Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#24551) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Nem teljesen Kodi a kerdes, de kapcsolodik hozza, vagy a megoldas akar addon formajaban is erdekelhet. Szoval letezik olyan app ami ertesit az elore beallitott elkeszult feliratokrol? Hasonlora gondolok mint androidon a SeriesGuide ami a sorozat epizod megjeleneseit jelzi.

(#24552) files32 válasza V.Stryker (#24523) üzenetére


files32
tag

Frissítsd erre: [link]
minden benne van.

[ Szerkesztve ]

(#24553) anadroid válasza pubos (#24548) üzenetére


anadroid
senior tag

A 18.2 nekem gyakran (naponta 3-4-szer) leáll, a 17.6-tal semmi gond. Talán nem kellett volna annyira sietni a kiadással. Beelink GT Mini (4 GB RAM 64 GB ROM).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#24554) tannoyfan válasza Kiskopika (#24551) üzenetére


tannoyfan
tag

Helló, én a kodi mellett a következőket használom:

Sonarr - sorozat kereső/nyilvántartó
Radarr - film kereső/nyilvántartó
Jackett - Proxy, ami a Sonarr/Radarr által lekérdezett műsorokat megkeresi a torrent oldalakon
Bazarr - feliratletöltő, együttműködik a Sonarr/Radarr párossal
Deluge - torrent kliens

Mindenki küön docker konténerben fut, a nas-ra dolgozik.

Sorozatot a sonarr-ban, filmet a radarr-ban lehet hozzáadni, webes felületen. A hozzáadott műsorokhoz be lehet állítani akár a minőséget, akár a release-ert, akitől szeretnénk beszerezni a médiát. Ezek után az adott szoftver szól a jackett-nek, aki a beállított oldalakon megnézi, elérhető-e a keresett stuff, majd odaadja a deluge-nak, ami letölti. Ha a letöltés kész, a sonarr/radarr beteszi a megfelelő mappába (series/movies pl.), majd szól a bazarr-nak, hogy adott műsor megvan. Ekkor a bazarr leszedi a megadott helyekről a legjobban passzoló feliratot.
A sonarr/radarr/bazarr triónak lehet állítani notification-t, ha elkészülnek egy dologgal, szólnak a kodi-nak, hogy firssítse a library-t, lehet üzenetet küldeni a kodi képernyőre, illetve még ezer helyre, nekem telegram-on küldik mobilra, ha valami készen van.

Mindez képes a jövőbe is nézni, ha adott sorozat éppen fut, akkor naptárba gyűjtik, mikor jön a következő rész, a jackett csak akkor fogja keresni torrent oldalakon, ha már lement a rész. Oda lehet adni olyan sorozatot/filmet neki, ami még csak trailer-ként elérhető, majd ha megvolt a "premier", a jackett elkezdi keresni. Ami fent van az imdb-n vagy tvdb-n, az már hozzáadható.

Ha ezeket sikerül összereszelni, akkor csak annyi a teendőd, hogy a kívánt műsort odaadod az adott szoftvernek, és vársz. Az is megadható, mi az elvárt minőség, így ha leszed egy 720p-web-dl verzió valamiből, és megjelenik mondjuk 720p-bluray formában, akkor lecseréli a jobbra. Beállítható cut-off minőség, amikor már nem keres jobbat.

Ezek így egy rendszert képeznek, sajnos külön-külön nem nagyon használhatóak.

(#24555) Dolphine válasza tannoyfan (#24554) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam is hasonló a felállás, csak mivel nekem nem intel procis a NAS, így nálam a Docker sem futhat, így a Bazarr sajnos kiesik! :F Én ezért Plexen oldottam meg a felirat letöltést.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24556) tannoyfan válasza Dolphine (#24555) üzenetére


tannoyfan
tag

Nálam is öreg a nas, synology 213... Intel NUC-on fut a szotty, ubuntu 18.04

(#24557) Dolphine válasza tannoyfan (#24556) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt kifejted, hogy ez hogyan működik pontosan?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24558) tannoyfan válasza Dolphine (#24557) üzenetére


tannoyfan
tag

Persze, ha megmondod, mire vagy pontosan kíváncsi?

(#24559) Mathiask


Mathiask
senior tag

A digi online-os kodi addon csak 24Hz-et tud(illetve gondolom a digi tud ennyit)? Vagy esetleg rá lehet ven ni nagyobb képfrissítésre?

(#24560) Kiskopika válasza tannoyfan (#24554) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Klassz, beleasom magam

(#24561) Dolphine válasza tannoyfan (#24558) üzenetére


Dolphine
addikt

Az Intel NUC-val kapcsolatban mindenre, de szerintem folytassuk privátban! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24562) ebayer válasza gyuri81 (#24546) üzenetére


ebayer
tag

Érdekes, nálam a 17.6 csinálta ezt és mióta frissült a 18.2-re tökéletesen működik.

(#24563) tannoyfan válasza Dolphine (#24561) üzenetére


tannoyfan
tag

Nem feltétlenül off-topic a dolog, bár tény, hogy ez nem éppen low-cost/budget megoldás. Sokáig használtam egy Popcorn hour A400-at, hdd nélkül, a nas töltött le, manuálisan pakolásztam a médiát, feliratokat vadásztam, letöltöttem, bemásoltam, átneveztem... No ezt meguntam kicsit. A popcorn kiöregedett, sw támogatás 0, tavaly a villám is agyoncsapta, így felmerült, mi lenne az ideális alternatíva. A kodit régóta kerülgettem, de nem az volt a célom, hogy egy újabb médialejátszóm legyen, manapság már üveggolyóért lehet mindenféle ilyet kapni. Inkább egy olyan rendszerben gondolkodtam, ami all-in-one megold nekem mindent, és még marad is rajta némi erőforrás, ha esetleg egyéb ötleteim is támadnak. Tovább rontott a helyzeten, hogy egy kollégám állandóan ömlengett a fent említett szoftverekről, így további bogarak másztak a fülembe. A vége az lett, hogy jól bevásároltam, rámentem a jövőbiztosságra, egy erősebb vasat vettem. A nas tökéletes, mint nas, de sajnos már egy fájlkezelő indítása is hosszú másodpercekre 100%-ra tolja a CPU-t, így az volt a cél, hogy csak azt csinálja, amiben jó. A NUC kapott 8GB ramot, 256GB ssd-t, 8th gen Core i5, Ubuntu szerver 18.04. A kodi standard repo-ból felment, lightdm-es autlogin-os indítással, így reboot után egyből a felülete jön fel. Ez eddig egy kodis médialejátszó. Erre kapott szintén repo-ból egy docker-ce-t. A docker hub-on rákerestem a szükséges szoftverekre, mindegyiknél ott van, hogyan kell behúzni docker alá, csak a mappa megfeleltetést kellett megálmodnom, hová dolgozzanak. Nem említettem a portainer-t, ami szintén egy docker konténer, amivel webes felületen menedzselhető az összes docker konténer egy felületen. Ezt is lekaptam, így most 6 konténer fut, plusz natívan a kodi. A konténer konfigok a linuxon vannak, ezek nem foglalnak sok helyet. A downloads és a video mappa a nas-on van, nfs v4 share-ek lettek mountolva, elsőre smb v3 volt, de az nem bírta a sebességet, állandóan széthullott. Ez így kompletten lötyög a vason, 36 fokosak a CPU magok, diszk i/o alig van, arra ott a nas. Infra nem kellett, a mobilos kore tökéletesen elég mindenre, ami a kodi vezérléshez kell. Minden másra ott vannak az alkalmazások webes felületei, konzolon csak apt update/upgrade parancsokat használok szinte. Valószínűleg egy 6-7. generációs i3 is sok lenne alá, de ez így egy ultimate setup, nincs lag, minden azonnal megy. Sanszos, hogy a következő stable Ubuntu sem fogja meghatni majd pár év múlva. Az öreg plazma, illetve még öregebb Marantz okán még kellett egy hdmi extractor, ami a digitális hangot lekapja a hdmi-ről, és optikán kitolja, így a DD, DD+, DTS, DTS-HD-MA szépen gurul, ami ennél jobb, az nem is kell. Ez így eléggé high level, de néhány apró bicsaklástól eltekintve, mint a kodi autostart, illetve a win file share gyengesége, nem sokkal volt ennél több összedobni az egészet.

(#24564) dh66e válasza tannoyfan (#24563) üzenetére


dh66e
veterán

Ez pont hogy OFF,légyszi legközelebb tedd abba,de az a legjobb ha kerestek neki topikot vagy ahogy kolléga kérte priviben folytassátok.
Köszi!

(#24565) tannoyfan válasza dh66e (#24564) üzenetére


tannoyfan
tag

Rendben, köszi!

(#24566) dh66e válasza tannoyfan (#24565) üzenetére


dh66e
veterán

:R

(#24567) tlala válasza Dolphine (#24561) üzenetére


tlala
addikt

Nekem is egy olcsó NUC alternatíva lett a megnyugtató megoldás, hogy az ONtopic Kodi, és az összes kiegészítője (HBO GO, stb.) rendben menjen.
Vorke V5 Plus Mini PC 4GB RAM, 64 GB SSD, Kaby Lake 3865U
Telepített Win10-zel, bővíthető a RAM és az SSD is.
Lengyel raktárból 0 Ft szállítási díj, nincs ÁFA, és a T10104 -15USD-s kuponnal 187 USD volt.

(#24568) Dolphine válasza tlala (#24567) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm és Neked is tannoyfan :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#24569) tannoyfan válasza Dolphine (#24568) üzenetére


tannoyfan
tag

Nincs mit, ha van még kérdésed, akkor valóban jobb, ha privátba vonulunk :)

(#24570) bigdady


bigdady
nagyúr

hali
1. Hol lehet visszaállítani kodiban hogy a filmek eredeti fájl neveit lássam és ne magyarítva?
2. Ha a tv tudja a 24p-t akkor állítsanam az a frekit 60-ról 23,98-ra? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#24571) divan válasza bigdady (#24570) üzenetére


divan
senior tag

1. Azt a scraper beállításainál tudod átállítani, hogy tartsa meg az eredeti címet. De akkor újra kell kerestetni.

[ Szerkesztve ]

(#24572) bigdady válasza divan (#24571) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt hol is?

(#24573) bigdady


bigdady
nagyúr

Film folytat

(#24574) divan válasza bigdady (#24572) üzenetére


divan
senior tag

The Movie Database:

Universal Movie Scraper:

(#24575) bigdady válasza divan (#24574) üzenetére


bigdady
nagyúr

A beállítások van ez melyik csempe? Nekem nincs ilyen.

(#24576) divan válasza bigdady (#24575) üzenetére


divan
senior tag

Ahol megadod, hogy a könyvtárnak mi legyen a tartalma. Film, Sorozat, Zene. Ez alapján azonosítja be, hogy mi van a médiatáradban:

(#24577) cof válasza bigdady (#24575) üzenetére


cof
veterán

Ez a tartalom megadásnál van, amikor felveszel valamit forrásnak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#24578) blakey válasza bigdady (#24570) üzenetére


blakey
titán

1. Hol lehet visszaállítani kodiban hogy a filmek eredeti fájl neveit lássam és ne magyarítva? - mitől lett magyarítva? Beállítottad, hogy töltse le a borítókat, stb? Ha igen akkor úgy vedd fel a könyvtárakat, hogy ne csináljon semmit így az eredeti fájlneveket fogod látni.
2. Ha a tv tudja a 24p-t akkor állítsanam az a frekit 60-ról 23,98-ra? Köszi - nem, a lejátszót kell úgy beállítani, hogy megfelelő fps-re váltson amikor tartalmat küld a TV felé, tehát ha 23,976 akklor arra váltson, ha 50, akkor arra, stb.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24579) bigdady


bigdady
nagyúr

1. Bocs srácok de nem találom. Beállítások/mi/mi/hol? :B
Hogy kéne felvennem újra a filmeket? Vagy törölni a régit?

2. Azt hol állítom hogy automatán váltson forrás szerint 24/50/60 között? Csak egyet enged beállítani.
:R

[ Szerkesztve ]

(#24580) tannoyfan válasza bigdady (#24579) üzenetére


tannoyfan
tag

Settings - System - Display - Whitelist.

Itt add hozzá az összes kívánt felbontás/freki párost. A default skin-en nagyjából alig látszik, mikor van adott sor kijelölve, de ha visszalépsz belőle, akkor a whitelist sorban kiírja, mi lett hozzáadva.

(#24581) cof válasza bigdady (#24579) üzenetére


cof
veterán

Nem árt megírni első hozzászólásnál a topikban, hogy milyen rendszeren fut a kodi, melyik verzió, milyen filmeket vettél fel honnan, stb... 2 mondatból elég nehéz összerakni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#24582) blakey válasza bigdady (#24579) üzenetére


blakey
titán

2. Azt hol állítom hogy automatán váltson forrás szerint 24/50/60 között? Csak egyet enged beállítani.
Túl sokat szeretnél kevés infóból. Lehet, hogy a lejátszód rendszerszinten vált frekit és akkor a Kodiban nem kell beállítani.
Kodiban ez felel az fps váltásért:

(#24580) tannoyfan
Az már nem azért felel, hanem azért, hogy esetleg minden anyagot natív felbontásban játszon le vagy olyanba amilyenbe szeretnénk. Leia megjelenésekor valóban az működött de tévesen, javításra került hónapokkal ezelőtt

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24583) tannoyfan válasza blakey (#24582) üzenetére


tannoyfan
tag

Egyel lentebb ránézésre.

(#24584) blakey válasza tannoyfan (#24583) üzenetére


blakey
titán

Nem, az pont, hogy rossz választás lenne, ha azt választod akkor fix frekvencián dolgozna és nem lenne kadenciahelyes más fps-el, tehát ha a megjelenítőd 60Hz-es és bekapcsolod azt az opciót akkor minden fps-t 60fps-re "alakítana át" ami anomáliákat okoz, ráadásul a HD hangokat is elfelejtheted, mert hatással van rá.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24585) tannoyfan válasza blakey (#24584) üzenetére


tannoyfan
tag

Rájöttem, mire elengedtem az oké gombot. Nekem 18.2 fut, ott más ez a menü, a whitelist-ben lehet több felbontás/freki duót kijelölni, és azok között automatikusan vált. Amíg ez nem volt, szépen akadoztak a teljes képernyős svenkelések.

(#24586) bigdady válasza cof (#24581) üzenetére


bigdady
nagyúr

Írtam mi box s és legfrissebb (playes)

(#24587) bigdady válasza blakey (#24582) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez be van állítva de így a kodi 24p kilépve 60hz. Csak azt hittem azt írod automatára lehet rakni hogy felismeri ami 24p.

(#24588) blakey válasza tannoyfan (#24585) üzenetére


blakey
titán

Ez is 18.2, nincs másképp. :)
A Whitelist más célt szolgál, mint írtam, a natív felbontáson való lejátszást jelenti, nélküle is van frekiváltás.

(#24587) bigdady
Azt jelenti, ha ez be van állítva akkor automatikusam frekit vált, de írtam,. hogy ha rendszerszinten van frekiváltás akkor lehet, hogy a Kodiban nem kell beállítani, nem ismerem a MI boxot, így nem tudom, hogy miként viselkedik. MI topikban kell megérdeklődni.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24589) tannoyfan válasza blakey (#24588) üzenetére


tannoyfan
tag

Hm, nekem nem volt, bár lehet, hogy ezt is tekertem, nekem "always" a beállítás ennél a menüpontnál.

(#24590) blakey válasza tannoyfan (#24589) üzenetére


blakey
titán

nekem "always" a beállítás ennél a menüpontnál. - az nem túl nyerő, On start/stop a jó.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24591) tannoyfan válasza blakey (#24590) üzenetére


tannoyfan
tag

Alapvetően ugyanolyannak tűnik, a menü 60Hz, ha elindítok valamit, akkor átvált 24Hz-re.

(#24592) blakey válasza tannoyfan (#24591) üzenetére


blakey
titán

Csak akkor látsz hibát ha az anyag rosszul van kódolva, tőbb fps-ből lett összerakva akkor folyamatosan frekit vált, elmegy a kép, stb. Az alwys hülyeség, vannak rendszerek ahol ezt ki is veszik.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24593) tannoyfan válasza blakey (#24592) üzenetére


tannoyfan
tag

Köszi az infót, ilyet nem tapasztaltam vele. Egy Pana ST50 plazmára van akasztva, az szépen a váltásnál mindig kiírja, milyen frekin fogta meg a képet, de menet közben nem váltogat.

(#24594) bigdady válasza tannoyfan (#24593) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt is st60 ugyanígy;)

(#24595) tannoyfan válasza bigdady (#24594) üzenetére


tannoyfan
tag

Tavaly agyonverte a villám a hdmi portjait, de inkább megjavíttattam, fini cucc ez még mindig :)

(#24596) bigdady válasza tannoyfan (#24595) üzenetére


bigdady
nagyúr

Maximálisan egyetértek ;)

(#24597) bigdady válasza divan (#24576) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja hogy azon hosszan nyomva és szerkesztés! Kösz meg van. De ott köre kell állítani hogy fájl éveket lássák ne filmcimeket? Mert nem latom azokat a.filmeket.amot nem ismert fel

Esetleg az merre van hogy jegyezze meg hol hagytam abba a filmet és folytassa onnan legközelebb?

[ Szerkesztve ]

(#24598) kartalhu


kartalhu
tag

Sziasztok!
A médiatárhoz adott zenék közül csak egy magyar előadót és annak három albumát találni de ezekben is összesen egy zeneszám van. Ugyan ez van a kűlföldiekkel is. Van egy country mappa, onnan mindet (vagy nagyrészét) betőlti a médiatárba de ha oda rakok valami más zenét azt már nem.

(#24599) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Exodus addon most határozottan jobb mint az Exoshark, mert nincs tele döglött linkekkel.

(#24600) bigdady


bigdady
nagyúr

Tudja a kodi folytatni a filmet onnan ahol abba hagytam? Merre van ez a beállítás? Kösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.