Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) lorcsi válasza katavagyok (#500) üzenetére


lorcsi
veterán

reggelente ez baromi nehéz lehet-persze nem mindenkinek-

(#502) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Sziasztok! Bár én szemüveges vagyok (és az is akarok maradni :D ), kíváncsiságból átolvastam a topicot. Látom sokan szeretnének lézeres szemműtétet, ehhez mondanék egy érdekes sztorit. Most voltunk családi szemvizsgálaton egy szemésznél, aztán közben beszélgettünk mindenféléről és szóbakerült a lézeres műtét is. Tudtuk róla korábbról, hogy ő ellenzi a dolgot, de most mondott egy érdekeset: nemrég valami konferencián volt, ahol voltak előadások és viták erről is és a műtét legnagyobb támogatója egy -1.5ös szemüvegben volt :DDD Páran meg is kérdezték a profot, hogy mégis hogy van ez, ő meg terelt valamit, hogy ő nem akarja megműttetni magát, de a családban mindenki túlesett már rajta. Na erre mondta a doktornőnk, hogy ő valahogy nem bízná az illetőre a szemét :)

PS: hétvégén kirúgtunk a hámból, elköltöttünk 550ezret 4 szemüvegre. Tudunk élni, mi? :DDD

(#503) ronaldo válasza katavagyok (#500) üzenetére


ronaldo
őstag

lorcsi-nál a pont. természetesen az ujjammal húzom szét, nem a manók rángatják. de félkómás állapotban egyszerűen mintha fele akkora lenne a szemem. kurta idegesítő :O

(#504) tildy válasza GP-Sz (#502) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom milyen emberke lehetett, de nekem ez eleg referencia volt:[link]
egyebkent -1.5el nem is nagyon mutik meg az embert....sot, vannak olyan esetek, amikor nem is lehet megmuteni egyebkent sem, mert nem lennne szamottevo javulas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#505) Ariadne


Ariadne
őstag

Hali!

Rutinos lencsés vagyok, tíz éve nyomom, 14 éves korom óta. Most kb -7 körül vagyok, és én is érdeklődtem már az ilyen szemműtétes dolgok iránt. Nagyon jókat hallottam, sőt testvérem munkatársai közül többen is (négy-öt ember!) megcsináltatták már, volt aki még a régi gyémántkéses technológiával, és csak egy ember volt, akinek kicsit (-1,5 körülre) visszaromlott a szeme, de ő gyereket szült... Szal azt mondták, hogy távollátóknak nem lehet műteni, és aki nagyon enyhén rövidlátó (-1, 1,5), annak sem ajánlják. Ugyanis minél nagyobb az eltérés a normálistól, annál könnyebb és pontosabb lesz a végeredmény, ebben az egyben előny az erős rövidlátás. És persze akkor sem lehet műteni, ha még nem állt meg a romlásban, én pl mostanáig húztam (25 vagyok)...

Azért nagyon parázok attól, hogy valaki belelézerezzen a szemembe, meg nagyon jól el lehet lenni ma már lencsével meg jobb (drágább :DDD ) szemüveglencsékkel. Ó, a régi egyéves kontaktlencsék, mikor még nem volt másmilyen... Nekem a Solo Care oldat meg a 3 hónapos Ciba lencse jött be leginkább, meg mindig van egy kupac egynapos lencsém is, ha épp egy-két hónap szemüveges szünetet tartok, legyen mit benyomni bulizáshoz :B .

Még az egyéves lencsék korszakából való sztorim, hogy végére ért az adott évi lencsi, mentem doki nénihez az újért. Mondta, hogy akkor tegyem be, be is tettem (nem félreérteni!), mégis homályosan láttam. Aztán rádöbbentem, hogy nem vettem ki a szememből régit... :))

Nővérem már a 90-es évek elején hordott lencsét, amikor még csak Bp-en lehetett kapni és csak kemény lencsét, hát volt egy-két esete, ugyanis a kemény lencse igen hajlamos volt kiesni. Volt, hogy a busz padlóján keresték a tömegben, de megtalálták, kicst megkarcolódva. Sebaj, elvitték kicsiszoltatni (!), és aztán megint jó volt...


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#506) lorcsi


lorcsi
veterán

Az tényleg igaz h van olyan emberke akinek még mindig csak kemény lencséje lehet?
a szeme miatt

(#507) Ráczkölke válasza lorcsi (#501) üzenetére


Ráczkölke
tag

én is így vagyok ezzel :O! Én 5-kor szoktam kelni, a jobb szemem 30mp alatt megvan, de a ballal mindig vacakolok (benne lehet az is, h jobbkezes vagyok). Nehezen is megy, mivel mindig azt érzem, h elalszok az asztal mellett ;).

(#508) Hersey válasza tildy (#497) üzenetére


Hersey
csendes tag

Tudom igen, a dokim egy ideje hálistennek így adja, de így is majd 30k egy évre.

"... I am the decadence of your world..."

(#509) tildy válasza Hersey (#508) üzenetére


tildy
nagyúr

Az hogy lehet?
sztkra ha jol tudom csak a szemklinikan adhatnak, es ott lagy lencset hasznalo szinten sztkra kapo baratnomnek max 10E egy evre.
lorcsi: igen. Pl. nekem. Asztigmiat meg a torikus lagy lencsek sem korrigalnak olyan jol, mint a kemenyek.
Nekem -2.5 cylt kellett korrigálni, lágy lencsétől éppen ezért csak romlott a szemem, kb 2 dioptriát.

kemeny lencsekrol: igen, manapsag is szoktak csiszolni, azaz polirozni. Egy kemény lencse akár 3 évig is hordható, évenkénti polirozással.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#510) GP-Sz válasza tildy (#504) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én sem osztom nagyon a dokinéni aggodalmát a műtétet illetően, de ennek ellenére nem fogok elmenni, mert megszoktam már a szemüveget és kedvelem is, mert nekem jól áll. Persze ha nem -4/-4.5 lenne, hanem mondjuk -8-10, akkor megfontolnám, de ekkora szemüveggel még vidáman el lehet lenni. Ez még nem is különösebben vastag a hiperszupervékonyított legnagyobb törésmutatójú Zeiss üveglencsével. Az ára mondjuk elég borsos, de ha azt nézem, hogy a mostani szemüvegem is 8 éves és még gyakorlatilag új állapotban van a keret is, meg a lencse is, akkor az a 150ezer nem olyan durva, évente csak 10-15ezer, ha az ember vigyáz rá.

(#511) lorcsi


lorcsi
veterán

Nem tudom miért de ha új lencsét teszek be mindig olyan furán látok :F
Nem tudom lehet idővbel hozzászokik a szemem az újhoz, de ez is ua. mit ami előtte volt :F nem értem :F

másnak volt már ilyen?

(#512) tildy


tildy
nagyúr

Anyám, aki lassan 30 éve kontaktlencsés, utolsó szemüvege kb 20 éves, elhatározta, csináltat magának szemüveget, legyen tartalékban... Hát valami 60 -70 ezer ft lett volna (kb ennyi a havi fizetése is...) , úgyhogy gyorsan letett róla, valahogy jobban tetszik neki az évente 2000 Ft-ért megvásárolható lencse (-13 - -14 dioptriás szeme van)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#513) Sárpac válasza tildy (#512) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én is kontaktlencsés vagyok, amióta megvettem azóta, szemüveg nem volt rajtam!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#514) lorcsi válasza Sárpac (#513) üzenetére


lorcsi
veterán

olyat nem tapasztaltál amit 511hsz-ben írtam?

(#515) Sárpac válasza lorcsi (#514) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen az új lencse mindíg egy picit furcsa, kell 1-2nap mire megszokja az ember, ill tökéletesen igazodik a golyódhoz!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#516) lorcsi válasza Sárpac (#515) üzenetére


lorcsi
veterán

értem,
piszok kellemetlen h nem látok vele élesen. A múltkor vissza akartam vinni de vártam picit & jó lertt. Érdekes már 1 éve vagyok lencsés, de csak a most legutóbb vett csomaggal tapasztalom ezt...

(#517) Mizo


Mizo
tag

Sziasztok!

Lencse elhagyása miatt megmaradt fél adag ápoló folyadékom (a legkisebb kiszerelésből). Akit érdekel, egy Milka csokiért átveheti.

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#518) Mizo


Mizo
tag

Senkit nem érdekel? B&L ReNu Multiplus 120 ml (kb. félig van)

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#519) Zsuz


Zsuz
csendes tag

hello, a színes lencsékről is tudtook vmit?, régen próbáltam párat, de nem volt túl szép közelről. (barna a szemem és kék poén lenne néha.) van már jó minőségű, ami nem olyan feltünően mű?

[Szerkesztve]

(#520) Zsuz


Zsuz
csendes tag

közben rátaláltam itt 1 linkre..

(#521) moma


moma
őstag

Sziasztok,
Próbálkoztam lencsével, eddig 3 havi adagot használtam el sacc fél év alatt, mert nem hordtam minden nap. A gondom az, hogy kicsit azért fárasztja a szememet még most is, néha mintha a peremet is érezném(ezen okokból nem is használtam minden nap...). Ez a szemfáradás, száradás természetes? Most ez van: zeiss contact day30spheric -1-es. Szerintetek próbálokozhatok más márkákat egyedül is kipróbálni vagy muszály ezt a szemésszel csináltatnom?

we all deserve a bit of luck.

(#522) lorcsi válasza moma (#521) üzenetére


lorcsi
veterán

Igen ez a szem fáradás szvsz természetes, lehet kapni folyadékot amit a lencsébe cseppenthetsz mielőtt beteszed c attól elvileg nem szárad annyira a szemed.

Nem tudom h érdemes e váltanod a lencsék közt, én tavaly jó lencsét kaptam, most már 1* cserélték (selejt volt , nem láttam élesen) & most sem érzem vele magam jól :F -B&L soft lens 59-
Most már valószínű váltani fogok, azt hittem h idő kell h alkalmazkodjon a szememhez, de már 2. hét & még nem jó :(

(#523) Ariadne


Ariadne
őstag

CIBA 1 hónapos lencse rulez (Focus Softcolors, azt hiszem), nekem bejött, régóta csak ezt használom, zöld színben. Azt mondták, nem fog látszani a különbség barna szemen, de látszik, pont elégggé (szerintem).

Meg ezek is tetszenek, de szvsz nagyon drágák ahhoz, hogy csak bulizzon velük az ember: [link] Wild Eyes...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#524) lorcsi


lorcsi
veterán

de yo h fel lett hozva, már én is akartam:)

Tavaly óta vagyok lencsés akkor 3.5-tel kezdtem (mindkét szemem)
Most megint kellett vennem lencsét & mivel az előzővel nem láttam eléggé élesen (4.0), gondoltam kérek erősebbet végül is 4.5 lett
:Y alig több mint 1 év alatt 1-et romlot a szemem :Y
Ez irtózatosan megijeszt :Y ez vajon a lencse hordás miatt van v. amúgy is bekövetkezett volna?
Nektek is romlott a szemetek?
ha így megy tovább nem tudom mi lesz :(

[Szerkesztve]

(#525) dat válasza Atlantis (#29) üzenetére


dat
senior tag

Bocs, elnéztem a dátumot....

[Szerkesztve]

(#526) dat válasza lorcsi (#524) üzenetére


dat
senior tag

Nekem a bal szememre kellene egy negyeddel erősebb, de gondoltam még várok vele fél évet. 1 éve hordok lencsét. Remélem nem emiatt van...

(#527) Ariadne válasza lorcsi (#524) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem ugyanígy romlott és elég sokáig... Volt több év is, amikor 1 év = 1 dioptria. Érdemes kivizsgáltatni, hogy nem vagy-e véletlenül cukorbeteg, nekem megcsinálták, egy nap kórház és rádjár a vámpír (vagy 10 vérvétel), de utána biztosra lehet tudni, hogy legalább nem ettől van, ''csak úgy''. Ez olyan 18 éves korom körül volt, most 25 vagyok, -6,5 dioptriával, és úgy kb. 2 éve nem romlott már tovább a szemem, szóval megállt. És vígan elvagyok, szemüveggel, meg azért lencsével is, egészségpénztári számláról 30%-kal olcsóbb... (Azt hiszem, a szemműtétet is lehet így, 30%-os adókedvezménnyel, ez sokat jelenthet.)

Szóval fel a fejjel, rémisztő, de vége lesz, és a mai világban nem olyan nagy gond néhány plusz dioptria (bár nem is nagy öröm), és mindenkinek megáll egyszer. Én azt hallottam, a lencsehordás (főleg a régi kemények) még pont lassíthatja is a romlást.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#528) mynames válasza lorcsi (#524) üzenetére


mynames
senior tag

Hali!

Én inkább akkor hordok lencsét amikor jó idő van és sokat együnk bulizni...Szóval nekem, ilyenkor télen ''pihen'' a szemem. Na ez már jó pár éve így van, de nem is romlott nem is javult.
És az orvos mit mondott a romlásra? Esetleg nem kellene megnézetned másik orvossal is a szemed?

(#529) lorcsi válasza mynames (#528) üzenetére


lorcsi
veterán

Dokinál még nyár óta nem voltam, -szombaton vettem a lencsét- , de mihamarabb el fogok menni.Aggasztó ez az állapot :(
Viszont télen meg ha hidegről melegbe mégy irtóra bepárásodik a szemüveg, nekem a lencse sokkal kényelmesebb.

Ariadne :Igen ezt h meg fog állni mondják nekem is csak már állna meg

(#530) Ariadne válasza lorcsi (#529) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát a doki mindenképp muszáj, kétség esetén tényleg akár egy másik is, csatlakozom Mynames-hez. A cukorvizsgálatot nekem szemdoki ajánlotta, és a körzeti végeztette el azt hiszem, ez is kizár egy lehetséges okot, szvsz érdemes ezt is megcsináltatni (kivéve ha rettegsz a szurkálástól)...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#531) lorcsi válasza Ariadne (#530) üzenetére


lorcsi
veterán

Annyira nem rettegek h a látásom miatt ne csináljam végig, mindenesetre konzultálok a dokikkal & meglátjuk mi lészen...

(#532) kicsi609


kicsi609
csendes tag

Sziasztok kontaktlencsések én lencsefolyadékot árulok nagyon jó áron, akit érdekel a dolog nézzen be hozzám.


[link]

A lejáratuk 2007. 09hó és csomagolásuk bontatlan,Opti Free folyadéktípusból,mindkettő elfogyott

Üdv mindenkinek


[Szerkesztve]

Ó te jó ég ....

(#533) zolika0819


zolika0819
újonc

Nem tudsz nekem olyan lencsét adni amit már nem hordassz? :B

kovi zoli

(#534) zolika0819


zolika0819
újonc

Hello mindenkinek! Elhasznált szemüveget vagy lejárt szavatoságu kontaktlencsét (nem baj ha már hortad) vennék! Nem drágán! :((

kovi zoli

(#535) lorcsi válasza zolika0819 (#534) üzenetére


lorcsi
veterán

mihezt kellene?

lejárt szavatoságu kontaktlencsét- ez a szemet is rontja, nagyon

(#536) kicsi609


kicsi609
csendes tag

van otthon egy pár elhasznált szemüvegem de nem tudom mit tudnál vele kezdeni

Ó te jó ég ....

(#537) moma válasza lorcsi (#522) üzenetére


moma
őstag

Köszi.
Mostanában azt is észre vettem, hogy eléggé eresebb a szemem, mint korábban (persze ez elég szubjektív, lehet csak nekem tűnik fel aki mindennap látom a szemem közelről a lencse berakásnál). Gondoltam, keresek egy rendes szemészt aki megnézné, nem a lencse típusa, miatt eresedik-e és fárad. Tudtok esetleg egy régen beváltat ajánlani. Olyan precíz, gondos fajtát, aki azért nem túl öreg :D

we all deserve a bit of luck.

(#538) lorcsi


lorcsi
veterán

up

(#539) Loretto


Loretto
veterán

Erről hallottatok? [link] Pont ezt hazsnálom, édmes lenne megfontlni a váltást? Pedig 12 éve használom ezt a folyadékot, semmilyen problémám nem volt.

Soirée...

(#540) gabranek válasza Loretto (#539) üzenetére


gabranek
aktív tag

én a helyedben nem kockáztatnék, a látás olyan dolog amit elég egyszer elveszteni.

amugy a hirrel elöször az origon találkoztam, [link]. elég érdekes, hogy se a termék nevét, se a gyártót nem emlitik név szerint...lehet hogy a bauch & lomb is a hirdetöik között van? (tudom, belinkelték az FDA felhívását, de aki esetlegesen nem tud angolul az vessen magára?)

田中れいな

(#541) bLaCkDoGoNe válasza Loretto (#539) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is ezt használtam amíg lencséztem 3 évig a SofLens66 havi cseréjű lencséjével. Egyik kötelező kontrollvizsgálatnál vette észre a szemész, hogy nagyon beeresedett a corneám, és azonnali hatállyal eltiltott a lencseviseléstől. Ez 2002 táján volt, de azóta sem lencséztem, csak eseti jelleggel (összesen kb. 5 napot egy évben), akkor is napi cseréjű Johnson&Johnson lencsével; de ezt is alig akarta felírni nekem a szemész, mivel még mindig romos állapotban van a szemem.

A lencséket nem hordtam túl, nem aludtam bennük, hetente egy-két pihenőnapot (azaz szemüveges napot) is beiktattam, és mégis: 3 hónap alatt teljesen paff lett a szemem, méghozzá úgy, hogy a 3 hónappal azelőtti vizsgálatnál még megdícsérték, hogy jó állapotú a szemem.

Szóval a dokinak is a kurva anyját (a ''hibát'' egy másik diagnosztizálta), a Bausch&Lomb-nak is a kurva anyját a szaros lencséjükkel.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#542) bLaCkDoGoNe válasza gabranek (#540) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az összes haaaaaaaaaaaaaaatalmas nagy multit megilleti az ártatlanság vélelme. Emlékezz, azt sem lehetett megtudni tavaly (legalábbis így megnevezve, hogy X gyártó Y terméke), hogy melyik cég melyik terméke volt a szaros szaloncukor.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#543) katavagyok válasza Loretto (#539) üzenetére


katavagyok
tag

Sziasztok!
Loretto, nem lehetséges, hogy ezt használod 12 éve, mivel nemrég dobták piacra.
A fertőzést okozó folyadék a ReNu With MoistureLoc, azonban a régebbi termékeik (ReNu MultiPlus és a ReNu Multi-Purpose) nem veszélyesek.
Én történetesen elhaszáltam egy üveggel a betiltottból, de visszavittem szinte üresen a szemészetre, amint meghallottam a hírt, és adtak helyette egy új MultiPlust.. :) Úgyhogy még jól is jött.. és a fertőzésnek nálam szerencsére nyoma sincs.

katavagyok...offolóskata...

(#544) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egy kérdés:

Most próbálgatom az új lencsémet. Még csak próbalencse. Tapasztalatok:
- közelre nehezen fókuszálok, homályos a kép, kényelmetlen az olvasás
- 2-3 óránál tovább nem bírom hordani

Ez normális az elején? Igazából a közelre látás aggaszt...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#545) katavagyok válasza Gh0sT (#544) üzenetére


katavagyok
tag

Nos, amikor mész vissza az orvosodhoz, mindenképpen mondd el neki is a panaszaidat, ő majd meg tudja mondani, mi a teendőd. Az biztos nem jelent jót, hogy kényelmetlen az olvasás. 2-3 óránál tovább miért nem bírod hordani? Szárítja a szemed? A közelre látással kapcoslatos panaszod érdekes, én ilyet még nem tapasztaltam. De ne add fel, lehet majd megszokod ill. egy másik lencsét ajánl majd a szakember, ami tökéletes lesz :)

katavagyok...offolóskata...

(#546) #00809728


#00809728
törölt tag

Bizonyára hallottátok a médiákból, hogy a Bausch & Lomb által gyártott
kontaktlencse tisztító folyadékot kivonták a forgalomból mert nagy
valószínuséggel egy ritka gombás szemfertozést okoz.
A magyarországi forgalmazó a mai napon azt nyilatkozta, hogy bár a
statisztikák szerint csak Amerikában és Ázsiában igazolták az aggodalmakat,-
az Európában kapható termékek Milánóban készülnek, ahol egy másik
sterilizációs eljárást alkalmaznak- elovigyázatosságból itt is kivonják a
forgalomból.

Bocsi nálunk ez jőtt kb 2 napja a céges Outlookon gondoltam becopyzom nektek.

(#547) katavagyok válasza #00809728 (#546) üzenetére


katavagyok
tag

Kedves tőled :)
A mai hírek szerint Európában már 7 embernél diagnosztiálták a fertőzést. De elég ritka, úgyhogy nem kell aggódnia senkinek se szerintem.

katavagyok...offolóskata...

(#548) Zsadi


Zsadi
őstag

[link]
Azt hiszem, holnap első utam a boltba lesz.
Eddig CibaVisiont használtam, de a vásárlás napján egy db nem volt belőle, így jött a Renu.
CibaVisiont egyébként lehet még kapni? Mert valami megszünésről beszélt az eladó. (De lehet hogy csak valami beszállítói dolog van a háttérben...)

(#549) Gh0sT válasza katavagyok (#545) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem tudom, hogy szárítja-e... nincs tapasztalatom... annyit konstatáltam, hogy 2-3 óra után kényelmetlen lesz. Sokkal érezhetőbb olyankor már a lencse. Gyakran kell dörzsölnöm a szemem. Egyébként olyant kaptam, ami 1 hónapig nonstop éjjel-nappal hordható. Egyszer már aludtam is benne. Akkor nem éreztem semmit... :)

A cylinder nem tudjátok, hogy mire jó? Csak mert nekem olyan lencse kellene és arra gondoltam, hogy mivel a mostanin nincs, ezért ilyen gáz a közelre fókuszálás. Szabályosan erőfeszítésbe telik, amíg beáll a szemem egy 20 centire lévő tárgyra. Távolra viszont minden tökéletes. Ez már csak azért is érdekes, mert közelre jól látok amúgy.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#550) Loretto válasza katavagyok (#543) üzenetére


Loretto
veterán

Igen éppen ma informálódtam az optikában ahova járok, csak a legújabb terméknél van ilyen gond.

Ghost: semmiképp sem nornális ha 2-3 óra után elfárad a szemed, netán irritálja.Nem volt próbaviselés a dokinál? Mert én anno kb 1-1.-5 órát voltam az optikában és próbálgattam, mielőtt ki vettem, és az orvos is látta hogy nincs panasz. Pedig aztán nekem éves lencsém van 55% víztartalommal, és nagyon nagyon elégedett vagyok vele, gyártó edge.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.