Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) kmarci25 válasza baandii (#2200) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor türelem. (Van némi mozgolódás az ügyben, de egyelőre nincs használható verzió...)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#2202) s1ru2


s1ru2
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem a Pana tévém mellé egy Himedia Q10 prot mondván, hogy megkímélem magam az idegbajtól egy márkásabb darabbal.... Ez nem jött be és már a hajamat tépem.

1. Az első problémám, hogy csak wifin keresztül érem el a benne lévő 1 Tb os szintén ma vásárolt merevlemezt mert a gyári megosztója SAMBA nagyívben leszarja, hogy van benne egy 1 Tb os lemez és csak a 11 GB os belső tárhelylel operál. Erre van valakinek ötlete?

2. A KODI semmit nem képes lejátszani csak közli h wrapper megállt. Legfrisebb szoftver van a médiadobozon.

3. A gyári egyéb lejátszója a 4k képet összenyomja...

Van ezekre valakinek valami ötlete? Illetve, hogy az istenbe lehet használni egy magyar kiosztású billenytűzetet magyar kiosztásúként, mert egyszerűen képtelen bármelyik itthoni eszköz is lekezeni normálisan. Rapoo E vmi.

Nagyon köszönöm, mert már tényleg az idegroham határán vagyok, hogy semmi nem működik normálisan.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#2203) junkpod válasza s1ru2 (#2202) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezek nem Kodi problémák, Q10 fw specifikus, szerintem van saját topikja, ott biztos tudják a választ.

Box's don't touch!

(#2204) s1ru2 válasza junkpod (#2203) üzenetére


s1ru2
senior tag

Köszönöm!

Közben 1 már meg is oldódott.

Viszont 16.1 es Kodival mennek a filmek csa ka 4k nem(hang van kép nincs). 17.3 al semmi...:(

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#2205) kezo0 válasza s1ru2 (#2204) üzenetére


kezo0
addikt

Gyere ide, itt a topikja: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2206) s1ru2 válasza kezo0 (#2205) üzenetére


s1ru2
senior tag

Köszi!
Közben megataláltam:!

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#2207) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

KODI 16.1-ből Back up add-on-al lementve lehetséges MINDEN amit az elment (beállítások, Library) importálása az legfrissebb SMPC-be? Nincs inkompatibilitás issue?!

Köszi!

(#2208) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

KODI 16.1-ből a Back Up add-on-nal lementett back-upot be lehet tölteni KODI 17.x-be? Csinálta már valaki, minden működik, ahogy kell? Kompatibilis a kettő? Csak a Library meg a hálózati elérések érdekelnének a többi Settings nem annyira.

Köszi!

(#2209) junkpod válasza SunMount3r (#2208) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem.
Mediatarat mentsd és töltsd vissza

Box's don't touch!

(#2210) SunMount3r válasza junkpod (#2209) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Library export->import működik?

(#2211) junkpod válasza SunMount3r (#2210) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem régen működött. De mióta rendbe tettem a filmek neveit azóta nincs rá szükség, bármikor hibatlanul ujraepithto percek alatt.

Box's don't touch!

(#2212) SunMount3r válasza junkpod (#2211) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jajj, ezt ne kezdjük megint el... :D Van bőven külön kaliberezett videóm a tárban :N . Szóval: fontos lenne, hogy úgy töltse vissza, ahogy lementettem. Valaki más esetleg?! THX!

(#2213) junkpod válasza SunMount3r (#2212) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az első mondatot nem olvastad? Működik.
Miért kapod fel a vizet?
(Ui, mi az a kaliberezett videó?)

Box's don't touch!

(#2214) SunMount3r válasza junkpod (#2213) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olvastam: Nekem régen működött.-> Én azt szeretném tudni, hogy most is működik e. (a legújabb KODI-val).

Én nem kaptam fel a vizet. A KODI névkonvenciós kálváriámra utaltam. Egy jó pár videót csak manuálisan sikerült megoldani (ez a "kaliberezés" :D, de hívhatjuk kandeláberezésnek is, ahogy jól esik) és nem akarom előröl elkezdeni. Tehát egy szimpla újra scannelés nekem nem megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2215) bobsurf


bobsurf
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen nagyszerű boxot és akadt vele egy kis problémám. A synology NASomról nézett videók gyakran beröccennek. (Van egy PI2-re épülő KODIm ls az mindent pompásan lejátszik ugyanonnan)

100M kábeles kapcsolat, UPNP megosztás.

Van valakinek valami 5lete?

/Mintha rémlene, hogy a PInél is kellett valamit bűvészkedni a buffereléssel, de már nem emlékszem.../

(#2216) blakey válasza bobsurf (#2215) üzenetére


blakey
titán

Ha NAS-ról használod akkor ne UPNP-t használj hanem SMB/NFS-t, azzal valószínűleg jobb lesz a kapcsolat, ha marad a bufferelés akkor jöhet valamilyen beállítás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2217) Arolotifar válasza bobsurf (#2215) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam is SMB van beállítva, Synology szerónál. Buffer problémákra videó: [link]
itt pedig az Advanced Settings kiegészítő :) [link]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2218) bobsurf válasza Arolotifar (#2217) üzenetére


bobsurf
senior tag

Köszönöm a válaszokat, este kipróbálom!

Amúgy ha jól emlékszem, akkor elsőre NFSel próbáltam, de nem kért jelszót. Így nem is tudott belépni a könyvtárakba...

(#2219) bobsurf válasza bobsurf (#2218) üzenetére


bobsurf
senior tag

Sajnos sem SMBt, sem NFSt nem sikerült még mindig működésre bírnom.
NFSnél olvastam, hogy az androidos KODI máshogy viselkedik NFS tekintetében, mint pl a linuxos, de az így kapott tippek sem működtek eddig :( (Próbáltam a UIon engedélyezni mindent, a shares-t editálni, uid/guid okat macerálni wifire váltani, de semmi.

SMBnél meg látta a domaint, de nem tudott belépni. Most már nem is látja...

Valakinek valami egyéb 5let? Amúgy volt bárkinek ilyen problémája?

(#2220) blakey válasza bobsurf (#2219) üzenetére


blakey
titán

A keresés helyett használd az IP-címmel való elérést, legyen az eszközöknek fix IP-címük, még nem találkoztam olyan Kodivel semmilyen platformon amivel ne lehetett volna elérni SMB-n az eszközöket, főleg a NAS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2221) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Sziasztok! Megérkezett a minap x96 nevezetű boxom. Tegnapi nap sikerült valahogy rábirnom hogy lássa a pc-n lévő dolgokat. Ma frissítettem a router firmwaret és valamiért nem látja rendesen a pc-n megosztott mappákat. A box is csak idönként van ott a hálózati mappába a gépen. Win10 van, ott a media megosztást bekapcsoltam. Milyen media lejátszót javasoltok rá? Másik hogy van mikor magátol bekapcsolgat, pedig kikapcsolom és a tvt visszaállítom kábel bemenetre hdmi-röl.

[ Szerkesztve ]

(#2222) bigacsiga962


bigacsiga962
tag

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni
Tudnátok ajánlani valami tuti média lejátszót ami hdmi 2.0 csatlakozo van illetve h.265 4k akadásmentesen lejátsza, Kodi telepithető rá HDR , Dolby Athmos esteleg 3D lejátszás Bluray ISO 3D lejátszás
Szóval elég megbizható és sokat tudó gépet keresnék

Köszönöm

(#2223) DoItYourself válasza bigacsiga962 (#2222) üzenetére


DoItYourself
addikt

Zidoo X8, esetleg S905/S905X chipes olcsó lejátszó LibreELEC-el. Mindkettőnek van topikja.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2224) GZoli7 válasza DoItYourself (#2223) üzenetére


GZoli7
senior tag

S905-ön már van 3D BD lejátszás?

(#2225) DoItYourself válasza GZoli7 (#2224) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy páran írták még régebben, hogy megy LE alatt, de nem egy populáris téma.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2226) GZoli7 válasza DoItYourself (#2225) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én úgy emlékszek, hogy csak bizonyos htpc-vel megy LE alatt.

(#2227) blakey válasza GZoli7 (#2224) üzenetére


blakey
titán

Megy, LE alatt is (nem mindegyik verzióval) és bizonyos eszközökön Android alatt is, de valóban nem téma, engem konrétan már nem érdekel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2228) GZoli7 válasza blakey (#2227) üzenetére


GZoli7
senior tag

Engem viszont érdekel. :)
Majd kipróbálom...egyszer. :R

(#2229) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy WD Tv live Streaming playerem van, mi a za lejátszó amire már érdemes lenne lecserélni?
Fontos lenne az optikai 5.1 hangkimenet és a kadenciahelyes lejátszás!
Gondolom ezek a nagyon olcsó V11, V88Plus stb lejátszók semmitérők.
A 912 lenne ami már említésre való?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2230) DoItYourself válasza Czimby (#2229) üzenetére


DoItYourself
addikt

S905/S905X. Van topikja. S912 nem ajánlott jelenleg.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2231) Czimby válasza DoItYourself (#2230) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm az útbaigazítást! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2232) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Milyen típust érdemes venni? Szeretném az aktív 5,1-es hangafal rendszeremet használni vele, amin csak analóg bemenetek vannak, 3db jack csatlakozó.
Jelenleg van egy T95N típusú és megtetszett a dolog.
Illetve ha telefont csatlakoztatok hozzá, (Androidos) akkor tudok e a két eszköz között fájlokat másolni?

(#2233) junkpod válasza csongi (#2232) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vegyél hozzá egy optical to analogue 5.1 dac atalakitot (optikai bemenetbe dugod a t95 kimenetet, és így lesznek csatornakra bontott Jack csatlakozoid)

Box's don't touch!

(#2234) junkpod


junkpod
nagyúr

Szenzációs lett a 17-esben a dalszöveg kiírás!
Látványos szöveg stílusok, színek és szöveg animáció!

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#2235) lac14548


lac14548
aktív tag

Mini M8S II lejátszón (2/16GB, Kodi 17.3 - Libreelec SD-ről)
1080i-s felbontású videóknál kisebb "utánhúzást" tapasztalok.
Finomabb mozgásoknál (pl. egy arc lassan fordul) kicsit "kockásodik" és "késik a kép".

Van erre valami beállítás, vagy a lejátszó ennyit tud?
Bár nem hiszem, hogy ennyit tudna, hiszen a 4K videokat is vinnie kell (elvileg).

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2236) junkpod válasza lac14548 (#2235) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csíkokra bomlik a mozgás?

Box's don't touch!

(#2237) lac14548


lac14548
aktív tag

Nem tudom szakszóval...
Olyan mintha ottmaradna az arc és aztán ugrik...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#2238) junkpod válasza lac14548 (#2237) üzenetére


junkpod
nagyúr

Próbáld ki-be kapcsolni a hw gyorsítást.

Box's don't touch!

(#2239) csongi válasza junkpod (#2233) üzenetére


csongi
veterán

Köszi!
Csak hogy ezen nincs optikai hang kimenet, csak a HDMi.
Ha csak ahhoz nincs valami leosztó.

(#2240) junkpod válasza csongi (#2239) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az av-jack kimenet az spdif szerintem.

Box's don't touch!

(#2241) csongi válasza junkpod (#2240) üzenetére


csongi
veterán

Akkor olyan átalakítót kell keresnem :)
Köszi!

(#2242) junkpod válasza csongi (#2241) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mindenképpen digitális analóg átalakító kell. A fura jack-spdif csati miatt még kelleni fog egy közbenső elem is: spdif-jack to spdif coaxial (ez utóbbi csak egy dugó, az előző pedig egy mini dac.

Box's don't touch!

(#2243) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Van egy beelink mini mx S905 tv box-om és androidon használom a kodit. Használok egy seedszervert amihez tartozik egy kodi URL és gondolom én, hogy ezzel az URL-el ha be írom valahova kodiba akkor tudnám nézni a seedszerverről a filmeket. Hova kell ezt be írni? Erről van szó [kép]

(#2244) junkpod válasza Imi1981 (#2243) üzenetére


junkpod
nagyúr

File kezelőben forrás hozzáadása.?

Box's don't touch!

(#2245) Imi1981 válasza junkpod (#2244) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ott próbáltam most de valamiért nem tud csatlakozni. Szerintem port szám is kéne de az meg nincs megadva. Na majd írok az üzemeltetőnek.

(#2246) cintula187


cintula187
addikt

Segítséget kérnék. Adott az alábbi konfig

KODI krypton + Pioneer VSX erősítő HDMI-n összekötve. 2.0 ás hangfal rákötve. Dolby Digital hangsávon AC3 hanggal egyenletes a hang. DTS nél semmi normalizáció a robbanás berobban a párbeszéd halk.
Régóta fennál ez a gondom miket állítsak be?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2247) cintula187 válasza cintula187 (#2246) üzenetére


cintula187
addikt

Bocsi látom ez az androidos topic.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2248) junkpod válasza cintula187 (#2246) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodiban kapcsold ki a hangovabbitast, helyette atkodolasra válassz és center kiemelését.
Vagy az erositoben végezetül el a megfelelő beállítást (nem elég ha nincs bekötve a center, ki is kell kapcsolni, hogy szetkeverje a fontokra, a párbeszéd nagyrészt centerre van keverve gyárilag).

Box's don't touch!

(#2249) DoItYourself válasza cintula187 (#2246) üzenetére


DoItYourself
addikt

A dts-nek nagyobb a dinamikája, keress egy éjszakai üzemmódot, és normalizáció beállítást az erősítőn.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2250) cintula187


cintula187
addikt

Köszi neked és junkpodnak is. kiprobálom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.