Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

Na, megvannak a keménylencséim :D . Nem is annyira rossz, de persze még szokni kell a szemnemnek. Viszont ugylátom hogy nagyon lent helyezkedik el a szememen, ezért amikor nagyobb a pupillám nem fedi le telejesen :Y

(#702) MichaelSD válasza INNU_&_O (#701) üzenetére


MichaelSD
őstag

Szerintem hordjad még egy kicsit, de vannak kemény lencsék nagyobb átmérővel, sőt kisebb vagy nagyobb ívvel is.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#703) tildy


tildy
nagyúr

Nos , fiúk lányok, megvotl a 3 éves kontrollom is.
100%os lett a látásom a műtét után .

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#704) INNU_&_O válasza MichaelSD (#702) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Az mit jelent hogy nagyobb ív ?

(#705) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

A doktornő szerint a Delta folyadék nagyon ''maró hatásu''. Helyette a Unique-pH -t ajánlotta, viszton az nagyon rikta. Nem tudom honnan szerezzek :F Hallott már valaki erről a löttyről ?

(#706) tildy válasza INNU_&_O (#704) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt, hogy nagyobbra csinálják meg a lencsét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#707) INNU_&_O válasza tildy (#706) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Ujabb 26ezerért, vagy visszaveszik a mostanit és legfeljebb különbözetet fizetek? Ha ujabb 26ezer akkor inkább elleszek ezzel. (ha visszaveszik, akkor is nyafogok mert unom a pestre utazgatást ...)

(#708) MichaelSD válasza INNU_&_O (#704) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nagyobb ív alatt a lencse görbületét értem. Azt is lehet állítani, ahogy a lencse méretet is.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#709) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

Nem akar ez összejönni :(
2 hete szoktatom és öt óra után nagyon eres lesz. Hat hónapja kezdődött próbálkozásaimat aszthiszem még egy utosló dobással megtoldom fináléként: Rendeltetek egy hyperáteresztő keményet legalább 100 as Dk val. Ha azzal se lesz jó, feladtam a lencsézést. -__-

(#710) Drizzt válasza ronaldo (#348) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én -3, s erősen fontolgatom a lencsét, mi arra a legjobb lehetőség, hogy megússzam azt anyagilag, hogy hetente 3*2 órára kéne nekem lencs kb?

I am having fun staying poor.

(#711) alitak


alitak
senior tag

Clear58 lencséket ismeri vki? Fél évre olyan 7k. A csomagban 6 darab van, 2-2 hónapra.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#712) INNU_&_O válasza Drizzt (#710) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

napi 2 órára ? Az meg ugy minek :F

(#713) alitak válasza INNU_&_O (#712) üzenetére


alitak
senior tag

Gondolom sportoláshoz kéne neki. Szemüveg nélkül nekem sem az igazi, pedig nekem csak -2,5 van a szememen

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#714) Drizzt válasza alitak (#713) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, jól látod, fociedzésről van szó. Persze az se baj, ha mondjuk azokon a napokon egész nap bent figyel, de a legolcsóbb megoldás érdekelne.

I am having fun staying poor.

(#715) INNU_&_O válasza INNU_&_O (#709) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Ja, egyébként teljesen egyetértek Tildyvel, hogy nem kényelmetlen a keménylencse. Már ténnleg nem érzem hogy bent van. Csak éppen az eresedés... de az a lágy lencsénél is volt nekem, tehát egyéni probéma.

(#716) alitak


alitak
senior tag

Az első kontaktlencsém Bausch&Lombs volt, és attól nagyon eresedett a szemem. Lassan egy hónapja nem volt rajtam kontaktlencse, ma viszont reggel beraktam a Clear58 márkájút. Rajtam volt 12 órát, és nem volt kényelmetlen, a szemeim fehérekt. Eddig meg vagyok elégedve. Ja igen, amúgy lágylencse :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#717) tildy válasza INNU_&_O (#715) üzenetére


tildy
nagyúr

Eresedés amiatt lehet mert ''szorít '' a lencse. Menj és tágítass rajta. Ingyen megteszik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#718) Zsibi


Zsibi
újonc

Sziasztok!Nekem nem igazán gondom van a kontaktlencsékkel,hanem pont erről szeretném a szakdolgozatomat megírni,mint harmadéves optometrista hallgató.A témám a lágy lencsék túlhordása és azt szeretném kérni ,hogy ebben a témában írjatok nekem,nagyon örülnék mindenféle segítségnek.Email címem: edina_szakd@freemail.hu,arra kérnélek ,hogy a túlhordás okozta következményekről írjatok,mit éreztetek ,mi lett a közvetlen ,esetleg későbbi következménye,és hogy hogyan sikerült mindezt megoldani később .Előre is köszönöm a segítségeteket.Edina

(#719) INNU_&_O válasza tildy (#717) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Remélem igazad van...

(#720) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Helyet Budapesten tudnátok javasolni? Most úgy néz ki, hogy szülinapomra kontaktlencse lesz az ajándék, megcsináltatom, majd a szüleim ideadják a pénzt. Fél éves lenne akkor úgy tűnik...
Attól függetlenül jó lenne olcsó hely, de azért olyan, ahol rendesen megnézik azt a szemet a vizsgálaton...

I am having fun staying poor.

(#721) lorcsi válasza Zsibi (#718) üzenetére


lorcsi
veterán

szemüveges vagy, vagy hordtál már valaha lencsélt?

(#722) lorcsi


lorcsi
veterán

ma néztem a lencsefolyadékom. 360ml egy évre elég, na most az van ráírva hogy felbontás után 3hóig felhasználható :W
öntsem ki amit nem használtam fel vagy mit akar ez jelenteni :F

(#723) MichaelSD válasza lorcsi (#722) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem kemény lencsém van, de én simán elhasználok egy másfél flakkont egy év alatt. Mondjuk néha kiöblítem a tartót...

Szerintem régi folyadékot adtak el neked...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#724) kew válasza lorcsi (#722) üzenetére


kew
senior tag

Mindegyikre ez van ráírva (legalább is amit eddig a lágy lencséimhez használtam), nemhiszem hogy régit kaptál.
De hogy használtok ilyen keveset :F Nekem egy félév alatt elfogy vagy 2 flakonnal kb.
Kivételnél tenyerembe locsolok kicsit, hogy átmossam a lencsét, meg hát úgy jól háromnegyedéig töltöm a tartóját.. Tehát szerintem reális, hogy 3 hónapot írnak rá, legalábbis nálam kb addig is tart :)
...vagy csak én vok ilyen ''pazarló''? :U

amúgy vettem most egy adag acuvue oasys-t, ajánlom mindenkinek, jó kényelmes lencse:) legalább is előtte surevue-t használtam, tehát ahoz viszonyítva.

[Szerkesztve]

(#725) MichaelSD válasza kew (#724) üzenetére


MichaelSD
őstag

Keménynél más a technika! :D

Először is a keményłencse tartója egy henger, melynek klt vége letekerhető- A kemény lencséket egy puha műanyag ''foglalat'' fogja, ami a letekerhető részhez van erősítve. Gykorlatilag a ''foglalatba'' lévő lencsét rakom a folydékba, mikor rátekerem a tetejét. Kivételkor külön tisztítót használok.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#726) kew válasza MichaelSD (#725) üzenetére


kew
senior tag

pfű jólvanakkor nem szóltam :)
igazából sosem láttam még kemény lencsét, de valahogy nem is szeretnék :B

(#727) MichaelSD válasza kew (#726) üzenetére


MichaelSD
őstag

Miért? Nem olyan vészes. Különben is: igazi férfiak kemény lencsét hordanak! :DDD

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#728) lorcsi


lorcsi
veterán

bazzz nem kell a tartót telelocsolni :W
elég ha a lencse el van lepve valamennyire és kész

persze hogy nem régi, most vettem 1 hete sincs, és a korában vettre is ez volt írva. csak nme tudom miért :F

(#729) Ariadne válasza lorcsi (#728) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindegyik oldaton ez van, függetlenül attól, hogy kemény vagy lágy lencséhez való. Egyszerűen az az oka, hogy eleve csak addig steril, amíg fel nem bontod, és kb. 3 hónap az szerintük, amikortól már túl sok minden tenyészik benne ahhoz, hogy biztonságosan használhasd. De rá se ránts, mostanában ritkán hordok lencsét, így most volt 2 éves a folyadékom, lassan elfogy (mindig ráírom alkoholos filccel, mikor bontottam fel). :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#730) INNU_&_O válasza Ariadne (#729) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Azért a kétéves lötty már durva.

(#731) lorcsi válasza Ariadne (#729) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem is hülyeség. sosem foglalkoztam vele ;)
ha jól rácsavarom a kupakot szvsz nem mehet bele baci vagy káros dolog úgy sem

(#732) INNU_&_O válasza MichaelSD (#727) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

''Igazi férfiak kemény lencsét hordanak'' Jaja! :D Egyébként nekem uganolyan tokom van mint ami a lágyhoz volt, csak csit kisebbek a rekeszek

Az a nagy különbség egyébként hogy mivel a kemény kisebb, nem a
z inhártyán van a széle hanem a szaruhártyán. Ne tudom mások hogy vannak vele, de engem nagyon irritált ahogyan a lágy lencse széle az alsó szemhéjam aatti részt birizgálta. Ez főleg az érzi akinek aztigmája (is) van, mert ugye arra tórikus lencse kell és annak kicsit durvább a széle mint a sima szférikusnak.

[Szerkesztve]

(#733) tökfey


tökfey
tag

Sziasztok!
Surevue lágy lenscékről van valakinek tapasztalata? Most váltottam, a dokim szerint ez kell.... :O

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#734) ferkoboy válasza tökfey (#733) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Jó lencsék, ha havit szeretnél, akkor mindenképp talán az egyik legjobb megoldás. (esetleg ahogy már Kew is irta Acuvue Oasys).
Ha szükséged van rá jó áron, akkor keress meg.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#735) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Egyébként pedig a 3 hónap tényleg 3 hónap az ápolószerek lejárati idejét tekintve.(felbontás után)
Én a magam részéröl nem rizikózom, inkább kisebbet használok, s ha véletlen megmarad, akkor kiöntöm. Higiénia elég fontos a szaruhártya számára. Amennyit ezen bukok, azt hosszutávon ugyis visszanyerem... De mindenkinek saját döntése.
Rendszeres(napi) használattal pedig nekem is egy 360ml-es ápolószer kb 2.5-3 hónapig tart...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#736) MichaelSD válasza ferkoboy (#735) üzenetére


MichaelSD
őstag

OK ,megnéztem és a keménylencsél löttyei több mint 1 évig elállnak.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#737) INNU_&_O válasza MichaelSD (#736) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Az enyémre (Unique-pH) az van irva hogy 6 hónapig a felbontás után.

(#738) federic86


federic86
újonc

nekem azt mondták, hogy kb 3 hónapig kell 2hetes probalencsét hordani ,utána jöhet a night & day lencse, ha minden rendben.
Kötelező kivárni azt a 3 hónapot? :F

(#739)



addikt

Sziasztok!

Én szemüveges vagyok de most arra gondoltam lehet hogy jó lenne lencsére váltani.
Az a bajom, hogy nem tudom hova menjek. Valami megbízható hely kéne, ahol megvizsgálják a szemem, felírják a lencsét meg minden Budapesten.(3as metro vonalán lenne a legjobb, de ez nem létszükséglet)
Fontos hogy minőségi lencsét kapjak, nem baj ha drágább(persze azért ésszerű keretek között).
Szóval ha tudnátok valami tanácsot adni ezügyben azt megköszönném. Ja +os lencse kell majd és valószínűleg tórikus, ezt azért írom mert úgy tudom nem mindenhol foglalkoznak ilyennel.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#740) válasza (#739) üzenetére



addikt

up

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#741) INNU_&_O válasza (#740) üzenetére


INNU_&_O
csendes tag

Dr. Görög Katalin magánrendelése
6. kerület, Dózsa György út 94
Hétfőn és csütörtökön rendel, 17°° -tól 19°° -ig

És szerintem először próbálkozz gázáteresztő keménylencsével (egészségesebb meg minden, olvass vissza) bár ez a te dolgod.

(#742) MichaelSD válasza INNU_&_O (#741) üzenetére


MichaelSD
őstag

Még egy szavazat a gázáteresztő keménylencsére.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#743) válasza INNU_&_O (#741) üzenetére



addikt

Köszi.
Majd a dokit megkérdem milyen lencsét javasol és miért.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#744) INNU_&_O


INNU_&_O
csendes tag

ŰRISTEN !! :Y méghogy nem tud elveszni a keménylencse a szemben ! Haha, hát igen ezt irja a könyvecske... És mégis. Azért egy kicsit befostam bevallom. Úgyéreztem fent van, ezért nagyon erősen lefele néztem és a szemhájamat megragadva sikerült nagynehezen lemaszírozni.
ps. persze eza lággyal is megtörténhet

(#745) moma válasza INNU_&_O (#741) üzenetére


moma
őstag

Rákerestem a kemény lencsére a topikban de nem igazán találtam pro érvet. Páran azt írták, hogy jóval kényelmetlenebb ennyi. Meg, hogy csak spec esetben kell. Ti miért javasoljátok alapból azt nem értem...

we all deserve a bit of luck.

(#746) tildy válasza (#739) üzenetére


tildy
nagyúr

Görög Katalint én is ajánlom, de akár a szemészeti klinikára is bemehetsz: Sajnso a kedvenc dokinőm (Nádray doktornő) már úgy tűnik nyugdíjba ment, de Görög KAtalin is nagyon segítőkész.

Ez a 3-as metró vonalán van, Tömp utcában, Klinikáknál kell leszállni.
moma: azért mert valakinek romlika lágytól a szeme. A kényelmetlenség meg főképp eleinte van. Cserébe (mivel elmozdul a szemen) nem vörösödik be tőle a szem, nem fárad el annyira. Én például saját példámból kiindulva asztigmiásaknak soha nemis ajánlanék lágyat. (Nekem előtte 8 év alatt romlott 3 dioptriáét a szemem, lágy közben 3at (két év alatt) , utána pedig 0-0.5-t. :( Emellett rendszeresen behomályosodott, nem láttam vele jól )

Pro érv:
-nincs rátapadva a szemre , jobban levegőzik
-asztigmiásoknak nagyon jó
-könnyen ki lehet venni és be lehet rakni
-nem kell állandóan újat venni, megveszed évente egyszer, később lehet políroztatni is (igaz akkor már nem lesz olyan , mintha új lenne, de általában ez nem észrevehető )
Mondhatni: újrafelhasználható

kontra:
-nehezebb megszokni, de utánna nem érzi az ember
-az előnye egyben a átráyna is, könnyebben elhagyható
-valaki nem tudja megszokni.

Hát ennyi.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#747) tildy válasza INNU_&_O (#719) üzenetére


tildy
nagyúr

Na tágítottaka lencsém, eresedik még a szemed?
Bevált az amit választottál?

Rösszul írtam előbb, szóval a helyes cím: Tömő utca! I.sz szemészeti klinika

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#748) Janoska26


Janoska26
addikt

Mennyire gáz ezt a lencsét használni?Nekem kb 1 éve van szemüvegem, de már kb ez a 4. ami most van, néha ráülök, vagy volt egy réteghibásom is, a szára eltörik ezért azért, el is hagytam már egyszer, szerencsére meglett, szóval nekem elég macerás, a lencsétől viszont tartok egy kicsit ez a be ki pakolás a szembe, mennyire kellemetlen ez, vagy ennyit megér a dolog?

(#749) moma válasza tildy (#746) üzenetére


moma
őstag

OK, ha valami spec esetről van szó, mint ez az asztigma akkor lehet. De valakinek akinek nincs ilyen gondja, annak is jobb szerinted is ha kemény lencsét kér eleve?

Egyébkét szeritnem a lágy lecsét is nagyon könnyű ki be rakni. Legalábbis én nagyon profi vagyok benne :DDD Gyakorlatilag nincs olyan hogy nem megy egyből. Ami inkább macerás, az a lencse tisztítás, de ez sem több fél percnél.

we all deserve a bit of luck.

(#750) moma válasza Janoska26 (#748) üzenetére


moma
őstag

Szerintem nem nagy strapa a lencse. e próbáld ki aztán max vissza állsz a szemüvegre. Meg eleve pl én így is hordom mellette néha. Otthon pl soha nem használom a lencsét, mert a sima lágyat nem lehet egésznap hordani.

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.