Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Ck. válasza ferkoboy (#1800) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi a gyors választ, kb. mennyi idő alatt várható a visszahúzódás? Több, mint vszínű, hogy a vizsgálat nélküli, nem jól illeszkedő lencse produklálta a jelenséget, korábban nem volt ilyen gond, ahol meg új típust rendeltem, ott meg kiadták mindenféle vizsgálat nélkül, én meg akkor még nem jártam ennyire utána, és nem voltam tisztában a vizsgálat fontosságával.

(#1802) ferkoboy válasza Ck. (#1801) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ha csak a kötőhártyád erezett, akkor pár hét alatt visszahúzódhat. Ha a szaruhártyád irányába indult meg az ereződés, akkor több hónap is kellhet az ereződés jelentős csökkenéséhez/megszűnéséhet.

Mod: javasolt szakorvosi vizsgálat!

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1803) Ck. válasza ferkoboy (#1802) üzenetére


Ck.
addikt

Én itt már Szegeden lassan senkiben nem bízom meg, mindenki mást mondott, akiknél eddig voltam, és ennek az eredményét viselem most is. Te helyileg merrefelé vagy? Simán gondolkodom, hogy elutazok.

(#1804) MaciG válasza Ck. (#1796) üzenetére


MaciG
addikt

Én a Prágai látszerészetbe voltam nemrég és elég korrektek. Voltam az ofotértben is, nah azt nem ajánlom, nem vált be. De van még egy üzlet a Guttemberg utca és a Tisza Lajos krt. sarkánál is, régen mikor szemüveg kellet mindig oda mentem, azzal meg voltam elégedve, de azt nem tudom kontaktlencsével ott foglalkoznak-e.

BANZAII

(#1805) ferkoboy válasza Ck. (#1803) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Megy privát.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1806) Ck. válasza MaciG (#1804) üzenetére


Ck.
addikt

Köszi, benéztem hozzájuk, valóban nagyon korrektek. :R

Azt nem tudjátok, hogy a 4500-as Ciba kezdőcsomag akció csak Air Optix Aqua-ra, vagy az Air Optix Night & Day Aqua-ra is vonatkozik?

ferkoboy:
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1807) Ariadne válasza Ck. (#1806) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak Air Optix Aqua-ra klikk. Az Aqua-ból 8k egy normál három páras doboz, a Night&Day viszont 12k, így valószínű volt, hogy azt nem akciózzák így...

mod: Most nézem, lötyi akció is van, már csak az árat kellene megtudni, mert kérdés, hogy olcsóbb-e egyáltalán mint a webáruházakban.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1808) ferkoboy válasza Ariadne (#1807) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nálunk 6e Ft a SoloCare DuoPack.

Egyébként Night&Day-re is vonatkozhat az akció. Biztosan boltja is válogatja, de nem csak kizárólag Air Optix Aqua-ra létezik a 4500-as kezdőcsomag.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1809) MaciG válasza Ariadne (#1807) üzenetére


MaciG
addikt

Ilyen Ao Sept Plusz-ot használ valaki? Mert elég érdekes ez a 6 órát várni kell ,hogy párologjon dolog. :)

BANZAII

(#1810) ferkoboy válasza MaciG (#1809) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Semminek nem kell párolognia!

Ez egy hidrogén-peroxidos rendszer. Csak a saját tokjával használható ez a fajta ápolószer!
Ugyanis a tokja tartalmaz az alján egy katalizátor karikát, melynek köszönhetően H2O2-ből O2 szabadul fel, a maradó termék a H2O (víz) lesz.
A legjobb tisztító hatású ápolószer, de közvetlen szembe TILOS cseppenteni!

Kb 6 óra, míg a hidrogén-peroxid lebomlik oxégénné és vízzé. Ez után lehet csak a lencsét ismét felhelyezni a szemre.

Kicsit körülményesebb mint egy All-in-one rendszerű ápolószer, de tisztító hatása ennek a legjobb. A legkevésbé allergizál!

Szivesen válaszolok még, ha van kérdésed!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1811) MaciG válasza ferkoboy (#1810) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi. Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy jobb-e mint az all-in-one rendszerek, mert most ehhez a ciba vison kontaktlencse kezdőcsomagnál a tórikus lencséhez ilyet ápolószert adtak. :K

BANZAII

(#1812) lorcsi válasza ferkoboy (#1808) üzenetére


lorcsi
veterán

huha...ha mindenütt ennyiért adják akkor ez elég jó ár

(#1813) ferkoboy válasza lorcsi (#1812) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nincs egységes ára tudtommal...
Úgyhogy nem hinném, hogy mindenütt ennyibe kerülne. De szét kell nézni máshol is.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1814) ferkoboy válasza MaciG (#1811) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nyugodj meg, biztonságos. Csak olvasd el a használati útmutatót, vagy fogadd meg a fentebb tanácsoltakat.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1815) MaciG válasza ferkoboy (#1814) üzenetére


MaciG
addikt

Közben jártam pár optikában csak úgy kíváncsiskodni :) és szemszáradás esetére ezt a Alcon OptiFree RepleniSH -t javasolják tároló lötyinek. Állítólag ez direkt erre lett kifejlesztve.

BANZAII

(#1816) ferkoboy válasza MaciG (#1815) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hosszabb ideig nedvesen tartja a lencsét. És nem mellesleg az AoSept után a legjobb KL ápolószer. És a legjobb All-In-One rendszerű tisztító-tároló folyadék. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1817) MaciG válasza ferkoboy (#1816) üzenetére


MaciG
addikt

Most úgy néz ki a szitu, hogy van itthon 3 féle lencsém (b&l, aqua, és dailis napi), meg 4 féle ápolószerem ( b&l multipluse, solo care, aoe sept meg Optifree replenis) szóval elgezdem ezeket kombinálni azt majd meglátom melyik "kombó" a legjobb nekem. :)

BANZAII

(#1818) ferkoboy válasza MaciG (#1817) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1 lencsén belül nem célszerű kevergetni! Ha új pár lencsét bontassz, akkor szíved joga, de én nem tenném. Én az AOSept-et és az OptiFree RepleniSH-t ajánlanám.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1819) harry3 válasza MaciG (#1815) üzenetére


harry3
őstag

Nekem az OptiFree RepleniSH-től nem illeszkedett a lencse a szememre és amikor mozgott a szemgolyóm elcsúszott a lencse és elhomályosodott. Vajon a helyreállító rendszertől? Hát nekem nem hogy javított a lencse felszínén, hanem rontott. Pedig örültem a folyadéknak, hogy milyen jót írnak róla. :)

(#1820) MaciG válasza harry3 (#1819) üzenetére


MaciG
addikt

Milyen lencsével próbáltad?

BANZAII

(#1821) harry3 válasza MaciG (#1820) üzenetére


harry3
őstag

Air Optix Night&Day Aqua

(#1822) ferkoboy válasza harry3 (#1821) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lehet laza volt a lencse korábban is... Létezik N&D-ből BC8,6 és Bc 8,4 is!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1823) harry3 válasza ferkoboy (#1822) üzenetére


harry3
őstag

8,6-os kell és jó, mert Solo Care Aquát használok és semmi baja, kényelmes.

(#1824) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Milyen jó oxigén áteresztőképességű szilikon hidrogél lencsét ajánlotok napi 14-16 órás viselésre (heti 1-2 alkalom)? Régebben már írtam a biofinity nem jött be.
Ugye több mint 10 éve b&l lencséket hordok, de most egyre jobban parázok a szemeim épsége miatt (hjajj, 350 ml ápolószert pillanatok alatt elpacsálom úgy tisztogatom a lencséket :DDD ) - úgyhogy azt hiszem váltani kéne.

... bezzeg régen kölökkoromba 3 hónapos cseréjű b&l lencsét volt, hogy ki se vettem éjjelre, mert másnál ért az éj, tároló nélkül, vagy csak sok volt a sör, vagy mindkettő :DDD

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1825) lorcsi válasza Thulcandra (#1824) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem az air optix aqua nagyon bejött, kb. 14-16 órát használom naponta pár éve

(#1826) Ariadne válasza Thulcandra (#1824) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálam ugyanennek (Air Optix) a Night and Day változata jött be, mert ezzel nem kell aggódnom, hogy ki tudom-e venni vagy sem, aludhatok is benne. Persze nem szoktam, csak nagyon ritkán, de elvileg bármikor lehetne és ez azért jó.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1827) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ariadne , lorcsi ok, ahogy itt olvasgattam ezeket az airoptixokat sokan használják elégedetten, kipróbálom én is. :R

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1828) ferkoboy válasza Thulcandra (#1824) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Heti 1-2 alkalomra? Egyértelműen 1 naposat!
J&J 1Day TrueEye! (1napos, szilikon-hidrogél)
Számolj utána, sokkal jobban megéri, és ápolószert sem kell venned hozzá!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1829) Thulcandra válasza ferkoboy (#1828) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Erm, heti 1-2 alkalomkor lenne bent hosszabb ideig, egyébként úgy heti 5 nap lencsét hordok :U

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1830) ferkoboy válasza Thulcandra (#1829) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én azt szűrtem le a hozzászólásodból, hogy 2 nap kell csak a lencse, s akkor napi 14-16 óra...
De ebben az esetben én az J&J Oasys-t javasolnám, vagy Ciba AirOptix (/Night&Day). Utóbbiból a Night&Day-t inkább.

(Van most 4500Ft-is kipróbálási akció. - 1 havi Ciba lencse + 90ml SoloCare + 2ml Aquify nedvesítő csepp )

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1831) Thulcandra válasza ferkoboy (#1830) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ahha, ciba oldala szerint az akció már véget ért. Oasys lencséből meg csak 8.4 görbületeseket látok, az nem hinném, hogy jó lenne nekem. Kipróbálom az airoptix aquat először.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1832) ferkoboy válasza Thulcandra (#1831) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nálunk még megoldható.
Oasysból van 8,4 és 8,8 is. De nyers görbület mit sem ér! Mindeképp meg kell nézni, hogyan illeszkedik!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1833) Thulcandra válasza ferkoboy (#1832) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nos az az amire az itteni optikákban szarnak, én meg már belefáradtam normális optika keresésébe. Eljárok szépen szemészetre többit meg kiokoskodom.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1834) ferkoboy válasza Thulcandra (#1833) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Mármint mire tesznek nálatok? Az illeszkedés megítélésére? Nem foglalkoznak vele? ez elég furcsa, de inkább sajnálatos. :(
Szemészet: egy fluoresceines festést nem árt nézni, hogy nincs e valahol hámhiány, vagy más rendellenesség.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1835) Thulcandra válasza ferkoboy (#1834) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Mikor a biofinity lencsét kipróbáltam az is annyi volt, hogy hozzám vágták próbáljam ki, jöjjek vissza ha valami nem jó, ha jó akkor meg egy hónap múlva találkozunk.

Mellesleg bent voltam pár optikában, mindegyik mocskos drága errefelé. Értem én, hogy netről miért olcsóbb, de kb. dupla árat nem fogok kifizetni csak azért h normálisan foglalkozzanak velem, meg ki tudja hány optikát kéne végigjárnom ahhoz, hogy találjak valami normálisat.

Elfelejtettem lötyit rendelni mert kicsit zajlott az élet, aztán 4500 -ért vettem 355 ml opti free express-t :Y (Másik optikában "jó áron" 3700 a 250 ml solocare aqua... de itt még az sincs, hogy valami tök ismeretlen cucc olcsóért, csak márkás borsos áron...)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1836) MaciG válasza Thulcandra (#1835) üzenetére


MaciG
addikt

KI kellett volna használnod ezt a 4500ft-os aqua kezdőcsomag akciót. :K

Fél évet nézünk alapul.(azért pont ennyit, mert általában fél éves adagokat szoktak venni az emberek) veszel 6 csomagot az ugye 27000ft. Ebben lesz neked 6havi aqua lencséd, 60 darab napi lencséd ( ez ugye egy hónap) , 6x2ml szemcsepped és 540ml folyadékod (6x90ml), és 6x megvizsgálják a szemed, 6 különböző helyen. :C Csak ugye utána kell kicsit járni, mert egy optikában csak egyet adnak, de én elolvastam a feltételeket és nem írták rá, hogy egy ember csak 1 csomagot vehet 1 nap. Volt olyan hely mikor bementem és nézték az időpontot a szemvizsgálatra, már mondtam, hogy tudom a paramétereket, nem kell vizsgálat, és azt mondták okés.

Ha mind ezt neten rendeltem volna meg, akkor olyan 35k-ra jött volna ki.

BANZAII

(#1837) Thulcandra válasza MaciG (#1836) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ahha, csak ha éppen nincs 6 optika a városban ami részt vesz az akcióban, sőt az az egy ami részt vesz sem a szívem csücske... az utánajárás kicsit megdobná az árat. :(

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1838) ferkoboy válasza Thulcandra (#1835) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Sajnálatos azért, hogy ilyen áron adnak egy Express-t. Nálunk ez 4090 Ft.
250ml Solo 3190.
Ez a próbáld ki, és gyere vissza ha jó, rendelni egy dobozzal is... nem egy jó politika. Ha az üzletek is ilyenek, akkor miért várnám el én a vásárlótól, hogy ne úgy jöjjön be a boltba, hogy egy -1,00-es kontaktlencsét kérek. Se típust nem tud, se bázis-görbületet...
És el sem tudják képzelni mit okozhat egy nem jól megválasztott / = rosszul illesztett lencse.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1839) MaciG


MaciG
addikt

Annyi kimaradt a nagy számolgatásban, hogy ez az auqa lencse BEVÁLT! Nem szárad benne a szemem, még akkor sem ha sokat melózom. :)

BANZAII

(#1840) lorcsi


lorcsi
veterán

karácsony- év vége fele szoktak akciók lenni?
vagy nem érdemes iylenre pályázni ?

(#1841) ferkoboy válasza lorcsi (#1840) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én azt mondanám neked, hogy nem érdemes. Persze csodák vannak. Ilyenkor inkább napszemüvegekhez lehet jobb áron hozzájutni.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1842) MaciG válasza ferkoboy (#1841) üzenetére


MaciG
addikt

Ez így van. Nem valószínű ,hogy sokan kérnek karácsonyra kontaktlencsét.

BANZAII

(#1843) barnam_


barnam_
nagyúr

Az elmúlt héten be volt gyulladva a bal szemhéjam (7.-től 14.-ig), kamillás teával borogattam, az szépen le is vitte a duzzanatot. Természetesen ezidáig nem hordtam a lencsét. Kérdés hogy most el kell-e mennem szemészetre, és hogy új lencsét kezdjek-e? J&J Oasyst használok, ezt a párt 2 hetet hordtam eddig.

(#1844) ferkoboy válasza barnam_ (#1843) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Attól függ:
1. mi okozta a gyulladást
2. a szem mely része volt gyulladt? (csak a kötőhártya?, vagy a szemhéjszél? ....)

Mivel otthon te ezt nem fogod megtudni, ezért érdemes elugrani szemészetre. 5 perc alatt rád tudnak nézni réslámpával, hogy látnak e valami gyulladást még , stb. ....

És igen, bonts egy új pár lencsét. (nehogy felülfertőzd magad az előző lencsével!)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1845) barnam_ válasza ferkoboy (#1844) üzenetére


barnam_
nagyúr

Aha, csak az a baj, hogy időpontot kell kérni, és elég hosszú a lista. Na mindegy, holnap de. van rendelés, odamegyek, csak van rám 5 percük :)
Azért megpróbálok válaszolni:
1. valószínűleg fertőzés, mert a bal szemembe mostanában nehezen tudtam berakni a lencsét, ezért előfordulhat, hogy leesett, és nem fertőtlenítettem le megfelelően.
2. a felső szemhéj széle volt bedagadva, kötőhártya gyulladás jeleit nem láttam.

Köszi a tanácsokat :R

(#1846) ferkoboy válasza barnam_ (#1845) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Csak pillantsanak rád legalább! Elég 2-3 perc is szerintem.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1847) MaciG


MaciG
addikt

Igaz az ,hogy az auqa lencsében havi 1-2x lehet alukálni?

BANZAII

(#1848) ferkoboy válasza MaciG (#1847) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1-2 órára nem gond. Hogy "rendszeresen" havi 1-2 nap benne aludj, azt nem javasolnám. Nem lesz gond, ha elszunyókálsz benne, de utána azért kiveszed a lencsét!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1849) MaciG válasza ferkoboy (#1848) üzenetére


MaciG
addikt

Olyan 2-3 órákat szokta alukálni benne napközben, estére mindig kiveszem. Régen már eset erről szó, hogy a hivatalos oldalon 5 éjszakát írnak, hogy lehet benne szunyókálni egy hónapban, csak most nem keresem meg melyik hsz-ek szólnak erről ,mert rém lassú a pH...

BANZAII

(#1850) ferkoboy válasza MaciG (#1849) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem lesz gond 2-3 órával, ne aggódj!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.