Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Hozzászólások

(#46951) -szabi-


-szabi-
őstag

Tudtok ajánlani magyar VPN-t?

SZERK:
Olyan megoldás is jó, ha a Magyarországon lévő win10 pc-n keresztül tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#46952) <Adamsky> válasza -szabi- (#46951) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jó eséllyel a(z otthoni) router-ed tud VPN-t. Be kell állítani (ahogy tette már itt ebben a topic-ban is egy fórumtárs) és kész.

(#46953) ®abstract® válasza Mr Dini (#46946) üzenetére


®abstract®
őstag

mester-nem tudja megnyitni az nv3-main.zip et :N

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#46954) -szabi- válasza <Adamsky> (#46952) üzenetére


-szabi-
őstag

Otthon egy öreg tplink zötyög, nem tud ilyet.
Azért gondoltam windowson futtatni szervert.
Teamvieweren táveléréssel csinálnám ha valami mellé megy akkor helyben senki nem lesz, hogy megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#46955) <Adamsky> válasza -szabi- (#46954) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem próbáltam, de egy gyors keresés után ezt találtam: How to Create a VPN Server on Your Windows Computer Without Installing Any Software

(#46956) Mr Dini válasza Mr Dini (#46946) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

No, felkerült az NVTré 0.7.3 a repóba. Sajnos azt nem tudtam tesztelni, hogy DRM védett tartalmakkal hogyan boldogul a kieg., mert vége lett a DRM védettségnek a meccs után és ma fejeztem be a dolgot.

Amikor kiraktam a 0.7.0-t, azt hittem, hogy pár soros no effort kiegészítő lesz. Hát nagyot tévedtem... Ennyit talán a Vodafone-nal se szívtam. A probléma az, hogy DRM védett tartalmak lejátszására a Kodi beépített lejátszója nem alkalmas, csak az Inputstream Adaptive (ISA). Viszont míg a Kodi playerét nem nagyon érdekli a HTTPS tanusítvány kérdése (lejárt/érvénytelen certtel is simán megy), úgy az ISA marha válogatós és nem találtam módot rá, hogy letiltsam a tanúsítvány ellenőrzését.

Szóval ahelyett, hogy direktben adnám át a linket az ISA-nak, az az ötletem támadt, hogy csinálok egy ad-hoc webszervert a kiegészítőn belül, ami képes a tanúsítvány ellenőrzésére, illetve HTTP-n streameli vissza az adatot az ISA felé, aminek így nem lesz gondja vele.

A terv tehát, hogy átjátszom az NVT linkjeit: NVT stream -> Kiegészítő -> ISA módon.

Viszont, a stream nagyobb darabokban jön. Megtehettem volna, hogy letöltöm teljesen az adott darabot a memóriába, majd ha lejött az egész, akkor továbbadom az ISA részére. De ez azt jelenti, hogy késni fog a foci, hiszen meg kell várni, amíg minden letöltődik az adott szegmensben, csak aztán menne a Kodi felé a forgalom. Meg memóriaigényes lenne a folyamat, mivel egy nagyobb média részletet kellene a memóriában tartani.

Azt találtam ki, hogy streamelem a tartalmat, szóval ha az ISA kér valamit, nyit egy kapcsolatot, megmondja mit szeretne, a kiegészítőm továbbítja a kérést az NVT felé, majd ahogy jön a válasz, úgy megy vissza a kliensnek. És itt jött a legnagyobb buktató... Amikor felépül a kapcsolat az ISA és a kiegészítőm közt (az ISA kéri a médiát, kezdeményez), akkor első dolga kideríteni, hogy mekkora adatra számíthat. Pontosan ennyit fog várni, ha pedig nem kap ennyi adatot, akkor nem fog menni a lejátszás. Ezt a Content-Length HTTP fejlécben szokás a webszervernek a klienssel közölnie. Igen ám, de az NVT/médiaklikk nem közöl ilyesmit. Fogalmam sincs, mikor elkezdem letölteni a médiát, hogy mekkora lesz a végeredmény... Minden valamirevaló szolgáltató közölné, hiszen ők pontosan tudják a végleges méretet, de mégsem teszik. Nem tudom miért. Itt kb feladtam, mert úgy voltam vele, hogy a Kodi sosem fogja lejátszani.

Aztán ahogy olvasgattam az ISA forráskódot, belefutottam egy érdekességbe: [link]

Ha a kapcsolat felépítése után azonnal közlöm a klienssel, hogy a "Transfer-Encoding" az chunked lesz, akkor nem kell előre közölni a stream méretét és az ISA tudni fogja, hogy folyamatosan fog jönni az adat. Igen ám, de ez egy speciális formátumot is hordoz magával, amit a wikipédia alapján sikerült implementálni. Egészen addig továbbítom az adatot, amíg az el nem fogy. Ha pedig eljutok a stream végére, lezárom a streamet és az ISA szépen, folyamatosan tudja dekódolni. Így kb észrevehetetlen a teljesen Pythonban implementált webszerver.

Úgy néz ki szépen működik. ISA-val indítva jóval gyorsabban indul a stream is. Hátránya, hogy fut egy webszerver a háttérben. De úgy csináltam meg, hogy ne induljon a Kodival, csak akkor, ha szükség van rá és azonnal álljon le, ha nem kell többé. Egyelőre HLS streameken tudtam tesztelni, azokkal remekül ment.

Alapból ISA-t preferál a kiegészítő mindenhez, de ha valaki szeretné a nem DRM védett tartalmakat a Kodi playerével nézni, akkor erre is van lehetőség a kiegészítő beállításaiban. A DRM védett tartalmakhoz pedig a kiegészítő automatikusan felrakja a szükséges komponenseket, ha hiányoznak.

Viszont azt nem tudtam tesztelni, hogy a licenc szerver megy-e külföldről. Simán lehet, hogy nem. Az NVT oldalán, a hivatalos módon nézve nem működik a dolog, ott nem is lehetne nézni. Én direktben próbálom elérni a szervert, nem az NVT-n keresztül. Hamarosan kiderül, hogy életképes-e az ötlet.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#46957) -szabi- válasza Mr Dini (#46956) üzenetére


-szabi-
őstag

Minden tiszteletem, hogy ennyi energiát fektetsz bele. Köszönöm és emelem kalapom. :K

(#46958) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Idáig mindig tabletről átküldtem a cápás repok zip-jét.
Most új tv van és megint így csináltam. Viszont a kodi nem látja. A tv fájlkezelője látja.
Lenne valakinek ötlete?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#46959) Per Me válasza cris78 (#46958) üzenetére


Per Me
tag

A Kodi jogosultságánál add meg, hogy minden filet láthasson,ne csak a médiákat.

(#46960) bpmcwap válasza cris78 (#46958) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Küldtem privit

Túrista vagyok

(#46961) ecotecbengi válasza Per Me (#46959) üzenetére


ecotecbengi
újonc

Szia
Én egy firestick -el küzdök. A zip-et látja de server error üzenet 😔 Van bármi ötleted ?

(#46962) CirrMee válasza blakey (#46924) üzenetére


CirrMee
addikt

Gondolom a HDR10/DV-hez "kéri az adományt".

Felbontás körhöz kéri a beállítások részlegnél, az általad említetteket szabadon engedi kapcsolgatni.

Menni megy az addon, de nálam 4k filmeknél, 4k minőségben bosszantóan sok képhibával, élvezhetetlen az egész. Az ilyen filmet 4k alá váltva viszont megszűnik a képi hiba. Mondjuk nem teljesen értem a dolgot, mert mint ha azt "ígérték volna", hogy a kedvezményeseknek a váltás után nem lesz 4k, csak FHD.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#46963) zsiga68 válasza ecotecbengi (#46961) üzenetére


zsiga68
senior tag

Működik a net kapcsolat?

(#46964) blakey válasza CirrMee (#46962) üzenetére


blakey
titán

Kapcsolni engedi, de nem sokat ér. Nekem Max óta 1080p, így ellenőrizni sem tudom, és nincs is szükségem az előfizetett tudásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46966) ecotecbengi válasza zsiga68 (#46963) üzenetére


ecotecbengi
újonc

Igen működik és a többi repo is...kivéve ez 😔

(#46967) zsiga68 válasza ecotecbengi (#46966) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor talán pont az a helyzet amit a hübaüzenet ír. Melyik repot szeretnéd elérni?

(#46968) nfsu17 válasza ecotecbengi (#46961) üzenetére


nfsu17
veterán

Miért nincs ott a repo zip végén, hogy 2.7.2?
Jót töltöttél le?
Nem vmi ezer évest?

[ Szerkesztve ]

(#46969) ecotecbengi válasza nfsu17 (#46968) üzenetére


ecotecbengi
újonc

(#46970) ecotecbengi válasza nfsu17 (#46968) üzenetére


ecotecbengi
újonc

Ezt kaptam privátban. Akkor ezek szerint ez régi....
Az újabb repo -t attudnad küldeni ?
Köszönöm előre is :R

(#46971) nfsu17 válasza ecotecbengi (#46970) üzenetére


nfsu17
veterán

(#46972) ecotecbengi válasza nfsu17 (#46971) üzenetére


ecotecbengi
újonc

Ebben lesz a streamshark?

(#46973) ecotecbengi válasza zsiga68 (#46967) üzenetére


ecotecbengi
újonc

(#46974) nfsu17 válasza ecotecbengi (#46972) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem. De ez is benne van az összefoglalóban
[link]

(#46975) Hege1234


Hege1234
addikt

ecotecbengi
ha nálad nem megy a zip telepítése pendrive-ról akkor ne erőltesd

nyisd le a topik összefoglalót

ezt a részt keresd meg:

MSREPO TELEPÍTÉSE

követed a képeket, de azon a képen ahol az elérési út link van az már régi..
ezt használd helyette:

https://repo.mvshrk.xyz/plugins/repository.movieshark/

majd, ha sikerült
ugyan ezt kell végigcsinálnod a streamshark-hoz tartozó linkkel is

(#46976) Hege1234 válasza Hege1234 (#46975) üzenetére


Hege1234
addikt

uff, ok már látom a pendrive-os részt benéztem :DDD

(#46977) ecotecbengi válasza Hege1234 (#46975) üzenetére


ecotecbengi
újonc

Igen itt lehet a hiba de hiába adom meg a kapott elérési utat valamiért az nem működik nálam. MSrepo ok és kb minden más repo de ez valamiért nem. Rossz lehet a link?

(#46978) ecotecbengi válasza Hege1234 (#46976) üzenetére


ecotecbengi
újonc

Bocsánat én kérek elnézést 😔 A sima KODI látja a repot...egy Build volt mellette az valamiért nem látja pedig ugyanaz a készülék és ugyanabból a Downloader-t használja a zip-hez.
Köszönöm a segítséget újra így már működik :R

(#46979) rabalint


rabalint
csendes tag

A Mediaklikk-et szeretnem használni külföldről egy újabb android dobozon es gondom van a Kodi variációkkal ugyanis 19 megy akadozva, 20 jobban akadozik es a 21 pedig el sem indulnak a linkek.
Kerdes hogy van valami Kodi korlátozás? Ha igen akkor melyik version Kodi lenne a megfelelő?

koszi

(#46980) bpmcwap válasza rabalint (#46979) üzenetére


bpmcwap
senior tag

nem rosszallásból, de a keresőt ha nem is próbáljuk ki, de pár hozzászólást érdemes visszaolvasni... Pláne ilyen kérdésnél EB idején ;) Több lehetőség is kudarcott vallott. Ami stabil, az egy magyar VPN és böngésző vagy Mr Dini önzetlen munkája és részletes leírása.

Túrista vagyok

(#46981) -szabi- válasza xcsabo (#45998) üzenetére


-szabi-
őstag

Eddig tartalék tervként a sport hd volt a megoldásom de már az sem működik.

(#46982) rabalint válasza bpmcwap (#46980) üzenetére


rabalint
csendes tag

igen, vissza olvastam es próbálkoztam az NVTre kiegeszitovel is de nekem meg sem mukkant.
koszi a választ

(#46983) -szabi- válasza -szabi- (#46981) üzenetére


-szabi-
őstag

A Loop kiegészítő működik.

(#46984) bpmcwap válasza rabalint (#46982) üzenetére


bpmcwap
senior tag

azt is leírta Mr Dini, hogy miért nem, ezért mondtam, hogy érdemesebb visszaolvasni, mert a válasz nem egyszerű... :(
VPN.

Túrista vagyok

(#46985) Mr Dini válasza bpmcwap (#46984) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Azóta megcsináltam és nekem rendben működik. Ha valahol nem, arról kéne log/pontosabb hibaleírás.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#46986) Alien! válasza bpmcwap (#46980) üzenetére


Alien!
senior tag

Kodi alól az Movieshark/Online stream kiegészítővel tökéletesen tudtam nézni a meccseket Törökországban, mindenféle mókolás nélkül, igaz csak SD felbontásban (a célnak megfelelt)!

(#46987) Gaben92 válasza bpmcwap (#46984) üzenetére


Gaben92
őstag

Ott is vannak most gondok. Médiaklikken ha indítanám az M4-et (Sony Android TV-re telepítve az OpenVPN, kapcsolódva MO-hoz) akkor csak bedob egy 2-3mp-es Euro 2024 videót majd leáll. M4 Kiegészítő viszont megy.

Ezt a megoldást használom F1 nézésre mióta kiherélték a Mindigot de valami miatt a Médiaklikk most lehasal. Win11-ről böngészőben ugyanazzal a VPN-el megy az összes csatorna Médiaklikken és mivel az M4 kiegészítő megy (ami gyanítom ugyanazt használja forrásnak) gondolom a Médiaklikk addonnal van valami.

Ha számít Sony Android TV + Nexus. DRM rendben van.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#46988) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Baj van!
Vodka TV ha rákattintok a csatornákra egyszerűen ki lép a kodiból .

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#46989) Mr Dini válasza zozimoto (#46988) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Downgradeld az inputstream adaptive kiegészítőt. Elvileg a legfrissebb crasheli windowson a kodit.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#46990) tha_answer


tha_answer
őstag

Voda mobilnetnel drmet dob, sima wifivel mukodik. firestick.

(#46991) Mr Dini válasza tha_answer (#46990) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

DRM mit dob? Be tudod másolni a hibát? Beállításokban próbáltad kikapcsolni a DoH szervert, esetleg váltani másra? Google DNS szokott menni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#46992) ®abstract® válasza Mr Dini (#46989) üzenetére


®abstract®
őstag

vajon,mi okbol romlik el 1 plugin-kieg? túlfejlesztik vagy direkt elcseszik?! :F

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#46993) divan válasza ®abstract® (#46992) üzenetére


divan
senior tag

Általában forrásoldalon variálnak valamit.
Gyakran szándékosan.

[ Szerkesztve ]

(#46994) zozimoto válasza Mr Dini (#46989) üzenetére


zozimoto
aktív tag

Köszi kipróbálom

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#46995) Hege1234 válasza Mr Dini (#46989) üzenetére


Hege1234
addikt

nálam simán működik az új inputstream (RTL+ teszt)
win 10, kodi v21
inputstream adaptive v21.4.10

(#46996) Mr Dini válasza ®abstract® (#46992) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Most épp nem holmi forrásoldal változtatott, az ISA csak egy lejátszó. Sajnos elég komplex a kódja és elég rosszul lett eredetileg megírva. Ahhoz, hogy tudjon a fejlesztő új dolgokat hozzáadni, újra kell írni egy csomó mindent. Ilyenkor fordulhat elő, hogy eltörik valami más. Egy aktív fejlesztő van, aki nem mindig gondol mindenre is. Itt leírja részletesen az okot: [link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#46997) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kiraktam a VodkaTV v0.8.6-ot. Viszonylag nagy frissítés, remélem nem fog eltörni sehol semmi. Androidon teszteltem, ott jónak tűnt.

Pár apróbb változás történt, pl. frissítettem a kliens verziót a kiegészítőben, illetve panaszkodott a szerkesztőm, hogy az EPG-hez használt dátum átalakító függvény elavult a Pythonban. Igyekeztem megjavítani, de remélem nem csúszott így el az EPG 2 órával sehol.

Megelégeltem a DNS gondokat, amivel mindenki támad privátban és ami miatt csomó internetszolgáltató DNS szerverével nem megy a playback. Mivel tök kiszámíthatatlan, hogy a Voda melyik DNS szervernek válaszol VTV IP címekkel és melyiknek nem, azt találtam ki, hogy berakok a MovieShark API-ba egy naponta frissülő IP listát. Szépen lekéri a szerverünk az aktuális IP címeket, aztán ha sikerül újat találni, akkor törli a régieket és az újakat fogja kiszolgálni. Mivel naponta egyszer frissül, ezért csak nagyon B tervként van a kiegészítőbe égetve. Először próbálkozik DoH-val, ha be van kapcsolva, vagy normál DNS-sel lekérni a stream linket, aztán ha nem megy, akkor kéri le a MovieShark API-tól a címeket. Nyilván ezt ki lehet kapcsolni, ha valaki nem szeretné használni. Lett egy új A MovieShark API használata backup DNS-ként beállítás a VodkaTV beállításokban. Ez alapból engedélyezett, mivel így talán kevesebb report lesz, hogy nem megy a kieg.

Megcsináltam azt a régóta fennálló problémát is, hogy néha kétszer kellett kattintani a csatornára az induláshoz. Ez azért van, mert webes eszközként jelentkezik be a kiegészítő, amit a VTV kidob talán 6 órával a belépést követően. Az addon viszont nem tudja, hogy ki lett dobva, ezért a lejátszásra rápróbál a régi belépési adatokkal. Mivel az nem sikerül, kap egy eszköz nincs regisztrálva hibát. Ebben az esetben korábban regisztrálta az eszközt a kiegészítő és kilépett, ezért kellett a dupla kattintás. Először regisztrált, másodszorra pedig le tudta játszani a streamet. Mostantól erre nincs szükség, 3x próbálkozik ugyanis a kiegészítő a regisztrálással, majd automatikusan indítja is a streamet, ha sikeres volt a regisztráció. Ha három próbálkozás alatt sem sikerül, akkor vélhetően szolgáltatói gond van a háttérben. Ilyenbe én nem futottam bele a tesztelések alatt.

Illetve egyesítettem kicsit a közös logikát a felvételek visszajátszásánál, meg a minden más médiánál. Így lényegesen rövidebb és gyorsabb lett a kód. Bízom benne, hogy nem sikerült semmit sem elrontani.

Ha valami mégsem működne, várom a visszajelzéseket csatolt loggal. :)

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#46998) mexel


mexel
veterán

Ha jól olvastam az onlinestream addont magára hagyta a fejlesztője ( eddigi munkájátis köszönjük!)
Elképzelhető hogy valaki felkarolja ezt az addont és ismét működjön benne sok minden ismét?

(#46999) ®abstract® válasza Mr Dini (#46996) üzenetére


®abstract®
őstag

Akkor előbb-utóbb megjavul úgy néz ki, köszi az infót :R

Mexel

Ha jól tudom a sweet pont tv oldal alkalmazás leváltotta :F
Gondolom soha nem lesz olyan amilyen volt korábban :N

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#47000) mexel válasza ®abstract® (#46999) üzenetére


mexel
veterán

A swetttv nem ugyanaz, az előfizus. Akkor leválthatná az összes fizetős is, digionline stb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.