Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) MaciG


MaciG
addikt

Tórikus lencsékből milyet ajánlotok? Olyan kellen ami éjjel-nappali. Eddig nem volt baj ,mert normál lencsét hordtam (aqua). DE szeptembertől elkezdtek dolgozni, és sajnos mindkét szemem cilinderes és a munkahelyre meg kell az éles látás, és van olyan is amikor északa kell dolgoznom. Van akinek ilyet kell használni?

BANZAII

(#1352) Ticsi.


Ticsi.
csendes tag

Ebben a nagy melegben a lencsék tárolásának vannak szabályai? Ha igen, légyszi osszátok meg, még kezdő vagyok. :B

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#1353) Ariadne válasza Ticsi. (#1352) üzenetére


Ariadne
őstag

No para, semmi bajuk nem lesz. Ahogy szoktad, rájuk öntöd a lötyit, és kész. ;) Legfeljebb ha aggódsz, hogy kevés lesz nekik, tegyél rá többet.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1354) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Édesvízű tóban (Velencei tó) mennyire lehet lencsében lubickolni?
Megárt neki, ha belemegy a szemembe a víz?

(#1355) Csabee. válasza #41635072 (#1354) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:) nem árt meg.. vagyis attól függ hogy kinek milyen érzékeny a lencséje, én úsztam már benne tengerben tóban, medencébe, a klóros víz a legrosszabb neki! De a víz alatt legyen minél kevesebbet nyitva a szemed, de nem lesz gondja a lencsének igazából , bírnia kell! :)

Üdv: Csabee.

(#1356) #41635072 válasza Csabee. (#1355) üzenetére


#41635072
törölt tag

Tényleg nem lett semmi baja. :R

(#1357) MaciG válasza #41635072 (#1356) üzenetére


MaciG
addikt

És nem mossa ki a víz ha pl csobbansz egy fejest? :)

BANZAII

(#1358) ALI_G válasza MaciG (#1357) üzenetére


ALI_G
veterán

fú amit nem ajánlok lencsében az a csúszdázás.
én úgy jártam hogy még csukott szemmel is elvesztettem egy lencsét akkorát csapódtam :D

(#1359) c41r0^ válasza ALI_G (#1358) üzenetére


c41r0^
őstag

nálam nem volt ilyen gond, 2x voltam aqua-parkban lencsével és mindkétszer megmaradtak a szememben

amúgy a pillanatragasztó csodákra képes :DDD

(#1360) MaciG válasza ALI_G (#1358) üzenetére


MaciG
addikt

Én is csúszdázni készülök meg jó nagyokat ugrani, szóval majd akkor ha a lencse már épp megérett a cserére ,vagy a közelében jár, akkor kipróbálom, h nem veszem ki. :D

BANZAII

(#1361) Csabee. válasza MaciG (#1360) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem kell parázni ó az.. :D ennyi erővel az úszónadrágod is elhagyhatod.. :DD ha a lencést is

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#1362) MaciG válasza Csabee. (#1361) üzenetére


MaciG
addikt

De a fürdőnadrágot azért hamarabb megtalálom, és amúgy se vagyok szégyenlős :D

BANZAII

(#1363) Csabee. válasza MaciG (#1362) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah igen.. hamarabb megtalálod az tény.. :D nekem nem szokott kiesni menetközbe.. bármilyen körülmény között! :)

Üdv: Csabee.

(#1364) #41635072 válasza MaciG (#1357) üzenetére


#41635072
törölt tag

Becsukom a szemem. :D
Amúgy nem ugrok fejest a 20 centis tóba. :D
Csúzdán nem tudom, hogy mi történik vele. Szerintem megvan az esélye, hogy lazán elszáll, mikor csobbansz. Bár ha belegondolok a víz nem szokta felnyitni a szemhélyamat. :D

[ Szerkesztve ]

(#1365) Ariadne válasza c41r0^ (#1359) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát, azt hiszem a mai világban érdemes az aquaparkokban lencsét hordania az embernek és a lába elé nézni, mert úgy tűnik, mostanság nem a lencse elvesztése a legnagyobb veszély...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1366)



addikt

Az gáz ha a két hetes lencsémet már kb 40 napja hordom? Nem is szándékozom lecserélni egyelőre.:)

Általában olyan 18-25 napig szoktam és a vége fele már érzem, hogy szárad ki, betenni is nehezebb stb. De ez még majdnem olyan mint új korában. Igaz ebben volt egy 10 napos nyaralás, amikor szinte alig hordtam, csak esténként tettem be pár órára.
Ettől lehet valami bajom?

szerk: én vizes helyekre nem szoktam betenni, de nem olyan rég voltunk az Aquaparkban és ott egy lány végig hordta, amennyire tudom nem volt vele gáz

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1367) Nordik válasza (#1366) üzenetére


Nordik
őstag

Na ezt én is szeretném tudni. :)
Én Acuvue Oasys-t hordok, ugye ez 2 hetes. Na most sokszor 1 hónap alatt se teszem be 14-nél többször. Vagy 14 napot.

Tehát akkor nem gond az ha már lejár a feltüntetett hordási idő, de még csak néhány alkalommal volt a szemembe? Nyugodtan betehetem még?

(#1368) válasza Nordik (#1367) üzenetére



addikt

Az tuti nem gond. Elhasználódik ha sokat hordod, de nem hinném, hogy megromlik ha csak áll magában.:)
Persze nem hónapokról beszélek, az biztos nem tenne jót neki, de ilyen 2 hét helyett 1 hónap tuti belefér.

szerk: persze én laikus vagyok, ha f@szságokat beszélek, majd jön egy expert, seggberúg és kijavít :))

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1369) Nordik válasza (#1368) üzenetére


Nordik
őstag

Magában állásában szerintem se használódik el. Akkor lényegében a sóoldatban is tönkremenne amíg eladásra kerül. :U

De lehet én is hülyeségeket beszélek... :)

(#1370) #41635072 válasza (#1366) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ebben megoszlanak a vélemények.
Sokan hordják így, azt mondják semmi bajuk nem lesz tőle.
Én viszont azt mondom, hogy ilyenkor a képességei már jelentősen romlottak (ha nem érzi az ember akkor is) és ez a szemnek jót nem tesz. Persze még senki sem vakult meg tőle, én személy szerint betartom a gyártó által írt időket. Nekem mindenesetre nem ér párezer forintot, hogy a szemem tönkremenjen/romoljon.

(#1371) c41r0^ válasza (#1366) üzenetére


c41r0^
őstag

Nem romlik meg szerintem sem, az ajánlott időintervallum mindig a közvetlen hordásra értendő. Akinek bővebb a könnytermelése, az szerintem is simán túlhordhatja a lencséket, azonban a száradással a légáteresztő képessége romlik igazán, ami szempirosodást/gyulladást (vagy a keménysége miatt már irritálja a szemet) okozhat, ha nem kap elég oxigént a szem. Ha ez nem jelentkezik, akkor sztem nyugodtan hordd túl, de maximum az időintervallum 150%-ig, mert szerintem is romlanak a képességei a lencsének, csak még nem veszed észre (ha pedig már pirosodik a szem, azonnal kuka szvsz, mert ott a vége).

[ Szerkesztve ]

(#1372) Ariadne válasza c41r0^ (#1371) üzenetére


Ariadne
őstag

Csatlakozom, nekem is ez a tapasztalatom, hogy olyan 150%-ot gond nélkül bírnak, akinek olyan a szeme, 200%-ot is, de annál többet azért már ne.

Én úgy vettem észre, hogy a bontástól kezdve folyamatosan szárad a lencse a tokban is, akkor is, ha nem hordom. Valahogy kicsit keményebb lesz (egy hónapos), és kényelmetlenebb idővel, szerintem az anyagának a víztartalma kezd elveszni és ezt nem tudja pótolni önmagában az oldat.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1373) c41r0^ válasza Ariadne (#1372) üzenetére


c41r0^
őstag

igen, ezt meg én támasztom alá, mondjuk ez a lencse típusától is függ (mennyi az eredendő víztartalom és mennyire új fejlesztésű a lencse, pl. lehet, hogy Biofinity-nél már nem nagyon van ilyen, de az általam használt CIBA Focus Monthly Visitintnél én is érzékelem ezt). ez sztem azért van, mert a gyári tokban lévő oldat "erősebb", mint a kapható lötyik, amivel felönti az ember... nomeg a gyáriban közel vákuum alatt van a lencse, míg a tároló tokban levegő van a löttyön kívül

(#1374) Ariadne válasza c41r0^ (#1373) üzenetére


Ariadne
őstag

Dettó, én is havi Focust hordok, csak Softcolorst. :K A színeseknek meg sajnos egyébként is alacsonyabb a víztartalmuk technológiai okokból, mint a normálnak, ezt csak nemrég tudtam meg.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1375) MaciG válasza #41635072 (#1364) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor ma irány BAlcsi, majd betesztelem h bírja, már úgyis megérett a cserére :D

BANZAII

(#1376) #41635072 válasza MaciG (#1375) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én holnap indulok. :C

(#1377) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1378) Csabee. válasza lorcsi (#1377) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ez tök jó! kíváncsi vagyok mikor forgalmazzák!

Tudtok adni tanácsot hogy melyik a legjobb 2hetes kontaktlencse? Most Acuvue Moist-ot használok.. de ha van ennél jobb és kényelmesebb azt szívesen fogadom

Üdv: Csabee.

(#1379) Nordik válasza Csabee. (#1378) üzenetére


Nordik
őstag

Ha 2 hetest szeretnél, szerintem Acuvue Oasys. De előtte egyeztess a dokiddal!
Az Oasys-t én 3 hétig hordom általában úgy, hogy hétvégén szemüvegezek, meg néha hét közben is néhány napot. Persze nem mondom azt, hogy te is hord túl! :)

Jut eszembe, leadtam a rendelésem Opti-Free RepleniSH lötyire, remélem beválik és jobb lesz mint az Express. Majd igyekszem írni tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#1380) Csabee. válasza Nordik (#1379) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de a múltkor mondtak itt fórumon valami jobbat ami átereszti a levegőt jobban.. vagy most mi van?:D amúgy majd dokihoz megyek természetesen hogy ő adjon tanácsot.. csak akkor megemlíteném neki a másik márkát is hogy mit szólna hozzá ha...

Üdv: Csabee.

(#1381) Nordik válasza Csabee. (#1380) üzenetére


Nordik
őstag

Szerintem a Biofinity-t ajánlották neked. De az havi.

(#1382) Csabee. válasza Nordik (#1381) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen lehet azt ajánlották, igazából én azért preferálnám a két hetest mert érzékenyebb a szemem az átlagnál.. :)

Üdv: Csabee.

(#1383) Nordik válasza Csabee. (#1382) üzenetére


Nordik
őstag

Sajnos nekem is elég érzékeny, könnyen szárad a szemem. Az Oasys viszont megfelelő, csak akkor nem ha keveset alszok. :) De lehet, hogy az új lötyivel még jobb lesz.

(#1384) Csabee. válasza Nordik (#1383) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha keveset alszol akkor sokat cseeppentsél és jó lesz, én most az 1naposat használom de az baromi drága..

Üdv: Csabee.

(#1385) Ticsi.


Ticsi.
csendes tag

Valójában meddig lehet használni pl. egy havi lencsét? Milyen hatásai lehetnek, ha tovább használom?

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#1386) Ariadne válasza Ticsi. (#1385) üzenetére


Ariadne
őstag

A visszaolvasás sokat segít... Konkrétan ezen az oldalon írtunk róla, kicsivel feljebb... ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1387) Ticsi. válasza Ariadne (#1386) üzenetére


Ticsi.
csendes tag

Igen megtaláltam. :D Valahogy nem vagyok 100-as, mióta PH! táborban voltam... :(

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#1388) Ariadne válasza Ticsi. (#1387) üzenetére


Ariadne
őstag

Annyira jó volt vagy annyira rossz? :P

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1389) Ticsi. válasza Ariadne (#1388) üzenetére


Ticsi.
csendes tag

Nagyon jó volt, csak nem aludtam valami sokat, s nem voltam magamnál. Sőt még le is égtem, ami még jobban kivette az erőmet.
Figyelmébe ajánlom mindenkinek a következő tábort, mert tényleg emlékezetesek voltak az eddigiek. :DD

[ Szerkesztve ]

:) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

(#1390) Csabee. válasza Ticsi. (#1389) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hányan voltatok hogy hogy mentél? :)

havi lencsét amúgy nem érdemes tovább használni, már csak a higénia miatt se.. bár 1-2 napot még tovább hordhatod ha úgy van, de a higénia érdekében érdemes havonta cserélni.

Üdv: Csabee.

(#1391) Ariadne válasza Csabee. (#1390) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor én vagyok az ellentábor: egy hetet teljes nyugalommal lehet. Részemről sokszor egy hónappal is túlhordom, de olyan 3 héttel szinte mindig. Semmi bajom, pedig sok éve használom így.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1392) Nordik válasza Ariadne (#1391) üzenetére


Nordik
őstag

És ezt hogyan csinálod? Tehát úgy jön ki az 1 hónap a túlhordással együtt, hogy csak közbe-közbe hortad?

Mert a 2 hetest én is így hordom, tehát naggyából számolom, hogy mikor jön ki a 14szer "betevés". :D Most nyáron van, hogy 1 héten csak egyszer-kétszer van bent. Kidobni meg nem fogom ezért...

A higiéniával kapcsolatban pedig: Nekem egyszer azt mondták, hogy a 2hét, 1 hónapos lencséken stb. 3hét után kezd lerakódni nagymértékben a fehérjék, baktériumok ilyenek. Szóval én ezért a 2hetes lencsét, max. 3 hétig szoktam hordani.

(#1393) Ariadne válasza Nordik (#1392) üzenetére


Ariadne
őstag

5 nap/hét hordással úgy átlagban. Az idő nem attól függ, hányszor hordod, hanem egyszerűen a bontástól egy hónapig jó hivatalosan az egy hónapos, ugyanígy a bontástól két hétig a kéthetes. Ha figyelted esetleg, elkezdenek száradni és igen, fehérje lerakódás kezd kialakulni rajtuk a hordástól idővel, de ettől függetlenül egy két heteset a bontástól két hét után akkor is ki kellene dobni, ha csak kétszer tetted be. De nyilván ha kevesebbet hordod, többel lehet túlhordani, mert pl. a fehérjelerakódás nem érnti annyira. :D
Egyszerűen addig hordom, ameddig kényelmes, ha elkezdem érezni, hogy kényelmetlen, kidobom. Úgy igazán egy hónaposnál azt mondanám, hogy egy héttel nyugodtan lehet tovább hordani, tovább azért nem bölcs dolog, akkor se, ha én ezt teszem. :) Csak így nagyon sok év lencsézés után már lazára veszem a dolgot. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1394) Nordik válasza Ariadne (#1393) üzenetére


Nordik
őstag

Ebben megoszlanak a vélemények, hogy a bontástól kell számítani vagy a hordási idő számít. Erről feljebb beszélgettünk is. Szerintem többen gondolják úgy, hogy a hordási idő számít és nyugodtan állhat a lötyibe. Én is emellett állok, végülis a tartóban is zárt közegbe van, igaz egy kis levegő szorulhat alá, de további szennyeződés nem kerülhet bele. A lötyi meg azért van, hogy fertőtlenítse, esetleg érdemes cserélgetni, így mindig friss folyadékban úsznak a lencsék.
Amúgy itt természetesen nem arról beszélek, hogy a havi lencsét ha nem hordjuk, (csak ázik a lötyiben) akkor akár 1-2-3 hónap múlva is betehetjük. De ha mondjuk a 2 hetes lencsét csak 3-4-5 naponta hordjuk, akkor nem kell két hét után a kukába dobni, hanem mondjuk 1 hónap után. De kövezzetek meg, ha hülyeségeket beszélek. :)

(#1395) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ez [link] és ez [link]
között van valami érdemleges különbség azon kivül hogy más van a dobozára irva?

köszi

(#1396) #41635072 válasza Tippcsi10 (#1395) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nincs
Az első linken nagyon jó árak vannak! :Y
Basszus, pont ma hoztam meg a 2 doboz biofinityt és Cyclean-t.

[ Szerkesztve ]

(#1397) Tippcsi10 válasza #41635072 (#1396) üzenetére


Tippcsi10
tag

Köszi :C
akkor rendelek is gyorsan párat, ennél olcsóbban nem találtam ilyet, lencsebolt.hu-n volt még régebben dupla pack-os kiszerelésben 5000-ért,de most az sincs már :O

(#1398) c41r0^


c41r0^
őstag

A Biofinity-hez jó a Solo Care Aqua folyadék? Rákerestem a szilikon-hidrogél lencsék (ilyen a Biofinity is) ápolására és ezt találtam, remélem nem csak marketingszöveg:

KATT

Ugyanis vennék egy 6db-os Biofinityt próbára és a mostani lencsémhez is használtam már a Solo Care Aqua-t (meg RENU MultiPlus-t, mikor melyiket, mindkettő jó ugyanis).

Vagy rendeljek inkább az itt javallott Sauflon Cyclean-t is a webshopról? És az vajon jó-e a CIBA Focus Monthly Visitint vifilcon-A lencséhez (a termék leírása alapján igen, mert "Mindenfajta lágy kontaktlencséhez"-t írnak)?

[ Szerkesztve ]

(#1399) c41r0^ válasza c41r0^ (#1398) üzenetére


c41r0^
őstag

Asszem 6os Biofinity-t veszek Cycleannel az "első linkről" én is, és a folyadékot tudom használni a Biofinity-hez és a CIBA Focus Monthly Visitinthez is.

Ha beválik a Biofinity (itt ugye 7K egy 6os csomag) akkor sztem nyugdíjazni fogom a Focus Monthly Visitintet (5.8K egy 6os csomag). Meglátjuk.

(#1400) #41635072 válasza c41r0^ (#1398) üzenetére


#41635072
törölt tag

Többnyire minden lencse kompatibilis minden folyadékkal.
Egy-két speciális eset van, de az általad említett dolgok működnek egymással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.