Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Nordik válasza Csabee. (#1300) üzenetére


Nordik
őstag

Azért készpénznek ne vedd amit mondtam. :) Ezért szeretnék én is jobban utánajárni.
Több oldalon megnéztem, ahol lehet rendelni lencsét, lötyit stb. de nem nagyon találtam. Mondjuk azt hiszem csak 2008 vége, 2009 elejétől van forgalomba. Hazánkba gondolom később került vagy kerül.

Nálunk egyik boltba lehet kapni, 3900Ft a 300ML- es adag. Így nekem ugyanannyira jön ki, mintha netről rendelnék mondjuk expresst. És csak 55ML-el kevesebb. :D De ha jobb akkor megéri az a pár száz forint...

[ Szerkesztve ]

(#1302) Csabee. válasza Nordik (#1301) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha netalántán te hamarabb vennél mint én.. akkor írd le a tapasztalataidat, hogy jobb-e vagy sem :) milyen lencséhez használnád? Én acovou advance moist-hoz..de most 2hetesre váltanék a napiró, egyrészt mer drága,, másrészt mert már másabb típus kéne..

Üdv: Csabee.

(#1303) pohár válasza Ariadne (#1296) üzenetére


pohár
félisten

Ahha, értem, köszi :K
Amúgy nem kerül pénzbe ha megint megyek a szemészhez lencsét felíratni?

Amúgy mennyi egy normális lencséből az egynapos verzió? Vennék még kéthetest is talán, de inkább D&N típusú érdekelne, kb egy hétig hordhatóból :K

Akkor mi van ha nem bírja a szemem a lencsét? Sokszor begyullad, stb? Lehet ellene tenni valamit? Begyulladni azért gyulladhat be, mert kevés oxigént kap, nemigaz? :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1304) #41635072 válasza pohár (#1303) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nálunk kontaktlencsével csak magánrendelésként foglalkoznak, ami pénz.
Amúgy a havi lencse miért nem jó? Csak mert abban létezik bentalvós verzió.

(#1305) pohár válasza #41635072 (#1304) üzenetére


pohár
félisten

Hát mert ahogy olvastam, sok embernek szárad a szeme, és elég sok dzsuva összegyűlik a lencsén egy hónap alatt... :(
Akkor azt mondod, hogy csak a haviból van D&N?
Valaki írta hogy van 5 napos is, arról valakinek nincsen tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1306) Csabee. válasza pohár (#1303) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen, ha kevés oxigént kap akkor begyullad, vagy ha nem bírja a lencsét a szemed. Érdemes kipróbálni teszt darabokkal hogy mennyit bír a szemed és melyiket, Ha nagyon érzékeny a szemed akkor semmiképp ne aludj lencsében. Napi a legkényelmesebb, és egyben a legdrágább a lencsék közül! én most azt használom.

Üdv: Csabee.

(#1307) pohár válasza Csabee. (#1306) üzenetére


pohár
félisten

Nem tudom hogy bírja-e a szemem, de azt tudom alapból nem száraz a szemem, vakarni se nagyon szoktam, mivel allergia nem így jön ki rajtam, de lehet rápróbálok ezekre a próbadarabokra majd :K
A napit ezért se szeretném, mert nem keresek, ezért én nem tudnám mindig fizetni a lencséket, ezért kellene valami olcsóbb kiszerelés, és bulizni/strandra kellene inkább a lencse, meg ha kimegyek a városba, akkor hogy ne vakuljak meg a sima szemüvegben, napszemüvegben flangálni :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1308) Csabee. válasza pohár (#1307) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én is erre mentem, de mostmár ha elmegyek itthonról mindig lencsébe vagyok.. annyira jó!:) itthon van rajtam szemüveg csak,. próbalencsék ingyenesek.. tehát érdemes kipróbálnod, én azt mondom hogy kezdhetsz havival is, ha az kényelmetlen ako r meg térj át kéthetes lencsére, az jobb lesz mint a havi. ha a két hetes is kényelmetlen (amit nemhiszek) akkor meg kipróbáloda napit, és így megtudod a különbségeket.:)

Üdv: Csabee.

(#1309) #41635072 válasza pohár (#1305) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az csak az N&D-nél van, mert ott nem mosod le naponta.
Én írtam, hogy Biofinity van havi, de azt 5 napig lehet hordani kivétel nélkül.
Sztem próbáld ki. Nekem abszolút nem szárad a szemem és 100szor jobb mutatói vannak papíron, mint bármely napi lencsének.
Itt nem az számít hogy havi, kétheti napi... Az természetes, hogy a havi pl sokkal jobb anyagból készül, mint a napi. Ezért egész hónapban olyan kényelmes, mint a napi aznap...

[ Szerkesztve ]

(#1310) tartlev


tartlev
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek annak mi lehet az oka, ha a lencsét irodában (légkondi, számítógép, stb.) és otthon viselve teljesen kéenyelmesnek érzem, de amint kilépek az utcára (játszótér, bevásárlás, stb.) máris szárad a szemem és nagyon kényelmetlen? Soflex 55 lencse és Solo Care Aqua folyadék. A folyadékot még a próblencse miatt vettem, ami PrecisionUV volt (9.1-es görbülettel), majd mikor rendelni kellett, akkor Soflex 55-öt kaptam 8.9-essel, azt mondta az orvos, hogy ez így jó lesz, tiszta hülye voltam, hogy nem mondtam neki, hogy no fucking way. Namost ugye már maga a pszicikai hatás, hogy szerintem meg biztos nem lesz jó, már emiatt is kényelmetlennek érzem, pedig nem biztos, hogy kéne. Most cserélgetem a próbalencsét és a másikat, a SOflex első napokban nagyon rossz volt, napközben ki kellett vennem, mert nem bírtam, de adtam neki még egy esélyt és aztán következő nap 12-13 órán át észre se vettem, annyira kényelmes volt. Aztán most megint nagyon rossz és úgy látom, a kinn-benn az egyetleg logika, amit ár tudok húzni, hogy mikor rossz és mikor nem...

(#1311) #41635072 válasza tartlev (#1310) üzenetére


#41635072
törölt tag

Lehet csupán annyi a baj, hogy nem egy mai/korszerű lencse.
Érdemes lenne megpróbálnod vmi másikat.
Egyébként attól száradhat kint a szemed, hogy ott van vmi kis légmozgás.

[ Szerkesztve ]

(#1312) Csabee. válasza tartlev (#1310) üzenetére


Csabee.
nagyúr

vagy a légkondi kiszárítja a szemedet esetleG? de sztem is próbálj nagyobb nedvességtartalmú és jobbnan szellőző lencsét.

Üdv: Csabee.

(#1313) tartlev válasza #41635072 (#1311) üzenetére


tartlev
csendes tag

Hm, az egyértelműen kijelenthető, hogy a Soflex 55 kevésbé korszerű, mint a Ciba PrecisionUV? Való igaz egyébként, hogy az egyik 55, a másik 74%-os víztartalmú, az azért másfélszer annyi, akárhogy is nézzük.

Csabee: pont az van, hogy az irodában nem szárad annyira a Soflex-szel, pedig ott van légkondi és a napi 8 óra számítógépezés is.

Még 1 kérdés: a bázisgörbületem papíron 8.1, amire azt mondták, hogy 1-et rá kell hagyni, ezért 9.1-es lencsét kerestünk, így lett a Ciba először, majd kaptam egy 8.9-est most. Ez a mondás így igaz, valóban rá kell hagyni és maradnia kellett volna a 9.1-esnek? A 8.9-esben most nem túl sok logikát látok...

(#1314) #41635072 válasza tartlev (#1313) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nemtudom, csak azt ,hogy egyik sem mai lencse.

(#1315) drunk


drunk
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 1 hete van lencsém, bal szem -0,75 jobb -1,5 és egyszerűen nem tudom megszokni.. az normális hogyha nem pislogok pár másodpercig egyből elhomályosul a látásom és csak sok pislogással tudom viszzaállítani az éles látást? illetve még mikor gép elött ülök elég zavaró. lencse típúsommal lehet esetleg a probléma? vagy egyszerűen még hozzá kell szoknom? :B előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv Drunk

ftp.atw.hu jelszo: lajcsikoka azonosító:lajcsi port alap. KOKAAAAAAA

(#1316) Nordik válasza drunk (#1315) üzenetére


Nordik
őstag

Gép előtt zavarni is fog, ott én se bírom hordani.
Sőt elég sokan így vannak ezzel. :U

[ Szerkesztve ]

(#1317) Tomekk. válasza drunk (#1315) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

homályosodás nagyon nem normális, szerintem próbálj ki másik lencsét (pl. biofinity), előző lencsémnél nekem is homályosodott, ha fél percig bambultam ezzel meg simán jó :D

(#1318) drunk


drunk
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat! [link] Rendelek is gyors ilyet :)

ftp.atw.hu jelszo: lajcsikoka azonosító:lajcsi port alap. KOKAAAAAAA

(#1319) Nordik válasza drunk (#1318) üzenetére


Nordik
őstag

Ne rendelj csak így! :Y
Mielőtt egy bizonyos lencsét kipróbálsz, azt illesztenie kell a kontaktológusodnak.

(#1320) Csabee.


Csabee.
nagyúr

nekem napi lencsém van, informatikus vagyok, és nincs homály amikor nem pislogok ... megvagyok elégedve vele. Használni kell szemcseppet és még ki sem szárad a szemed.

Üdv: Csabee.

(#1321) #41635072 válasza drunk (#1318) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem sincs ilyen problémám. Biofinity-m van és tényleg jó cucc.
Csabee.:szemcsepp sem kell, csak egy jó lencse. :P

[ Szerkesztve ]

(#1322) Csabee. válasza #41635072 (#1321) üzenetére


Csabee.
nagyúr

tévedsz, a szemcsepp az ajánlott! hiszen szüksége van a szemnek a nedvességre, és bármennyire jó a levegő áteresztőképessége egy lencsének, meg a nedvesség tartalma is jó, de attól függetlenül a szemeden van, ergo nem kapsz annyi levegőt, nedvességet mint ha nem lenne ott semmi. Tehát a szemcsepp az jó, és nem árt! pláne ha valakinek gyorsan szárad, vagy fárad a szeme.

Üdv: Csabee.

(#1323) #41635072 válasza Csabee. (#1322) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nevviccelj! :DDD Miért lenne már ajánlott? Az egy dolog, hogy neked ritka gyengusz a szemed. Mert a szemcsebb több zoxigént ad.. az csak nedvesít, de jó lencsénél és szemnél abszolút nincs rá szükség. Persze oylan lencsénél lehet, hogy kell, amelynek a nedvességmegkötő és oxigénátersztő tulajdonságai fele oylan jók, mint a Biofinity-é. :DDD

(#1324) MaciG


MaciG
addikt

Nagyon dícsérik (dícséritek :DDD ) ezt a Biofinity-t. Úgyhogy elhatároztam, hogy kipróbálom én is. Bár nem tudom, hogy észre fogom-e venni a külömbsget, mert most Air Optix Aqua-t használok és ezzel nincs is semmi bajom, csak kíváncsiságból próbálnám ki. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1325) Csabee. válasza #41635072 (#1323) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Biofinity jobb mint az AcovouAdvance?

Üdv: Csabee.

(#1326) Nordik válasza Csabee. (#1325) üzenetére


Nordik
őstag

Sokkal jobb.

(#1327) #41635072 válasza Csabee. (#1325) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze.
Biofinity ellenfele a N&D (azt leszámítva, hogy egész hónapban rajtad lehet) és esetleg az Acucuvue Oasys.

(#1328) Csabee. válasza Nordik (#1326) üzenetére


Csabee.
nagyúr

fasza , akkor átváltok nekemmost 1day acuvue Moist van..

Üdv: Csabee.

(#1329) #41635072 válasza Csabee. (#1328) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jah semmi.

Egyébként nemrég hitelesítették a Biofinity-t 30 napos foylamatos viseletre! :C

[ Szerkesztve ]

(#1330) Nordik válasza Csabee. (#1328) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem Acuvue Oasys van, az is nagyon jó lencse.
Ezzel is mint a Biofinity-vel, nagyon sokan megvannak elégedve.

Viszont az Acuvue Moist-nál kisebb az átmérője és csak 8.4-es görbülettel kapható. Nem tudom ez neked mennyire illeszkedne jól. :U

[ Szerkesztve ]

(#1331) Csabee. válasza Nordik (#1330) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nekem az nem baj ha kisebb az átmérője, mert jobban szellőzne a szemem. .nem kell ez a nagy átmérő, meg nekem most tórikus..de már arra sincs szükségem.
majd elmegyek a szemészemhez és beszélek vele! :)

Üdv: Csabee.

(#1332) Ariadne válasza Csabee. (#1331) üzenetére


Ariadne
őstag

No offense, de azt hiszem, nem vagy teljesen tisztában a kontaktlencse illesztés szabályaival (ahogy egyikünk sem, aki nem optometrista vagy szemorvos), szóval tényleg nagyon ajánlott, hogy elmenj egy orvoshoz, aki majd megmondja, milyen kell.
Kisebb átmérőjű lencse ugyanis (véletlenül rosszat adtak nekem egyszer, szóval tapasztalat) gyakorlatilag "szorítja" a szemed, bevörösödik azonnal és iszonyúan fájni kezd. Az átmérő és a görbület attól függ, hogy a te szemed, szemgolyód pontosan milyen alakú, nem divat kérdése... :U De szaki én sem vagyok, viszont lencseváltás előtt mindig megkérdezek orvost. Na meg most utána is kerestem gugli barátommal, és találtam egy érdekeset klikk arról, hogyan is működik.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1333) ALI_G


ALI_G
veterán

üdv.
lencsét kell rendeljek és most netről szeretnék, mert sokkal olcsóbbnak találom mint ofotért etc.

Az egy napos lencsében lehet aludni, ha úgy adódik?
Az egy hónapos lencsét 30 naptári napig vagy 30 alkalommal használhatom? (sose válaszoltak eddig korrektül, így nem tudom mit hidjek)

(#1334) #41635072 válasza ALI_G (#1333) üzenetére


#41635072
törölt tag

"Az egy napos lencsében lehet aludni, ha úgy adódik?"
Erre nem lehet konkét választ adni.
Jót nem tesz a szemednek.
A másik meg, hogy nem tudom miylen lehet a lencse, amit válsztasz, és nem lesz-e nagyon kényelmetlen másnap.

A másikra sem lehet pontos választ adni. 30 alkalommal használhatod, de szerintem ezt 2 hónapon belül azért vidd véghez. Bár szerintem még úgy sem egészséges.

(#1335) ALI_G válasza #41635072 (#1334) üzenetére


ALI_G
veterán

bár végül is nem volt értelmes kérdés, hogy bennealudni 1 napos lencsében, mert másnap úgy sem hordanám :D
mivel nem hordok sűrűn lencsét, ezért gondolkozom benne, hogy olcsóbb lenne a napi lencse, de lehet még sem :)

(#1336) Ariadne válasza ALI_G (#1333) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy hónaposat simán használhatod két hónapig, de a hivatalos határideje értelemszerűen a felbontástól számított egy hónap. Az elmúlt hmm 8 évben ilyet használtam és mindig két hónapig legalább, semmi bajom nem lett tőle. De olyan egy-két héttel tényleg biztosan túl lehet hordani, ha aggódnál a szemed miatt.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1337) ALI_G válasza Ariadne (#1336) üzenetére


ALI_G
veterán

és te használod minden nap?
én 10 éve hordok lencsét. :)

(#1338) Ariadne válasza ALI_G (#1337) üzenetére


Ariadne
őstag

Én meg 15 éve. :D Az elején még nem létezett egy hónapos, akkor fél évesem volt. ;)

Legnagyobbrészt hordtam folyamatosan napi rendszerességgel, de volt közben időszak, amikor nem. Mindig van lencsém, az első tíz évben :DDD minden nap hordtam, azóta pedig időnként minden nap hordom, amikor meg lejár az adott lencse, van hogy nem bontok azonnal következőt, hanem szemüvegezek kicsit. Változó. Gép előtt nekem a szemüveg kényelmesebb, így munka közben mostanság visszaszoktam a szemüvegre.

Most viszont rájöttem, hogy inkább váltok egy nagyobb oxigén áteresztő képességű lencsére, mert az az egy napos, amilyet emlékeim szerint 8 éve használok, már viszonylag elavult. De bajom így sem volt vele, csak most számítógép előtt ülve sokat érzem, hogy nem az igazi (bár színes is, ami miatt egyébként is rosszabb az oxigénáteresztése), és lehet egy jobb áteresztőképességűvel bírnám monitor előtt is gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1339) Ariadne válasza Ariadne (#1338) üzenetére


Ariadne
őstag

ja elírtam, nem egy napos, hanem egy hónapos, amit rég használok :DDD Az egynaposok árát még mindig túlzásnak tartom, szerintem mindennapi használatra elég drágák, annak viszont jó, akinél pazarlás lenne egy hónaposat kibontani, mert nem használná egyfolytában.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1340) burgatshow


burgatshow
veterán

Kék lencséből mit ajánlotok barna szemre? Ráadásul látást kell korrigálni legalább 0,5 dioptriával, de még orvosnál nem voltam vele.

Azért vagyok biztos a legalább szóban, mert jelenleg van szemüvegem, de akkor is csak azért lett, mert annó mikor voltam vizsgálaton, akkor -0,5 és -0,25 volt az eredmény, viszont most tutira romlott (egész nap gép előtt ülök, ha nem akkor meg vezetek) és érzem, hogy romlott a szemem.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#1341) Ariadne válasza burgatshow (#1340) üzenetére


Ariadne
őstag

Jó eséllyel nem találsz olyat, amitől valóban kék lesz, barnáról általában nem megy. Én a Focus Softcolors hónapos lencsékből hordok zöldet sok éve, gond nélkül. Az legalábbis az én barna szememből erősen zöldeset csinál, viszont már alapban kicsit zöldes a szemem. A kékkel nekem se lenne esélyem, persze megpróbálni meg lehet.

Az egyetlen gond ezzel a lencsével, hogy nem lehet napi tizenórákat hordani, mivel az oxigénáteresztése nem a legkirályabb. Ez pedig úgy tudom, minden színes lencsére jellemző, mivel a színezés valahogy ilyen hatással van a lencsékre, szóval 6-8 óra per nap. Plusz ha olyat veszel, aminek a közepe is színes (ez olyan), akkor rövid ideig más színben látod kicsit a világot, de azt meg lehet szokni. :) És még némelyik kéknek borzalmas színe van, láttam már embert az utcán, akiről ordított, hogy kék kontaktlencséje van, nagyon ronda volt... Nyilván adott szemszíntől meg a lencsétől is függ a dolog.

De -0,5 -nél igazából szerintem felesleges még lencsére költeni, azzal még gyakorlatilag tökéletesen lehet látni. A színes lencsék ráadásul jóval drágábbak szoktak lenni a normál lencséknél.

Kontaklencsés vizsgálatra mindenképp menj el előbb, hogy meghatározzák a pontos dioptriát! Nálam pl. a szemüveg meg a lencse nem egyforma dioptriájú, bár ez talán a magas dioptriáknál van csak így.

Hopp, ahogy most nézem, van még a Cibának pár fajta színes lencséje. Asszem a Radiance-ot kipróbálom majd, hadd legyek csillagszemű. :D

mod: Most nézem az árakat, hát tényleg horribilisek. A Softcolorsból három pár egyhónaposat 10-11k-ért veszek, az pár ezerrel drágább a normál lencséknél. De a teljes színátalakító Freshlook Colorsból egy pár egy hónapos hatezer forint... Rablás... :Y A Radiance-nak is hasonló ára van, és bár ki tudom fizetni, ha akarom, de ez olyan pofátlan ár, hogy asszem mégsem, ennyit egyszerűen nem ér.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1342) burgatshow válasza Ariadne (#1341) üzenetére


burgatshow
veterán

Köszönöm a választ!

Az az igazság, hogy lehet, hogy fél dioptria nem valami hűde sok, de engem nagyon irritál, hogy kb. 3 méter után kezdenek homályosodni a dolgok és minél messzebb nézek, annál rosszabb. Pont ebből gondoltam, hogy szerintem nem és feles a szemem, hanem tovább romlott.

Vezetésnél kimondottan idegesít. hogy zirka 50-80 méteres távolságból, mondjuk nem tudom elolvasni a sebességkorlátozó táblát, csak miután közvetlen előttem van.

Köszi a tippeket a színes lencsével kapcsolatban. :)

(#1343) ALI_G válasza Ariadne (#1338) üzenetére


ALI_G
veterán

aha.

na és
Night & Day AIR OPTIX helyett tudnátok ajánlani hasonló cuccot mondjuk olcsóbban?
Nekem nem igazán kell éjszakai, mert úgy se bírja a szemem, egyszerűen reggelre olyan csipás a szemem, hogy ki se bírom mosni és délben már le akarom venni másnap, szóval vagy velem van a baj, vagy a lencse nem olyan jó. Ráadásul szivat minden felvételkor, mert le akar esni az ujjamról.

szóval 1 hónapos lencse kerestetik, magas oxigénáteresztő képességgel, nagy nedvesség tartalommal, mert én is gép előtt ülök egész nap :(

(#1344) Ariadne válasza ALI_G (#1343) üzenetére


Ariadne
őstag

Sima Air Optix? Aqua a neve, azt hiszem. Én ilyenre tervezem most lecserélni az ezer éve használt színes Focus lencsémet, mert ennek sokkal nagyobb az oxigénáteresztő képessége. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1345) ALI_G válasza Ariadne (#1344) üzenetére


ALI_G
veterán

Air optix aqua:
Kiszerelés: 6 db/csomag

Típus: Lágy, 1 hónap nappali viselet
Anyaga: lotrafilcon B
Oxigénáteresztőképesség: DK/t 138
Víztartalom: 33 %
UV védelem: nincs

Ár: 8700 Ft

Night & Day AIR OPTIX (6db)

Típus: Lágy, 1 hónap éjjel-nappal viselhető
Anyaga: Lotrafilcon A
Oxigénáteresztőképesség: DK/t 175
Víztartalom: 24 %
UV védelem: nincs

12490 Ft

Az oxigénáteresztőképesség és a víztartalom mihez kell? Mind a kettő a komfortérzethez? Melyik fontosabb?

[ Szerkesztve ]

(#1346) Ariadne válasza ALI_G (#1345) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, erre gondoltam, ennyibe kerül. Részemről sosem volt gondom a ciba lencsékkel, ezért maradok is ezeknél, mert a szememen nem spórolok, csak kettő van belőle. :D A színesnél még így is olcsóbb, az 12k-ba került, de évre számolva az akkor sem több 30k-nál (ált. majdnem két hónapig hordok egyet).

mod: Mindegyik a kényelemhez jó, valószínűleg az éjjel-nappalinak az eltérő anyaga más tulajdonságokkal bír, ezért eltérőek az értékek. Az én színes lencsémnek pl. az oxigénáteresztőképessége valami 20 körüli, mégsem vakultam meg vele sok év alatt, sőt ahogy néztem, minden színesé ilyen. A night&day éjjel-nappali hordású és emiatt drágább, de ha ez nem kell az embernek (nekem nem kell), akkor a sima is teljesen jó lencse.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1347) ALI_G válasza Ariadne (#1346) üzenetére


ALI_G
veterán

lehet én is rendelek olyat.
és az oxigénáteresztőképesség, víztartalom?

(#1348) lorcsi


lorcsi
veterán

Folyadékot kellene vennem mostanában
nem tudtok akcióst valamelyik webshopban?
a lencsebolt.hu-n a Frequency Multipurpose Solution-t reklámozzák. Ez miylen minőségú termék ?

(#1349) ALI_G válasza lorcsi (#1348) üzenetére


ALI_G
veterán

Én most SOLO care AQUA 250ml rendeltem. sokadik flakon, többit nem ismerem.

(#1350) lorcsi válasza ALI_G (#1349) üzenetére


lorcsi
veterán

eddig mindig ezt használtam én is, de most változtattama lencsén és gondoltam a lötyin is fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.