Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#46051) -szabi- válasza nfsu17 (#46050) üzenetére


-szabi-
őstag

Megpróbálom majd de legutóbb github használata VPN Manager for OpenVPN forrásaként nem jött össze. Kodi sehogy nem akarta látni a zip fájlokat.

(#46052) nfsu17 válasza -szabi- (#46051) üzenetére


nfsu17
veterán

Van repository is, de már ez se nagyon frissül. [link]
Ez frissebb repo, de itt sem mindig frissül: [link]

#youtube #repo

(#46053) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Volt "szerencsém" (kezdem bánni ...) Android TV 9-ről 11-re upgrade-elni. Na, mondom, most az egyszer nem állítgatnék be mindent a nulláról Kodi alatt. A wiki azt mondja, másoljuk át az Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi mappát, O.K.
Lementettem az említett mappát, de az új box-on a data-ba már "nem látok bele". Keresgéltem a neten megoldás után, de sajnos nem találtam. Sok helyen javasolták, hogy az előtelepített File / Fájl alkalmazással adjunk jogot a filemanager-ünk, de a box-on ilyen nincs. Szóval megszívtam, vagy megszívtam? Az egyre újabb és újabb Android verziókkal valahogy mindig csak a nyűg, fejfájás jön meg, és nem a wow érzés, de ez most mennyivel frankóbb, mint a régi. :(((

(#46054) gyűrű válasza <Adamsky> (#46053) üzenetére


gyűrű
addikt

Kodi saját fájlkezelőjében hozzáadni a
special://home
mappát .
Ez gyakorlatilag a .kodi mappa android alatt.. :)

(#46055) <Adamsky> válasza gyűrű (#46054) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Kodi saját fájlkezelőjében hozzáadni a ... "
Na, várj! De, akkor én utána, hogy tudom oda mozgatni / másolni a régi Kodi ".kodi" mappáját? Bocs, ha nagyon szőkenős a kérdés, de nem áll össze.

(#46056) gyűrű válasza <Adamsky> (#46055) üzenetére


gyűrű
addikt

Valami olyan helyre másolod előbb amit szintén onnan elérsz majd. pl a download mappába

(#46057) tobias40


tobias40
veterán

Van vmi leírás(frissített lista) arról hogy melyik Kodi-hoz melyik NF és Youtube addon jó?
Már nem tudom követni hogy egyáltalán melyik rendszerrel próbálkozzak,aminek van működő app-ja.

(#46058) nfsu17 válasza tobias40 (#46057) üzenetére


nfsu17
veterán

A YT elég egyértelmű. Mondjuk a Kodi tárolóst el kell felejteni, mindig lemaradásban van és kevesebb ideig működik, mint ha mi figyeljük a hivatalos csatornát.
[link]
Matrix
Nexus
Omegára még nem tettem fel, de van egy érzésem, hogy a nexus arra is felmegy.
Leiára már problémásabb, mert oda hivatalosan már nincs, de van aki mégis megírja az újak alapján.
Korábban linkeltem a repoját is vmelyik topikban. Hogy frissítik-e azt, passz. Aki Leián van, esetleg tudja.

A NF-et is írtam valamelyik nap valahol *, Leiára nincs, többin megy...úgyahogy.
*az amlogic, meg ez a topik milliószor keveredik a fejemben, utólag gőzöm sincs, mikor melyikbe mit írtam

(#46059) Rakacsaka


Rakacsaka
lelkes újonc

Sziasztok másnál sem működik a Mozicsillag kiegészítő? Nálam már egy hete gatya 4 platformon :F

(#46060) brazos válasza Rakacsaka (#46059) üzenetére


brazos
senior tag

Nálam sem megy már régóta, de nem is reklamálok, mert minek.

(#46061) -szabi- válasza nfsu17 (#46052) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor marad a jelenlegi eljárás, használom ha nem működik manuálisan frissítek.

(#46062) tobias40 válasza nfsu17 (#46058) üzenetére


tobias40
veterán

Leszedtem amit ajánlottál innen: [link]
Felraktam mit a korábbit a LE Kodi20.1-re de megint kéri a kulcsot,beadom neki amit 1 hónapja csináltam ,kéri a pin kódot azt is megadom neki és kiírja hogy nem jó a pin kód.
Most mit hibázok el vagy hogyan kell ezeket frissítgetni mert másr kicsit elment a kedvem tőle hogy havonta kell ezzel cumizni.. (legálábbis nálam)

(#46063) <Adamsky> válasza gyűrű (#46056) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Működget a dolog, de ez azért így eléggé korlátozott. Nem meglepő módon a teljes .kodi mappát nem tudod kicserélni a futó alkalmazás alatt.
Szomorú, hogy egy ilyen - azt gondolom - alapvető dologra nincs normális megoldás. Az pedig, hogy maga az Android milyen irányba "fejlődik", már szóra sem érdemes. :(((

(#46064) tobias40 válasza nfsu17 (#46058) üzenetére


tobias40
veterán

Közben megcsináltam újra ahogy levan írva,új dir-t bemásoltam és betallóztam neki a file-t,bekérte a jelszavamat és az ÚJ pin kódot és működik.
Most ezen az eszközön ezzel menni fog sokáig vagy csak időleges?
Ha másik amlogic vagy más eszközre így kell feltennem akkor újra kell csinálnom ezt a regisztrációt vagy ezeket felhasználva másik eszközön is fog működni a NF?

Kicsit elvesztem itt a dolgokban,évente 2x akarja az asszony nézni a NF-et ezért nem követem ezeket a dolgokat. :D

(#46065) gyűrű válasza <Adamsky> (#46063) üzenetére


gyűrű
addikt

Miért nem próbálod akkor a backup addont ?
Amúgy van más megoldás is.
keress rá: xbmc_env.properties

[ Szerkesztve ]

(#46066) brazos válasza gyűrű (#46065) üzenetére


brazos
senior tag

(#46067) nfsu17 válasza tobias40 (#46064) üzenetére


nfsu17
veterán

Én nem használok NF-et, ha fizetnének érte, se.
Mivel ezek a kínai boxok nem NF certified boxok, mindig trükközős lesz a használata, cserébe nem is lesz fullos (nincs 4k, stb).
Ha vki a NF-re izgul, akkor vegyen annak megfelelő eszközt hozzá és évekig letudva a dolog...igaz ez a YT-ra is, mert annak is elég macerás tud lenni a használata (sőt...az is), de ha már benne van a user a témában, akkor azért el lehet boldogulni vele

(#46068) tobias40 válasza nfsu17 (#46067) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,köszi.
És akkor minden eszközre másik kulcsot kell csinálni a github leírás alapján,vagy elég egyszer az összes általam használt eszközre?

Én se nézem a NF-et! :D

(#46069) <Adamsky> válasza gyűrű (#46065) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Backup addon-t már régebben (évekkel ezelőtt) már próbáltam. Lehet (biztos), hogy valamit átvisz, de messze nem mindent (vagy neked ez működött valaha?). Ott sincsenek csodák. Ugyanúgy a futó Kodi alatt próbál meg restore-t csinálni, ami hát ...

O.K. rákeresek erre az "xbmc_env.properties"-re, csak az a dühítő, hogy ezzel így mindent, csak nem épp időt fogok megspórolni. Mindez miért? Mert a Google lassan iOS-t csinál az Android-ból. Konteó: lehet egy külön osztályuk van, amelyik azon agyal, hogy a köv. verzióban mivel lehetne megsz*patni a "kedves" felhasználót.

(#46070) nfsu17 válasza <Adamsky> (#46069) üzenetére


nfsu17
veterán

Amúgy az androidos eszmefuttatásoddal teljesen egyetértek, sztem pár év, és mehetek IOS-re (12 év android után), mert rosszabb lesz az A, mint korábban bármikor.
Lassan már tértivevényes levelet kell írni gugli nagypapának, ha az emailjeimet szeretném megnézni, és ehhez kell a nagytezsvír engedélye írásban a szándékom előtt.
Bármelyik telefonos topikba benézek, minden frissítés után az van, hogy ez miért ott van, ez miért így néz ki, ezt miért tiltották le, ezt a funckiót miért vették ki, azt miért nem írja ki, amit előtte kiírt, ez a progi miért nem jelez...aztán valami almenü almenüjének a szervizmenüjében esetleg vissza lehet állítani és lehet megint örülni valameddig...mondjuk az új frissítésig. Sztem nem véletlen, hogy egy 4.5 éves mobilt használok még mindig A10-el és nem is fogok frissíteni már ezen. Az új mobilon meg úgyis az lesz, amit a gyártó akar....megszoksz/megszöksz.
Emlékszem, hogy a korábbi mobilomban (Android 5....vagy 6?) még megvolt az a lehetőség, hogy a kocsi kijelzőjén, ha zenét hallgatok, akkor volt egy "browse" gomb és tudtam a mappák között keresni. Na hát későbbi androidokkal ez már nincs ott, mert hát qrva biztonságosak leszünk akkor, ha minden jó funkciót (is) letiltunk.

(#46071) gyűrű válasza <Adamsky> (#46069) üzenetére


gyűrű
addikt

Csináltam egy leírást a firestick 4kmax2 höz, itt még régebben. Az is Atv11, tehát az működik nálad is, de új telepítés kell, utána a kodi mappa már elérhető az android alatt, Kodi néven.

Onnan kezdődik hogy : Kodi telepítése a belső tárhelyre teljes fájlhozzáféréssel

Meg kell barátkozni vele. Atv11 után a Google zárolja az android data mappát biztonsági okokból , ami így root nélkül szinte elérhetetlen.

(#46072) vargalex válasza Rakacsaka (#46044) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Köszi a jelzést!

Felkerült a Movieshark repo-ba a Mozicsillag kiegészítő 0.1.7-es verziója. A változások:

- Forrás változás követése

[ Szerkesztve ]

Alex

(#46073) <Adamsky> válasza nfsu17 (#46070) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Elsőre nyavalygásnak tűnhet, de Isten bizony nem arról van szó, hogy valami új dolgot (még ha annyira nem is feltétlen jó) ne tudnék megszokni.
Ami felidegel, az az, amikor helyettem akarnak gondolkozni, mindentől is meg akarnak védeni, ill. - a kedvencem, hogy - kitalálják mi jó nekem (mire van szükségem). :(((
És, ha mindez nem lenne elég, igazából semmi értékelhető újdonságot nem hoznak az újabb verziók.

#46071 gyűrű
Kissé eső után köpönyeg, mert nagyjából végigszenvedtem a Kodi beállítását (azért a YT API kulcsok beállítása így "nagy élmény" volt), de azért köszi! :R
Elteszem, hátha jól jön majd legközelebb.

"Meg kell barátkozni vele. Atv11 után a Google zárolja az android data mappát ... "
Eléggé szörnyű, hogy mást nem is nagyon tehetünk. A nagytesó úgy csicskáztat, ahogy akar.

(#46074) vargalex válasza vargalex (#46072) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mindjárt lett is egy 0.1.8-as verzió egy pici BugFix-el...

Alex

(#46075) brazos válasza vargalex (#46074) üzenetére


brazos
senior tag

Továbbra sem jó, mindenre, filmre, sorozatra azt írja ki, hogy idézem: a keresett/kiválasztott médiát már eltávolították, vagy az url feloldásban hiba történt.

[ Szerkesztve ]

(#46076) vargalex válasza brazos (#46075) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Csak a lényeget hagytam ki a commit-ból. Így felkerült a Movieshark repoba a Mozicsillag kiegészítő 0.1.9-es verziója.

Alex

(#46077) Rakacsaka válasza vargalex (#46072) üzenetére


Rakacsaka
lelkes újonc

Örök hála érte! Már másnap jeleztem a hibát screenshot okkal csak páran kicsit tele spammelték itt a thread et aztán lehet hogy elkerült a figyelmeteket... Minden esetre köszönöm még egyszer :R

(#46078) Rakacsaka válasza brazos (#46060) üzenetére


Rakacsaka
lelkes újonc

Jeleztem és javították is ezért van ez a fórum...

[ Szerkesztve ]

(#46079) tobias40 válasza tobias40 (#46068) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor megválaszolom én,jó másik amlogic boxhoz a NF kulcs és pinkód...

(#46080) hwtech22 válasza vargalex (#46076) üzenetére


hwtech22
csendes tag

Köszönjük szépen. Régóta szépen működött minden kereső.
A bőség zavarában észre sem lehet venni, ha valamelyik leáll.
Kösz még egyszer, hogy foglalkoztál vele.

(#46081) vektorcapone


vektorcapone
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Apple TV-re ha felrakom a Kodi-t akkor a movieshark repot is rá tudom varázsolni? Mert jelenleg androidos tv stickem van, de gondolkodom a váltáson!
Köszönöm válaszotokat!

(#46082) Adam.d666


Adam.d666
kezdő

Sziasztok!

Ismét egy kis segítségre lenne szükségem. Korábban még 19.5 matrix-ra sikeresen bebütyköltem feliratokra az opensubtitles.org-ot. Most 20.3-on próbálkoztam, de hiába töltöm le és olvasom be a feliratot, ez a szöveg látható a film alján: "Become OpenSubtitles.org VIP Member to get subtitles -> osdb.link/vip". Természetesen regisztráció/bejelentkezés megvan KODI-ban is. Próbálkoztam opensubtitles.com-al mondjuk 1-2 próba működött, de bajosan keresett.
Leginkább a4kSubtitles-t szerettem volna beüzemelni a korábbi tanácsok alapján, ez viszont ezt a hibát dobja keresésnél: "IMDB ID is not provided", manuális keresés esetén pedig "Manual search is not supported". A beállításaiban szintén megadtam a bejelentkezéshez szükséges adatokat opensubtitles-re. Elrontottam valamit? Mi lehet a gond? Első körben log nélkül kérdezem, hátha valami alap baki lehet. RPI4-en van használva, LibreElec 20.3.

(#46083) ludnik


ludnik
tag

Ti milyen skint használtok? Valamilyen netflix szerű elrendezést, designt keresek.

(#46084) Tressy válasza ludnik (#46083) üzenetére


Tressy
senior tag

Én a gyári alapot de lila színnel.Mert csak ezzel megy a vodkatv-s catch up

(#46085) brazos válasza Adam.d666 (#46082) üzenetére


brazos
senior tag

"Légy OpenSubtitles.org VIP tag, hogy feliratokat kapj"
Magyarán fizess érte, hogy a weboldalon kívül más alkalmazásban is tudj feliratot letölteni. Olvasd el az OS weboldalon felül jobbra a Remove ads Vip pontot, abból derül minden.

(#46086) brazos válasza Adam.d666 (#46082) üzenetére


brazos
senior tag

Amúgy ha van a weboldalon alap regisztrációd, és az jól van bemásolva a Kodi-ba, akkor sem biztos, hogy fog találatot, megfelelő feliratot letölteni, példa erre a Halo S02E07, amit pl. a FilmpapaHD-ben nézve, és ahhoz külső, teljes magyar feliratot keresve, nem talál semmit, illetve csak az S02E01-hez talál feliratot, (most néztem az előbb) ami azért eléggé érdekes, hiszen a weboldalon a 7.-ik epizódhoz ott a kétféle magyar felirat srt zipként, a weboldalról a sima regeléssel is simán letölthetően. Ha átmész egy másik providerhez, pl. a StreamShark-ban, és ott akár egy szinkronos verziót is kiválasztva, simán le tudja hozni az opensubttiles.org-ról azt a két, jelzett feliratot, lásd a képen is.

[ Szerkesztve ]

(#46087) Adam.d666 válasza brazos (#46085) üzenetére


Adam.d666
kezdő

Igen, tudom, tulajdonképpen ezt csak elpanaszoltam, hogy néhány hónapja még működött, most pedig már kekeckedik is. Illetve a keresési problémák miatt is próbálnám ki az a4kSubtitles, ha már fentebb ezt ajánlották. Viszont lövésem sincs, mit akarhat eme szöveggel és hogy tudnám helyrepofozni. Tulajdonképpen nem használom túl gyakran a feliratos dolgokat, de legutóbb épp a halo sorozatban néha felbukkanó "idegen" nyelv miatt lett volna rá szükségem (kevés forráson találtam ráégetett magyar feliratot ilyenkor).

(#46088) blakey válasza Adam.d666 (#46087) üzenetére


blakey
titán

opensubtitles.com

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46089) Adam.d666 válasza blakey (#46088) üzenetére


Adam.d666
kezdő

a4kSubtitles? :D

(#46090) brazos válasza blakey (#46088) üzenetére


brazos
senior tag

Ott sem fenékig tejfel az élet.....pl. a Haló S02E07-es feliratot pont eltávolították...

(#46091) brazos válasza Adam.d666 (#46089) üzenetére


brazos
senior tag

Az sem jobb, csak egy 5 az egy-ben kereső cucc.
a4kSubtitles
<description>Multi-source subtitles addon optimized for Seren and a4kScrapers.
Supports: OpenSubtitles, BSPlayer, Podnadpisi.NET, Subscene, Addic7ed</description>
<requires>
<import addon="script.module.requests"/>
<import addon="vfs.libarchive" optional="true"/></requires>
Note: username and password are now mandatory for using OpenSubtitles.

Tehát itt is kell a sk. regadat megadás az OS-ben. Ráadásul a két függőség -requires- hiánya esetén nem is működik rendesen. Az említett "IMDB ID is not provided" szöveg meg arra utal, hogy a filmszolgáltató(provider) nem adta meg a film ID számát annak beazonosításához, ez jellemzően az egyéni filmnév _elnevezéseknél fordul elő, ilyenkor a feliratkereső nem tudja beazonosítani a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#46092) nfsu17


nfsu17
veterán

Miért nem jó a Supersubtitles? [link] (sorozathoz)

[ Szerkesztve ]

(#46093) brazos válasza nfsu17 (#46092) üzenetére


brazos
senior tag

Mert egyrészt most nem arról beszéltünk, másrészt annak az addonja is kezd már furcsa működést mutatni. Ráadásul 3.-as verziójú, vagy jobb python kell már hozzá. Meg a vfs.libarchive függőség-file, ami pedig a Kodi-telepítő tartozéka elvileg, már ha belerakják a csomagba, mert már találkoztam pl. olyan Linuxos Kodi csomagösszeállítással, ahol pont ennek a függéségnek a hiánya miatt nem működött a Super Subttles addon. Ráadásul ezen függőségfájl is kodi-verzió specifikus file....szóval....a régebbi verzió már nem jó az új Kodi-hoz.
<addon id="service.subtitles.supersubtitles"
name="Super Subtitles"
version="0.0.27"
provider-name="fape">
<requires>
<import addon="xbmc.python" version="3.0.0"/>
<import addon="vfs.libarchive" version="2.0.0"/>
</requires>

[ Szerkesztve ]

(#46094) brazos válasza nfsu17 (#46092) üzenetére


brazos
senior tag

Egyébként ha telepítve van hozzá a függőség, akkor még jól is működik.

[ Szerkesztve ]

(#46095) gyűrű válasza nfsu17 (#46092) üzenetére


gyűrű
addikt

De jó. Sorozatokhoz az való.
Évek óta semmi gond vele. :)

(#46096) Adam.d666 válasza brazos (#46091) üzenetére


Adam.d666
kezdő

És tényleg! Bár érdekes. Csak addonokon keresztül próbáltam feliratokat keresni. Dmdamedia vikings valhalla-nál pl nem dob ki feliratot. Mayans mc dettó. Streamsharkon keresztül netmozinál viszont már talált rájuk. Az a4kSubtitles beállításainál minden kilistázott függőség telepítve van mondjuk (ezeken kívül feltételezem nem kell más).
Ami megint csak érdekes, hogy ugyan ezen epizódoknál opensubtitles.com viszont már talált feliratot. Neki nem kell ID?

(#46097) ®abstract® válasza Adam.d666 (#46096) üzenetére


®abstract®
őstag

felírat= Az a4ksubtitle ami működik nekem az a három ötvenes verzió. Tudom ajánlani. Persze akkor fog megmaradni hogyha update-et letiltod.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#46098) brazos válasza ®abstract® (#46097) üzenetére


brazos
senior tag

id="repository.a4ksubtitles"
version="1.1.1"
file=a4kSubtitles-repository.zip - ez tölthető most le jelenleg.
A tárolóból meg a 3.13.0 verziószámú a4kSubtitles csomag telepíthető fel.
Az általad említett 3.50-es verzió az igencsak furcsa darab lehet, és valami kóbor reository-ból lehetett elérni. Amúgy a mostani 3.13.0 verzióban is az OpenSubtites accountját a felhasználónak kell megadni.

[ Szerkesztve ]

(#46099) Csillagember


Csillagember
kezdő

A letoltes.club-al mi újság?Nem tudja valaki?

(#46100) brazos válasza ®abstract® (#46097) üzenetére


brazos
senior tag

Github-a4kopenproject/release:
service.subtitles.a4ksubtitles-3.5.0
Aug 19, 2023
És már szinte sehonnan nem tölthető le ez a zip csomag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.