Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#1701) oriic válasza Arolotifar (#1700) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszönöm szépen utólag is. :)

Live-Die-Respawn

(#1702) Arolotifar válasza oriic (#1701) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szívesen máskor is ;)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1703) rooney8


rooney8
aktív tag

üdv

a repo telepítésében kérnék egy kis segítséget. követtem az utasításokat, az alábbi linken, de nem sikerült.

magát a repo-t elvileg sikeresen hozzáadtam

azonban ha rámegyek, Movie Shark-ra, akkor az alábbi mappákba nem tudok belépni, bármelyikre rámegyek, ugyanezt hozza be.

ha pedig az "install from repository"-ra megyek rá, ott csak a Kodi repoját hozza be

pár napja föltettem manuálisan, a honlapról letöltött zip fájlból, de szeretném repo-n keresztül felrakni, hogy könnyebb legyen frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1704) róland válasza rooney8 (#1703) üzenetére


róland
veterán

Elsiklottál felette, hogy a leírás eleje ".zip" fájl telepítésére vonatkozik, amiből ki kell lépni, mikor a tároló (repository) települt. Majd folytatni a repository-ból magának a Movieshark-nak a telepítését. (Én is szenvedtem vele, de újra átnéztem a képernyőképeket és utána működött.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1705) LouiS22 válasza róland (#1617) üzenetére


LouiS22
veterán

Az zseniális, ámde a probléma az, hogy az OWM hiába "open", baromira nincs semmiféle olyan felülete (én legalábbis nem találtam), ahol a félrefordítást lehet(ne) javítani.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#1706) rooney8 válasza róland (#1704) üzenetére


rooney8
aktív tag

közben megvan a hiba forrása. a repo címet rosszul írtam be, a végére került még egy / jel. azt kitöröltem és most jó :)

(#1707) Jakuu válasza vazzemiko (#1698) üzenetére


Jakuu
őstag

Es mit lehet kezdeni ezzel az ekezetes konyvtarnev problemaval? A gep nem az enyem, es telepitve van minden az illeto gepere igy nem igazan tudok, uj felhasznalot krealni.

(#1708) róland válasza LouiS22 (#1705) üzenetére


róland
veterán

Ezzel én is szembesültem. Átnézve a most elérhető add-on forrását, 1 kivételével minden szöveg magyarított.

Viszont több Kodi-ra is telepítettem és közben észrevettem, hogy hozza magával a függőségeit, de semmilyen információm nincs, hogy melyek is azok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1709) vazzemiko válasza Jakuu (#1707) üzenetére


vazzemiko
tag

Jelenleg, aki csak tudta es teheti, az usernevet valtoztatott.
Gyk keresni csak az egyszeru keresoben tudsz.
Watched, playlist es kedvencek nem fog mukodni.
A tobbi igen.

(#1710) huliganboy


huliganboy
addikt

Mától silver87 féle JUCI skin frissíthető a movieshark saját repójából!!

(#1711) huliganboy


huliganboy
addikt

Sorozatbarát 1.2.0 frissíthető online!

(#1712) huliganboy


huliganboy
addikt

aky01 bekerült a fejlesztők közé!

Köszönjük!

(#1713) vazzemiko válasza róland (#1708) üzenetére


vazzemiko
tag

En ugy latom, kozvetlenul az oldalrol keri le nyelv alapjan az infokat.
Vagyis nincs mit forditani, az oldalon rossz, ami rossz...

Fuggosegek, ha erre gondolsz...

<requires>
<import addon="xbmc.python" version="2.20.0"/>
<import addon="script.module.simplejson" version="3.3.0"/>
<import addon="script.openweathermap.maps" version="0.0.1"/>
</requires>

[ Szerkesztve ]

(#1714) vazzemiko


vazzemiko
tag

Sziasztok!

Az uj Juci skin nezegetese kozben dobbenetes felismerest tettem :D
Amikor kinlodtam a confluence atalkitassal, lattam, hogy elvileg a filmek ismertetoit kellene, hogy gorgesse automatikusan.
De nem ment, nem jottem ra.
Most, hogy a Juciban az egyik nezetben mukodik, felpiszkalt a dolog ismet.

Biztosan sokan tudtak, nekem ujdonsag.

A rendszer/felszin/beallitasok alatt, az altalanos beallitasoknal van egy:

"Automatikus sorgorgetes a filmtartalom..."
legelso attributum.

Ha ezt bebiggyented, akkor automatikusan scrollozza a hosszabb leiras szovegeket :DDD

meg kell halni... hogy most esik ez le...

(#1715) Dolphine


Dolphine
addikt

A PVR IPTV Simple Client-hez tudja valaki, hogy hogyan kell az EPG-t beállítani? Nagyon hasznos lenne! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1716) hunaqua válasza huliganboy (#1712) üzenetére


hunaqua
addikt

Hajrá! :R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1717) atyca


atyca
senior tag

Arolotifar:
Gondolom regisztrálni kell az addont kiszolgáló oldalakra?(Alluc,Furk.net,Ororo tv)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1718) Arolotifar válasza atyca (#1717) üzenetére


Arolotifar
őstag

orichalcos kollégának sem volt egyikhez sem regje, csak a trakt.tv-hez :) Így is működik már neki :)
Nekem van Alluc és ororo regem is.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1719) vazzemiko


vazzemiko
tag

Sziasztok!

Akinek az MS-ben ekezetes felhasznalonev problemaja van, az legyen szíves az alábbi linken talalhato zipet telepiteni es visszajelezni, hogy megoldja e a problemat.
Ezert nem iram at a usernevemet, bocs.

V1.7.6

Ha mukodik, akkor felteszem repoba...

Koszi

(#1720) atyca válasza Arolotifar (#1718) üzenetére


atyca
senior tag

Vajon én mit cseszhettem el?
Ha talál is valamit,nem nyitja meg....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#1721) Jakuu válasza vazzemiko (#1709) üzenetére


Jakuu
őstag

Ennek a tutorialnak az utmutatasaval http://www.sevenforums.com/tutorials/147545-user-profile-folder-change-user-account-folder-name.html , sikerult megoldanom az nevvaltast, hogy minden megmaradt a foldernev valtasa utan..
Igaz a Kodi hibaval elszallt legeloszor, de reinstallal mar mukodik minden. Kosz.

(#1722) Arolotifar válasza atyca (#1720) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem minden stream él a találatok közül. Néha csak 10-ből 5-6. Mára már kipurcantam, de ha holnap megkeresel priviben, akkor segítek megoldani a problémát :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#1723) Nono0000 válasza Dolphine (#1715) üzenetére


Nono0000
tag

Szia!

Ezen hozzászólásom elsőbb olvasd el: [link]

Ha nem akarod grebbelni az oldalt vagy nem tudod, akkor a kiegészítő beállításainál az EPG beállítások alatt a HELY megadásánál a Távoli elérési utat kell megadni, és ezen a [linken] lévő címet beírni az M3U lejátszási lista URL sorba ( http://xmltv.czo.hu/get/) ez az oldalon lévő minden csatorna 3 napi műsorát fogja betölteni neked.
Ha túl nagy a lista, akkor a géped teljesítményétől függően ez több időt is igénybe fog venni.

Ha magad akarod grebbelni - mondjuk egy NAS-sal - akkor ajánlom a WebGrab Plus + programot, ez egy kicsit bonyolúltabb:
A feladat megoldható a WebGrab+Plus nevű programmal.

A programot a leírás szerint kell telepíteni, majd utána egy upgrade fájlt. A program egy WebGrab++.config.xml nevű fájlban tárolja az egyes csatornák elérési adatait:
<!--?xml version="1.0"?-->
<settings> <!-- for detailed info about the settings see http://webgrabplus.com/node/30 -->

<filename>C:\ProgramData\ServerCare\WebGrab\guide.xml</filename>
<mode></mode>
<postprocess grab="y" run="n">mdb</postprocess>
<logging>on</logging>
<retry time-out="5">4</retry>
<timespan>2</timespan>
<update>i</update>

<channel update="i" site="port.hu" site_id="1" xmltv_id="m1">m1</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="2" xmltv_id="m2">m2</channel>
<channel update="i" site="port.hu" site_id="5" xmltv_id="RTL Klub">RTL Klub</channel>

Ha a leírtak szerint járunk el, akkor a fent látható tartalmat kapjuk, majd mentsük a fájlt. Notepad-dal ezt is lehet szerkeszteni. (Itt is egyezzenek a csatorna nevek!) A szerkesztés végeztével a WebGrab+Plus.exe fájlt kell futtatni és a program egy guide.xml fájlba menti le a műsorfüzetet. Ezt a fájlt kell betallózni az IPTVsimple pluginnak az KODI-ban. Egy EPG adatbázis törlése az KODI-ban nem árthat és jelöljük be a fent látható „Apply Time Shift To All Channels” opciót, így helyesen fog megjelenni a műsorfüzet, egyébként időben elcsúszhat. Az EPG-t viszont bizonyos időközönként frissíteni kell, ajánlott beállítás 3 nap. A WebGrab++.config.xml fájlban a <timespan>2</timespan> opciót 2-re kell állítani ez esetben (a leírásban megtaláljátok, hogy miért). Futtatás után az KODI-ban a fenti „EPG adatbázis törlése” parancsot kell kiadni vagy a KODI-t újra kell indítani, ha az EPG elcsúszva jelenik meg. Lásd ezt.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1724) Dolphine válasza Nono0000 (#1723) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

A weboldal címre volt szükségem, köszönöm! :R
Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehetne a logókat is működésre bírni! :DDD

vazzemiko
Nem tudom, hogy mit csináltál a movieshark kiegészítővel, de nálam működik, pedig ékezetes a felhasználónevem.
Elindul, van keresés, minden OK! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1725) Nono0000 válasza Dolphine (#1724) üzenetére


Nono0000
tag

Sajnos online forrást még nem találtam, le kell tölteni egyenként a logó fájlokat, be kell rakni egy könyvtárba és ezt a könyvtárt kell megadni a kiegészítőben, mint elérési utat. A fájlnevek itt is stimmeljenek!
Esetleg, ha valaki jelzi fel tudom tölteni valahova, hogy mindenki elérje. Jelenleg 219 db van, főleg magyar csatornáké.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1726) vazzemiko


vazzemiko
tag

MovieShark

V1.7.6
- Ekezetes karaktert tartalmazo felhasznalonev konyvtar tamogatas

Repobol frissitheto.

(#1727) vazzemiko válasza Dolphine (#1724) üzenetére


vazzemiko
tag

Köszi a tesztet!
Mar fent is van a repoban.

(#1728) Dolphine válasza vazzemiko (#1727) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem, én köszönöm, hogy megoldottad! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1729) Geripapa válasza Nono0000 (#1725) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Akkor én jelzem :)
Szivessen venném ha megosztanád...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#1730) Imrisko válasza Geripapa (#1729) üzenetére


Imrisko
tag

Probaltam a "Juci" skint feltenni Openelec-re, mar az installnal furan viselkedett a 7% megallt majd hosszan semmi es utana kerdezte hogy akarom a skin cseret. A rendszer megnyitasa utan a szoveg olvashatattlan a beallitasok aliglatszanak, gondolom nem igy kellene lenni.A Megjelenes/beallitas utani szoveg mar lathato es olvashato is. Meg amit eszrevettem a Videok alatt nemtalalom a kiegeszitoket ez nemtudom hiba-e vagy valahol kulon kell beallitani csak a Video hozzadasa jelenik meg.

(#1731) dugesz77 válasza Imrisko (#1730) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam is ez történt, de 98% állt meg percekre. Elindítva több helyen fekete háttér előtt fekete szöveg. Amúgy a háttérképek/ felépítés tetszetős.

[ Szerkesztve ]

(#1732) remex válasza Nono0000 (#1725) üzenetére


remex
tag

...én is szeretném kérni a logókat. Köszi!

(#1733) róland válasza Nono0000 (#1725) üzenetére


róland
veterán

Engem is érdekelnek.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1734) #61631488


#61631488
törölt tag

Hello, mindenkinek , működik valakinek a Viasatplay kiegśzitö ? mert nekem nem....? :O

(#1735) Dolphine válasza Nono0000 (#1725) üzenetére


Dolphine
addikt

A logót nekem is jöhetnek! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1736) Nono0000 válasza Dolphine (#1735) üzenetére


Nono0000
tag

Sziasztok!

A logók becsomagolva 3,6 megát tesznek ki, ez elmegy normál emilen is, kérlek benneteket, hogy privátban emilcímet küldjetek, én pedig postázom a csomagot! :))

Valahogy így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1737) Dolphine válasza Nono0000 (#1736) üzenetére


Dolphine
addikt

Máris írom:
istvan.nagy800315@gmail.com

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1738) vazzemiko válasza #61631488 (#1734) üzenetére


vazzemiko
tag

lasd 1630-as hsz

(#1739) róland válasza Nono0000 (#1736) üzenetére


róland
veterán

Lenne kedved Box/Dropbox/Mega, stb. tárhelyek valamelyikére feltenni, ugye!?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1740) Nono0000 válasza róland (#1739) üzenetére


Nono0000
tag

Már elküldtem kolléga!

Sajnos nem használok ilyeneket :N

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1741) Nono0000


Nono0000
tag

Na akkor egy kis kiegészítés:

A logókat egy könyvtárba le kell menteni. Bárhova ahova akarod, ez lehet a gépeden, vagy másik gépen vagy NAS-on.
Az IPTVSimple addon beállításainál:
Csatorna ikonok->Hely: helyi elérési út
Csatorna ikonok mappája:-> itt meg betallózod a mappát, bele kell menni, tök üresnek fog látszani, de nem baj, majd OK.
Aztán KODI beállítások->TV->Menü/OSD->Mappa csatornaikonokkal - itt ugyan úgy kell eljárni, mint a fentinél.
És voálá!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1742) Dolphine válasza Nono0000 (#1741) üzenetére


Dolphine
addikt

Működik! :R

A végén egy KODI újraindítás szükséges! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1743) Nono0000 válasza Dolphine (#1742) üzenetére


Nono0000
tag

Ilyenkor elég, ha a TV beállításoknál az engedélyezést kikapcsoljátok, majd vissza, ekkor látszik, hogy újra betölti a cuccot. Ezért ne kapcsold ki!

[ Szerkesztve ]

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1744) szphoto


szphoto
csendes újonc

Hali
Ezeket az iptv linkeket eltudnád nekem jutattni valamilyen formában?
Köszi :)

(#1745) Nono0000 válasza szphoto (#1744) üzenetére


Nono0000
tag

Sajnos, már nem működnek!
Ha a lustaság fájna.... :Y

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1746) szphoto válasza Nono0000 (#1745) üzenetére


szphoto
csendes újonc

Valahogy éreztem :(
Nekem is volt 1 hete egy fullos lista szinte minden FULL HD volt csak két napig tartott az is :/

(#1747) vazzemiko válasza szphoto (#1746) üzenetére


vazzemiko
tag

Hihetetlen, hogy nem unjatok meg ezt a szelmalomharcot a magyar nyelvu adók terén :D

(#1748) Jakuu válasza vazzemiko (#1727) üzenetére


Jakuu
őstag

En nem latom a repoban csak 1.7.5-ig, ami fel sem telepul, hiaba kattintok ra. (csak az 1.7.4-ig) Nem lehetne feltenni valahova mashova is az 1.7.6-t ?
Az 1.5.3 feletti verziok pedig nem is mukodnek nalam. Konkretan telepites utan ha bemegyek valamelyik folderbe, peldaul filmek, akkor a Mini ikonok nem latszanak, csak alatta levo filmcimek. Kovetkezo inditaskor pedig mar be se lep a mappaba, csak a "working" utan,feldobja az ablakot, hogy "Az internetes adatbázishoz csatlakozás sikertelen."

Logban:

17:16:42 T:2020 WARNING: JSONRPC: Could not parse type "Setting.Details.SettingList"
17:16:42 T:2020 NOTICE: ActiveAE DSP - starting
17:16:42 T:2020 NOTICE: initialize done
17:16:42 T:2020 NOTICE: Running the application...
17:16:42 T:2020 NOTICE: starting upnp client
17:16:42 T:5000 NOTICE: ES: Starting UDP Event server on 0.0.0.0:9777
17:16:42 T:5000 NOTICE: UDP: Listening on port 9777
17:17:20 T:2020 ERROR: DXGI_ERROR_INVALID_CALL
17:19:04 T:2020 ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.movieshark/?action=none&foldername=Filmek&mode=main_folder&pagenum=0
17:19:04 T:2020 ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.movieshark/?action=none&foldername=Filmek&mode=main_folder&pagenum=0) failed
17:19:28 T:2020 ERROR: DXGI_ERROR_INVALID_CALL

Ui: Ujabb fejlemeny. Atallitottam a megjelenesben mas listanezetre es erdekes modon ugy egyszer elindult ujrainditas utan, de mar megint ugyanazt csinalja. Tehat ugy tunik ez nem tuzfalhiba.

(#1749) Nono0000 válasza vazzemiko (#1747) üzenetére


Nono0000
tag

Szia vazemiko!

Ez volt az év beszólása! :)

Egyébként a helyzet borzalmas és reménytelen! De hát Magyarországon vagyunk itt mindenért fizetni KELL!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#1750) rooney8


rooney8
aktív tag

osx-en használom a movieshark-ot (illetve hackintosh-on, de szerintem ennek jelen helyzetben nincs jelentősége), és jó párszor chrash-el a kodi. előbb pl. a magyartv-nél crash-elt. általában akkor, ha el szeretnék indítani egy sorozatot/filmet.
ha ez segítség, akkor itt van a report.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.