Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#24563) tannoyfan válasza Dolphine (#24561) üzenetére


tannoyfan
tag

Nem feltétlenül off-topic a dolog, bár tény, hogy ez nem éppen low-cost/budget megoldás. Sokáig használtam egy Popcorn hour A400-at, hdd nélkül, a nas töltött le, manuálisan pakolásztam a médiát, feliratokat vadásztam, letöltöttem, bemásoltam, átneveztem... No ezt meguntam kicsit. A popcorn kiöregedett, sw támogatás 0, tavaly a villám is agyoncsapta, így felmerült, mi lenne az ideális alternatíva. A kodit régóta kerülgettem, de nem az volt a célom, hogy egy újabb médialejátszóm legyen, manapság már üveggolyóért lehet mindenféle ilyet kapni. Inkább egy olyan rendszerben gondolkodtam, ami all-in-one megold nekem mindent, és még marad is rajta némi erőforrás, ha esetleg egyéb ötleteim is támadnak. Tovább rontott a helyzeten, hogy egy kollégám állandóan ömlengett a fent említett szoftverekről, így további bogarak másztak a fülembe. A vége az lett, hogy jól bevásároltam, rámentem a jövőbiztosságra, egy erősebb vasat vettem. A nas tökéletes, mint nas, de sajnos már egy fájlkezelő indítása is hosszú másodpercekre 100%-ra tolja a CPU-t, így az volt a cél, hogy csak azt csinálja, amiben jó. A NUC kapott 8GB ramot, 256GB ssd-t, 8th gen Core i5, Ubuntu szerver 18.04. A kodi standard repo-ból felment, lightdm-es autlogin-os indítással, így reboot után egyből a felülete jön fel. Ez eddig egy kodis médialejátszó. Erre kapott szintén repo-ból egy docker-ce-t. A docker hub-on rákerestem a szükséges szoftverekre, mindegyiknél ott van, hogyan kell behúzni docker alá, csak a mappa megfeleltetést kellett megálmodnom, hová dolgozzanak. Nem említettem a portainer-t, ami szintén egy docker konténer, amivel webes felületen menedzselhető az összes docker konténer egy felületen. Ezt is lekaptam, így most 6 konténer fut, plusz natívan a kodi. A konténer konfigok a linuxon vannak, ezek nem foglalnak sok helyet. A downloads és a video mappa a nas-on van, nfs v4 share-ek lettek mountolva, elsőre smb v3 volt, de az nem bírta a sebességet, állandóan széthullott. Ez így kompletten lötyög a vason, 36 fokosak a CPU magok, diszk i/o alig van, arra ott a nas. Infra nem kellett, a mobilos kore tökéletesen elég mindenre, ami a kodi vezérléshez kell. Minden másra ott vannak az alkalmazások webes felületei, konzolon csak apt update/upgrade parancsokat használok szinte. Valószínűleg egy 6-7. generációs i3 is sok lenne alá, de ez így egy ultimate setup, nincs lag, minden azonnal megy. Sanszos, hogy a következő stable Ubuntu sem fogja meghatni majd pár év múlva. Az öreg plazma, illetve még öregebb Marantz okán még kellett egy hdmi extractor, ami a digitális hangot lekapja a hdmi-ről, és optikán kitolja, így a DD, DD+, DTS, DTS-HD-MA szépen gurul, ami ennél jobb, az nem is kell. Ez így eléggé high level, de néhány apró bicsaklástól eltekintve, mint a kodi autostart, illetve a win file share gyengesége, nem sokkal volt ennél több összedobni az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.