Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) [amne] válasza Freeya (#647) üzenetére


[amne]
senior tag

Szemész szakorvosnál jártál vagy ilyen VisionOfotértFotex féle vizsgálaton? Amennyiben utóbbi, menj az előbbire :).

Használni kéne a görgőt, most tűnt fel hogy Tildy már útbaigazított :U

[Szerkesztve]

(#652) Freeya válasza [amne] (#651) üzenetére


Freeya
újonc

Szemésznél voltam,Budán.hát nemtudom, nemnagyon látok kiutat.mert megmondom öszintén nem akarok kockáztatni h rárakatom a lencsét és utána kidörzsöli az ''anyajegyet''kapok vmi jó kis rákot meg egy uj üvegszemet:(
viszont utálom a szemcsit..áhhh

(#653) tildy válasza Freeya (#652) üzenetére


tildy
nagyúr

Keresd meg akiket ajánlottam, ők profik lencseügyben , hidd el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#654) ferkoboy válasza Freeya (#652) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hallgass Tildy-re! ;)
Kemenylencsevel mindenkeppen egy klinikat keress meg, masnak soha nem lesz annyi tapasztalata errol, mint a klinikakon azoknak az orvosoknak, akik foleg erre specializalodtak.
Edesanyam is ha vmelyik paciense kemenylencset szeretne, akkor a Debreceni Klinikara kuldi a megfelelo kolleginajahoz. Ott semmi felnivalod! Megmondjak ha nem lehet esetleg kemenylencsed, s ha lehet,azt is. ;)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#655) INNU_&_O válasza tildy (#650) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Végülis maximalista vagyok, csak a legjobbal elégszek meg. :) Ugyhogy holnap fel is hivom öket mert a honlapjukon nem találtam hogy mikor rendelnek.

(#656) MichaelSD válasza INNUENDO (#644) üzenetére


MichaelSD
őstag

Én anno Németországban voltam mikor lencsékket kaptam, úgy (13-14 éve. Megkérdem az optikusomat, hogy ők foglalkoznak-e kemény lencsével, de klinika jobb.

3-4 nap után menet közbe fogod ki be pakolni a lencsédet. A kemény lencséket nagyon könnyű kezelni szerintem.
Kimvettem és betettem a lencsém, mert nem tudom hogy csinálom. :)
Tehát kemény lencse a mutatóújra fektetve és durr be a szembe. Ennyi.
Kivenni még egyszerűbb: egyik éz szem alá, mésik elhúzza a szem szélét ''kinaíba'', és máris jön a lencse mint a rakéta.

Hát az én kemény lencsém 18000 körül van.

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#657) INNU_&_O válasza MichaelSD (#656) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Ezt nem értem. Ha 14 éve voltál csak ? vagy is azt jelenti hogy akkor vettél 14 (vagy több) pár lencsét, vagy azóta is azt az egy pár lencsét hordod ? :Y (az durva lenne azér)

(#658) MichaelSD válasza INNU_&_O (#657) üzenetére


MichaelSD
őstag

14 évvel ezelőtt kaptam. Aztán mikor Németországban vagyok , akkor megnézetem a szemeimet. De most, hogy többet vagyok nemes hazánkban, kezd nyűg lenni. Ha gondolod elmehetünk együtt a dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond az én szememre. :)

Én úgy évente cserélem (most 15. hónapba vagyok, de lassan cserélek). Egy haverom 5 évig elvolt egy pár lencsével. Nem tudom hogy csinálta. Nekem többször mondták, hogy aggresszív a szemvízem és jobban marja a lencséket, mint az átlag, de nem tudom mi igazság van benne.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#659) INNU_&_O válasza MichaelSD (#658) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Hát először is jólenne egy telefonszámot szerezni ... vagy valahogy kapcsolatba lépni velük mer potyára nem utazok fel pestre (az ország északkeleti csücskéből) csak ha adnak időpontot vagy ilyesmi.

aggresszív a szemvízed ? szóval ezér nemkaptál lágylencsét mer egy perc alatt elszublimált volna a szemeden :Y

[Szerkesztve]

(#660) ferkoboy válasza INNU_&_O (#659) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ha Eszak-Kelet Magyarorszag, akkor GO Debreceni Klinika !!!
Vagy ha oly kedved van, akkor mehetsz Pestre is, te tudod.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#661) INNU_&_O válasza ferkoboy (#660) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Hát nem is tudom, a debreceni klinika honlapján nem láttam külön kontaktlencse szakrendelést, a pestin meg igen

(#662) MichaelSD válasza INNU_&_O (#659) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ez az aggresszív szemvízem, nem tudom mennyire igaz. De azért hordtam lágy lencsét is és nem martam atomjaira :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#663) tildy válasza INNU_&_O (#659) üzenetére


tildy
nagyúr

06-1-2100-280/1623as mellék

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#664) INNU_&_O válasza tildy (#663) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Meh savior :R

(#665) MichaelSD válasza tildy (#663) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszi! :R

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#666) INNU_&_O válasza MichaelSD (#665) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Egyébként te tudod hogy milyen márkáju & tipusu lencséd van ?

(#667) MichaelSD válasza INNU_&_O (#666) üzenetére


MichaelSD
őstag

Bausch and Lomb Quantum I siflufocon A. Szinte mindig ez a típusom volt.

De van egy tartalékom, amit még nem hordtam az egy osztrák Hetych Aktive Top lencse. Gőzöm nincs milyen.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#668) INNU_&_O válasza MichaelSD (#667) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Egész nap hordod ?

(#669) MichaelSD válasza INNU_&_O (#668) üzenetére


MichaelSD
őstag

Igen, még délutáni szúnyokáláshoz se veszem ki, csak este ha aludnio megyek.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#670) kissMatthew


kissMatthew
csendes tag

Sziasztok egy kérdésem lenne!
Milyen olcsóbb (kb. évi 20 000 Ftos költségű), legalább napi 12 órát viselhető lencsét ajánlotok?
Én kinéztem a B&L Optima FW-t ezzel van valakinek tapasztalata?

>>kiss<<

(#671) INNU_&_O válasza kissMatthew (#670) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Elvileg a gázáterszető (RGP) keménylencse olcsóbb mint bármly lágy. Legalábbis átszámolva mert az ugyebár éves lencse. De ahhoz a pesti szemklinikára vagy debreceni szemklinikára kell menned. Az optikában nem kapsz, vagy nem jót. (bocsánat a kivételeknek)

(#672) kissMatthew


kissMatthew
csendes tag

:(( Az nekem nem pálya mert vidéki vagyok.
És az Optima FW-vel kapcsolatban nem tudtok valamit??!!! :F

>>kiss<<

(#673) alitak


alitak
senior tag

Ha nem használom a lencséket, akkor meddig lehetnek benne a löttyben anélkül, hogy cserélnem kellene azt?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#674) lorcsi válasza alitak (#673) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem bármeddig, de olyan 1 hétig biztosan

(#675) lorcsi válasza kissMatthew (#670) üzenetére


lorcsi
veterán

nagyon rövid időre jó csak 8 órás
úgy tudom hogy a korlátlan viselésű (értsd. akár egy hónapig éjjel nappal lehet rajtad) swem tól drága már 10k/3hó , 7 hét mólva megyek újakért szerintem ilyet választok majd

(#676) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

Na voltam a Tömő utcában :D Nem hittem volna hogy rögtön az eéső alkalommal betesz nekem egy keménylencsét :Y Aszittem először meg kell rendelni az igazit vagy islyesmi...
A tapasztalatom: Nem volt valami kellemes, DE nem volt annyira kellemtlen mint vártam. Aszittem nem fogom tudni kinyitni a szemem. Pedig ki tudtam. Mostmár csak várni kell 3 hetet és megjön a Raphael nevü (asszem) RGP lencse :))

(#677) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

Adtak hozzá egy nagyon elavult kis tájékoztató füzetet. Ilyenek voltak benne hogy vizzel leöbliteni szembehelyezés előtt, meg szappannal kimosni a tokot, meg benáylazi at ujjhegyet és arra rárakni a lencsét ... ezeket inkább nem tartom be :C

Ja és hogy desztillált vizben kell fehérjeoldózni négy hetenként. MichaelSD, te is igy szoktad ? VAgy eseetleg a kontaktlencsefolyadékba teszed a fehérjeoldót ?

[Szerkesztve]

(#678) MichaelSD válasza INNU_&_O (#676) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hajrá, egy hét után észre se fogod venni!

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#679) MichaelSD válasza INNU_&_O (#677) üzenetére


MichaelSD
őstag

Mit???

Én berakom minden este a tartóba, abban a folyadékot hetente cserélem, aztán csókolom.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#680) INNU_&_O válasza MichaelSD (#679) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

De mileyn folyadékot használjak hozzá ? Nem tudok egy márka egy termékéről sem gázáteresztőkeményhez :F

(#681) ferkoboy válasza INNU_&_O (#680) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Bausch&Lombnak, es a Sauflonnak van kifejezetten kemeny lencsehez tarolo/tisztito folyadeka.Feherjeoldotabletta is van mind2 gyarto kinalataban. En szemely szerint nem lattam meg mas gyartotol kemenylencsehez cuccost(bar biztos van).

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#682) tildy válasza INNU_&_O (#677) üzenetére


tildy
nagyúr

Kemény lencsét fehérjeoldózni? :F
(Igen,a füzetecske elég régi).
Melyik doktornőnél voltál? A fiatalabbnál vagy az idősebbnél? Az idősebbik nagyon kedves.
Ja és emnnyibe fog ''fájni'' a lencse, mennyit kell fizetni érte?

Nekem Sauflon t volt.Egy ideig nem lehetett kapni, B&L -t adtak helyette, de msot már ha ól tudom megint lehet kapni. Ebből volt a tisztító és a tároló. A tárolóban modnjuk lehet eleve volt fehérjeoldó:B Jahm és a legjobb, a tisztító tovább kitartott, mint a lágy lencsék nagy csomagolású tisztítója. Pedig ez nagyon pici kis cosmagolásban volt.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#683) INNU_&_O válasza tildy (#682) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Gondoltam rád mikor ott voltam :D ''Itt volt valaha a Tildy is''
Hát igen elég (illetve nagyon) sárgák már azoka papirlapok :DDD
Dr. Görög Katalinnál voltam :) (azt nem tudhatom mejik az idősebb mivel csak egynél voltam :P )
26 ezer a két lencse. Kérdeztem hogy lehet e válogatni márkák között, aztmondta lehet éppen nagyobb Dk értéküt rendelni de nem ajánlja mert semmi értelme. Ezt is egész nap lehet hordani ( Dk=32 + ne feledjük hogy fele annyit takar le a szmeből minta lágy... )

Mármint Sauflon mi ? Az most elirás vagy egy TÉbetü a neve ?

SZóval te nem fehérjeoldóztad a lencsét ? Vágülis az nem gázáteresztő volt, de ennek meg gondolom eltömődnek a pórusai azér kell.
Amit találtam most aza Sauflon Delta, kétdobozos rendszer de az egyik (a tisztitó) nagyon picike tubusban van a tárolóhoz képest :Y Ez nem nagyon testszik nekem

(#684) tildy válasza INNU_&_O (#683) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt hiszem ő az idősebbik (Nagyon kedves, 65-70 év körüli hölgy, a másik kb 50 körül van.)
Elírtam jaja, sima sauflon az tisztító és tároló neve.

Az az , sauflon delta, az egyik nagyon pici tubus;) Akkor az ugyanaz:)
(Tyűha kicsit változtak az árak, nekem még 12 ezer volt a lencse, mikor nem kaptam rá tb támogatást.. Igaz az nem gázáteresztő volt.)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#685) hecktor


hecktor
aktív tag

Sziasztok!

-2.0 és -1.75 dipotiás a szemem. Lassan egy éve nem hordok szemüveget, csak néha suliban, meg tv-hez. Elég zavaró így, éa kontaktlencsére szeretnék váltani. Egy fél évre kipróbálom. Orvos azt mondta, hogy a lencsehasználat kb. 25ezer forint/év a tiszítószerekkel, meg mindennel együtt. Következik ebből, hogy egy fél ev kb 12.500ft.
De szeretnék legalább 20-25e ft-ot rákölteni, hogy a legjobb szereket kapjam. Hallottam olyanről, amit éjszakára ki lehet venni. Arról mi a véleményetek? Mennyibe kerülne mindennel együtt fél évre egy minőségi, éjszakára behagyható lencse?

(#686) Ariadne válasza hecktor (#685) üzenetére


Ariadne
őstag

A legolcsóbb éjszakára bennhagyható lencsék tudtommal egyes 1 hónaposak, pl. a Focus Night&Day, abból 11-12.000 Ft 3 pár, szóval kb. 25k félévente...
Szvsz nem is igazán érdemes ilyen éjszakásat venni, mert bármennyire átereszti is az oxigént, azért jó, ha pihen kicsit az ember szeme legalább éjszaka, kivenni és betenni meg kb. fél percbe telik.
(Nekem ennyiből jön ki az egyhónapos színes Focus Softcolors 3 hónapos adagja, amit azért ennél jóval tovább hordok. :) Persze plusz hozzájön még a folyadék ára is.)

mod: Én mondjuk elfogult vagyok, csak a CIBA lencse jött be, az utóbbi kb. tíz évben... :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#687) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Igen,kemenylencsehez Sauflon Delta az apoloszer neve, Bauch&Lombnal meg vmi All-In-One a tarolo tisztito, meg fogalmamsincs mi a tarolo folyadek neve. :(
Bar en nem hordtam soha sem kemenylencset, azt tobbektol hallottam mar (es tapasztaltam is,h kertek tolem kemenylencsehez) feherjeoldo tablettat.


Egyetertek azzal, h ne valassz Night-And-Day lencseket, most nem kifejezetten a Ciba lencsejere gondolok, hanem ugy unblock. Nem egeszseges a szemednek! Megeri kivenni a lencset!
Jok a Ciba lencsek, de azert akad meg 1-2 alternativa. ;)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#688) MichaelSD válasza INNU_&_O (#680) üzenetére


MichaelSD
őstag

A flaskán (nem azon a flaskán) a következő van:

Bausch&Lomb Conditioning Solution
For rigid gas permeable contact lenses

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#689) hecktor


hecktor
aktív tag

Ok, nem választok NightandDay lencsét, de akkor melyiket érdemes, és mennyibe kerül fél évre szerekkel együtt?
Ha nem hordom a lencsét, pl. 7végén, akkor tovább bírja?

(#690) INNU_&_O válasza hecktor (#689) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Szerintem ugy értették hogy vehetsz Nigh&Day -t csak ne hord éjjelnappal. (Igaz hogy jó drága.)

(#691) Ariadne válasza hecktor (#689) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem az egy hónapos hordási idejűek pont ideálisak, kb. ott vannak árban, amennyit szánsz rá (8000 körül van 3 havi adag), kicsit lehet túlhordani őket, én a 3 pár egyhónapossal 4 hónapot mindig kihúzok. Nekem azt mondta az orvosom, annál jobb, minél gyakrabban cseréled a lencsét, szóval meg kell találni a lehető leggyakoribb cseréjűt, ami még belefér a költségvetésbe. :)
Esetleg a félévesek olcsóbbak valamivel, ha léteznek még (régen volt olyanom), egy éveset viszont ha nem muszáj, inkább ne vegyél.
Gyártók pl. CIBA, Bausch&Lomb, Johnson&Johnson.
Pusztán attól, hogy nem hordod, még nem feltétlenül nő meg a hordási ideje, mivel a ''koszosodáson'' kívül is van egy bizonyos élettartamuk, szóval drasztikusan azért nem érdemes túllépni.
mod: Vannak csak nappali viselésűek, ez olyan 6-8 óra naponta, van kiterjesztett, azt lehet tovább is, meg láttam olyat is, ami alkalmanként éjszakára is bennhagyható, az oxigénáteresztő képességétől függ.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#692) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

Mikor alszunk honnan kapja a zoxigént a szem ? Hajszálérhálózat van a szemhéj belső felületén és azon keresztül ? :F

(#693) pubwart


pubwart
aktív tag

Tegnap délután kaptam meg a lencséimet, de baromi fáradt voltam és elfelejtettem, hogy milyen gyakran kell a lencséket tisztítani. Naponta? Lágy lencse mellesleg.

Köszi a választ

Where you go how is up to you

(#694) hawk3ye válasza pubwart (#693) üzenetére


hawk3ye
csendes tag

Minden alkalommal, mikor leveszed.

(#695) pubwart válasza hawk3ye (#694) üzenetére


pubwart
aktív tag

thx

Where you go how is up to you

(#696) INNU_&_O válasza hawk3ye (#694) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Én kivételnél és betételnél is tisztitottam. Az csak jót tehet.

(#697) pubwart


pubwart
aktív tag

egy kicsit más.

Hogyan lehet megkülönböztetni egy mástól 2 szemüveglencsét. A dioptria azonos, csak az egyikben van asztigmatikus korrekció. mi a különbség? hogyan észlelhető ez?

Where you go how is up to you

(#698) Fanner


Fanner
csendes tag

Ma amikor kivettem a lencséimet előtte erőspaprikát ettem! :F Megmostam a kezemet mielőtt kivettem majd megtisztittom őket de amikor vissza akartam tenni őket azthittem ott helyben meghalok ugy csipte a szememet ahogy tudtam kivettem a szememből a lencsét! :Y Most mit csináljak jók lesznek még a lencséim ugy értem le lehet róluk mosni?? :FPedig milyen alaposan megmostam a kezemet! :U

(#699) morris29 válasza Fanner (#698) üzenetére


morris29
újonc

Velem is volt már ilyen, elég szar érzés. Rakd vissza a tokba és önts rá folyadékot, amikor legközelebb próbálkozol, akkor alapod kézmosás + kevés lemosó folyadékkal mosd meg a kezed. Minden rendben lesz.

Én amcsiból rendelem a lencséket, kevesebb, mint féláron. Innen van leírásom: [link]

Üdv, morris

(#700) INNU_&_O válasza morris29 (#699) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Ú, ez nagyon klassz, ráadásul én szoktam is a világ minen tájáról rendelgetni, de keménylencsét csak optikustól vagy szemorvostól lehet kapni. :(
De javits ki ha nem igy van...

Esetleg keményhezvaló folyadékot :\

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.