Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) lorcsi válasza MoP_FX 57 (#1147) üzenetére


lorcsi
veterán

nem is értem az egészet :F
ofotértben vettem az első ilyet még évekkel ezelőtt, ott mondták és ezettek is róla nekem egy naptárszerűt, hogy egy dobozzal 3 hónapig elég. netshopban is a havi cseréjűeknél van. de a saját honlapjukon meg: SofLens59 lenses are made from a protein resistant material that combines excellent performance, comfort and visual acuity, giving you comfortable daily wear on a two-week replacement basis.
nem értem az egészet :F

(#1152) kew válasza lorcsi (#1151) üzenetére


kew
senior tag

annó (hogy még mindig-e azt nem tudom) az Oasys-t is havi lencseként árulták pl az usa-ban, itthon pedig két hetesként. Lehet, hogy ennél is valami hasonló a helyzet, csak fordítva :F

(#1153) MoP_FX 57 válasza Nordik (#1150) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Teljesen rendben van a Solo Care, de csodát szerintem ne várj tőle. :( Valószínűleg az se fogja tudni jobban hidratálni a lencséidet.

(#1154) MoP_FX 57 válasza lorcsi (#1151) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az angol szöveg szerint ez egyértelműen kéthetes, napi használat mellett. Te tudod, hogy ennek a színezett lencsének mi értelme van? Próbáltam utánanézni, de nem lett világos. :F

(#1155) Nordik válasza MoP_FX 57 (#1153) üzenetére


Nordik
őstag

Na majd kipróbálom. :)

(#1156) #41635072 válasza MoP_FX 57 (#1154) üzenetére


#41635072
törölt tag

Minden lencse enyhén kék színű, hogy ha pl le ejted, akkor könnyebben megtaláld.

(#1157) lorcsi válasza MoP_FX 57 (#1147) üzenetére


lorcsi
veterán

arra gondoltam, hogy talán azért írják kéthetesnek, mert ha 24 órát van az illetőn akkor ennyi ideig hordhatja. De ha 12-14 órát naponta akkor elmehet a viselési idő egészen egy hónapig is

(#1158) Nordik válasza lorcsi (#1157) üzenetére


Nordik
őstag

Szerintem is így lehet. Az Oasys is 1 hét kiterjesztett viselettel van, ami elvileg azt jelenti, hogy akár folyamatosan is bent lehet. És 2 hét nappali viseletre van. Ami meg 12-14-16 órát jelenthet maximum.
Én 3 hétig hordom úgy, hogy vasárnaponként egyáltalán nem teszem be(sőt van hetente kb. egyszer még, hogy szemüvegezek amikor annyira fáradt vagyok reggel, hogy inkább nem teszem be :D) és naponta max. bent van 8 órát.
Nekem az optikába is azt mondták, hogy ha így hordom, akkor nem gond ha 3 hétig használok egy pár lencsét. :U

(#1159) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Ti tudtok benne aludni? :Y
Az alvás még hagyján, de utána a felkelésnél elég kellemetlen a szememnek...

(#1160) Nordik válasza MoP_FX 57 (#1159) üzenetére


Nordik
őstag

Én egyszer megpróbáltam Oasys-ba aludni, igaz csak néhány órát és utána elég rossz volt.
Szerintem nem ajánlott benne aludni, még azokkal a lencsékkel sem amik engedélyezve vannak kiterjesztett viseletre. De délutáni pihi belefér. :)
Máskor meg hadd pihenjen csak a szemed.

(#1161) lorcsi válasza MoP_FX 57 (#1159) üzenetére


lorcsi
veterán

mostanában szoktam, de elég szar. másnap egész nap fel sem teszem és cseppentem mert mintha kiszáradna tőle. szerintem egyáltalán nem jó, le is fogok szokni erről

(#1162) bandus válasza lorcsi (#1161) üzenetére


bandus
veterán

nekem semmi probléám nincs a lencsében alvással :) ez az air optix aqua nagy előnye szerintem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1163) lorcsi válasza bandus (#1162) üzenetére


lorcsi
veterán

alvás után még meddig van rajtad folyamatosan a lencse ?

(#1164) bandus válasza lorcsi (#1163) üzenetére


bandus
veterán

most pl 3 napja iszok, két napja bennvan :DDD

szal másnap estig mondjuk. jó felkelésnél piszkálja kicsit a szemem, de párpislogás, és meg is oldódik. most sem kellemetlen egyáltalán.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1165) lorcsi válasza bandus (#1164) üzenetére


lorcsi
veterán

legközelebb lehet bepróbálom, ez így nagyon jólhangzik

(#1166) MoP_FX 57 válasza bandus (#1164) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A pupilla oxigénellátása szempontjából ez nem káros?

(#1167) bandus válasza MoP_FX 57 (#1166) üzenetére


bandus
veterán

fogalmam sincs :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1168) MoP_FX 57 válasza bandus (#1167) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én úgy olvastam, hogy nem árt naponta "meglevegőztetni" a szemet, mert a kontaktlencse alatt nem tud annyi oxigént felvenni.

(#1169) MaciG válasza bandus (#1162) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem is volt már olyan ,hogy elmentem itthonról hétvégére (persze lencse tartó nélkül...), így kénytelen voltam benne aludni péntek, ill. szombat este, de egyáltalán nem fályt a szemem még vasárnap sem. Jah én is aqua-t használok. :R

BANZAII

(#1170) atus


atus
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom itt lehet-e ilyet tenni, de felkínálom eladásra egy pakk lencsémet.Teljesen új, bontatlan dobozban, most jött meg. Csak mellément a rendelés, mert nekem -1-es kellene...
Egy doboz (hat darab/három pár) Johnson&Johnson SureVue UV-szűrős lágy havi lencséről van szó.
D: -0.75 BC: 8.8 DIA:14.0

8000HUF

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#1171) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Felmerült bennem egy érdekes kérdés. Havi lencsét használok, de most volt egy kisebb balesetem és otthon voltam majdnem 3 hétig, és ezidő alatt nem használtam a lencsét csak a tartóban volt és néha folyadékot cseréltem rajta. Ilyenkor az a 3 hét (amég fel se vettem) is beleszámít az 1 hónapba, vagy ilyenkor lehet egy kicsit tovább is hordani? :C

BANZAII

(#1172) lorcsi válasza MaciG (#1171) üzenetére


lorcsi
veterán

logikusan szerintem a szemen hordott idő számít

(#1173) MaciG válasza lorcsi (#1172) üzenetére


MaciG
addikt

jól van akkor tehát nem csak én gondolom így. :R

BANZAII

(#1174) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

csá
Nemtudjátok miért van olyan kevés 8.9-es görbületű lencse? Kicsit kényelmetlen a mostani lencsém, mert mindig kiszárad a szemem benne estére, de van amikor nappal is meg elhomályosul, néztem ezt a Biofinity lencsét, de az is csak 8.6-os görbülettel van. Nagyon számít a görbület amúgy, mi lenne, ha ezt raknám be a szemembe, megvakulnék? :DDD De persze nem akarok más méretet berakni, de idegesít, hogy csak kétféle lencséből tudok választani.

[ Szerkesztve ]

(#1175) lorcsi válasza Tomekk. (#1174) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem nálad nem a görbülettel van a gond, hanem a légáteresztéssel van a gond, ezért szárad ki a szemed. Másik fajta lencse vagy szemcsepp segíthet

(#1176) Tomekk. válasza lorcsi (#1175) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Pont ez a baj, hogy nem tudok másik lencsét kipróbálni, mert nincs olyan görbülettel lencse csak két fajta, de egyiknek sem nagyon magas a légáteresztő képessége.
Amúgy szemcseppből milyet ajánlasz, az lehet, hogy segítene?

[ Szerkesztve ]

(#1177) #41635072 válasza Tomekk. (#1176) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha bemész egy szemészhez, akkor ő megnézi, hogy jó-e neked a 8.6-os lencse. Kapsz egy próbalencsét. Mondjuk ott nem biztos, ahol eddig voltál, mert valszeg azért adott 8.9-est, mert csak olyanja volt. De meg kell kérdezni. Egyébként elég nagy a valószínűsége h a 8.6-os is jó.

(#1178) rarri válasza MaciG (#1171) üzenetére


rarri
senior tag

Én a havi lencsét 3 hónapig szoktam használni, és tökéletes még a harmadik hónap végén is. Ezek a lencsék úgy vannak kiképezve, hogy tartósak, és a hordási időt azért korlátozzák csak , mert a fehérje rárakódhat a lencsére, és ezáltal gyulladást okozhat. De itt is, mint minden terméknél, 2-3 szoros a rizikóhatár.
Tehát ha nem hordtad 3 hétig a lencsét, akkor nyugodtan számítsd azt holtidőnek, mert addig nem rakódott rá semmi a szemedről. :)

Amúgy a mostani folyadékok tartalmaznak fehérjeeltávolítót is .. :D

Érdekességképp írom, hogy nagyon régen a kezdetekkor még 2 éves lencséket hordtunk, / ugyanígy lágyat / , és csak a fehérjeeltávolítást kellett megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#1179) lorcsi válasza rarri (#1178) üzenetére


lorcsi
veterán

miylen lencséket használtál eddig ?

(#1180) rarri válasza lorcsi (#1179) üzenetére


rarri
senior tag

A középárasok közül mindet. :D Most Optix -om van, és a héten kaptam kipróbálásra egy pár Bausch & Lomb PureVision / balafilcon A / lencsét . kíváncsi leszek, milyen lesz.
Igazából a lencséknél én a vastagság különbséget vettem észre eddig, mást nem nagyon. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#1181) #41635072 válasza rarri (#1178) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem ott már drasztikusan csökken az oxigénáteresztés és a nedvességmegkötés. :U Szvsz nem tesz jót a szemednek. :U

(#1182) lorcsi válasza rarri (#1180) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem sokiáis B&L 59 volt vagy 2-3 év és most veszem észre hogy valami nem stimmel vele :F mintha nem kapna elég oxigént a szemem, pedig cseppentem is ha úgy érzem. elmegye majd megnézetni nem történt e valami baj a szememmel. Jövő héten viszont valami jobbat próbálok Air Optix aqua-t..talán kényelmesebb lesz

pure-ből volt nálam egy pár, nem rossz :)

(#1183) rarri válasza #41635072 (#1181) üzenetére


rarri
senior tag

Igazad van. :)
Senkinek sem ajánlom, hogy hordja több ideig a kontaktlencséjét mint amennyi a hivatalos hordási ideje, csak azt szerettem volna mondani, hogyha tovább hordja kicsivel, akkor szerintem nem lesz baja tőle. :)

23 éve hordok szinte napi rendszerességgel kontaktlencsét, és a tapasztalatomról számoltam be. :)

Még soha semmi baja nem volt a szememnek a lencsétől,/ a kontrollokon rendszeresen vizsgálták / pedig képzelheted, hogy 20 évvel ezelőtt milyen volt a nedvességtartalma és a légáteresztő képessége a lencséknek. :D

lorcsi : Az orvos valószínűleg megnyugtató választ ad majd. :) Biztosan úgy érzed hogy ég a szemed és száraz, és lehet hogy ezután rendszeresen kell majd műkönnyet használnod. :) Én eddig még megúsztam a csepegtetést. Nagyon ritkán alkalmazom, csak akkor ha tényleg keveset alszom a munkám miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#1184) Eagle16


Eagle16
addikt

Üdv.!

Egy ilyen csomagnál mit jelent pontosan az hogy " 6db" ? 2x3, az az 3 pár lencse, ami 3 hónapra elég?

Most vennék először kontaktlencsét, még nem nagyon vagyok járatos az ilyen dolgokban ;)

Esetleg valami bevált online bolt is jól jönne, elég sok webáruház van...

:R

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1185) lorcsi válasza Eagle16 (#1184) üzenetére


lorcsi
veterán

tegnap jött meg ugyanez innen
2x3 darab, 3 hónapra elég

(#1186) Eagle16 válasza lorcsi (#1185) üzenetére


Eagle16
addikt

Az Avast trójait jelez :))

Köszi a választ! Akkor így három hónapra nem is drága annyira.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1187) rarri válasza Eagle16 (#1184) üzenetére


rarri
senior tag

Ha most vennél először kontaktlencsét, akkor kérlek menj el mindenképp bármelyik kontaktlencsével foglalkozó boltba, és ott ingyen megvizsgálják a szemed. Ugyanis nem mindegy, hogy milyen a görbülete a szemednek, milyen állapotban van a szaruhártyád, és még más adatok is fontosak.
Nagyon ritka dolog, és de valakinek alkalmatlan a szeme a kontaktlencse viselésére. Ne add meg az esélyt magadnak arra , hogy esetleg maradandó károsodást okozol a szemeden.
Az optikus pontosan meg fogja mondani, hogy melyik lencse a legjobb a te szemednek. :)A későbbiekben aztán vásárolhatsz a netről, vagy bárhonnan lencsét . :)
Azt is tudnod kell, hogy van olyan, amikor a szemüveg dioptriája nem azonos a kontaktlencse dioptriájával . Ezt is az optikus határozza meg.
Az egy doboz / 3x2 db / , pedig csak akkor elég, ha azonos mind a két szemeden a dioptria.Ha különböző, akkor 2 dobozzal kell venned. :)

Szia ! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#1188) Eagle16 válasza rarri (#1187) üzenetére


Eagle16
addikt

Igen, én is úgy terveztem hogy előtte elmegyek megvizsgáltatni, tudom hogy ez nem megy olyan gyorsan. Most csak az árak miatt nézelődtem a neten, hogy mégis mennyibe kerül ez az egész.

Sajnos nem egyforma a két szemem, az egyik -2, a másik meg -2,5, szóval 2 dobozzal kell vennem, így viszont 6 hónapra is elég lesz :)

Köszönöm a hasznos tanácsokat :R A vizsgálat után visszanézek ide, biztosan lesz még pár kérdésem :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1189) Manitou válasza lorcsi (#1185) üzenetére


Manitou
addikt

Nézegetem ezt a honlapot, de érdekes módon nem találok olyan lencsét ami az én szememre kell :Y

A tórikusok között nézelődök, de mindegyiket, csak -2,25 Cylinderig lehet választani, nekem meg -2,75 kéne :U - 0,75D-val
Létezik, hogy nem gyártanak ilyet, vagy csak a neten nem tudok rendelni ilyet :F

Ja hamarosan nekem is érkezik egy próbalencse , az is csak -2,25 Cyl volt a legtöbb amit lehetett kérni és 0,5D-val, kiváncsi leszek mennyivel fogok rosszabbulé látni vele.

Ja a próbalencsém ez lesz: Fotex Bausch&Lomb , Softlens 66 Toric

Valakinek van ilyennel tapasztalata? Ez milyen?

[ Szerkesztve ]

(#1190) lorcsi válasza Manitou (#1189) üzenetére


lorcsi
veterán

inkább az lehet, hogy a szemed elég egyedi és nem sok ember kér iylen lencséket. próbálj egy mailt írni nekik, hátha tudnak pont olyat is ami neked kell

(#1191) Manitou válasza lorcsi (#1190) üzenetére


Manitou
addikt

Majd ha tényleg úgy néz ki hogy beválik a dolog, akkor lehet írok nekik, egyelőre a próbalencse legyen jó :)

(#1192) tartlev


tartlev
csendes tag

Sziasztok,

két kérdésem lenne:

- Mi segíthet olyankor, ha úgy érzem, mintha szél fúja a szemembe és emiatt gyakran kell pislognom / legszívesebben becsuknám? 1 hete hordok lencsét (ma tartok a napi 7 óránál), természetes ez a reakció? Elsősorban szabadtéren érzem, de lakásban is elfordul. Ez lenne a szemszárazság? Azért nem tudom, mert az ápolóból sozktam néha cseppenteni a szemmebe ilyenkor és nem jobb tőle huzamosabb ideig.

- Hogyan lehet elkerülni, hogy elhomályásodjon a látásom pár másodpercre? Ez is természetes? Pár mpislogás után ez általában helyreáll. A lencsék ilyenkor egyszerűen elmozdulnak és idővel majd megtanulom ezt kezelni, illetve ez elmúlik?

A lencse Ciba PrecisionUV, -2.5 és -0.25, a görbület 9.1

Nekem sosem volt lencsém, 1 hete hordom, kivétel-betevés 30 másodperc/szem tisztítással, igyekszem minden instrukciót betartani, egyelőre nekem jók a tapasztalataim, dehát ugye még hátravan a napi 12+ órás hordás is :)

(#1193) lorcsi válasza tartlev (#1192) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem szárad a szemed. de ahogy olvasom friss lencsés vagy..az is lehet hogy még nem vagy hozzászokva

[ Szerkesztve ]

(#1194) Nordik válasza tartlev (#1192) üzenetére


Nordik
őstag

Nem lesz vele gondod szerintem. Én ugyanezekkel a problémákkal szenvedtem az elején, aztán mára már teljesen elmúltak a panaszok és megszoktam. Igaz beletelt kb. 1-2 hónapba.

Esetleg próbálj ki egy Opti-Free Express vagy SoloCare Aqua lötyit, azok jobban "hidratálják" a lencséket.

[ Szerkesztve ]

(#1195) tartlev


tartlev
csendes tag

Kösz, remélem akkor csak megszokás.

Az ápolóm most Dua Elite, minden van benne, ezt ajánlotta a kontaktológus (persze náluk lehet venni, de elég korrektnek tűnnek, nagyon szart biztosan nem adnának, ugyanakkor nem is olcsó, 100ml 1300 HUF), ebből lehet szembe is csepegtetni, hosszabb távon biztosan próbálkozom majd mással is, gondolom, hogy ugyanazon gyár ugyanazon ápolója a legjobb a lencséhez, már csak az a kérdés, hogy én bírom-e vagy sem.

Azt tudja valaki, hogy a fizikai és netes üzletek között mennyi különbség van árban?
Az én lencsémet 6500/6hó/1lencse áron látom neten, de a fizikailag is létező üzletek árai ugye nincsenek kitéve a honlapokra, én viszont kicsit tartok ezektől a neten rendelt lencséktől. Vagy nem kéne?

(#1196) kew válasza tartlev (#1195) üzenetére


kew
senior tag

Én már évek óta neten rendelem, boltban minimum 2-3k-val drágábbak, persze ez érthető, valamiből élniük kell.

Egyébként nyugodtan rendelheted netről, ugyan azt kapod, mint a boltban. lencsebolt.hu-t ajánlom én is, szvsz ők dolgoznak a legjobb áron.
Lötyiből OptiFree a legjobb, legalább is nekem :) Bár most Ofotért féle SoloCare Aqua-m van, ez volt akciós mikor épp kellett, ez sem rossz :K

(#1197) Nordik válasza tartlev (#1195) üzenetére


Nordik
őstag

Ha elfogy a mostani lötyid, mindenképpen próbálj ki másikat. Nekem B&L Renu-t adtak a legelején és annyira rossz volt, hogy hihetetlen megkönnyebbülés volt mikor váltottam Optifree-re. Pedig aztán a Renu se egy rossz ápolólötyi, sőt.

Ha ragaszkodsz a gyártóhoz, akkor Solocare Aqua. A többi elég sokak által használt és nagyon jó, bevált lötyik az Opti-Free Express és talán a Sauflon Synergi még.

Ha a lencsével nincs problémád, akkor ezen ápolószerek nagyon sokat segíthetnek.

(#1198) #41635072


#41635072
törölt tag

Szerintem próbáljátok ki a Boifinity lencsét. A legjobb mutatókkal rendelkező lencse, a night&day után. Hozzá egy kis Sauflon CyClean és biztos siker!

(#1199) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi!

Ki volt az a srác aki kontaklencsét árult az aláírásában? Nem találom és már nem emlékszem a nick-jére.

(#1200) kew válasza ALI_G (#1199) üzenetére


kew
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.