Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dannnnn


dannnnn
aktív tag

hmmm felhajthato?
tehat egyszerüen megfogod es felhajtod akkor csak ott log ????:(:B

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#152) yossarian válasza dannnnn (#151) üzenetére


yossarian
aktív tag

jó azért annyira nem, odatapad, csak ha valami gáz van, akkor el tud mozdulni, leszakadhat nagyon erős utás hatására. nem sok esély van rá, de van. bárkinél bejöhet az az 1%.

(#153) dannnnn


dannnnn
aktív tag

értem. dehogy baj hogy te szoltal hozza!!!!
1% huuu

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#154) yossarian válasza dannnnn (#153) üzenetére


yossarian
aktív tag

jó, azt az 1%-ot csak úgy mondtam. nem tudom pontosan, biztos nincs annyi. csak hán nem zárható ki teljesen.

(#155) D4v3


D4v3
őstag

Hi!
Lenne egy kérdésem: Ti a havi, lágy lencséket ténylegesen havonta cserélitek? Mert nem egy helyről hallottam már, hogy hordta 2hónapig és semmi baja nem volt még a lencsének.

(#156) yossarian válasza D4v3 (#155) üzenetére


yossarian
aktív tag

nekem volt havi lencsém, amit volt, hogy 2 hónapi hordtam. persze nem hordtam minden nap, napi kb 5-8 órákat. mikor melózni kezdtem, a napi 12-14 órai használat mellet már az egy hónap is sok volt. most ősszel volt egy kötőhártyagyuszim, azóta nem is mertem berakni a jobb szemembe a lencsét. talán nyáron műtét.....

(#157) ronaldo válasza kew (#147) üzenetére


ronaldo
őstag

eddig stimmel minden :)
azt olvastam, hogy a kemény lencse az kisebb. nekem sporthoz kellene elsősorban(heti 7 óra edzés, nagyon kinlódós ez már így nekem) kisebb ergo kiesik(írták is). na olyankor mi van? :) a szerencsémet ismerve tuti megállapítanak valamit ill. a lágy ingerelni fogja a szemem :)

(#158) chicken


chicken
senior tag

Vki segítsen pls, hogy hol kaphatnék bpesten olcsóbban lencsét. Rájöttem, hogy amit eddig a F*t*xben vetettek velem, az nagyon drága 6 db kéthetes pár, 27 000 összesen.
Nem tudom, milyen márka, de soknak tűnik három havi lágy lencséért.

mens sana in campari soda

(#159) D4v3 válasza chicken (#158) üzenetére


D4v3
őstag

Hát eléggé sok. Én Lensnél vettem olyak 8k körül 3*1havi lencsét

(#160) chicken válasza D4v3 (#159) üzenetére


chicken
senior tag

:Y

hol van lens?

mens sana in campari soda

(#161) D4v3 válasza chicken (#160) üzenetére


D4v3
őstag

Szekszárdi vagyok és én itt is vettem, gondolom országszerte van lens cég

(#162) yossarian


yossarian
aktív tag

én az egy hónapos lencséimet 1500/db -ert vettem. valami Biomedics 55 ocufilcon d. ez van ráírva. igaz én dokinál vettem, gondolom, ő máshonnan tudott szerezni, valószínű kisebb haszonnal is dolgozott, mint ezekl az üzletek.

(#163) D4v3


D4v3
őstag

A műtétekről nem tudok sokat, de egyik nap láttam a Tescoban egy könyvet, ami a szemgyógyításról szólt. Mindenféle gyakorlat volt leírva benne, amit otthon kell csinálnod naponta, és akkor meggyógyul a szemed(?). Erről tudtok valamit?

(#164) kew válasza ronaldo (#157) üzenetére


kew
senior tag

nemhiszem hogy a lágy ingerelné...:) az inkább a keményebb szövödménye, legalábbis ahogy én gondolom, aztán franctudja:) itt olvastam énis hogy ha valakinek cilnderes v mien a szeme, vagy mittomen milyen elváltozás van rajta, akkor nem ajánlják a lágyat. de szerintem az esetek többségében nincs semmi elváltozás..:)
a lágy meg nekem még egyszersem esett ki. még a használat elején volt hogy forditva sikerült betennem, de akkoris csak csuszkált a szememen, és idegesitett, de ki akkorse pottyant:)
de inkabb menjbe egy optikába és kérj egy vizsgálatot kontaktlencséhez. :)

[Szerkesztve]

(#165) ronaldo válasza kew (#164) üzenetére


ronaldo
őstag

az lesz :)

(#166) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

hülye kérdés: mennyi a kontaktlencse?:D

(#167) Zotya84


Zotya84
őstag

Hi!

Én május óta lencsézek... Mivel elég nagy (a doki szerint az átlagosnál jóval nagyobb) a látómezőm ezért nekem az átlagosnál nagyobb átmérőjű lencsére kellett szert tennem, hogy a lencse szélét még csak véletlenül se lássam (sajna a legtöbbét láttam :( ). Így nekem nem maradt más választásom, mint a következő lencse - a tűrhető árkategóriában :) - : a Sauflon UV-55ös lencse - 3×1 havi lágy lencsepár. Bár ez csak 12-16 órás, ha időnként bennmarad éccakára, az sem jelent gondot, bár hosszú távon nem ajánlott. Úszáshoz én nem használom, mert nem akarom megkockáztatni, hogy tönkremenjen... Ami a használatot illeti, hát, nekem a ''lencse + a régi szemüvegem''-kombó jött be, mert egy kicsit érzékenyebb a szemem, és nem kéne túlzásba esni a ''kínzásával'' :)

Ez a lencse - legutóbb - ennyi volt: 6 pár + 1 tart. 7800 + tisztító folyadék 2500.

Az állóképességéről: november közepén vettem meg a mostanit (előtte jún elején), az első pár lencsét szerdán cseréltem ki, mert mostanra adta meg magát - pedig elvileg 30 napos lencse...

Bye

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#168) lorcsi


lorcsi
veterán

up :B

(#169) ronaldo válasza lorcsi (#168) üzenetére


ronaldo
őstag

adatkábel hogy szuperál?

(#170) tildy válasza chicken (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

www.lens.hu.

Chicken vegyél fel iltoth@pgsm.hu néven is az msnedbe

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) lorcsi válasza ronaldo (#169) üzenetére


lorcsi
veterán

jol.

thx

(#172) ronaldo válasza tildy (#170) üzenetére


ronaldo
őstag

előtte azért meg kell tudni vizsgálattal, hogy lágy/kemény meg hogy milyen lencsét javall a szakma, nem?

(#173) shteer válasza chicken (#158) üzenetére


shteer
titán

visionexpress

..szerintem jónak tűnik

(#174) tildy válasza ronaldo (#172) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaja.De ha már megtudtad, akkor utána lehet elég itt rendelni:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#175) ronaldo válasza tildy (#174) üzenetére


ronaldo
őstag

értem. ma elmentem a szempont optikába(neves optika) 16:04kor értem oda, addigra bezártak. (4kor) háromnegyed órát kutyagoltam, erre zárt ajtóra érek oda. :))

(#176) lorcsi


lorcsi
veterán

up:D

(#177) Hani válasza lorcsi (#176) üzenetére


Hani
aktív tag


Gondoltam... :)


Tildy: A Lens.hu -ért örök hála. Lassan nekem is újítani kell, és jónak látszik a hely.

(#178) lorcsi válasza Hani (#177) üzenetére


lorcsi
veterán

up:)
gondolod:D

(#179) Hani válasza lorcsi (#178) üzenetére


Hani
aktív tag

ühüm.. :))

De hogy ne csak up legyen, itt egy másik fórum is a kontaktlencsékkel kapcsolatosan:
Bővebben: link

Tudom, hogy nem PH-n belüli, de jó 6-7000 hozzászólással már megérdemli a linket.

Jó böngészést.

(#180) lorcsi válasza Hani (#179) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi:D:C

(#181) lorcsi


lorcsi
veterán

de régen szóltak hozzá:((

(#182) lorcsi


lorcsi
veterán

up!

(#183) MichaelSD válasza lorcsi (#182) üzenetére


MichaelSD
őstag

Akkor egy komplex kérdés vasárnap estére.

Nekem BL (Bausch and Blomb) RGP (kemény levelgő áteresztős, és nem összekeverni RPG-vel :) ) lencséim vannak, és nagyon jól érzem vele magam, de...
Elméletileg 1 évig kéne tudnom használni, de nekem jó esetben hat hónapig jó, de igazából 5 hónap az igazi. Mivel párja úgy 38-40k picit drága.

Hord valaki ilyen lencsét? Tapasztalatok?

Most az egy napos lágy lencséken gondolkodom, mert ez a reggel be, este ki rendszer tetszik. De ahhoz kellene szemeüveget hordani egy hónapig hogy berakhassak lágyat, de ahhoz lusta vagyok még. :)

Tud valaki egy jó kontaktlencsés dokit Bp-en?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#184) MichaelSD válasza MichaelSD (#183) üzenetére


MichaelSD
őstag

up

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#185) MichaelSD válasza MichaelSD (#184) üzenetére


MichaelSD
őstag

up

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#186) lorcsi válasza MichaelSD (#183) üzenetére


lorcsi
veterán

ez elég komplex probléma ....:F

(#187) MichaelSD válasza lorcsi (#186) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hord valaki RGPs lencsét itt?

Melyik részletét fejtsem ki? :DD

Különbe azt mondták hogy aggresszív a szemfolyadékom és az szedi szét a lencsét. Akármit is jelencsen ez...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#188) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

Én holnap megyek kivizsgálásra, mert már vagy fél éve nem hordom a szemcsit... Tudna vki mesélni arról, h milyen érzés, mert még nem volt kontaktom!:(

(#189) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

Tényleg ilyen sok a kockázat? Kezdek beparázni !!! :Y

(#190) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

tényleg fontos lenne pls... csak írjon már vki!!! Teljesen beszartam az olvasottak alapján :O ...

(#191) Pópa válasza Ráczkölke (#190) üzenetére


Pópa
senior tag

hallod-e, elég nagy indulatokat kavart a bazárt topicod. :D

Trust is good, control is better!

(#192) Ráczkölke válasza Pópa (#191) üzenetére


Ráczkölke
tag

Merthogy??? Engem csak az érdekelt, h miért kerül Mo. a süllyesztő szélére: NEM VOK RASSZISTA !!! olvasd végig, én nem mondtam semmit:O

(#193) tildy válasza MichaelSD (#183) üzenetére


tildy
nagyúr

Szemészeti klinika, Tömő utca, Nádrai doktornő, kontaktlabor.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#194) Agostino válasza MichaelSD (#183) üzenetére


Agostino
addikt

Ugyan nekem nem ilyen lencsém van, de amit viselek abbol vehetnék akár egy alaplapot is. : )
Lényeg : elvileg ezt is csak egy hétig használhattam volna, de ahhoz képest 4 hónapja hordom és semmi bajom sincsen vele.Szerintem amíg nem szúr, meg látsz vele feltűnően homályosan, addig nincsen gond.

Mod: most vettem észre neked kemény van. Én csak lágyról tudok tapasztalatot mondani.

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#195) tildy válasza Agostino (#194) üzenetére


tildy
nagyúr

Aha azt majd frankón elbaszarintod vele a szemed.

Én is voltam annak idején könnyelmű lencsével kapcsoaltban, meg is bántam..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#196) BLiNk3r válasza tildy (#195) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

mi történt? :U

(#197) tildy válasza BLiNk3r (#196) üzenetére


tildy
nagyúr

Kb. 10 évvel ezelőtt lágy lencsével szarakodás, két héttel túlhordtam egyszer iés egyrészt a lencse behomályosult, másrészt szúrt is (a szemem is begyulladt tőle), ill. a lágy lencse miatt romlott 2-3 diót 3 év alatt a szemem.
A kontaktlencsézés (Főleg a lágy) egyébként is eléggé szétcseszi a szemet, ha nem jól hordják.Nem véletlen van rá írva ami rá van írva.
Na mindegy , csak a szemetek világával játszotok...Én nem tenném.
(Főleg az egyhetes lencse több hónapos túlhordása a durva)
Hála égnek nekem már nincs ilyen gondom, és 1.5 év elteltével kijelenthetem:szerintem nem is lesz:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#198) Agostino válasza tildy (#195) üzenetére


Agostino
addikt

Meglehet. Ha viszont felrakom a szemüvegemet, azzal sem látok rosszabbul,vagyis nem romlott a szemem meg ilyenek. Amugy kénytelen vagyok ezt hordani, mert egyetem miatt nem vagyok home, és szemembe nem mindegy mekkora lencsét rakok, mert irritálja a szemem. Szal böki, mondjuk ki. Ezért kellett kisebb lencse (vagy nagyobb:F) nem tom. Lényeg csak 1 hetesből volt megfelelő méret.Amugy next week mászok haza, és kapok rendes lencséket :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#199) tildy válasza Agostino (#198) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod szemüvegben elvileg mindig erősebb kell.
Én ha felraktam annak idején lencse uténa szemüvegem, hát bitang erősnek tűnt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#200) Agostino válasza tildy (#199) üzenetére


Agostino
addikt

Ezt nem tudtam, bevallom töredelmesen :D

Amugy ha felrakom a szemüvegemet nekem okes minden.
Nekem is romlott a szemem sokat, de én a monitorra fogtam. Lehet valami ebben a túlhordásban, jó gondolat, kösz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.