Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Triumph


Triumph
tag

Sziasztok!

Akit érdekel:

Úgy néz ki hogy a Biofinity lencséket nem bírja a szemem ezért ELADÓ 5 db -2,75-ös és 5 db -2,5-ös Biofinity kontaklencse. Az ár:12500.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#1602) ferkoboy válasza Triumph (#1601) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Ezért is találták ki a próbalencséket, vizsgálattal.
Nem bántásból, de tudod a próba nem csak neked próba, hanem nem árt, hogy az illesztő-kontaktológus is lássa, hogy jól fekszik e fel a lencse a szaruhártyán, megfelelően mozog -e.
Ugyanis mozognia kell. Nem lehet túl laza, de a szoros lencse árt!
Ha tudok segíteni, az esetben szívesen. Megkereshetsz privátban is.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1603) Triumph válasza ferkoboy (#1602) üzenetére


Triumph
tag

Szia!

Igen volt próba lencse meg egy évig használtam is a biot, de nagyon fáradt volt a szemem meg a végén olyan érzés volt mintha viszketne a szemem vagy mintha enyhén iritálná a lencse azt. Orvosnál is voltam lencse nélkül akkor azt mondta nem lát semmi betegségre utalót. Aztán mostanra jutottam arra hogy visszateszem a régi(purevision) lencsémet és ezzel minden bajom megszűnni látszik. A puret előtte 5 évig hordtam. Tehát annyira nem volt gáz a bio de mint kiderült minimálisan iritálta a szemem valamiért. Próbáltam több folyadékkal is.

(#1604) ferkoboy válasza Triumph (#1603) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

AOSept-et is próbáltad? Bár kicsit körülményesebb a használata, mint más all-in-one folyadékoknak, de mégis mindmáig ennek az ápolószernek van a legjobb tisztító hatása.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1605) Triumph válasza ferkoboy (#1604) üzenetére


Triumph
tag

Igazából nem a tisztítófolyadék a gond mert én folyamatosan 1 hónapig használom a lencséket és normális estben tisztító folyadékkal nem is találkozik.

(#1606) ferkoboy válasza Triumph (#1605) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ehhez hadd ne szóljak semmit, illetve mégis, hátha meggondolod magad.
Az egyetlen 30 napos(1 hónap) folyamatos viselésre jogosult lencse a Ciba AirOptix Night&Day.(és elődei) De ezt a lencsét sem ajánlja még a gyártója sem folyamatos 1 hónapos viseletre. Lehet így használni, de a szaruhártyádnak nem mindegy. Főleg éjszaka, szemhéjon keresztül lencsével, gyakorlatilag alig jut oxigénhez a corneád. A higiénés szabályokról pedig még nem is szóltunk.
Ápolószer funkciója a tisztítás is. A könnyed is véd ( igen feladatai közé tartozik a fertőzésektől való védelem is), de a kontaktlencsével együtt, azért ez a védelem nem kielégítő.
Tudományos kísérletek bizonyítják, hogy folyamatos viselés esetén a fertőzés veszélye/gyakorisága 20x nagyobb, mint azoknál, akik napi viseletét választják a kontaktlencse-hordásnak.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1607) WiZARD válasza Nordik (#1598) üzenetére


WiZARD
addikt

na megvan 3 napja az Oasys, tényleg jobbnak tűnik.
szét is kéne néznem honnan rendeljek, így se tudom mi lesz velem, mert már csak 10 nap van, és addig nem fog megjönni sehonnan :(
vagy pár nappal túlhordom ezt, vagy vaksi leszek. vagy van valami vésztartalék lencsém, de azzal nem látok tökéletesen (nem tórikus, és dioptriában is 0.25-tel kevesebb, de a semminél jobb)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1608) Eagle16 válasza WiZARD (#1607) üzenetére


Eagle16
addikt

(#1609) WiZARD válasza Eagle16 (#1608) üzenetére


WiZARD
addikt

thx

"Szállítási határidő: 15-25 munkanap"

tórikus lencsét mindenhol qrvalassan hoznak :(
vagy neked is az volt?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1610) Ariadne


Ariadne
őstag

Mi a különbség a Night&Day sima és Aqua változata között? A kicsivel nagyobb légáteresztő képességet látom, de hivatalosan, hordásban van különbség?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1611) Eagle16 válasza WiZARD (#1609) üzenetére


Eagle16
addikt

Ja, nem :( Azt nem is néztem, nekem sima lencsét hoztak.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1612) ferkoboy válasza Ariadne (#1610) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Igen, van különbség a két lencse között. Másabb kicsit az alapanyag is, Night&Day akrá 24h keresztül is bennt lehet (=kiterjesztett viseletre alkalmas). A normál, sima Air Optix Aqua egy normál, 1 hónapos, napi viseletű sziliko-hidrogél lencse.
A Night&Day-nek jobb az oxigénáteresztő képessége, magasabb a Dk/t értéke, jobb az oxigén-fluxa. Jobb lencse, de én ennél is estére a lencse kivételét, és éjszakára a lencse tokban való tisztítását-tárolását javasolnám.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1613) Ariadne válasza ferkoboy (#1612) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszönöm, de én a normál Night&Day és a Night&Day Aqua közötti különbségre gondoltam. :) A kicsivel jobb oxigénáteresztést látom, kérdés, hogy ezen túl van-e bármi eltérés köztük. Webáruházak alapján most úgy látom, mintha már kifuttatnák a sima N&D-t és bejönne helyette az Aquás változat.

Több mint 15 éve hordok lencsét, szóval én már csak maradok az éjszakára kivételnél, akármekkora is a Dk/t érték. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1614) ferkoboy válasza Ariadne (#1613) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A kettő között is van különbség.
A Focus Night&Day a régebbi, az Air Optix Aqua Night&Day az újabb.
Másabb alapanyag, újabb fejlesztés, nagyobb Dk/t értékkel, kényelmesebb-komfortosabb a nap végére, nem szárítja annyira a szemet, mint az elődje.
A sima Night&Day-t pedig jól látod, rövidesen kivonják a forgalomból.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1615) MaciG válasza ferkoboy (#1606) üzenetére


MaciG
addikt

Azért nem csak ez az 1 féle lencse van, mert nekem pl. Bausch&Lomb PureVison Toric lencsém van és az is ilyen 1 hónapos éjjel-nappali. De ettől függetlenül nem hordom 30 napig egyfolytában, hanem ha tudom, hogy pl. holnap csak délutánra megyek dolgozni, vagy épp nem megyek sehova, akkor ki szoktam venni pihenni, de legkésőbb 1 hét elteltével veszem ki 1 északára.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1616) ferkoboy válasza MaciG (#1615) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem csak ez az egy lencse van, de amit az FDA elismer, az szinte gyakorlatilag csak ez az egy. (nem véletlen talán, hogy ennek a nevében is szerepel a Night&Day kifejezés)
B&L: "szilikon-hidrogél kontaktlencse 1 hónapos, akár kiterjesztett viselési idővel"
PureVision - ez volt talán a legelső szilikon-hidrogél lencse a világon, jó néhány éve már ennek, talán ebből is látszik, hogy nem a legkorszerűbb szilikon-hidrogél lencsékhez tartozik.

Biofinity: ezt is lehetne egyesek szerint kiterjesztett viseletként hordani, mégis a gyártója itt is inkább csak alkalomszerűen kiterjesztett viseletként hordott lencseként ajánlja

A J&J lencséknél pedig szinte mindegyik hordható kiterjesztett viseletű lencseként, csak ebben az esetben a kihordás idejét nem 2 hétben, hanem csak 1 hétben maximalizálták.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1617) MaciG válasza ferkoboy (#1616) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Én is szívesebben hordanám a ciba N&D lencsét, csak sajnos abból nincs tórikus verzió a cylinderre. Legalább is nekem a doki ezt mondta mikor megkérdeztem, hogy milyen lencsék közül lehet választani.

BANZAII

(#1618) ferkoboy válasza MaciG (#1617) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Igen, a normál Air Optix Aqua-ból van csak Astigmatikus verzió.

PureVision-nel nekem inkább negatív tapasztalataim vannak, bár van aki makacsul ragaszkodik hozzá. Nem vagyunk egyformák.

A tórikusoknál viszont elég sok különbség van a lencse fixációs eljárásaiban az egyes gyártók tórikus lencséinél. Itt élen véleményem/tapasztalatom szerint a Ciba és a Johnson lencséi járnak. Komfortosabbak, kisebb az elfordulásuk mértéke pislogánál, illetve extrémebb testhelyzetekben.

A PureVision egy régebbi, ugynevezett prizmaballasztos módszert használ a lencsék megfelelő tengelyben való tartására. Ettől a fentebb említett 2 gyártó tórikus lencséi nagyban eltérnek, sokkalta fejlettebbek.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1619) Nordik


Nordik
őstag

Sauflon lötyikről mi az általános vélemény? Jelen esetben Synergi.

Ami eddig a legtermészetesebb érzést adta a szememnek az a Solocare Aqua volt, de kipróbálnám ezt is. Lesz olyan jó vagy jobb mint a Solocare?

Az Opti-Freeből nem kérek, az szerintem kicsit mű, tehát nem ad olyan természetes érzést és talán nem is tisztít olyan jól. Pedig Replenisht próbáltam.

(#1620) ferkoboy válasza Nordik (#1619) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Milyen lencsét használsz?
Szilikon-hidrogél?
Akkor mindenképp OptiFree ReplaniSH. Tény, hogy ennek van a legjobb tisztító hatása, és a legkisebb toxicitása. (A legkevesebb tartósítószert is ez tartalmazza.)

Ha végképp nem jött be, akkor kipróbálhatod a Synergi-t. (Inkább ezt javasolnám, mint a SoloCare-t).

Üdv: Ferkó

Ui: fontos, hogy új ápolószert, újonnan felbontott lencséhez használd, új tokban!
(Ne keverd egy lencsénél az ápolószereket.)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1621) MaciG válasza ferkoboy (#1618) üzenetére


MaciG
addikt

És akkor milyen alternatíva van ez a PureVision helyett?

BANZAII

(#1622) WiZARD válasza MaciG (#1621) üzenetére


WiZARD
addikt

nekem Johnson & Johnson Acuvue Oasys for Astigmatism bejött, ezt tudom ajánlani

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1623) ferkoboy válasza MaciG (#1621) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1. (J&J) Oasys for Astigmatism
2. (CibaVision) Air Optix Aqua for Astigmatism
3. (Cooper Vision) Biofinity Toric

Más jó szilikon-hidrogél tórikus lencsét nem tudok ajánlani.

Üdv: Ferkó

A folyamatos használatot elfelejteném; napi, kiterjesztett használat ok. (14-16 óra akár).

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1624) MaciG


MaciG
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, de nekem a munkám/életstílusom miatt szükség van arra, hogy akár 1-2 napig is bent lehessen egy lencse, ezért csak az jöhet szóba amit lehet így hordani

BANZAII

(#1625) WiZARD válasza MaciG (#1624) üzenetére


WiZARD
addikt

Johnson & Johnson Acuvue Oasys for Astigmatism -ot lehet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1626) ferkoboy válasza MaciG (#1624) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Oasys for Astigmatism:
2 hét napi, vagy 1 hét folyamatos viselet

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1627) MaciG


MaciG
addikt

Akkor szerintem következő vásárlás alkalmával benevezek erre a Oasys for Astigmatism-re, de az még odébb van, mert most kb. ~1 évre előre már megvan a lencse.

BANZAII

(#1628) Nordik válasza MaciG (#1627) üzenetére


Nordik
őstag

Oasys tényleg jó! :)

(#1629) Nordik


Nordik
őstag

Lencsék.hu-t ajánlani tudom mindenkinek!
Az átutalástól számított 3. napon a kezembe volt a lencse. Gyorsak és olcsók. :))

(#1630) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,

A véleményetekre vagyok kíváncsi:
Első lencsém (előtte még szemüvegem sem volt). A vizsgálaton több dioptriát is kipróbáltam, igazából a - 1.0 és a - 0.75 között kellett dönteni. Az 1-es az nagyon jó volt, negyed órán keresztül sétálgattam benne az utcán, meglepően jól láttam mindent, még az út túloldalán sétálók szeme színét is meg tudtam állapítani, fantasztikus érzés volt, mindennek láttam mindennek a kontúrját, egyszerűen kitárult a világ.
Nagy örömmel visszamentem az optikushoz, közöltem hogy mennyire jól láttam vele, erre azt mondták, hogy na akkor ezt felejtsem el, mert túl jól látok vele, ezért csak a 0.75-öst adta oda, mert a másik szerintük már túlkorrigált.
Így hát keserűen kullogva elhoztam a 0.75-öst. Ez már lassan 3 hete megvan, de nem az igazi. Sokszor távolabbra homályosan látok vele, néha hunyorognom kell, hogy élesen lássak, az utcaneveket is csak közelebbről látom, nagyon távolról már nem. Hiába említettem a problémám, azt mondják az 1-es túl erős nekem. Nem értem. :(
Mit kell tennem ahhoz, hogy elérjem, hogy kapjak egy normális erősségűt, amivel rendesen látok?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1631) Ariadne válasza Ck. (#1630) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdekes ez a vizsgálat, szerintem menj el szemorvoshoz, hogy vizsgálja meg a szemedet, az optikusok ugyanis nem tudhatnak mindent, nem orvosok. Lehet, hogy száraz a szemed, vagy cilinder kellene rá egy kicsi, szóval vizsgáltasd ki rendesen. Másrészt azért 0,75-1 körül azért annyira nem láthatsz annyira tragikusan rosszul, pláne hogy eddig elvoltál lencse és szemüveg nélkül.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1632) Ck. válasza Ariadne (#1631) üzenetére


Ck.
addikt

Tulajdonképp már 4 éve húzom a szemüveg-lencse témát, de már kezdett nagyon zavaró lenni.
A cilinder az pontosan mit is jelent és mikor szoktak olyan lencsét használni?

(#1633) Ariadne válasza Ck. (#1632) üzenetére


Ariadne
őstag

Épp feljebb volt szó róla, ezt hívják hétköznapian szemtengelyferdülésnek, állítólag kisebb-nagyobb mértékben nagyon sok embernek van, de legtöbször nem zavaró. Hirtelen egy ilyen cikket találtam csak klikk, de nem vagyok orvos. Kisgyerek koromban vagy egy évbe telt, mire rájöttek, hogy emiatt nem akarom hordani a szemüvegem meg panaszkodom rá, hogy nem jól látok vele...

Egyébként meg csak tippeltem, simán lehet, hogy tényleg semmi baja a szemednek, mondjuk csak a lencse illesztése, mérete nem megfelelő, vagy mégis a nagyobb dioptria kell, de ezt csak orvos tudja kizárni.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1634) ferkoboy válasza Ariadne (#1633) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ezt gyorsan felejtsd el!
Cylinder nem egyenlő a szemtengelyferdüléssel!!!

Szemorvostól is hallottam már ezt! Sajnos!

Akkor különítsünk el 3 fogalmat:

1. optikus (helyesebben: látszerész)
Szemüveget készít.
Jó esetben betérsz egy üzletbe, segít keretet választani, a korrekciódhoz! (elsődlegesen optikai, anatómiai szempontokat figyelembe véve, s mivel kereskedelemből él, de azért jó esetben csak ezt követően veszi figyelembe a kereskedelmi/üzleti szempontokat). Ajánl egy szemüveglencsét (foglalkozásod, szokásaid,esztétikai igényed szerint).
Beállítja az anatómiai adottságaidnak megfelelően az elkészült szemüveget.

Egyesek közülük korrekcióra is vállalkoznak(majd ő kikorrigál), minden jogosítvány nélkül. (no comment)

2. optometrista
Leegyszerűsítve: diplomás látásvizsgáló.
Régebben 3, újabban 4 éven keresztül tanulja az anatómiai/élettani alapokat követően a helyes korrekciós stratégiákat. (azért, hogy megfelelő - pontos korrekciót kaphass)
+ kontaktológiát is tanulnak több féléven keresztül.

3. szemész
Orvosi egyetem keretein belül - tantárgyszerűen sajnos nem tanítanak igazán semmit sem a jó optikai korrekcióról. Ellenben a betegségeket - rendellenességeket a ők tudják diagnosztizálni-kezelni.
Korrigálni kórházban tanulnak meg, pl aszisztensektől ... (akik sohasem tanulták, nem értik mi-miért, csak csinálják [legtöbbször hibásan].
Kontaktológia sem szerepel a tantervükben

Van olyan szemész, aki jól korrigál, de ez kb. 100-ból 1-2.
Sajnos az oktatásuk folytán is az orvosok más szemmel nézik a beteget, hiányzuk legtöbbjükből a műszaki gondolkodásmód (nem biztos, hogy ez így baj).

Külföldön szorosan összefügg a szemész és az optometrista élete.
A vizsgálatot, visus (látásélesség) felvételét, korrekcióját nem orvok, nem is aszisztensek-nővérek végzik, hanem optometristák (diplomás!).
Az optometrista miután befejezte a vizsgálatot, a szemésznek már csak az esetleges betegséggel kell foglalkoznia/kezelnie.

Konklúzió: ha jó kontaktlencsét - szemüveget szeretnél, nem biztos, hogy a szemész a legjobb választás (kivétel akad köztük, akik önmagukat képezték is, hogy ehhez a szegmenshez is értsenek, de hangsúlyozom:nem ez az általános.)

b. cylinder
Asztigmia korrekciója.
Asztigmia=pont nélküliség
Oka: a szaruhártya vagy a szemlencse szférikustól eltérő (=aszférikus) felülete, melynek köszönhetően egymásra merőleges két tengelyben a törőerő nem egyforma, ezt korrigáljuk tórikus(=cylinderes) szemüveglencsével.
2 külön pontban képeződik le egy tárgynak a képe. Ezt a két pontot egy közös pontban kell eltolni.
Van a cylindernek egy tengelyállása, de SEMMI KÖZE A szemtengelyferüléshez!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1635) vjani79 válasza Nordik (#1629) üzenetére


vjani79
újonc

Hali!

Nemrég nyílt egy új webáruház: kontaktlencse.gudu.hu
Szerintem érdemes ide is benézni.

(#1636) Ck.


Ck.
addikt

Tud valaki olyan webshopot, ahol patikakártyával lehet fizetni? Tudtommal lencsebolt.hu esélytelen, de lehet, hogy a többi is.

Más:

Létezhet olyan, hogy a - 0.75-ös Air Optix Aqua-val, ill. Acuvue Oasys-szal gyengébben látok, mint egy "mezei" - 0.75-ös Acuvue 2-vel?
Lényegesen élesebben látok az Acuvue 2-vel, mint az említett másik két típussal. Ezekből az extra légáteresztő aqua lencsékből alapvetően erősebb kell, mint egy "simából"? Vagy mivel magyarázható ez a drasztikus különbség azonos dioptria esetén?

(#1637) Ck. válasza Ck. (#1636) üzenetére


Ck.
addikt

UP

(#1638) bandus válasza Ck. (#1636) üzenetére


bandus
veterán

asszem a lencsek.hu-n elfogadnak minden ilyen kártyát. a másikra sajnos nem tudok válaszolni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1639) harry3 válasza Ck. (#1636) üzenetére


harry3
őstag

Én is így voltam. A Biofinityvel gyengébben láttam, min a Ciba lencsékkel. Szerintem más a gyártási technológia, az az oka.

(#1640) Poll Tamás


Poll Tamás
csendes tag

Sziasztok!

Kontaktlencsét szeretnék, de úgy, hogy ne kelljen újból orvoshoz menni. Nemrég voltam szemészetnél, és akkor lett íratva erősebb szemüveg lencse. Nem is tudom, hogy magyarázzam el. Akkor a boltos nagyot nézne, ha ilyen szemüveges lencsés papírral próbálnék kontaktlencsét kérni, mert láttam az interneten lehet rendelni elég sok fajtát, de nem tudom nekem melyik kell, és a boltos ezt biztos tudná, szóval szemüveges lencse, és a kontaktlencse közt is van biztos valami összefüggés, hogy milyen kéne abból.

Vagy az volna a megoldás elmenni az orvoshoz, és azt felíratatni?

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#1641) g4besz válasza Poll Tamás (#1640) üzenetére


g4besz
tag

Szia!

A szemüveg és a kontaktlencse "erőssége" megegyezik (tehát, a dioptria ugyanaz, én is az alapján rendeltem), viszont a görbületet nem tudod abból megállapítani, így azt már csak orvossal tudod megnézetni.

Más:
Sauflon termékekről ha tudna valaki írni véleményt azt megköszönném.

(#1642) Poll Tamás válasza g4besz (#1641) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Akkor jó, köszönöm válaszodat. :)

Gondolom nem egyezik meg a szemüveg görbületével, vagy mivel, mert annak is van ilyesmi.

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#1643) lorcsi


lorcsi
veterán

hol és menyniért szoktátok venni a kontaktlencse löttyöt?

lassan kezd elfogyni és kellene valami jó áron
az itteni boltokban 360ml 4-5 ezer körül van :F

(#1644) Ariadne válasza Poll Tamás (#1640) üzenetére


Ariadne
őstag

A kontaktlencse dioptriája egyáltalán nem feltétlenül egyezik meg a szemüvegével! Ráadásul nem is mindenki hordhat lencsét, ezért szükséges kifejezetten kontaktlencsés orvos általi vizsgálat, ha alapos akarsz lenni. De a minimum, hogy egy optikában bevizsgáltasd a szemed, és ne csak úgy rendelj amit látsz... Gondolj bele, hogy a szemed világával játszol. :U

lorcsi: Bárhol, ami útbaesik, de egészségpénztárra, így 30%-kal olcsóbb. :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1645) g4besz válasza Ariadne (#1644) üzenetére


g4besz
tag

Nekem speciel pontosan megyegyezik, de abban egyetértünk, hogy csak az orvosi viszgálatban lehetsz biztos. ;)

(#1646) g4besz válasza lorcsi (#1643) üzenetére


g4besz
tag

Én a Campona földszintjén szoktam a Sauflon Comfort Vue-t venni. A 100ml 1500 körül van, a 350-es meg ilyen 3500 körül.

(#1647) Poll Tamás válasza Ariadne (#1644) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Köszönöm válaszodat, kíváncsi vagyok Mohácson mennyire lehet ezt elintézni. Pécsen elehet de ott meg utazni kell.

Egy apróság, az baj, hogy csak 15 éves vagyok?
Mert úgy tudom, "hivatalosan" csak 16 évesen lehet kontaktlencsém.

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#1648) Ariadne válasza Poll Tamás (#1647) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem már 14 évesen volt, és ez még bőven a '90-es években volt, szóval ez biztosan nem gond. ;) Szemorvost keress, aki kontaktlencsével is foglalkozik, és/vagy optikát, ahol eladnak kontaktlencsét (kb. mind), ott végeznek ilyen vizsgálatot.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1649) naot válasza Ck. (#1636) üzenetére


naot
tag

Más anyag, más törésmutató, így fény is más szögben törik meg -> máshol lesz a lencse fókusza. Akkor látsz élesen, ha a fekete folton fókuszálódik a szemedbe beérkező fény. Ha előtte vagy utána, akkor homályosabban látsz. Elvileg azonban a gyártók pontosan be tudják kalibrálni, hogy hány dioptriás legyen a lencse és remélhetőleg ez már szabványosítva van, tehát márkától függetlenül egyeznie kéne kettőnek. Megjegyzem, nem értek a kontaktlencsékhez, egyelőre infógyűjtő szakaszban vagyok, mert én is akarok egyet. Így találtam meg ezt a topikot. :)

Itt egy cikk a kontaktlencsékről. Néhány ponton szöges ellentétben áll a fentebb leírtakkal, lásd (#1606) ferkoboy. Kinek van igaza?

Egyébként Pesten tudtok valahol kontaktlencsével foglalkozó, szemorvost? Lehetőleg minél közelebb a 16. kerülethez vagy Őrs Vezér teréhez. ;)

(#1650) ferkoboy válasza lorcsi (#1643) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Azért jobb ha tudod, nem mindegy, hogy milyen lencséhez, milyen ápolószert választol!

A Sauflon ComfortVue-t pedig inkább olcsó lötyinek nevezném, mintsem jó tisztító-ápolószernek.

A legkevesebb inkompatibilitás az OptiFree-vel van.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.