Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) lorcsi


lorcsi
veterán

Vision Express lencseárak érdekelnének, ha valakinek van mostani árlistája megköszönném (lapjukon nem elérhető :F)

(#1102) #41635072


#41635072
törölt tag

Szerintetek melyik a legolcsóbb netes bolt, ami megbízható?

(#1103) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Én kb 5 hónapja használok lencsét ( iWear Supreme). Ebből vettem 6-6 darabot szóval még 1 hónap és elfogy, és most ki szeretnék próbálni valami más fajtát. Főleg vezetéshesz használom meg persze a "mindennapi" éltben. :) Ti melyiket javasolnátok?
Eddig itt néztem őket és ahogy láttam elég "jó" árba vannak (A bolti árhoz képest...)

BANZAII

(#1104) #41635072 válasza MaciG (#1103) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én CooperVision Biofinity-t használok, nekem bevált, szerintem nagyon jó lencse.
Tisztító löttyként pedig Sauflon CyClean-t használok. Ez is nagyon jó, abszolút nem csíp meg ilyenek.

(#1105) lorcsi válasza MaciG (#1103) üzenetére


lorcsi
veterán

nagyo jó ez a bolt, 3 ezerrel olcsóbb itt a lencsém :Y

(#1106) MaciG


MaciG
addikt

Ezek a Night and day lencsék olyanok, hogy hó elején beteszem őket és hó végén meg kiveszem? (sorry a hülye kérdésért, de még nem igazán vágom hogy is van ez :)) )

BANZAII

(#1107) lorcsi válasza MaciG (#1106) üzenetére


lorcsi
veterán

arról a webshopról mi a tapasztalatod?

elvileg, de szerintem nincs semmi értelme benne aludni

(#1108) MaciG válasza lorcsi (#1107) üzenetére


MaciG
addikt

Igazából még semmi ,mert még fél éve sincs hogy lencsét használok és az első 6 párat Szegeden egy helyi boltban vettem ,csak néztem ,hogy itt tényleg elég jó árak vannak szóval én is majd most fogok elsőnek rendelni onnan. :K

Értelme nincs ,de ha pl. elmegyek bulizni este és aztán nem alszok otthon akkor nem kell vinnem a tartót és xarakodni azzal hogy pakolgatom. :)

BANZAII

(#1109) #41635072 válasza MaciG (#1108) üzenetére


#41635072
törölt tag

Erre a biofinity is tökéletesen megfelel. Egy héten 5-ször aludhatsz benne. ;)

(#1110) lorcsi válasza MaciG (#1108) üzenetére


lorcsi
veterán

úgy már van értelme, szükségből fent hagyni
de csak mert n&d a lencse és kihasználod benne az egy hónapot :( nem jó érzés az a szemnek akárhogy is akarják ezt nekem bemesélni az optikusok és a gyártók

(#1111) MaciG válasza lorcsi (#1110) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor gondolom az se gond ha folyamatosan nem 15-16 órát van bent (mint a hagyományos lencsék), hanem mondjuk 24-30 órát. ???

BANZAII

(#1112) #41635072 válasza MaciG (#1111) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem hát.

(#1113) kew válasza lorcsi (#1107) üzenetére


kew
senior tag

Én már kb 1,5-2 éve a lencsebolt.hu-tól rendelek, teljesen korrektek, csomag mindig időben megjön, a termékek tökéletesek. GLS-el szállítattnak.

Úgyhogy én nyugodt szívvel ajánlom őket :K

(#1114) bandus


bandus
veterán

[link]
azt azért igazán hozzáírhatnák, hogy ez hány db-os. bár gondolom 3. de sehol sincsen feltüntetve.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1115) kew válasza bandus (#1114) üzenetére


kew
senior tag

Szerintem 6db. Igaz a linkre csak a főoldal jön be, de amiket én eddig vettem lencsét, azokban mindig 6db volt :)

(#1116) bandus válasza kew (#1115) üzenetére


bandus
veterán

akkor jó, mert ahol eddig vettem ennyiért, ott pont csak 3db volt benne. :W :)

lehet rájuk telefonálok valamelyik nap :)

köszi a választ.

amúgy már majdnem megrendeltem az akcióa air optixot a folyadékkal, amikor leesett hogy én az aquát használom :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1117) kew válasza bandus (#1116) üzenetére


kew
senior tag

jó hát lehet itt is 3db, azért hív őket :)

Amúgy jó az a lencse? Nekem is váltanom kéne Oasys-ról.. Mivel ez csak 2 hetes lencse de én jól kihordom mindig egy hónapig, ami gondolom annyira nem tesz jót.

Kellene egy havi, amiben nem szárad a szemem. Az AirOptix Aqua valami új "fejlesztés"?:) Majd írd meg pls, hogy 6 vagy 3 db-os a doboz. Lehet ha elfogy az oázisom, majd kipróbálom ezt, elég szimpatikus így elsőre :)

Bár ez a reklámszöveg érdekes: "Lélegző kontaktlencsék - halványabb, csillogóbb, egészségesebb szemek!" - halványabb lesz a szemem? :))

[ Szerkesztve ]

(#1118) lorcsi válasza bandus (#1116) üzenetére


lorcsi
veterán

ha az akciósoknál a főoldalon a bővebben-re kattintasz kiírja mit tartalmaz az akciós csomag

én is aquat használom, de biztosan ez az opti sem lehet rossz minőségű
egy szer kipróbáltam egy B&L lötyit, nem éreztem különbséget

nagyon jók ezek az év végi akciók, de egy kicsit kusza az aqua lecse dolog. ennyire sok fajta van ebből ?

melyik lencsét akarod rendelni ?

[ Szerkesztve ]

(#1119) kew válasza kew (#1117) üzenetére


kew
senior tag

de ahogy nézem, lens.hu-nál is 6db-os kiszerelésben van 8400-ért, és mivel ők általában drágábbak mint a lencsebolt, így itt is 6-os lesz szvsz :)

(#1120) bandus válasza kew (#1117) üzenetére


bandus
veterán

szerintem rendkívülkényelmes, eddig leghosszabb időkét és félnap volt, amgí a szememben volt, alvással együtt. egyáltalán nem éreztem semmi extrát, hogy fájna, vagy száraz lenne a szemem. nem is szándékozom váltani.

Lorcsi: én air optix aquát használok, ez az első lencsém, de nem cserélném el semmire. számomra tökéletes :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1121) MaciG válasza bandus (#1116) üzenetére


MaciG
addikt

Ha kiderítetted ,hogy hány darabos akkor osztd meg velünk plz, mert én is ilyet rendelnék szerintem. :K

Esetleg erről ( Ciba Vision AirOptix )valakinek valami véleménye, mert ez is jónak tűnik?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1122) bandus válasza MaciG (#1121) üzenetére


bandus
veterán

ennek szerintem az aqua a továbbfejlesztett változata. amúgy 6db-os a lencse. szalén eddig pontosan dupla áron vettem lencsét :W

jó, hogy csk aegyszer vásároltam ott.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1123) MaciG válasza bandus (#1122) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi az infót :R , valószínű én is betesztelem. :K

Amúgy attól lehet valami baja a szememnek ha én mindkettőre (-2)-es lencsét használom de a szeme amúgy egy nagyon pici mértékben cilinderes? Mert mikor nyáron benn voltam az optikában (ahol persze aranyáron mérik a lencseárakat...) akkor ott azt mondáták, hogy nem baj. Most ezt lehet azért mondák, mert tényleg így van vagy csak azért mert nem volt raktáron "cilinderes" lencséjük? :U Amúgy meg jól látok vele mindent tehát etéren nincs semmi ,dehát első az egészség.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1124) zedok


zedok
senior tag

Hello! Bausch&Lomb lencsém van. Gondolom ez az alap fajta? na mind1 :D kérdésem lenni eddig használtam solo care aqua-t és most dárga jó anyám (mivel nem mentem el vele) vett folyadékot (pedig én mondtam neki h milyen kell) és rásóztak valami iWear Premium folyadékot. Nem is hallottam róla. de nem is irnak róla meg semmi. Ti tudtok valami infót? Baj ha átállok erre a folyadékra igy hirtelen? mivel a másik kifogyott. Bocsi a sok hülye kérdésért. Am másik dolog. Havi kontaklencsém van ugye. Abba mennyit lehetne tölteni nap mint nap? és nem estis ha jól tudom. szall nem is lehet benne aludni,vagy tévednék?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1125) lorcsi válasza zedok (#1124) üzenetére


lorcsi
veterán

én sem ismerem ezt a típusú lötyit, de a premium szó sokat sejtet és gondolom optikai szaküzletbe vette anyut, ott meg rosszat nem adnak. az a lényeg hogy fehérjeoldós legyen

pontosan tudni kellene a lencséd típusát,d e ahol vetted ott minednről bővebb felvilágosítást tudnak adni ha bemész vagy telón is

(#1126) MaciG válasza zedok (#1124) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem iWear lencse volt ez első , de nem ajánlanám senkinek :( ,de attól a folyadék még lehet jó is. :K

BANZAII

(#1127) MaciG válasza MaciG (#1126) üzenetére


MaciG
addikt

Hogy egy kicsit konkrétabb legyek ez a pontos típusa. iWear Supreme Monthly, az összetétele pedig.43% hioxifilcon A, 57% H2O (leglábbis ez van ráírva.)

BANZAII

(#1128) zedok válasza lorcsi (#1125) üzenetére


zedok
senior tag

fehérjeoldós. :) kiváncsi leszek. ma kipróbálom :D ej.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1129) kew válasza zedok (#1128) üzenetére


kew
senior tag

Vettem ma én is ilyen iWear premium löttyöt. Ofotértban árulják, az eladó azt mondta, hogy ez ugyan az, mint a Solo Care Aqua, csak Ofotért átcsomagolja, így olcsóbb párszáz forinttal (360 ml-es, így is olcsóbb volt, mint a 250-es solocare). Megnéztem a dobozát, gyártóként valóban a Ciba Vision Corporation van ráírva, úgyhogy csak igazat mondott :)

Remélem jó lesz, mert vettem két dobozzal... :U el kellett passzolnom az ofotértes utalványomat.

Persze a jövőben maradok azért az optifree-nél, lencseboltban még az olcsóbb, mint az ofotért, de most egyrészt le vagyok égve, másrészt volt ez az utalványom..:)

(#1130) MaciG válasza bandus (#1120) üzenetére


MaciG
addikt

Én is beújítottam ilyen aqua-t, és azt kell, hogy mondjam, hogy tényleg kényelmes, már aludtam is benne (húzós buli után már nem volt erőm kivenni meg nem is otthon aludtam szóval tartóm se volt ott) és nem "vörösödött" be a szemem és nem is éreztem kényelmetlennek.

BANZAII

(#1131) Nordik


Nordik
őstag

Sziasztok!

Acuvue Oasys-hoz ti melyik löttyöt ajánljátok? Illetve melyik az amelyik mostanába a legjobb és a legjobban bevált?

(#1132) #41635072 válasza Nordik (#1131) üzenetére


#41635072
törölt tag

Bár én Biofinity lencsét használok, de a Sauflon CyClean mosója nagyon bejön. :K

(#1133) Nordik válasza #41635072 (#1132) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Gondolkoztam azon, hogy váltok AirOptix Aqua-ra. Mert az Oasys csak 2 hetes. Igaz, hogy szinte mindenki 3hétig hordja, de biztosabb lennék a dolgomba ha ténylegesen havit hordanék. :)
De az Oasys 8.4-es görbülettel van, az AirOptix pedig 8.6-os. Mit gondoltok Ez akkora különbség lenne? Valószínű akkor nem is lenne jó az AirOptix? :U

(#1134) #41635072 válasza Nordik (#1133) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor az nem lenne jó. VAgyis mielőtt váltanál egyeztetned kéne a szemdokiddal.
Biofinity-ben nem gondolkodssz?

[ Szerkesztve ]

(#1135) Nordik válasza #41635072 (#1134) üzenetére


Nordik
őstag

Nem lenne rossz az se. Sokan dicsérik.
Viszont a Biofinity is 8.6-os görbülettel van. :U

[ Szerkesztve ]

(#1136) #41635072 válasza Nordik (#1135) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor szvsz muszáj lesz elmenned a dokihoz, akinél berakjátok, és megnézi, hogy jól illeszkedik-e a szemedre.

(#1137) Nordik válasza #41635072 (#1136) üzenetére


Nordik
őstag

Rendben, köszönöm!

Egyébként a kontaktlencsethordok.hu mennyire megbízható és gyors? Előre kell utalni a pénzt stb. :U

Egyedül náluk találtam Opti-Free RepleniSH ápolószert, ami állítólag elég jó. De cáfoljátok meg ha nem így van. :)

Acuvue Oasys mellé lenne, gondolom az Opti-Free Expressnél jobb és újabb is ha jól tudom.

(#1138) Nordik


Nordik
őstag

Lenne egy újabb kérdésem. :B

Havi lencsék közül melyiket érdemes választani? Általába csak reggeltől estig hordanám. Meg géphez szemüveg általába.
Néztem az AirOptix Aqua-t és a Biofinity-t. Ezek közül melyik lenne a legjobb? Vagy valami más havi lencse esetleg?

Jelenleg Acuvue Oasys-t használok, megvagyok vele elégedve, viszont ez 2 hetes csak. Így kicsit drágábban jövök ki. Túlhordani gondolom nem nagyon ajánlott, mondjuk 3 hétig. Bár a dokim azt mondta ez nem gond... Nem értek ehhez, de elég furcsa, hogy ilyet mondott. Én szeretnék biztos lenni a dolgomba.

Köszönöm!

(#1139) #41635072 válasza Nordik (#1138) üzenetére


#41635072
törölt tag

Most nem azért,mert nekem is biofinity van, de: Jelenleg papíron neki vannak a legjobb tulajdonságai.
Mint említettem, nekem teljesen bevált.
Szemorvosom szerint is ez a legjobb, most elérhető lencse. :U

(#1140) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok!

Egynapos lencsét lehet két napig hordani? Nem csinálnék belőle rendszert, csak most így jött ki a dolog, és nem ártana, ha bírná. Természetesen beáztatva lébe, és elzárva.

(#1141) Nordik válasza MoP_FX 57 (#1140) üzenetére


Nordik
őstag

Én úgy tudom nem lehet és ne is próbáld ki.

(#1142) #41635072 válasza MoP_FX 57 (#1140) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem van olyan, amiben lehet aludni. :U (2 napot benne lenni néha)
Persze a drágább fajtából.

(#1143) rarri válasza MoP_FX 57 (#1140) üzenetére


rarri
senior tag

Nyugodtan felveheted, nem lesz semmi bajod tőle. :) Ez biztos. Ki van próbálva. :K

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#1144) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Köszönöm a válaszokat! Már teszteltem én is, és jónak tűnik másnap is. Éjszakára egyébként is kiveszem, mert kicsit életidegen érzés, ha bent van, és le van csukva a szemem.
iWear DD Supreme+ lencsékről van szó egyébként

Azt szeretném még megkérdezni, hogy az egynapos lencse tulajdonképpen miben különbözik a kéthetes, illetve havi lencsétől?

(#1145) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Ki milyen kéthetes lencsét használ? Mit ajánlotok? Jelenleg B & L 59-et használok, de annyira nem győzött meg.

(#1146) lorcsi válasza MoP_FX 57 (#1145) üzenetére


lorcsi
veterán

B & L 59 havi cseréjű lencse, nem kéthetes. nekem mondjuk bejött
Mit nem szeretsz benne ?

(#1147) MoP_FX 57 válasza lorcsi (#1146) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Zavaróan vastag a napihoz mérten és színezett. A vastagsága leginkább a berakásnál okoz gondot. Lens.com miért írja vajon kéthetesnek? :(

Gyártói oldal is kéthetesnek írja.

[ Szerkesztve ]

(#1148) Nordik válasza MoP_FX 57 (#1145) üzenetére


Nordik
őstag

Én Acuvue Oasys-t használok, igaz 3 hétig, de hétvégén nem hordom. Így nem hordom túl, nagyon ritkán 2-3 napot.
Én ezt kaptam alapból, szerintem egész jó. :) Főleg úgy, hogy sajnos eléggé száraz a szemem.
Jut eszembe, szerintetek az Optifree-nél jobb lehet a Solocare Aqua lötyije? Mármint szemszárazság ellen. Vajon jobban hidratálná a lencsét stb? Tovább kitartana a szemembe a lencse száradás nélkül? :U

(#1149) MoP_FX 57 válasza Nordik (#1148) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Kipróbálnám az Oasyst, csak nincs belőle 8,6mm görbületű. :( Gondolom ettől nem szabad eltérnem.
Én egyébként Solo Care Aqua-t használok, de van olyan nap, hogy 6-7 óra után szinte kipattan a lencse a szememből olyan száraz már. :( Aztán valamikor este kilencig tökéletes, bár itthon általában kiveszem egyébként is.

(#1150) Nordik válasza MoP_FX 57 (#1149) üzenetére


Nordik
őstag

Annyira nem értek hozzá, nemrég óta lencsézek. :) De a dokiddal egyeztess és lehet találtok valamilyen lencsét. Úgy tudom a Biofinity még elég jó lencse. Bár az 1 hónapos, de 8.6-os görbülettel árulják. Mindenesetre találomra ne rendelj akármilyen lencsét szerintem. :U

A lötyivel kapcsolatban én is így vagyok, valamikor egész nap tökéletes(bár az nagyon ritka, hogy sokáig bennhagyom), van mikor pedig pár óra után már érzem, hogy száraz. Egyébként nekem reggel 7-től délután 2-3ig szokott benn lenni. Itthon, géphez stb. mindig szemüveget hordok. Majd ha elfogy az Opti-free szerintem kipróbálom a Solocare-t, aztán meglátjuk. Csak azért gyűjtök tapasztalatokat, nehogy a Solocarrel még jobban száradjon a szemem és szenvedés legyen az a kb. 2 hónap ameddig el nem fogy. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.