Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) manutdzoli válasza Baarbara (#948) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Szegeden műtötték még márciusban!Műtét nem fáj,műtét utáni 2-3nap borzalmas,a szemem nem tudtam kinyitni :( 3hónapig napszemcsi,meg cseppentés!Műtét kb 1perc!Hová fejlődik az orvostudomány!Hihetetlen! :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#952) manutdzoli válasza Loretto (#949) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ez igaz!Nem olcsó játék!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#953) dórika


dórika
újonc

sziasztok!
nektek karcolódott már meg a kontaktlencsétek? mert nekem most azt hiszem hogy igen, mert nagyon éget, ha beteszem és mintha látnék rajta vmit. most mit csináljak? tegnap kaptam meg, nem állíthatok vele vissza... lehet ettől baja a szememnek? vagy majd megszokom? :F

(#954) manutdzoli válasza dórika (#953) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ha nagyon éget,akkor ne rakd be,mert bevörösödik a szemed!Régen nekem egy kicsit beszakadt a széle,erőltettem,és annyira bevörösödött a szemem,hogy alig bírtam kinyitni!NE erőltesd ha fáj!A szem nem tudja megszokni a fájdalmat,ugyanúgy fájni fog!Piros szemre ne rakd be!Piros volt a szemed amikor beraktad?Ha igen akkor lehet azért fáj!!Volt olyan esetem,hogy megsérült a lencsém,beraktam,10mp-ig fájt,pislogtam egy párat és jó lett!Próbáld még meg egyszer-kétszer,ha akkor is fáj,akkor dobni kell sajna!Velem is előfordult ilyen,nem is egyszer!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#955) dórika


dórika
újonc

ma is megpróbáltam, nem lett jobb :( asszem jövő héten első dolgom lesz h kicseréltessem. de különben az első cilinderes kontaktlencsém és nagyon gáz, mert semmit nem mondtak róla. tök nehéz berakni, mert olyan lágy h alig áll meg az ujjamon. lehet ezért is sikerült rögtön tönkretennem :B tudtok a cilinderesről vmit, hogy hogyan kéne berakni h gyorsan beálljon a helyére?

(#956) tildy válasza Loretto (#949) üzenetére


tildy
nagyúr

220E volt nekem is. Annyira azért nem drága, főleg ha számolok 5-8 év lencsézést, szemüvegezést :U Főleg, hogy lehet részletben is fizetni. És nagyon megér.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#957) DarkSmile


DarkSmile
tag

Cső!
Nekem ilyen köcsög UV-re világító lencse kellene, nem tudjátok hol lehet venni? :F

Szégyen a futás, de a kurv@ annnnnyát annak aki kerget!!!

(#958) Drizzt válasza tildy (#956) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És mindenkinek eltart ilyn 3 hónapig, mire teljesen rendbejön utánna a szeme? Sporthoz szabad?

I am having fun staying poor.

(#959) manutdzoli válasza Drizzt (#958) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Már 2hét után jól látsz,csak amíg a szaruhártya teljesen begyógyul,az kb 3hónap!Azért kell napszemcsi,mert az UV sugárzás tönkreteszi a friss réteget a szemen!Azt mondták bármit szabad csinálni,műtét után 4nappal már lehetett számítógép elé ülni!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#960) manutdzoli válasza tildy (#956) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Sztem is megéri!Nekem is mindennel együtt kb annyi volt mint neked!
Mikor műtötték a szemed?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#961) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Hi!

Valaki tudna nekem olyan webshopot linkelni, ahonnan 1-2 (max. 3) munkanapon belül szállítani tudják a megrendelt termékeket? (lencse+ápolófolyadék esetemben)

Pls help, nagyon sürgős lenne. :)

Lens.hu jó lett volna, csak pont nyári szabadságon vannak. :(((

[Szerkesztve]

(#962) Chieftec


Chieftec
őstag

Hali

Par honapja vettem kontaktlencset, mert ma nem jott be a szemuveg. Lassan elhasznalodtak azt nem vettem masikat. Ahol voltam szemesznel o arul lencseket is. Azt mondta nagyon zsirok a varosban csak o forgalmazza oket, na vaz. MediSoft Comfort topicban nem lattam ilyet.. 1 honapos lagy lencse, nekem teccet nagyon fain volt szemuveg utan. Most azt nemtom, hogy azt akarja h tole vegyem vagy tenyleg jok ezek a lencsek? Ha nem akkor mit ajanlatok helyette?

(#963) kew válasza scorpy02 (#961) üzenetére


kew
senior tag

[link]
szállítattnak GLS-el is, sztem ők hamar kiviszik, ha kell :)

Esetleg itt Ph-n Ferko tud még hozni, bár most én is elég rég várok az adagomra, szerintem ott is szabik miatt csúsznak most a rendelések :(

(#964) fokukac


fokukac
nagyúr

na, megjött a próba-kontaktlencsém, így ma elmentem "betanításra".

hát bazzeg, 40 percen keresztül próbáltam berakni, és nem sikerült, annyira aktív a pislogási reflexem. :(

végül abban maradtunk, hogy holnap újra megyek, mert ma extra fáradt és érzékeny a szemem (aludtam 5 órát).

hát, ha nem sikerül, akkor megműttetem, a f.szom kivan már a szemüveggel is, meg azzal is, hogy nem látok. :((
kicsit el vagyok keseredve, na.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#965) lorcsi válasza fokukac (#964) üzenetére


lorcsi
veterán

milyen erős kell?

huha, tényleg sokáig gyakoroltad

(#966) fokukac válasza lorcsi (#965) üzenetére


fokukac
nagyúr

-2 és -2,25

nem tudom, ezért megéri-e a műtét. arra pont elég ez a dioptria, hogy ne lássam a világot.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#967) lorcsi válasza fokukac (#966) üzenetére


lorcsi
veterán

ha mindenképp nem akarsz műtögetni érdemes jól begyakorolnod.
eleinte mindenkinek több idő, de szvsz gyorsan bele lehet tanulni

neked mi a zavaró a szemüvegbe?

(#968) tildy válasza fokukac (#966) üzenetére


tildy
nagyúr

Megéri. Pár év alatt visszahozza az árát. (Ha azt számolod, hogy évente-kétévente cisnáltatsz szemüveget, akkor 5-10 éven belül, kontaktlencse esetén szintén. )
Életem LEGJOBB döntése volt "kés alá "* feküdnöm.

lorcis: még a páramentes rétegű szemüvegek is párásodnak . (tapasztalat... pl. ősszel bukósisak alatt, vagy buszra felszállva) Amellett , hogy tényleg van azért macera is vele. Ahogyna kontaklencsével is. Teljesen más érzés úgy felébredni, hogy rögtön látsz mindent, nem kell szemüveget keresgetni, vagy kontaktlencséért nyúlni, és pepecselni vele.
2003. szept. 16-án műtettem meg a szemem. Tehát pontosan 4 éve. Hát ha én ezt korábban tudom, lehet már 22 évesen megműttetem.

*: igazából ugye lézer:)

Drizzt: első egy két hétben még nem látsz jól, utána már igen, de még akkor is tisztul szépen a látás, folyamatosan.
az én eredményem :

Erről indultam:
Jobb -5.50 Asztigmia -2.50 10°
Bal -4.25 Asztigmia -2.25 160°

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#969) scorpy02 válasza fokukac (#964) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Rá se ránts, majd holnap sikerül. Nekem két (!) órán át tartott mire mindkettő szemembe betuszkoltam őket. :DD (legelső alkalomkor fél óra szenvedés után én is feladtam, de aztán egy hónap múlva járni kezdtem kresz tanfolyamra és úgy gondoltam, hogy a későbbiekben a vezetéshez azért a kontaktlencse mégis csak kényelmesebb lesz, mint a szemüveg.) Így úgy voltam vele második alkalomkor, hogy ha az egész délutánomat is a dokinál kell emiatt töltenem, de akkor is be fogom tenni őket, és sikerült is. :)

Most már két hónapja viselek lencséket, és egy percig nem tart mire beteszem\kiveszem őket.

(#970) scorpy02 válasza scorpy02 (#969) üzenetére


scorpy02
aktív tag

\hopsz, még csak most néztem, hogy 1-jén írtad a kommented\ :)

Sikerült megbírkóznod a lencsékkel?

(#971) lorcsi válasza fokukac (#964) üzenetére


lorcsi
veterán

hogy ment?

(#972) moma


moma
őstag

lencsét váltottam: biomedics55 ről biofinityre. Ég és föld. Baromi jó ez a lencse (legalábbis nekem). csak gondoltam elmondom az örömem :DDD
ja annyi trükk van vele, hogy ez ilyen szilikon lencse, és gondolom e miatt csúszósabb. tehát, a kivételhez muszály a tök száraz kéz máskülönben meg kell küzdeni.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#973) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok!

Éppen a próbalencsémet hordom. (-1, -0,5 J&J Acuvue Oasis 2hetes)

A betanulás nagyon gyorsan ment, egyvalamit azonban még nem tudok:

A tokot is kell tisztítani, kimosni vizzel minden nap, mielőtt belerakom a friss löttyöt, vagy elegendő, ha kiöntöm az öreg löttyöt és belerakom a frisset?

üdv
J.

(#974) moma válasza joysefke (#973) üzenetére


moma
őstag

vízzel szerintem pont, hogy nem kéne nagyon mosni. Vagy ha igen, akkor is fontos, hogy megszáradjon már mire megy utána a lötty. nekem a folyadék tájékoztatója azt írja, hogy öblítsem ki kevés löttyel. aztán hagyjam megszáradni. De hogy őszinte legyek én most épp úgy szoktam, hogy nem hagyom megszáradni, hanem egyből rakok bele újat és este abba rakom a lencsét.
De én is kíváncsi vagyok, hogy más hogy csinálja.

ezt találtam(szerk: bár ez a lencsére vonatkozik) [link]:
Why can't water be used for rinsing contact lenses?
Tap water contains chlorine, minerals and metal particles, which can damage both the lenses and the eye. Among other things, water contains organisms, which can lead to serious infections of the eye through microbial contamination. Home made saline, purified or distilled water does not disinfect contact lenses and should not be used for rinsing the lenses.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#975) moma válasza moma (#974) üzenetére


moma
őstag

itt [link] meg ezt írják:
# Avoid getting tap water on your contact lenses and accessories, as it can carry a microorganism called Acanthamoeba that causes serious eye infections. While regular contact lens disinfection procedures do kill Acanthamoeba, they typically don't kill its cysts.

# Lens cases can be rinsed with hot tap water and dried when not in use.

we all deserve a bit of luck.

(#976) joysefke válasza moma (#975) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Aha :)

Tehát a lencsetartó szelencét ki lehet pucolni forró vízzel mielőtt új löttyöt öntesz bele, de gondosan ki kell szárítani, hogy a lötty ne keveredjen csapvízzel...

J.

(#977) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Fél évet mennyiből lehet legaeslegalább megúszni? Meg szemüveg gondolom kötelező a lencse mellé. Most van szülinapom, aztán nem tudom, hogy mi is kéne nekem, új szemüveg, vagy tartósan használható kl... :-\

I am having fun staying poor.

(#978) joysefke válasza Drizzt (#977) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szép születésnapi ajándék :)

Ezt találtam, nem tudom, hogy a legolcsóbb-e:
[link]

(#979) whitezo88 válasza Drizzt (#977) üzenetére


whitezo88
nagyúr

bátyám nem használ lencse mellé szemüveget, reggel be, késő este ki, igaz marha piros a szeme gyakran, de nem fáj neki :F és nem is érdekli mikor mondjuk neki hogy nem éppen egészséges.

(#980) Zewa


Zewa
senior tag

Üdv.
Hát. ha midnen igaz 1hét mulva én is lencsés leszek. Ma voltam vizsgálaton. Kicsit lecsekkoltak, aztán kaptam egy ideglenes lencsét a nő berakta(1. kicsit nehezebben 2.már gyorsan) Azt mondta menjek el sétálni egy 1/4 h-ra. jövő héten mehetek "betanításra" :))Szemüveget nem nagyon hordtam, csak ritkán. Igen jó érzés volt hogy élesen láttam mindent. :K Vároma következő hetet :B
Jobb -2,25 Bal -1,5
ps: Közelre elég furcsa volt de azt monta a nőci hogy megszokom 1-2hét alatt. majd meglátjuk..
Hogy is van.. Jah ige. 6*1hó 51xx Ft,s ztem nem olyan drága. Folyadékból miet ajánlotok? :F

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#981) lorcsi


lorcsi
veterán

lehúzás
nem semmi hogy 2hónapra van pofájuk ennyit elkérni

(#982) jasszer


jasszer
senior tag

A lencsék élettartama mitől függ, a viseléstől inkább, v szimplán a bontástól eltelt időtől?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#983) moma válasza jasszer (#982) üzenetére


moma
őstag

ez engem is érdekelne. mert nem minden nap hordok lencsét, így elvileg ha a hordott napok is számítanának, akkor egy kicsit legálisan tovább hordhatnám. (mert így most a harminc napból sacc húsz napot van bent)

we all deserve a bit of luck.

(#984) Thulcandra válasza jasszer (#982) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Dokik tolják, hogy a bontástól, első használattól számolva, lényegtelen, hogy az most 2 hetes lencse, de neked csak 7 napot volt bent, vagy 1 hónapos de... bla bla...

Ezenkívül pár doki elmondja azt, hogy kizárólag saját felelősségre, és kizárólag akkor, ha a lencsét megfelelően tároltad, minden használat után friss fehérjeoldós oldatban volt, és nem irritálja a szemed, akkor 1-2 alkalommal túl lehet hordani.

! a túlhordás szemgyulladást, a látás további romlását okozhatja ! - persze ezt okozhatja a megadott használati ideig hordott lencse is, ha nincs megfelelően ápolva.

Személyes tapasztalat: 3 hónapos lencsét szoktam túlhordani, mert csak heti 3 napot van bent általában, 5 év alatt romlott a szemem -0.75 ill. a másik -0.5 dioptriát. Dokim szerint mert túlhordok, szerintem meg azért, mert még fiatal vagyok, és napi 9-10 órát bámulok monitorokat gyakran 30-40 centiről.

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#985) jasszer válasza Thulcandra (#984) üzenetére


jasszer
senior tag

Najah. Én pl. hetente(!) 3 órát hordom mostanában a lencsémet, a telet leszámítva meg kb. heti 15-öt...

Megértem a dokikat is, de szvsz ez túlbiztosított, nyilván magukat védik a felelősségrevonás ellen, no meg a lencsegyártók/forgalmazók sem örülnének ha meghosszabbítanák egy adott lencse kihordási idejét. Bennem is csak azért merült fel a kérdés, mert itt a topikban is és máshol is láttam már h uazt a lencsét különböző üzletekben / hálózatokban / országokban más-más hordhatósági idővel adják el... :U

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#986) moma válasza jasszer (#985) üzenetére


moma
őstag

ha ennyire keveset hordod, akkor nem lenne jobb a napi lencse?

we all deserve a bit of luck.

(#987) jasszer válasza moma (#986) üzenetére


jasszer
senior tag

Látod ez jó ötlet. Mivel mindig ilyen lencsét hordtam, el is felejtettem h vannak napi lencsék is... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#988) jasszer válasza jasszer (#987) üzenetére


jasszer
senior tag

Beszereztem a napi lencséket. Árt vajon ha nem egy alkalommal hordom egész nap, hanem kétszer 4-4 órát? :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#989) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
biztos ezerszer kérdezték már, de így matekvizsga előtt nem nagyon van időm végigolvasni a topikot :B
szóval elég sokat romlott a látásom, és ideje lenne beszerezni egy kontaktlencsét (szemüveget nem szeretnék, mivel nem tudnék rá vigyázni, meg amik tetszenek azok nagyon drágák). szóval mi is ilyenkor a teendő? szemészet? optikus? hova kell mennem? hol vehetek kontkatlencsét? (a lens.hu-t néztem). melyikek számítanak jó márkának, elfogadható áron?
köszi szépen a választ :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#990) Thulcandra válasza bandus (#989) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Az első lencsét mindenképp optikusnál kell megvenned! Dokinak meg kell állapítani a szemed hajlásszögét, meg a pontos dioptrát, meg bekell határolni milyen lencséket tolerál a szemed - ha tolerál egyáltalán valamilyet, pár embernek nem jó a lencse sajnos.
Nem tudom merre felé laksz, de lencsés ismerősök között kéne érdeklődnöd, ők kihez járnak, helyben melyik a legfelkapottabb optika, ha Butapesten laksz az a legjobb, ott állandóan vannak akciók, hogy az első, tesztelésre szánt 2hetes adagot ingyen kapod :)
Aztán ha élőben sikerült belőni valamilyen lencsét ami megfelelt, akkor lehet netről rendelgetni ugyanolyat!!! De emelett is mindenképp ajánlott megmutatni magad dokinak évente 1x!
Én ugyanahoz a dokihoz járok vissza már 10 éve, mert nagyon normális fazont sikerült kifognom.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#991) moma válasza bandus (#989) üzenetére


moma
őstag

szerintem azért nem rossz a szemüveg sem a lencse mellett. először én is utáltam, főleg mert korlátozza a látóteret, szóval nem olyan szabadon nézelődhetsz mint lencsében, meg esztétikailag sem annyira szeretem benne magam. de azóta otthon, monitort bámulni, pl rászoktam erre, meg amúgy is néha használom ha kedvem van. szerintem ha találsz egy szimptaikus keretet akkor csináltas egy szemüveget is (kereteket szabadon lehet próbálgatni az optikákban ha épp látsz egyet menj be és nézegesd magad bennük, aztán gyere ki).
a lencse milyensége függ attól, hogy mennyit lenne bent naponta. ha többet akkor nagyobb oxigénáteresztésű lencsét érdemes választani(meg a víztartalom is jobb ha több állítólag). Ezeket az értékeket meg tudod nézegetni a lens-hu-n is. De mindenképp el kell menni kontaktológushoz. Ő fog adni próbalencsét, ami ha nem jön be semmi nincs(a vizsgálatért lehet fiztetni kell)(de arra számíts hogy ha ilyen helyen veszed akkor kicsit drágább lesz a lencse mint a webről).
Pl jó és elég népszerű lencse egyébként az air optix. ez nem a legolcsóbb de nem is a legdrágább. De arra is készülj fel, hogy nem minden optikában van mindenféle lencséből próba lencse. Általában azokat a márkákat nyomják amiket gondolom jó szerződéssel kapnak. Egyébként van ahol úgy adnak próba lencsét, hogy egyik szemre ilyet a másikra meg olyat, hogy érezd a különbséget. Ez nem rossz, csak ekkor persze ezt így nem biztos, hogy akarod hordani egy hónapig :)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#992) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Ti milyen kontaklencsét vennétek? Elmondom mire kéne:
-úszás
-motorozás
-esti szórakozás
Azaz bírnia kéne a vizet/párát, homokot és a füstöt és legyen oxigén áteresztő is, mert nem bírja a szemem....
Havi lencsém volt (több fajta is) de azok pár nap alatt elkoszolódtak az extenzív felhasználásnak köszönhetően :U Most napi van, de kissé drága (500HUF/pár) napi 2-3 órára felvenni.
Még valami: melyik boltot ajánlanátok, aminek jó árai vannak és több városban is megtalálható. (Unom már, hogy az optikusoktól/szemészektől mindig olyan típust kapok, amit csak náluk lehet beszerezni)

Felhívás: NE HORDJATOK KONTAKLENCSÉT NAPI 12+ ÓRÁBAN csak akkor amikor tényleg szükség van rá. Én kb másfél évig csak kontaklencsét használtam (egész nap) és nemrég a szemész azt mondta, hogy felejtsem el, a szememben az erek annyira megvastagodtak, hogy ha tovább játszom ezt nem fogok egyáltalán látni :Y:Y:Y :W Úgyhogy kényszerpihenőre voltam fogva, szokható a szemüveg is, de pár helyen kész nyomorék vele az ember :W

All Black...

(#993) Thulcandra válasza Stalker-2572 (#992) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Neharagudj, sajnálom, hogy veled ez történt, ha egyáltalán a doki diagnózisa pontos volt...
De ilyen badarság ordibálása helyett, hogy senki ne hordjon 12+ órában lencsét, inkább azt magyarázd meg, hogy van több ismerősöm is aki évek óta hord éjjel-nappali 2hetes lencsét, azaz a lencse folyton bent van, még sincs egyiknek semmi baja... szemük sem romlott semmit évek óta...

Lencsevásárláskor felhívják a kockázatokra is elvileg. Van akinek nem tolerálja a szeme, van aki meg tökéletesen el van vele. Például én éjjel-nappalit nem tudok hordani, és crt monitort se szeretek lencsében bámulni, de azon kívül minden tökéletes...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#994) Stalker-2572 válasza Thulcandra (#993) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Van akinek nem tolerálja a szeme, van aki meg tökéletesen el van vele.
Így van, nem vagyunk egyformák. Nincs miért kétségbevonnom az orvos szavát, az én szemem nem bírja; komolyabban kellett volna vennem a 8 órás határt (de szerintem még az is sok lett volna). Jobb ezzel nem kisérletezgetni, hanem betartani a biztosnágos használatot. Úgyhogy nem mondtambadarságot :P

All Black...

(#995) Thulcandra válasza Stalker-2572 (#994) üzenetére


Thulcandra
senior tag

" Felhívás: NE HORDJATOK KONTAKLENCSÉT NAPI 12+ ÓRÁBAN csak akkor amikor tényleg szükség van rá. "

Erre értettem, hogy badarság. Mint írtam előbb is, akinek bírja a szeme az horhadhatja látástól mikulásig.
Ha azt ordibáltad volna pl. "hallgassatok az orvosotok által ajánlott viselési időre" akkor kussolnék :P

...sajnos nem bírom ha valaki inkorrekt dolgokat terjeszt, semmi rosszat nem akarok, csak ne beszéljünk félre, köszönöm

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#996) Stalker-2572 válasza Thulcandra (#995) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mert gondolod, hogy az orvosnak röntgen szeme van és meg fogja mondani, hogy bírni fogod-e látástól-vakulásig? :(((
Egyébként nem erre mondják, hogy "inkorrekt". Kösz a kioktatást :(((

All Black...

(#997) ferkoboy válasza Stalker-2572 (#996) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hi!

Kontaktlencse.
Lehet napi 12 órán többet is bennt lencse. Léteznek napi 24 órában használható, night&day-nek nevezett lencsék. Én ezeket nem ajánlanám, van akinek beválik, de jobb az amikor éjszakára pihenhet a szemed.
Kontaktlencsegyártás is fejlődik, igy míg régeben napi 8-12 órát lehetett egy lencsét hordani, mára ez normál cserés lencsénél (adott alapanyagból!) kényelmesen lehet napi 16-18 óra is.
Szilikon-hidrogél lencsék kezdenek elterjedni, illetve 1-2 éve már piacon vannak, pozitiv visszajelzésekkel. Hagyományos alapanyagból (etafilcon, metapilcon,...) készült lencsék is kaphatóak, ezek az olcsóbbak, ha naponta hosszabb viselési idöre kell, akkor megéri a kis plusszt. Föleg hogy a szemedröl s a látásodról van szó.
Ha korszerő, jó lencsét szeretnél, akkor 2 példa, amivel kapcsolatba vannak pozitiv tapasztalataim, visszajelzések is igazolják.
CooperVision - Biofinity
Johnson&Johnson - Oasys

Ciba-AirOptix lencsékkel nekem inkább negativ tapasztalataim vannak, de ez személyenként változik, van akinek az "jön be".

Más: lencse hordása.
A hordási idö inkább attól függ, hogy ténylegesen mennyit hordod.
Pl egy 2 hetes lencsénél, ha csak minden második nap hordod, s megfelelöen van ápolva-tárolva, akkor nyugodtan hordhatod 1 hóanpig (össz 2 hét.) Birni fogja.
Tulhordás.
Inkább egy ujfajta lencsét hordj túl (pl 2 heteset 3-4 hétig), mint egy régebbi technológiájut akár 2-3 nappal.
Különbség? A szaruhártyádnak (a szem első felszine) oxigénre van szüksége, meg könnyfilmre (abban is van oxigén). Nem a viztartalom számit a lencséknél (komfortérzetet ad), hanem az oxigénáteresztés, Dk/t érték... de ebbe most nem folynék bele. :)

Köszi annak aki végigolvasta.
Reméelm tudtam segiteni.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#998) qdak válasza ferkoboy (#997) üzenetére


qdak
addikt

hello nekem pont Ciba van de nekem pl bejött, 1x volt gondom vele de az nem a lencse hibája :D , hanem elaludtam benne s igy kb 30h volt benn akkor begyulladt töle a szemem, bár hozzá kell tennem h amugy is hamar begyulladnak, de hála isten a lencsét elviselik :)
tulhordás azt valahogy én is gondolom ahogy irtad jol meg kell tisztitani, azt kész.

és 1 érdekesség: volt h a lencse folyadékot anyu virágjára öntöttem s kihalt tőle :D ez valoban a folyadéktol le7ett?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#999) Stalker-2572 válasza ferkoboy (#997) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Hagyományos alapanyagból (etafilcon, metapilcon,...) készült lencsék is kaphatóak, ezek az olcsóbbak, ha naponta hosszabb viselési idöre kell, akkor megéri a kis plusszt.
Mármint a szilikon hidrogél éri meg a plusz pénzt?
Most ilyenem van: Focus Dailies One Day 12k volt 30 pár :o
Arra már rájöttem, hogy portól és a füsttől nagyon hamar tönkremegy egy lencse és szerintem mindegy miből van. Clóros víztől tönkre tud menni? :F Járok uszodába, persze úszószemüveggel, de így is jut a szemembe egy kevés víz. Napi lencsét muszáj lesz tartanom... abból milyen anyagút nézzek? (a mostani 31% nelfilcon)
Illetve amiket mondtál hol nézzek? :R :R

All Black...

(#1000) jasszer válasza Stalker-2572 (#992) üzenetére


jasszer
senior tag

Na, én kb. napi 10 órát hordtam évekig, félévente jártam kontrolra, majd teljesen leálltam kb. 3-4 évre (ezalatt csak szemüveg). Ezután újra elmentem lencséért, ahol uezt közölték: "eres a szemem", nem hordhatok lencsét... ergo a lencse hordásának
a) nem volt semmi köze az eresedéshez
b) ha volt is köze az évekkel később jött elő
c) vmilyen áttételes hatása volt csak, de nem ez volt az egyedüli kiváltó ok

Szóval tudja a fene. :(

#1000. :)

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.