Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21601) Miikee válasza whbear (#21600) üzenetére


Miikee
csendes tag

Köszönöm, megnézem őket.
:R

(#21602) Aaron14 válasza RpPRO (#21599) üzenetére


Aaron14
őstag

Na, ennek örülök! Legalább így megnyugodhatok, hogy valószínű ezek javítható problémák és nem kell ezzel a csörgéssel együtt élnem sokáig, mert napi szinten használom és néha halálra idegesít. Kicsit rosszabb minőségű az aszfalt és máris előjön. :W

A Xiaomimnak is nyekergett a kormánya, csörgött a sárvédője, még a vezetékek is zörögtek a kormányrúdban. :DDD Aztán szép lassan mindegyikre találtam megoldást és még 7500 km után is szépen, hangtalanul közlekedtünk. Pedig nem kíméltem a rollert.

Simán elképzelhető, hogy valami hanyagabbul összerakott példányt kaptam, de nem zavar, ameddig javítható. Csak egyelőre nem találtam megoldást, de amint tudom elviszem a Rollex-be (vagyis most már SkyRide-ba), mert ők elég profik és a Xiaomim nyikorgását is ők oldották meg. :R

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21603) ridiculous


ridiculous
aktív tag

Na kipróbáltam ma a "szuper gyorsulást" :DDD
Amit én érzékeltem belőle hogy indulásnál jóval nagyobb löketet ad.

hoppá nem válaszra nyomtam :D
#21589dzsidzsas

[ Szerkesztve ]

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#21604) PociAti válasza whbear (#21600) üzenetére


PociAti
senior tag

Pont az ilyen hozzászólások tudnak igazán hasznosak lenni!

Az onlinecsapágybolt oldalán a Koyo gyárnak 2 terméket találtam:
6001 2Z/C3 KOYO
6001 C3 KOYO
Mindegyik normál hézaggal rendelkezik (C3-as), de a 2Z-nél fém a porvédő.

Míg NTN/SNR gyártó termékei érezhetően drágábbak de a 7 közül egyik sincs náluk készleten.
6001 JRX NTN
6001 JRXLLB/5K NTN
6001 JRXLLU/5K NTN
6001 JRXZZ/5K NTN
6001 JRXZZC3/5K NTN
6001 LLHAP63E/L453QMP NTN
6001 NTN (ez az alap, a legolcsóbb 1069 Ft, míg a Koyonál az alap 800 Ft).

Nem könnyű eligazodni a sok jelölés kapcsán, akár erről is írhatnál, de ami inkább fontos, ha cserélnéd a gyárit, mely konkrét típust választanád. (Nem kell ezek közül választani.)

(#21605) Thunderzolee válasza Miikee (#21601) üzenetére

Hol akarod cseréltetni, vagy cserélni a csapágyakat?

Nekem is kellene hátulra, de én nem akarom szerelni, valahol megcsináltatnám inkább.
Elvileg nekem már cserélve lett a gyári, de egyrészt nem tudom milyenre, másrészt eső után zörög mint az állat, tuti, h a hátsó csapágyaknak van ez a hangja, szeretnék már megszabadulni tőle.
Néhány hét alatt elmúlik a zörgés, de amint vizet kap, ujra előjön ez a hang.
Legalább lehetne valahogy zsírozni, vagy mittudomén WD40-et belefújni, h ne zörögjön.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#21606) Aaron14 válasza Thunderzolee (#21605) üzenetére


Aaron14
őstag

SkyRide-ot (régi Rollex) ajánlom. Nekem ott cserélték még a Xiaomi-ban.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21607) Miikee válasza Thunderzolee (#21605) üzenetére


Miikee
csendes tag

Magam szeretném megcsinálni. YT videók alapján nem tűnik vészesnek. Legalábbis ha a hátsó Sharkset felszereléséhez hasonlítom :D
És egyébként is, ez is a rollerezés "móka" része
:DD

(#21608) Miikee


Miikee
csendes tag

Újabb kérdés. :F
Mivel elkezdett ciceregni a G30P-n a gázkar, gondoltam ha már cserélni kell, akkor lecserélem valami kényelmesebbre.
Ezzel az Aliassal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
[link]

(#21609) Miikee válasza Miikee (#21608) üzenetére


Miikee
csendes tag

Nekem nem működik a bemásolt Alis link.
Megpróbálom máshogy.
[link] https://m.aliexpress.com/item/1005004417934067.html

(#21610) whbear válasza PociAti (#21604) üzenetére


whbear
senior tag

Azt tapasztalom, hogy a műanyag porvédős jobban ellenáll a szennyeződésnek. Talán vízzáróbb. Nagy csodák nincsenek, az a legfontosabb hogy bepréselés vagy beütés úgy történjen, hogy csak a nem teherviselő elem legyen nyomva. Tehát ha a külső futógyűrűt kell bepréselni akkor semmi esetre sem kaphat erőhatást a belső része és fordítva, mert különben a golyók megnyomják a hornyot és hamar tönkre megy. Végső esetben a régi csapággyal érdemes benyomni ha nincs csapágy szerelő szerszám.
Leginkább típus specifikus csapágyakkal dolgozom, de ha van INA az is jó minőség.
Szerk: A WD40 csak tisztításra jó, mert jól kioldja a maradék kenőanyagot és mikor kiszárad hamarosan akkor szárazon fut minden. Ha ilyen fújkálós kenőanyag kell akkor teflonos olaj vagy zsír spray. Bárdiban kapható. Szerintem csapágyat is meg lehetne nézni ott. Csak be kell sétálni, miután a webshopban megnézed a cikkszámot.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#21611) Miikee válasza whbear (#21610) üzenetére


Miikee
csendes tag

Köszi a tanácsot, megpróbálok odafigyelni rá.
Egyes videókban azt látom, hogy valamilyen zsírral megekenik a helyet ahova bekerül, hogy könnyebben be lehessen tenni. Ez jó, vagy rossz ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#21612) whbear válasza Miikee (#21611) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, vékonyan meg kell. Attól függően hova kell beütni, lehet játszani a hőtágulással. Pl ha a keréktárcsába akkor pár órára be kell tenni a mélyhűtőbe a csapágyat egy zacskóban a, a kereket megmelegíteni kicsit hakszárítóval és ha gyors vagy akkor szinte bele esik magától.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#21613) Miikee válasza whbear (#21612) üzenetére


Miikee
csendes tag

:R

(#21614) janes1976 válasza dzsidzsas (#21587) üzenetére


janes1976
őstag

Köszönjük szépen a kimerítő leírást, több típusú rollerről kellene ilyen (könnyebben tudna az ember dönteni) :R

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#21615) polo493


polo493
tag

kijött már a rendelet vagy mi? mert facen megint rendőrségi tájékoztatót látok hogy segédmotor meg bla bla ha 25 felett,biztos kamu csak fura hogy néha ennyire utálják a másik örömét plusz olcsó és nem szennyez

[ Szerkesztve ]

(#21616) Peaceliker válasza polo493 (#21615) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az a gagyi kamu kép, most nagyot ment az utóbbi hónapban, többször is, több helyen is :))
Részben értem a közutálatot, bérlős gépekkel vannak meredek storyk. Meg nyilván háta saját gépes idióta is van nem 1,autóval is, bringával is sok a hülye, biztos rolleren is.
De ez szerintem elenyésző %, így valszeg az utálat csak majomkodás miatt terjedt el :U

"Oh my Goa'uld!"

(#21617) PociAti válasza dzsidzsas (#21587) üzenetére


PociAti
senior tag

Egész jó ez a bemutató videó az OKAI Neonról, és a videó végén beszél a hátsó lengéscsillapítóról.
Szerinted mennyire működőképes ez a megoldás? Mennyit csillapít?

Az applikáció egész sok hasznos lehetőséget tartalmaz. Sok olyan hasznos apróságot tartalmaz a roller, ami kicsit kiemeli a átlag rolleret közül.

(#21618) Aaron14


Aaron14
őstag

Ma sajnos megint belefutottam abba, hogy a rollerem elszabadult. Pont mentem át egy körforgalomnál a bicikliúton, erre felkapcsolt minden előjel nélkül 25 km/h-ra a roller és alig bírtam megállítani. Szerencsém volt, hogy nem volt előttem senki, de ha ez pirosnál történik és kigurulok egy kamion elé, akkor ott végem van.

Sajnos a G2 is érintett, [reddit] -en lehet olvasni hasonló beszámolókat. Nekem ez 120 km alatt a második eset. :(

Vigyázzatok magatokra!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21619) atthany válasza Aaron14 (#21618) üzenetére


atthany
aktív tag

Amúgy milyen az F2 Pro ezen kívül?
Futás teljesítmény? Első teleszkóp?

[ Szerkesztve ]

(#21620) janes1976 válasza Aaron14 (#21618) üzenetére


janes1976
őstag

Mondjuk ez eléggé aggasztó :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#21621) balintka válasza Aaron14 (#21618) üzenetére


balintka
addikt

Biztos fogják javítani szoftver frissítéssel, de ez így elég veszélyesen hangzik.

(#21622) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Xiaomi M365 -ön cseréltem vezérlőt ilyenre:
[link]
Bekapcsoláskor a kigyulad 4 led egyenkét kialszanak majd ugyanz mégegyszer és az utolsó elkezd villogni sokág. BMS reset volt. Bluetooth nem lehet kapcsolodni, resetre (bekapcsológomb+ gázkar) sem reagál. Köszi!

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21623) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek megoldható biztonságosan egy roller tetőcsomagtartón való szállítása? (mantis 10)
Beférne éppen csomagtartóba is, de egy nyaralásnál ott túl sok helyet foglalna, és a tetőcsomagtartó amúgy is felkerülne 1-2 bicikli miatt.

Rákerestem fotókra, de egyetlen képet sem láttam még angol nyelvterületről sem, ahol bárki is felrakott volna egy rollert. Ezen azért meglepődtem, mert mondjuk olyat simán taláni hogy egy disznót raknak fel :D

(#21624) DigitXT válasza Dudee (#21623) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha rendesen le tudod rögzíteni, nem rosszabb, mint biciklit vinni ugyanott.:D
Sőt, mivel összecsukható, sokkal kisebb a légellenállása, mint egy biciklinek...

(#21625) ridiculous válasza DigitXT (#21624) üzenetére


ridiculous
aktív tag

"Sőt, mivel összecsukható, sokkal kisebb a légellenállása, mint egy biciklinek..."

Vagy mint egy disznónak.. :U :D

[ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

(#21626) Peaceliker válasza Dudee (#21623) üzenetére


Peaceliker
őstag

Bicikli szállítottra rá merném rakni

"Oh my Goa'uld!"

(#21627) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van valami tippetek Ninebot F40E-nél a nyikorgás, nyekergés megszüntetésére?
Nem vittük túlzásba az összecsukogatását, eddig szerintem max 15x volt összecsukva, de menet közben folyamatosan nyekereg. Ha kiengedem a lenyitó fület és visszazárom utána rövid ideig jó de hamar újra kezdi. Nyekergéshez nem kell nagy erőkifejtés, ha a lakásban elfordítom a kormányt akkor is nyekken egyet.

Csavarokat átnéztem a lecsukó mechanika körül, nem volt kilazulva egyik sem. Van erre valami jó megoldás? 300 km körül lehet a rollerben szóval olyan túl sokat nem volt még használva.

(#21628) INGJOKE válasza BaLee (#21627) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tegnap én is szívtam ezzel a Pro 2-n. Nekem az javított a dolgon hogy a lecsukó mechanikán meghúztam a csavart, viszont figyelni kell, ha túlhúzód, akkor nem lehet összecsukni. Egyébként se vagyok túl nagy javító spiller. :D

(#21629) Gardaai válasza BaLee (#21627) üzenetére


Gardaai
senior tag

Menet közben van nyekergés? Vagy amikor hajtogatod a nyelvet? Igazából mindkét esetben megpróbálhatsz WD-vel befújni ott mindenféle mozgó/súrlódó dolgot. Nálam utána úgy nyílt, zárt mint az álom (Xiaomi Pro).
Ha ez megoldja, akkor pedig a WD-nek van zsírozó verziója is (sárga fejű), az tartóssabb mint a sima.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#21630) BaLee válasza Gardaai (#21629) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Menet közben van folyamatosan.

WD40 van otthon, fújok rá kicsit.

#21628 INGJOKE: megmutatod melyik csavarra gondolsz? ami a lehajtható fülnél van?

(#21631) Aaron14 válasza BaLee (#21627) üzenetére


Aaron14
őstag

Csak a lithiumos fogja hosszú távon megoldani. Mannol a neve: [link]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21632) INGJOKE válasza BaLee (#21630) üzenetére


INGJOKE
veterán

[kép]

Én ezt húztam meg. :)

(#21633) Gardaai válasza Aaron14 (#21631) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ugyan ezt tudja a WD-nek a zsírzója: [link]
Drágább, de WD-ben sose csalódtam.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#21634) whbear válasza Aaron14 (#21631) üzenetére


whbear
senior tag

+1. A Mannol ugyanazt tudja töredék áron mint a WD. Csak nincs hype körülötte. Amit tilos Mannolban megvenni az a féktisztító és a polír. Minden más közepes - jó minőség.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#21635) Gardaai


Gardaai
senior tag

Csak hogy indítsak egy témát, bár inkább a nagyobb rollereket érinti.
Mi a véleményetek a mutatóujjas (illetve a többi) gázkarról?
Volt lehetőséges hüvelykujjas (G-Booster) után kipróbálni egyet (Mantis), hát... vannak kétségeim. (Ugyanis Boostert cserélném Mantisra a jövőben ha megtetszik.)

Ahogy a "nagyok" véleményezik ez a sorrend (legalábbis amivel én találkozok mindig) legjobbtól lefelé:
- félmarkos
- teljes markos
- mutatóujjas
- hüvelykujjas
Nekem holtverseny, de talán a hüvelykujjas az első, majd félmarkos, a másik kettő felejtős.

Tudom, tudom. Lehet cserélni szinte bármelyiket, szinte bármelyik verzióra, de most vegyük csak a működés/használati kényelmet.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#21636) INGJOKE válasza Gardaai (#21635) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én annó vezettem motort azon rendes gázkar volt. Azóta csak pálcikás roller azon hüvelykujjas van, meg quadot azon is az volt. A mutatóujjast elképzelni se tudom. :)

(#21637) Peaceliker válasza Gardaai (#21635) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mindent is próbáltam :DDD

Legjobb a félmarkos. Mutató ujjas gagyi (bowdenes) fékkel jó, akkor be lehet állítani jó pozícióba. De jobban adagolható mint a hüvely ujjas, nem rángatja úgy az ember ha rossz az út. Hüvelyk ujjast próbáltam gbooster félét, kaabo/nami fajtát, 300x et (ezt hypoljak, de nagyon gáz). Mind szar szerintem. Jó úton sem annyira jól adagolható rossz úton meg botrány. Teljes markos baja is az, hogy szar úton rángatni fogod. De jó úton az amúgy faja .

Szigorúan szerintem :R

"Oh my Goa'uld!"

(#21638) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Ma reggel láttam egy épp töltés alatt levő rollert (Halo Knight vagymi), és a töltő kimenete és a roller bemenete között volt ez a kütyü.
Semmi nincs ráírva. így lehet valami házi fabrikáció, nem tudom. (sajnos a gazdáját nem tudom megkérdezni, nagy hely, sok roller)

Láttatok már ilyesmit, ami tudja így monitorozni a töltési folyamatot?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21639) BaLee válasza INGJOKE (#21632) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, tegnap nekiálltam WD40-el és lehajtásnál már nekem is egyértelmű lett, hogy erről lehet szó. Tudtam rajta húzni kicsit, szerintem ez volt a gondja. Játszani kell vele, mert ha túlhúzod már nem tudod bezárni, de eddig szerintem túl könnyen nyílt. Adtam neki WD40-et is, a reggeli 7km-en egy nyekkenése sem volt, szóval köszönöm a tippet mindenkinek! :R

(#21640) INGJOKE válasza BaLee (#21639) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem még nem volt időm kipróbálni jó lett-e, de nekem mint laikusnak is az tűnt zörgősnek. Próbáltam még húzni a lehajtásnál a két oldalsó cuccon is, de az normális szerszám hiányban meg se nyekkent, nem akartam elkenni a menetet. :D

[ Szerkesztve ]

(#21641) Gardaai válasza Peaceliker (#21637) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem tudom, én egy negatívumot se tudok mondani a hüvelyujjasra. Pedig húzom neki ahogy lehet. Ugratok vele ha sietek, de ha nem, akkor is van dinamikus tempó. Erre van külön egy 3. booster amit gyilkolok és a lassan 3.000 km boosterezés alatt egyszer sem volt, hogy hibáztam volna, túlhúzom, erősebben megnyomtam stb. De akár 2 km/h-val is tudok haladni, ha a helyzet azt kívánja. Szépen kezelhető és nem valami utólagos svájci műszer gázkar, hanem a gyári. Ha nagyon huplis a terep, akkor meg jól rámarkolok és simán befixálom az ujjam, meg se mozdul.
Biztos a mutatóujjas is megszokható, de az az ív ami van benne a gázkar pöcökjében, konkrétan ha nyomom neki, majd jön egy hirtelen fékezni kell helyzet, előtte ki kell onnan kanyarítani az ujjamat, hogy megtudjam tépni a féket.. elég veszélyesnek érzem.
Majd az idő eldönti.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#21642) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Nem találok topic összefoglalót, nem szívesen olvasnék vissza többévnyi tapasztalatot.
Van szent grál, hogy melyik példányt érdemes vásárolni?
Régebben valamelyik Xiaomit írták ajánlottnak, nem tudom, hol tartunk manapság.
Egy másik topicban valaki linkelt Kukurin márkájú scootert, ez nem tudom, hogy jónak számít-e, de alacsonyabb áron volna jobb valami..

Előre is köszönöm! :R

20+ éve a Prohardveren

(#21643) cd930 válasza cd930 (#21642) üzenetére


cd930
aktív tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből kis visszaolvasás közben.
Vonzónak tűnik a OKAI Neon Lite #21587dzsidzsas beszámolója alapján, köszönet érte!
Egy gyors keresés alapján ez ~150e körül szerezhető be.
Van ettől jobb lehetőség?

Ha tönkremenne, a szervizelhetőség vajon milyen? A lányomat lepném meg vele, aki külföldön használná és jó volna, ha ott is érvényesíteni tudná a garanciát.

20+ éve a Prohardveren

(#21644) OhYeah válasza Gardaai (#21641) üzenetére


OhYeah
kezdő

Nekem nem volt bajom a mutatóujjassal, ma jön a következő roller azon hüvelykujjas lesz, majd megírom azzal milyen tapasztalataim vannak, elsőre biztos szoknom kell :K

(#21645) BaLee válasza cd930 (#21643) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem 150 körül nem rossz választás. Külföldön hol használná? Nézz utána mert Németországban pl. 20km/h a max ha jól tudom oda ez már nem legális.

Garancia ezeknél általában úgy működik, hogy a központhoz ki kell küldeni, ha nálunk veszed lehet furcsán veszik ha egy külföldi címre kérnéd érte a futárt...
De nem sok minden szokott ezeken elromolni ami cserélhető. Ha meg gáz van akkor max előbb hazaküldi neked. De ezt azért kérdezd meg vásárlás előtt, biztos megmondják (OKAI.hu)...

Következő lépcsőfok a Segway F40I lenne de az jó 3-4 kilóval nehezebb meg árban inkább már 190 körül kezdődik.

(#21646) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy Xiaomi pro 2-m. Akku hőmérséklet érzékelő hibával (39-es hibakód), úgy döntöttem, hogy lecserélem.
~250.000.-Ftig keresnék valami városi rollert.
Egyenlőre ezeket néztem (külföldi beszerzés):
- Segway MAX G30
- NAVEE S65 (bár ez kicsit kilóg a keretből)

Esetleg van valami amit érdemes átgondolnom?
A lényeg, hogy megbízható legyen, és a 90 kilómat gond nélkül vigye.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

(#21647) BaLee válasza mathgery (#21646) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Segway F2 Pro-t vedd fel még a mérlegelendők közé szerintem.
Hatótávban kevesebb lesz mint a másik kettő, de pár dologban viszont jobb. Ja és ez tényleg belefér 250-be, a másik kettő itthonról nem igazán.

(#21648) Bendegúz98 válasza Dudee (#21638) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

(#21649) ggggg5


ggggg5
csendes tag

A kézifékes lidl és aldi roller ugyanaz? Crane, crivit.
Ha nem akkor melyik a jobb? (A kormány magassága és a deszka szélessége számomra fontos szempont.)

(#21650) cd930 válasza BaLee (#21645) üzenetére


cd930
aktív tag

Ránéztem az okai.hu honlapra és elhűltem, amikor láttam, hogy a TMX szervizeli. :W
Emlékezve az általános tapasztalatra velük kapcsolatban, ez nem jelent jót.. :(

20+ éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.