha jól tudom.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1940) VIBO válasza Ariadne (#1939) üzenetére


VIBO
őstag

nem mondtak semmi ilyet..... ;)

lencsétől nem lehet szted?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1941) VIBO


VIBO
őstag

hamár itt vagyok....
melyik folyadékot és szemcseppet ajánljátok? :R

ja és ti nem szoktatok néha ilyen szivárványos ködöt látni főleg este fényforrások körül ha fáradt a szemetek vagy vmi?

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1942) MaciG válasza VIBO (#1938) üzenetére


MaciG
addikt

Én is használtam PureVision lencséket és nekem is nagyon száradtak benne a szemeim. Szerintem ezek a lencsék úgy xarok ahogy vannak...

Most Ciba Vision Air Optix Aqua-t használok, árban szinte ugyanaz, és ez teljesen okés. :)
Folyadéknak meg ReplaniSH-t.

BANZAII

(#1943) ferkoboy válasza VIBO (#1938) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Első ízben próbálj ki más ápolószert!
Pl. Alcon OptiFree ReplaniSH
Ha nem lesz jobb, utána érdemes tovább-lépni.
Ahogy írták már a PureVision-től jobb lencse pl. a Ciba AirOptixAqua, de magad ezzel ne kísérletezz, csak egy szemész-kontaktológus, vagy optometrista felügyeletével / jóváhagyásával próbálj ki másik kontaktlencsét.( és nézze is meg a lencse illeszkedését a szaruhártyádon!)
Első lencse illesztése előtt kellene könnytermelést nézni, ezek szerint elképzelhető, hogy nálad ezt nem tették meg.

Mikor érzed, hogy szárad? Inkább a nap végén? Több órányi lencseviselést követően?

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1944) ferkoboy válasza batorpeti (#1937) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Én az élővizeket is kerülném!
Tenger határeset, mindenesetre egy nyaraláshoz én javasolnám egy 1 napos lencse beszerzését. Reggel sterilen felhelyezed, este kidobod, másnap egy új pár friss, steril lencsét helyezel a szemedre.
Nem utolsó sorban ezzel a megoldással ápolószert sem szükséges magaddal vinned, és 5-10-15 napra kibírható ára van. A megmaradt lencséket meg majd más strandos / fürdőzős alkalmakkor el tudod még használni. Egy doboz 1 napos lencse ált. 30db-ot tartalmaz, de a minőségüket általában 2-3-4 évig még megőrzik (olyan lejáratúak).

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1945) VIBO válasza ferkoboy (#1943) üzenetére


VIBO
őstag

ugy is most kell uj lencsét vennem. azért gondoltam, hogy változtatok. más 5let a Ciba-n kivül?

Könnytermelés cuccot megkérdeezem.

Inkább estefele szárad. reggeltől estig benn van a szememben.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1946) MaciG válasza VIBO (#1945) üzenetére


MaciG
addikt

Van még a Cibán kívül a Biofinity is, ami még jó lencse. Meg persze van még sok más, de véleményem szerint (meg a tapasztalatok is ezt mutatják), ezek a legjobbak.

BANZAII

(#1947) batorpeti válasza ferkoboy (#1944) üzenetére


batorpeti
tag

Én Biofinity Toric lencsét hordok, ilyenből is van napi? Ehhez kell külön konzultálnom a kontaktológusommal, vagy a havi lencsém paraméterei alapján megrendelhetem?

(#1948) VIBO válasza MaciG (#1946) üzenetére


VIBO
őstag

köszi a választ. ez a Biofinity elég olcsoo.... nem hiig a leve?

ja most látom az csak 3db.....

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1949) ferkoboy válasza VIBO (#1948) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ne te válassz ár alapján!
Azért ez kicsit komplexebb ennél. Van más havi lencse is. De tényleg tartsd be a sorrendet!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1950) VIBO válasza ferkoboy (#1949) üzenetére


VIBO
őstag

persze ez egyértelműűűűű ;) csak kérdztem, hátha majd ott lehet választani ;) :R :P

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.