Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) MaciG


MaciG
addikt

Srácok, ez az AoSept lötyi egyáltalán nem gazdaságos. :( 12 vagy 13 napot használtam (ennyiszer töltöttem újat a tárolóba) és elfogyott a 90ml...

BANZAII

(#1852) Ariadne válasza MaciG (#1851) üzenetére


Ariadne
őstag

90 ml semmiből nem gazdaságos, 360-asat érdemes venni. De gondolom neked a tesztcsomag miatt van ilyen. Az elején sokat elpacsál az ember, idővel aztán már nagyon sokáig elég tud lenni egy doboz, nekem a 360-as SoloCare kihúzza 3 hónapig, amíg lejár.

mod: Az Aqua Night&Day változatában viszont bármennyit lehet aludni bármennyiszer, egy hónapig. :K

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1853) MaciG válasza Ariadne (#1852) üzenetére


MaciG
addikt

Az a baj, hogy itt nem tudsz kevesebbet tölteni, mint amennyi elő van írva, mert akkor a lencse egyik része kilóg a folyadékból. Így néz ki a tartója, és van rajta egy vonal, meddig kell tölteni.

Jó is lenne a N&D, de tudtommal abból sajnos nincs tórikus változat. :(

BANZAII

(#1854) ferkoboy válasza MaciG (#1853) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Igen, tényleg több ápolószer kell hozzá, hogy megfelelő mértékben ellepje a lencsét a tokban. Ezáltal hamarabb elfogy egy adott méretű (legyen az 90ml vagy 120 vagy 250 vagy 360ml akár).
Legjobb tisztító hatása mégis ennek van. És a legkevésbé is ez allergizál.

Gazdaságosabb (tovább tart) egy Multi ápolószer (pl. OptiFree...).

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1855) Taybor


Taybor
tag

hello!

Én 2 hónapja hordok B&l purevision toric lencséket. Folyadékként a BL renu-t használom. Sajnos nem vagyok 100%ig megelégedve a kényelemmel, változó,de van amikor egész nap érzem a szememen a kontaktlencsét, rossz értelemben, tehát valahogy kényelmetlen olyankor a viselése, de van amikor egész észrevehetetlen, tisztítani kb minden másnap szoktam. De kb heti 4X teszem be 6-7 órákra, szal nem egész nap. Nem tudom lehet hogy egy jobb folyadék kényelmesebbé tenné a viselést szerintetek? Olvastam hogy az aosept nagyon jó, vagy az optifree is jobb a renu oldatnál? Esetleg maga a kontaktlencse nem jó márka?

(#1856) MaciG válasza Taybor (#1855) üzenetére


MaciG
addikt

Én teljesen ugyanezt a kombinációt használtam (és még majd használom is majd, mert még van 5 havi adag és azért drága lenen kidobni...), de nekem is problémáim voltak vele, szóval vagy a lencse vagy a folyadék tutira nem teljesen okés.

BANZAII

(#1857) ferkoboy válasza Taybor (#1855) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Sajnos szomorú, de a B&L folyadékai gyakorlatilag a saját lencséikkel mutatják a legnagyobb inkompatibilitást.
Ennél a párosításnál fordul elő a legnagyobb számban komplikáció.

Javaslom próbáld ki az OptiFree ReplaniSH-t (ez már kimondottan Szilikon-Hidrogél lencsékhez lett kifejlesztve - a PureVision is ilyen).

Ha semmi változás, akkor marad a lencse csere. Vannak már jobb stabilizálási technológiával készülő tórikus lágy szilikon-hidrogél lencsék is a piacon. Érdemes kipróbálni őket. (Szigorúan kontaktológus segítségével! Nagyon nem mindegy, hogy melyik lencse hogyan is illeszkedik a szaruhártyádon!)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1858) Taybor válasza ferkoboy (#1857) üzenetére


Taybor
tag

Köszi, akkor kipróbálom az általad javasolt optifree folyadékot, ha kifogy a renu. Bár ez elég érdekes, hogy az azonos márkájúak inkompatibilisek. Amúgy milyen tórikus lencsét tudnál javasolni, azt hallottam, hogy a J&J acuvue oasys lencsék az egyik legjobbak, csak ezek 2hetesek, vagy lehet tovább is hordani megfelelő tisztítás mellett?

(#1859) ferkoboy válasza Taybor (#1858) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Amit javaslok:
Johnson&Johnson - Oasys for Astigmatism (2hét)
Ciba Vision - Air Optix for Astigmatism (1hó)

Oasys inkább két hetes, nem szeretek senkit sem túlhordásra buzdítani.
Amennyiben mégis így dönt valaki, akkor szigorúan 3 hónaponként kontroll, és nem mindegy az ápolószer választás sem! (Ez esetben is 3, max. 4 hétig viselje az illető!)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1860) Ck.


Ck.
addikt

Létezhet, hogy az Aquify-re allergiás a szemem? Amikor belecseppentek kényelmesebb valóban és megszűnik a szárazság érzés, de ugyanakkor viszket is tőle egy jó pár percig és már harmadik alkalom hogy a cseppentés utáni napon reggelre full vörösek és véresek voltak a szemeim, ami általában 3-4 napi lencsenemhordás után múlik csak el. Korábban csak a lencsével nem volt ilyen problémám. Air Optix N&D Aqua-hoz használom/használtam egyébként.

(#1861) ferkoboy válasza Ck. (#1860) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem valószínű , hogy az Aquify lenne az allergia oka. Persze nem kizárt, de mivel szembe cseppentéskor a tartósítószere vízre és oxigénre bomlik, így kicsi az esélye szerintem ennek.

Próbáld ki vagy a Clens100-at, vagy a Systane-t! Utóbbit lencse behelyezés előtt 10 perccel cseppentsd be - lencse nélkül!

Vagy TearsNaturale II . Ez csak patikában kapható, kb. 1000Ft.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1862) harry3


harry3
őstag

Melyik ápolószer lenne a legjobb?
Sauflon- Comfort Vue, All in one
Bausch&Lomb- Bio True
Cooper Vision- Options Multi

Ciba lencséhez kellene, a Solo Care helyett.
Biofinity próbalencsét hol lehet rendelni (?), mert egyszer vettem, de homályosan láttam vele, de az ugyan olyan dioptriájú Ciba lencsével minden éles volt. Azért kellene a próbalencse, hogy ne dobjam ki feleslegesen a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#1863) ferkoboy válasza harry3 (#1862) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem a közértben árulható/kapható a kontaktlencse.
Nem véletlenül! Ha szeretnéd, szívesen részletezem, hogy miért!

Keress fel egy optometristát, kontaktológust valamely megbízható helyen, és mondd el, hogy ki szeretnéd próbálni a Biofinity-t, mert sok jót hallottál róla... És ott ha rendes szakemberbe "botlassz", akkor meg kell nézze az adott lencse hogy illeszkedik a te szaruhártyádon, és meg tudja nézni is, hogy miért lehet homályos a látásod adott lencsében.

Ápolószerek:
Sauflon- Comfort Vue, All in one -> mind a kettő kerülendő
Cooper Vision- Options Multi -> sohasem dolgoztam vele, de nem kimondottan szilikon-hidrogél lencsékhez való, nem javaslom
Bausch&Lomb- Bio True -> a Bausch legújabb terméke, sok jót ígér .... tapasztalat vele, még nagyon kevés. Én már próbáltam. Nekem nem rossz, de kb. 2 hete se használom még....

A 3 közül egyértelműen a legutóbbi!

Amit javasolnék még: OptiFree ReplaniSH
(Vagy: AOSept)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1864) Csabee. válasza ferkoboy (#1863) üzenetére


Csabee.
nagyúr

OptiFree mellett a Cyclean-t is ajánlanám, annak nagyon jó a lencse tartó doboza is!

Üdv: Csabee.

(#1865) harry3 válasza ferkoboy (#1863) üzenetére


harry3
őstag

Nem kell részletezni, nem vagyok hülye, de arra gondoltam, hogy valamelyik webshopban esetleg lehet rendelni, mivel városunkban ilyen próbalencsét nem lehet kapni.
A RepleniSH-t próbáltam és mindig elcsúszott a lencse és nem vette át a szemem formáját, lehet hogy nálam nem működött jól a visszaállító rendszer.

(#1866) lorcsi


lorcsi
veterán

szépen megújult a lencsebolt.hu :)
és az árak is eszméletlen barátságosak :K
nem találtam még olcsóbb boltot, de ha valaki tud ne tartsa magába

(#1867) ferkoboy válasza harry3 (#1865) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ezek szerint mégsem érted. (Nem azt mondtam , hogy hülye lennél! - és nem is gondoltam)

A próbalencsét nem kilóra adják!
Ez nem azért próba, mert hogy te ki tudd próbálni! Az optometristának (kontaktlencsét illesztőnek) próba. Ö adja ki a lencsét. Ö vállalja a felelősséget. Egy rosszul illesztett lencse csúf dolgokat képes eredményezni.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1868) ferkoboy válasza Csabee. (#1864) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

CyClean helyett akkor már inkább Synergi (Sauflon ez is). De ez utóbbi már szilikon-hidrogél lencsékhez lett kitalálva.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1869) Csabee. válasza ferkoboy (#1868) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Acuvue moist hoz jobb ?

Üdv: Csabee.

(#1870) ferkoboy válasza Csabee. (#1869) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A Moist 1 napos lencse, nem szükséged hozzá ápolószer.

(Egyébként a Moist még hagyományos hidrogél alapanyag - jó hozzá szinte minden lágy kontaktlencséhez való ápolószer. - De felesleges. Reggel felteszed, este kidobod. Másnap reggel ismét egy steril lencsét bontassz.... miért is lenne szükséged hozzá ápolószerre? )

A kérdezőnek nem Moisthoz kellett ápolószer, ha jól értelemeztem, hanem vmely szilikonhidrogél lencséhez, mint az AirOptix, vagy a Biofinity.

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1871) Csabee. válasza ferkoboy (#1870) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen, igazad van.. :) Most épp napi lencsét hordok, de váltanék 2hetesre.. van valami jobb új lencse ami a moistnál is jobb? :)) a kontaklencsék amúgy egységárban vannak, vagy itt is olyan hogy egyikbolt 1000ér másik 600ér adja ugyan azt? :)

Üdv: Csabee.

(#1872) ferkoboy válasza Csabee. (#1871) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Moist-tól újabb Napi lencséje a Johnson&Johnson-nak a TrueEye, ami már szilikon-hidrogél, és szintén 1 napos viseletű lencse (1Day).
Szerintem sokkal jobb mint a Moist - próbáltam.

Ha 2 hetes, akkor Oasys. Esetleg havi lencsék közül az AirOptix Night&Day Aqua lencsét tudnám még javasolni, ezt is inkább csak nap közbeni viseletre, ha nem muszáj, nem kell benne aludni. Leginkább ezzel a lencsével a legjobb a tapasztalatom szemszárazságos panaszok, homályos látás esetén.

- Új lencse, új vizsgálat, próbával. -

Lencsék árai: sajnos elég nagy szórás lehetséges.
De: van a lencséknek egy ajánlott fogyasztói ára. Jobb esetben a kereskedő tartja magát ehhez. (rosszabb esetben még rátesz.)
Sajnos az online KL kereskedelemmel foglalkozó weboldalak árai jóval alámennek mindenkiének, talán a sok forgalmazott doboz után kapható kedvezmények miatt tehetik ezt meg...de ez esetben meg találjon/keressen a fogyasztó/vásárló egy balek szakembert, aki majdhogynem ingyen megvizsgálja, és majd a hátát is tartja ha bármi gond merülne fel.
....de ebbe most nem megyek bele! .... más kérdés.

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1873) Csabee. válasza ferkoboy (#1872) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Akkor kipróbálom ezt az Oasys-st.. :) Más lencsét esetleg tudsz ami jobb? :)
Illetve ahova te jársz , ott mennyit kérnek egy szemvizsgálatért? Nekem 5öt szoktak.

Üdv: Csabee.

(#1874) MaciG válasza Csabee. (#1873) üzenetére


MaciG
addikt

Ez az "5öt" 5K akar lenni? Mert szerintem az marha sok, hacsak ez nem valami extra spéci szemvizsgálat. :Y A legdrágább helyen ahol voltam (egy belvárosi üzlet) 3K-t kértek érte, de a legtöbb helyen ingyen megcsinálják ha ott rendelsz lencsét.

BANZAII

(#1875) Csabee. válasza MaciG (#1874) üzenetére


Csabee.
nagyúr

5000! ez egy kontaktológos! Nagyon megvagyok vele elégedve, két éve bevolt gyulladva dúrván a szemem és ő rendbe hozta, és talált nekem jó lencsét, de most szeretnék váltani lencsét!

Üdv: Csabee.

(#1876) ferkoboy válasza MaciG (#1874) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szerintem nem sok az 5e Ft.
Ingyen?
Te ingyen dolgozol? vagy fizetésért?

Szerintem ha valaki tanult, egyetemet/főiskolát végzett, megküzdött azért, hogy diplomás legyen, s még ért is a munkájához, akkor igenis NE INGYEN dolgozzon.
Ez az én véleményem.

3000-3500 Ft átlagos, de azért az 5e sem sok. (Pontos, precíz, jó munkáért! )

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1877) ferkoboy válasza Csabee. (#1873) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Járni nem járok sehova, lévén édesanyám szemész, jómagam meg optometrista lennék... ;)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1878) Csabee. válasza ferkoboy (#1877) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na az tök jó : ) Az optometrista mit is jelent ? : ) Kontaktológus? tehát akár hozzád is mehetnék vizsgálatra?

Üdv: Csabee.

(#1879) MaciG válasza ferkoboy (#1876) üzenetére


MaciG
addikt

Azt írtam hogy a szemvizsgálat van ingyen ha ott rendelsz lencsét (Ergo a lencse árába ez bele van építve, szóval nem ingyen dolgozik)

BANZAII

(#1880) harry3 válasza ferkoboy (#1867) üzenetére


harry3
őstag

Értem, de én nem olyan helyen lakok, ahol egymást érik a optikák. Elég lett volna egy NEM.
Miért nem ajánlod a Suflon folyadékokat?

MaciG: Felénk is így van, vagy venni kell egy kis dobozos folyadékot.

[ Szerkesztve ]

(#1881) ferkoboy válasza MaciG (#1879) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Sajnos az van ingyen.
Javaslatom szerint inkább tételesen adjon a lencséből x % vagy y Ft kedvezményt.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1882) ferkoboy válasza Csabee. (#1878) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1.
a. Optometrista

b. Az optometrista:
Megvizsgálja a szemet, nincs-e látási zavar. Megtalálja a szembetegségeket azok jeleiből, és megfelelő gyógyintézetbe irányít. Az optikus (látszerész) elkészíti, beszerzi és javítja a szemüveget. Az Optometrista egészségügyi problémákat is észlelhet. Analizálja a szem koordinációs zavarait. Felírhat speciális optikai segédleteket, és hozzájárulhat a beszerzésükhöz. Tanácsot ad a megvilágítás körülményeinek beállításához.

2. Igen, akár hozzám is jöhetnél.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1883) ferkoboy válasza harry3 (#1880) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1. "Értem, de én nem olyan helyen lakok, ahol egymást érik a optikák."
Szerintem lakóhelyed közelében is találsz olyan helyet, ahol forgalmazzák a CooperVision kontaktlencséit, pl. a Biofinity-t.
Ha segítséget kérsz, szívesen segítek!

2. "Elég lett volna egy NEM."
Mire lett volna elég? Megtudod belőle, hogy a próbalencse főként nem számodra próba?
Egy rosszul megválasztott KontaktLencse
a., hámhiányt okozhat
b., oxigénhiányt a corneán -> következésképpen ereződés megindulását -> ... végül a szaruhártyád (cornea) elveszti átlátszóságát, és vakság a végső stádium, melynek jelenleg egyetlen megoldása létezik -> szaruhártya átültetés ....
c.....

Szeretném megértetni, hogy nem egy zokniról van szó, mely vagy jó, vagy nem.
Nem feltétlen fogod te érezni azt, hogy az a lencse rossz.

Érted mire szeretném felhívni a figyelmed? Nem belédkötésről van szó.

3. "Miért nem ajánlod a Suflon folyadékokat?"
Nem a Sauflon céggel van bajom. Csupán csak az általad linkelt 2 ápolószer nem jó!
Szilikonhidrogél lencséhez semmiképp sem!
Amit írtam, Synergi - szintén egy Sauflon által gyártott / forgalmazott ápolószer. S semmi problémám nincs vele.

"MaciG: Felénk is így van, vagy venni kell egy kis dobozos folyadékot."

Ez bár nem nekem szól, de engedd meg, hogy reagáljak rá!
Ha szerinted így kell díjazni egy szakember munkáját, hogy vásárolsz ott egy ápolószert?

Nem tudom neked mi a foglalkozásod, de gondolom te is a hónap végeztével munkabért kapsz elvégzett munkád után.

Más kérdés, hogy ha valaki ingyen vállalja... Az a maga baja. Csak sokszor ezeken a helyeken csak egy betanított, nem szakvégzett / nem diplomás ember végzi az adott munkát. (és elhiheted, hogy nem ugyanazon a színvonalon).

Ha egy kicsit is belegondolsz abba amit leírtam, én azt már megköszönöm!

Köszönöm, ha végigolvastál!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1884) harry3 válasza ferkoboy (#1883) üzenetére


harry3
őstag

Csak egy futó gondolat volt a Biofinity. Meg vagyok elégedve az Air Optix Night&Day Aqua, illetve az Air Optix Aquával. Ez csak egy kérdés volt, nem kell már a vakságnál kezdeni. :N Megfontoltabb vagyok én annál.

Hidd el, hogy nekik ez megéri, biztos nem olyan buták, hogy úgy csinálják. Az ott elvesztett összeget ráteszik a szemüvegekre. Ez az áraikon látszik is.
Megnézem a Bio true-t.

[ Szerkesztve ]

(#1885) salival


salival
aktív tag

Van egy 5 dioptriás kontaktlencsém még januárig. Következő félévre 5,5-ösöket kaptam, és mivel a szemüvegem mellette 4,5-ös volt azt is felemelték 5,25-re, mivel szemorvosom szerint nem jó ha túl sokat emel rajta (logikus).
Nos, ma megkaptam az új szemüvegemet (5,25 dioptriás) és mégis összehasonlítva rosszabbul látok mint a mostani (még nem az új) kontaktlencsémmel (5 dioptriás). Ez miért lehet?

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#1886) Csabee. válasza ferkoboy (#1882) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Te hol vagy helyileg?

Üdv: Csabee.

(#1887) ferkoboy válasza Csabee. (#1886) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Privátban szívesen válaszolok. Nem a reklám helye ez.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1888) ferkoboy válasza harry3 (#1884) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Megint egy ilyen válasz.
Te dolgod. Azt csinálsz, amit szeretnél.
Elmondtam, amit tudtam, megtettem amit tehettem, innetől kezdve a döntés joga a tiéd.
Azt sem tudtam meg miért próbálnál ki más lencsét.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1889) harry3 válasza ferkoboy (#1888) üzenetére


harry3
őstag

Csak ki akartam volna próbálni egy nagyobb víztartalmú lencsét, aminek az oxigénáteresztő képessége is magas. Maximum Night&Day helyett a simát használom, annak ha jól tudom 24% helyett 34% a víztartalma. Az a 10% is sokat tesz.
Mondtam, hogy MARADOK a megszokott lencsénél. Miért kell írni, hogy az én dolgom? Azt írtam, hogy jó, maradok a megszokott lencsénél. Maradok. Jó? :N

[ Szerkesztve ]

(#1890) ferkoboy válasza harry3 (#1889) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szervusz!

Víztartalomnak nincs köze az oxigén-áteresztéshez.
Nem lesz attól jobb egy lencse, h magasabb a víztrartalma! Vizet veszít - párologtat, nap végére sokkalta többet mint egy alacsonyabb víztartalmú! Kényelmetlenebb lesz pár óra múlva.
Befejeztem. Pont.

Úgy érzem még mindig nem érted azt, amit én mondok. Nem látsz túl a saját mondandódon.
Miért írtam, hogy a te dolgod? Ezért. Úgy sem hallgatsz rám, azt teszed, amit szeretnél. Segíteni próbáltam. Nem fűződött hozzá semmi érdekem, csak a saját szabadidőm rovására megy ez a kardoskodásod.
A flegmatizmusod úgy érzem nem érdemeltem ki. .

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1891) harry3 válasza ferkoboy (#1890) üzenetére


harry3
őstag

Nem rendeltem szemész ellenőrzése nélkül új lencsét, ezért nem értettem, hogy miért kellett annyit győzködni, hogy miért ne tegyem.
Éppen ellenkezőleg. Meghallgattalak, megfogadom a tanácsodat és köszönöm a segítséget.
Ma vettem egy Cooper Vision Options Multi-t, most tettem bele a lencsét, holnap kiderül, hogy jó lesz-e,

(#1892) arrival


arrival
újonc

Sziasztok!

Most kezdenék kontaktlencsét használni, voltam vizsgálaton, és megrendelték a próbalencsét, amire a cilinder miatt 1 hónapot kellett várnom.
Megkaptam, hogy 4 napig próbáljam. Az első próba, betanítás az optikusnál volt (Ofotért), tegnap már itthon használtam 1 órát. Aztán ma meg elszakadt mikor próbáltam leszedni róla egy szöszt. :W

Szerintetek, ha most visszamegyek, új próbalencsét rendelnek amire megint várhatok majd egy hónapot? Aztán megint egy hónap mire jön majd az igazi. :F

(#1893) Csabee. válasza arrival (#1892) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az túl sok idő, nekem a cilinderes lencsém 1héten belül kész.. tény h nem ofotért.

Üdv: Csabee.

(#1894) Ck. válasza ferkoboy (#1861) üzenetére


Ck.
addikt

Szia!

Az általad leírt könnyeket még nem próbáltam, de amióta az Aquify-t nem hasznnálom, nem vörösödik, nem vérzik be a szemem. Próbaképp belecseppentettem 2 hét nemhasználat után, viszketett tőle rendesen, majd reggel mikor felébredtem csupa vörös volt a szemem. 3-4 nap után elmúlt magától, azóta nem használom és minden oké.

Hmm...furi. Ha valóban annyira antiallgergén, akkor vajon mitől lehet?

(#1895) Ariadne válasza arrival (#1892) üzenetére


Ariadne
őstag

Szösz leszedésre illetve szöszösödés elkerülésére javaslat: amikor lencse betétel előtt kezet mosol, figyelj arra, hogy szöszmentes törölközőbe töröld (ki kell tapasztalni). Utána pedig ha mégis rámegy valami, akkor inkább a lötyit csepegtesd rá, ha kell, dörzsöld meg az ujjaid között óvatosan, de ne kezdd el leszedni, mert nem fog lejönni, csak ha lemosod a lötyivel.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1896) Thom!


Thom!
veterán

Üdv.
napi tórikus lencsével van vkinek tapasztalata? eddig havit használtam, de 98% szemüveget hordok
amit most használok coopervision proclear havi, és mintha lenne napi változata

(#1897) MaciG


MaciG
addikt

Erről a Biotrue folyadékról van valakinek véleménye? Valaki próbálta már?

BANZAII

(#1898) ferkoboy válasza MaciG (#1897) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Én próbáltam, Nem volt rossz. Kettős fertőtlenítő rendszer. A többi inkább marketinges duma, nagy a reklámja. pl. ...természet inspirálta.... stb... elolvasható a prospektusán.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#1899) MaciG válasza ferkoboy (#1898) üzenetére


MaciG
addikt

Köszönöm a választ, pont egy ilyen prospektus került a kezembe és azért kérdeztem, h ebből mi a valóság. :)

BANZAII

(#1900) ferkoboy válasza MaciG (#1899) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nincs mit. Prospektusban szépen reklámozzák önmagukat, gyakorlati tapasztalatom csak annyi, amennyit jómagam próbáltam. Ez 2-3 hét, egy kis ápolószer elfogyasztása. Gondom nem volt vele, de azért messzemenő következtetéseket nehéz lenne ennyiből levonni.
Várnék még vele pár hónapot, hogy többet tudjak róla mondani.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.