Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #PeTeY# válasza lorcsi (#299) üzenetére


#PeTeY#
tag

Azt értem, hogy nem megy azonnal, de hogy szedted ki? Én már kb. 15 perce szarakodok vele, de még csak közel sem jártam hozzá, hogy kivegyem.
80k-ból franyó (csak, hogy Zentay atyánk szavajárásával éljek) szemüveg jött volna ki. A fele keret, a másik fele a lencse (műanyag, vékonyított, mindenféle réteggel kezelt). Eddig mindig az ár alapján választottam szemüveget, most direkt félretettem rá, hogy olyan legyen, amit szeretek, meg ami jó. 50k-t szántam rá, és emiatt lett ez a nyavajás lencse.:)

(#302) #PeTeY# válasza annulus (#300) üzenetére


#PeTeY#
tag

Hajrá annulus! Szenvedjünk együtt.:)
Amúgy nagyon jó a lencse, mert kényelmes, meg más rajta keresztül szemlélni dolgokat, mint egy kukkerrel, csak az a rohadt reflex.:D

(#303) lorcsi válasza #PeTeY# (#302) üzenetére


lorcsi
veterán

egyedül akkorlehet szara lencse ha pl. sátorozni mész & nincs hol megmosni a kezed mikor az esti lefekvés előtt ki akarod venni..;)
bár erre az esetre is van megoldás: heti v. havi lencse...

A mutató c a hüvejk újjommal szoktamösszecsippenteka szemhéjamon c kinnis van.
EGYRE VIgyázzatok a körömmel könnyen ki lehet Lyukaszttani_!!

(#304) #PeTeY# válasza lorcsi (#303) üzenetére


#PeTeY#
tag

''A mutató c a hüvejk újjommal szoktamösszecsippenteka szemhéjamon c kinnis van.''
Ezt nem értem.

Egyébként most nekem is eszembe jutott a havi lencse. Egyszer beteszem, aztán 30 nap múlva kiveszem.:DDD Azt már lehet bírni.

(#305) lorcsi válasza #PeTeY# (#304) üzenetére


lorcsi
veterán

nem tettem szóközt :B
A mutató & a hüvejk újjommal szoktam összecsippenteni a szemhéjamon & kinnis van.
nehéz leírni eztt a mozdulatot...de szvsz bizti meg is mutatták.

(#306) #PeTeY# válasza lorcsi (#305) üzenetére


#PeTeY#
tag

Kivülről a szemhéjon keresztül? Azt meg hogy? Nem mutattak nekem semmit csak ezt a háromujjas cuccot. Először a doki tette be (nagy nehezen), aztán elmondta, hogy hogy vegyem ki/tegyem be és kész. Mondjuk ott sikerült is hamar. Bár lehet, hogy az érzéstelenítő szemcsepp miatt.:D

(#307) annulus válasza #PeTeY# (#304) üzenetére


annulus
aktív tag

ja csak ami ejjel nappal bentlehet annak eleg borsos az ara...
inkabb szenvedek az elejen a kiszedessel/berakassal mintsemhogy fizessek 2-3x -os arat...

masreszt erdeklodtem az optikusnal es aszondta h havibol 6 par 8500.-
ez eleg jo ar, ahogy latom. remelem azert nem valami szar lencse. markat sajna nem tudok mondani, majd ha mar kaptam probalencset megirom.
szal egy ev kijonne 17e ft -bol + a folyadek

(#308) LOTR válasza #PeTeY# (#304) üzenetére


LOTR
addikt

olyan nincs is :)
olyan van, hogy napi/havi/3 havi/ féléves/éves, de egyikben sem javasolt aludni, mert hosszú távon tönkreteszi a szemet

One Ring to rule them all

(#309) #PeTeY# válasza LOTR (#308) üzenetére


#PeTeY#
tag

Márpedig nekem ez annak tűnik: Bővebben: link
Bár lehet én vagyok kuka és a ''30 napon át tartó folyamatos lencseviselés''-t nem úgy értik, hogy egyik nap be, aztán 30 nap múlva ki. Majd okos kontaktológusnál rákérdezek.:)

(#310) lorcsi válasza annulus (#307) üzenetére


lorcsi
veterán

szal egy ev kijonne 17e ft -bol + a folyadek
szerintem az elég gyenge minőségű lencse lehet. ennyi kb. egy félévre, de nézz utána...&

én is azt teszem ( 1 hón belül vennem kell egy újabb egységnyit.:U )

(#311) lorcsi


lorcsi
veterán

Vajon ha a gyártótol rendelek olcsóbb lehet ? :F
mert a boltba sdzvsz nem mondtak olyan sok mindent a lencsékről részleteiben... csak hogy melyik mennyire légáteresztő & ezzel ki is fújt, pedig bizti van még néhány paraméter.

(#312) LOTR válasza #PeTeY# (#309) üzenetére


LOTR
addikt

A Night & Day megfelel a 30 napon és éjszakán át tartó folyamatos és biztonságos lencseviselés alapkövetelményét jelentő oxigén-áteresztési kritériumoknak

habár nem értek hozzá, de sztem nincs az az ember és orvos aki ajánlja, hogy vki így használja - tuti tönkreteszi a szemet egy idő után
sztem ez kb olyan, hogy csak simán csokin is meg lehet élni, mégse azt esszük mindig

One Ring to rule them all

(#313) lorcsi válasza LOTR (#312) üzenetére


lorcsi
veterán

Igen én sem szeretem túl sokáig hordani olyan mintha zacsiba lenne a szemem, mindig engedek a szemembe vizet olyan kor jobban érzi magát.:D
bár lehet kapni csppeket is kiegészítésnek...azzal lehet.

(#314) Protezis


Protezis
őstag

Akinek olyan allergiája van, hogy a szemét zavarja a sok pollen miegymás, és naponta többször kell szemcseppet használni, az használhat lencsét?

(#315) lorcsi válasza Protezis (#314) üzenetére


lorcsi
veterán

nem vagyok doki, de szvsz igen a cseppentéssel nem ''megy'' ki a szeméből a lencse. inkánn nedvesíti...talán jobb is lehet aszemnek.

(#316) Protezis válasza lorcsi (#315) üzenetére


Protezis
őstag

Aham. Érdekelne, csakhát nem olcsó mulatság :(

(#317) lorcsi válasza Protezis (#316) üzenetére


lorcsi
veterán

nem félévente szvsz egy normálisabb cucc kb. 13-05. A follyadék viszont egy évre elég a 360 ml.

(#318) #PeTeY# válasza LOTR (#312) üzenetére


#PeTeY#
tag

Na látod én sem értek hozzá, de nem hiszem, hogy gyártanának szart. Szerintem ezeknek elég komoly előírásoknak kell megfelelniük. Szerdán megyek a dokihoz a többi lencséért és akkor megkérdezem. Ő biztos jobban képben van ilyen téren, mint mi.:D
Egyébként nekem nagyon bevált eddig a lencse. Igaz, hogy még csak péntek óta van, de nem is érzem, hogy bent lenne vmi a szememben. Ha pedig kicsit száraznak érzem, akkor szemcsepp. A doki direkt arra adta, hogy könnyebben hozzászokjak, és komfortosabb legyen. Már csak a betevés/kivétel technikáján kell csiszolni ill. a szintidőt csökkenteni (ma csak 20-20 perc volt betenni:DDD) és nagyon tuti lesz. Persze nem állandóan fogom hordani, hanem esténként és hétvégenként marad a szemüveg, mert ez a szemlégzéses probléma engem is zavar egy kicsit.

(#319) #PeTeY# válasza Protezis (#316) üzenetére


#PeTeY#
tag

Szerintem pedig nem drágább, mint a szemüveg. Egyedül a pepecs több vele, de sokak szerint az is rutinná válik egy idő után.

(#320) lorcsi válasza lorcsi (#317) üzenetére


lorcsi
veterán

13-15K akart lenni.

(#321) T. Almeida válasza #PeTeY# (#319) üzenetére


T. Almeida
senior tag

SZVSZ se drágább (6 évig volt kontaktlencsém, de 2 éve visszatértem a szemüvegre).
Nyaralás alatt kontaktlencsét hordtam (a dokitól kaptam kipróbálásra ingyé), és marha kényelmetlen volt a szemüveg után..viszont 2 év kihagyás után is kb 5 mp/szem volt a betétel/kivétel...olyan, mint a biciklizés.

Szerk.: Meg furcsa volt, hogy sokkal rövidebb lett a lábam, és a nejemnek is jóval nagyobb feje lett :D

[Szerkesztve]

(#322) annulus


annulus
aktív tag

na ma voltam doktornone'l
megsasolta a szemem, a szemuvegem elvileg -3 , -3,5
de a gep mindkettot 3nak merte, tehat ha bejon a -3 as probalencse akkor vagesz. mert nem kell kulon vennem a szemeimre :C
sajnos 8.8 -as 8.9 -es -3 -as nemvolt keszleten ezert jovoheten kell visszamenne a probalencsekert....maaar ugy izgulok! :DD
kicsit azer't kivan a tokom...2 hete erdeklodtem meg naluk hogymegy ez, ugye vartam 2 hetet elmentem ma es megint varhatok 1 hetet... :(

(#323) annulus válasza annulus (#322) üzenetére


annulus
aktív tag

na megvan a lencse :)
doki betette hazajottem gondoltam kiszedem beteszem, mert ha ksok ido kell ra akkor inkabb 10 -re legyek kesz minthogy 10kor aljak neki :D
20 perc alatt kivettem es betettem mindkettot :C
joo'l tolom :DD
reflexeruen akarom mindig feltolni a szemuvegem az orromnal ;]

(#324) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Nekem is volt kb. 1 évig kontaktlencsém, de visszatértem a szemüvegre. Alapvetően lusta ember vagyok, és ha 2 napig nem törlöm meg a szemüveget, akkor is átlátok rajta : viszont ha a lencsét nem tisztítom meg rendesen, olyan gyönyörűen begyullad a szemem, hogy semmit nem látok a könnytől.
Ha sok-sok pénzem és bátorságom lesz, talán megműttetem a szemem. Ha nem, marad a szemüveg.

(#325) lorcsi válasza ngabor2 (#324) üzenetére


lorcsi
veterán

Hol szoktad a szemüveget venni?

(#326) NoLF válasza annulus (#323) üzenetére


NoLF
addikt

az egy természetes reakció, és utálom :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#327) ngabor2 válasza lorcsi (#325) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Legutóbb a Piac utcán a Papp optikában. akció volt, asszem mindig van valamilyen. fényre sötétedő üveg, polárszűrős feltéttel, munkadíjjal összesen volt 13e Ft 2 éve... ennyiért nem drága.
most a cég is fizet valamit, de ahol lehetne venni, nincs normális keret :O

[Szerkesztve]

(#328) fridaycs


fridaycs
tag

Én 10 évig használtam szemüveget. Amikor elértem a -6.5 -és -6 dioptriát akkor gondoltam hogy kipróbálom a kontaklencsét. Most 2 éve hogy hordom.Naygon jó volt szemcsi után /fürdésnél, strandon, fodrásznál, stb.../.

Volt már minden: szakadás /nem tom mitől, cserélték gariba/, kiesett a buszmeg-be /időbe hazértem vele :)/, stb.

Próbáltam túlhordani /fél honapot nyertem vele, szerintem nem éri meg/, kötöhártyás is lett a szemem /elmentem Volt-ra szemüvegbe, a lencse öt napig ugyanabba folyadékba állt, hazajöttem egyböl beraktam -> két nap után +őrültem olyan homályosan láttam és olyan csipás voltam mint a sas. Az *fotértes doki majden letépte a fejem/.

Amúgy naon frankó. De a műtéten én is gondolkodom.

#317 : folyadék az énszerintem csak 3 (max 4) hónapig működik úgy ahogy kell.

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#329) ronaldo


ronaldo
őstag

Rájöttem hogy a lencse(-1,75 lágy) tök semlegesen működik a szememen hétfőn. Szombat-vasárnap nem hordom (olyankor ha valami van rajtam az szemüveg) és hétfőn reggel beteszem, akkor egyáltalán nem érzem hogy bennvan. de a hét vége felé(csütörtök, péntek) már érzem hogy rajt van. az meg végképp sok, amikor reggel (6kor) beteszem és edzés után amikor visszaérek a koliba(20.xx) és akkor veszem ki. addigra már ütős. meg olyan is volt hogy a lencsével is picit homályosan láttam(nagyon picit, de éreztem hogy nem ez a full éleslátás) de pl. ma (hétfőn... :) ) mint a sas... szóval vannak érdekes tapasztalatok.

ami miatt írtam: kozmetikai/színes lencsék érdekelnének. lens.hu-n nézegetem, de érdekelne hogy más ilyen dologgal foglalkozó oldal van-é?

(#330) katavagyok


katavagyok
tag

nekem több, mint két éve van havi lencsém, és meglepődve olvasom a problémáitokat, ugyanis nekem sose volt vele semmi bajom. hordtam már én is másfél hónapig, aludtam benne sátorozásokkor, mert már bele homok, úsztam benne, mindig abban zuhanyzom, de sosem esett ki, és nem is lett baja. ezt azért említem meg, mert aki netán most gonolkozik lencsére váltáson, lássa,hogy nem csak a gond van vele, nekem bevált :))

katavagyok...offolóskata...

(#331) ronaldo


ronaldo
őstag

a szemed tűrőképességének határait feszegeted vele. aludni én is aludtam már benn órákat(sátorozáskor a mi szótárunk szerint amúgy sem az alvás a lefgőbb szempont :) ) és nekem sem volt semmi bajom. homokozni nem szoktam (:D) szóval nem tudom homokra hogy reagálna, az úszás szintén nem az én sportom, strandra én is abban szoktam menni, van úszószemüvegem, de évi lencsét hordok ami majdnem 7000ft /db és elég ha egyszer elveszik... kiesni egyszer esett ki a vonaton a második héten, azóta nem.

(#332) katavagyok válasza ronaldo (#331) üzenetére


katavagyok
tag

ha ennyire félsz h elveszted, miért nem váltasz havira?
amúgy neked mióta van?

katavagyok...offolóskata...

(#333) ronaldo válasza katavagyok (#332) üzenetére


ronaldo
őstag

picit több mint egy éve asszem.
nem váltok havira mer ez most így jó. félni meg szabad.

(#334) katavagyok válasza ronaldo (#333) üzenetére


katavagyok
tag

hát, ha a félelmet élvezed, felőlem... :)

amúgy a mindig rövid ''i''... (nevedben)

katavagyok...offolóskata...

(#335) tildy


tildy
nagyúr

Olvasva tiiteket örülök, hogy végleg megszabadultam ettől a mindennapi nyűgtől:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#336) NoLF válasza tildy (#335) üzenetére


NoLF
addikt

mert neked jó.

nekem személyszerint nincs petákom műtétakcióra, lehet lekezdek majd gyűjteni rá mert idő után visszahozza az árát. nekem lencsével amúgy semmi bajom nincs.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#337) katavagyok válasza tildy (#335) üzenetére


katavagyok
tag

megműtetted tildy? hányas volt? amúgy csak 18 éves kortól lehet, ugye?

katavagyok...offolóskata...

(#338) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Jó neked tildy! Nekem még elég sokat kell güriznem, hogy összejöjjön egy műtétre való. De egyelőre nagyon tuti most a lencse így szemüveg után. Igaz kezdetben szenvedtem a berakással/kivétellel, de csak azért mert fostam a szememben nyúlkálni. Most már semmi ilyen nincs. Reggel beteszem, egész nap észre sem veszem, hogy bent van, de ha mégis akkor szemcsepp és este kiveszem.:)
Egyedül a ballal van egy kicsi gebasz, mert azon lenne egy fél cilinder, ami lencsén nincs. De ezt is csak akkor veszem észre, ha direkt rá figyelek és a doki szerint sem lesz semmi gond vele.

(#339) tildy válasza NoLF (#336) üzenetére


tildy
nagyúr

Részletben fizettem. 65 ezret fizettem be, majd 11*14200-t.

Úgy , hogy közben havi 45E forint bevételem volt. Ebből fizettema kolit, a szemem, a maradék meg elment kajára.

katavagyok : B: -5.5D -2.5cyl J: -4.25D -2.25cyl
Bővebben:Bővebben: link


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#340) NoLF válasza tildy (#339) üzenetére


NoLF
addikt

élni tudni kell rovatba illő :)

nekem nem menne. kaja, pia, rezsi, benzin, biztosítás, suli, stb stb... no de ez a topik nem erről szól.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#341) ronaldo válasza katavagyok (#334) üzenetére


ronaldo
őstag

adrenalin az életem... :) amúgy ez jött be, ezt nem változtatom. időm(meg az én szétszórtságommal...) sincs mindíg lencséért futkozni, házhozrendelni meg nem vagyok elég vastag. mindennek az lenne a következménye hogy túlhordanám, abból meg jó dolgok nem szoktak kisülni. ritkán kísértem a szerencsém. (csak sportfogadásban) de ez sem a téma már...

akkor se onolok: az aláírásom már rég böki a szemem, de ehhez is lusta vagyok, hogy átírjam. lecsengett már a depressziós időszak. na mindegy.

tildy: én sem azért nem műttetem meg mert mazoista vagyok... :)

(#342) EEdem_Dtx válasza katavagyok (#330) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Hello, van egy Pepsid?

Így vagyok vele kb én is, mondjuk túlhordani nem nagyon szoktam, de a napi 12 óra általába 15-16, olykor pedig muszály két nap 12 óráját egymás után 24-be illeszteni.

Útról fölvéve a lencsét, az emberi nyál amúgy is csodákra képes.

Írta itt valaki, h egyénfüggő..., hát az. Van akinek nem is ajánlják a lencsét, van akinek meg semmi baja, ha néha ''megszegi'' a szabályokat.
Lehet jönni a 'később majd megbánod dumával', de nekem 6 éve fagy le télen az olykor nem megszáradt hajam, és láss csodát, nem anyámnak lett igaza.

Üdv.:Á.

[Szerkesztve]

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#343) EEdem_Dtx válasza tildy (#335) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Hát igen, szr annak, akinek nem bírja a szeme a lencsét.:U
egyébként havi 15. ebből 8 koli, 3 bérlet, 3 hubi, 5 kaja ( na hogy is jön ez ki? ) :O

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#344) NoLF válasza EEdem_Dtx (#342) üzenetére


NoLF
addikt

offolódok, de a muszáj az j nem pedig ly... :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#345) Mizo


Mizo
tag

Sziasztok!

1 adalék a túlhordáshoz: nekem havi lencsém volt, ált. 2 héttel hordtam túl. Amikor a második olyan árpám lett, amit vágni kellett, akkor letettem a lencsét. Jut eszembe, nem érdekel valakit olcsón egy kis megmaradt ápolófolyadék? EEdem_Dtx: tökéletesen igazad van, egyénfüggő a dolog. Egyik haverom mindig túlhordta 50-100 %-al + ha nem volt ápolófolyadék, akkor simán vízbe tette és semmi gondja nem volt vele.

Tildy! Te hol csináltattad és melyik módszerrel? Teljesen elégedett vagy? Fontolgatom én is, mivel -4-el néha gondjaim vannak nagypályás foci közben, főleg ha már kezd sötétedni. A pénzt még össze is tudnám szedni, de jelenleg nem felelek meg a műtéti követelményeknek.

[Szerkesztve]

A világ IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá.

(#346) EEdem_Dtx válasza NoLF (#344) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Elvileg 5-ös a helyesírásom, gyakorlatilag elégséges, de tudod érettségi után, infószakon, ahol már csak vazeee, lol, monyadmeenincssokidőm, szavakkal kommunikálunk sajnos, becsúszik néhány hiba.(amit még mindig nem találok):B

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#347) EEdem_Dtx válasza Mizo (#345) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Na ez meg a másik: ápolófolyadék.
Ráírják az okosok, h 90 napig. (mer valószínű, h ha 91 napos, akkor már feloldja a lencsét) Akkor adják kisebb kiszerelésbe, nekem 190 napig tartott.

MWord helyesírásellenőrzőn áteresztve


[Szerkesztve]

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#348) ronaldo válasza Mizo (#345) üzenetére


ronaldo
őstag

-4el már kicsit gond a nagypályás foci? :) Nekem -1,75 de engem nagyon idegesített régebben. Most meg hogy lencsézek, fel nem tudnék a pályára menni lencse nélkül.

(#349) tildy válasza Mizo (#345) üzenetére


tildy
nagyúr

Optik med. PRK.
Ha van diákod, akkor 5% kedvezmény + ingyen adidas/vagy polaroid napszemcsi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#350) katavagyok válasza EEdem_Dtx (#342) üzenetére


katavagyok
tag

hát ha nekem valamilyen csoda folytán ki is esne, akkor se tudnám benyálazni..pfúj :D


tildy: köszönöm a infot, megnézegettem az oldalt

katavagyok...offolóskata...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.